...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

جزیره ی هاوایی

آشنایی با جزیره هاوایی

اگر شما ۷۰۰/۳ کیلومتر از لس آنجلس به سمت جنوب غربی و آنسوی اقیانوس آرام بروید به جزیره ی هاوایی می رسید . پنجاهمین ایالت از ایالات متحده . مجموعه ی کامل جزیره هاوایی تنها دارای ۷۰۰/۱۶ کیلومتر مربع خشکی و بیشتر از ۵۰۰/۲ کیلو متر اقیانوس می باشد و هشت جزیره اصلی هاوایی عبارتند از : Lanai ، Kauai ، Maui Niihau ، Oahu ، Molokai ، Kahoo Lawe و جزیره ی بزرگ Hawaii .

تمام جزیره های هاوایی محل های توریستی معروفی نیستند . در حقیقت ، یکی از آنها غیر قابل سکنا و گردشگری می باشد و همان جزیره Kahloo Lawe می باشد کوچکترین جزیره در بین دیگر جزایر هاوایی . خیلی سال پیش ، این جزیره پوشیده از انبوه گیاهان بود اما امروزه به بیابانی خشک تبدیل شده است.

هیچ گونه گیاهی در آن وجود ندارد و مقصد این بی محصولی برمی گرده به زمانی که اروپائیان حیواناتی را به این جزیره آوردند و آنها تمام گیاهان را خوردند و چیزی جز خاک و باد در این جزیره باقی نداشتند و همواره به میزان ۲ میلیون تن خاک هر ساله به این جزیره افزوده می شود .

این جزیره یعنی Kahloo Lawe به عنوان هدف دریانوردان آمریکایی بوده است و امروزه بخاطر وجود مقدار زیادی از صدف ها در روی زمین این جزیره باعث گول خوردن گردشگران می شود و در حال حاظر این جزیره در حال ساخت دوباره است و دانشمندان امیدوارند که دوباره Kahloo Lawe به یکی از بهترین محل ها تبدیل بشود همانطور که قبلاً بوده است .

دومین قسمتی که کمتر دیده می شود در این جزیره اسمش جزیره Niihau می باشد که به جزیره ممنوعه معروف است و این جزیره خصوصی دارای ۲۵۰ ساکن هست و اگر قصد ورود به این جزیره را داشته باشید باید از یکی از افراد ساکن این جزیره دعوت نامه داشته باشید تا بتوانید وارد جزیره شوید .

صاحب این جزیره یعنی Niihau تو یک مزرعه منزوی شکل دامداری داشت و تعداد زیادی از مردم این جزیره برای او کار می کردند . مردمی که ساکن اونجا بودند هیچ هیچ برقی در این جزیره نیست و مردمی که در این جزیره زندگی می کردند برای اینکه فرهنگ قدیمی خود را حفظ کنند همانطور سنتی وار زندگی می کردند .

۶ جزیره باقی مانده در هاوایی برای گردشگران باز هستند و از این ۶ جزیره ۳ تا نسبت به بقیه توریست کمتری را جذب می کنند و بیشتر مردم بومی Hawaii هستند که به این جزیره می روند و شهرت ریاد این جزیره بخاطر سخره های بلند ساحلی و حیات وحشی که حیوانات نادر و کم یاب آرفیقا و هند در آنجا وجود دارند می باشد.

خیلی سال پیش جزیره ی Molokai به یکی از زیباترین زندان های جهان معروف بود و از سالهای ۱۸۶۵ تا ۱۹۶۹ پیش از ۰۰۰/۸ تا از مجرمان را به دلیل انجام جرم های متعدد به این جزیره فرستادند و جزیره ی Molokai خانه ای برای ماهیگیران و صیادان محسوب می شود.

زیرا دارای تنوع بسیار زیاد از موجودات آبزی می باشد و حتی گونه های بسیار قدیمی و نادر آبزی در این جزیره هستند . جنوب جزیره Molokai شروع جزیره ی Lanai می باشد و جزیره Lanai یجورایی جزیره خشکی محسوب می شود چون وجود کوه های بلند در Molokai باعث شده که از ورود ابراهای پاران زا به این جزیره جلوگیری کند اما این به این معنا نیست که Lanai یه جزیره ی خشک و خرابه و حتی امروزه نیمی از آناناس های Hawaii از این جزیره تأمین می شود .

از دیگر جزایر ، جزیره ی Kauai می باشد که می توان یکی از پرامتیاز ترین محل های پرآب در کره زمین نامید و میانگین بارش در این جزیره ۲۴۰/۱ سانتی متر در سال می باشد .

۳ جزیره ی باقی مانده Oahu ، Maui ، Hawaii که محل های محبوبی برای گردشگران هستند که زیبایی های جزایر Oahu با وجود موج های بی نظیر ، ساحل و خلیج های خود توانسته است گردشگران زیادی را جذب خود کند و همچنین جزیره ی Maui به دلیل داشتن بزرگترین آتشفشان های فعال توانسته است گردشگران زیادی را جذب کند.

البته ناگفته نماند که خود جزیره ی Hawaii نیز دارای آتشفشان های فعال می باشد و در حقیقت اندازه ی این جزیره یعنی جزیره ی Hawaii دارای اندازه ای بیشتر حتی ۲ برابر بزرگتر از هفت جزیره ی دیگر می باشد همچنین هاوایی Hawaii از قطب های تولید ماکادامیا و قهوه می باشد و تنها محصول صادراتی اینجا نمی باشد بلکه Hawaii نقش تأمین ۳/۱ از آناناس جهان را دارد از بین تمام ایالت ها در ایالت متحده Hawaii بیشترین جمعیت متنوع قوی را دارد و شاید همین دلیلی باشد که هنوز این جزیره پای برجا باقی مانده است .

با توجه به اطلاعات داده شده درباره ی این کشور می توانید سوالات خود در این زمینه را برطرف کنید و چنانچه افرادی که دارای سوالاتی در زمینه های مهاجرتی هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و سوالات خود را در جهت دریافت راهنمایی های پرکاربردی مطرح کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر