info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به سوئد

شرایط مهاجرت به سوئد

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مهاجرت به سوئد همواره گزینه جذابی برای مهاجران به شمار می آید، سوئد از جمله کشورهای مرفه و پیشرفته در منطقه اسکاندیناوی می باشد. از لحاظ استانداردهای بالای زندگی، تولید ناخالص داخلی، ثبات اقتصادی و امکانات آموزشی و رفاهی سوئد از جایگاه بسیار مناسبی در بین کشورهای جهان برخوردار است.

سوئد با مساحتی بالغ بر ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد، این کشور با جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر از پایین ترین نرخ تراکم جمعیتی برخوردار است. در ادامه این مطلب با روش ها و شرایط مهاجرت به سوئی بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت به سوئد

شرایط مهاجرت به سوئد با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر و شرایط کلی افراد متقاضی متفاوت خواهد بود. در واقع هر یک از روش های مهاجرت به این کشور از قوانین و هزینه های مختص به خود برخوردار می باشند. اولین قدم برای مهاجرت به سوئد انتخاب روش مهاجرتی مورد نظر می باشد، برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی افراد می توانند با ارزیابی دقیق شرایط فردی و جمع آوری اطلاعات کامل در مورد انواع روش های مهاجرتی بهترین روش مهاجرت به سوئد را انتخاب نمایند.

روش های مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد روش های متنوعی وجود دارد، در بین کلیه روش های مهاجرتی سوئد مهاجرت تحصیلی و کاری از تقاضای بیشتری برخوردار می باشند. به طور کلی روش های مهاجرت به سوئد به شرح ذیل می باشد:

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد یکی از رایج ترین و بهترین روش های مهاجرت به این کشور به شمار می آید که متقاضیان فراوانی دارد. متقاضیان تحصیل در کشور سوئد بسته به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز خواهند بود.

بدون تردید مهاجرت تحصیلی به سوئد از مزایای بی شماری برخوردار می باشد. در جدول ذیل مدارک مورد نیاز و مزایای تحصیل در سوئد را معرفی می نماییم.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئد مزایای مهاجرت تحصیلی به سوئد
رزومه تحصیلی (cv) صدور ویزای همراه از ابتدا
تمکن مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه ها امکان اخذ اقامت دائم سوئد
مدرک زبان مورد نیاز (بسته به مقطع تحصیلی) اجازه کار حین تحصیل
نامه پذیرش معتبر از دانشگاه های سوئد تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اروپا
study plan استفاده از حقوق شهروندی

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

همانگونه که اشاره گردید سوئد از جمله کشورهای مرفه و ثروتمند در منطقه اسکاندیناوی می باشد، نرخ بیکاری در سوئد کمتر از ۶ درصد است که یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در اروپا محسوب می شود. متقاضیان مهاجرت کاری به سوئد و دریافت ویزای کار این کشور به پیشنهاد کار از کارفرما (جاب آفر) نیاز خواهند داشت.

با توجه به قوانین کار در اتحادیه اروپا افرادی که شهروند کشورهای خارج از حوزه یورو می باشند برای دریافت جاب آفر مسیر دشواری را پیش روی خود خواهند داشت. مهاجرت کاری به سوئد یکی از روش های مهاجرتی ایده ال و کم هزینه به شمار می آید و از مزایای فراوانی برخوردار است. به طور کلی مزایای مهاجرت کاری به سوئد به شرح ذیل می باشد:

 • اخذ ویزا برای کلیه افراد خانواده
 • اخذ اقامت دائم سوئد پس از ۳ سال
 • کم هزینه ترین روش مهاجرتی
 • کسب درآمد قابل توجه
 • استفاده از حقوق شهروندی
 • خدمات درمانی رایگان
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • اجازه کار برای همسر فرد متقاضی
 • امکان تردد در حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج یکی از روش های کم هزینه و ایده ال برای دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور محبوب می باشد. در صورتی که اتباع خارجی با یک شهروند سوئدی یا فردی که دارای اقامت دائم این کشور است، ازدواج نمایند می توانند پس از گذشت حداقل ۳ سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند. یکی از مهم ترین عوامل برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج علاوه بر تمکن مالی فردی که تبعه سوئد می باشد، اثبات رضایت قلبی و اراده شخصی طرفین برای ازدواج است. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج به شرح ذیل می باشد:

 • هر ۲ طرف می بایست بیش از ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • شخص متقاضی ازدواج نباید ممنوعیت ورود به کشور سوئد را داشته باشد.
 • تکمیل نمودن فرم های مربوطه و توانایی پرداخت هزینه های بررسی درخواست.
 • ارائه تست های پزشکی مورد نیاز.
 • اثبات شکل گیری رابطه بین طرفین قبل از ارائه درخواست ازدواج.
 • پارتنری که در کشور سوئد اقامت دارد، می بایست درآمد مشخص و کافی برای ساپورت مالی همسر خود را داشته باشد.
 • هر دو طرف متقاضی ازدواج نباید در زمان اقدام، ازدواج کرده باشند. طرفین می بایست مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن آنها می باشد را ارائه نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سوئد از جمله برترین کشورهای جهان در زمینه اقتصادهای غیر نفتی و صنعتی می باشد. شفافیت در عملکرد مالی، ثبات اقتصادی و سیاسی قابل توجه، نرخ تورم بسیار کم به همراه نیروی کار تحصیلکرده و ماهر تنها بخشی از مواردی است که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی به سوئد می شود.

از سوی دیگر اجرای سیاست های مالی دقیق در راستای حمایت از سرمایه گذاران خارجی و ایجاد بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت های کلان تجاری سوئد را به مقصد نهایی بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی تبدیل نموده است.

بدون شک مهاجرت به سوئد علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد یک روش مهاجرتی ایده ال نیز به شمار می آید. به طور کلی برای سرمایه گذاری در سوئد روش های متنوعی وجود دارد. رایج ترین روش های سرمایه گذاری در سوئد ثبت شرکت در این کشور، خرید بیزینس و کارآفرینی می باشد.

هر یک از روش های سرمایه گذاری در سوئد قوانین و شرایط مختص به خود را خواهد داشت. مزایای مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری به شرح ذیل می باشد:

 • صدور ویزای از ابتدای برای کلیه افراد خانواده
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از ۳ سال برای فرد متقاضی و خانواده وی
 • استفاده از حقوق شهروندی
 • ثبات اقتصادی و سیاسی
 • بهره مندی از نیروی کار تحصیلکرده و ماهر
 • دسترسی آسان به بازارهای بین المللی
 • سرمایه گذاری در یکی از قدرتمندترین نظام های اقتصادی جهان
 • سیستم مالیاتی شفاف
 • امکان تردد و افتتاح حساب در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا

مهاجرت از طریق تولد فرزند

به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد بر اساس ۲ قانون اصلی (خاک و خون) امکان پذیر خواهد بود. البته در برخی از کشورهای جهان ترکیب این ۲ قانون نیز وجود دارد. در حال حاضر علاوه بر سوئد اغلب کشورهای اروپایی از قانون خون پیروی می نمایند، طبق این قانونی تنها فرزندانی که یکی از والدین آنها تبعه سوئد باشد شهروند سوئدی محسوب می شوند، در غیر اینصورت والدینی که تبعه سوئد نیستند و فرزند خود را در این کشور به دنیا می آورند به هیچ وجه موفق به دریافت تابعیت سوئد برای خود و فرزندشان نخواهند شد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

به طور کلی مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات مالی و جانی فراوانی را در پی خواهد داشت. این روش مهاجرتی از ریسک بسیار بالایی برخوردار می باشد و به هیچ وجه قابل پیش بینی نخواهد بود. متاسفانه طی سالهای اخیر افراد فراوانی به واسطه عدم آگاهی از شرایط روش های قانونی مهاجرت به پناهندگی روی آورده اند، هجوم گسترده پناهجویان به اروپا باعث گردیده قوانین سختگیرانه ای برای پذیرش پناهجویان از سوی مقامات کشورهای اروپایی اتخاذ گردد.

برای مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی در ابتدا پناهجویان می بایست خود را به مرزهای این کشور برسانند و سپس درخواست پناهندگی خود را به پلیس مرزبانی و اداره مهاجرت ارائه نمایند. مهم ترین موضوع برای دریافت جواب مثبت از سوی مقامات اداره مهاجرت سوئد ارائه مدارک و ادله مستندی (کیس پناهندگی) است که کلیه ادعاهای فرد متقاضی را اثبات نماید. معمولاً مهاجرت از طریق پناهندگی از سوی افراد سودجو پیشنهاد می گردد.

در اغلب موارد این افراد با استفاده از عدم آگاهی متقاضیان مهاجرت نسبت به روش های قانونی اقدام به کلاه برداری می نمایند. لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی یک روش غیرقانونی می باشد، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی را در این مورد ارائه نمی دهد.

قوانین مهاجرت به سوئد

قوانین مهاجرت به سوئد

سوئد یک سیاست مهاجرت نسبتاً باز دارد و تمرکز زیادی بر اتحاد مجدد خانواده و مهاجرت نیروی کار ماهر دارد. این کشور قوانین و مقررات متعددی برای کنترل مهاجرت دارد، از جمله قانون بیگانگان، که معیارهای اخذ مجوز اقامت و زمینه های اخراج را مشخص می کند.

برای دریافت اجازه اقامت در سوئد، افراد باید بر اساس روش مهاجرتی که استفاده می کنند، شرایط خاصی را داشته باشند.  به عنوان مثال، افرادی که برای مجوز کار درخواست می کنند باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای سوئدی داشته باشند و نشان دهند که مهارت ها و صلاحیت های لازم برای انجام کار را دارند.

سوئد همچنین قوانین و مقررات سختگیرانه ای در مورد پناهندگی دارد، با تمرکز بر ارائه حمایت از افرادی که در کشورهای خود در معرض آزار و اذیت قرار دارند. این کشور چندین برنامه را برای حمایت از پناهجویان ایجاد کرده است، از جمله دوره های زبان و برنامه های آموزشی شغلی.

در سال‌های اخیر، سوئد تغییرات متعددی را در قوانین و سیاست‌های مهاجرتی خود اعمال کرده است، از جمله الزامات سخت‌ گیرانه ‌تر برای اتحاد مجدد خانواده و افزایش تمرکز بر ادغام.

این کشور همچنین اقداماتی را برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی از جمله افزایش کنترل مرزی و تلاش برای سرکوب قاچاق انسان انجام داده است. به طور کلی، قوانین مهاجرت سوئد برای ارتقای رشد اقتصادی این کشور و حمایت از نیازهای جمعیت آن طراحی شده است.

قوانین مهاجرتی سوئد بسته به روش مهاجرتی مورد نظر افراد متفاوت خواهد بود، بر اساس قوانین اداره مهاجرت سوئد متقاضیان دریافت اقامت دائم این کشور پس از گذشت حداقل ۳ سال زندگی در این کشور و پرداخت مالیات در این مدت می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند. همچنین دریافت تابعیت سوئد معمولاً پس از گذشت ۷ الی ۱۰ سال از حضور افراد متقاضی در این کشور امکان پذیر خواهد بود.

امکان سنجی مهاجرت به سوئد

بدون شک سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است. سیاست های مهاجرتی سوئد در طول تاریخ این کشور همواره با تغیرات فراوانی همراه بوده و هست. در حال حاضر دولت سوئد برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور جذاب را دارند روش های مهاجرتی مشخص و متنوعی را تعین کرده است.

متقاضیان مهاجرت به سوئد با توجه به شرایط فردی و ارزیابی دقیق انواع روش های مهاجرتی می توانند بهترین روش برای مهاجرت به سوئد را انتخاب نمایند. روند مهاجرت به سوئد همواره با رشد مثبت رو به رو بوده است، از این رو امکان مهاجرت به سوئد از طرق مختلف فراهم می باشد.

معایب مهاجرت به سوئد

قطعاً هر یک از روش های مهاجرت به سوئد از پیش نیازها و شرایط مختص به خود برخوردار می باشند. ارائه مدارک مورد نیاز و فراهم نمودن شرایط لازم برای مهاجرت به سوئد بدون تردید چالش هایی را برای افراد در پی خواهد داشت. به عنوان مثال افرادی که قصد دارند به واسطه اخذ ویزای کار به کشور سوئد مهاجرت نمایند، با موانع متعددی رو به رو خواهند شد که مهم ترین آنها دریافت جاب آفر (پیشنهاد کار از کارفرما) می باشد.

طبق قوانین کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا دریافت جاب آفر برای شهروندان کشورهای خارج از این محدوده امر بسیار دشواری محسوب می گردد. به طور کلی موانع و چالش های اصلی مهاجرت به سوئد به شرح ذیل می باشد:

 • سختگیری در صدور ویزا
 • هزینه های نسبتاً بالای زندگی و راه اندازی کسب و کار
 • دریافت مالیات های نسبتاً سنگین
 • یادگیری زبان سوئدی
 • آب و هوای سرد در اغلب فصول سال

سریعترین روش مهاجرت به سوئد

یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به سوئد از طریق برنامه سریع برای کارگران بسیار ماهر است. این برنامه برای جذب افرادی با مهارت ها و صلاحیت های پیشرفته طراحی شده است که می توانند به اقتصاد و نیروی کار کشور کمک کنند.

برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، افراد باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای سوئدی داشته باشند و معیارهای خاصی را بر اساس تحصیلات، تجربه کاری و مهارت های زبانی خود داشته باشند.

 پیشنهاد شغلی همچنین باید شرایط خاص مربوط به حقوق و شرایط کاری را داشته باشد. اگر فرد الزامات برنامه را برآورده کند، درخواست وی برای مجوز کار می تواند ظرف ۱۰ روز بررسی شود که به طور قابل توجهی سریعتر از زمان پردازش استاندارد است.

پس از صدور مجوز کار، فرد می تواند به سوئد نقل مکان کند و برای کارفرمایی که از درخواست او حمایت مالی کرده است شروع به کار کند. برنامه سریع برای کارگران بسیار ماهر یک گزینه محبوب برای افرادی است که به دنبال یک فرآیند سریع و ساده برای مهاجرت به سوئد هستند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این برنامه دارای شرایط سخت صلاحیت است و رقابت می تواند بالا باشد، بنابراین ممکن است بهترین گزینه برای همه نباشد.

بهترین روش مهاجرت به سوئد

یکی از بهترین راه های مهاجرت به سوئد از طریق مسیر تحصیل به کار است. این مسیر به افراد این امکان را می دهد که ابتدا برای تحصیل در دانشگاه یا کالج به سوئد بیایند و پس از اتمام مدرک خود به مجوز کار انتقال یابند.

برای واجد شرایط بودن در این مسیر، افراد باید در یک دانشگاه یا کالج سوئد پذیرفته شوند و ویزای دانشجویی دریافت کنند. در حین تحصیل، افراد می توانند به صورت پاره وقت کار کنند تا زندگی خود را تامین کنند و تجربه کاری ارزشمندی در سوئد کسب کنند.

پس از تکمیل مدرک، افراد می توانند در صورت داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای سوئدی، برای مجوز کار اقدام کنند. این مسیر می تواند به ویژه برای افرادی که علاقه مند به اقامت طولانی مدت در سوئد و ایجاد شغل خود در این کشور هستند مفید باشد.

علاوه بر این، مسیر مطالعه به کار می تواند فرصتی عالی برای افراد برای یادگیری زبان سوئدی و غرق شدن در فرهنگ سوئدی فراهم کند، که می تواند عامل مهمی برای ادغام موفقیت آمیز باشد.

به طور کلی، مسیر تحصیل به کار برای افرادی که به دنبال یک استراتژی طولانی مدت مهاجرت به سوئد هستند، گزینه بسیار خوبی است. با این حال، نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان و منابع دارد، زیرا افراد باید ابتدا یک برنامه مدرک را قبل از انتقال به مجوز کار تکمیل کنند.

آمار مهاجرت به سوئد

سوئد با سابقه طولانی در استقبال از تازه واردان از سراسر جهان، مقصدی محبوب برای مهاجران است.

بر اساس گزارش آژانس مهاجرت سوئد، این کشور تنها در سال ۲۰۱۵ بیش از ۷۰۰۰۰ درخواست پناهندگی دریافت کرده است که این کشور را به یکی از بزرگترین دریافت کنندگان پناهجویان در اروپا تبدیل کرده است.

در سال های اخیر، به دلیل تغییر در سیاست های مهاجرتی این کشور و محدودیت های الحاق خانواده ها، تعداد پناهجویان و مهاجران به سوئد کاهش یافته است. با این حال، سوئد همچنان یک مقصد محبوب برای مهاجران، به ویژه کارگران ماهر و دانشجویان است.

در سال ۲۰۲۰، سوئد ۸۴۳۰۵ مجوز اقامت برای اولین بار صادر کرد که اکثریت مجوزها برای کار، الحاق خانواده و تحصیل صادر شده است.

از میان این مجوزها، بیشترین گروه دریافت کنندگان از هند و پس از آن سوریه، افغانستان و عراق بودند. علاوه بر این، سوئد دارای جمعیت زیادی از ساکنان خارج از کشور است که بیش از ۲۰ درصد از جمعیت در خارج از سوئد متولد شده اند.

بزرگترین گروه از ساکنان خارج از کشور در سوئد از کشورهای همسایه شمال اروپا هستند و پس از آن افراد از خاورمیانه، اروپای شرقی و آفریقا هستند. سوئد همچنین چندین برنامه را برای حمایت از ادغام مهاجران در جامعه سوئد اجرا کرده است، از جمله دوره های زبان، برنامه های آموزشی شغلی و خدمات اجتماعی.

سیاست‌ ها و برنامه‌های مهاجرتی این کشور به دلیل تمرکز بر ادغام و حمایت از پناهجویان مورد ستایش قرار گرفته‌اند، اما همچنین به دلیل محدودیت بیش از حد در سال‌های اخیر مورد انتقاد قرار گرفته‌ اند.

به طور کلی، آمار مهاجرت سوئد نشان دهنده تعهد این کشور به جذب کارگران ماهر و ارائه حمایت از کسانی است که به دنبال پناهندگی یا الحاق خانواده هستند.

در حالی که این کشور اقداماتی را برای رفع نگرانی ‌های مربوط به مهاجرت انجام داده است، سوئد مقصدی خوش‌ آمد برای کسانی است که به دنبال خانه و فرصت‌های جدید هستند.

وکیل مهاجرت به سوئد

وکیل مهاجرت سوئدی یک متخصص حقوقی است که در ارائه کمک و راهنمایی به افرادی که به دنبال مهاجرت به سوئد هستند، تخصص دارد. آنها می توانند در جنبه های مختلف فرآیند مهاجرت از جمله درخواست ویزا، مجوزهای کار، الحاق خانواده و درخواست پناهندگی کمک کنند.

وکلای مهاجرت در سوئد می توانند به مشتریان در پرونده های مهاجرتی مشاوره حقوقی و نمایندگی ارائه دهند و به اطمینان حاصل شوند که حقوق آنها در طول فرآیند محافظت می شود.

آنها همچنین می توانند به مشتریان کمک کنند تا قوانین و سیاست های پیچیده مهاجرت را دنبال کنند و راهنمایی هایی را در مورد بهترین استراتژی های مهاجرت برای شرایط فردی خود ارائه دهند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده می توان به این نتیجه گیری رسید که مهاجرت به سوئد از طرق مختلفی امکان پذیر است. بدون شک مزایای مهاجرت به سوئد به مراتب بیشتر از معایب آن می باشد، البته این موضوع از دیدگاه هر شخص می تواند متفاوت باشد ولی به طور کلی استانداردهای بالای زندگی در سوئد، امکانات رفاهی و اجتماعی، ثبات اقتصادی و سیاسی، امنیت و نرخ بسیار پایین جرم و جنایت در این کشور باعث رشد روزافزون شمار مهاجران به سوئد شده است. رکن اصلی موفقیت در امر مهاجرت و دست یابی به اهداف مورد نظر افراد برنامه ریزی دقیق و جمع آوری اطلاعات کامل در مورد شرایط و قوانین انواع روش های مهاجرتی می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  ۱۶ دیدگاه در “مهاجرت به سوئد

  1. مجله مهاجرت گفت:

   سلام.وقت بخیر .
   در مورد مهاجرت تحصیلی به سوئد میشه راهنمایی بفرمایید؟

   1. consultant گفت:

    سلام
    برای چه مقطعی
    زبان انگلیس ایلتس نیاز تمکن مالی وشهریه

  2. Zahra گفت:

   ۱۱:۳۶
   سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و مدرک فوق تخصصی آرایشگری از فنی حرفه ای دارم و سابقه ۳ سال کار در این زمینه رشته تحصیلیم معماری کاردانی و در دانشگاه دولتی اراک درس میخونم از طریق کاری میخوام برای کشور سوئد اقدام کنم اما نمیدونم از کجا و چجوری اقدام کنم میشه لطفا راهنماییم کنید

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ویزای کاری برای کشور سوئد حتما باید job offer داشته باشین و این مستلزم این هستش که شما از طریق یه کارفرمایی پیشنهاد کاری داشته باشین.که عملآ کار سختی هستش شما میتونید از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید.

  3. احمدباله گفت:

   سلام برای ثبت شرکت در سوید چقد زمان وهزینه لازم است

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام
    چیزی حدود ۱۵۰ هزار یورو صرف زمان یکساله.

  4. علی گفت:

   با سلام جوانی هستم ۲۱ ساله بامدرک دیپلم میخواستم بدونم هزینه اقامت دائم سوئد چقدر میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

   1. آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما لازم است یکی از راههای تحصیلی، سرمایه گذاری،… را برای ورودتان به کشور مورد نظر باتوجه به شرایطتان انتخاب کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر