رشته روانشناسی در کشور انگلیس


تحصیل در رشته روانشناسی در انگلستان

بسیاری از افراد علاقه تحصیل در رشته روانشناسی را دارند و رشته ی روانشناسی در کشور انگلیس توانسته است به دلیل های متعددی از قبیل برترین دانشگاه ها و موقعیت های شغلی مناسب بسیاری از دانشجویان را جذب خود کند .

قابل ذکر است که رشته روانشناسی یکی از زیر مجموعه ها و گرایش های علوم انسانی محسوب می شود و دارای هدف عمده می باشد که به اهداف اختصاصی و عمومی تقسیم می شوند .

اهداف اختصاصی آموزش های پیشرفته را به دانشجویان می دهد و علوم متفاوتی را در زمینه ی روانشناسی به دانشجویان معرفی می کند و در اهداف عمومی خود ، جزئیات ساده تر از رشته ی روانشناسی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد . اطلاعاتی که شاید برخی از مردم از انها اطلاع داشته باشند .

متقاضیان در رشته روانشناسی در انگلستان دروس متعددی را مرتبط با رشته ی خود می گذرانند ، دروس ها به بخش های مختلفی مانند دروس عمومی ، دروس پایه ای و اصلی و دروس تخصصی تقسیم بندی می شوند . اصولاً تمامی دانشگاه ها از یک منبع برای آموزش استفاده می کنند اما برخی از دانشگاه ها برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان خود واحدهای بیشتری در زمینه  روانشناسی برای دانشجویان در برنامه درسی قرار می دهند .

به عبارت دیگر در یک تعریف ساختار شکن از مبحث روانشناسی می توان گفت ، روانشناسی عبارتست از کشف دروغ هایی که بخود می گوییم تمام تعاریف به اینجا ختم نمی شود . می توانیم توسط علم روانشناسی حدود مرزهای راستی ها را نیز تعیین کنیم .

افرادی که در رشته روان شناسی تحصیل می کنند ، می توانند در گرایش های متفاوتی با توجه به علاقه خود وارد شوند . گرایش های رشته ی روانشناسی بصورت زیر می باشد :

روانشناسی کودکان استثنایی

که فرد دانشجو بیشتر مطالعات خود را بر روی کودکان تیز هوش و یا کودکان عقب مانده ذهنی و دیگر موارد مانند کم بینا ، نابینا ، ناشنوا و حتی کودکانی که در تکلم دچار مشکل هستند و علم کمک به این گوشه از افراد را در این گرایش از رشته ی روانشناسی را فرا می گیرند .

روانشناسی بالینی

از دیگر گرایش های روانشناسی می باشد که به درک ، پیش بینی و درمان نابهنجاری ، ناتوانی و آشفتگی ، زیست شناسی ، روانشناختی و دیگر زمینه های مشابه می پردازد و افراد متقاضی مهارت هایی در موارد ذکر شده می یابند.

زیست روان شناسی

از دیگر گرایش ها می باشد که متقاضیان بسیاری را جذب خود کرده است . زیست روانشناسی ، شاخه ای از روان شناسی می باشد که به تحلیل چگونگی تاثیر مغز و انتقال دهنده های عصبی بر رفتارها ، افکار و احساسات می پردازد . به عبارت دیگر می توان گفت که رشته ی زیست روان شناسی ترکیبی از روانشناسی پایه و علم اعصاب است . البته گرایش زیست روان شناسی دارای نام های دیگری نیز از قبیل روانشناسی فیزیولوژیکی و علم اعصاب رفتاری شناخته می شود .

روانشناسی رشد

روانشناسی رشد از دیگر شاخه های علم روانشناسی است و به توصیف و تعیین تغییرات در طول زندگی فرد می پردازد و از رشته هایی چون زیست شناسی ، جامعه شناسی ، تعلیم و تربیت و پزشکی برای تکامل بار علمی خود کمک می گیرد .

انگلستان,انگلستان,انگلستان

روانشناسی قانونی

از دیگر گرایش ها در روانشناسی می باشد که متقاضیان بسیاری را جذب خود کرده است و دانشجویان گرایش روانشناسی قانونی به بررسی علل رفتار فردی و تغییر این رفتارها در حیطه قانون می پردازند و تلاش بر بررسی رفتارها و نابهنجاری های قانونی را دارند

روانشناسی مدرسه

روانشناسی مدرسه ای در زمینه های هیجانی ، اجتماعی و تحصیلی به دانش آموزان کمک می کند ، هدف گرایش روانشناسی مدرسه ای ، همکاری با اولیا ، مربیان و دانش آموزان در جهت ایجاد یک محیط آموزشی سالم و با تمرکز به نیازهای دانش آموزان است .

روانشناسی صنعتی _ سازمانی

جنبه های مربوط به دنیای کار را در کانون خود قرار داده و همچنین قابل ذکر می باشد که شاخه ی روانشناسی صنعتی یکی از مهم ترین گرایش از رشته ی روانشناسی محسوب می شود و بسیاری از متقاضیان قصد تحصیل در این رشته را دارند و بدین ترتیب می توان استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی صنعتی و سازمانی را یکی از ضروریات دنیای تولید و کار محسوب کرد .

روانشناسی اجتماعی

از دیگر گرایش های رشته ی روانشناسی برای تحصیل در انگلستان محسوب می شود و در حول محورهایی از قبیل مطالعات موضوعات ، مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی و جامعه است به عبارت دیگر و با مفهومی ساده تر روانشناسی اجتماعی ، اثرات حضور دیگران را بررفتار فرد و یا رفتار خود را تحت تاثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد . بنابراین می توان روانشناسی را به عنوان علم مطالعه رفتار متقابل بین انسان ها و یا علم مطالعه تعامل انسان ها شناخت .

تا به این قسمت اطلاعاتی درباره ی رشته ی روانشناسی در اختیارتان قرار گرفت در ادامه مطلب اشاره هایی به دانشگاه های برتر در کشور انگلیس می شود و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور انگلیس را دارند می توانند اطلاعات مناسبی را از مقاله فوق دریافت نمایند .

انگلستان,انگلستان,انگلستان

دانشگاه های فعال در زمینه ی روانشناسی در کشور انگلیس

۱. University of leeds

پایگذاری و تاسیس دانشگاه Leeds در سال ۱۹۰۴ بوده است و تا به امروز توانسته جایگاه ۱۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد و از این رو توانسته ۳۳۰۰۰ دانشجو را جذب خود کند . برترین دانشگاه در کشور انگلیس محسوب می شود . افرادی که در دانشگاه Leeds تحصیل می کنند باید به زبان انگلیسی تکلم کنند از این رو افرادی که غیر بومی هستند.

باید در آزمون IELTS شرکت کنند و نمره ی مورد نیاز یعنی حداقل ۷ را دریافت نمایند . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه را برای متقاضیان خود ارائه می دهد . قابل ذکر است که همراه با خوابگاه فرد می تواند از دیگر امکانات مانند مراکز خرید ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … نیز بهره ببرد . اما هزینه ای جدا و خارج از هزینه تحصیل را باید بپردازد .

۲. University Of Liverpool

از دیگر دانشگاه های کشور انگلیس ، دانشگاه Liverpool می باشد . هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد . از دیگر نکات قابل ذکر ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد خارجی باید دارای مدرک IELTS _ 6.5 باشند . افراد می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از امکانات ارائه شده توسط خوابگاه ، بهره مند شوند و سهولت در تحصیل را داشته باشند .

۳. Birkbeck University of London

تاریخ تاسیس دانشگاه Birkbeck در سال ۱۸۲۳ می باشد و تا به کنون توانسته است ۰۰۰/۱۲ دانشجو را در خود جای دهد . به دلیل ارائه امکانات عالی تحصیلی جایگاه ۲۰۱ جهانی را در بین دیگر دانشگاه های جهان برای خود ثبت کرده است . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان خارجی باید دارای حداقل مدرک IELTS _ 7 باشند .

دوره های آموزشی به صورت حضوری و تحت شبکه ای برگزار می شود . افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از دوره های ذکر شده شرکت کنند . البته با پرداخت کردن هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل از خوابگاه و امکانات همراه و ارائه شده با خوابگاه می توان بهره برد .

انگلستان,انگلستان,انگلستان

۴. The Open University Of Uk

از دیگر دانشگاه های کشور انگلیس که توانسته است رتبه ی ۴۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد و طرفداران بسیاری را جذب خود کند . هم اکنون ۰۰۰/۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و از اکثریت امکانات ارائه شده توسط خوابگاه بهره مند می شوند .

دروس تدریسی به زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان خارجی باید دارای حداقل نمره و IELTS _ 6.5 باشند . هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشجویان بومی هزینه ی کمتری را نسبت به دانشجویان خارجی پرداخت می کنند .

۵. University of the ArtsLondon

جزو ۵ دانشگاه برتر در انگلیس محسوب می شود و توانسته است ۰۰۰/۲۰ دانشجو را جذب خود کند . دانشجویان باید دارای مدرک IELTS با حداقل نمره ی ۶٫۵ باشند و همراه با دیگر مدارک خود به دانشگاه ارائه دهند . دانشجویان با پرداخت هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل می توانند از خوابگاه و امکانات اراده شده همراه خوابگاه بهره مند شوند . قابل ذکر می باشد که دروس تدریسی به زبان انگلیسی می باشد.

تمام دانشگاه های فعال در رشته روانشناسی در انگلستان به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد دانشگاه های بیشماری هستند که در زمینه ی رشته ی تحصیلی روان شناسی فعالیت دارند و دانشگاه های نام برده شده در گروه برترین دانشگاه های کشور انگلیس هستند.

افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر و اطلاعاتی بیشتر از جانب مشاورین موسسه آریاناپارس دریافت کنند موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

4 پاسخ به “رشته روانشناسی در کشور انگلیس”

 1. Bardi گفت:

  سلام من دانشجو کارشناسی روانشناسی هستم
  میخواستم بدونم ک میشه بعد از گرفتن مدرک لیسانس برای اقامت و ادامه تحصیل توی انگلستان اقدام کرد ؟
  چ شرایطی نیاز داره ؟
  یا میشه از همین الان در دارم درس میخونم (هنوز مدرکی ندارم )برای ادامه تحصیل برم اونجا ؟
  درامد روانشناس توی اونجا چقدره ؟
  روانشناسی اونجا آینده ای داره یا نه ؟
  ب جز انگلستان چ کشور هایی هست ک اجازه اقامت میدن ؟
  چ مدارکی و شرایطی نیاز هست ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای مقطع کارشناسی و همچنین ارشد برای انگلستان اقدام نمایید.داشتن مدرک زبان در هر دو مقطع الزامی می باشد.شما در هر کشوری چنانچه بتوانید در پایان تحصیل کار تخصصی مطابق با رشتتون پیدا کنید می توانید ویزای کار گرفته و از آن طریق اقامت کشور مورد نظر را دریافت نمایید.

 2. ارزو گفت:

  شرایط تحصیل برای شخصی که رشته کارشناسی اش روانشناسی نباشد در دانشگاه های انگلیس چگونه است؟همچنین امکان تحصیل در دو رشته متفاوت وجود دارد؟امکان دارد چنین فردی واجد شرایط بورسیه شود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به سختی امکان اخذ پذیرش میباشد زیرا تغییر رشته اصلا مطلوب سفارت و دانشگاه نیست مگر اینکه با رشته خودتان وارد شوید و بعد با اجازه دانشگاه تغییر رشته دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up