شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

برترین دانشگاه های دنیا

برترین دانشگاه های دنیا

در لیست اعلام شده توسط سایت QS ، برترین دانشگاه های دنیاکه تاسیس آن ها به زیر پنجاه سال می رسد . منتشر شده است که کشورهای آسیایی رتبه ی اول تا ششم را به خود اختصاص داده اند .

۱٫ دانشگاه NTU :

دانشگاه NTU کشور سنگاپور بعنوان برترین دانشگاه دنیا که زیر ۵۰ سال قدمت دارد ، شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه یازدهم قرار دارد .

در حال حاضر حدود ۲۶ هزار دانشجو در Nanyang Technological University مشغول به تحصیل می باشند که ۸۲ درصد در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند . حدود ۷ هزار دانشجوی بین المللی هم در دانشگاه NTU تحصیل می کنند که ۵۴ درصد را دانشجویان کارشناسی و ۴۶ درصد را دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می دهند .

رشته مهندسی و تکنولوژی بعنوان برترین رشته تحصیلی که در جایگاه چهارم قرار دارد ، شناخته می شود . از دیگر رشته های برتر دانشگاه NTU می توان به مهندسی الکترونیک ، علوم مواد ، مطالعات ارتباطات و رسانه ، مهندسی شیمی ، علوم طبیعی ، آموزش و پرورش ، علوم کامپیوتر ، علوم اجتماعی و مدیریت و زبان شناسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند .

۲٫ دانشگاه HKUST :

دومین دانشگاه لیست برترین ها ، دانشگاه HKUST هنگ گنگ می باشد که در سال ۱۹۹۱ میلادی در این کشور تاسیس شد . دانشگاه HKUST در رتبه بندی کل در جایگاه ۳۰ دنیا قرار دارد .

در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانشجو در The Hong Kong University Of Science and Technology مشغول به تحصیل می باشند که ۸۵ درصد در مقطع کارشناسی و ۱۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .
از رشته های برتر دانشگاه HKUST می توان به حسابداری و امور مالی ، علوم کامپیوتر ، مطالعات کسب و کار و مدیریت ، مهندسی مکانیک ، علوم مواد ، اقتصاد ، مهندسی عمران ، علوم شیمی ، مردم شناسی ، جغرافیا و فیزیک و نجوم را اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

در دانشگاه HKUST حدود ۴۱ دوره کارشناسی و ۴۹ دوره کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد که دانشجویان می توانند برای آنها اقدام کنند .

این دانشگاه بدنبال آموزش دانش آموختگان پژوهشی خود برای ایجاد مهارت های تحقیق صحیح ، برای بدست آوردن آخرین دانش نظری و تبدیل شدن به متفکران انتقادی در حوزه های انتخابی خود در زمینه تحصیل و انجام تحقیقات در زمینه های تخصصی خود به روش حرفه ای ، متخصص و اخلاقی است .

۳٫ دانشگاه KAIST

دانشگاه KAIST برترین دانشگاه کره جنوبی که در این لیست در جایگاه سوم قرار دارد . در رتبه بندی کلی ، دانشگاه KAIST کره جنوبی در رتبه چهل و یکم واقع شده است .

این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ میلادی در شهر Yuseong شروع به فعالیت کرد و بعنوان چهارمین دانشگاه برترآسیا شناخته می شود .

در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانشجو در Korea Advanced Institute Of Science Technology مشغول به تحصیل می باشند که ۹۵ درصد آنان را دانشجویان کشور کره جنوبی به خود اختصاص داده است . از تعداد دانشجویان ذکر شده ۳۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۶۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

رشته علوم مواد به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه KAIST شناخته می شود . از دیگر رشته های برتر این دانشگاه می توان به مهندسی و فناوری ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران و سازه ، مهندسی مکانیک ، مهندسی الکترونیک و الکتریسیته ، شیمی ، علوم طبیعی ، فیزیک و نجوم و ریاضی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند .

شرایط مناسب در رتبه بندی جهانی دانشگاه KAIST به فارغ التحصیلان این دانشگاه بستگی دارد بدین صورت که نود و سومین دانشگاه برتر از لحاظ کار پس از تحصیل می باشد .

۴٫ دانشگاه شهر :

دانشگاه Cityu کشور هنگ کنگ در سال ۱۹۹۴ میلادی در شهر کوولون شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر بعنوان چهارمین دانشگاه برتر این لیست شناخته می شود . در رتبه بندی کلی این دانشگاه در رتبه ۴۹ دنیا و ۸ آسیا قرار دارد .

در حال حاضر حدود ۹ هزار دانشجو در City University مشغول به تحصیل می باشند که ۷۰ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۰ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود را ادامه می دهند . درصد دانشجویان بین المللی در City u بسیار بالا می باشد بصورتیکه یک سوم دانشجویان کل را تشکیل می دهند . از حدود ۳ هزار دانشجوی بین المللی ۳۴ درصد در مقطع کارشناسی و ۶۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند .

دروس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در صورت ارائه مدرک زبان انگلیسی می توانند مجوز ورود به City u را دریافت کنند . موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی ، در کمترین بازه زمانی بهترین نتایج را به زبان آموزان تضمین می کند .

زبان شناسی بعنوان برترین رشته دانشگاه شهر هنگ کنگ شناخته می شود . از دیگر رشته های برتر در این دانشگاه می توان به ارتباطات و مطالعات رسانه ای ، مهندسی عمران و سازه ، ریاضیات ، سیاست و مدیریت اجتماعی ، حسابداری و امور مالی ، مهندسی برق و الکترونیک ، هنر ، معماری ، علوم مواد و زبان های مدرن اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

مرکز ورزشی این دانشگاه یک مرکز ورزشی پنج طبقه است که سالن چند منظوره و چهار ورزشگاه آموزشی برای بدمینتون ، بسگتبال ، والبیال ، هنرهای رزمی ، رقص و سایر فعالیت های مختلف را شامل می شود .

۵٫ دانشگاه POSTECH

باز هم در لیست برترین دانشگاه های دنیا که تاسیس آنها به پنجاه سال نمی رسد ، نام یک دانشگاه آسیایی به چشم می خورد . دانشگاه POSTECH در سال ۱۹۸۶ میلادی در کشور کره جنوبی شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر هفتاد و یکمین دانشگاه برتر دنیاست .

در حال حاضر حدود ۳ هزار دانشجو در Pohang University Of Science And Technology مشغول به تحصیل می باشند که ۲۴ درصد در مقطع کارشناسی و ۶ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند . آمار دانشجویان بین الملل در این دانشگاه بسیار پایین و فقط ۱۲۶ نفر می باشند که همگی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

رشته های علوم مواد ، مهندسی شیمی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و الکترونیک ، فیزیک و نجوم ، شیمی ، کامپیوتر ، ریاضی ، علوم زیستی و پزشکی از رشته های برتر دانشگاه POSTECH می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند .

نکته حائز اهمیت که می توان به آن اشاره کرد که تمام رئیس های جمهور کره جنوبی از سال ۱۹۸۵ تا به امروز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند .

۶٫ The Hong Kong Polytechnic University

۷٫ Aalto University

۸٫ University Of Technology Sydney

۹٫ Centralesuelec

۱۰٫ University Autonoma de Madrid

از لیست اعلام شده ۳ دانشگاه در قاره آفریقا ، ۲۰ دانشگاه از اقیانوسیه ، ۴ دانشگاه از آمریکای شمالی ، ۱۸ دانشگاه از آمریکای لاتین ، ۵۲ دانشگاه از اروپا و ۵۳ دانشگاه از قاره آسیا قرار دارند .

مهمترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد ، موسسه آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است .

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان ، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار این موسسه بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود .

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *