شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای توریستی سوئیس

وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی آریانا پارس می توانند شما را در راستای اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس یاری رسانند.

اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست  کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در سوئیس را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی سوئیس

حال این سوال مطرح می شود که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس چه مدارکی هستند؟

فرد می بایست با مدارکی نظیر :

۱٫ مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
۲٫ شناسنامه و ترجمه های آن ها
۳٫ نامه های بانکی
۴٫ اسناد مالکیت منزل یا زمین
۵٫ نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کاردر موقعیت خاص شغلی را دارد.
۶٫ نامه اشتغال به تحصیل متقاضی در دانشگاه های ایران

شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس، افزایش دهد.

شانس اخذ اقامت توریستی سوئیس

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس اقدام می نمایند.

بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی سوئیس نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور سوئیس است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس برای فرد، افزایش می یابد.

گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور سوئیس همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی سوئیس می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور سوئیس می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.

ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور سوئیس، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور سوئیس از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

شرایط اقامت سوئیس پس از ورود با ویزا توریستی

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور سوئیس، می توانند در کشور سوئیس اقامت دائم را اخذ نمایند؟

موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مربوط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا، سوال فوق را این گونه پاسخ خواهد داد.

افراد می توانند با ورود به کشور سوئیس در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت سوئیس را پس از ورود به کشور سوئیس فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در سوئیس، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کار آفرینی را جهت اخذ اقامت سوئیس فراهم آورد تا پس از بازگشت از سوئیس بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت سوئیس پس از ورود به کشور سوئیس اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد که البته وکلای موسسه آریانا پارس در این زمینه هیچ فعالیتی را صورت نمی دهند.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

65 پاسخ به “ویزای توریستی سوئیس”

 1. راز گفت:

  سلام
  ممنون از صبر و پاسخگوييتون
  من و همسرم ويزاي تجاري شنگنمون رو از المان گرفتيم (٢ساله)
  يكبار هم پارسال رفتيم المان و مهر ورود المان خورده اما از اسپانيا برگشتيم
  دو تا سوال دارم
  ١-با ويزاي شنگن از آلمان ميتونم وارد سوييس بشم؟ افسر گذرنامه موقع ورود اذيت ميكنه؟
  و اينكه
  ٢-ممكنه دفعه ي بعدي كه بخواهيم اقدام كنيم براي شنگن، (بخاطر ورود اين دفعه مون به جايي غير از المان) ، ريجكت بشيم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله از آلمان میتوانید وارد سوییس شوید چون هر دو در حوزه شینگن قرار دارند.
   اگر در ویزای شما قید شده باشد فقط آلمان مشکل ایجاد میشود.
   درغیر اینصورت مشکلی نیست.

 2. صابر گفت:

  سلام
  من كارمند رسمي وزارت نفت هستم و شركت ملي نفت ايران گواهي اشتغال به كار به بنده مي دهد و كليه مدارك مانند سند خانه وتمكن مالي گردش سه ماه حساب و… هم تهيه مي كنم. برادر من در زوريخ زندگي مي كند و پاسپورت سويسي هم دارد. ضمنا خواهرم نيز در سويس دانشجو هستند. من قصد دارم به همراه خانواده ام يك مسافرت دو هفته اي با دعوت نامه برادرم بروم.
  سوال من اين است كه خانواده من (همسرم و پسرم كه 14 سال دارد) چقدر شانس گرفتن ويزا دارند. البته براي پسرم نامه از آموزش و پرورش مبني بر اينكه دانش آموز است هم خواهم گرفت.
  دوم اينكه معمولا از زمان حضور در سفارت چقدر طول مي كشد تا به ما جواب دهند؟
  با تشكر از شما

 3. شهرام گفت:

  باسلام
  سال 1395 در شهریور ماه با داشتن دعوت نامه درخواست ویزا به همراه خانواده ام از سفارت سوئیس کردم که متاسفانه فقط با درخواست من موافقت شد و همسر م به اتفاق پسر 16 ساله و دختر 20 ساله ام رد شدندو علت آن بخاطر نداشتن تضمین برگشت به کشور خودمان بود.
  سوال: آیا میتوانم امسال باز از سفارت سوئیس اقدام نمایم
  لطفاً راهنمایی بفرمایید با تشکر از شما

 4. امیر گفت:

  با سلام
  بنده پذیرش دانشگاه EPFL برای مقطع دکترا دریافت کردم. یک ماه پیش برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به قبرس شمالی سفر کردم و اکنون تصمیمم عوض شده و میخواهم برای سوئیس اقدام کنم. آیا سفرم به قبرس شمالی برای دریافت ویزای سوئیس مشکل ساز است؟ آیا اقدام به ویزای تحصیلی آمریکا میتواند روی ویزای سوئیس تاثیر بگذارد؟ آیا این کشور به رشته های حساس مورد تحریم آمریکا حساس است؟ پیشاپیش ممنم از راهنماییتان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   خیر سابقه اقدام برای تحصیل از کشور ثالث ممانعتی جهت گرفتن پذیرش تحصیلی از کشور سوئیس برای فرد ندارد.

 5. ماهان گفت:

  سلام من میخوام ویزای توریستی سوئیس بگیرم اما من داخل پاسپورتم ویزای عراق رو هم داشتم رفتم و آمدم آیا شانس من برای گرفتن ویزا کمه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای گرفتن ویزای توریستی سوئیس با داشتن همه شرایط لازم جهت ویزاهای توریستی شانس گرفتن ویزا را دارید.

 6. Mojdeh گفت:

  با سلام من و همسرم میخواهیم طبق دعوت نامه ای که دختر عمه من فرستاده به سوئیس سفر کنیم ما حساب در گردش خوبی داریم اشتغال به تحصیل خودم دارم و شوهرم ساختمون ساز هست اما بیمه نیستیم و نمیتونیم ثابت کنیم شغلمون چیه چون شغل ازاد هست ولی سند به ناممون هست به نظرت ن شانسمون چه قدر هست
  و اینکه ما مدارک رو دارالترجه رسمی ترجمه کردیم اما مهر وزارت خارجه نداره مشکلی نیست ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با ارائه مدارک مالی قوی امکان پوشش اشتال به کار میباشد و مهر و امضای وزارتخانه الزامیست

 7. شادی گفت:

  سلام و خسته نباشید. ببخشید میشه در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز جهت سفر به سوییس از طریق دعوتنامه برام توضیح بدید. و اینکه در صورت تکمیل مدارک صدور ویزا چقدر طول میکشد؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس سند مالکیت، گواهی اشتغال بکار یا تحصیل و حساب بانکی خوب می باشد.

 8. سمي گفت:

  سلام
  اگر يك فرد سوئيسي براي من دعوتنامه بفرسته و شوهرم سيتيزن آمريكا هستش شانس براي ويزاي شش ماهه دارم؟ همه ي مدارك و گردش مالي هم كامل هستش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که دعوتنامه از طرف یکی از اقوام درجه یک شما باشد و یا اینکه سابقه تردد شما در حوزه شینگن مناسب باشد شانس بالایی برای دریافت ویزای 6 ماهه خواهید داشت.

 9. محمد گفت:

  سلام
  من برای گرفتن ویزای شینگن از سفارت ایتالیا اقدام کردم اما ریجکت شدم.حالا میخوام از سفارت سوییس اقدام کنم. همه مدارک به جز دعوتنامه رو به صورت کامل دارم. شانس گرفتن ویزا رو برای من چقدر میدونید؟با توجه به این که کمتر از یک ماه پیش ریجکت شدم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   این امکان برای گرفتن ویزای توریستی سوئیس وجود دارد ولی 6 ماه از ریجکت ایتالیا باید گذشته باشد.

 10. سهیلا گفت:

  سلام و وقت بخیر. آیا در صورت نداشتن سند ملک یا زمین، امکان گرفتن ویزای توریستی هست؟
  ممنون از پاسخ.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بدون داشتن سند مالکیت امکان دریافت ویزای توریستی وجود دارد اما شانس دریافت ویزا کمتر میشود

 11. محمود موسایی سنجری گفت:

  سلام سال 93 دو ماه ویزای فرانسه را داشتم درپاریس بودم وامسال ویزای 14 روزه آلمان را داشتم ده روز آلمان بودم وبعد رفتم پاریس وازپاریس به تهران برگشتم تهران والان میخواهم ویزای توریستی سوییس را بگیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به سابقه ی مسافرت های شما شانستون برای دریافت ویزای توریستی سوئیس و شینگن مناسب میباشد.

 12. بهروز ایرانی گفت:

  با سلام و تشکر پیشاپیش
  برادرم زوریخ هستن و اگه دعوتنامه بفرسته واسه من و خانومم برای همسرم مشکلی پیش میاد یا نه؟ ضمنا حد اقل تمکن مالی چقدر میتونه باشه اگه برادرم هزینه های برگشتگان رو به عهده بگیره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. همسر شما می توانند به عنوان همراه شما وارد کشور سوئیس شوند. با توجه به اینکه دعوتنامه از اقوام درجه یک خود دارید، در صورتی که مابقی مدارک شما یک پرونده منطقی برای شما ایجاد کند می توانید ویزای خود را دریافت کنید. رقم تمکن مالی خیلی مسئله کشور سوئیس نیست. مهم این است که با توجه به شغل و درآمد ماهانه خود، گردش و مانده حسابتان منطقی باشد. برای بررسی بیشتر شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 13. زهرا گفت:

  سلام
  ایا بعداز اقدام به دریافت ویزا،سفارت شناسنامه و پاسپورت رو نگه داری میکنه؟؟؟
  چه مدت شناسنامه و پاسپورت توی سفارت میمونه؟؟؟
  ممنون میشم اگه زودتر جوابم رو بدید
  باتشکر

 14. سعید گفت:

  سلام من سربازی نرفتم و تو حساب بانکیم هم 50 میلیون تومان پول ندارم ولی یکی از دوستام مقیم سوییس هست و مشکل خونه ندارم و فقط برای گردش میخام یک هفته برم زوریخ میخواستم بدونم بدون داشتن پول زیاد در حساب بانکی و گذاشتن وثیقه برای سربازی می تونم یک هفته برم به عنوان توریست یا امکانش نیست؟ در ضمن دوستم باید دعوتنامه بفرسته برام ؟

 15. نرگس گفت:

  سلام برادرخانم سابق همسرم مقيم سوئيس است قراربوددعوتنامه براي من وهمسرم بفرستندكه الان ميگه فقط براي همسرمن كه شوهرخواهرسابق ايشان ميشه اجازه صدوردعوتنامه دادندوگفتندخومن چون نسبتي باايشان ندارم نميشه دعوتنامه برايم بگيرندآيااين صحت دارد؟ضمناخودمن شخصاكارمنددولت وداراي ملك بنام خودم هستم آيامشكلي هست براي دعوتنامه يانه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. چنین مسأله ای مبنای حقوقی ندارد. هر فردی می تواند به عنوان دوست یا آشنا برای دیگر افراد دعوت نامه ارسال نماید. اما شانس دریافت ویزا، در صورتی که دعوت نامه از طرف اقوام نزدیک شما باشد بسیار بیشتر است.

 16. پیمان گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون من میخوام همسر و دختر 15 ماه هم رو ب سوءیس بفرستم و تمام مدارک رو داریم اما دعوتنامه یا اشنای اونجا نداریم خواستم ببینم ب چشکلی میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. دریافت ویزای توریستی بدون داشتن دعوتنامه هم میسر است. در صورتی که دیگر موارد قوی باشد این امکان برای شما وجود خواهد داشت. برای بررسی دقیق مدارکتان و سنجش شانس ویزا با مشاوران مؤسسه تماس حاصل کنید.

 17. نصیر گفت:

  سلام . ممنون از مطالب خوبتون.
  من مجردم و میخوام فقط صرفا واسه تفریح و گردش به سوییس برم.
  سند ملک و جواز کسب ندارم اما حساب بانکی با گردش بالا دارم.
  آیا شانسی برای گرفتن ویزای توریستی دارم؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. برای دریافت ویزای توریستی کشور سوئیس علاوه بر مواردی که اشاره کردید سوایق مسافرت شما بسیار مهم است. اگر قبلا در کشورهایی مانند ایتالیا، یونان، فرانسه و اسپانیا و یا دیگر کشورهای توریست پذیر در حوزه شینگن تردد داشته اید، شانس شما برای دریافت ویزای توریستی سوئیس افزایش می یابد.

 18. farhoud گفت:

  سلام من از یکی از دوستان سوییسی دعوت نامه دارم ؟
  چه باید بکنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای توریستی سوئیس شما باید سند مالکیت به نام خودتون، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل و یک حساب بانکی خوب بسته به مدت زمانی که در آن کشور می خواهید بمانید باید داشته باشید و داشتن دعوتنامه شانس شما را بالاتر می برد و اینکه اگر سابقه سفرهای قبلی داشته باشید و نیز بخواهید مجردی به به این سفر بروید باز شانس گرفتن ویزای شما بالاتر است چون باید officer مجاب شود که شما قصد برگشت به کشور خودتان را دارید.

 19. لیلا گفت:

  سلام من دختر خاله مادرم سوییس زندگی می کنن آیا اگر برای ما دعوت نامه بفرستن امکان دادن ویزا به ما راحت تر می شود؟ هزینه گرفتن ویزا کمتر می شود؟

 20. علی گفت:

  با سلام در صورت داشتن تمکن مالی وموقعیت شغلی مناسب در صورتیکه دعوتنامه از سویس نداشته باشم ممکن ویزا صادر بشه ؟ نظر آفیسر مهم هست ؟

 21. مريم گفت:

  سلام ، من ويزاي كشور فرانسه رو گرفتم ، ولي وارد كشور سوئيس شدم واز كشور اتريش به ايران برگشتم ، الان كه دوباره اقدام كردم ، ريجكت شدم ، آيا دليلش همينه يا نه؟
  با تشكر

 22. هانيه گفت:

  سلام سؤال من درباره ويزاي توريستي براي سوييسه، من حدود 5 سال پيش يكبار شينگن از سفارت ايتاليا گرفتم، مي خواستم الان براي سوييس اقدام كنم، چون شنيدم راحت تر از بقيه جاهاست و اينكه دعوتنامه ندارم، اما مدارك شغلي و حساب بانكي دارم، مي خواستم بدونم شانس موفقيتم چقدره؟

 23. Narjes گفت:

  ١.من و شوهرم يك ماه ديگه وقت سفارت داريم خواستم ببينم بايد خودمونو بيمه كنيم بعد بريم چون ما فقط وقت گرفتيم بيمه واسه چيه وقتي هنوز سفري در كار نيست؟
  ٢.برادر شوهرم ١٦ سال اونجاست ي در خواست دعوت برامون فرستاده كه فقط نوشته من اينارو ساپورت ميكنم خواستم ببينم چقد شانس ويزا گرفتنمون هست؟
  ٣.اگه برگه تمكن ماليمون مبلغش حدود ٢٠ ميليون باشه موردي نداره.مرسي اگه راهنمايي كنين

 24. زهرا گفت:

  سلام و روزتان بخیر
  برادرم 22 سال هست در سوئیس زندگی میکند و پاسپورت سوئیسی دارد . من و همسرم و پسر بزرگم اقدام به ویزا کردیم . مدارک کامل ارائه دادیم ضمنا ” پسرم هم چند بار رفته . پسر کوچکم هم الان در ایران می ماند و پارسال تابستان با پدربزرگش رفته بود . برادرم دعوتنامه فرستاده البته ناگفته نماند برادرم که شرکت داشت بخاطر ازدواج ناکام (از ایران ) شرکت تعطیل کرده و الان کمک هزینه از دولت میگیرد . اما ما همه کار مربوط به بیمه اشتغال به کار و بیمه …. انجام و تحویل سفارت دادیم . البته همانروز عصر زنگ زدند و دو تا فرم دادند بدیم سوئیس برادرم تکمیل کنه بفرسته . سوالم اینست ممکن است به دلیل اینکه کمک از دولت میگیره به ما ویزای توریستی و دیدار ندهند با توجه به اینکه ما با هزینه خودمان داریم میریم و از اونجا هم میخواهیم خونه دیگر بستگان که اونجا هستند و گردش به کشور اسپانیا و ایتالیا و شاید فرانسه بریم .
  متشکرم خیلی طولانی شد ببخشید

  • غلامرضا گفت:

   سلام
   در نظر داریم پسر 16 ساله مون را برای ادامه تحصیل (دبیرستان …..) به سوئیس بفرستیم الان هم مشغول یادگیری زبان آلمانی می باشد . لطفا” راهنمایی بفرمایید . ضمنا” فامیل زیاد در زوریخ داریم .

 25. بهنام گفت:

  سلام،

  من دوست دخترم تو کشور سوییس زندگی میکنه. خواستم بدونم چه مدت بعد از تسلیم کلیه مدارک ذکر شده ویزای توریستی صادر میشود.
  با تشکر

 26. بهروز گفت:

  بإسلام ،آيا با ويزاي شنگني كه از سفارت خانه اي (بطور مثال سفارت ايتاليا،فرانسه يا هر كشور عضو پيمان شنگن ) در ايران گرفته شود ميتو ان وارد كشور سؤييس شد يا خير!؟از دريافت پاسخ و راهنمايي شما پيشاپيش تشكر مي نمايم .

 27. علی گفت:

  آیا با داشتن ویزای شنگن میشود وارد سویس شد ؟

 28. سینا گفت:

  سلام، اگه یه شخص یا شرکت در سوییس مخارج و محل زندگی رو بر عهده بگیره، واسه ویزای توریستی آیا نیاز bank statement هست ؟؟؟؟
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام در هر صورت از متقاضي نامه حساب بانكي درخواست ميشه و دليل اصلي اين هست كه شما ارتباطتتون با مار و كشورتون رو به افسر ويزا نشون بديد

 29. مهسا گفت:

  سلام من یک دوست سوئیسی دارم آیا اگر ایشان برای من دعوتنامه بفرسته امکان هست به من ویزای توریستی بدن؟

 30. پیمان گفت:

  باسلام.من دانشجوی ارشد هستم.سربازی نرفتم.یه شرکت سوییسی برای بازدید از من دعوت به همکاری کرده.ضمنا پسرعموم هم13ساله اونجاست واقامت موقت داره.حالا ایا من شانس ویزا دارم که اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام حضور پسر عموتون كمكي به شما نميكنه ولي اگر دعوتنامه مرتبط با رشته و كارتون باشه و اسناد ملكي و حساب بانكي مناسب داشته باشيد شانس خوبي داريد

 31. سید رضا گفت:

  من دانش آموز المپیادی سال اول دبیرستان هستم و زبان انگیلیسی خوبی هم دارم و علاقه مند هستم ادامه ی تحصیلاتم را در آنجا سپری کنم می خواهم شرایط اقامت و مالی و… را مطلع شوم

 32. فريبا گفت:

  با سلام و تشكر از توضيحات خوب شما . من يه سوال دارم
  براي ويزاي توريستي ، ترجمه مدارك به زبان انگليسي توسط دارالترجمه رسمي كافي است يا حتما” بايستي مهر دادگستري و وزارت امور خارجه داشته باشد ؟

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *