تحصیل رشته هنر در آمریکا


شرایط تحصیل رشته هنر در آمریکا

با توجه به بازار کار بسیار ایده ال رشته های هنری در ایالات متحده آمریکا، امروزه تحصیل رشته هنر در آمریکا متقاضیان فراوانی دارد. آمریکا به عنوان اقتصاد اول جهان و به لطف معتبرترین دانشگاه های جهان همراه با پیشرفته ترین تجهیزات آموزشی و مدرن ترین امکانات رفاهی همواره به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود.

بدون شک آمریکا زادگاه بزرگترین کمپانی های فیلم سازی و هنرهای نمایشی در جهان است، از سوی دیگر هرساله تعداد بی شماری از معتبرترین گالری ها و نمایشگاه های هنری در آمریکا رونمایی می شود، از این رو تحصیل رشته هنر در آمریکا علاوه بر ارتقای سطح علمی افراد می تواند آینده شغلی بسیار مناسبی را در پی داشته باشد.

شرایط تحصیل رشته هنر در آمریکا بسته به مقطع تحصیلی و قوانین دانشگاه مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود، معمولاً دوره های کارشناسی رشته هنر در آمریکا ۴ ساله می باشد، در حالیکه دوره های کارشناسی رشته هنر در آمریکا ۲ ساله خواهد بود، از سوی دیگر برای ورود به برخی از دانشگاه ها ی آمریکا دانشجویان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و نمونه کارهای هنری خود را ارائه کنند.

رشته هنر در آمریکا زیرشاخه های بسیار متنوعی دارد، هر یک از زیرشاخه های رشته هنر شرایط خاص خود را در پی خواهد داشت، معمولاً رشته هنر به عنوان یک رشته شناور محسوب می شود و افراد می توانند به راحتی در این رشته مشغول به تحصیل شوند.

برای تحصیل در آمریکا رشته هنر ارائه مدرک زبان الزامی خواهد بود، البته برخی از دانشگاه های آمریکا شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را فراهم نموده اند، ولی از آنجا که در صورت عدم ارائه مدرک زبان شانس دریافت ویزا برای افراد کاهش پیدا می کند، توصیه می شود پس از دریافت مدرک زبان اقدام نمایید.

برترین گرایش های رشته هنر در آمریکا

برترین گرایش های رشته هنر در آمریکا

با توجه به بازار کار بسیار قوی آمریکا و فرصت های متعدد شغلی در زمینه های مختلف مسلماً اغلب گرایش های رشته هنر می توانند آینده شغلی بسیار درخشانی را برای افراد در پی داشته باشند، از سوی دیگر هدف و علاقه فردی از جمله مواردی می باشد که در تعین گرایش مورد نظر بسیار تاثیرگذار است.

ولی با توجه به حضور بزرگترین کمپانی های فیلمسازی، طراحی مد و شرکت های مطرح تبلیغاتی در آمریکا گرایش های مربوط به حوزه هنرهای نمایشی و تصویری بازار کار بسیار ایده الی را در پی خواهند داشت. به طور کلی برترین گرایش های رشته هنر در آمریکا به شرح ذیل می باش.

 • فیلمسازی
 • تصویرپردازی
 • هنرهای تجسمی
 • عکاسی
 • انیمیشن
 • کاریکاتوریست
 • نقاشی
 • طراح امور تبلیغات
 • طراح بازی های کامپیوتری
 • مجسمه سازی
 • طراح گرافیک
 • طراح وب
 • طراح جواهرات
 • طراح بسته بندی
 • نویسندگی
 • هنرهای بصری
 • خوانندگی
نحوه ورود به دانشگاه های هنر آمریکا

نحوه ورود به دانشگاه های هنر آمریکا

نحوه ورود به دانشگاه های آمریکا جهت ادامه تحصیل در رشته هنر بسته به گرایش مورد نظر، مقطع تحصیلی و قوانین دانشگاه کمی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال برای ورود به دانشگاه های برتر آمریکا معمولاً افراد علاوه بر رزومه تحصیلی خوب می بایست نمونه کارهای هنری انجام شده خود را نیز ارائه نمایند. همچنین برخی از دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین المللی آزمون های مختلفی را برگزار می نمایند. ولی به طور شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های هنر آمریکا به شرح ذیل می باشد.

 • ارائه مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی مورد نظر
 • ارائه رزومه تحصیلی مناسب
 • شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها
 • ارائه نمونه کارهای هنری انجام شده (برای مقاطع تحصیلی ارشد به بالا در دانشگاه های ممتاز)
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه

بورسیه تحصیلی رشته هنر در آمریکا

با توجه به هزینه های نسبتاً بالای تحصیل و زندگی در آمریکا، بدون شک یکی از مهم ترین و بزرگترین دغدغه های دانشجویان بین المللی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا خواهد بود، شهریه سالیانه دانشگاه های آمریکا بسته به مقطع و رشته تحصیلی معمولاً بین ۶ الی ۵۲ هزار دلار خواهد بود، از این رو دریافت بورسیه تحصیل برای تامین بخشی از هزینه های جاری برای دانشجویان بین المللی بسیار حائز اهمیت می باشد.

خوشبختانه دانشگاه های آمریکا بیشترین تعداد بورسیه تحصیلی در جهان را ارائه می نمایند، از این رو دانشجویان ممتاز که از رزومه تحصیلی ایده ال و شرایط مناسبی برخوردار می باشند می توانند برای دریافت بورسیه از دانشگاه های آمریکا اقدام نمایند. شرایط و قوانین دریافت بورسیه در هر یک از دانشگاه های آمریکا نسبت به مقطع تحصیلی مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال برای مقطع کارشناسی معمولاً معدل بالای ۱۸ و مدرک زبان کفایت می کند، ولی برای مقطع دکتری علاوه بر معدل بالا، ارائه مقالات ISI، فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی، مدرک زبان بالای ایلتس ۷ و… نیز باید ارائه گردد. به طور کلی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا به شرح ذیل می باشد.

 • رزومه تحصیلی قابل توجه (معدل بالا همراه با ریز نمرات)
 • ارائه مدرک زبان مناسب
 • ارائه نمونه کارهای هنری انجام شده
 • ارائه مقالات ISI معتبر (برای مقطع دکتری)
 • ارائه نمونه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی (برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا)
 • ارائه انگیزه نامه قوی (برای مقاطع بالاتر از ارشد)
 • ارائه توصیه نامه از اساتید (برای مقاطع بالاتر از ارشد)
مزایا و معایب تحصیل رشته هنر در آمریکا

مسلماً تحصیل رشته هنر در آمریکا علی رغم مزایای فراوانی که دارد، چالش هایی را نیز در پی خواهد داشت. البته نسبت مزایای تحصیل رشته هنر در آمریکا در مقایسه با چالش های آن به مراتب بیشتر است، از این رو رویارویی با چالش های موجود برای تحصیل رشته هنر در آمریکا قطعاً ارزش بهره مندی از مزایای بی شمار تحصیل در این کشور را خواهد داشت. به طور کلی مزایا و معایب اصلی تحصیل رشته هنر در آمریکا به شرح ذیل می باشد.

مزایای تحصیل رشته هنر در آمریکا

آمریکا به کشور فرصت ها شهرت دارد، به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات آموزشی و رفاهی مناسب، دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی، کیفیت بالای زندگی و… آمریکا همواره به عنوان بهترین مقصد مهاجرتی جهان محسوب می شود.

علاوه بر این موارد سرانه درآمد فردی بالا و از همه مهمتر امکان اخذ اقامت دائم آمریکا پس از اتمام دوره تحصیلی باعث شده آمریکا از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی در رتبه نخست جهان قرار گیرد. تحصیل رشته هنر در آمریکا مزایای بی شماری دارد که در این بخش از مطلب با ۳ مورد از آنها آشنا خواهیم شد.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان

آمریکا دارای معتبرترین دانشگاه ها در جهان می باشد، سالهای سال است که طبق رده بندی معتبرترین سازمان های جهان نظیر QS، THE و شانگهایی دانشگاه های آمریکا بالاترین رتبه ها را به خود اختصاص داده اند، قطعاً تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان که از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات آموزشی و رفاهی در سطح بین المللی برخوردار می باشند، می تواند باعث پیشرفت تحصیلی و ارتقای سطح علمی افراد شود.

علاوه بر پیشرفت علمی قابل توجه دریافت مدرک از معتبرترین دانشگاه های جهان رزومه بسیار ایده الی برای ورود به بازار کار در هر کشوری می باشد، البته برای ورود به معتبرترین دانشگاه های آمریکا افراد می بایست از رزومه تحصیلی مناسب و مدرک زبان مورد نیاز برخوردار باشند.

موقعیت های شغلی ایده ال

قطعاً یکی از مهم ترین دلایل برای انتخاب مقصد جهت ادامه تحصیل شرایط ورود به بازار کار حین تحصیل و پس از اتمام دوره تحصیلی خواهد بود، آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان از بالاترین نرخ اشتغال زایی برخوردار است، تقریباً در کلیه زمینه ها شغلی در آمریکا می توان وارد بازار کار شد،

از سوی دیگر از لحاظ سرانه درآمد فردی و برابری قدرت خرید آمریکا همواره در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. از این رو دانشجویان بین المللی که در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند، می توانند در حین تحصیل به راحتی مشغول به کار شوند و پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه های آمریکا آینده شغلی بسیار درخشانی خواهند داشت.

امکان اخذ اقامت دائم آمریکا

امکان اخذ اقامت دائم آمریکا

شاید به جرات بتوان گفت یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در آمریکا امکان اخذ اقام دائم این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی خواهد بود. طبق قوانین مهاجرتی ایالات متحده آمریکا دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیلی خود و اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر این کشور، اجازه کار در آمریکا را خواهند داشت.

از این رو افراد پس از اتمام دوره تحصیلی خود در صورتی که وارد بازار کار در کشور آمریکا شوند پس از مدتی می توانند برای دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام نمایند، با توجه به کیفیت بالای زندگی در آمریکا و امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال این کشور اخذ اقامت دائم آمریکا می تواند یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باشد.

معایب تحصیل رشته هنر در آمریکا

همانگونه که پیش تر ذکر گردید تحصیل رشته هنر در آمریکا با اندک چالش هایی نیز همراه است، مسلماً بزرگترین چالش های موجود برای تحصیل در آمریکا هزینه های نسبتاً بالای تحصیل و زندگی در آمریکا و شانس کم دریافت ویزای تحصیلی این کشور می باشد.

البته با توجه به بورسیه های تحصیلی فراوانی که دانشگاه های آمریکا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند و همچنین اجازه کار حین تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی در تامین هزینه های خود مشکل چندانی نخواهند داشت. به طور کلی چالش های اصلی تحصیل در آمریکا به شرح ذیل می باشد.

هزینه های بالای تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه های بالای تحصیل و زندگی در آمریکا

بحث هزینه های تحصیل و زندگی در هر کشوری یکی از مهم ترین معیارهای دانشجویان بین المللی جهت انتخاب مقصد نهایی است. هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بیشتر خواهد بود، به عنوان مثال هزینه های تحصیل در آمریکا بسته به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر می تواند سالیانه بین ۶۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ هزار دلار باشد.

از سوی دیگر هزینه های زندگی یکنفر در آمریکا بسته به شهر محل اقامت می تواند بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار در ماه باشد، از این رو تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین چالش های افراد برای تحصیل در آمریکا محسوب می شود.

شانس کم دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

با توجه به تنش های موجود بین ۲ کشور ایران و آمریکا متاسفانه سالهای سال است که شانس دریافت ویزای کشور آمریکا برای اتباع ایرانی بسیار کم می باشد، البته در بین کلیه ویزاهای آمریکا شانس دریافت ویزای تحصیلی به مراتب بیشتر خواهد بود، ولی با این وجود امکان ریجکت شدن ویزا از سوی سفارت آمریکا نیز وجود دارد.

با توجه به شرایط اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های آمریکا و عدم فعالیت سفارت آمریکا در ایران برای تهیه مدارک مورد نیاز و مراجعه حضوری به سفارت افراد می بایست هزینه های مختلفی را پرداخت نمایند، از این رو در صورتی که ویزای تحصیل آمریکا صادر نگردد، افراد وقت و هزینه قابل توجهی را هدر داده اند. با توجه به این شرایط شانس کم دریافت ویزای تحصیلی آمریکا از جمله چالش های جدی تحصیل در آمریکا خواهد بود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

آمریکا به عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی در جهان از بالاترین سطح نفوذ در کلیه مراودات اقتصادی، سیاسی و نظامی در جهان برخوردار است، علاوه بر این آمریکا از معتبرترین داشگاه های جهان و پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات آموزشی و رفاهی برخوردار است. از این رو این کشور همواره به عنوان بهترین کشور جهان برای تحصیل و زندگی محسوب می شود.

بدون تردید تحصیل رشته هنر در آمریکا با توجه به بازار کار ایده ال این رشته در آمریکا علاوه بر افزایش چشمگیر سطح توانایی و دانایی افراد آینده شغلی بسیار درخشان همراه با درآمد بالا و موفقیت را در پی خواهد داشت. از سوی دیگر افراد با اتمام دوره تحصیلی خورد و ورود به بازار کار در آمریکا می توانند اقامت دائم و حتی تابعیت کشور آمریکا را نیز دریافت نمایند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  6 پاسخ به “تحصیل رشته هنر در آمریکا”

  1. مینو گفت:

   سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه رشتم دیپلم تجربی دارم میخوام نیویورک در مدرسه هنری تیش رشته سینما در س بخونم شرایطش چیه شندیدم باید نمونه کا هنری ارئه بدیم در صورتی که من میخوام اونجا آموزش ببینم

  2. M گفت:

   سلام کسی در دبیرستان تجربی خونده و میخواد برای لیسانس در رشته بازیگری بورسیه آمریکا بگیره اگ فرض کنیم همه شرایط بورسیه رو داره آیا امکانش هس؟ ممنون میشم اگ جواب بدین 🙏🏻

  3. هیرش خسروپور هستم گفت:

   م در زمینه های موسیقی تنبور نوازی ،نقاشی پورتره،صنایع دستی چوب ، مهندسی کشاورزی و فوق لیسانس مدیریت MBA وdba ، ورزش های شطرنج و بسکتبال
   فعالیت آکادمیک و حرفه ای دارم و ۴۴ سال دارم ،متاهل و بدونه فرزند
   میخوام در رشته هایی مثل فلسفه و امثال آن آدام زندگی بدم لطفا اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید

   • آریاناپارس گفت:

    میتونید برای دکتری اقدام کنید که کشورهایی مثل کانادا وانگلیس هم اجازه کار میدن هم میتونید بخونید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل رشته هنر در آمریکا تحصیل رشته هنر در آمریکا تحصیل رشته هنر در آمریکا تحصیل رشته هنر در آمریکا تحصیل رشته هنر در آمریکا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up