info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت استرالیا

اقامت استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط اقامت استرالیا

کشور استرالیا سرزمینی وسیع با ۲۰ میلیون نفر جمعیت می باشد که در نیمکره ی جنوبی واقع شده است و رتبه ششم را از نظر وسعت در دنیا از آن خود کرده است. دریافت اقامت استرالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی و مهاجر پذیر بودن این کشور، این روزها علاقه مندان بسیاری را به سوی خود جلب کرده است.

روش های متفاوت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و … که هر کدام شامل زیرگروه های مختلفی می شوند، می توانند به اقامت دائم شما در این کشور کمک کنند. در مقاله ی پیش رو قصد داریم در رابطه با این روش های مهاجرتی توضیحاتی را ارائه دهیم تا با کسب آگاهی بیشتر مسیر درستی را برای آینده ی خود انتخاب کنید.

ویدئو روش های دریافت اقامت استرالیا

 

 

شرایط زندگی در استرالیا چگونه است؟

یکی از مهمترین فاکتورها برای مهاجرت به هر کشور آب و هوای آن می باشد که کشور استرالیا از این نظر از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است. قسمت های شمالی استرالیا آب و هوای شرجی و گرم و قسمت های جنوبی زمستان هایی سرد دارند.

اقامت استرالیا

زبان رسمی مردم استرالیا انگلیسی و گویش های محدودی در بین مردمان این کشور وجود دارد دارد و زبان هایی مثل زبان ژاپنی در بین مهاجران استرالیا کم و بیش رواج دارد. استرالیا به سبب برخورداری از وضعیت اقتصادی مطلوب، بازار کار پویا، سطح رفاه بالا و جاذبه های گردشگری فراوان یکی از مقاصد مهاجرتی بسیاری از افراد می باشد.

چه روش هایی برای اقامت در استرالیا وجود دارد؟

انواع اقامت استرالیا را می توان در دو گروه کلی اقامت دائم و اقامت موقت طبقه بندی کرد که البته برخی از ویزاهای اقامت موقت این امکان را به شما می دهند تا قادر باشید برای اقامت دائم استرالیا نیز اقدام کنید.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند از ابتدا باید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. ویزا های اقامت موقت به شما این امکان را می دهند که برای مدتی در استرالیا حضور داشته باشید و سپس برای اخذ اقامت دائم آن اقدام کنید. اقامت از طریق سرمایه گذاری، کار، ازدواج، فرزندان مقیم استرالیا و اقامت از طریق والدین در گروه اقامت های دائم قرار می گیرند.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ساب کلاس های ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل زیر گروه های  ۱۳۲، ۸۸۸، ۸۹۰ و ۸۹۲ می باشند که به اختصار هر کدام را توضیح می دهیم.

ویزاهای ۸۹۰ و ۸۹۲ از انواع ویزاهای سرمایه گذاری مستقل و یا با اسپانسر ایالتی هستند که موجب دریافت اقامت دائم می شوند. ویزای ۸۸۸ مرحله ی دوم ویزای ۱۸۸ می باشد که دریافت اقامت دائم را منجر می شود. افرادی که دارای سرمایه های بیشتری باشند می توانند از ابتدا از طریق ویزای ۱۳۲ اقدام کنند.

در نظر داشته باشید که دریافت ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا و یا ثبت شرکت در این کشور شامل یک پروسه ی امتیاز بندی می شوند که در آن سن، سرمایه شخص، میزان گردش مالی، میزان فعالیت و درصد مالکیت او از کسب و کار حائز اهمیت می باشد.

اقامت استرالیا از طریق کار

ورود به استرالیا از طریق کار مستلزم داشتن تخصص در زمینه های مختلف کاری می باشد که تحت عنوان ساب کلاس های ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۹و ۱۹۰ تعریف می شود. در صورت اقدام برای ورود از طریق این ویزاها باید چهار فاکتور سن، سابقه ی کار، نمره ی زبان و میزان تحصیلات را در نظر بگیرید  در صورت دسترسی به امتیاز مورد نظر می توانید وارد رقابت شوید و در صورت دریافت دعوت نامه، اقامت دائم استرالیا را بدست آورید.

اقامت استرالیا

در ساب کلاس ۱۸۶ استرالیا باید حمایت یکی از کارفرماهای مورد تایید اداره ی مهاجرت استرالیا را بدست آورید که در این صورت قدم اول را برای این ویزا برداشته اید.

در ساب کلاس ۱۸۷ استرالیا، در صورتی که کارفرمای شما در مناطق کم جمعیت استرالیا باشد می توانید از این طریق اقدام کنید و چنانچه امتیازهای لازم را کسب کنید و احتیاجی به اسپانسر نداشته باشید، ویزای ۱۸۹ استرالیا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

در صورتی که امتیاز شما به حد نصاب نرسد می توانید با دریافت حمایت از یکی از یکی از ایالت های استرالیا ۵ امتیاز دیگر بدست آورید و از طریق ویزای ۱۹۰ اقدام کنید. جهت اقدام از طریق ویزاهای کاری باید اطلاعات کافی در رابطه با نحوه ی امتیازبندی جهت ورود به استرالیا داشته باشید.

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اگر با شخصی ازدواج کنید که مقیم استرالیاست و یا به تازگی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شده است، می توانید از طریق ویزاهای ۸۰۱ و ۱۰۰ اقامت دائم این کشور را بدست آورید. با دریافت این ویزا شما هم می توانید مثل همسرتان از تمام امکانات اقامت دائم استفاده کنید و می توانید از طریق ویزاهای موقت اقدام کنید و وارد خاک این کشور شوید و تا زمان دریافت اقامت دائم از طریق ازدواجتان، در خاک استرالیا حضور داشته باشید.

اقامت استرالیا از طریق والدین

اگر والدین از طریق روش های مختلف اقامت دائم استرالیا را اخذ کرده باشند، قادر خواهند بود برای فرزندان خود نیز اقدام کنند، چنانچه فرزند واقعی شخص باشد می تواند از طریق ساب کلاس ۱۰۱ و چنانچه فرزند خوانده باشد از طریق ساب کلاس ۱۰۲ اقدام کنند و اقامت استرالیا را دریافت کنند.

کودکان یتیم یا کودکانی که والدین آنها مفقود شده اند و یا توانایی نگهداری درست از آنها را ندارند می توانند از طریق خویشاوندان نزدیک خود و از طریق ویزای ۱۱۷ اقامت استرالیا را بدست آورند.

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

چنانچه فرزندان در خاک استرالیا حضور داشته باشند و اقامت دائم این کشور را دارا باشند، والدین می توانند از طریق ویزاهای ۱۰۳ و ۱۴۳ جهت اقدام برای اقامت دائم خود استفاده کنند، این ویزاها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل

استرالیا با بیش از ۲۲۰۰۰ رشته و ۱۱۰۰ کالج و دانشگاه از مقاصد اصلی تحصیل برای بسیاری از افراد محسوب می شود و دارای سومین جایگاه پس از انگلستان و آمریکا از لحاظ تعداد دانشجوی بین المللی می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر است که البته کم و زیاد شدن این هزینه ها بستگی به انتخاب دانشگاه دارد، چرا که برخی از دانشگاه ها شهریه های بالاتری دارند.

اقامت استرالیا

برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا باید مدرک آیلتس یا تافل داشته باشید و همچنین برای دریافت ویزا باید تمکن مالی لازم را جهت تحصیل و زندگی در استرالیا به سفارت ارائه دهید. برای آگاهی از نوع آزمون های زبان انگلیسی به مقاله ی تفاوت آزمون آیلتس و تافل در وب سایت موسسه زبان آریاناپارس مراجعه نمایید.

اقامت استرالیا از طریق تولد فرزند

تا سال ۱۹۸۶ دولت استرالیا از قانون خاک پیروی می کرده است و از آن سال به بعد به دلیل ورود زیاد مهاجران تابع قانون خون شد، بنابراین فرزندانی که در خاک استرالیا متولد می شوند، تنها به واسطه ی تولدشان در خاک این کشور، نمی توانند تابعیت را بدست آورند.

چنانچه والدین دارای مجوز اقامت موقت در این کشور باشند فرزند متولد شده نمی تواند اقامت دائم را بدست آورد مگر اینکه حداقل یکی از والدین اقامت دائم استرالیا را داشته باشد. اگر یکی از والدین شهروند استرالیایی باشد و دیگری اقامت موقت استرالیا را داشته باشد فرزند از بدو تولد اقامت دائم استرالیا را بدست خواهد آورد.

اقامت استرالیا از طریق پناهندگی

اخذ پناهندگی استرالیا به دو روش انجام می شود

  • از طریق پناهندگی و طرح بشر دوستانه
  • به عنوان پناهجو

پناهندگی از طریق طرح بشر دوستانه مناسب افرادی می باشد که در خارج از کشور خود زندگی می کنند و مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته اند. برای دریافت این ویزا از نظر سلامت مورد بررسی قرار خواهید گرفت و در صورت موافقت می توانید پناهندگی را دریافت کنید.

دریافت پناهندگی به عنوان پناهجو مختص افرادی است که که در کشور خود به دلایل مختلف مذهبی، سیاسی و یا عضویت در برخی از گروه های اجتماعی مورد شکنجه و آزار قرار گرفته اند.

حقوق پناهندگان در استرالیا عبارت اند از:
  • برخورداری از حقوق شهروندی
  • داشتن امنیت شخصی
  • منع رفتارهای ضد حقوق بشری
  • برابر بودن افراد در برابر قانون
  • داشتن اجازه ی کار
  • حق بهره مندی از آموزش و پرورش

به پناهجویانی که در کمپ ها هستند حق مسکن، خوراک، پوشاک و حقوقی معادل ۶۳ دلار استرالیا ماهانه اعطا می شود و به افرادی که خارج از کمپ زندگی می کنند ماهانه ۳۱۵ دلار استرالیا پرداخت می شود.

از مضرات پناهندگی در استرالیا می توان به وضعیت پناهندگان ایرانی در این کشور اشاره کرد که گاها به دلیل قرار گرفتن در میان قوم و ملیت های مختلف و نبود مراقبت های بهداشتی، عفونت، گرسنگی و شرایط نا مساعد دیگر جان خود را از دست داده اند.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، خود در این زمینه هیچگونه فعالیتی نداشته و به شما دوستان عزیز نیز توصیه می کند به هیچ عنوان روش پناهندگی را به عنوان مسیری امن و مطمئن در نظر نگیرید و از روش های قانونی برای ورود به استرالیا استفاده کنید.

مزایا و معایب اقامت استرالیا چیست؟

یکی از مهمترین مواردی که می توان از آن به عنوان جنبه های مثبت زندگی در استرالیا اشاره کرد، عدالت حاکم بر پروسه های مهاجرتی می باشد که فارغ از هر گونه  ملیتی پرونده ی هر شخص بررسی می شود.

جذب نیروی کار در استرالیا از دیگر مزایای اقامت این کشور می باشد، چرا که سالانه تعداد زیادی لیست مشاغل از استرالیا منتشر می شود که به واسطه ی آن نیروهای متخصص قادرند وارد بازار کار استرالیا شوند. نرخ بیکاری پایین، اقتصاد قدرتمند این کشور، فرصت های شغلی فراوان در استرالیا و وجود قراردادهای کاری زیاد از مواردی است که سالانه تعداد زیادی مهاجر را به سمت خود جذب می کند.

آمار پایین جرم و جنایت در استرالیا، تنوع فرهنگ ها و نژادهای مختلف که استرالیا را به سرزمینی چند فرهنگی تبدیل کرده است که به واسطه ی آن افراد فارغ از هر پیشینه ای که دارند بتوانند به راحتی در کنار هم زندگی کنند و موارد مشابه دیگر، استرالیا را به سرزمینی امن برای زندگی تبدیل کرده است.

گرچه هر کشوری معایبی برای زندگی دارد که از آن جمله در استرالیا می توان به لهجه ی استرالیایی برای بسیاری از افراد تازه وارد اشاره کرد که آن را چالشی برای مهاجرت به این کشور می دانند. از دیگر مشکلات زندگی در استرالیا می توان به هزینه های بالای آن اشاره کرد مثل مسکن، حمل و نقل و هزینه های دیگر.

چگونه می توان اقامت استرالیا را تمدید کرد؟

انواع ویزا های نامبرده در استرالیا قابل تمدید هستند، به عنوان مثال اگر به صورت تحصیلی وارد استرالیا شوید، پس از اتمام تحصیل قادر خواهید بود ویزای خود را با پیدا کردن کار تمدید کنید و یا در ویزای ۸۰۱ که ویزای نامزدی می باشد و مدت زمان آن بین ۱۲ تا ۱۵ ماه است، پس از ازدواج رسمی، ویزا تمدید خواهد شد.

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ می باشد که ۵ ساله است و پس از اتمام این دوره تمدید و در نهایت به پاسپورت منجر می شود.

چگونه می توان پاسپورت استرالیا را دریافت کرد؟

برای اخذ پاسپورت استرالیایی باید حداقل ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشید تا به عنوان یک شهروند درخواست خود را اعلام کنید. با دریافت پاسپورت این کشور قادر خواهید بود به ۱۱۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. در تمامی روش های ذکر شده در استرالیا از تحصیل، کار، سرمایه گذاری و روش های دیگر، اخذ پاسپورت امکان پذیر می باشد.

در روش تحصیلی پس از پیدا کردن کار بعد از تحصیل و چند سال کار و زندگی قادر خواهید بود درخواست شهروندی خود را به دولت ارائه دهید. در روش های کاری نیز پس از اخذ ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ و دریافت اقامت دائم ۵ ساله، چنانچه ۳ سال را مداوم در استرالیا زندگی کنید، می توانید درخواست پاسپورت خود را به دولت مطرح کنید.

برای کسب اطلاعات کاملتر در رابطه با استرالیا می توانید با مشاورین آریاناپارس تماس حاصل کرده و با بهره گیری از اطلاعات جامع تر مسیر مهاجرتی و کشور مورد نظر خود را به درستی انتخاب نمایید. هم چنین می توانید با مراجعه به سایت اداره ی مهاجرت استرالیا به جدیدترین اطلاعات مهاجرتی در رابطه با این کشور دست پیدا کنید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر