شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

خرید ملک در پرتغال

شرایط خرید ملک در پرتغال

ورود پرتغال به اتحادیه اروپا رشد قابل توجهی در اقتصاد این کشور به وجود آورده است. یکی از مناطق که احتمالا از این تقویت اقتصادی بیشتر بهره مند است، بازار املاک پرتغال است که به سرعت تبدیل به یک مقصد برتر برای سرمایه گذاران بین المللی در املاک و مستغلات است. مزایای خرید ملک در پرتغال و دریافت اقامت دائم پرتغال را می توان این گونه تفصیل کرد: فرد متقاضی ویزای طلایی قادر خواهد بود به راحتی در حوزه شینگن رفت و آمد داشته باشد، تنها محدودیت این رفت و آمد سه ما در هر شش ماه خواهد بود.

ثبات سیاسی، مالیات بر شرکتها و همچنین پرداخت مالیات، به ایجاد بازار سرمایه پرتغال کمک می کند. بسیاری از افراد با خرید ملک در پرتغال به دنبال کسب اقامت پرتغال می باشند تا در صورت لزوم به ادامه زندگی در این کشور بپردازند.

شرایط کشور پرتغال

پرتغال قدیمی ترین ایالت شبه جزیره ایبرین است و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است و قلمرو آن به طور مداوم از زمان پیش از تاریخ بارها مورد تهاجم قرار گرفته است. کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا واقع شده است،  پرتقال در نزدیکی اقیانوس اطلس به سمت غرب، دارای یک خط ساحلی بزرگ است که دارای آب های شفاف و سواحل شنی نادر است.

پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون است که قطب سیاسی این کشور می باشد و دولت پرتغال در این شهر واقع شده است. زبان رسمی کشور پرتغال، اسپانیایی می باشد. واحد پول این کشور یورو است.

در سال ۲۰۰۷، پرتغال ۱۰،۶۱۷،۵۷۵ نفر را شامل می شد که حدود ۳۳۲،۱۳۷ نفر مهاجران قانونی بودند. در سال ۲۰۱۵، پرتغال ۱۰،۳۴۱،۳۳۰ نفر را شامل می شود که حدود ۳۸۳،۷۵۹ نفر مهاجر قانونی بوده اند که ۳٫۷٪ جمعیت را تشکیل می دهند. در سال ۲۰۱۷، ۴۱۶،۶۸۲ نفر از اقلیت های قانونی در کشور پرتغال اقامت داشته اند.

روند خرید ملک در پرتغال

به صورت کلی روند خرید ملک در پرتغال را می توان در سه مرحله برنامه ریزی کرد.

مرحله اول

در مرحله اول، خریدار پس از پیدا کردن ملک مورد نظر در کشور پرتغال، پیشنهاد رسمی خود را به فروشنده اعلام می کند. در صورت توافقات اولیه زمان مشخصی برای امضای قرارداد تعیین می شود.

مرحله دوم قرارداد اجباری فروش و خرید (Contrato Promessa de Compra e Venda)

معمولا در ۱۴ روز از امضای “فرم رزرو” هر دو فرد، خریدار و فروشنده برای امضای قرارداد اصلی در جلسه ای شرکت می کنند که قرارداد به طور واضح به شرح زیر است:

 • قیمت توافق شده
 • دقیقا چه کسی خریدار و فروشنده است
 • تاریخ مبادله و تکمیل قرارداد
 • آنچه در خرید، به عنوان مثال، مبلمان، عضویت در گلف و غیره، در قالب لیست موجودی مرتبط است
 • شرایط پرداخت
 • هرگونه شرایط و ضوابط دیگر

این نوع قرارداد در تقریبا تمام معاملات انجام شده در پرتغال استفاده می شود. این قرارداد جزئیات تمام مراحل مربوط به معامله و شرایط فروش را شامل می شود، از قبیل پرداخت های مرحله ای. به طور معمول ۳۰٪ از کل قیمت خرید توافق شده توسط خریدار یا وکیل وی برای خرید ملک در پرتغال به فروشنده پرداخت می شود.

مرحله سوم اصل عمومی (Escritura)

پس از اتمام، جلسه عمومی در مقابل یک دفتر اسناد رسمی پرتغال امضا خواهد شد که به نوبه خود همه اسناد خرید را بررسی می کند و تضمین می کند که خریدار مالیات خرید ( IMT ) را پرداخت کرده است. دفتر اسناد رسمی نسخه های تاییدیه مربوطه را صادر می کند و این به معنای رسمی بودن معامله قانونی است و در این مرحله تعادل قیمت توافق شده به طور کامل پرداخت می شود.

سپس با وکالت عمومی و تمام معامله تکمیل شده، وکیل خریدار اقدام به ثبت مالکیت جدید ملک در (Registry Land) (Registo Predial) و کپی ثبت نام به مالک جدید می کند.

علاقه مندان برای خرید ملک در پرتغال می توانند با در ارتباط بودن با موسسه مهاجرتی آریاناپارس از تجارب مشاورین بهره مند شوید.

دلایل خرید ملک در پرتغال

در این بخش، تعدادی از دلایل مهاجرت به پرتغال توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس مورد بررسی قرار گرفته شده است.

 1. ویزای طلایی: به نظر می رسد کارشناسان و مشتریان به طور یکسان اعتقاد مشترک دارند که طرح ویزای طلایی پرتغال با توجه به شرایط مورد نیاز، دوره واجد شرایط بودن در کشور جدید و کیفیت زندگی ارائه شده برجسته است. از آنجایی که این طرح در سال ۲۰۱۲ آغاز شد، دولت پرتغالی در مجموع ۵،۷۱۷ سرمایه گذار و ۹،۵۵۹ اعضای خانواده را تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۸ تأیید کرده است.
 2. مزایای مالیات عالی
 3. هزینه های منطقی ملک در پرتغال
 4. کشور پرتغال از لحاظ سیاسی پایدار است، هیچ تروریسم و مافیایی ندارد.
 5. خطوط هوایی مناسب
 6. جاذبه های طبیعی پرتغال
 7. شرایط آب و هوایی مناسب
 8. رستوران در سطح جهانی

هزینه های مربوط به خرید ملک

همراه با هزینه خرید ملک در پرتغال، هزینه های جانبی را هم ملزم به پرداخت می باشید.

مالیات انتقال (IMT) و وظیفه تمبر:

این مالیات های دولت پرتغال است و برای تمام معاملات ملک اعمال می شود.

حقوق وکلا:

یک وکیل می تواند تمام مسائل حقوقی مربوط به خرید ملک در پرتغال را بررسی کند. وکلا از منافع افراد در تمام مراحل معاملات مراقبت خواهند کرد.

اسناد رسمی:

دفتر اسناد رسمی بخش رسمی دولت است که اسناد تایید شده را تأیید می کند. این اسناد نشان دهنده مالکیت خریدار می باشد.

وام مسکن تمبر:

مالیات اضافی بر اساس مقدار وام فرد، برای خرید ملک در پرتغال در صورت نیاز می باشد.

هزینه ثبت نام:

هزینه های ثبت نام لازم برای خرید ملک در پرتغال به عهده خریدار می باشد.

 • هزینه های حقوقی: ۱ الی ۲ درصد قیمت خرید
 • مالیات اسناد رسمی و ثبت نام: ۱ الی ۲ درصد قیمت خرید
 • مالیات شهری: ۰ الی ۶ درصد قیمت خرید
 • تمبر مالیاتی: ۰٫۴ الی ۰٫۸ درصد قیمت خرید
 • هزینه نمایندگی املاک: ۳٪ – ۶٪ (+ ۲۳٪ مالیات بر ارزش افزوده)

هزینه نمایندگی املاک به عهده فروشنده می باشد

اجازه اقامت طلایی

از تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۲، شهروندان خارجی که مایل به ورود و اقامت در پرتغال هستند، قادر به انجام این کار تحت قانون اجازه اقامت طلایی بوده اند. این یک مسیر سریع برای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا است تا اجازه اقامت معتبر در پرتغال را دریافت کنند.

خرید ملک در پرتغال

روش های مختلف سرمایه گذاری در کشور پرتغال که متقاضیان بین المللی می توانند در صورت عدم خرید ملک در پرتغال انجام دهند، شامل موارد زیر می باشد.

 1. سرمایه گذاری با یک دوره عملیاتی حداقل پنج سال و حداقل مبلغ خرید ۵۰۰،۰۰۰ € را تولید کنند.
 2. مالکیت بیش از ۳۵۰،۰۰۰ یورو یا اموال بیش از ۳۰ ساله یا در مناطق بازسازی شهری یا مناطق تولیدی است.
 3. انتقال حداقل یک میلیون یورو به یک حساب بانکی پرتغالی.
 4. انتقال وجوه بیش از € ۳۵۰،۰۰۰ برای فعالیت های پژوهشی.
 5. انتقال وجوه بیش از ۲۵۰،۰۰۰ یورو برای فعالیت های هنری یا فرهنگی.
 6. انتقال وجوه بیش از € ۵۰۰،۰۰۰ برای سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط.
 7. شرکت یا ایجاد یک شرکت که حداقل ۱۰ موقعیت جدید شغلی را ایجاد می کند.

وزارت امور داخله و وزارت امور خارجه کشور پرتغال مسئول تنظیم گزینه های فوق هستند. از زمان آغاز طرح در سال ۲۰۱۲، دولت پرتغال مجموع ۵۷۱۷ سرمایه گذار و ۹،۵۵۹ اعضای خانواده را تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۸ قبول کرده است.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *