info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

پناهندگی کانادا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط پناهندگی کانادا

Canadian Asylum

این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط و روش های مربوط به پناهندگی در کشور کانادا گردآوری و ارائه گردیده، لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس در این زمینه هیچگونه فعالیت و خدماتی ارائه نمی دهد. کشور کانادا همواره مقصد محبوبی برای پناهجویان به شمار می آید، تناسب وسعت و جمعیت این کشور باعث گردیده امکانات بسیار مناسبی جهت کار و زندگی برای افراد فراهم گردد. از این رو سالانه بیش از هزاران نفر از سرتاسر جهان برای رسیدن به این کشور و ارائه درخواست پناهندگی کانادا اقدام می نمایند.

مهاجرت از طریق پناهندگی امری غیرقانونی، خطرناک، هزینه بر با درصد ریسک فراوان و غیر قابل پیش بینی است، در طول این مسیر خطرات بسیاری نظیر افراد سودجو، کلاهبردار و دستگیری توسط پلیس وجود دارد، با این وجود سالانه افراد بسیاری برای مهاجرت از طریق پناهندگی اقدام می نمایند.

پناهندگی چیست ؟

پناهجو یا متقاضی پناهندگی به فردی اطلاق می‌شود که در کشور خود بنا به دلایلی نظیر مشکلات سیاسی، مذهبی، اجتماعی، قومیتی، جنسی و … در خطر شکنجه یا مرگ قرار دارد و امکان ادامه زندگی در شرایط معمول را ندارد. از این رو طبق قانون کنوانسیون حقوق بشر ۱۹۵۱ و سایر قوانین پناهندگی مانند کنوانسیون حقوق بشر اروپا این افراد با ارائه درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت کشور مورد نظر در صورت تائید امکان زندگی و بهره مندی از حقوق پناهندگی را خواهند داشت.

روش های اخذ پناهندگی کانادا

برای ارائه درخواست پناهندگی کانادا به اداره مهاجرت این کشور ۲ روش وجود دارد. روش اول مربوط به افرادی است که معمولاً به صورت غیر قانونی وارد خاک کانادا می شوند و خود را به عنوان پناهجو به ماموران مرزبانی کانادا معرفی می نمایند و روش دوم افرادی هستند که معمولاً به صورت قانونی وارد کشور کانادا می شوند و پس از مستقر شدن در این کشور درخواست پناهندگی خود را به دفاتر پلیس مهاجرت کانادا ارائه می دهند.

رسیدگی به پرونده های پناهجویان وظیفه افسران اداره مهاجرت کانادا می باشد و مهم ترین نکته برای دریافت موافقت با درخواست شما در ارتباط با پناهندگی کانادا ارائه دلایل و مدارک معتبر و قابل استناد (کیس پناهندگی) است.

لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی امری خطرناک و غیرقابل پیش بینی به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در ارتباط با مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

معایب پناهندگی کانادا

متاسفانه در طی سال های اخیر این باور غلط بین افراد بسیاری رواج یافته که مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی گزینه مناسبی جهت دریافت اقامت دائم این کشور می باشد، درحالی که روش های قانونی و مناسب تری نظیر ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار کانادا نسبت به پناهندگی وجود دارد. معمولاً بررسی پرونده های مربوط به پناهندگی کانادا بین ۶ ماه تا ۱ سال زمان می برد، هزینه های زندگی در کشور کانادا خصوصاً هزینه های مربوط به مسکن به هیچ وجه ارزان نیست. با توجه به این موضوع که قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در ارتباط با درخواست پناهندگی کانادا فرد متقاضی به هیچ عنوان اجازه کار نخواهد داشت و دولت این کشور در این مدت حقوق بسیار کمی به پناهجو پرداخت می نماید که باعث می شود پناهجو از ابتدا با شرایطی سخت، دست و پنجه نرم کند.

از دیگر دلایل سختی زندگی در کانادا برای پناهجویان شرایط آب و هوایی و بارش های سنگین برف در این کشور می باشد به طوری که بسیاری از مناطق کانادا خالی از سکنه است، همچنین سازگاری با سیستم پیچیده مالیاتی کانادا برای بسیاری از افراد دشوار است.

شرایط دریافت حقوق پناهندگی کانادا

برای دریافت پاسخ مثبت و موافقت اداره مهاجرت کانادا در خصوص درخواست پناهندگی از سوی فرد متقاضی مهم ترین موضوع ارائه دلایل و مدارک معتبر و قابل استنادی است که اثبات کند فرد مورد نظر در کشور خود امکان زندگی به صورت معمول را ندارد و در صورت بازگشت به کشور خود امکان دارد بازداشت و شکنجه گردد و یا حتی با خطر مرگ روبرو شود. در غیر این صورت درخواست افراد مورد موافقت قرار نخواهد گرفت و به عنوان مهاجر غیر قانونی ملزم به ترک خاک کشور کانادا خواهند بود و هیچ وقت اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهند داشت.

توجه داشته باشید معمولاً افرادی که با ویزای کانادا وارد خاک این کشور می شوند و درخواست پناهندگی ارائه می دهند نسبت به افرادی که به صورت غیرقانونی وارد کانادا می شوند از شانس کمتری برای دریافت پاسخ مثبت از سوی اداره مهاجرت کانادا برخوردار هستند.

با توجه به خطرات و شرایط نا مطلوب مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه مشاورین آریاناپارس به متقاضیان مهاجرت به کانادا جایگزین نمودن روش های قانونی و مطمئن با شرایط بسیار مطلوب نسبت به پناهندگی است که در ادامه با برخی از این روش ها آشنا خواهیم شد.

جایگزین نمودن روش های قانونی مهاجرت نسبت به پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی معمولا توسط افرادی معرفی می شود که از راه های غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد نموده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها می گیرند. شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و همچنین مجبور است تا زمان تعیین تکلیف پرونده خود در کمپ های پناهندگی یا تحت نظر زندگی کند. مکان هایی که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شوید.

بدون شک برای مهاجرت به کانادا روش های بسیار مناسب تر و مطمئن تری نسبت به پناهندگی وجود دارد. در حال حاضر افراد می توانند با دریافت ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، سرمایه گذاری کانادا و … به صورت قانونی و مطمئن ویزای کانادا و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نمایند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا یکی از بهترین و ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کانادا دارای نظام آموزشی بسیار معتبر و دانشگاه های فوق العاده مجهزی است، از این رو سالانه دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل و زندگی به کانادا مهاجرت می نمایند.

مهاجرت کاری به کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا روش های گوناگونی وجود دارد. متقاضیان ویزای کار کانادا می توانند از طریق سیستم اسکیلد ورکر (امتیاز بندی) و همچنین جاب آفر (پیشنهاد کار) ویزای کار کانادا را دریافت نموده و به این کشور مهاجرت نمایند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر