info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت اوکراین

اقامت اوکراین

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اوکراین کشوری در اروپای شرقی می باشد که از نظر وسعت در اروپا رتبه دوم را کسب کرده است و همچنین پایتخت اوکراین کییف می باشد. مردم دوست دارند یک زندگی آرامش بخش و بانشاطی را داشته باشند و ماهانه درآمدی داشته باشند تا بتوانند تفریحات و نیازهای خانواده خود را برطرف کنند و بزرگترین آرزوی مردم این است که از اجاره‌نشینی رها شوند و مالک خانه باشند.

اوکراین کشوری می باشد که توانسته در هر زمینه ای به پیشرفت روز افزون برسد و یک زندگی رویایی را برای شهروندان خود فراهم کند و از این رو افرادی که دوست دارند زندگی آرامش بخشی داشته باشند، می توانند اقامت این کشور را با طی کردن مراحل مختلفی به دست بیاورند.

امروزه بیشتر افراد دوست دارند تا اقامت اوکراین را اخذ کنند، چون از نظر هزینه زندگی بسیار به صرفه می باشد و افراد می توانند از شرایط کاری مناسب بهره ببرند و در بهترین مدارس و دانشگاه ها تحصیل کنند.

اوکراین کشوری می باشد که در حال توسعه است و توانسته نرخ فقر و بیکاری را کاهش دهد و در محصولات مختلف توانسته به عنوان صادر کننده شناخته شود که همه این پیشرفت ها باعث می شود که این کشور نسبت به کشورهای دیگر در صف اول پیشرفت قرار بگیرد.

شما برای اخذ اقامت این کشور باید شرایط لازم را دارا باشید و مدارکی را فراهم کنید و هدف خود را از اقامت مشخص کنید، سپس می توانید به عنوان یک شهروند اوکراینی شناخته شوید.

شرایط دریافت اقامت اوکراین

شرایط دریافت اقامت اوکراین

دریافت اقامت اوکراین راحت نمی باشد و شما امروزه شاهد سخت ترین قوانین و شرایط موجود در این کشور هستید. ما در اینجا می خواهیم شرایط دریافت اقامت این کشور را بیان کنیم تا شما قبل از درخواست دادن به این امر پی ببرید که آیا شرایط لازم را دارید و یا نه و اگر شرایط را دارا نمی باشید، نیاز نیست که وقت خود را هدر دهید.

اولین شرط این است که شما باید به مدت پنج سال متمادی در این کشور زندگیکنید که این شرط باید توسط دولت این کشور تایید شود.

از شرایط دیگر این است که شما باید هدف خود را از اقامت در این کشور مشخص کنید. متقاضیان نباید هیچگونه سوء سابقه کیفری و حقوقی داشته باشند، چون از نظر این کشور سالم بودن متقاضی شرط اصلی می باشد و اگر این شرایط را دارا باشید،یعنی نصف راه را طی کرده اید.

شرایط زندگی در کشور اوکراین چگونه است؟

امروزه اوکراین از نظر امنیت در موقعیت بدی قرار گرفته ولی با این حال متقاضیان این کشور بسیار زیاد شده اند، چون شرایط زندگی در این کشور بسیار عالی می باشد و شما می توانید هزینه های زندگی در اوکراین را مشاهده کنید و متوجه شوید که دلیل حجم زیاد متقاضیان برای مهاجرت به این کشور چیست.

شرایط زندگی در این کشور بسیار عالی می باشد، به عنوان مثال از لحاظ هزینه کاملا تامین شده هستید و امید به زندگی مردم بسیار بالا است و کیفیت زندگی نیز روز به روز در حال افزایش است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است و همچنین در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته و به عنوان یک کشور توریستی شناخته می‌شود و همین امر باعث می شود که افراد به راحتی بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

اوکراین به عنوان بزرگترین کشور اروپایی شناخته شده که در سال ۱۹۹۱ توانست به یک کشور توسعه یافته تبدیل شود و همین امر باعث شد که ویژگی های منحصر به فردی نسبت به کشورهای دیگر داشته باشد.

مراحل گرفتن اقامت اوکراین

شما برای گرفتن اقامت اوکراین باید زمان زیادی را سپری کنید و مراحل بسیار زیادی را طی کنید که همین موارد به عنوان معایب اقامت در اوکراین شناخته شده است. امروزه به دلیل پیشرفت و بیماری کرونا شما به صورت غیرحضوری و از طریق سایت می توانید درخواست خود را به ثبت برسانید و یا برای آگاهی بقیه مراحل می توانید به صورت حضوری درخواست خود را علنی کنید.

شما در روش حضوری باید مدارک خود را همراه داشته باشید ولی در روش غیرحضوری تمام مدارک را اسکن می کنید. در این مراحل شما باید هزینه هایی را پرداخت کنید تا درخواست شما به ثبت برسد و توجه داشته باشید که وقتی درخواستتان را دادید نشان‌دهنده‌ی پذیرش نیست، بلکه باید مدتی را صبر کنید تا با درخواست شما موافقت شود.

ممکن است درخواست شما را رد کنند که در این مرحله شما میتوانید اعتراض کنید و دوباره درخواست شما به جریان می‌افتد.

مدارک لازم برای اقامت اوکراین

شما اگر قصد دارید اقامت اوکراین  را اخذ کنید، باید مدارک لازم را فراهم کنید و باید بدانید که این کشور قوانین و مقرراتی را برای پناهندگان خود در نظر گرفته است و اگر تمامی قوانین را رعایت کنید و شرایط را دارا باشید، می توانید در کوتاه‌ترین زمان به هدف مورد نظر خود برسید.

یکی از مدارک مهمی که این کشور نسبت به آن حساسیت خاصی نشان می‌دهد، داشتن گذرنامه معتبر و فراهم کردن کپی از صفحات گذرنامه میباشد. شما باید گواهی عدم سوء پیشینه کیفری را از دستگاه‌های قضایی اخذ کنید و برای درخواست اقامت این کشور در پرونده داشته باشید.

دارا بودن شناسنامه و کارت ملی عکسدار نیز بسیار مهم است که شما باید کپی از تمام صفحات شناسنامه و کپی از پشت و روی کارت ملی را نیز دارا باشید.

در پرونده شما باید پروندهایی مبتنی بر سلامت شما وجود داشته باشد،یعنی شما باید آزمایش های مورد نظر را انجام دهید و شخص متقاضی از هرگونه بیماری های واگیری و اعتیادبه مواد مخدر دور باشد. علاوه بر گذرنامه، پاسپورت نیز بسیار مهم و الزامی است که باید برای اقامت این کشور در دسترس باشد.

اگر اقامت این کشور را از طریق تحصیل به دست می آورید، باید مدارکی را از دانشگاه خود داشته باشیدیا اگر از طریق تابعیت تولد میخواهید اقامت کسب کنید باید مدارکی را از جمله دارا بودن گواهی تولد و کپی پاسپورت و مدارک یکی از والدین داشته باشید.

هزینه های اقامت در اوکراین

هزینه های اقامت در اوکراین

قطعا اقامت در اوکراین  آن هم به صورت خشک و خالی صورت نمی گیرد، بلکه افراد باید هزینه هایی را در این راه پرداخت کنند که شاید در ابتدا در تنگنا قرار بگیرند، ولی بعد از آن می توانند تمام هزینه ها را به صورت دو برابر جبران کنند.

هزینه های اقامت در این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد که تمام این عوامل می توانند هزینه ها را کاهش و یا افزایش دهند،یکی از عوامل تحولات در زمینه‌ نرخ ارز و نوسانات در بازار می باشد.

هزینه ثابتی برای اقامت در اوکراین وجود ندارد، چون هر ساله این هزینه ها تغییر میکند و کشور اوکراین می تواند هر روز این هزینه ها را دگرگون کند.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند روی هزینه‌ها تأثیر بگذارد، هدف شما و نوع روشی که برای اقامت معین کرده اید می باشد. حتی سن و جنسیت نیز می‌تواند روی هزینه ها تاثیر داشته باشد، به عنوان مثال اگر برای اقامت قصد دارید کودکان را با خود ببرید باید هزینه را بین۲۷۰ تا ۳۵۰ دلار پرداخت کنید که این هزینه ها برای دانشجو و کارمندان و حتی افراد عادی متفاوت است.

یکی از مهمترین مواردی که شما باید در این راه انجام دهید این است که باید تمام مدارک خود را به صورت کامل و بدون نقص به سفارتخانه‌ ارسال کنید که مدارک باید به زبان اوکراینی باشند، پس برای ترجمه این مدارک باید هزینه ای را پرداخت کنید و برای گرفتن گذرنامه و یا استعلام تمکن مالی باید مراحلی را طی و هزینه ای را پرداخت کنید.

مزایا و معایب اقامت در اوکراین

شما با گرفتن اقامت در اوکراین میتوانید مزایای زیادی را برای خود ایجاد کنید و در عین حال دارای معایبی نیز می باشد که در زیر ابتدا به مزایا و بعد به معایب این کشور می پردازیم.

پس از اقامت، شما به عنوان شهروند این کشور شناخته می‌شوید و می‌توانید از تمام حقوق و مزایای این کشور بهره ببرید. وقتی اقامت این کشور را داشته باشید، در کمترین زمان می توانید پاسپورت اوکراینی را اخذ کنید و یا اگر اقامت موقت را دارید با دارا بودن شرایط مورد نظر یک امتیاز عالی نسبت به دیگران دارید که که می توانید اقامت دائم بگیرید.

مزیت دیگری که شما پس از اقامت این کشور به دست می آورید این است که می‌توانید از موقعیت های مناسب سرمایه گذاری بهره ببرید و بهترین کارها را در این کشور داشته باشید و زندگی مرفهی را برای خود ایجاد کنید.

مزیت دیگراز نظر هزینه می باشد که این کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد و شما می توانید یک زندگی ارزان را در این کشور داشته باشید.

در این کشور شما میتوانید از مراقبت های بهداشتی و دندانپزشکی استفاده کنید، بدون اینکه هزینه ای را پرداخت کنید و همچنین می توانید در بهترین مدارس درس بخوانید و زمینه شغلی برای شما همواراست.

شما برای گرفتن اقامت این کشور باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید و به روش‌های مختلفی باید ثابت کنید که می توانید به عنوان یک شهروند مفید در این کشور اقامت داشته باشید که از نظر هزینه نیز به عنوان معایب این کشور شناخته شده است. معایبی که وجود دارد و بیشتر افراد باید با آن آشنا شوند این است که باید برای کوچکترین امری مالیات بپردازید و همین امر باعث می‌شود که بعضی از شهروندان در موقعیت مناسب مالی نباشند، ولی باید مالیات پرداخت کنند.

تمدید اقامت در اوکراین

تمدید اقامت در اوکراین

وقتی شما اقامت موقت داشته باشید و مدت آن به پایان برسد می توانید به تمدید اقامت در اوکراین بپردازید. شما برای اینکه اقامت خود را در این کشور تمدید کنید، باید درخواست خود را در وبسایت اداره‌ی مهاجرت اوکراین که یک خدمات الکترونیکی می باشد به ثبت برسانید.

شما باید قبل از اینکه اقامتتان در این کشور به پایان برسد، تمدید اقامت را درخواست دهید، چون اگر مدت اقامت شما به پایان برسد و تازه درخواست تمدید دهید برای شما بسیار زیان آور است، چون تا زمان تمدید اقامت،نمی توانید از حقوق و مزایای این کشور بهره ببرید و حق کار کردن و تحصیل را نیز ندارید.

از آنجایی که اقامت در این کشور به روش های مختلفی صورت می گیرد قطعاً برای تمدید هر کدام از اقامت ها نیاز به مدارک و شرایط مخصوصی است به عنوان مثال شما برای تمدید اقامت کاری در اوکراین باید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت اوکراین

کشور اوکراین مقصد بسیاری از پناهندگان می باشد، چون این کشور مزایای زیادی را در بر گرفته که بزرگترین مزیت آن این است که شما به مرور زمان می‌توانید به اخذ اقامت دائم و تابعیت اوکراین بپردازید. اخذ اقامت دائم اوکراین آرزوی بسیاری از پناهندگان میباشد که این افراد می‌توانند به روش‌های مختلفی اقامت دائم را به دست بیاورند.

یکی از روش ها برای گرفتن اقامت دائم و یا تابعیت این کشور این است که میتوانید از راه تحصیل به هدف خود برسید، چون بهترین روش می باشد، بدون اینکه هیچگونه دردسری برای شما ایجاد شود.

برای اینکه شما اقامت دائم این کشور را از طریق تحصیل به دست بیاورید باید شرایط لازم را داشته باشید که یکی از شرایط این است که شما باید تحصیلتان را در این کشور به پایان برسانید و شغلی را در اوکراین برای خود پیدا کنید که در این مدت دولت این کشور به شما اجازه می دهد پس از گذشت ۵ سال اقامت دائم بگیرید.

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید اقامت دائم را کسب کنید و تابعیت این کشور ارزشمند را داشته باشید این است که در این کشور به مدت سه سال زندگی کنید و در این مدت در کشورهای دیگر سکونت نکرده باشید و اگر شرایط لازم را داشته باشید در کمترین زمان اقامت موقت شما به اقامت دائمی تبدیل میشود.

چگونه میتوان پاسپورت اوکراین را دریافت کرد؟

بسیاری از افراد متقاضی دریافت پاسپورت اوکراین هستند که شاید برای آنها سوال باشد که چگونه و به چه روش و ترفندی می‌توانند این پاسپورت را دریافت کنند که در زیر ما به روش های اخذ این نوع پاسپورت می پردازیم.

روش های زیادی برای دریافت پاسپورت وجود دارد ولی یکی از مطمئن ترین روش ها از طریق تولد می باشد. شما وقتی در این کشور متولد شوید می توانید پاسپورت دریافت کنید و یا اگر پدر و مادر و یا حتی خواهر و برادر شما در این خاک متولد شده باشند، می‌توانید اقامت دائم را داشته باشید.

روش دیگری که شما می توانید سریع به هدف خود برسید،از طریق ازدواج با تبعه و یا شهروند اوکراینی می باشد. در این روش شما بعد از ازدواج می توانید اقامت دو ساله بگیرید و پس از گذشت دو سال میتوانید تقاضای اقامت دائم داشته باشید که در این مدت پاسپورت این کشور برای شما صادر می‌شود و مدت زمانی بین شش ماه تا یک سال طول میکشد.

شما برای دریافت پاسپورت این کشور باید مدارک لازم را دارا باشید که چند مورد از مدارک شامل دارا بودن مدرک زبان اوکراینی، عدم سوء پیشینه، ترجمه تمام مدارک و دارا بودن عکس است.

پاسپورت اوکراین از نظر رتبه بندی مقام ۱۲ را به خود اختصاص داده است و شما با داشتن این پاسپورت می توانید به ۶۷کشور عضو اتحادیه شینگن سفر کنید.

چه روش هایی برای اخذ اقامت اوکراین وجود دارد؟

روش های مختلفی برایاخذ اقامت اوکراینوجود دارد که هر کدام از این روش ها بر اساس هدف و توانایی افراد انتخاب می‌شود و هر کدام از این روش ها نیز دارای شرایط خاص و مدارک الزامی است.

یکی از روش هایی که شما می توانید اقامت این کشور را داشته باشید، از طریق اقامت کاری می باشد که اخذ اقامت کاری نیز به چند روش امکان پذیر است. در این روش متقاضی از طریق ویزای جستجوی کار در مدت زمان مشخص وارد این کشور می‌شود و اگر در این مدت توانست کار مورد نظر خود را پیدا کند، به مرور زمان اقامت این کشور را اخذ می کند.

روش دیگری که برای اخذ اقامت اوکراین وجود دارد از طریق تحصیل می باشد و از آن‌جایی که امروزه این کشور به زمینه تحصیل جور دیگری نگاه می کند، پس اگر شما در سطح علمی بالایی باشید به راحتی می توانید به دانشگاه‌های معتبر این کشور نامه بفرستید و اگر دعوت شدید می توانید اقامت کسب کنید.

روش دیگری که شما به راحتی و بدون دردسر می توانید اقامت این کشور در حال توسعه را به دست بیاورید، از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش شما می توانیدیک کار مناسب را در اوکراین راه اندازی کنید و یا شرکتی را به ثبت برسانید و اگر کشور اوکراین ببیند شما با این کار می توانید سود و سرمایه زیادی را به کشور وارد کنید و شرایط لازم را دارا باشید، قطعاً در کمترین زمان و بدون هیچگونه هزینه اضافی اقامت کشور را به شما تقدیم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر