مهاجرت به قبرس


قبرس در زیر سواحل غربی ترکیه در شرق مدیترانه واقع شده است و این جزیره همیشه از اولین زمانها محل ملاقات برایتاجران بوده.

قبرس از نظر اقتصادییکی از بزرگترین کشورهای منطقه میباشد و هر ساله نزدیک به ۱۲ درصد رشد قیمت در بازار املاک باعث شده است تا کشورهای مختلف سرمایه گذاری را در قبرس را انجام دهند ویکی از دلایل اصلی مهاجرت به قبرس می باشد.

در سال‌های اخیر مهاجرت افراد زیادی به قبرس صورت گرفته است،مهاجرت به قبرس دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد که از جمله آن مناظر طبیعی زیبا و همچنین عدم نیاز ایرانیان به ویزا می باشد.

از مزیت های دیگر مهاجرت به قبرس ایناست که هزینه زندگی در آن پایین میباشد و میزان مالیات در قبرس نسبت به کشور اروپایی درصد پایین تری دارد علاوه بر آن نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد و امنیت اجتماعی در کشور قبرس از سطح بالایی نیز برخوردار می باشد.

شرایط مهاجرت به قبرس

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس کشوری جزیره ای می باشد که پس از سیسیل و ساردنی سومین جزیره بزرگ بوده که از شمال شرقی به کشور ترکیه و شمال غرب کشور یونان راه دارد.

کشور قبرس به دو بخش شمالی و ترک نشین است و ساکنینش به زبان ترکی صحبت می کند و بخش قبرس جنوبی که یونانی نشین بوده و ساکنینی ای که به زبان یونانی صحبت می کنند تقسیم شده، بخش یونانی جزو اتحادیه اروپا بوده اما عضو پیمانشنگن نیست.

شرایط مهاجرت به قبرس مرتبط با نوع مهاجرت می باشد به گونه ای که افرادی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل را دارند باید مدارک لازم را در زمینه تحصیل ارائه دهنده و همچنین نمرات خوبی را در تمام درس ها را داشته باشد تا بتوانند پذیرش بگیرند و اگر افراد از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند حتما باید نامه ای از طرف یک سرمایه گذار داشته باشند.

همچنین اگر به عنوان کارآفرین میخواهند وارد قبرس شوند حتما باید مالی بسیار مناسبی را برای ایجادیک کار و سرمایه ارائه دهند.

شرایط اقامت در قبرستان افراد خارجی که قصد دارند با مهاجرت به قبرس فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند که به تبع تولد در این کشور فرزند آنها تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورد به گونه‌ای بوده که برای این کودکان میسر نخواهد بود زیرا باید حتماً کودک دارایوالدینی باشد که دارای ملیت قبرس باشند.

روش های مهاجرت به قبرس

روش های مهاجرت به قبرس بسیار زیاد می باشد که هر کدام از این روش ها با توجه به موقعیت خود فرد انتخاب میشوند.

 • مهاجرت به قبرس از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به قبرس از طریق کار بوده و شرایط آن به گونه ای می باشد که افرادی که از طرف یککارفرمایی پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانند به راحتی به قبرس مهاجرت کنند با این تفاوت که خیالشان از بابت کار و درآمد زایی راحت باشد.

یکی از شرایط مهاجرت از طریق کار این بوده که این پیشنهاد شغلی باید در ابتدا زیر نظر وزارت خانه امورمهاجرین مورد بررسی و نظارت واقع شود و به دلیل اینکه می بایست ثابت شود که کار مورد نظر در کشور قبرس متقاضی ندارد و مشخص شود که به خاطر این مسئله است که این پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر شده است پس از بررسی ها لازم است توسط سفارت و پس از احراز صحت و بیکاری و سایر مدارک ویزای کار برای افراد صادر می شود.

برای اطلاع از ساعت کار کارمندان باید بگوییم که به صورت تمام وقت بین ۳۸ تا ۴۰ ساعت و دستمزد آن برای کارگران ساده ۸۷۰ دلار و برای کارمند حدود دو هزار یورو در ماه می باشد.

 • ویزای تحصیلی کشور قبرس

افرادی که کشور قبرس را بعنوان هدف خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند یا این کشور را بعنوان پلی در نظر می گیرند که برای مقطع بالاتر یه سایر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کرده و مشغول به تحصیل شوند. دسته دوم افرادی می باشند که بدنبال تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار بوده و از این فرصت برای بالا بردن شانس خود اقدام می نمایند.

تحصیلات در کشور قبرس به زبان انگلیسی هم ارائه می شود و دانشجویان برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه های قبرس می باشند.

مهاجرت به قبرس تا چه حد امکانپذیر است؟

اخذ اقامت قبرس به روش های مختلفی صورت می‌گیرد در نتیجه مهاجرت به این کشور امکان پذیر بوده و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بدون هیچگونه نگرانی می توانند از روش‌های مختلفی استفاده کنند.

کشور قبرس برای مهاجران سخت نمی گیرد که همین امر باعث شده است که سالانه چند هزار افراد به این کشور سفر کنند و به دلیل اینکه کشور قبرس نیاز به ویزای خاصی ندارد در نتیجه را برای مهاجرت بهتر آسانتر نموده است شما برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به قبرس میتوانید به سایت معتبر ما مراجعه کنید که در این سایت راهنمایی های کامل و جامع به شما ارائه خواهد شد.

هزینه مهاجرت به قبرس

مسیرهای متفاوتی برای اخذ اقامت قبرس وجود دارد که هزینه مهاجرت به قبرس از طریق هر کدام از این مسیر بسیار متفاوت خواهد بود.

هر کدام از این مسیر های مهاجرتی شرایط خاصی را نیز دارند به عنوان مثال در صورتی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام میکنید میزانتمکن مالی شهر دانشگاه و هزینه زندگی نیاز بوده و در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در قبرس می باشید باید در کنار هزینه های زندگی و تمکن مالی و سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری نیز داشته باشید.

در تمام این مسیر های مهاجرت به قبرس هزینه هایبیومتریک و بررسی پرونده نیزمی‌بایست برای محاسبه هزینه مهاجرت به قبرس در نظر گرفته شود که از جمله آن هزینه‌های تمدید ویزا، هزینه درخواست ویزایطولانی‌مدت، هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت و همچنین ثبت شرکت و خیلی از موارد دیگر می باشد.

علاوه بر این هزینه ها هزینه های خورد و خوراک و خیلی از موارد دیگر میباشد که هزینه های مایحتاج زندگی در این کشور خواهد بود.

مزایای مهاجرت به قبرس

جمعیت قبرس بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می باشد علاوه بر آن مزایای زندگی در قبرس به قدری بالا می باشد که افراد بسیار زیادی مشتاق به زندگی در آنجا هستند.

از جمله اینمزیتها نرخ پایین جرم و امنیت بالای آن بوده و با توجه به اینکه آرامش بدون امنیت واقعی و خاطرات خود هیچ فایده ای ندارد و در نتیجهیک مسئله بسیار مهم خواهد بود و شما میتوانید تا ساعت۱۲شب با کنار ساحل قدم بزنی بدون هیچ خطری شما را تهدید نماید.

خوشبختانه قبرس از لحاظ نرخ جرم اوضاع خوبی داشته و نسبت به سایر نقاط مدیترانه و حتی اروپا امنیت بالایی دارد و طبق اطلاعات موجود جرایم محدود هم که در جزیره رخ می دهد به ندرت ماهیت خشونت آمیز دارد.

امکانات درمانی در قبرس عالی بوده و یکی دیگر از امتیازات زندگی در این جزیره می باشد مخصوصا برای افرادی که به اتفاق خانواده خود به قبرستان آمده اند و همچنین شهروندان و کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم شده اند می توانند به صورت رایگان از تمامی خدمات درمانی بیمارستان های دولتی استفاده کند.

زندگی و کار در قبرس برای صاحبان کسب و کار و کمپانی‌ها مزایای بسیار زیادی دارد و یکی از این مزایا مسئله مالیات بوده و همچنین مزایا و طرح های ویژه برای سرمایه گذاران و صاحب کسب و کار و حتیبازنشستگان وجود دارد.

یکی دیگر از مزایایمهاجرت به کشور قبرس بدون تردیدزیرساخت‌های بی نقص اینترنت آن بوده که باعث میشود زندگی در جزیره را از یاد ببریم و به دلیل وجود کمپانی های بینالمللی در این جزیره شهروندان قبرس هم از یک اینترنت با ثبات و بدون قطعی و با سرعت فوق العاده لذت می برند و مشاغلی که طبیعت شاد و کار می باشد که مشکل خاصی بر نمی خورند.

با توجه به اینکه صنایع سنگین در این کشور وجود ندارد و آلودگی آن بسیار کم می‌باشد برابر سطح پایین آلودگی و هوای تمیز آن را نسبت به شهرهای بزرگ در جایگاه بهتری قرار داده و برای زندگی سالمندان و خانواده هایدارای فرزند بسیار ایده آل می باشد.

معایب مهاجرت به قبرس

 1. در قبرس مالیات برای اشخاص حقیقی می باشد که مالیات برای ارتقای کیفیت زندگی و توسعه زیرساخت های جزیره و تجهیز امکانات درمانی و غیره خواهد بود.
 2. از دیگر معایب مهاجرت به قبرس درآمد پایین آن بوده که درآمد برخی از مشاغل محله خیلی پایین میباشدو تا حداقل ایده‌آل فاصله دارد و این بوده درآمد یکی از معایب زندگی در قبرس بوده در نتیجه بهتر از افراد دارای تخصص و مهارت خاصی باشند.
 3. محدودیت رفت و آمد به جزیره، به گونه ای که در یک جزیره خوش آب و هوا وقت شما زندگی می کنید و از آرامش و انزوا لذت می برید از طرف دیگر رفت و آمد شما به شهرهای بزرگ سخت‌ترمی‌شود و پرواز های ورودی و خروجی جزیره در حد می باشند که در هر زمان که شما بخواهیدنمی توانید بلیط را تهیه نمایید.
 4. از دیگر معایب به محدودیت تنوع اجناس و کالا می باشد زیرا در این جزیره خبری از دسترسی به فروشگاه ها و اقسام لوازم و بازارها بوده و به احتمال زیاد گزینه های خرید در قیاس با محل زندگی قبلی شما کمتر خواهد بود و بسیاری از فروشگاه های آن توسط مالکان خصوصی اداره می‌شوند و تنوع اجناس و برندها بسیار کم می باشد.
 5. یکی دیگر از معایب مهاجرت و زندگی در قبرس هزینه های غیر مترقبه بوده که خوشبختانه این مشکلات با مطالعه و دقت و مشاوره با افراد قابل اعتماد برطرف می‌شود اما حواستان باشد ممکن است یک ملک قدیمی با کلی خرج های زیاد نصیب شما شود و برای تعمیر و نوسازی مبلغ زیادی خرج کنید.

آسانترین روش مهاجرت به قبرس

آسان ترین روش مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج می باشد و در مورد اقامت قبرس از طریق ازدواج کشور قبرس تابع قوانین اتحادیهشنگن بوده اما ازدواج در مرحله اول منجر به اخذ اقامت دائم نمیباشد و دریافت اقامت دائم مربوط به حفظ شرط اولیه ازدواج و تایید دولت خواهد بود.

از شرایط ازدواج این بوده که زوج قبل از پایه از نظر مالی مورد تایید قرار بگیرد و نباید در شرایط سخت مالی قرار داشته باشد یعنی زوجین در زمانی که میخواهند ازدواج کنند نبایددرآمدشان کمتر از هزار یورو بوده همچنین فراهم کردن خانه برای زندگی زوجه نیزیکی از ضروریات می باشد به منظور انجام ازدواج رسمی شهردار به عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی خواهد شد.

در هنگام مهاجرت به قبرس در صورت اضطراری زوجین می توانند از طریق شهردار درخواست ازدواج سریع خود را به ریاست جمهوری ارسال کنند تا در صورت پذیرفته شدن زودتر از موعود کارهای ازدواج آنها انجام شود در کل می توان گفت یکی از ساده ترین راه ها برای اقامت دائم قبل از ازدواج بوده و در صورت انجام شدن این کار بدون محدودیتمی‌توانند به کشور اروپایی سفر و مهاجرت کنند.

در این روش در ابتدای ازدواج اقامت دو ساله به فرد تعلق می گیرد و در صورتی که زندگی مشترک زوجین ادامه دار باشد و شرایط اولیه خود را حفظ نمایند بعد از گذشت سال دوم اقامت ۳ ساله و سپس تابعیت کشور قبرس را اخذ خواهند نمود.

امکان مهاجرت به قبرس

امکان مهاجرت به قبرس برای افرادی که قصد مهاجرت و یا اقامت بلند مدت را برای مدت ۶ ماه دارند این بوده باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند.

امروز امکان مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک نیز وجود دارد و افراد برای دریافت اقامت از این طریق پس از انجام مراحل خرید مدارک مربوط را پیش نماینده اداره ثبت و مالیات برده و ملک را باید به نام خریداریا خریداران ثبت نماید و صدور اقامت در این افراد به هیچ وجه لازم به حضور دائم افراد در قبرس نبوده و اجبار به زندگی در آنجا نمی باشند و خریدار می تواند در هر زمان و به هر مدتی از قبرس خارج و یا داخل شود.

روش دیگر که راه مهاجرت به قبرس را امکان‌پذیرمی‌کند به روش پناهندگی بوده و کشور قبرس با پذیرش پناهندگان به شدت مخالف است و افراد پناهجو در این کشور شرایز مناسبی ندارند در نتیجه بهتر است افراد این روش را برای مهاجرت خود انتخاب نکنند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

4 پاسخ به “مهاجرت به قبرس”

 1. kasra گفت:

  ایا دانشگاهای این کشور معتبر یا موردتایید کشورهای اروپایی یا دیگر هست؟

 2. علیرضا گفت:

  مطالب مفیدوکاربردی گذاشته شده است.میخواستم شرایط تحصیل درقبرس وتبدیل ان به ویزای کاربپرسم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شرایط لازم برای ورود به هر رشته در سایت دانشگاه ها به صورت کامل درج شده است.شما در پایان دوره ی تحصیلی خود در صورت پیدا کردن کار تخصصی می توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و در آن کشور بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت به قبرس مهاجرت به قبرس مهاجرت به قبرس مهاجرت به قبرس مهاجرت به قبرس

شبکه های اجتماعی

arrow up