info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت نیوزیلند

اقامت نیوزیلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط اقامت نیوزیلند

امروزه دریافت اقامت نیوزیلند به عنوان کشوری مهاجر پذیر، یکی از اهداف اصلی افرادی است که قصد دریافت اقامت دائم خود را در کشوری دیگر دارند. زلاند نو کشوری است در جنوب غربی اقیانوس آرام که از جزایر بزرگ و کوچکی تشکیل شده است. استرالیا نزدیکترین همسایه به نیوزیلند می باشد که خود فاصله ی زیادی معادل ۲۰۰۰ کیلومتر با این کشور دارد.

نیوزیلند از نظر امنیت در رتبه چهارم و پس از اتریش و دانمارک قرار دارد و جزء کم فساد ترین کشورها محسوب می شود. این کشور تا اندازه ی بالایی از هر گونه جرم و جنایت عاری است. مردم نیوزیلند در آرامش نسبی بالایی زندگی می کنند.

اخذ اقامت نیوزیلند موجب می شود افراد در کشوری ایمن زندگی کرده و از هرگونه خشونت و درگیری به دور باشند. از سوی دیگر به دلیل شرایط اقتصادی مناسب افراد از فرصت های شغلی بهتری بهره مند گردند. کشور نیوزیلند در حال حاضر بیشترین تمرکز خود را بر روی جذب نیروهای متخصص در رشته هایی مانند پزشکی، مهندسی و علوم پایه قرار داده است.

شرایط زندگی در کشور نیوزیلند چگونه است؟

بیشتر مناطق نیوزیلند آب و هوای اقیانوسی معتدل دارد. این کشور تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد و ولینگتون بادگیرترین پایتخت دنیاست. با توجه به شرایط اقتصادی مساعد و حقوق های بالا، این کشور را می توان جزء کشورهای اصلی برای درخواست کار دانست. تجربه ی مهاجران در این کشور نشان می دهد که نیوزیلند کشوری آرام است که با بی قانونی مقابله می کند.

چه روش هایی برای اقامت در این کشور وجود دارد؟

نیوزیلند نیز مانند سایر کشورها دارای اقامت دائم و موقت می باشد که هر کدام از این روش ها را می توان به زیرشاخه های دیگری تقسیم کرد. روش های تحصیلی و سرمایه گذاری روش های مناسبی برای اخذ اقامت موقت می باشند.

اقامت نیوزیلند

متقاضیانی که ویزای جستجوی کار را از طریق پروسه ی امتیازبندی در نیوزیلند دریافت می کنند، می توانند پس از پیدا کردن کار در این کشور درخواست اقامت دائم دهند و برای ورود خانواده ی خود در صورت تاهل اقدام نمایند.

اقامت از طریق تحصیل

متقاضیان برای تحصیل در نیوزیلند باید در نظر داشته باشند این کشور از ۳ سطح در نظام تحصیلی برخوردار است. افراد می توانند از طریق ویزای دانشجویی نیوزیلند اقدام به تحصیل در این کشور کنند. تحصیل در مدارس ابتدایی نیوزیلند از سن ۵ سالگی آغاز شده و دانش آموزان تا سن ۱۹ سالگی می توانند به تحصیل در مدارس ادامه دهند. البته در این سطح تحصیل از سن ۶ تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری بوده و تمام افراد باید تحصیلات این دوره را به اتمام رسانده باشند.

سطح سوم برای دریافت اقامت نیوزیلند از طریق تحصیل شرکت در آموزش های حرفه ای تر است که مختص دانشجویان بوده و افراد می توانند دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند. دانشجویان برای ورود به  دانشگاه های معتبر نیوزیلند باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. شما می توانید برای آموزش سریع و آسان زبان انگلیسی از مدرسین مجرب آریاناپارس کمک بگیرید.

اقامت از طریق کار

از دیگر روش هایی که برای دریافت اقامت نیوزیلند عنوان شده کار در این کشور است. چنانچه شخصی تحت عنوان دانشجو در دانشگاه های نیوزیلند به تحصیل اشتغال داشته باشد پس از اتمام تحصیلات خود با دریافت ویزای کار نیوزیلند می تواند اقامت نیوزیلند از طریق کار را دریافت کند.

اقامت نیوزیلند

دانشجویان بین ­المللی می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به مدت یک سال در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار بپردازند. دریافت ویزای کاری در این کشور بر اساس امتیاز بندی برای نیرو های متخصص با توجه به یک سیستم امتیاز بندی و شرایط متقاضی از نظر سن، سابقه کار، تحصیلات و نمره ی آیلتس می باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در نیوزیلند از دیگر راه های اقامت در این کشور است. ۲ نوع ویزای سرمایه گذاری در نیوزیلند وجود دارد. نوع اول آن تزریق ۱٫۵ میلیون دلار به دولت و نگه داشتن آن به مدت ۴ سال به دست دولت می باشد که این نوع ویزا محدودیت سنی نیز دارد و باید هزینه زندگی خود در نیوزیلند را نیز به صورت جداگانه نشان دهید.

نوع دوم ویزا نیز انتقال ۱۰ میلیون دلار به دولت نیوزیلند و نگه داشتن آن به مدت ۳ سال می باشد. این ویزا محدودیت سنی ندارد و احتیاج به مبلغ جداگانه ای برای زندگی در این کشور نیز ندارد.

از شرایط اقامت نیوزیلند می توان به اقامت دائم آن نیز اشاره کرد. اقامت دائم در این کشور می تواند از طریق تولد، ازدواج و پناهندگی در این کشور باشد. در پاراگراف بعدی توضیحات بیشتری در رابطه با این روش ها داده می شود.

اقامت از طریق ازدواج

اشخاصی که قصد دریافت اقامت نیوزیلند از طریق ازدواج را دارند باید به خاطر داشته باشند این امر منجر به اخذ اقامت نیوزیلند خواهد شد. البته این روش نیز شرایط مختص به خود را دارد که باعث می شود افراد در کمترین زمان اقامت نیوزیلند را دریافت کنند.

یکی از مهم ترین شرایط برای دریافت اقامت نیوزیلند از طریق ازدواج داشتن حداقل سن ۱۸ سال برای طرفین است. متقاضیان باید حداقل یک سال زندگی مشترکی با یکدیگر داشته و نسبت به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل داشته باشند.

علاقه مندان به دریافت اقامت این کشور از طریق ازدواج باید مدرک زبان آیلتس ۵ یا بیشتر را ارائه دهند. دولت نیوزیلند در خصوص متقاضیانی که قصد اخذ اقامت نیوزیلند را دارند بررسی های لازم را انجام خواهد داد و چنانچه خللی در پرونده وجود داشته باشد با اقامت آن ها مخالفت خواهد کرد. به همین دلیل متقاضیان اخذ اقامت نیوزیلند از طریق ازدواج باید مدارکی را مبنی بر واقعی بودن ازدواج خود ارائه دهند.

اقامت از طریق تولد

بر اساس قوانینی که تا سال ۲۰۰۶ در کشور نیوزیلند وجود داشت کلیه متقاضیانی که پیش از این سال در کشور نیوزیلند به دنیا آمده باشند می توانند اقامت نیوزیلند و تابعیت این کشور را دریافت کنند. کشور نیوزیلند ژانویه ۲۰۰۶ را به عنوان عامل تعیین کننده اعطای تابعیت در خصوص متقاضیان مشخص کرده است.

پیش از این تاریخ، نظام حقوقی نیوزیلند اصل خاک را برای اعطای اقامت در نیوزیلند از طریق تولد قرار داده بود و چنانچه تا قبل از این زمان، کودکی در خاک نیوزیلند و یا در کشتی و هواپیمایی که به این کشور اختصاص داشت متولد می شد می توانست اقامت نیوزیلند را دریافت کرده و به عنوان تبعه این کشور شناخته شود.

اقامت نیوزیلند این درحالی است که پس از ژانویه ۲۰۰۶ قوانین این کشور تغییر یافته و علاقه مندان برای دریافت اقامت نیوزیلند باید اصل خون را در این امر مورد توجه قرار دهند. براساس این قانون کلیه افرادی که در خاک نیوزیلند متولد شوند بدون داشتن شرایط لازم اقامت نیوزیلند از طریق تولد را دریافت نخواهند کرد.

تنها افرادی که یکی از والدین آن ها تابعیت نیوزیلند را داشته باشد می توانند اقامت نیوزیلند از طریق تولد را دریافت کرده و سپس نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند.

اقامت از طریق پناهندگی

از دیگر روش هایی که برای دریافت اقامت این کشور توسط متقاضیان به کار گرفته می شود پناهندگی به این کشور است. اغلب افراد به دلایل سیاسی و مذهبی، قومیت، اذیت و آزار و یا ترس از جان این روش را انتخاب می کنند.

البته پناهجویان تنها می توانند وارد کشورهایی شوند که در کنوانسیون ژنو عضویت داشته و از تمام حقوق آن ها دفاع خواهند کرد. طی سال های اخیر افراد بسیاری تحت عنوان پناهجو قصد دریافت اقامت نیوزیلند از طریق پناهندگی را داشته اند.

اقامت نیوزیلند

نیوزیلند در بین ۲۶ کشور عضو کنوانسیون ژنو قرار دارد و هرساله حدود ۷۵۰ پناهنده را در خود جای می دهد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که پناهندگی به عنوان روشی خطرناک شناخته می شود و چنانچه متقاضیان نتوانند دلایل و مدارک لازم را در خصوص درخواست خود ارائه دهند پرونده آن ها بسته شده و باید به کشور خود بازگردند.

اقامت از طریق کارآفرینی

متقاضیان اخذ اقامت نیوزیلند چنانچه هیچ یک از شرایط فوق را نداشته باشند می­ توانند اقدام به کار آفرینی و یا ثبت شرکت در نیوزیلند کرده و اقامت نیوزیلند از طریق کارآفرینی را دریافت کنند. در صورتی که شخصی موفق به دریافت اقامت از طریق کارآفرینی شود پس از بررسی های لازم و دارا بودن شرایط می تواند نسبت به دریافت تابعیت نیوزیلند نیز اقدام نماید.

تمام متقاضیان باید از تمکن مالی کافی جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزیلند برخوردار بوده و طرح توجیهی اقتصادی قابل قبولی را ارائه دهند. متقاضیان دریافت اقامت این کشور از طریق کارآفرینی باید در نظر داشته باشند طرح ارائه شده باید منافع این کشور را تامین کرده و چنانچه طرح ارائه شده از سوی اداره بازرگانی نیوزیلند مورد تائید قرار بگیرد فرد این امکان را خواهد داشت که شرکت خود را به ثبت برساند.

چنانچه متقاضیان اخذ اقامت این کشور از طریق کارآفرینی مالیات خود را در مواقع تعیین شده پرداخت نمایند می توانند اقامت نیوزیلند را دریافت نموده و پس از مدت زمانی تابعیت این کشور را نیز کسب کنند.

یکی از مهم ترین شرایطی که در خصوص مهاجرت به نیوزیلند از طریق کارآفرینی باید مورد توجه قرار بگیرد سودآور بودن طرح توجیهی ارائه شده است. متقاضیان نباید هیچ گونه ورشکستگی در سال های گذشته را داشته باشند و ملزم به ارائه گواهی عدم سوء سابقه هستند. کمترین سرمایه ای که در امر کارآفرینی در نیوزیلند لازم است ۱۰۰ هزار دلار بوده و پس از آن متقاضیان می توانند اقامت نیوزیلند را دریافت کنند.

اقامت نیوزیلند چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایای مهاجرت به نیوزیلند در مقابل معایب آن بسیار بیشتر است. این کشور از لحاظ خدمات درمانی در سطح بسیار بالایی برای شهروندانش قرار دارد. اقتصاد نیوزیلند از شرایط خوبی برخوردار است. نرخ بیکاری در نیوزیلند بسیار پایین است. آب و هوای این کشور نیز بسیار مناسب است تابستان و زمستانی نه چندان گرم و سرد در این کشور را می توانید تجربه کنید.

از معایب این کشور شاید بتوان به دور بودن مسافت این کشور از ایران و طولانی بودن ساعات کاری در بعضی از مشاغل آن اشاره کرد. پناهندگی یکی از خطرناک ترین راه های ورود به هر کشوری است و افراد با شانس کمتر و با ریسک بالاتری وارد این کشور می شوند و ممکن است کیس پناهندگی آنها به نتیجه نرسد و مجبور به بازگشت به کشور مبدا خود شوند.

فرآیند اخذ اقامت در نیوزیلند در انواع ورود ها متفاوت است. اگر به صورت تحصیلی وارد شوید باید پس از تحصیل چند سالی را در نیوزیلند کار کنید و پس از آن اقدام به دریافت اقامت دائم خود کنید ولی در روش کاری به محض پیدا کردن کار، می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

راه های تمدید اقامت در نیوزیلند چیست؟

شما از هر روش اقامتی که وارد نیوزیلند شوید می توانید ویزای خود را تمدید کنید. در روش تحصیلی پس از اتمام تحصیل می توانید با پیدا کردن کار ویزای خود را تمدید کنید و همانطور که قبلا گفته شد در روش کاری می توانید با ویزای جستجوی کار وارد نیوزیلند شوید و پس از پیدا کردن کار درخواست اقامت دائم دهید.

چگونه می توان پاسپورت نیوزیلند را دریافت کرد؟

پاسپورت نیوزیلند در رتبه ی هفتم جهان قرار دارد. افرادی که پاسپورت نیوزیلند را داشته باشند می توانند به ۱۱۳ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. شما می توانید پس از ۵ سال اقامت در نیوزیلند پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. تمامی روش های ذکر شده در این مقاله می توانند در نهایت منجر به اخذ پاسپورت این کشور شوند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه مهاجرت به نیوزیلند با مشاورین موسسه تماس بگیرید و یا برای آگاهی از واجد شرایط بودن امتیازات خود برای مهاجرت به این کشور به صفحه امتیاز بندی موسسه ی مهاجرت آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، مراجعه کنید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر