info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت پرتغال

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط دریافت اقامت پرتغال

شرایط دریافت اقامت پرتغال با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر متفاوت خواهد بود. در واقع کشور پرتغال برای اعطای تابعیت دائم به افراد متقاضی شرایط متنوعی را در نظر دارد. طبق قوانین مهاجرتی کشور پرتغال افراد در سریعترین حالت پس از گذشت ۶ ماه می توانند اقامت دائم خود در این کشور را دریافت نمایند و در طولانی ترین مدت پس از گذشت ۱۰ سال.

شرایط و قوانین دریافت تابعیت پرتغال با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر افراد متغیر خواهد بود، به عنوان مثال برای دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک افراد حداقل به ۵۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز خواهند داشت، در این روش مهاجرتی به مدرک تحصیلی و زبان نیازی نخواهد بود، در حالیکه برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل کاملاً شرایط متفاوت می باشد.

اقامت پرتغال

روش های دریافت اقامت پرتغال

برای دریافت تابعیت این کشور روش های بسیار متنوعی وجود دارد. در واقع کشور پرتغال با توجه به شرایط افراد روش های مهاجرتی مناسبی را ارائه می نماید. از این رو متقاضیان دریافت اقامت پرتغال می توانند با ارزیابی شرایط انواع روش های مهاجرتی بهترین مسیر را برای دریافت اقامت دائم این کشور جذاب انتخاب نمایند. به طور کلی روش های رایج برای مهاجرت به پرتقال و دریافت اقامت دائم این کشور به شرح ذیل می باشد:

 • مهاجرت به پرتقال از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتقال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

خرید ملک در پرتغال از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که علاوه بر دریافت اقامت پرتغال از مزایای بی شماری برخوردار است. نرخ رشد سود بازار مسکن در پرتغال بیش از ۴ درصد در سال می باشد، از سوی دیگر این روش مهاجرتی سریعترین مسیر برای دست یابی به اقامت دائم پرتغال است. خرید ملک در پرتغال تنها روش مهاجرت به این کشور است که برای دریافت اقامت دائم پرتغال نیازی به حضور فیزیکی فرد متقاضی در این کشور نخواهد بود.

اقامت پرتغال

از دیگر مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می توان به مواردی نظیر امکان دریافت ویزا و اقامت دائم برای کلیه افراد خانواده فرد متقاضی و اجازه کار در این کشور اشاره نمود. در واقع خرید ملک در پرتغال نوعی سرمایه گذاری مطمئن با چشم اندازی اقتصادی ایده ال می باشد که در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم اروپا تبدیل خواهد شد.

شرایط خرید ملک در پرتغال

جهت مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک فرد متقاضی می بایست توانایی خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را داشته باشد. خرید ملک در پرتغال به هیچ وجه کار دشواری نخواهد بود و متقاضیان در مدت زمان کوتاهی موفق به انجام این امر می شوند. سرمایه گذاران ابتدا با ویزای توریستی به کشور پرتغال سفر کرده و پس از بازدید از پروژه های املاک در دسترس ملک مورد نظر را برای خرید انتخاب می نمایند. در این روش مهاجرتی شرایط سنی خاصی وجود ندارد و افراد بدون نیاز به مدرک تحصیلی و تسلط به زبان می توانند برای خرید ملک در پرتغال اقدام نمایند. به طور کلی شرایط دریافت تابعیت این کشور برای متقاضیان از طریق خرید ملک به شرح ذیل می باشد:

شرایط دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • ۵ سال زندگی در کشور پرتغال
 • کسب اطلاعات لازم در مورد کشور پرتغال در طول ۵ سال
 • عدم ارتکاب به جرم و جنایت در طول ۵ سال
 • تسلط کافی به زبان پرتغالی پس از گذشت ۵ سال

 

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

تمکن مالی پرتغال از جمله روش های بسیار ایده ال برای مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش مهاجرتی نیازی به سرمایه گذاری در پرتغال نخواهد بود و فرد متقاضی می بایست اثبات نماید که بدون نیاز به انجام کار در این کشور درآمد لازم برای پرداخت هزینه های زندگی را دارد. در واقع این روش مهاجرتی بیشتر مناسب افراد بازنشسته یا اشخاصی است که درآمدهای نظیر دریافت اجاره بهای مسکن، سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی و … دارند.

اقامت پرتغال

در واقع ویزای تمکن مالی پرتغال جایگزین بسیار مناسبی برای افرادی است که سرمایه کافی برای دریافت ویزای طلایی پرتغال را در اختیار ندارند. تمکن مالی پرتغال ابتدا در قالب یک ویزای ۴ ماهه صادر می گردد. فرد متقاضی پس از دریافت ویزای ۴ ماهه و ورود به کشور پرتغال با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور و ارائه مدارک تکمیلی درخواست اقامت خود را ارائه می نماید و یک مجوز اقامت یک ساله به وی تعلق می گیرد. این مجوز اقامت در ۲ مرحله تمدید می شود و پس از گذشت ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم پرتغال وجود خواهد داشت. مراحل دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال به شرح ذیل می باشد.

 • افتتاح حساب بانکی و اجاره منزل در پرتغال
 • درخواست ویزا از طریق مراجعه به سفارت پرتغال
 • درخواست برنامه ویزای اقامت در کشور پرتغال

اقامت پرتغال از طریق مهاجرت تحصیلی

بدون تردید مهاجرت تحصیلی یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به اغلب کشورهای جهان می باشد. دانشگاه های کشور پرتغال طیف گسترده ای از رشته های مختلف تحصیلی را در مقاطع گوناگون ارائه می نمایند، از سوی دیگر هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در این کشور زیبا پرتغال را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

اقامت پرتغال

اجازه ورود خانواده دانشجو به کشور پرتغال و حق کار حین تحصیل از دیگر مزایای قابل توجه برای دانشجویان بین المللی است. علاوه بر این مهم ترین مزیت تحصیل در پرتغال امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل می باشد.

در واقع افراد دانشجویان بین المللی با تحصیل در دانشگاه های پرتغال شانس خورد در جهت دست یابی به موقعیت های شغلی ایده ال و کسب درآمد دلخواه به شکل چشمگیری افزایش می دهند، به طور کلی افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی وارد کشور پرتغال می شوند در صورتی که پس از اتمام دوره تحصیل مشغول به کار شوند می توانند اقامت پرتغال را دریافت نمایند.

دریافت اقامت پرتغال از طریق مهاجرت کاری

برای مهاجرت کاری به پرتغال اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویزای نیاز نخواهند داشت، اما اتباع سایر کشورها خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت کاری به پرتغال به پیشنهاد کار از کارفرما (job offer) نیاز خواهند داشت. یکی از منابع اصلی درآمد زایی در کشور پرتغال صنعت گردشگری می باشد.

اقامت پرتغال

علاوه بر این بسیاری از موقعیت های شغلی در این کشور به صورت فصلی و موقت فعالیت دارند، از این رو ویزای کار پرتغال به ۲ صورت (ویزای کار موقت و ویزای کار بلند مدت) ارائه می گردد. به طور کلی طبق قوانین مهاجرتی پرتغال معمولاً افراد پس از ۳ سال کار در این کشور می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار پرتغال به شرح ذیل می باشد:

 • قرارداد کاری بین کارفرما و فرد متقاضی
 • عدم سوء پیشینه
 • شرایط اسکان فرد متقاضی در کشور پرتغال
 • بیمه مسافرتی به ارزش ۳۰ هزار یورو
 • رزرو بلیط

دریافت اقامت پرتغال از طریق ازدواج

دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق ازدواج مانند سایر کشورهای اروپایی امکان پذیر خواهد بود. در واقع در صورتی که فردی با یک تبعه پرتغالی ازدواج نماید پس از گذشت ۳ سال از زندگی مشترک می تواند اقامت دائم خود را دریافت نماید.

طبق قوانین مهاجرتی پرتغال فردی که تبعه پرتغال است می باید با ارائه اسناد مالی اثبات نماید توانایی تامین هزینه های زندگی همسر خود برای یک سال در این کشور را دارد. از سوی دیگر این ازدواج می بایست با رضایت قلبی ۲ طرف انجام شود و به صورت قانونی و رسمی فرایند ازدواج در کشور پرتغال باید ثبت گردد.

دریافت اقامت پرتغال از طریق تولد فرزند

به طور کلی برای دریافت اقامت دائم از طریق تولد فرزند ۲ قانون اصلی وجود دارد ( قانون خاک و قانون خون)، برخی از کشورهای جهان نظیر کانادا، آمریکا و … از قانون خاک و برخی دیگر از کشورها مانند اغلب کشورهای اروپایی از قانون خون پیروی می نمایند.

پرتغال از جمله کشورهایی به شمار می آید که برای اعطای اقامت دائم و تابعیت از قانون خون پیروی می کند، از این رو تنها فرزندانی که یکی از والدین آنها تابعیت این کشور داشته باشد می توانند تابعیت این کشور را دریافت نمایند. درواقع افرادی که تبعه پرتغال نیستند یا اقامت دائم این کشور را ندارند به صرف به دنیا آوردن فرزند در پرتغال امکان اخذ اقامت دائم این کشور را نخواهند داشت.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که دریافت اقامت پرتغال مسیر بسیار ایده الی برای ورود به قاره اروپا می باشد. درواقع شرایط دریافت اقامت این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی راحت تر و سریعتر خواهد بود، از سوی دیگر هزینه های زندگی در این کشور به مراتب مناسب تر از اغلب کشورهای اروپایی است، این شرایط به همراه روش های متنوعی مهاجرتی باعث گردیده طی سال های اخیر روند مهاجرت افراد به کشور پرتغال به شکل محسوسی با افزایش رو به رو شود.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر