برترین دانشگاه های جهان

دانشگاه های برتر جهان

Top Universities in the World

به طور کلی رتبه بندی و اعتبار هر دانشگاهی به مسائل گوناگونی نظیر امکانات آموزشی، جوایز عملی کسب شده، تعداد دانشجویان و اساتید، نظرسنجی گسترده، فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی قابل توجه و … ارتباط دارد. معمولاً این موارد توسط سازمان های جهانی معتبر از قبیل THE ،QS و … مورد ارزیابی قرار می گیرد و نهایتاً بهترین دانشگاه های جهان در قالب رنکینگ معرفی می گردد. در ادامه این مطلب با برترین دانشگاه های جهان در رشته های مختلف آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

بدون شک رشته پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در جهان می باشد که طرفداران بسیاری دارد. این رشته تحصیلی از زیر شاخه های بسیار متنوعی تشکیل گردیده است، برای شرکت در دوره های پزشکی در اغلب کشورها محدودیت سنی وجود دارد و افراد حداکثر تا سن ۲۵ سالگی می توانند جهت تحصیل در دوره های پزشکی اقدام نمایند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در کشور های انگلیسی زبان اینجا کلیک کنید.

طول دوره تحصیلی در رشته های پزشکی با توجه به دوره پیش نیاز که در هر کشوری به صورت متفاوت ارائه می گردد و نوع رشته انتخابی ازسوی دانشجویان بین ۴ تا ۹ سال متغیر می باشد.

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

معمولاً دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی مستلزم پرداخت هزینه های نسبتاً بالایی خواهند بود، البته این شرایط بسته به دانشگاه و کشور مورد نظر متفاوت می باشد. در حال حاضر برترین دانشگاه های جهان در رشته های پزشکی بر اساس رتبه بندی QS متعلق به کشورهای آمریکا و انگلستان می باشند.

جهت دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان لطفاً به وب سایت topuniversities مراجعه نمایید. لازم به ذکر است در حال حاضر طبق رتبه بندی QS برترین دانشگاه ایران در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد که در رتبه ۵۵۸ قرار دارد.

برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی

رشته مهندسی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، در کلیه کشورهای جهان مشاغل مربوط به مهندسی از بازار کار مناسبی برخوردار می باشند و همواره جزو پردرآمدترین مشاغل دنیا به شمار می آیند. از این رو دانشجویان فراوانی به منظور بهره مندی از آینده ای روشن و رسیدن به موفقیت این رشته تحصیلی را انتخاب می نمایند.

برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی

به علت تقاضای بسیار فراوان دانشجویان برای تحصیل در رشته مهندسی اغلب دانشگاه های جهان این رشته را ارائه می نمایند. هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی نسبت به رشته های پزشکی و مدیریتی مناسب تر می باشد. درحال حاضر برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی QS متعلق به کشورهای آمریکا، انگلستان، سوئیس، سنگاپور و چین می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در رشته مهندسی به وب سایت topuniversities مراجعه نمایید. در حال حاضر برترین دانشگاه ایران در زمینه مهندسی دانشگاه صنعتی شریف می باشد که در رتبه ۴۰۷ قرار دارد.

برترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت

یکی دیگر از رشته های تحصیلی مورد علاقه دانشجویان که کاربرد فراوانی در بازار کار و فعالیت های تجاری و اقتصادی دارد مدیریت می باشد، این رشته تحصیلی در زمینه های مختلف ارائه می گردد. اغلب فارغ التحصیلان رشته های مدیریت در بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی مشغول به کار می شوند و از درآمد بسیار قابل توجهی برخوردار خواهند بود.

رشته مدیریت در اغلب دانشگاه های جهان ارائه می گردد، هزینه های تحصیل در رشته مدیریت نسبتاً بالا می باشد، البته شرایط تحصیل در هر دانشگاه و کشوری متفاوت خواهد بود.

برترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت

بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS در سال ۲۰۱۹ بین کلیه دانشگاه ها و موسسات علمی جهان که عملکرد بسیار قابل قبولی ارائه نموده اند، باز هم موسسه HEC فرانسه رتبه نخست را آزان خو نمود. در حال حاضر HEC تنها موسسه علمی در جهان است که ۳ سال متوالی به عنوان بهترین موسسه مدیریتی جهان شناخته می شود.

البته لازم به ذکر می باشد که ۱۰ دانشگاه اول جهان در رشته های مدیریت اغلب متعلق به آمریکا و انگلستان می باشند. برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در رشته مدیریت لطفاً به وب سایت topuniversities مراجعه فرمایید.

برای آشنایی با مشاغل مرتبط با رشته مدیریت اینجا کلیک کنید.

بر اساس رتبه‌بندی جدید تایمز، دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان در رشته مدیریت و کسب و کار به عنوان برترین‌های دانشگاه‌های ایران شناخته شدند. دانشگاه تهران حائز رتبه ۳۰۱ از میان ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشد و دانشگاه اصفهان موفق به کسب رتبه ۵۰۱ از میان ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان شده است. 

مزیت های تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

قطعاً تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان می تواند مسیر زندگی افراد را به سمت موفقیت در دست یابی به رویاها و اهداف والای بشریت هموار سازد. در طول تاریخ همواره اغلب افراد تاثیرگذار در جوامع بین المللی از فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های جهان بوده اند، این افراد نه تنها از لحاظ مالی بلکه از جنبه علمی و منابع تحقیقاتی می توانند تاثیرات فراوانی را حتی برای نسلهای آینده به وجود آورند.

مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه های برتر جهان به شرح ذیل است:

  • امکان دست یابی به بالاترین درجات شغلی و مدیریتی در سطوح بین المللی
  • امکان استفاده از موقعیت های شغلی، اجتماعی و مالی ایده ال
  • بهره مندی از وجه اجتماعی فوق العاده
  • درآمد مالی و مزایای بسیار مناسب و …

نحوه ورود به بهترین دانشگاه های جهان

به جرات می توان گفت تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان و استفاده از امکانات و روش های نوین آموزشی در راستای پیشرفت علمی و دست یابی به اهداف فردی آرزوی هر دانشجویی می باشد.

از این رو همواره برای اخذ پذیرش و ورود به بهترین دانشگاه های جهان رقابت شدیدی بین افراد وجود دارد، با توجه به محدودیت هر دانشگاه در امر پذیرش دانشجو خصوصاً دانشگاه های مطرح جهان برای اخذ پذیرش رقابت شدیدی وجود دارد، طبیعتاً دانشجویانی که رزومه تحصیلی بهتری دارند در الویت خواهند بود.

برای ورود به معتبرترین دانشگاه های جهان دانشجویان با توجه به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود، به طور کلی افرادی که دارای شرایط ذیل می باشند از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مطرح جهان برخوردارند:

  • معدل بالای ۱۷ و ریز نمرات قابل قبول
  • ارائه مقالات بین المللی معتبر (ISI)
  • انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی مورد توجه
  • تالیف کتاب و مقالات معتبر
  • توصیه نامه از اساتید مربوطه
  • انگیزه نامه قابل قبول (SOP)

لازم به ذکر است در حال حاضر سختگیری دانشگاه های برتر جهان در امر پذیرش دانشجو نسبت به دانشگاه های معمولی به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال دانشگاه استنفورد آمریکا که طی سال های اخیر بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS همواره جزو ۵ دانشگاه برتر جهان محسوب می گردد، سختگیرترین دانشگاه جهان جهت صدور نامه پذیرش برای دانشجویان می باشد.

آریاناپارس به عنوان تنها مجموعه دارنده مجوزهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت همزمان، به شما دوستان عزیز توصیه می کند که دریافت ویزای هر کشوری نیاز به انجام روند کاری به صورت برنامه ریزی شده دارد، بنابراین برای انجام امور مربوط به ویزا با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *