info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در روسیه

کار در روسیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط کار در روسیه

اقتصاد روسیه در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر بوده است. شرکت های غربی در صنایع مانند ساخت و ساز، توسعه و امور مالی، علاوه بر خدمات خرده فروشی و تدریس در این کشور مشغول به کار می باشند. از همین افراد در زمینه مشاغل ذکر شده برای کار در روسیه از شانس بالایی برخوردار می باشند.

روسیه بزرگترین کشور جهان است که از مرز غربی خود با اتحادیه اروپا تا رسیدن به نقطه درخشان اش آلاسکا رو به رو است. بنابراین مکان های بالقوه برای مشاغل در روسیه، به معنای واقعی کلمه، وسیع است. با این حال، به رغم بسیاری از شهرهایی که در سراسر حومه روسیه ظاهر شده اند، اکثر کارکنان آینده نگر به عنوان محل انتخاب کار در روسیه، مسکو و سن پترزبورگ را انتخاب می کنند.

اقتصاد روسیه به شدت مبتنی بر منابع طبیعی، به ویژه نفت و گاز طبیعی است. کارگزارانی که در زمینه فناوری، علم و آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، یک بازار برای مهارت های خود را نیز پیدا خواهند کرد. آموزش انگلیسی در روسیه یکی دیگر از مشاغل رایج برای مهاجران است.

قیمت ها به طور عمده در داخل کشور متفاوت است. به عنوان مثال، کار در روسیه در یک شهر کوچک و یا روستایی، احتمالا بسیار مقرون به صرفه خواهد بود، در حالی که مسکو یکی از گران ترین شهرهای روسیه است.

آشنایی با روسیه

مسکو سرمایه سیاسی کشور و شهر پرجمعیت است که نزدیک به ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. این مرکز اصلی اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه است و از لحاظ تاریخی یکی از مهمترین شهرهای توسعه امور اروپا بوده است.

مسکو نیز یک شهر جهانی بسیار با رتبه بالا است که میزان زیادی از همبستگی بین المللی در کسب و کار و سیاست دارد و این یکی از بهترین مکان های برای خارجی ها برای جستجوی کار در روسیه است.

کار در روسیه

سنت پترزبورگ، یک مرکز پررونق برای تحصیلات، فرهنگ و هنر، به لحاظ تاریخی، یک شهر بزرگ پر جنب و جوش است که کارگران خارجی می توانند در بخش های گوناگون در روسیه مشغول به کار شوند. نشستن در رودخانه نوا روبروی دریای بالتیک، بسیاری از قدیمی ترین عجایب معماری شهر هنوز هم ایستاده و به عنوان میراث جهانی یونسکو حفاظت شده است.

قوانین کار در روسیه چگونه است؟

طبق قانون کار فدراسیون روسیه، هفته کاری تمام وقت نباید بیش از ۴۰ ساعت باشد. برخی از گروه های کارگری (مانند دانش آموزان، معلولین و والدین مجرد) مجاز به انجام کارهای نیمه وقت یا موقت هستند و در برخی موارد حقوقشان را از صندوق بیمه اجتماعی دولت تکمیل می کنند.

به عنوان یک مهاجر در روسیه، درآمد از منابع روسی با نرخ ۳۰٪ محاسبه خواهد شد. با این حال، اگر حداقل ۱۸۳ روز در یک دوره ۱۲ ماهه در کشور صرف اقامت خود کنید، تحت قانون مالیات بر روسیه قرار می گیرید. سپس، تمام درآمد، از جمله آن از منابع غیر روسی، با نرخ ۱۳ درصد محاسبه خواهد شد.

چه روش هایی برای کار در روسیه وجود دارد؟

روش درخواست کار در روسیه درست مثل هر جای دیگر است. راه های مختلفی برای پیدا کردن شغل در روسیه وجود دارد. با نگاه کردن به پیشنهادات تبلیغ شده در پورتال های کاری می توانید ایده خوبی از بازار پیدا کنید. سایر روش های موثر یافتن شغل با یک سازمان استخدام و شبکه سازی ثبت می شود.

کار در روسیه

یک راه خوب برای پیدا کردن کار در روسیه از طریق وب سایت های اینترنتی است. سرویس های ویژه اینترنتی ایجاد شده اند تا زمان صرفه جویی شما را افزایش دهد و این را به عنوان ساده ترین راه ممکن انجام دهید.

برای دریافت ویزای کار روسیه چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزای کاری روسیه باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند.

 • پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای روسیه
 • عکس
 • نامه مجوز
 • دعوتنامه کاری
 • اثبات وضعیت اقامت کشور
 • گواهی تولد
 • کپی بیمه نامه پزشکی نشان دهنده پوشش کامل برای مدت اقامت در روسیه است.
 • تست های پزشکی

شرایط دریافت اقامت روسیه چگونه است؟

به صورت کلی افراد که برای ویزای کاری روسیه اقدام می نمایند در ابتدای کار اقامت موقت را دریافت کرده و پس از موفق به اخذ اقامت روسیه می شوند. هنگام درخواست اقامت موقت (TRP) در روسیه، باید اسناد زیر را ارائه دهید.

 • فرم درخواست
 • چهار عکس
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات درآمد
 • اسناد پزشکی
 • سوابق مالیاتی

پس از داشتن TRP حداقل دو سال، می توانید برای اجازه اقامت دائم درخواست بدهید. این روند باید حداقل ۶ ماه قبل از پایان دادن به TRP انجام شود. این به مدت ۵ سال صادر می شود.

پس از ورود، باید ظرف هفت روز کاری، مقامات مهاجرتی محلی را درباره محل اقامت خود مطلع کنید. اگر قرارداد کار با یک شرکت در روسیه دارید، معمولا این کار توسط کارفرما صورت می گیرد. اطمینان حاصل منید که همه مراحل به صورت صحیح انجام می شود زیرا در صورت بروز مشکل، احتمال اخراج از کشور می باشد.

ویزای کار روسیه چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر شما به دنبال کار در روسیه هستید، تسلط به زبان روسی کمک شایانی را به شما می کند. اکثر مشاغل از زبان روسی به عنوان رسانه ارتباطی استفاده می کنند و انتظار می رود که فرد آشنایی به زبان روسی را داشته باشد. فراتر از شرایط کار در کشور روسیه، صحبت کردن با زبان روسی شرایط زندگی را راحت تر می کند.

کار در خارج از کشور و در روسیه ملزم به تجربه زندگی در حال تغییر است. روسیه کشوری است که مورد توجه جهان قرار می گیرد، در حالی که فرهنگ های شرقی و غربی به شکل یک هویت منحصر به فرد روبرو می شوند. افراد در سرتاسر جهان چالش بزرگی برای سازگاری با شیوه زندگی روسیه ( سردی شدید) پیدا خواهند کرد.

بهترین مشاغل برای کار در روسیه کدامند؟

بهترین فرصت برای پیدا کردن یک شغل در یک شرکت بین المللی یا کار کردن در یک سازمان غیر دولتی فراهم می شود بهترین مشاغل برای کار در روسیه با توجه به میزان دریافتی به شرح زیر می باشد. از همین رو متخصصان در زمینه مشاغل ذکر شده می توانند آینده شغلی مناسبی را داشته باشند.

بهترین مشاغل در روسیه

 1. Ship Captain: 500,000 RUB
 2. Aircraft Commander:320,000 RUB
 3. Chief Technologist in the gold mining industry: 312,000 RUB
 4. Head Coach of ice hockey team: 300,000 RUB
 5. Construction Site Manager: 250,000 RUB
 6. Dentist: 200,000 RUB
 7. Risk Manager: 200,000 RUB
 8. Electrical Engineer: 195,000 RUB
 9. IT Analyst: 190,000 RUB
 10. Aircraft Co-pilot: 180,000 RUB

همچنین اگر با مطالعه این مقاله علاقه مند شدید از مبحث پردرآمدترین مشاغل روسیه به طور جداگانه آگاهی پیدا کنید می توانید به مقاله ای با همین عنوان دروب سایت ما مراجعه نمایید.

مشاورین آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به روسیه و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر