info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در امارات

کار در امارات

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط کار در امارات

فرصت های کار در امارات در سراسر این کشور فرهنگی متنوع وجود دارد، اما اکثر مشاغل در امارات متحده عربی در ابوظبی و دبی یافت می شوند. هزینه زندگی به خصوص در این دو شهر نسبتا گران است، اما با توجه به میزان درآمد، شرایط زندگی در این شهرها مطلوب می باشد.

شهروندان بومی امارات تنها حدود ۲۰ درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند. تقریبا یک چهارم دیگر عرب و ایرانی، نیمه آسیای جنوبی و سایر مهاجران از کشور های غربی و آسیای شرقی هستند. در مجموع، حدود ۹۰ درصد کل نیروی کار کشور امارات را نیروی کار خارجی تشکیل داده است.

منابع پتروشیمی طبیعی امارات متحده عربی به تأمین مالی رونق ساخت و ساز و رشد اقتصادی این کشور به عنوان یک مقصد توریستی کمک کرده اند. امارات متحده عربی از لحاظ استراتژیک در خلیج فارس، مرکز تجارت بزرگ و یکی از بزرگترین واردکنندگان و صادرکنندگان جهان است. صنایع عمده در امارات متحده عربی عبارتند از:

 • آلومینیوم
 • ساخت قایق و تعمیر کشتی
 • ساخت و ساز
 • صید ماهی
 • صنایع دستی و منسوجات
 • نفت و پتروشیمی

برخی از بهترین شرکت های بزرگ برای کار در امارات عبارتند از:

 • AstraZeneca Gulf (pharmaceutical)
 • Apparel Group (retail)
 • DHL (logistics)
 • FedEx Express (logistics)
 • Hilton Worldwide (hospitality)
 • Marriott (hospitality)
 • Microsoft Gulf
 • Omnicom Media Group MENA
 • Splash (fashion)
 • THE One (retail)
 • Weber Shandwick (communications)
 

قوانین کار در امارات چگونه است؟

کار در امارات

ساعات کار: روز کاری دفتر مرکزی امارات متحده عربی هشت ساعت یا نه ساعت است که معافیت خاصی به آن داده شده است (معمولا در صنعت گردشگری). این ممکن است ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ بعد از ظهر، ۹:۰۰ صبح تا ۶:۰۰ صبح باشد یا در دو روز تقسیم شده باشد. ساعات کاری عادی در طول ماه رمضان دو ساعت کاهش می یابد. در امارات متحده عربی، تعطیلات آخر هفته روز های جمعه و شنبه، به جای شنبه و یکشنبه است.

تعطیلات: حقوق بازنشستگی سالانه برای کارکنان بخش خصوصی ۳۰ روز تقویم پس از یک سال خدمات است. کارکنانی که خدمات شش ماهه را تکمیل می کنند دو روز در ماه محاسبه می شود. یازده روز تعطیل عمومی رسمی شناخته شده در کشور امارات وجود دارد.

مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده: مالیات بر درآمد بر مبنای حقوق و دستمزد در امارات نیست.

چه روش هایی برای کار در امارات وجود دارد؟

بسیاری از مهاجران مشاغل را از طریق شرکت های کاریابی بین المللی در کشورهای خود می یابند. در امارات متحده عربی بسیاری از موقعیت ها از طریق آژانس های استخدام یا به صورت آنلاین در معرض دید نیروی متخصص می باشد. سایت های کاریابی برای جستجوی فرصت های شغلی در امارات عبارتند از:

 • Akhtaboot
 • BAC Middle East
 • Dubizzle
 • GNcareers.com
 • GulfTalent.com
 • Naukrigulf.com

 

برای دریافت ویزای کار امارات چه مدارکی لازم است؟

کار در امارات

به صورت کلی مدارک به خصوصی را نمی توان برای اخذ ویزای کار در نظر گرفت ولی الزامات ممکن برای ویزای کار در امارات عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر برای سفر به امارات متحده عربی
 • دو فرم درخواست ویزا
 • دو عدد عکس
 • کپی پاسپورت
 • نامه ای از کارفرمای خود که هدف کار شما را توضیح می دهد
 • نامه / فکس از حامی امارات متحده عربی به سفارت
 • هزینه قابل پرداخت

شرایط دریافت اقامت امارات چگونه است؟

به صورت کلی شرایط اخذ اقامت کشور امارات بسیار دشوار می باشد و افراد این کشور را به عنوان پلی برای بهبود رزومه های خود انتخاب می کنند.

ویزای کار امارات چه مزایا و معایبی دارد؟

علیرغم هزینه های بالای زندگی، حقوق و دستمزد های مالیاتی و ثروت نفتی فراوانی را به همراه دارد که ۶۵۰۰۰ انگلیس و ۴۵ هزار آمریکایی در کشور امارات زندگی می کنند. زبان انگلیسی به طور گسترده در کسب و کار استفاده می شود و چندین روزنامه در کشور به زبان انگلیسی منتشر شده است. از همین یکی از برترین مزایای کار در امارات به حساب می آید.

بهترین مشاغل برای کار در امارات کدامند؟

برترین مشاغل با توجه به میزان درآمد در کشور امارات توسط مشاورین آریاناپارس گردآوری شده است.

کار در امارات

۱-مدیران ارشد اجرایی

متوسط ​​پرداخت ماهانه از جمله کمک هزینه: ۱۰۰،۰۰۰ دینار

افسران اجرایی به عنوان رهبران در سازمان ها عمل می کنند، به طوری که همه چیز را انجام می دهد و تمام تصمیماتی که می گیرند برای شرکت تأثیرگذار است. آنها به طور معمول توسط هیئت مدیره برای نقش خود منصوب می شوند. مدارک تحصیلی به ماهیت یک سازمان بستگی دارد، اما مدرک ایده آل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد که دارای پیشینه قوی در امور مالی و رهبری است.

۲-کارشناسان بازاریابی

متوسط ​​پرداخت ماهانه از جمله کمک هزینه: Dh 95،۰۰۰

درست مانند مدیران اجرایی، کارشناسان ارشد بازاریابی (CMOs) مسئولیت بزرگی دارند، زیرا آنها مدیریت عملیات بازاریابی یک سازمان را انجام می دهند و در جهت بهبود نام تجاری تلاش می کنند. کارفرمایان انتظار دارند که رهبری قوی و برنامه ریزی و مهارت تفکر استراتژیک را از بین ببرند.

۳-متخصصین امور مالی

متوسط ​​پرداخت ماهانه از جمله کمک هزینه: ۷۵،۰۰۰ Dhd

در جهان امروز، ادراکات و توصیه های تحلیلگران بازار نقش مهمی در تعیین ارزش قیمت سهام شرکت ها از طریق توانایی آنها در ارائه سود و درآمد آینده به سهامداران ایفا می کند. آنها با تجزیه و تحلیل داده های کلیدی تهیه شده و توسط CFOs شرکت ها، آنها را تعیین می کنند. از این رو، حقوق و دستمزد CFO، با توجه به اهمیت آنها در این نقش، سفارشات را افزایش داده است.

۴-وکلا

متوسط ​​پرداخت ماهانه از جمله کمک هزینه: Dh 77،۰۰۰

شرکت ها وکلا خود را استخدام می کنند تا اطمینان حاصل شود که کسب و کارشان از پرونده های احتمالی یا مسائل قانونی محافظت می شود.

۵-پزشکان مغز و اعصاب

میانگین درآمد ماهیانه از جمله کمک هزینه: ۷۳،۴۶۰٫۷۵ Dh

متخصصان اعصاب، پزشکان بسیار آموزش دیده هستند که متخصص در تشخیص و درمان بیماری های مغز و همچنین هرگونه اختلال در نخاع، سیستم عصبی اتواییک، اعصاب محیطی، عضلات و رگ های خونی که با هر یک از این ساختارها مرتبط هستند، متخصص هستند. مغز و اعصاب تحت تخصص پزشکی قرار می گیرد و یک مشاور در این زمینه بسیار ارزشمند و با ارزش است. زمان لازم برای تبدیل شدن به یک مشاور بستگی به تعدادی از عوامل شامل آموزش دارد. زمان آموزش حداقل هشت تا ده سال است.

۶-مهندس مکانیک، برق و لوله کشی (MEP) ارشد

متوسط ​​پرداخت ماهانه برای کار در امارات: ۶۲۰۰۰ Dh

مسئولیت مدیران MEP می تواند در یک شرکت متفاوت باشد، اما آنها عمدتا مسئول امور مربوط به نصب و راه اندازی مکانیک، برق و لوله کشی در پروژه های ساختمانی هستند. آنها ممکن است در یک منطقه مشخص برای یک شرکت متمرکز کار کنند و یا می توانند مسئولیت همه MEP برای یک پروژه بزرگ را داشته باشند.

۷-مدیران IT برتر

متوسط ​​پرداخت ماهانه از جمله کمک هزینه: ۶۰،۰۰۰ Dh

آنها پروژه های مربوط به طراحی، استقرار، آزمایش و پشتیبانی از راه حل های کسب و کار را هدایت و مدیریت می کنند. این کار شامل هماهنگی، ایجاد یک بخش فناوری اطلاعات می شود؛ تعریف سیاست و روش، سازماندهی ساختار و مدیریت تیم. کاندید باید در ایده آل حداقل ۱۰ تا ۱۲ سال تجربه در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد و از تحلیلگر فناوری اطلاعات تا نقش ارشد تا سطح مدیریتی کار کند.

۸-خلبانان

محدوده حقوق: Dh30،۰۰۰ تا Dh75،۰۰۰

خلبانان به ویژه در منطقه خلیج فارس، جایی که صنعت حمل و نقل هوایی در حال رشد است، به شدت در حال پیشرفت است. خلبانان تجاری نیازمند مجوزی هستند که با استانداردهای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) مطابقت دارند و باید تعدادی از امتحانات را به صورت شفاهی و دهی گذراند و به طور معکوس امتحان پزشکی را امتحان کنند.

۹-مدیران رستوران

دامنه حقوق برای کار در امارات: Dh25،۰۰۰ تا Dh 70،۰۰۰

مدیران کل مسئول عملیات کلی یک رستوران هستند. آنها فقط مدیریت کارکنان و عملیات روزانه را انجام نمی دهند، بلکه وظیفه افزایش فروش را نیز دارند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به امارات را فراهم آورده است.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۱۲ دیدگاه در “کار در امارات

 1. مرضیه گفت:

  سلام من بیست ویک سالمه و مجردم کاردانی حسابداری دارم و مدرک آیلتس ۸ دارم همین طور مدرک HSK5 (مدرک خیلی معتبر زبان چینی) و عربی رو هم مسلط صحبت میکنم سرمایه فعلی من ۵۰۰_۶۰۰ میلیونه به نظرتون با این شرایط چه قدر احتمال داره در دبی یا عمان کار مترجمی پیدا کنم و ویزای کاری بگیرم؟؟؟؟
  اگه در این دو کشور نه در چه کشوری میتونم کار مناسب با درآمد خوب پیدا کنم.؟؟؟
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

  1. author15 گفت:

   سلام
   برای اشتغال در این کشورها باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید تا بتوانید وارد بازار کاری آن ها شوید. نکته دیگر اینکه این کشور ها معمولا به اتباع خارجی اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورتی که شما موفق به تمدید ویزای خود نشوید باید از این کشورها خارج شوید.

 2. مرتضی محمودی گفت:

  سلام. در خصوص کار در امارات با عنوان پرستار مشاوره میخوام اگه امکانش هست؟

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما در صورت داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای اماراتی می توانید جهت کار به عنوان پرستار اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر