رایگان شدن تمام مشاوره های حضوری به مدت یک ماه!!!! با مجموعه تماس بگیرید! خبر ویژه

بورسیه ایتالیا

بورسیه ایتالیا

Italian Stock Exchange

با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های معتبر دارای رنکینگ بالا در سطح جهان، کشور ایتالیا هرساله میزبان دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان است. یکی از دغدغه های تمام دانشجویان که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. اخذ بورسیه جهت تحصیل برای دانشجویان امری بسیار مهم محسوب می گردد، بورسیه ایتالیا در انواع متنوع و اشکال گوناگون ارائه می گردد.

دریافت بورسیه تحصیلی ارتباط مستقیم با رزومه تحصیلی افراد دارد، در حال حاضر دریافت بورسیه ایتالیا شرایط بسیار مناسب تر و راحت تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد، ایتالیا در انواع مختلف و با شرایط متنوع به دانشجویان بورسیه ارائه می دهد، از این رو دانشجویان بسیاری هرساله برای ادامه تحصیل با شرایط مناسب به این کشور سفر می نمایند.

جهت کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد شرایط تحصیل در ایتالیا از شما دعوت می نماییم به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب تحصیل در ایتالیا را مطالعه نمایید.

دلایل ارائه بورسیه ایتالیا

در حال حاضر بورسیه ایتالیا به روش های مختلفی ارائه می گردد، دولت ایتالیا دلایل و اهداف گوناگونی جهت حمایت از دانشجویان دارد. بدون شک یکی از مهم ترین دلایل ارائه بورسیه به دانشجویان از سوی دولت ایتالیا تحقق سیاست های دولت این کشور جهت حمایت مالی و تحصیلی از دانشجویان مستعد در راستای پرورش و گسترش نیروی کار جوان و تحصیل کرده و به کار گیری فارغ تحصیلان دانشگاهی در بازار کار ایتالیا می باشد.

بورسیه ایتالیا

البته اهداف دیگری نیز برای ارائه بورسیه ایتالیا به دانشجویان وجود دارد، به طور مثال هدف از اعطای بورسیه استانی ایتالیا صرفاً تسهیل در امر زندگی دانشجویی دانشجویان کم درآمد و کمک مالی به دانشجویانی است که در تامین هزینه های تحصیلی و زندگی خود با مشکلات مالی روبرو هستند. متقاضیان این نوع بورسیه را عمدتا دانشجویان کشورهای جهان سوم یا کشورهایی با درآمد اقتصادی پایین تشکیل می دهند.

انواع بورسیه ایتالیا

به طور معمول بورسیه ایتالیا به ۳ روش ارائه می گردد، بورسیه استانی، بورسیه دولتی و بورسیه دانشگاهی که با توجه به وضعیت مالی و رزومه تحصیلی افراد امکان ارائه بورسیه به دانشجویان متقاضی فراهم می باشد. در ادامه به معرفی بورسیه های ایتالیا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

برای آشنایی با انواع بورسیه های تحصیلی این مطلب را مطالعه نمایید: بورسیه تحصیلی

بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

بورسیه استانی ایتالیا (DSU) بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را تأمین می‌کند. این بورسیه به دانشجویانی تعلق دارد که مشکل مالی دارند و پرداخت هزینه‌های دانشگاه برایشان دشوار است. میزان این کمک هزینه و قوانین و مقررات مربوط به آن، در همه استان‌ها تقریباً یکسان است.

بورسیه استانی

در سال مبلغی حدود ۵۰۰۰ یورو به دانشجویان پرداخت می‌شود که دریافت آن مستلزم ارائه و تأیید مدارکی است که وضعیت مالی فرد دانشجو و خانواده‌اش را مشخص می‌کند. میزان درآمد (فیش حقوقی) سرپرست دانشجو و اجاره‌نامه از جمله این مدارک هستند. ضمن اینکه دانشجویانی که از مزایای این بورسیه بهره مند می شوند متعهد می‌ گردند تعداد مشخصی واحد درسی (حداقل ۲۰ واحد) را در سال پاس کند.

معمولاً بورسیه‌ی استانی در دو قسط پرداخت می‌شود که پرداخت قسط دوم، زمانی صورت می پذیرد که دانشجو واحدهای مشخص‌شده را پاس کرده باشد، این تنها تعهدی است که دانشجو در قبال دریافت این بورسیه می‌پذیرد. اگر دانشجو واحدهای مشخص‌شده را پاس نکند، باید قسط اول را پس دهد.

بورسیه دولتی ایتالیا

بورسیه دولتی ایتالیا از سوی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایتالیا و شهروندان ایتالیایی که در خارج از این کشور مشغول به تحصیل هستند ارائه می گردد. مزایایی این بورسیه شامل شهریه‌ی دانشگاه، بیمه‌ی سلامت و خرج زندگی ماهانه است. این رقم برای سال ۲۰۱۸، ماهی ۹۰۰ یورو بوده است.

دولتی

معمولاً ابن بورسیه به رشته ها و مقاطع مشخص شده تعلق می گیرد که شامل آیتم های زیر می باشد:

 • کارشناسی ارشد
 • رشته‌های دانشگاهی هنری، موسیقی و رقص (AFAM)
 • دکتری (PhD)
 • پژوهش تحت نظر استاد راهنما (Progetti in co-tutela)
 • رشته‌‌ های زبان و فرهنگ ایتالیایی

جهت ثبت نام برای دریافت این نوع بورسیه دوره های زمانی ۳، ۶ و ۹ ماهه وجود دارد، شرایط سنی جهت استفاده از این بورسیه برای رشته‌ های کارشناسی ارشد، AFAM و زبان و فرهنگ ایتالیا، تا سقف ۲۸ سال، رشته‌ های دکتری ۳۰ سال و رشته‌ های پژوهشی ۴۰ سال است.

بورسیه دانشگاهی ایتالیا

بورسیه دانشگاهی ایتالیا از سوی دانشگاه های این کشور به دانشجویان متقاضی ارائه می گردد، قوانین و مقررات جهت ارائه این بورسیه ها برای هر دانشگاه متفاوت می باشد. در حال حاضر اکثر دانشگاه های ایتالیا به دانشجویان واجد شرایط بورسیه ارائه می نمایند از مشهورترین دانشگاه های این کشور که بورسیه های متنوعی ارائه می نمایند به دانشگاه های پلی تکنیک میلان، بوکونی، بولونیا، پلی تکنیک تورین، کاتولیکا و … می توان اشاره نمود.

دانشگاهی

دانشگاه های ایتالیا با توجه به شرایط و رزومه تحصیلی دانشجویان بورسیه ارائه می دهند، این بورسیه ها مزایا و شرایط متفاوتی دارند به طور مثال در بعضی از موارد فقط تحصیل دانشجو رایگان خواهد بود و در بعضی از موارد جدا از هزینه تحصیل هزینه زندگی دانشجو نیز پرداخت خواهد شد.

شانس اخذ بورسیه

با توجه به سیاست های اجرا شده توسط دولت ایتالیا در حال حاضر شانس اخذ بورسیه در کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورها بیشتر است، از این رو سالانه دانشجویان بسیاری برای دریافت بورسیه ایتالیا اقدام می نمایند. روش های متنوع جهت ارائه بورسیه به دانشجویان باعث گردیده افرادی که از رزومه تحصیلی بسیار درخشانی برخوردار نیستند هم قادر به اخذ بورسیه گردند.

زمان اقدام جهت اخذ بورسیه

برای دریافت بورسیه ایتالیا ملزم به ثبت نام در زمان تعین شده هستید. با توجه به تنوع روش های ارائه بورسیه از سوی ایتالیا زمان ثبت نام برای هر یک از این بورسیه ها متفاوت خواهد بود.

زمان

رای ثبت نام جهت اخذ بورسیه استانی ایتالیا دانشجویان از اوایل مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه فرصت خواهند داشت، برای بورسیه های دیگر نیز با توجه به ددلاین دانشگاه ها متقاضیان می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه ایتالیا

برای دریافت بورسیه ایتالیا روش های گوناگونی وجود دارد، با توجه به بورسیه مورد نظر دانشجویان ملزم به ارائه مدارک مختلفی می باشند.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه رقابتی دانشگاه های ایتالیا

 • ریز نمرات و مدرک پایین تحصیلات مقاطع قبلی متقاضی
 • مدرک زبان: آیلتس یا b2 ایتالیایی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
مدارک

همانطور که اشاره شد معدل بالا، مقالات معتبر، توصیه نامه از اساتید برجسته، انگیزه نامه قوی و مدرک زبان با نمره بالا تاثیر بسیار بالایی در اخذ بورس رقابتی دانشگاه های ایتالیا را دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورس استانی ایتالیا به شرح ذیل می باشد

 • شناسنامه سرپرست خانواده
 • فیش حقوقی به نام سرپرست خانواده
 • مدرک زبان: آیلتس یا b2 ایتالیایی
 • اجاره نامه به نام سرپرست خانواده
 • اقرارنامه : سندی که در آن تعداد افراد تحت سرپرستی سرپرست خانواده ذکر شده است.

برای دریافت بورسیه استانی ارائه مدارکی که اثبات کند شما برای پرداخت هزینه های تحصیل مشکل دارید شانس شما را افزایش خواهد داد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

70 پاسخ به “بورسیه ایتالیا”

 1. مهدیه گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم برای مقطع لیسانس اقدام.کنم برای بورسیه dsuو کاردانی تموم شده اما میخام از مدرک هنرستانم اقدام کنم ایلس ۶٫۳۰ دارم برای رشته معماری میخاستم بدونم.امکانش هست معدل کل دیپلمم ۱۶٫۷۸

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   تحصیل در مقطع لیسانس در اغلب کشورهای دیگر به زبان همان کشور می باشد و عموما مدرک کاردانی ایران را به رسمیت نمی شناسند.

 2. منفرد گفت:

  سلام ببخشید من لیسانس ریاضی کاربردی دارم که البته ۹ سال پیش بوده در این مدت فوق لیسانس ریاضی محض خوندم و سابقه کاری هم دارم والان مدرس دانشگاه ازاد هستم و در عین حال از دوسال پیش course های انلاین و غیر انلاین زیادی و summer school در زمینه علوم کامپیوتر گذرانده و پروژه هایی نیز انجام داده ام دو مقاله ارسالی به ژورنال ( اللبته در رشته ریاضی) هم دارم . ۳۱ سال سن دارم . می خواستم بپرسم چقدر شانس دارم در رشته علوم کامپیوتر پذیرش و بورس بگیرم بخصوص بورس دانشگاه های پلی تکنیک میلان و تورین

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت ارائه مدرک زبان می توانید برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا اقدام نمایید. با توجه به شرایط عنوان شدهف در صورت اخذ پذیرش به شما بورسیه DSU تعلق می گیرد

 3. Hassan گفت:

  سلام. من درحال حاضر ۲۵ سالمه و دیپلم دارم و آیلتس ۷ آکادمیک. آیا میتونم برای dus ایتالیا اقدام کنم؟ ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا با توجه به شرایط عنوان شده می توانید برای بورسیه های ایتالیا اقدام نمایید.

 4. حمید گفت:

  سلام
  در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر بورس حق کارکردن در خارج از دانشگاه رو داری؟ و اینکه چندساعت در هفته میشه کار کرد

 5. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما ببخشید من یک سوال داشتم بنده دیپلم انسانی با معدل ۱۸ رو دارم و دارای مدرک آیتلس با نمره ۷ رو دارم خواستم ببینم برای امکان پذیرش بورسیه در مقطع کارشناسی وجود داره؟ با تشکر

  • author14 گفت:

   با سلام و احترام
   در کشورهایی که تحصیل به صورت رایگان یا ناچیز است امکان اخذ بورسیه خیلی کم می باشد.

 6. دریا گفت:

  سلام . من کارشناسی معدلم ۱۵/۹۸ بود و الان میخوام ارشد تورین پذیرش بگیرم . میخوام ببینم اول اینکه gre میخواد یا نه؟ و بعد اینکه من چقدر همراه خودم یورو بیارم؟ و اینکه ما خونمون اجاره نیست و درامد پدرم ببشتر از دو میلیونه . بورس بهم تعلق نمیگیره؟؟

  • author14 گفت:

   با سلام و احترام
   اخذ پذیرش از دانشگاه تورین کشور ایتالیا مستلزم ارائه مدرک gre نمی باشد. تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره با کارشناسان مجرب آریاناپارس بهره مند شوید.

 7. امیرحسین گفت:

  سلام
  من معدل کارشناسیم ۱۶.۶۰ رشته نرم افزار دانشگاه آزاده و در امد پدرم هم پایینه بورسیه dsu به من تعلق میگیره؟و اینکه امکانش هست که بورسیه دولت یا خود دانشگاه رو هم علاوه بر dsu بهم بدن؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت اثبات درآمد پایین و ارائه مدارک لازم شما قادر به اخذ بورسیه dsu میگردید. و علاوه بر این بورسیه در صورت پیدا کردن سوپروایزری که شرایط شما مورد تایید ایشان باشد میتوانید از بورسیه دانشگاهی هم استفاده کنید.

 8. شبیر گفت:

  میزان پولی که در صورت بورسیه به ما میدن چقدره ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت احراز تمامی شرایط، مبلغ ۵ هزار یورو به دانشجویان تعلق می گیرد.

 9. امیر احسان گفت:

  بورسیه DSU کل هزینه های دانشجو را تکمیل میکند ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا، امکان دریافت بورسیه ۵۰۰۰ یورویی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی میسر می باشد. با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا، بیشتر هزینه های دانشجو در ایتالیا، تامین می شود.

 10. حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید…من بهمن ماه پارسال از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم ، می خواستم بدونم که برای دریافت بورسیه استانی ، گپ تحصیلی مطرح هست یا خیر ؟ و اینکه اگر بخوام تغییر رشته بدم و دوباره از کارشناسی بخونم ، باز هم امکان گرفتن بورس استانی وجود داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بورسیه استانی ایتالیا dsu به تمامی مقاطع تحصیلی داده می شود . سن شما برای گرفتن پذیرش مجدد در مقطع کارشناسی و همچنین ویزا بسیار تاثیرگذار است.گپ تحصیلی بالای ۲ سال را باید بتوانید توجیه کنید که دلیل این وقفه چه بوده است.

 11. Ali گفت:

  با سلام

  پدر بنده دارای شغل آزاد است . و حقوق بگیر دولت نیست . متاسفانه یکی از موارد مورد نیاز برای بورس استانی ایتالیا فیش حقوقی و ترجمه آن است . در اصل باید از صنف مربوط یه برگه رسمی مبنی بر درآمد پدرم بگیریم ولی مشکلی که وجود داره اینه که پروانه کسب پدرم در زمینه صنایع چوبیه که دیگه تو اون صنف فعالیت نداره و مغازه خودمون رو به اجاره واگذار کردیم . پدرم هم تو ی صنف دیگه مشغول به کاره با یکی از آشناها ولی پروانه نداره توی اون صنف و از پروانه اون آشنا استفاده میکنه . حال سوالی که دارم اینه آیا میشه بعنوان مدرک برای اخذ بورس اجاره نامه مغازمون رو ارسال کنیم و بگیم که درآمد اصلی ما از این ملک اجاره ای هستش ؟ یا حتما باید پروانه کسب اخذ و مقدار در آمد شغل کنونی گفته شه ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای دریافت بورسیه dsu مدارک کسب و کارشان را مثل جواز کسب و قراردادها و مواردی که مربوط به شغلشان می باشد را باید ارائه کنند.

 12. فاطمه گفت:

  با سلام
  با لیسانس صنایع غذایی برای ارشد علوم تغذیه کدام دانشگاه ها پذیرش دارند؟کلا شرط سنی برای بورس استانی در مقطع ارشد چند سال؟
  با تشکر

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید را شما می توانید در سایت وزارت علوم مشاهده کنید و با مراجعه به سایت هر یک از دانشگاه ها تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایید.بورسیه استانی به تمامی مقاطع تحصیلی داده می شود.

 13. Hanie گفت:

  سلام خسته نباشید،من برای بورسیه DSU می خواهم اقدام کنم،مدرک تافل زبان انگلیسی دارم اما می خواستم بدونم که با مدرک زبان ایتالیایی‌ هم می شود این بورسه را کسب کرد یا خیر؟
  آزمونی وجود دارد که به جای آیلس،برای زبان ایتالیایی اقدام کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما با داشتن مدرک هر زبانی چه ایتالیایی و چه انگلیسی که معمولا آیلتس بالای ۶٫۵ از شما می خواهند می توانید بعد از اقدام برای تحصیل در ایتالیا برای بورس dsu اقدام نمایید.برای اقدام در مورد دوره های زبان ایتالیایی نیزمی توانید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

 14. سارا گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  شرایط سنی برای پذیرش در مقطع کارشناسی به چه صورت هست؟
  تا کارشناسی تحصیل کردم اما قصد دارم در کارشناسی رشته ی دیگری ادامه تحصیل بدم.
  همچنین درآمد زیر دو ملیون تومان داریم اما منزل برای خودمون هست آیا بازم امکان استفاده از بورسیه استانی ایتالیا برای من هست ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مقطع کارشناسی بهتر است شما تا قبل از ۲۶ سالگی برای کشور ایتالیا اقدام نمایید. امکان دریافت بورس dsu می باشد.

 15. فردیس گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که تو وبسایت گذاشتید.
  من الان سال یازدهم رشته انسانی هستم و میخوام سعی کنم تو دانشگاه های ایتالیا برای رشته روانشناسی بورسیه بشم.چه کارایی لازمه؟
  و اینکه من عاشق زبان ایتالیایی هستم و از انگلیسی خوشم نمیاد.
  آیا میتونم با مدرک زبان ایتالیایی بورسیه ی یه دانشگاه خوب بشم؟
  خوابگاه های دانشجویی و خرج خورد و خوراک اونجا چقدر هزینه نیاز داره؟
  خیلی ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانی این کشور استفاده کنید.

 16. امین گفت:

  سلام برای رشته معماری دوره ارشد حداقل معدل برای بورسیه علمی چقدر در نظر گرفته شده ؟ ایا میتوان با معدل متوسط ولی رزومه مناسب دوره کارشناسی و گرفتن توصیه نامه از اساتید معتبر بورسیه علمی از ایتالیا گرفت یا اینکه شرط اول معدله؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید میتونید برای ارشد برای ایتالیا اقدام کنید و از بورسیه استانیش استفاده کنید.

 17. سپهر گفت:

  سلام تشکر میکنم از ارائه اطلاعاتتون، من در رشته مهندسی صنایع با معدل کارشناسی 12.7 از صنعتی اصفهان و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد صنعتی شریف تهران هستم، برای اپلای و فاند از ایتالیا شانسی وجود داره؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله می‌توانید برای اخذ فاند اقدام کنید و شانس ان وجود دارد ایتالیا کشوریست که تقریبا با تمامی افراد کشورهای جهان سومی کمک هزینه ایی را می دهد.

 18. سحر گفت:

  سلام من 23 سالمه ،دانشجوی کارشناسی مهندسی معماریم و مدرک کاردانی معماری با معدل 19 دارم چندین رزومه هم دارم میخواستم برای مقطع ارشد تو دانشگاه میلان بورسیه بگیرم تازه زبان شروع کردم
  از کجا باید بدونم چه منابعی باید بخونم و اینکه هنوز 4 ترم دیگه تا تموم شدن لیسانس دارم ،ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز/
   کشور ایتالیا از لحاظ گرفتن فاند بهترین گزینه است و در تمامی مقاطع تحصیلی فند 5000 یورویی DSU را میدهد . نسبت به شرایط شما نیز شانس بالایی برای اخذ این بورسیه وجود دارد.

 19. سمیرا گفت:

  سلام ،،دختر من دوره پیش دانشگاهی رشته ریاضی هست.همیشه هم معدل بالای 19 داشته ،یک ترم دیگه هم مدرک زبانش رو میگیره ،آیا برای بورس Dsuمیتونه شرکت کنه ،ویک بورس Cafe هست آون به چه صورته.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با بررسی شرایط مقطع phd و گاهی اوقات ارشد شامل بورسیه dsu میباشند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر باشماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 20. Ali گفت:

  سلام کی باید اقدام کنیم و کی میتونیم پذیرش بگیریم منظورم اینه که چه ماهی باید از کشور خارج بشیم و بعد این که اگه ۵۰۰۰ یورو میدن ینی فقط ۱۰۰۰ یورو باید از ایران تامین کنیم? و بعد این که ۱۲۰ واحد برای ارشد خیلی زیاده !?

 21. Ali گفت:

  سلام. کی باید اقدام کنیم و برای چه ماهی میتونیم پذیرش بگیریم و مدرک زبانمون کی باید ارائه بکنیم. منظورتون چیه از این که اکثرا توی هزینه هاشون مشکل دارن و علاوه بر پنج هزار یورویی که بهمون میدن برای زندگی تقریبا چقد اضافه تر باید خودمون تامین بکنیم.
  یه چیز دیگه ۱۲۰ واحد برای ارشد به نظرم خیلی زیاده و توی دو سال که نشدنیه
  این که بخوایم توی سال اول هم ۳۵ واحد پاس کنیم خیلی زیاده

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دانشجویان ایرانی که درامدشان نسبت به متوسط درامد اروپا کمتر است بورسیه dsu تعلق میگیرد . معمولا برای یک زندگی دانشجویی 5 هزار یورو کفاف هزینه هارا میدهد . شما هم در ازای اخذ بورسیه متعهد به پاس کردن هر میزان دروس که از طرف دانشگاه تعیین میگردد هستید

 22. الهام گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۶ رشته زبان ایتالیایی هستم میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه دانشگاه ایتالیا باتوجه به اینکه به زبان ایتالی مسلط هستم این کار برام راحته

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.چنانچه بخواهید در همین رشته تحصیل کنید نیازمند مدرک زبان ایتالیایی نیز می باشید. برای گرفتن بورسیه نیاز به مکاتبه می باشد که ببینیم بورسیه شامل این رشته می شود یا خیر.

 23. فاطمه گفت:

  سلام، ببخشید این بورسیه برای مقطع کارشناسی هم هست یا فقط برای فوق لیسانس هست؟در مقطع لیسانس رشته معماری یا گرافیک یا طراحی کدوم دانشگاه این بورس رو دارن؟ و زبانش انگلیسی هست یا ایتالیایی؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه dsu برای دانشجویان کشورهای جهان سوم میباشد و در تمام از این بورسیه میتوان استفاده کرد ولی تدریس در لیسانس به زبان ایتالیایی میباشد

 24. پ گفت:

  سلام با معدل 13.70 دوره لیسانس برای فوق میتونم از این بورسیه لستفاده کنم؟؟(رشته نرم افزار)اگه نه روش دیگری میشه این پایین بودن معدل رو جبران کرد؟؟

  • amin239365 گفت:

   سلام
   بله بورسیه dsu شامل حال شما خواهد شد و یتوانید با دشتن مدرک آیلتس اقدام نمایید

 25. پیمان گفت:

  ایا با معدل ارشد 14.70 معدل کارشناسی 16.50 1 مقاله isi یک مقاله سمینار داخلی 1 مقاله سمینار خارجی 2 توصیه نامه از اساتید مربوطه انگیزه نامه و ایلتس 6.5 امکان گرفتن بورس هست برای ایتالیا تو مقطع دکترا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله امکان گرفتن بورسیه هست . چه dsu و چه بورسیه بر اساس مقالات شما و میزان آن بسته به نظر سوپروایزر میباشد

 26. kian گفت:

  سلام.میخواستم بدونم که این بورسیه تا 2 سال دیگر هم هست و یا ممکنه که حذف بشه؟

 27. منیره گفت:

  سلام
  من 26 سالمه و ارشد ژنتیک پزشکی، میخواستم بدونم امکان تحصیل در پزشکی یا دندون پزشکی در ایتالیا وجود داره واسم؟یعنی محدودیت سنی نداره؟ و اینکه امکان دریافت کمک هزینه زندگی و تحصیلی برای پزشکی و دندون پزشکی ایتالیا وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی شما برای گرفتن پذیرش و ویزا در رشته های مرتبط با پزشکی در ایتالیا مناسب نیست. به صورت کلی افرادی که از کشورهای جهان سوم برای تحصیل در ایتالیا اقدام می کنند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کنند.

 28. محمدرضا طیبی گفت:

  سلام میخواستم ببینم اگه معدل زیر 14 باشه راهی برای استفاده از بورس DSU هست؟؟ اگه نیس چجوری میتونم از بورسیه دیگه استفاده کنم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور ایتالیا به صورت dsu مستلزم این است که فرد احراز کند درامد پایینی در ایران دارد (یا پدر خانواده)به دانشجو کمک هزینه سالانه 5000 یورو و تحصیل رایگان داده میشود . از محدودت های آن عدم امکان کار کردن است که مابقی هزینه ها تماما باید از ایران تامین گردد . معدل زیر 14 شانس پایینتری دارند. مدرک زبان انگلیسی هم الزامیست حداقل آیلتس6

 29. فاطمه گفت:

  سلام من در مدارس سمپاد تحصیل میکنم در رشته ریاضی میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته معماری برای مقطع لیسانس هم بورسیه ای مجود داره؟
  و اینکه چه مدارکی برای تحصیل در این مقطع و رشته رو باید ارائه بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید از بورسیه DSU استفاده کنید و باید آیلتس 6 هم داشته باشید و باید نشان دهید که پدر شما درآمد زیر 2 میلیون داره و منزل اجاره ای دارید تا این بورسیه به شما تعلق بگیرد.

 30. baran گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من رشتم انسانیه.معدلم ۱۳۰۹۹ هست. مستونم از فاند dsu استفاده کنم؟
  الا این بآرس استانی به رشته های علوم انسانی تعلق مثه علوم سیاسی،فلسفه، جامعه شناسی تعلق میگیره ؟
  اگه بله، کدوم دانشگاهها.
  خیلی ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بله به شما هم تعلق میگیرد.
   شرایط DSU برای دانشگاههای مختلف، متفاوت می باشد.
   در حال حاضر بندو دانشگاه های ساپینزا و جنوا اعلام شده است.

 31. حانیه گفت:

  سلام من دانشجوی کاردانی معماری هستم برای مقطع ارشد معماری میشه بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان رو گرفت؟و زبان تحصیل در این دانشگاه ایتالیایه یا انگلیسی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ارشد میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید بعلاوه اینکه از بورسیه dsu نیز میتوان استفاده نمود

 32. حنانه گفت:

  سلام بورسیه ی رشته ی طراحی مد و لباس چی،چطوره؟
  با مدرک علمی کاربردی و چطور؟
  اصلا با مدرک کاردانی میشه بورسیه ایتالیا گرفت؟
  ممنون پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دادن بورسیه در این مقطع شانس پایینی دارد و لیتالیا بورسیه تحصیلی در مقاطع زیر فوق لیسانس را برای رشته های فنی قرار داده و شما و شما برای تحصیل در لیسانس نیاز به زبان ایتالیایی دارید

 33. احمدی گفت:

  سلام برای رشته کامپیوتر و مهندسی پزشکی بورس برای مقطع دکترا در ایتالیا وجود دارده؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای 17 و مقالات isi می باشید

 34. اسماعیل گفت:

  ببخشید میخواستم ببینم بورسیه مشابهی برای مقطع دکترا هم در کشور ایتالیا وجود داره ؟!

  • منیژه گفت:

   سلام برای دکتری ژنتیک پزشکی ایتالیا میشه بورسی شد .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای 17 و مقالات isi می باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *