موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

بورسیه ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه ایتالیا

کشور ایتالیا برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس بورسی را تعریف کرده است که دانشجویان پس از اتمام دوره های کارشناسی خود می توانند برای بورسیه ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

این بورس به DSU معروف است که لازمه گرفتن این بورس داشتن شرایط خاص می باشد که موسسه مهاجرتی آریاناپارس با بهره گیری از مشاورین حاذق به امر مهاجرت و افراد تحصیل کرده در کشور ایتالیا شما را در راستای اخذ این بورسیه یاری می نماید.

بورسیه DSU  بدین حالت می باشد که شهریه دانشجویان رایگان می شود و به آنها کارت غذا هم داده می شود که نهار دانشجویان را تامین می کند. در این حالت فقط دانشجویان موظف به پرداخت هزینه های زندگی خود می باشند که بصورت ماهانه مبلغی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو می باشد که بصورت سالانه حدود ۶۰۰۰ یورو می باشد که معادل ۳۰ میلیون تومان است.در این بورسیه به افراد مبلغی بالغ بر ۴۳۰۰ یورو داده می شود.

شرایط اخذ بورسیه DSU

افرادی که می خواهند برای بورسیه ایتالیا DSU   اقدام کنند باید معدل لیسانس آنها بالای ۱۴  باشد و در کنار مدرک لیسانس خود ، نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشند که نمره ۶ امتحان IELTS  برای این افراد کافی می باشد.

لازم بذکر است که دانشجویانی که معدل پایین تری را داشته باشند، می توانند برای بورسیه ایتالیا اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان از شانس کمتری برخوردار می باشند.

افرادی که مدرک زبان انگلیسی را ندارند می توانند با مراجعه به موسسه آریاناپارس دوره های فشرده زبان انگلیسی را در کمتر از ۴ ماه سپری کرده و به نمره ۶٫۵ برسند و برای بورس DSU  اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که نمره IELTS  بصورت میانگین باید نمره ۶ باشد و اگر در هر یک از مهارتهای این امتحان نمره کمتری را اخذ کرده اید نگران این مسئله نباشید با تکیه بر مابقی مهارتها می توان نمره  ۶ را کسب کرد.

این بورسیه برای رشته های مهندسی می باشد که در حال حاضر دانشگاه پلی تکنیک میلان که در رتبه ۳۱ جهان واقع شده است که بهترین رشته ای دانشگاه عمران می باشد که در جایگاه ۱۸ دنیا قرار دارد ، ارائه می دهد . از دیگر دانشگاه هایی که این بورسیه را ارائه می دهند می توان به دانشگاه پلی تکنیک تورین اشاره کرد که در رنکینگ جهانی رتبه ۵۸ رشته های مهندسی است.

شرایط دانشگاه میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای ۵ دانشکده می باشد به نام های کمو، لکو، پیاچنزا، بویزا و دانشکده لئوناردو می باشد. در هر یک از دانشکده های ذکر شده رشته های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می شود .

دانشکده کمو، رشته های مدیریت مهندسی، کامپیوتر و شهرسازی به زبان انگلیسی ارائه می شود. فاصله این دانشگاه تا شهر میلان حدود ۱ ساعت می باشد .

دانشکده لکو که در ۴۰ دقیقه ای شهر میلان واقع شده است رشته های مهندسی معماری ، مکانیک و عمران را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشکده پیاچنزا فقط رشته معماری را به زبان انگلیسی ارائه می دهد که فاصله این دانشگاه تا شهر میلان حدود ۱ ساعت می باشد و سیستم حمل و نقل این شهر بخوبی فعالیت می کند.

کارت غذایی که به دانشجویان این دانشکده ارائه می شود قابلیت save کردن را دارد که بصورت سالانه حدود ۳۰۰ یورو می باشد.

دو دانشکده اصلی این دانشگاه که در شهر میلان واقع شده اند، دانشکده بویزا ، رشته های طراحی داخلی، هوا فضا، صنایع و مکانیک و شهرسازی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و دانشکده لئوناردو، رشته های مخابرات، شهرسازی، ریاضی، مهندسی مواد، مدیریت محیط، فیزیک و معماری را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

شرایط تمدید بورسیه

معمولاً افراد در سال اول تحصیل خود شرایط گرفتن DSU را دارند ولی این بدین معنا نمی باشد که افراد در سالهای دیگر تحصیل هم از این شرایط برخوردار باشند. نکته حائز اهمیت این می باشد که برای بهره گیری از بورسDSUدر سالهای بعدی دانشجویان می بایست ۳۵ واحد درسی را سپری کرده باشند تا بتوانند همچنان از شرایط بورسیه ایتالیا استفاده نمایند و برای سال سوم نیز حتما باید ۸۵ واحد درسی را گذرانده باشند.

کل دوره فوق لیسانس معمولا دو ساله می باشد و سپری کردن ۱۲۰ واحد درسی الزامی است. در کنار این شرایط برای تمامی دانشجویان این مقطع ۱۵ امتیاز کمکی داده می شود که اگر دانشجویی در سال های تحصیلی تعداد واحد های گذرانده کمتر از میزان لازم باشد از ۱۵ امتیاز ذکر شده استفاده کند تا سال های بعدی هم بتوانند از بورسیه ایتالیا استفاده کنند.

با توجه به شرایط ذکر شده افراد براحتی می توانند برای کشور ایتالیا اقدام کرده و با هزینه ای نسبتا پایین در این کشور ادامه تحصیل بدهند ولی ذکر این نکته الزامی می باشد که بسیاری از افراد حتی با بهره گیری از این شرایط در هزینه های خود با مشکل مواجه شده اند.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با توجه به آشنایی شرایط زندگی در ایتالیا به متقاضیان این امر هشدار می دهد که توانایی های فردی افراد بسیار مهم بوده و سبب می شود که زندگی بهتری در کشور ایتالیا داشته باشند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاهها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

 

4/5 ( 2 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

46 پاسخ به “بورسیه ایتالیا”

 1. Hanie گفت:

  سلام خسته نباشید،من برای بورسیه DSU می خواهم اقدام کنم،مدرک تافل زبان انگلیسی دارم اما می خواستم بدونم که با مدرک زبان ایتالیایی‌ هم می شود این بورسه را کسب کرد یا خیر؟
  آزمونی وجود دارد که به جای آیلس،برای زبان ایتالیایی اقدام کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

 2. سارا گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  شرایط سنی برای پذیرش در مقطع کارشناسی به چه صورت هست؟
  تا کارشناسی تحصیل کردم اما قصد دارم در کارشناسی رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدم.
  همچنین درآمد زیر دو ملیون تومان داریم اما منزل برای خودمون هست آیا بازم امکان استفاده از بورسیه استانی ایتالیا برای من هست ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مقطع کارشناسی بهتر است شما تا قبل از ۲۶ سالگی برای کشور ایتالیا اقدام نمایید. امکان دریافت بورس dsu می باشد.

 3. فردیس گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که تو وبسایت گذاشتید.
  من الان سال یازدهم رشته انسانی هستم و میخوام سعی کنم تو دانشگاه های ایتالیا برای رشته روانشناسی بورسیه بشم.چه کارایی لازمه؟
  و اینکه من عاشق زبان ایتالیایی هستم و از انگلیسی خوشم نمیاد.
  آیا میتونم با مدرک زبان ایتالیایی بورسیه ی یه دانشگاه خوب بشم؟
  خوابگاه های دانشجویی و خرج خورد و خوراک اونجا چقدر هزینه نیاز داره؟
  خیلی ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانی این کشور استفاده کنید.

 4. امین گفت:

  سلام برای رشته معماری دوره ارشد حداقل معدل برای بورسیه علمی چقدر در نظر گرفته شده ؟ ایا میتوان با معدل متوسط ولی رزومه مناسب دوره کارشناسی و گرفتن توصیه نامه از اساتید معتبر بورسیه علمی از ایتالیا گرفت یا اینکه شرط اول معدله؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ارشد برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید.

 5. سپهر گفت:

  سلام تشکر میکنم از ارائه اطلاعاتتون، من در رشته مهندسی صنایع با معدل کارشناسی 12.7 از صنعتی اصفهان و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد صنعتی شریف تهران هستم، برای اپلای و فاند از ایتالیا شانسی وجود داره؟ ممنون

 6. سحر گفت:

  سلام من 23 سالمه ،دانشجوی کارشناسی مهندسی معماریم و مدرک کاردانی معماری با معدل 19 دارم چندین رزومه هم دارم میخواستم برای مقطع ارشد تو دانشگاه میلان بورسیه بگیرم تازه زبان شروع کردم
  از کجا باید بدونم چه منابعی باید بخونم و اینکه هنوز 4 ترم دیگه تا تموم شدن لیسانس دارم ،ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز/
   کشور ایتالیا از لحاظ گرفتن فاند بهترین گزینه است و در تمامی مقاطع تحصیلی فند 5000 یورویی DSU را میدهد . نسبت به شرایط شما نیز شانس بالایی برای اخذ این بورسیه وجود دارد.

 7. سمیرا گفت:

  سلام ،،دختر من دوره پیش دانشگاهی رشته ریاضی هست.همیشه هم معدل بالای 19 داشته ،یک ترم دیگه هم مدرک زبانش رو میگیره ،آیا برای بورس Dsuمیتونه شرکت کنه ،ویک بورس Cafe هست آون به چه صورته.ممنون

 8. Ali گفت:

  سلام کی باید اقدام کنیم و کی میتونیم پذیرش بگیریم منظورم اینه که چه ماهی باید از کشور خارج بشیم و بعد این که اگه ۵۰۰۰ یورو میدن ینی فقط ۱۰۰۰ یورو باید از ایران تامین کنیم? و بعد این که ۱۲۰ واحد برای ارشد خیلی زیاده !?

 9. Ali گفت:

  سلام. کی باید اقدام کنیم و برای چه ماهی میتونیم پذیرش بگیریم و مدرک زبانمون کی باید ارائه بکنیم. منظورتون چیه از این که اکثرا توی هزینه هاشون مشکل دارن و علاوه بر پنج هزار یورویی که بهمون میدن برای زندگی تقریبا چقد اضافه تر باید خودمون تامین بکنیم.
  یه چیز دیگه ۱۲۰ واحد برای ارشد به نظرم خیلی زیاده و توی دو سال که نشدنیه
  این که بخوایم توی سال اول هم ۳۵ واحد پاس کنیم خیلی زیاده

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دانشجویان ایرانی که درامدشان نسبت به متوسط درامد اروپا کمتر است بورسیه dsu تعلق میگیرد . معمولا برای یک زندگی دانشجویی 5 هزار یورو کفاف هزینه هارا میدهد . شما هم در ازای اخذ بورسیه متعهد به پاس کردن هر میزان دروس که از طرف دانشگاه تعیین میگردد هستید

 10. الهام گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۶ رشته زبان ایتالیایی هستم میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه دانشگاه ایتالیا باتوجه به اینکه به زبان ایتالی مسلط هستم این کار برام راحته

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.چنانچه بخواهید در همین رشته تحصیل کنید نیازمند مدرک زبان ایتالیایی نیز می باشید. برای گرفتن بورسیه نیاز به مکاتبه می باشد که ببینیم بورسیه شامل این رشته می شود یا خیر.

 11. فاطمه گفت:

  سلام، ببخشید این بورسیه برای مقطع کارشناسی هم هست یا فقط برای فوق لیسانس هست؟در مقطع لیسانس رشته معماری یا گرافیک یا طراحی کدوم دانشگاه این بورس رو دارن؟ و زبانش انگلیسی هست یا ایتالیایی؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه dsu برای دانشجویان کشورهای جهان سوم میباشد و در تمام از این بورسیه میتوان استفاده کرد ولی تدریس در لیسانس به زبان ایتالیایی میباشد

 12. پ گفت:

  سلام با معدل 13.70 دوره لیسانس برای فوق میتونم از این بورسیه لستفاده کنم؟؟(رشته نرم افزار)اگه نه روش دیگری میشه این پایین بودن معدل رو جبران کرد؟؟

 13. پیمان گفت:

  ایا با معدل ارشد 14.70 معدل کارشناسی 16.50 1 مقاله isi یک مقاله سمینار داخلی 1 مقاله سمینار خارجی 2 توصیه نامه از اساتید مربوطه انگیزه نامه و ایلتس 6.5 امکان گرفتن بورس هست برای ایتالیا تو مقطع دکترا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله امکان گرفتن بورسیه هست . چه dsu و چه بورسیه بر اساس مقالات شما و میزان آن بسته به نظر سوپروایزر میباشد

 14. kian گفت:

  سلام.میخواستم بدونم که این بورسیه تا 2 سال دیگر هم هست و یا ممکنه که حذف بشه؟

 15. منیره گفت:

  سلام
  من 26 سالمه و ارشد ژنتیک پزشکی، میخواستم بدونم امکان تحصیل در پزشکی یا دندون پزشکی در ایتالیا وجود داره واسم؟یعنی محدودیت سنی نداره؟ و اینکه امکان دریافت کمک هزینه زندگی و تحصیلی برای پزشکی و دندون پزشکی ایتالیا وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی شما برای گرفتن پذیرش و ویزا در رشته های مرتبط با پزشکی در ایتالیا مناسب نیست. به صورت کلی افرادی که از کشورهای جهان سوم برای تحصیل در ایتالیا اقدام می کنند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.

 16. محمدرضا طیبی گفت:

  سلام میخواستم ببینم اگه معدل زیر 14 باشه راهی برای استفاده از بورس DSU هست؟؟ اگه نیس چجوری میتونم از بورسیه دیگه استفاده کنم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور ایتالیا به صورت dsu مستلزم این است که فرد احراز کند درامد پایینی در ایران دارد (یا پدر خانواده)به دانشجو کمک هزینه سالانه 5000 یورو و تحصیل رایگان داده میشود . از محدودت های آن عدم امکان کار کردن است که مابقی هزینه ها تماما باید از ایران تامین گردد . معدل زیر 14 شانس پایینتری دارند. مدرک زبان انگلیسی هم الزامیست حداقل آیلتس6

 17. فاطمه گفت:

  سلام من در مدارس سمپاد تحصیل میکنم در رشته ریاضی میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته معماری برای مقطع لیسانس هم بورسیه ای مجود داره؟
  و اینکه چه مدارکی برای تحصیل در این مقطع و رشته رو باید ارائه بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید از بورسیه DSU استفاده کنید و باید آیلتس 6 هم داشته باشید و باید نشان دهید که پدر شما درآمد زیر 2 میلیون داره و منزل اجاره ای دارید تا این بورسیه به شما تعلق بگیرد.

 18. baran گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من رشتم انسانیه.معدلم ۱۳۰۹۹ هست. مستونم از فاند dsu استفاده کنم؟
  الا این بآرس استانی به رشته های علوم انسانی تعلق مثه علوم سیاسی،فلسفه، جامعه شناسی تعلق میگیره ؟
  اگه بله، کدوم دانشگاهها.
  خیلی ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بله به شما هم تعلق میگیرد.
   شرایط DSU برای دانشگاههای مختلف، متفاوت می باشد.
   در حال حاضر بندو دانشگاه های ساپینزا و جنوا اعلام شده است.

 19. حانیه گفت:

  سلام من دانشجوی کاردانی معماری هستم برای مقطع ارشد معماری میشه بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان رو گرفت؟و زبان تحصیل در این دانشگاه ایتالیایه یا انگلیسی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ارشد میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید بعلاوه اینکه از بورسیه dsu نیز میتوان استفاده نمود

 20. حنانه گفت:

  سلام بورسیه ی رشته ی طراحی مد و لباس چی،چطوره؟
  با مدرک علمی کاربردی و چطور؟
  اصلا با مدرک کاردانی میشه بورسیه ایتالیا گرفت؟
  ممنون پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دادن بورسیه در این مقطع شانس پایینی دارد و لیتالیا بورسیه تحصیلی در مقاطع زیر فوق لیسانس را برای رشته های فنی قرار داده و شما و شما برای تحصیل در لیسانس نیاز به زبان ایتالیایی دارید

 21. احمدی گفت:

  سلام برای رشته کامپیوتر و مهندسی پزشکی بورس برای مقطع دکترا در ایتالیا وجود دارده؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای 17 و مقالات isi می باشید

 22. اسماعیل گفت:

  ببخشید میخواستم ببینم بورسیه مشابهی برای مقطع دکترا هم در کشور ایتالیا وجود داره ؟!

  • منیژه گفت:

   سلام برای دکتری ژنتیک پزشکی ایتالیا میشه بورسی شد .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای 17 و مقالات isi می باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *