موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

رشته موسیقی

رشته موسیقی

موسیقی یک زبان مشترک جهانی است از همین رو تحصیل در رشته موسیقی در تمام کشور های جهان محبوبیت خاصی دارد. ورود به دانشکده های موسیقی نیازمند سپری کردن امتحانات ورودی برای این دسته از متقاضیان می باشد.

یکی از بهترین روش های آشنایی با کشورهای جدید، ارتباط با موسیقی آن کشور است. ما در این مقاله تعدادی از برترین کشورها، جهت تحصیل در رشته موسیقی را نام برده و به اختصار توضیح می دهیم.

برترین کشورها جهت مهاجرت از طریق موسیقی

متقاضیان تحصیل در رشته های مربوط به موسیقی می توانند در دانشگاه های کشورهایی نظیر آلمان و اتریش جهت ادامه تحصیل اقدام به اخذ پذیرش نمایند چرا که موسیقی در دانشگاه های کشورهای آلمان و اتریش از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است.

کشورهای انگلیسی زبان نیز مانند انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و غیره نیز دوره های مناسب، برای متقاضیان رشته موسیقی فراهم می آورند.

ژاپن

ژاپن کشوری است که دومین بازار بزرگ رشته موسیقی جهان را داراست. موسیقی نقش مهمی در فرهنگ و تاریخ این کشور داشته است. امروزه ژاپن دارای برخی از بهترین ارکسترهای جهان می باشد.

رشته موسیقی

علاوه بر موسیقی های سنتی و منحصر به فرد موسیقی مدرن مانند جاز و J-POP و راک نیز صحنه موسیقی ژاپن را فرا گرفته اند و گروه های موسیقی معاصر ژاپن به شهرت جهانی دست یافته اند.

آلمان

آلمان یکی از بزرگترین مقاصد پرورش آهنگسازان کلاسیک است و دانشجویان رشته موسیقی می توانند در هر شهر آلمان در مدارس موسیقی ثبت نام کنند و یا از کلاس های عمومی که در دانشگاه ها برگزار می شود بهره مند شوند.

رشته موسیقی

از آهنگسازان مشهور این کشور می توان از باخ، هندل، بتهوون، مندلسون و واگنر نام برد. آلمان دارای بهترین ارکسترهای جهان می باشد و همچنین تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت موسیقی در قرن گذشته داشته است.

اتریش

اتریش به عنوان خانه ی اغلب نوازندگان مشهور دنیا در تمامی دوران ها محسوب می شود. این کشور زادگاه نوازندگانی چون موتزارت، شوبرت و هیدن است. شهرهای وین و سالزبورگ دو مکان برتر از نظر موسیقی کلاسیک جهان به شمار می روند و دانشجویان رشته موسیقی در این کشور می توانند با سبک موسیقی نوازندگان مشهور آشنا شده و از محل تولد موتزارت در سالزبورگ و محل پرورش و اقامت او در وین دیدن نمایند.

رشته موسیقی

دانشجویان در این کشور می توانند در مراکز موسیقی مشهوری همچون دانشگاه MOZARTEUM و یا دانشگاه هنری لیبرال که دروس موسیقی را ارائه می دهند تحصیل نمایند. هیچ ترم و یا سال تحصیلی در اتریش بدون حضور در یکی از اپراهای موتزارت کامل نیست.

انگلستان

اگر شخصی عاشق موسیقی و تحصیل در این رشته باشد، نمی تواند انگلستان را نادیده بگیرد. اکثریت گروه های موسیقی دنیا انگلیسی هستند. انگلیس از زمان قرون وسطی، سبک موسیقی دنیا را تغییر داده و پایه و اساسی برای موسیقی مدرن بنا نهاده است.

رشته موسیقی

موسیقی سنتی ایرلندی و اسکاتلندی باعث ایجاد گروه های موسیقی معاصر شد. دانشجویان در انگلیس می توانند از فرصت های بسیار زیادی که در رشته موسیقی وجود دارد بهره مند شوند.

غنا

موسیقی غنا توسط یکی از موسیقی دانان آفریقایی مورد توجه قرار گرفت. این نوع موسیقی شبیه به موسیقی هند و موسیقی غرب آفریقا بر کیفیت بلاهه نوازی تأکید دارد. کشور غنا مقر سبک موسیقی Highlife است که موسیقی سنتی Akan را با ایده های غربی می سازد و با ابزارهایی همچون جاز و گیتارهای مختلف می نوازد.

کشور غنا به عنوان یکی از پیشگامان مطالعات درام / کوبه ای است و دانشجویان رشته موسیقی در این مکان در دنیای ریتم کاملاً غوطه ور خواهند شد.

آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از برترین مراکز موسیقی در آمریکای جنوبی است. این کشور به عنوان برترین و شناخته شده ترین مقاصد موسیقی تانگو به شمار می رود. آرژانتین تأکید بسیار زیادی بر موسیقی سنتی دارد البته موسیقی راک و الکترونیک نیز در این کشور رواج دارد.

رشته موسیقی

دانشجویان رشته موسیقی در این کشور می توانند در کنسرواتور هنرستان هنرهای زیبا موسیقی ثبت نام نمایند و یا از کلاس های موسیقی که در دانشگاه ها برگزار می شود بهره بجویند.

جامائیکا

جامائیکا کشور کوچکی است که دارای یکی از بهترین صحنه های موسیقی در جهان است. جامائیکا ترکیبی از موسیقی ایالات متحده، آفریقا وجزایر کارائیب با تمرکز بر reggea، dancehall، blues و جاز است. جامائیکا محل پیرایش اولین نرم سبک رپ از دهه ۱۸۸۰ است. دانشجویان حتی در زمان هایی که در کلاس نیستند می توانند از برنامه های داوطلبانه موسیقی جامائیکا استفاده نمایند و از شنیدن صدای Bob marley لذت ببرند.

تحصیل در رشته موسیقی

رشته موسیقی ذوق هنری و جوهره ی وجودی انسان ها را به وجد می آورد. در هنرستان در سه گرایش نوازندگی ساز ایرانی، مبانی آهنگسازی و نوازندگی ساز جهانی می توانید به عنوان هنرجو پذیرفته شوید.

مدرک موسیقی گزینه ای تمام عیار برای افرادی است که به موسیقی بیش از یک سرگرمی و تفریح علاقمند هستند. آموزش قوی در رشته موسیقی به دانشجویان فرصت می دهد تا مهارت های عملکرد خود را اصلاح و بهبود بخشیده و به فن آوری مدرن موسیقی دست یابند.

پذیرش در دوره های رشته موسیقی اغلب مستلزم مصاحبه و آزمون های هنری و یا حداقل ارائه ی فیلم یا صدای ضبط شده ای از اجرای متقاضی می باشد.

هنرستان هنرهای زیبا موسسه ای است که برای حفظ و به کمال رسیدن دانش در زمینه ی علوم طراحی شده است. هنرستان موسیقی دوره های تحصیلی را برگزار می کند که اساساً بر تمرین و اجرای مربوط به تخصص خاص از موسیقی تمرکز می کند.

دانشگاه دوره های متنوع و جامعی را با تخصص های مختلف در این رشته برگزار می کند و رویکردی چند رشته ای لحاظ می کنند که شامل دوره های آموزشی عمومی می باشد.

 مقطع کارشناسی

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی رشته موسیقی تحصیل می کنند می توانند مدرک کارشناسی موسیقی را کسب نمایند. الزامات کارشناسی موسیقی توسط بخش موسیقی موسسه تعیین می شود و ممکن است رویکردی چند رشته ای اتخاذ کنند.

در مقطع کارشناسی دروس مختلفی ارائه می شود که از جمله این دروس می توان به تئوری موسیقی، تاریخ جاز، موسیقی در فرهنگ های ملل جهان، مهارت های شنیداری پیشرفته، همراهی کنسرت، مهارت های کیبورد و … اشاره کرد.

 تحصیلات تکمیلی

دانشجویان تحصیلات تکمیلی معمولاً تخصص خود را می توانند از میان گرایش های رشته موسیقی مانند: تاریخ موسیقی، فن آوری موسیقی، موسیقی شناسی، آموزش و اجرای موسیقی، مهندسی آواز و … انتخاب نمایند.

متقاضیان با داشتن مدرک در رشته موسیقی، فرصت های حرفه ای خود را به عنوان تنظیم کننده، کارگزار رزرو، آهنگ ساز، رهبر ارکستر، مدیر موسیقی، مربی موسیقی، موسیقی درمانگر، تکنیسین صوت و آواز و… درنظر بگیرند.

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته موسیقی را دارید باید با گرایش ها و پیشرفت های جاری دانشگاهی آشنا شوید. هر کشور و هر فرهنگی سبک و نوع منحصر به فردی از موسیقی را داراست. کلیه کشورها اطلاعات خاص و ویژه ای جهت ارائه به دانشجویان و علاقه مندان خود دارند. جهت آگاهی از شرایط ورود به این رشته و تحصیل در دانشگاه های کشور مورد علاقه خود با مشاوران موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

 

4.5/5 ( 2 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

84 پاسخ به “رشته موسیقی”

 1. پیمان فروغی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من ۲۸ دارم و‌تقریبا ۶ سال هست که‌مدرس موسیقی کودک هستم و تمامی رزومه های من به صورت فیلم و‌عکس موجود هست
  چند دوره ی موسیقی در ایران و‌ ترکیه گذراندم
  میخواستم ببینم با این شرایط میشه برای مهاجرت اقدام کرد و اینکه اگه بخوام مدارکم رو بفرستم چقدر شانس قبولی هست

 2. اشکان۱۲۳۴۵۶۵۴۳۲۱ گفت:

  سلام وقت بخیر.
  بنده ۲۶ سال دارم.حدود ۱۰ سال که موزیک کار میکنم.۳ سال به صورت حرفه ای.نوازنده گیتار آکوستیک و الکتریک هستم در سبک های بلوز و راک و …در حال حاضر تو یک بند هستم و به تازگی یه فرداد جدا با اسپانسر بستم.میخواستم بدونم میتونم در بریتانیا در رشته موسیقی ادامه تحصیل بدم؟این کار حدودا چقدر هزینه داره؟ در زمان تحصیل میشه کار کرد؟ اخذ مدرک موسیقی منجر به اقامت این کشور میشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان تحصیل برای شما در مقطع کارشناسی می باشد. چنانچه در پایان دوره تحصیلی خود بتوانید کار مرتبط با رشته خود را پیدا نمایید ویزای کار دریافت نموده و از آن طریق می توانید اقامت دریافت کنید. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ به بالا الزامی می باشد.

 3. ناجی گفت:

  سلام من ۳۳ سال سن دارم. (کارشناس ارشد عمران از دانشگاه خواجه نصیر هستم، اما علاقه ای به رشته ام و کار مرتبط با رشته ام ندارم)
  میخواستم بدونم میشه در رشته ی موسیقی الکترونیک یا music production در دانشگاهی در اروپا، آمریکا، کانادا یا استرالیا ثبت نام کنم و سفارت کشور مقصد بهم ویزا بده؟ ساز کیبورد رو به صورت آماتور بلدم. در زمینه ی آهنگسازی استعداد دارم.
  از نظر مالی هم میتونم خودم رو ساپورت کنم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به واسطه اینکه بدنبال تغییر رشته می باشد، باید از ابتدا و دوره لیسانس اقدام نمایید. به صورت معمول دوره های کارشناسی در کشورهای ذکر شده با محدودیت سنی همراه است.

 4. hesam گفت:

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم دردانسگاه آزاد
  وخیلی به موسیقی علاقه دارم خیلی و۴ سال دارم هم کارآهنگسازی میکنم با نرم افزار پیانو هم الان دارم به صورت حرفه ای یاد مبگیرم ومن دریک آموزشگاهی که مدرک بین المللی ثبت نام کردم وهم انتحان تئوری وهم امتحان عملی درشهریور انجام میدم ومدرکشو میگیرم ودرکدام کشور هم برای تحصیل وهم برای کارخوبه

 5. بامی گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم آزمون عملی که ازش صحبت میکنید صرفا با ساز پیانو هست؟یا هر کس با ساز تخصصی خودش تست میده؟(مثلا گیتار)

 6. Niloo گفت:

  سلام، من میخوام رشته موسیقی بخونم تو ترکیه میخواستم بدونم دانشگاه دولتی و خصوصی ونیمه خصوصی از لحاظ آزمون و شهریه و سطح علمی چه فرقی باهم میکنن ؟؟ میشه لطفا ج بدید

 7. حامد کوثری گفت:

  سلام من ۳۴ سالمه دیپلم کامپیوتر دارم اما به صورت تجربی حدود ۱۰ ساله که اهنگسازی و تنظیم موزیک انجام میدم و استودیوی موسیقی تو ایران دارم حالا تصمیم گرفتم مهاجرت کنم به سوئد ایا با این اوصاف زمینه خوبی برای شغل من تو اون کشور هست؟؟؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید از طریق دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی برای ویزای کار در ارتباط با حرفه خود برای کشور سوئد اقدام نمایید.

 8. اشکان گفت:

  سلام من تو رشته ی فیزیوتراپی سال دوم هستم و هیچ تجربه ای در موسیقی ندارم فقط ترانه سرایی در پاپ و هیپ هاپ تا حدود عالی بلدم و شعر های زیادی نوشتم من علاقمو تو آهنسازی می بینم می خواستم بدونم واسه تحصیل خارج از کشور می تونم وارد دانشگاهی بشم که موسیقی رو بصورت حرفه ای یاد بگیرم سنمم ۲۱ هست خواهشا زود جواب بدید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی موسیقی معمولا دانشگاه ها دارای آزمون عملی می باشند چنانچه شما در آن آزمونها قبول شوید قادر به اخذ پذیرش در این رشته می باشید.

 9. احسان گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه و اهنگ سازی رو در حد متوسط بلدم با نرم افزار و به چند نرم افزار معروفم تسلط کار دارم ولی تیوری موسیقی رو اصلا بلد نیستم و رشته ای هم که توی ایران خودم موسیقی نبوده اما چون زبان بلد بودم از طریق اینترنت تا حد امکان و کلاس های انلاین در حد متوسط و رو به حرفه ای یاد گرفتم
  حالا میخوام بدونم اگه بخوام باز از اول یعنی از ۰ تا ۱۰۰ اهنگسازی رو تا مدرک دکترا در امریکا تحصیل کنم به چه شکل هست اگه بخوایم بهترین دانشکده و اموزشگاه ها رو در نظر بگیریم با تست های ویژه هزینش در چه حدی میشه ممکنه کل هزینه ها ۱۰۰۰۰۰ هزار دلار بشه؟ یا ممکنه کمتر بشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در آمریکا در رشته ی موسیقی معمولا دانشگاه ها دارای آزمون ورودی می باشند در صورت قبولی در آن آزمون شما می توانید پذیرش دریافت نمایید.هزینه ی تحصیل و زندگی سالیانه حداقل ۲۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

 10. parnia گفت:

  سلام .من ۱۸ سالمه و میخوام که برای رشته آهنگسازی و یا نوازندگی در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم .اگر امکانش هست ،ممنون میشم شرایط تحصیل در خارج رو به من بگید .

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت پذیرش در رشته ی موسیقی معمولا شما نیازمند گذراندن آزمون های عملی می باشید. داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

 11. مهیار گفت:

  با سلام میشه لطف کنید بفرمایید که ازمونی که از متقاضی گرفته میشه به چه شکلی هست ایا باید ویدیویی از هنرمان را ارسال کنیم یا؟؟

 12. سارا گفت:

  سلام فردی با داشتن 18 سال سابقه گیتار زدن و 7 سال سابقه تدریس گیتار و داشتن البوم و مدرک فوق دیپلم عمران می تونه بورس تحصیلی در رشته موسیقی برای کانادا اقدام کنه؟ با توجه به گرفتن نمره بالا در ایلتس

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند ولی ممکن است یکسری از دانشگاه ها به شما یک کمک هزینه ی کمی را پرداخت نمایند.

 13. مهدی گفت:

  باسلام برای اینکه به هر کشوری برای موسیقی برویم باید مدرک زبان داشته باشیم وبازار کار موسیقی در ایران چه طور است

 14. majid mayli گفت:

  سلام ودرود برشما
  ایا میتوان در رشته خوانندگی و اهنگسازی به امریکا بورسیه گرفت بدون مدرک دیپلم یا ایلس یا تافل
  من 16 ساله هستم ودر خواندن اهنگ به زبان انگلیسی استعداد دارم وساز گیتار بلدم و بر زبان انگلیسی تسلط دارم اما مدرک ندارم لطفا تمام اطلاعات به من بگویید وهمچنین وضعیت مالیمان اصلا خوب نیست
  خواهشا کمکم کنید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری تعلق می گیرد. شما باید بتوانید بودجه ی خود را به صورت شخصی تامین نمایید . و حتما برای مقطع کارشناسی باید در ابتدا مدرک زبان نیز داشته باشید.

 15. roya گفت:

  سلام وقت بخیر از طریق کنکور هنر یعنی رتبه برتر کشوری ایا میشه بورسیه تحصیلی و کامل رایگان در کشوری رو گرفت؟؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس گرفتن بورسیه برای این مقطع بسیار کم می باشد بیشتر بورسیه ها به مقاطع دکتری اختصاص پیدا می کند.

 16. Paniz گفت:

  سلام من 15 سالمه و امسال باید انتخاب رشته کنم . از لحاظ هوشی برای تجربی انتخاب شدم ولی از بچگیم ک خانوادم چند بار هم منو مرکز تست هوشی موسیقی بردن ، استعدادم خیییلی بالا بود . منم شدیدا به موسیقی علاقه دارم . میشه لطف کنین شرایط رو بگین !؟ ممنون میشم . {الان ارگ میزنم و میخوام ساز دهنی برم و گیتار برقی و بشه ساکسیفون }

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در رشته ی موسیقی بسیاری از دانشگاه ها دارای ازمون های ورودی می باشند در صورت قبول شدن در آن آزمون ها شما می توانید برای گرفتن پذیرش و سپس ویزا اقدام نمایید.

 17. غزل گفت:

  سلام من 14 سالمه و 5 سال هست که بیانو کار میکنم و علاقه دارم تا 18 سالگی بیانو را به صورت حرفه ای تر کار کنم و تو این 4 سال زبانم را قویتر کنم و برم کانادا و اهنگسازی بخونم شرایط رفتنش چهجوریه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما مدرک 6.5 IELTS اکادمیک رو داشته باشین تا بتونید در دانشگاه های کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید.

 18. مهران گفت:

  با عرض سلام بنده به دنبال گرفتن اقامت دائم کانادا یا اتریش می باشم،بنده چندساله که موزیسین می باشم و به صورت حرفه ای تنبک کار میکنم ایا می تونم اقامت دائم بگیرم؟چون نمی خوام ویزا تحصیلی و…بگیرم فقط می خوام برای تدریس و اجرای موسیقی و…مهاجرت کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم

 19. جواد ظل طاعت گفت:

  درود بر شما
  من نویسنده و پژوهشگر موسیقی اصیل و سنتی و پاپ ایرانی هستم. مقالات و مطالب بسیاری در این خصوص تهیه کرده ام که بیشتر در کانالهای تلگرامی “ابزورد” و “موسیقی و اندیشه” منعکس شده اند. می خواستم بدانم این مقالات را به عنوان نمونه و همکاری، به چه مرجعی می توانم ارسال کنم؟ و به نظر شما می توانم به عنوان محقق و یا پژوهشگر، میهمان یکی از دانشگاههای مورد نظر شوم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اینکه بتوانید با دانشگاهی همکاری کاری داشته باشید فقط منوط به درخواست از مرکز آموزشی مقصد هست . بهترین راه این هست که به موسسات آموزشی مختلف ایمیل بزنید و درخواست همکاری دهید

 20. سهیل حاتمی گفت:

  با سلام
  دختر اینجانب حدود 6 ساله آموزش گیتار می بینه دو مرتبه در استان خوزستان مقام اول در بین آموزشگاهها را کسب کرده و یک بار هم جز 6 نفر رده سنی الف (بین 14 الی 17 سال) رو کسب کرده 15 ساله و مشغول یادگیری زبان آلمانی و سولفژ می باشد آیا برای ورود به دانشگاه موسیقی اطریش نیاز به آموزش یا کسب مهارت دیگری می باشد. با تشکر وسپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ورود به دانشگاه های اتریش جهت تحصیل باید مدرک زبان آلمانی را داشته و همچنین قبل از ورود آزمون عملی ورودی را خواهند داشت

 21. متین گفت:

  سلام امکان کار در رشته موسیقی در کشورهای اروپایی و کانادا هست؟ منظورم تدریس نیست فقط نوازندگی هست ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مشروط به این هست که شما طبق لیست نیاز آنها و از طریق سیستم امتیاز بند ی خصوصا برای کانادا اقدام نمایید . کشورهای اروپایی ملزم به داشتن درخواست کار میکنند شما را

 22. کیهان محمدی گفت:

  با سلام
  من لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد آعنگسازی هستم مدرس دانشگاه موسیقی و ۸ جلد کتاب در زمینه آهنگسازی و تءری موسیقی دارم
  میخاستم ببینم از کدوم کشوری میتونم فاند دکتری بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر اما اگر استاد راهنمایی در کشور هدف جذب فعالیت های شما شود و بر اساس آن ابلاغ به دانشگاه شود شاید بتوان بورسیه گرفت

 23. amin گفت:

  سلام من میخام در رشته ی موسیقی و در کشور نیوزیلند ادامه تهسیل بدم آیا دانشگاه های نیوزی لند در رشته ی موسیقی معتبر هستن و بقول معروف تو دنیا هرف واس زدن دارن
  و در زمن اگر یک مقاله درباره ی تهسیل موسیقی تو نیوزیلند هم تو سایت میزاشتین خیلی خوب میشد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما / اخ ویزای تحصیل در این رشته در کشور نیوزیلند از شرایطی خوبی برخوردار است شما باید تسلط بر زبان انگلیسی تا سطح ILETS 6 را دارا باشید همچنین تمکن مالی سال اول برای زندگی و تحصیل که 22000 یورو میتواند کافی باشد . در باره ی اطلاعات این رشته حتما گروه سایت موسسه اقدام خواهند کرد.

 24. امیر اخضری گفت:

  سلام من 19 سالمه و نوازنده گیتارم موسیقی رو 4 سال بصورت خصوصی آموزش دیدم و مدرک تافل دارم اکان بورسیه در اتریش هست و هزینه اش چقدره؟

 25. صالح گفت:

  سلام
  من در حال حاضر 24 سالمه
  لیسلنس حقوق دانشگاه دولتی تهران دارم
  دانشجوی ارشد حقوق دانشگاه دولتی در تهران هستم
  سازم هم گیتاره ولی خصوصی یاد گرفتم و گواهینامه یا … ندارم
  ایا میتونم در اروپا در مقطع لیسانس در رشته ی موسیقی ادامه تحصیل بدم؟
  امکان اینکه فاند بگیرم هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس صدور ویزا در این حالت کم می باشد. شما میتوانید در رشته نظیر رشته خودتان برای فوق لیسانس مجدد اقدام کنید و بعد با نظر و اجازه دانشگاه تغییر رشته دهید به رشته دلخواه.

 26. omid گفت:

  سلام من مدرک فوق دیپلم موسیقی نوازندگی پیانو دارم.
  آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   نسبت به شرایطی که این کشور سن و زبان در اولویت قرار دارند. شرایط سنی شما اگر در حد مناسبی باشد که شانس ویزایی داشته باشید میتوانید با تمکن مالی سال اول و مدرک زبان تا سطح B2اقدام کنید.

 27. زهرا گفت:

  سلام
  رشته موسیقی جهانی برای فوق لیسانس امکان پذیرش هست؟ با لیسانس موسیقی معدل 17/75 و ایلتس 6
  امکان بورسیه هم هست؟
  هزینه تحصیل را هم می فرمائید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   چنانچه لیسانس موسیقی در ایران خوانده باشید امکان پذیرش در ارشد را دارید البته آزمون عملی نیز از شما گرفته میشود و پس از آن وارد دانشگاه میشوید . هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و کشور محل تحصیل متفاوت است

 28. رضا گفت:

  سلام من کارشناسی نرم افزار دارم . می خواستم بدونم برای ارشد امکانش هست در رشته هنر ادامه بدم ؟ یا باید مقطع کارشناسی دوباره بگذرونم؟ سن ۲۳ سال

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رشته موسیقی در کشور های اروپایی عمدتا با ازمون های ورودی عملی همراه است . تغییر رشته مطلوب نیست مگر آنکه در بدو ورود sop خوبی به دانشگاه ارائه نمایید . مقطع هم باید از لیسانس مجدد شروع نمایید . چون محدودیت سنی وجود دارد لازم است سریعتر اقدام کنید

 29. پوریا گفت:

  سلام.من22 سال سنمه 2 ساله مشغول به تدریس موسیقی هستم و لیسانس روانشناسی دارم در زمینه نوازندگی مهارت قابل قبولی دارم برای ادامه تحصیل در زمینه موسیقی مناسب ترین کشور کدوم کشوره و شرایطش چیه,شرایط بورسیه شدن چیه

 30. سهند مظاهری گفت:

  با سلام.من 36 سالمه و فارغ تحصیل مهندسی جوشکاری سال 88 هستم. میخوام اتریش موسیقی – آواز کلاسیک تحصیل کنم.
  سوالم اینه: – ایا برای تحصیل موسیقی در اروپا حتما باید همون رشته رو (موسیقی)تو ایران بخونی یا در حال تحصیل باشی یا نه؟ – و اینکه شرایط سنّی م اجازه میده؟ که اگر اوکیه به فکر یادگیری زبان اون کشور باشم!!! ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای شروع تحصیل در مقطع لیسانس حتما و اکیدا شرایط سنی وجود دارد . و در همان رشته قبولی کنکور و مدرک زبان المانی الزامیست

 31. محمد گفت:

  سلام.28سالمه وفوق لیسانس.میخواهم موسیقی بخوانم در آلمان.آیا امکانش هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر میخواهد از لیسانس شروع کنید محدودیت سنی دارد و اینکه باید مدرک b1 آلمانی را داشته باشید

 32. كمند گفت:

  سلام من ميخواستم در استراليا ادامه تحصيل در رشته ي موسيقي بكنم
  ميشه شرايطشو بگين؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما باید مشخص کنید که با چه شرایطی و برای چه مقطعی می خواهید اقدام نمایید؟ اگر شرایط رزومه ای، نمره زبان و شرایط سنی شما مناسب باشد می توانید برای رشته موسیقی در استرالیا اقدام نمایید.

 33. Reza گفت:

  سلام با عرض ادب میخواستم بدونم من عاشق.موسیقی.من هم پیانو بلدم وهم ویولن با ید زبان فوول باشم بعد باید سه تا ساز بلد باشم

 34. شيدا گفت:

  سلام.من الان سوم دبيرستان رشته رياضي ميخونم،قصد دارم دانشگاه رشته موسيقي(شاخه نوازندگي ساز جهاني)بخونم.
  شنيدم آلمان هزينه هاش كمتره و دانشگاه هاي دولتي داره،درسته؟هزينه تحصيل تو آمريكا چقدره؟ميشه تو اين كشورا كمك هزينه تحصيلي گرفت؟
  براي امتحان هاي ورودي دانشگاه هم مشكلي ندارم چون سالهاست حرفه اي موسيقي رو دنبال ميكنم.در ضمن رزومه خوبي تو نوازندگي هم دارم،توي چند جشنواره برگزيده شدم.با توجه به اينا امكانش هست بتونم كمك هزينه تحصيلي بگيرم؟
  به طور كل براي تحصيل موسيقي در مقطع كارشناسي كدوم كشور بهتره و هزينه ي دانشگاه و زندگي توش كمتره؟خواهشمندم كمكم كنيد.ممنون از سايت خوبتون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته های هنری خصوصا رشته های عملی مستلزم گذراندن دوره های آزمون عملی قبل از ورود به دانشپاه میباشد.هزینه های تحصیل آلمان عدد بسیار پایین 200تا 1000یورو در سال است ولی آمریکا دارای هزینه های بالای تحصیل است و برای لیسانس گرفتن بورسیه بسیار ضعیف است . شما براساس رزومه خوبتون میتونید اقدام برای بورسیه کنید ولی در کل لیسانس شانس پایین بورسیه دارد . کشورهای خوب هنری ایتالیا . چک و… کشورهای مختلف در این زمینه قوی هستند و کمترین هزینه همان آلمان و اتریش میباشند

 35. عرفان گفت:

  سلام بنده 18 سال دارم و ترم آخر سوم دبیرستان هستم قصد انتخاب رشته موسیقی در دانشگاه را دارم . آیا میتوانم از طریق ویزای تحصیلی به آلمان مهاجرت کنم .

  • آریانا پارس گفت:

   بله ولی اکثر رشته های هنری از جمله موسیقی ازمون های ورودی دارند که این مورد مانع تحصیل در این رشته می باشد .جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 36. مسعود جمشیدی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من تحصیلات دانشگاهی موسیقی ندارم.کلاس های بیرون اموزش دیده ام و تنظیم رو نه به صورت انچنان حرفه ای ولی بلدم
  مدرک دانشگاهی هم فوق دیپلم برق دارم
  زبان انگلیسی هم در حال اموزش هستم
  نظرم بیشتر برای کاناداست
  چیکار میتونم بکنم?
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای ورود به دانشگاه های موسیقی نیاز به مدرک دوازده سال تحصیلی و مدرک زبان دارید.

 37. امین گفت:

  سلام
  اگر من تو ایران فوق لیسانس موسیقی ایرانی رو داشته باشم میتونم برای کار یا سرمایه گزاری برم خارج؟

 38. امین گفت:

  سلام
  برای تحصیل موسیقی ایرانی در خارج کشور به غیر از زبان و بودجه چه چیزایی دیگه لازمه؟

 39. آیین گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم اگر تو ایران فوق لیسانس هنر یا نوازندگی ایرانی رو بگیریم از طریق همین موسسه برای کار یا سرمایه گزاری میشه رفت خارج؟

 40. ahmad گفت:

  لطفا جواب سوال من را بدهید منتظرم با تشکر

 41. ahmad گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم چندساله گیتار کار میکنم و علاقه و استعداد زیادی به موسیقی دارم میخواستم بدونم چطوری میتونم وارد دانشگاه موسیقی بشم؟

 42. faraz tahaeirad گفت:

  من شونزده سالمه و هنرجوی هنرستان موسیقی هستم میخواستم بدونم وقتی دیپلممو گرفتم چه شرایطی لازمه در آلمان ادامه تخصیل بدم در ضمن دایی بنده المان زندگی میکنه چه کمکی میتونه به من بکنه؟ هزینه ی سالیانه چقدر میشه و ایا اجازه کار به من داده میشه؟

 43. نيما گفت:

  سلام من فوق ديبلم كامبيوتر دارم.با مدرك ايلتس نمره ٧
  آيا ميتونم اقدام به ليسانس موسيقي در كانادا كنم؟

 44. شهرزاد گفت:

  سلام
  ممنون از مطالبتون
  من ليسانس شهرسازي دارم و نوازنده ي پيانو و سنتور هستم البته نه خيلي حرفه اي
  ميخواستم بدونم شرايط بورسيه موسيقي از كدام كشور بهتره و شرايطي كه بايد دارا باشم چيه
  ممنون ميشم پاسخ سوالمو بدين

 45. Al10 گفت:

  با سلام من شونزده سالمه میخواستم بدونم وقتی یه سال دیگه دیپلممو گرفتم میتونم به تحصیل در رشته موسیقی در بریتانیا بپردازم البته بدون تافل و با کمترین بودجه ممکن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای ورود به دانشگاه های موسیقی نیاز به مدرک دوازده سال تحصیلی و مدرک زبان دارید.

 46. پویا گفت:

  سلام هزینه سالانه تحصیل و زندگی در آمریکا تو رشته موسیقی تقریبا چقدره؟ آیا امکان یافتن کار پس از تحصیل وجود داره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *