موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بورسیه

چگونه می توانید بورسیه تحصیلی بگیرید؟

در کشورهای مختلف دنیا به اشکال، انواع و اسامی متفاوتی برای بورسیه تحصیلی متداول است. بورسیه تحصیلی می تواند هزینه های زندگی و تحصیل یک دانشجو را شامل شود.

 • هزینه تحصیل فرد را به صورت کامل یا بخشی از آن را فراهم کند.
 • قسمتی از هزینه زندگی فرد را تامین کند.
 • به عنوان کمک هزینه مشخص و ثابت در هر دو باشد.

در اینجا، فاکتورهای موثر در اخذ بورس تحصیلی را به ترتیب اهمیت ذکر می نماییم.

۱- معدل کل

در هر دوره تحصیلی متناسب با مقطع دانشجو حد نصاب درخواستی دانشگاه برای افراد حائز شرایط متفاوت است. به طور مثال برای گرفتن بورسیه در مقطع فوق لیسانس معدل بالای ۱۵ نیز می تواند کافی باشد (در صورت احراز بقیه شرایط) ولی برای اخذ پذیرش مقطع دکترا، معدل کل کارشناسی ارشد شخص می بایست بالای ۱۷ باشد. اگر چه این نکته قابل ذکر است که در صورت برخورداری ضعف در این فاکتور، می توانند با به دست آوردن شرایط مناسب در دیگر عوامل، امکان دریافت بورس تحصیلی خود را افزایش دهند.

۲- مقاله

مقاله ها و علی‌الخصوص مقاله های بین المللی که مهمترین آن ها مقاله های ISI و AAA می باشد و از جمله مهمترین عواملی هستند که در صورت برخورداری از آن می توانید شانس زیادی در راستای اخذ بورسیه تحصیلی را به خود اختصاص دهید.

۳- مدارک دال بر تسلط در رشته

رزومه کاری مرتبط با رشته، گواهی های مبنی بر تخصص شما در شاخه های رشته خود به طور مثال تسلط بر نرم افزارهای تخصصی رشته و یا گواهی های فنی و … و شرکت در سمینار و همایش و از این دست رویدادها معیاری مهم در راستای تشخیص صلاحیت افراد متقاضی بورسیه تحصیلی می باشند.

۴- مدارک زبان (عمومی و تخصصی)

داشتن مدرکی دال بر تسلط شما به زبان انگلیسی مثل مدارک IELTS , IBT و …از جمله ملزومات شما جهت پذیرش در دانشگاه محسوب می شود ولی اخذ نمره های بالاتر از شروط دانشگاه ها می توانند عاملی جهت پیشی گرفتن شما از رقیبانتان باشد. گفتنی است کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان بخصوص در مقطع دکترا امتحاناتی نظیر GRE، GMAT، LSAT را نیز از شرایط اساسی برای متقاضیان بورس تحصیلی قلمداد می کنند.

حال این سوال مطرح می شود که گام های اساسی و اولیه در راستای اخذ بورسیه تحصیلی چه می باشند؟ به عبارت ساده تر، شما در ابتدا باید چه کاری صورت دهید؟ لازم به ذکر است که اخذ بورسیه برای مقطع کارشناسی بسیار بعید است فلذا در اینجا موارد لازم در راستای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی و دکترا را ذکر خواهیم کرد.

 • اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس

دانشگاه های دنیا را می توان به دو دسته تقسیم کرد، کشور هایی که تحصیل در آنها مستلزم پرداخت هزینه هستند و کشورهایی که می توان به صورت رایگان در آنها تحصیل کرد. (اطلاعات مربوط به کشورهای تحصیل رایگان یعنی فرانسه، نروژ، آلمان و اتریش را می توانید در وب سایت موسسه مهاجرتی آریاناپارس ملاحظه فرمایید)

فلذا در اینجا می خواهیم اخذ بورسیه در دیگر کشورها را بررسی کنیم. کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا در زمره کشورهایی قرار دارند که اگرچه تحصیل در آن ها مستلزم پرداخت هزینه می باشد ولیکن تسهیلات ویژه ای را در اختیار دانش جویان ممتاز که بسیاری از فاکتورهای ذکر شده را برخوردارند، قرار می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد با اقدام جهت اخذ پذیرش و دریافت پذیرش دانشگاهی از این کشورها، قدم بعدی درخواست برای اخذ بورس تحصیلی و تسلیم ادعای شما مبنی بر برخورداری از فاکتور های مذکور است.

یکی از مهم ترین اصول این روش شناختن ظرفیت های هر دانشگاه جهت اقدام برای دانشگاه و شهر در رشته مناسب است. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با تکیه بر سال ها رابطه مستمر با بسیاری از دانشگاه های کشورهای ذکر شده می تواند راهنمای خوبی جهت انتخاب بهترین گزینه در راستای انتخاب بهترین دانشگاه باشد. وکلای ما می توانند با در دست داشتن سوابق تحصیلی شما، شما را در این راستا راهنمائی کنند. شما می توانید با ارسال رزومه خود به سایت و یا صفحه فیس‌بوک ما، شرایط خود را مورد ارزشیابی قرار دهید.

 • اخذ بورسیه در مقطع دکترا

اقدام جهت اخذ بورسیه در مقطع دکترا، مستلزم انتخاب و اخذ تاییدیه استاد راهنما (Supervisor) می باشد که حیطه فعالیت وی و موضوع پروپوزال شما همخوانی داشته باشد. این قدم مهم ترین گام در راستای اخذ بورسیه در مقطع دکترا می باشد ولیکن نکته ای که بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از آن غافلند، هدر دادن زمان بسیار زیادی جهت مکاتبه با دانشگاه هایی است که اصولاً ظرفیت پذیرش و پرداخت کمک هزینه در رشته خاص ایشان را ندارند فلذا این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما در ابتدا اطلاعات جامعی از دانشگاه ها و رشته های موجود در آنها که ظرفیت پذیرش درخواست بورسیه شما را دارند، بدست آورید.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

5/5 ( 1 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

28 پاسخ به “بورسیه”

 1. سعید گفت:

  با سلام

  میخاستم بدونم اگر فیلد ارشد با کارشناسی کاملا متفاوت باشه ، امکان گرفتن بورسیه در مقطع دکتری وجود داره ؟

  اگر از لحاظ معدل ارشد و مقاله ISI و مدرک زبان مشکلی نباشه !

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   پذیرش مقطع دکتری با توجه به اینکه در دو مقطع در دو رشته متفاوت تحصیل کرده اید ممکن است با شانس کمتری انجام گیرد .بورسیه گرفتن بستگی به رزومه تحصیلی شما دارد هر چقدر رزومه شما قوی تر باشد شانس گرفتن پذیرش با بورسیه بیشتر خواهد شد.

 2. امین گفت:

  سلام
  من 30سال دارم و یک طرح اختراعی بسیار مدرن دارم،سیستم حمل ونقل عمومی در سطح شهرها،و دوست دارم در شهر نیویورک برای اولین بار در جهان ساخته شود،این سیستم جابجایی انسانها بدون ایجاد ترافیک و آلودگی هوا و بدون استفاده هیچگونه مواد سوختی مانند بنزین و نیروی مغناطیسی و حتی برق انسانها را درسطح شهرها جابجا میکند و مردم نیز از این وسیله مدرن در هنگام حرکت لذت خواهند برد،و برای ساخته شدن مانند مترو نیاز به هزینه زیادی ندارد.لطفا بنده را راهنمایی کنید چطور میتوانم خودم را به یکی از دانشگاهاي آمریکا برسانم و طرحم را ارائه بدم.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما می توانید از طریق مدرک تحصیلی خودتان جهت ویزای تحصیلی برای آمریکا اقدام نمایید.

 3. لیندی گفت:

  سلام من معدل کارشناسی بالای 17 از دانشگاه سراسری تبریز
  نمره ایلتس 7.5
  در حال نوشتن مقاله
  فکر میکنم در ازمون جی ار ای هم نمره خوبی بیارم،
  چند درصد احتمال گرفتن بورس کامل از دانشگاه اکلند یا کانتربری برای مقطع مستر یا پی اچ دی برای من هست?

  • آریانا پارس گفت:

   برای بورسیه در مقطع دکتری با شرایط شما شانس خیلی بالا میباشد . فقط نیازمند تایید اساتید از دانشگه های هدف بر اساس مقاله تان هستید

 4. رضا گفت:

  سلام،من مدرک لیسانسم روازدانشگاه غیراتفاعی گرفتم ومعدلم زیر15،امسال کنکورارشدعمران شرکت کردم ورتبم75شده،البته کلادوماه وقت گذاشتم،درحال حاظرمشغول خدمت سربازیم تاشهریور،بارتبه ای که دارم میتونم دانشگاه شریف قبول بشم چون مشاوره گرفتم ولی هدف من بورس گرفتنه،بااین رتبه امکانش هست؟یااگه دوباره سال دیگه کنکورشرکت کنم ورتبم تک رقمی بشه شرایطم بهترمیشه؟الان 25سالمه ومدرک زبان هم ندارم،ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز/
   برای اخذ بورسیه در کشور های دنیا شما به غیر از رزومه داخلی(رتبه بندی کنکور) احتیاج به یک رزومه خیلی خوب دارید تا بتوانید بورسیه شوید این رزومه خوب هم از گذراندن و فارغ التحصیلی در مقطع ارشد به صورت مقاله یا پایان نامه میتواند ارائه داد که با مذاکرات به اساتید راهنما (سوپروایزر) شانس شما بالاتر خواهد رفت.
   بهتر است برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 5. شیما گفت:

  سلام من ۲۸ سال سن دارم و معدل کارشناسی از دانشگاه سراسری ۱۴ و معدل ارشد از دانشگاه غیرانتفاعی ۱۶ دارم. امکان بورسیه برای کشوری وجودداره؟ مقاله بین المللی ام ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه معمولا برای مقاطع Phd و گاهی ارشد می باشد. لازمه پذیرش در مقطع phd داشتن رزومه قوی است که این رزومه قوی را میتوان به دو بخش رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) و رزومه خارجی ( سطح زبان، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی و…) تقسیم کرد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 6. sina گفت:

  با سلام بنده 27 ساله و در حال حاضردانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه با معدل 19 و معدل 18.50 در مقطع کارشناسی میباشم.مدرک زبان تافل دارم و از آنجایی که ترم 3 ارشد هستم روی مقاله و پایان نامه در حال کار کردن هستم و همچنین توصیه نامه از اساتید را دارم…خواستم بدونم با توجه به این شرایط و دارا بودن مدارک بین المللی در نرم افزارهای تخصصی رشته خودم شانس گرفتن بورسیه در مقطع دکتری از آمریکا یا کشورهای دیگر را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کشور آمریکا داشتن مدرک زبان بالا(تافل بالای 100) و مقالات بین المللی الزامیست . معدل و سن شما برای دکتری بسیار مطلوب است . فقط و فقط در مدت زمانی که باقی مانده است بر روی زبان و مقاله خود کار کنید

 7. همایون اذرنیا گفت:

  سلام من دانشجوی لیسانس حقوق دانشگاه ازاد با معدل کل 18.43 هستم مقاله isi هم 2 تا دارم.تافل هم کلاس میرم.میخواستم بپرسم امکان گرفتن بورسیه از امریکا واسه من هست اگه هست کمک هزینه هاشون چطویه و تقریبا کل هزینه رفتن (از طریق موسسه شما ) چقدری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس مجدد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 8. peyman گفت:

  سلام براي بورسيه در مقط فوق ليسانس رشته عمران چه شرايطي دارد من ليسانس عمران با معدل ١٥/٧٦و دوتا مقاله isiدارم

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بورسیه بیشتر به مقطع دکتری با رزومه تحصیلی قوی تعلق میگیرد و در مقاطع پایینتر از شانس پایین تری نیز برخوردار هستند.
   برای شما کشور ایتالیا و بورسیه استانی گزینه مناسبی میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر پیوند زیر را مطالعه فرمایید
   بورسیه های ایتالیا

 9. arezou گفت:

  سلام.خسته نباشید.برای گرفتن بورسیه تحصیلی برای دکترا در کشور استرالیا در رشته ژنتیک پزشکی رزومه شامل چی میتونه باشه؟اصلا شرایطش چیه؟
  آیا استرالیا از نظر ژنتیک پزشکی در جایگاه خوبی قرار داه؟

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا کشور استرالیا به صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب

   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 10. A-R گفت:

  سلام
  برای بورس گرفتن و کمک هزینه های تحصیلی در رشته سینما در مقاطع ارشد و دکترا اطلاعاتی دارید ؟ شرایط پذیرش مد نظرم نیست بیشتر در مورد شانس دریافت فاند و بورسیه سوال دارم.

  • آریانا پارس گفت:

   بورسیه معمولا در مقطع دکترا به دانشجو تعلق می گیرد اما شرایط متفاوتی را می توان به شما پیشنهاد کرد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 11. صدیقه گفت:

  سلام من مدرک لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی دارم بامعدل ۱۸:۳۳ازدانشکده دولتی روزانه بودم ودوست دارم امریکا فوق لیسانس بخونم چطور میتونم بورسیه بشم میشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   پذیرش بورسیه در مقطع ارشد در کشور امریکا فقط در یکسری دانشگاه محدود و برای رشته های محدود وجود دارد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 12. زهرا گفت:

  سلام من فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۹/۵۸ دارم.مقاله isi ندارم اما میتونم بنویسم و فقط مقاله های داخلی دارم.مدرک زبان ندارم ولی دوره های ایلتس میرم که مدرکشو بگیرم.چگونه میتونم بورسیه بشم؟چگونه باید استاد راهنما از دانشگاه بورسیه شده رو پیدا کنم؟کدوم کشور هزینه های تحصیلو زندگیش کمتره؟ایا میشه با ۲۰ تومن رفت؟بعد تموم شدن دکترا ایا تضمینی وجود دارد که در همان کشور کار مربوط به رشته ام را پیدا کنم؟ایا میشه بری یه کشور دیگه ولی یه رشته دیگه مثلا دندانو بدون پرداخت هزینه خوند؟

  • آریانا پارس گفت:

   پذیرش بورسیه در اکثر کشور ها شرایط متفاوتی دارد اما شرایط کلی جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا یبه صورت زیر می باشد :
   معدل بالای 17
   حداقل 2 تا مقاله ی ISI
   IELTS 7
   فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
   توصیه نامه از استاد دانشگاهی
   رزومه ی تحصیلی خوب
   پیدا کردن سوپر وایزر بر عهده ی موسسه می باشد
   آلمان – اتریش – نروژ – فنلاند – فرانسه – چک و لهستان
   خیر قربان
   خیر این موضوع کاملا بستگی به خودتان و رزومه ی تحصیلی و کاریتان دارد .
   خیر قربان o_O
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 13. ز-ح گفت:

  سلام

  من متولد 63 هستم دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد با معدل17.45 و کارشنسی ارشذ حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد با معدل 16 آیا امکان اخذ بورس برای من وجود دارد؟چه کشوری؟ سن متقاضی یورس برای مقطع ارشد و دکتری حداکثر باید چقدر باشد؟

  باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه باید شرایط ویژه ای داشته باشید که شامل مدرک زبان IELTS نمره ی 6.5 ، توصیه نامه اساتید ، معدل مناسب و مقالات ISI می باشید که در صورت داشتن این مدارک می توانید برای اخذ بورسیه اقدام نمائید . شرایط کشور با توجه به خواسته شما مورد بررسی قرار می گیرد

 14. محسن گفت:

  باسلام وخسته نباشی خدمت شما بنده27ساله دارای مدرک لیسانس گیاهان دارویی بامعدل18.18 ازدانشگاه علمی کاریردی که دوس دارم واسه ادامه تحصیل برم ایرلند ازسربازی معاف شدم بخاطرجبهه پدر.درایرلنداقوام زیادی داریم لطفا من وراهنمایی کنید.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور ایرلتد برای شما میسر می باشد.در صورت داشتن مدرک زبان می توانید وارد دانشگاه های ایرلند شوید و در صورت نداشتن مدرک زبان باید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *