شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در قبرس

متقاضیان زیادی برای تحصیل در قبرس اقدام می نمایند. کشور قبرس به واسطه انگلیسی زبان بودن شرایط مناسبی را برای علاقه مندان به تحصیل فراهم می کند. دانشجویان کشور قبرس را بعنوان پلی برای حضور در کشور های دیگر انتخاب می کنند. از همین رو مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های این کشور سپری می کنند. با گردآوری سوابق مناسب شانس خود را برای اخد بورسیه در کشور هایی مثل انگلستان و کانادا افزایش می دهند.

تحصیل در قبرس مقطع قبل دانشگاهی

تحصیل در قبرس از ۵ سالگی شروع میشود که به دو دسته ی دبستان و دبیرستان تقسیم می شود. آنچه دانش آموز جهت اخذ پذیرش در مقطع دبیرستان از کالج های کشور قبرس نیاز دارد تقریبا شبیه مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دیگر کشور های جهان می باشد که شامل مدارک سوابق تحصیلی، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی ( یا ترکی )، توصیه نامه از دبیرستان سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی می باشد.

پروسه پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس در مقطع دبیرستان توسط وکلای پایه یک دادگستری موسسه مهاجرتی آریانا پارس و با استفاده از روابط این موسسه با بسیاری از دانشگاه های و مراکز آموزشی کشور قبرس در زمانی کمتری از ۳ ماه و به صورت کاملا تضمینی ( با گارانتی عودت تمامی مبلغ دریافت شده در صورت عدم موفقیت ) صورت می پذیرد.

تحصیل در قبرس مقطع کارشناسی

مدت زمان دوره لیسانس در کشور قبرس ۴ سال می باشد. تحصیلات در مقطع لیسانس در اکثر رشته های ارائه شده در کشور قبرس به زبان این کشور یعنی ترکی و انگلیسی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور قبرس ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان ترکی قبل از ورود به دانشگاه های کشور قبرس می باشد ..

 • زبان تدریس

همان طور که ذکر شد، زبان تدریس در مقطع کارشناسی کشور قبرس به زبان ترکی است. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به  زبان انگلیسی  را دارند می بایستی مدرک ۵٫۵_ ۶ IELTS را به دانشگاه ارائه دهند. علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریانا پارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

 • حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور قبرس مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد  که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال مهیا کند.
حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود ، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است .

ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس مبین این مطلب است که عدم توفیق در کاریابی و وفق با محیط فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فرد( مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه ) می باشد.

تحصیل در قبرس مقطع کارشناسی ارشد

این کشور همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس قرار گرفته است. کشور قبرس همچنین تحصیلات در مقطع دکترا را به صورت شغل احتساب می نماید و برای دانشجویان این مقطع حقوقی ماهیانه، حداقل به میزان ۲۳۰۰ دلار معین میگردد.

بدیهی است که شانس افرادی که مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه قبرس دریافت کرده اند بسیار بیشتر از رقبای خود می باشد پس کشور قبرس می تواند مقصد بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا و بهره مند شدن از شرایط استثنایی کشور قبرس در این مقطع را دارا میباشند.

طول دوره تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در کشور قبرس در همه رشته ها بین ۱ تا ۲ سال می باشد.

 • حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور قبرس مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال مهیا کند.
حال این سوال مطرح می گردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس مبین این مطلب است که عدم توفیق در کاریابی و وفق با محیط فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فردی ( مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه ) می باشد.

 • هزینه تحصیل

هزینه های تحصیل در هر سال به صورت سالیانه بین ۱۰ تا ۱۲ یورو می باشد. گفتنی است دانشجویانی که از شرایط ویژه ای نظیر داشتن مقاله ی بین المللی، معدل بالا و رشته – دانشگاه های مناسب برخوردار باشند، شانس اخذ بورسیه های تحصیلی را نیز دارا میباشند.

تحصیل در قبرس مقطع دکترا

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور قبرس به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور قبرس می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور قبرس می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور قبرس برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور قبرس در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیلی مقطع دکترا در کشور قبرس فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نماید:

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی بر زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)

۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که از دکترای فرد را پشتیبانی نماید.

۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

 • حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور قبرس مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد  که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در قبرس برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل  در مقطع دکترا در کشور قبرس می باشد .

مدرک دکترا مشروط به انتشار حداقل یک مقاله کامل(FULL PAPER) در نشریات معتبر علمی- پژوهشی که دارای نماد (INDEX) بین المللی باشد قابل بررسی و ارزشیابی است. رساله دکترا باید توسط شخص متقاضی باشد و از طریق مترجم قابل قبول نمی باشد.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

12 پاسخ به “تحصیل در قبرس”

 1. رامسین گفت:

  سلام من 17سالمه و رشته نرم افزار می خونم
  به زبان های php , html و Csharp تسلت دارم و همچنین داری تافل زبان انگلیسی ام و معدل بالای 18دارم چطوری می تونم برای دانشگاه emu اقدام کنم ایا بورسیه تعلق می گیره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با شرایط شما به سادگی از دانشگاه های قبرس میتوان اپلای کرد .برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

 2. علی گفت:

  سلام من امسال پیش رو تموم میکنم میخواستم بدونم چجوری بعد از پایان درسم بلافاصله میتونم در رشته دندان . دارو ….در یکی از دانشگاه های قبرس ادامه تحصیل بدم . راستی شرایط خاصی برای پذیرش دارن…لطفا جواب بدین.شهریه دانشگاها شون چنده……..

  • amin239365 گفت:

   سلام
   داشت مدرک زبان یا حد اقل تسلط به زبان الزامیست . هزینه های قبرس خیلی بالا نیست و بسته به شهر و دانشگاه متفاوت است . پذیرش و اخذ ویزا را میتوانید به وسیله ارتباط با موسسه آریانا پارس پیگیر شوید

 3. yasmin گفت:

  سلام . 17 سال دارم و در حال حاضر در مقطع سوم دبیرستان تیزهوشان در رشته انسانی درس میخوانم. ( مدرک دیپلم دارم با معدل 20) . مدرکIELTS 7 هم دارم . می خواستم بدونم برای ورود به دانشگاه چگونه اقدام کنم . داشتن مدرک پیش دانشگاهی اجباری است ؟ آیا رشته مدیریت بازرگانی مشمول بورسیه می شود ؟ آیا شرکت در آزمون سراسری و رتبه بالا تاثیر مثبتی دارد ؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . باتوجه به شرایطی که دارید مشکلی برای اخذ ویزا نخواهید داشت . داشتن مدارک پیش دانشگاهی اجباری نیست واگر داشته باشید بهتر است . رشته مدیریت یا هر رشته دیگر را میتوان بورسیه گرفت اما گرفتن بورسیه بستگی به داشتن مدرک زبان نمره ایلتس 7 همچنین داشتن مقالات isi و شرکت در پزوهش های علمی دارد .همینطور باید گفت که گرفتن فاند در مقطع لیسانس از شانس پایینی برخوردار است.

 4. شانا گفت:

  سلام دختری 17 ساله هستم و در حال حاضر در مقطع پیش دانشگاهی تیزهوشان درس میخوانم مدرک زبان کانون زیان ایران را هم دارم میخواستم بدونم که غیر از مدرک آیلس چه چیزای دیگه ای براس تحصیل در رشته داروسازی لازمه و اینکه اگر در ایران دانگاه سراسری قبول شوم کار را راحت تر میکنه و بورسیه تعلق میگیره؟

  • آریانا پارس گفت:

   شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 مجاز به پذیرش کرفتن در دوره ی دوساله ی pre medical خواهید شد .
   بعد از گزروندن این دوره در صورت قبولی در آزمون، مجاز به تحصیل در رشته ی پزشکی خواهید شد .
   شانستان برای پذیرش گرفتن از یک دانشگاه معتبر بیشتر می شود اما امکان بورسیه وجود ندارد .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 5. negin گفت:

  سلام.
  آیا امکان مشاوره حضوری هم وجود دارد؟

 6. milad گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم پاسپورت هم دارم می خاستم ببینم می توانم در رشته ی پزشکی تحصیل کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما می توانید در ابتدا دوره های زبان انگلیسی شرکت کرده و پس از سپری کردن می توانید دوره های پزشکی را در این کشور شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *