رشته ی طراح صنعتی در آمریکا

رشته ی طراحی صنعتی در آمریکا ، قطب جذب دانشجویان بین المللی شده است و کشور امریکا با دارا بودن ۴۴۲ موسسه آموشی ، کالج و دانشگاه علاوه بر پاسخگویی نیازهای دانشجویان توانسته است امکانات و شرایط عالی در رشته ی طراحی صنعتی را فراهم کند .

رشته ی طراحی صنعتی هم معادل لغت Industrial Design در زبان انگلیسی می شود و متقاضیان رشته ی طراحی صنعتی به عنوان طراحان صنعتی به طراحی محصولات می پردازند که دارای کاربردهای متعدد و گوناگونی هستند ، اجسام طراحی شده توسط طراحان براساس ادغام هنر طراحی اطلاعات تجاری و اصول مهندسی محصولاتی صورت می گیرد . اصولا طراحی ها دارای ۲ هدف مهم از قبیل کاربرد و ایمنی با کاربرد می باشند که طراحان باید توجه بسیاری به طور ذکر شده نمایند .

گرایش دیگری از رشته ی طراحی وجود دارد که دانشجویان بسیاری را جذب خود کرده و در زمینه ی طراحی اتومبیل است که معادل آن در انگلیسی Automotive Designer می باشد و افرادی که در این گرایش از رشته ی طراحی صنعتی تحصیل می کنند ، پس از دوره ی فارغ التحصیل در زمینه تخصصی طراحی اتومبیل فعالیت می نمایند .

دیگر رشته هایی که می توان به عنوان رشته های مرتبط با رشته ی طراحی صنعتی نام برد ، رشته ی گرافیک و تاحدودی معماری می باشد ، نکته قابل ذکر ، رشته ی طراحی صنعتی به مانند رشته ی معماری به طراحی ، با توجه به اصول مهندسی و کاربردهای نهایی محصول می پردازد که این ویژگی رشته ی گرافیک باعث تخصصی تر شدن آن نسبت به رشته ی گرافیک شده است .

درباره ی بازار کاری رشته ی طراحی صنعتی در آمریکا نیز باید ذکر شود که ، کشور آمریکا توانسته است بیش از ۴۰ هزار شغل برای طراحان صنعتی فراهم سازد و افراد فارغ التحصیل در رشته ی طراحی صنعتی در زمینه های زیر می توانند فعالیت نمایند

_ تحقیق راجع به کاربرد محصول و روش های استفاده از آن
_ خلق ایده و ایجاد طراحی های اولیه
_ استفاده از نرم افزار های کامپیوتری در طراحی مدل ها
_ بررسی مواد و هزینه های تولید
_ ارزیابی محصول از حیث ایمنی و ظاهر
_ آماده سازی مالک و نمونه های اولیه محصول برای ارائه به مشتری

دو نرم افزار CAD و CAID دارای کاربرد بسیاری برای طراحان می باشد که متقاضیان باید قبل از شروع به کار ، طرز استفاده از این ۲ نرم افزار را به خوبی بلد باشند . طبق آخرین تحقیقات میانگین درامد طراحان ۳۳۰/۵۸ دلار است و طبق پیش بینی های اخیر نرخ رشد اشتغال در رشته ی طراحی صنعتی تا چند سال آینده پیش رفت چشم گیری خواهد کرد .

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ، کشور آمریکا دارای دانشگاه های متعددی در رشته ی طراحی صنعتی و گرایش های مربوطه به آن می باشد و این امکان را برای متقاضیان بوجود آورده است که بتوانند در محل مد نظر خود تحصیل نمایند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در کشور آمریکا عبارت است از :

۱٫ Bemidji state university

از دانشگاه های معتبر در کشور آمریکا می باشد و توانسته است از دانشگاه های جذب کننده ی دانشجو ظاهر شود . دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دوره های تحصیلی بصورت تمام وقت در این دانشگاه تدریس می شوند . میزان هزینه ی تحصیل ۰۰/۳۶۰/۸ دلار امریکایی می باشد این دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، باشگاه های ورزشی ، کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد .

۲٫ University of Illinois At Chicago

از دیگر دانشگاه های معتبر در رشته ی طراحی صنعتی کشور آمریکا می باشد ، دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان باید هزینه ای بالغ بر ۰۰/۴۴۰/۲۳ دلار آمریکا بابت تحصیل بپردازند . این دانشگاه امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

۳٫ University of south Dakota

از دیگر دانشگاه هایی می باشد که توانسته است دانشجویان مقطع دکتری را جذب خود کند . دوره های تحصیلی به صورت تمام وقت می باشد و میزان هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد . دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد .

۴٫ Indiana University south Bend

این دانشگاه به منظم ترین دانشگاه کشور آمریکا شهرت دارد ، طول دوره ۴ سال به صورت تمام وقت می باشد و دروس مد نظر و مربوط به هر رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود . میزان هزینه تحصیل ۰۰/۸۱۱/۱۸ دلار آمریکایی در هر سال می باشد و دانشگاه امکاناتی از قبیل ف خوابگاه ، کتابخانه باشگاه های ورزشی و سالن نمایش را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

دانشگاه های متعدد دیگری نیز هستند که دارای شهرت بالایی نه تنها در آمریکا ، بلکه در جهان برخوردار هستند و همه ی این عوامل باعث شده است کشور آمریکا به قطبی از رشته ی طراحی صنعتی تبدیل شود . افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند و یا در زمینه ی مهاجرت سوالات متداولی دارند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی متناسب با انتخاب و سوال خود داشته باشند موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمریکا آمریکا آمریکا آمریکا آمریکا

شبکه های اجتماعی

arrow up