موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

با توجه به شرایط اقامتی و کشوری کانادا، افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می نمایند. از نکات مثبت کشور کانادا می توان به حقوق و مزایا یکسان در میان مردم اشاره کرد که سن، جنس، نژاد، مذهب، اهمیت ندارد و برای همه یک شرایط در نظر گرفته می شود. در حال حاضر به واسطه شرایط مناسب کشور کانادا، این کشور بعنوان هدف اصلی بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت شده است.

کشور کانادا برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا روش هایی را در نظر گرفته است که در صورت احراز آن می توانید اقدامات لازمه را انجام دهید.

۱-ویزای توریستی کشور کانادا

ویزای توریستی یکی از روش های ورود به خاک کانادا می باشد که برای سپری کردن یک مدت زمان مشخص اخذ می شود. لازم بذکر است ویزای توریستی به سایر اقامت کانادا تبدیل نمی شود و فقط علاقه مندان می توانند، شرایط حاکم را برانداز کرده و پس از بازگشت برای سرمایه گذاری، کار و یا تحصیل اقدام نمایند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که ویزای توریستی از روش های مهاجرت به کانادا نمی باشد. قوانین تبدیل ویزا در کشور کانادا نسبت به سایر کشور ها ساده تر است. یعنی متقاضیان می توانند در صورت احراز کردن شرایط خواسته شده برای تبدیل ویزا اقدام نمایند.

ماهیت ویزای توریستی، سپری کردن یک دوره مشخص در کشور کانادا و پس از آن بازگشت به کشور مبداء می باشد، فلذا علاقه مندان به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا باید آفیسر و یا سفارت مربوطه را متقاعد کنند که به کشور خود باز خواهند گشت، این امر با مدارک متعددی میسر است.

در حال حاضر مدت زمان ویزاهای توریستی کشو کانادا با توجه به مدت زمان اعتبار پاسپورت افراد می باشد. بصورت معمول ویزاهای بلند مدت برای درخواست کنندگان صادر می شود. ویزای مالتی پل کانادا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای حال حاضر کشور کانادا می باشد.

۲-ویزای تحصیلی کشور کانادا

به واسطه دانشگاه های برتر کشور کانادا، دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل کشور کانادا را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب می کنند. تحصیلات در کشور کانادا به زبان انگلیسی می باشد فلذا دانشجویان برای ادامه تصیل مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی را ارائه دهند که متناسب با مقطع تحصیلی بین نمرات ۶ تا ۷ آزمون آیلتس است. موسسه زبان آریانا پارس با ارائه دوره های کوتاه مدت آموزش زبان در کمترین زمان ممکن افراد را در راستای اخذ نمرات مناسب در آزمون آیلتس یاری می رساند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته انتخابی، دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه های زندگی بصورت معمول بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار کانادا است که دانشجویان ملزم  پرداخت آن می باشند.

ویزای تحصیلی راهی مطمئن برای علاقه مندان به کشور کانادا می باشد که می توان به سایر ویزاهای ممکن تبدیل و اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کرد.

یکی از مزیت های تحصیل در کشور کانادا، حق همراه می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان می توانند همسر و فرزندان خود را د رحین تحصیل به همراه داشته باشند.

ویزای تحصیلی کشور کانادا برخلاف کشورهای دیگر از روش های مهاجرت به کانادا می باشد. داشجویان مقطع دکترا می توانند با احراز شرایط مورد نیاز می توانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند پساز تحصیلات خود ویزای بلند مدت برای جستجوی کار دریافت کنند. این ویزا ضمینه ساز پیدا کردن شغل و کسب اقامت کشور کانادا می شود.

۳-ویزای کاری کشور کانادا

در حال حاضر کشور کانادا سه روش برای جذب نیروی متخصص در نظر گرفته است.

الف )کبک

سالانه استان کبک رشته های مورد نظر خود را اعلام کرده و موارد و فاکتورهای حائز اهمیت را اطلاع رسانی می کند. متقاضیان در صورت احراز شرایط و کسب امتیازات می توانند برای نیروی متخصص استان کبک اقدام نمایند. لازم بذکر است زبان اصلی مردم در استان کبک فرانسوی می باشد و به صورت معمول برای پذیرش در این پروسه مهاجرتی، افراد نیازمند دانش زبان فرانسوی بوده و برای مصاحبه روز سفارت از، تسلط کافی بهره مند باشند.

افراد در صورت مهاجرت به کانادا و استقرار در ستان کبک می توانند پس از سپری کردن مدت زمانی به سایر ایالت های کانادا ورود کنند.

ب )نیروی متخصص فدرال

در حال حاضر افراد با کسب حداقل امتیازات مورد نیاز می توانند برای روش اکسپرس اینتری اقدام نمایند و موفق به اخذ PR یا اقامت دائم کانادا شوند.

سیستم امتیاز بندی کانادا در دو مرحله تعیین شده است که در صورت قبولی در مرحله اول وارد مرحله دوم و لیست انتظار می شوید. متقاضیان در صورت کسب ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز موجود می توانند با موفقیت این مرحله را سپری کنند. در مرحله دوم امتیازات از ۱۲۰۰ امتیاز مورد محاسبه قرار می گیرد. متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند ۶۰۰ امتیاز را از مهارت های فردی خود بدست آورند. ما بقی امتیازات که ۶۰۰ می باشد، منوط به جاب آفر از جانب یک کارفرما می باشد.

در حال حاضر امتیازات مورد نیاز برای قبولی در برنامه اکسپرس اینتری بین ۴۳۰ تا ۴۵۰ امتیاز می باشد. فلذا افراد در صورت به حدنصاب رسیدن می توانند شانس خود را برای این روش امتحان کنند.

یکی از مهم ترین فاکتور های امتیاز آور در برنامه های مهاجرتی کانادا مبحث زبان می باشد. متقاضیان می توانند زبان انگلیسی یا فرانسوی را بعنوان زبان اصلی خود انتخاب کنند.

موسسه زبان آریاناپارس با بهره گیری از اساتید مجرب، ارائه کننده دوره های زبان انگلیسی می باشد. متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های ارائه شده در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

بصورت معمول مدت زمان پروسه انجام کار یکسال است و در زمان مشخص به هدف خود خواهید رسید.

ج)نیروهای استانی

هر یک از ایالت های کانادا بصورت مجزا برنامه ای را برای ورود افراد متخصص در نظر گرفته است. هر یک از ایالت ها در گام اول لیست مشاغل خود را اعلام می کنند. این نکته بدین معناست که شرط اول وجد رشته شما در لیست منتشر شده است. امتیازات در نظر گرفته شده برای استان ها از ۱۰۰ امتیاز محاسبه می شود و حداقل امتیاز برای ورود ۶۰ امتیاز می باشد.

پروسه های نیروهای استانی بصورت معمول بین ۶ تا ۱۶ ماه بطول می انجامد. لازم بذکر است که مهم ترین فاکتور برای نیروهای استانی کانادا، میزان سابقه کار مرتبط می باشد. نکته حائز اهمیت محدودیت سنی بالاتر این روش نسبت به اکسپرس اینتری است. در حال حاضر علاقه مندان به مهاجرت به کانادا می توانند از طریق نیروی کار ساسکاچوان اقدام نمایند.

۴-ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا

از دیگر روش های مهاجرت به کانادا می توان به ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد. متقاضیان در صورت تمایل به سرمایه گذاری می توانند از این روش اقدام نمایند. در حال حاضر افراد می توانند از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری مستقیم برای کشور کانادا اقدام نمایند.

در روش کارآفرینی هر یک از ایالت های کانادا سیستمی را در نظر گرفته اند. متقاضیان در صورت به حدنصاب رسیدن می توانند از این روش اقدام نمایند.

در روش دوم، افراد می توانند از روش سرمایه گذاری کبک برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. در این پروسه مهاجرتی افراد دارای معادل دو میلیون دلار کانادا بعنوان تمکن مالی خود برای دولت کانادا شفاف سازی کنند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه ی آریانا پارس به به کارگیری و بهره گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

42 پاسخ به “مهاجرت به کانادا”

 1. عرفان گفت:

  سلام بنده ۲۷ سالمه لیسانس برق صنعتی و همسرم ۲۶ سال داره فوق لیسانس معماری هیچ کدوم مدرک زبان نداریم میشه راهنمایی کنین که بهترین گزینه برای ما کدوم روش مهاجرتی به کانادا هست.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید از راه های تحصیلی و هم کاری برای کشور کانادا اقدام نمایید. البته داشتن مدرک زبان برای هر دو پروسه الزامی می باشد.برای ویزای کاری کانادا شما باید حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید.لطفا برای بررسی شرایط خود به لینک زیر مراجعه نمایید.
   https://arianaabroad.com/calculation/

 2. حمید گفت:

  با سلام
  بنده کارشناسی مکانیک جامدات دارم و همسرم ارشد آموزش زبان انگلیسی
  15 سال سابقه کاری مدیریتی در چند پست رو دارم که 7 سال آن بیمه ای و 8 سال بدون بیمه هست
  چند گواهی گذراندن دوره آشنایی با روش آزمون استاندارد های لوله و اتصالات پلاستیکی و برق ساختمان و تاسیسات دارم
  دارای مدرک بازیگری از موسسه سینمایی
  مبلغی که میتونیم با خودمون ببریم بصورت نقدی حدود 300 تومان هستش که در صورت اقامت امکان فروش املاک رو هم دارم
  سن خودم 34 و همسرم 32 سال هست و فرزند هم ندارم./ میخاستم بدونم بااین شرایط امکان اقدام هست یاخیر؟

 3. P گفت:

  سلام من فوق لیسانس برق الکترونیک از دولتی را دارم آیا میتونم برای مهاجرت دوباره مقطع فوق لیسانس ازدیگر گرایش های رشته خودم را بگذرانم؟

 4. k گفت:

  می خواستم بدانم آیا برای مهاجرت کاری به کانادا یا انگلستان حتما آیلتس لازمه چون شرایط آزمون تافل برای من مناسبتره و در ضمن من همیشه با لهجه آمریکایی کار کردم و بریتیش خیلی نامفهوم برام.در ضمن این که می گن برای مهاجرت کاری به انگلستان حتما باید در دانشگاه های انگلیس تحصیل کرده باشی .در غیر این صورت هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام گرفتن پیشنهاد شغلی برای ویزای کار سخته و عملا نشدنی بهترین روش این هستش که از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید و مدرک 6.5 آیلتس رو هم باید داشته باشید.

 5. عاطفه گفت:

  با سلام
  من و خواهرم با مدرکِ دکتری داروسازی و ارشد فیزیوتراپی قصدِ مهاجرت جهت کار و اقامت در سایرِ کشورها رو داریم از بینِ بیست کشور ِ برتر شما کدام کشور را پیشنهاد میکنید که بلافاصه امکان اشتغال برای ما وجود داشته باشد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. باید مدارک شما فرستاده شود در صورتی که مورد تایید واقع شود می توانید برای ویزاهای کار کانادا استرالیا اقدام نمایید البته باید در نظر داشته باشید که دریافت حداقل امتیاز مورد نظر الزامی می باشد.

 6. فرزان گفت:

  سلام
  خانم بنده یک سال است که در کانادا مهاجر شده و اجازه اقامت گرفته سوالم اینه که چقدر طول می کشه که اسناد من و بچه هام قبول بشه آیا میشه این پروسه رو کوتاه کرد؟
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ایشان فقط باید به اداره مهاجرت استان مربوطه مراجعه کنند و درخواست الحاق خانواده بدهند تا بررسی شده و ویزا به اعضای خانواده داده شود

 7. ندا گفت:

  سلام وقت به خیر من فارغ التحصیل رشته تیاتر هستم از دانشگاه تهران و دوره های زبان رو شرکت میکنم حدود 10 سال هم هست که در زمینه تیاتر مشغول به کارم میخواستم بدونم از طریق ویزای کاری میتونم اقدام کنم یا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله برای ویزای کاری میشه اقدام کنید که البته نیازمند مدرک زبان میباشید که آیلتس 7 در همه مهارت ها نیاز هست

 8. عصمت زیلایی گفت:

  سلام من و همسرم هر دو لیسانس داریم و در حال گذروندن دوره ایلتس هستیم – هردو دارای سابقه کار برنامه نویسی حرفه ای هستیم که برای سازمان های دولتی برنامه مینویسیم- سرمایه ای که میتونیم با خودمون ببریم 150 تا 200 میلیون تومان است – ایا میتوان برای اقامت کاری کانادا درخواست بدیم هردو زیر 31 سال سن داریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد که آنها را شاغل کنند، مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
   اما میتوانید در سیستم امتیازبندی کانادا شرکت کنید یا یک دوره تحصیلی( مقطع ارشد)آنجا بگذرانید تا از این طریق شانس پیدا کردن کار را در آنجا داشته باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 9. مجید گفت:

  با سلام.من 36سالمه.کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم.متاهل و دارای یک فرزند 5 ساله هستم.همسرم دیپلمه و شاغل هست .من میتوانم برای ادامه تحصیل اقدام کنم.اگر نميشه از چه طریقی میشه اقدام کرد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای شرایط شما انگلیس مناسب میباشد. میتوانید از طریق تحصیلی برای مقطع ارشد اقدام کنید. طول دوره ارشد در انگلیس 1 سال میباشد. حداقل ایلتس 6-6.5 موردنیاز است. همراه شما(همسر و فرزندان زیر18 سال) همزمان با شما وارد کشور میشود و ضمن اینکه همراه شما اجازه ی کار فول تایم را دارد. همینطور شما اجازه کار دانشجویی در زمان تحصیل هفته ای 20 ساعت را دارید.

 10. بهرامیان گفت:

  سلام
  من دختر 29 ساله ای هستم، لیسانس برق الکترونیک و 3 سال سابقه کار در اداره دولتی را دارا هستم، وضعیت زبان متوسط دارم و میتوانم آیلتس 6 را بگیرم. میخاستم ببینم برای اقامت کانادا چند درصد امکان داره جواب مثبت بگیرم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اقامت کانادا بر اساس نوع ورود و کلاس ویزا متفاوت است ابتدا باید بفرمایید به چه صورتی میخواهید وارد شوید. داشن آیلتس یکی از شروط اساسی برای اخذ اقامت در کانادا هست. اگر برای تحصیل اقدام نمایید شانستان بالاتر است

 11. مریم گفت:

  سلام .برای ویزای کار در کانادا -سوئد-آلمان شرایط سنی دارد؟
  باتشکر

 12. Eliza گفت:

  سلام من ٢٠ سالمه رشته تجربى ام مدرك زبان ندارم اما زبانم خوبه و معدل سال سومم ١٩هست مى خواستم براى خلبانى در كانادا پذيرش بگيرم ايا مى تونم؟؟و هزينه تحصيل در اين رشته چقدر هست؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته خلبانی به دلیل اینکه جزو رشته های خاص هست باید آزمون های خاص آن را قبل از ورود بدهید و در صورت قبولی ادامه تحصیل بدهید .

 13. امیر نیکنام گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیلات از دانشگاه تهران هستم. برای اقدام برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا باید از کجا شروع کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مهمترین اقدام شما شروع به تکمیل زبان و گرفتن مدرک آیلتس برای تحصیل در کانادا میباشد و اگر به دنبال گرفتن بورسیه هم هستید داشتن مقالات بین المللی الزامیست

 14. ستاره گفت:

  سلام من 27 سالمه و حسابدارم و 2 سال سابقه دارم وبرای ایتلس دارم میخونم شانسی دارم برای کار و زندگی در استان کبک؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا از طریق امتیاز بندی نسبت به داشتن حداقل مدرک لیسانس وداشتن ایلتس 7 همچنین سابقه کاری حداقل 3 سال میتوانید از طریق امتیاز بندی اقدام کنید . برای سنجیدن امتیازاتتان بهتر استبه سایت نیز دست رسی پیداکرده وامتیازات خودرا بسنجید.

 15. فرزاد رستم زاد گفت:

  با سلام
  بنده مهندس عمران هیستم با 14 سال سابقه کار من جمله سرپرستی کارگاه احداث فرودگاه و….
  در مورد چگونگی کاریابی در کانادا و چجوری میتونم ازتون کمک بگیرم در ضمن هزینه اش چقدره ، لطفا بنده را راهنمایی کنید.

 16. شیما سراسیر گفت:

  سلام
  من ارشد مدیریت بازرگانی هستم 23 ساله و در حال اخز مدرک آیلتس هستم.
  لطفا در مورد نوع ویزا و شانس پذیرش راهنمایی کنید مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن ایلتس 6.5 و سنی که دارید شانستون بالاست و در کل مدیریت ها برای پذیرش در کانادا بسیار خوب است

 17. alireza گفت:

  سلام میخواستم بدونم که در فرم های ویزای توریستی به کانادا، در جایی که نوشته از کجا اقدام میکنید، ایران رو وارد کنم یا ترکیه رو. و اگر تاریخشو از امروز بزنم ، وقتی که به ما میگویند برای انگشت نگاری به آنکارا بیایید، آیا فرصت میکنیم که به موقع برویم؟ یعنی چند روز زودتر به ما میگویند که برای انگشت نگاری برویم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای توریستی کانادا میتونید از کشور ترکیه اقدام کنید و در مورد اطلاع رسانی معمولا چند روز قبل از انگشت نگاری به شما اطلاع میدهند.

 18. ندا دهقانی گفت:

  با سلام
  می خو استم بدونم چطوری میتونم در کالج در کانادا دوره زبان انگلیسی بگذرونم ؟
  در مورد هزینه ها و شرایط ورود به کالج را برایم توضیح دهید
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای کانادا از طریق تحصیلی ( کالج )نیاز به مداک تحصیلی و دلیل قانع کننده برای آفیسر است ولی شانس ویزای ان پایین است.

 19. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید برای تحصیل در کانادا نمیشه از راه بورسیه رفت؟؟؟؟

 20. آتنا گفت:

  سلام
  لطفا اطلاعاتی درباره مهاجرت برای تحصیل از مقطع دبیرستان بدهید. و اگر ممکن هست بگین که اگر تیزهوشان باشیم یا زبان انگلیسی و فرانسه خوبی داشته باشیم ایا شرایط فرق خواهد کرد؟ ممنون میشم اگر پیشنهادی دارید در اختیارم قرار بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در دبیرستان با توجه به داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی میتوانید اقدام کنید.

 21. فرشاد رضایی گفت:

  با سلام
  لطفا اگر امکانش هست چند سوال در مورد کالج داشتم که کارشناس شرکت شما به من جواب بدهند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *