موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ با عنوان آتیه پردازان و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز 43/128986 با نام گروه آریانا


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلستان همواره یکی از مقاصد محبوب متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور به شمار می رود. از دلایل محبوبیت تحصیل در انگلستان که می توان به آنها اشاره نمود، بالا بودن سطح علمی و رنکینگ دانشگاه های این کشور است.

دانشگاه های انگلستان همواره جزء برترین دانشگاه های جهان از لحاظ کیفیت آموزش و امکانات شناخته می شوند. در جدیدترین رتبه بندی سایت Qs در سال ۲۰۱۹ تعداد ۹۱ دانشگاه انگلستان در میان برترین دانشگاه های جهان معرفی گردید اند.

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی انگلستان میسر است و این کشور برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی  و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در انگلستان به وجود آورده است.

تحصیل در دبیرستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند انگلستان است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و … می باشد. گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان در انگلستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور  را دارا می باشند که با توجه به درآمد قشر تحصیل کرده در کشور انگلستان میزان ۵ تا ۶ هزار پوند به صورت ماهیانه می باشد، صرف این هزینه جهت تحصیل فرزندانتان در انگلستان، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده آنها می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور انگلستان پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند و پس از گذراندن ۴ سال به شهروند انگلستان تبدیل شوند. نکته قابل توجه این است که، یک شهروند انگلیسی می تواند جهت دریافت اقامت انگلستان برای افراد خانواده خود نیز اقدام نماید و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می توانند به وی ملحق شوند.

از آنجا که انگلستان امکانات بسیار ویژه ای در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل قرار می دهد، این کشور همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصیل در معتبرترین مراکز علمی قرار گرفته است.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان باید در نظر داشته باشند تحصیل در مدارس دولتی انگلستان کاملاً رایگان بوده و متقاضیان هزینه ای را پرداخت نخواهند کرد. البته تنها دانش­ آموزانی که در بریتانیا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا حضور دارند امکان تحصیل در مدارس دولتی انگلستان را خواهند داشت. مسئولین محلی انگلستان وظیفه اداره مدارس دولتی این کشور را بر عهده دارند و مدارس مذکور تحت عنوان مدارس Grant Maintained Schools معرفی می ­شوند.

مدارس شبانه روزی

متقاضیان تحصیل در انگلستان باید اطلاع داشته باشند مدارس شبانه روزی موجود در این کشور خصوصی بوده و والدین دانش آموزان موظف به پرداخت هزینه های دوران تحصیل در مدارس شبانه­ روزی انگلستان هستند. تحصیل در مدارس دولتی انگلستان با هزینه دولت این کشور انجام شده اما تحصیل در مدارس شبانه روزی در واقع امکان زندگی در این مدارس را نیز برای دانش ­آموزان فراهم خواهد کرد. دانش آموزانی که نسبت به زبان انگلیسی دچار مشکل هستند می توانند از دوره های آموزش زبان انگلیسی که در مدارس خصوص این کشور وجود دارد استفاده کرده و دانش انگلیسی خود را افزایش دهند.

گواهی عمومی آموزش متوسطه (GCSE)

گواهی عمومی آموزش متوسطه در برخی از دانشکده‌ها همچون بلربیز و برایتون به افراد ۱۳ ساله فرصتی را می دهد که بتوانند برای ورود به دانشگاه آمادگی لازم را کسب کنند. دوره GCSE معروفترین دوره برای دانش آموزانی است که قصد تحصیل در دوره متوسطه را دارند و در کشورهای دیگر مورد تایید است. برای شروع این دوره دانش آموزان باید سن بین ۱۳ تا ۱۶ سال داشته باشند. پس از اتمام این دوره می توانید برای دو دوره شرکت کنید: Foundation یا A-level. دوره های GCSE در سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود.

دانش آموزان این مقطع می توانند با توجه به علاقه خود ۴ عنوان درسی را انتخاب کنند و در امتحانات این درس ها شرکت کنند. دانش آموزانی که کلاس دهم در ایران را گذرانده اند تعیین سطح اولیه می شوند. اگر سطح علمی آنها به مقداری بود که بتوانند دوره A-Levels را آغاز کنند دیگر نیاز نیست در دوره های GCSE حاضر شوند.

تحصیل در انگلستان

دوره A-level

دوره A-level دوره اصلی برای دانش آموزان در انگلستان برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی است. طول این دوره دو سال است و حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام است. در سال اول این دوره معمولا ۴ تا ۵ درس توسط دانش آموزان انتخاب می شود و در سال دوم ۳ تا ۴ درس را انتخاب می کنند. در پایان دو سال دانش آموزان در امتحان ورودی دانشگاه های ممتاز انگلستان شرکت می کنند. نمره هر درس از ۴ می باشد که در کل باید ۸ درس را امتحان دهند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی

افرادی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهند، با توجه به دانشگاه موردنظر باید برای امتحان UKCAT یا BMAT مدارک لازم را داشته باشند. افرادی که از ایران می خواهند وارد دوره A-level شوند باید ۱۶ سال تمام و مدرک دوم دبیرستان را داشته باشند. برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز به گذراندن ۲ سال در این دوره است. چنانچه شما زیر ۱۷ سال سن داشته باشید به مدرک زبان نیازی ندارید ولی بالای ۱۷ سال باید مدرک آیلتس ۵٫۵ داشته باشید.

دوره FOUNDATION

این دوره نیز مانند دوره A-level دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های برتر انگلیس است. Foundation یک دوره ۱۲ ماهه است که شامل سه ترم تحصیلی است که در سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود. تفاوت A-level با Foundation در سن و سطح تحصیلات دبیرستانی است. حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۷ سال تمام است و نیاز به دیپلم سه ساله دبیرستان دارد. برای ورود به دوره Foundation نیاز به حداقل نمره ۵ آیلتس دارید. ترم اول و دوم شامل دروس زبان و IT است و ترم دوم ۴ عنوان از دروس اختصاصی بر حسب نوع رشته دانشگاهی را در بر می گیرد.

ویزای گاردین انگلستان

افرادی که تمایل دارند امکان تحصیل در انگلستان را بدست بیاورند باید در نظر داشته باشند که شرایط تحصیل در انگلستان، در مدارس و دانشگاه های این کشور فراهم بوده و متقاضیان می ­توانند با دریافت ویزای گاردین انگلستان وارد این کشور شده و به تحصیل بپردازند.

با دریافت ویزای گاردین انگلستان یکی از والدین متقاضی نیز می تواند وارد کشور انگلستان شده و تا اتمام دوره تحصیلی فرزندان خود در این کشور اقامت داشته باشند. بر اساس قوانین دولت انگلستان زمانی که ویزای گاردین انگلستان برای دانش ­آموزان متقاضی صادر شود یکی از والدین او نیز امکان دریافت ویزای انگلستان را خواهند داشت. مدارک لازم جهت دریافت ویزای گاردین انگلستان:

 • ارائه گذرنامه معتبر با تصویر
 • ارائه شش قطعه عکس با اندازه تعیین شده از سوی سفارت انگلستان
 • ارائه سند ازدواج
 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی دریافت ویزای گاردین انگلستان
 • ارائه مدرک معتبری که نشان ­دهنده تمکن مالی فرد متقاضی دریافت ویزای گاردین انگلستان است.

مقطع کارشناسی

صدها دوره کارشناسی موجود در مجموعه ای از دانشگاه ها، در موضوعات مختلف وجود دارد. مقطع کارشناسی به طور کلی به چهار نوع تقسیم می شود:

 • لیسانس هنر (BA)
 • لیسانس علوم (کارشناسی)
 • لیسانس آموزش (BEd)
 • لیسانس مهندسی (BEng)

بر خلاف دوره لیسانس که در بسیاری از کشورها که ۴ سال و یا حتی بیشتر است، دوره لیسانس در کشور انگلستان سه ساله است این نکته که فرد متقاضی بعد از گذراندن دوره سه ساله لیسانس می تواند برای دوره یک ساله فوق لیسانس انگلستان اقدام کند و پذیرش بگیرد، برای خیلی از دوست داران تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از دلایل مهم جهت انتخاب این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می شود.

تحصیل در انگلستان

هر فرد متقاضی برای ورود به دوره لیسانس باید مدرک IELTS با نمره ۵٫۵ -۶ آیلتس را دارا باشد. اخذ مدرک زبان هم در ایران میسر می باشد و هم فرد متقاضی می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در داخل کشور انگلستان سپری کند. گفتنی است دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در کشور انگلستان مجوز داشتن همراه را در این مقطع را نخواهند داشت.

اخذ نمایندگی از بسیاری  دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

کشور انگلستان می تواند یکی از بهترین انتخاب های هر فرد برای تحصیل در خارج از کشور و گذراندن مقطع فوق لیسانس محسوب گردد چرا که طول مدت این دوره ۱ سال می باشد و با توجه به اینکه آموزش در کشور انگلستان در سطح بسیار بالایی صورت می پذیرد، افراد پس از گذراندن مقطع فوق لیسانس از کشور انگلستان به سطحی از توانایی و تجربه دست می یابند که قادر خواهند بود آینده ای روشن را برای خود و خانواده خود فراهم کنند.

 • دانش زبان

هر متقاضی برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ۶-۶٫۵ را داشته باشد. اما برای کسانی که این نمره IELTS را ندارند اصلا جای نگرانی نیست زیرا دوره های ویژه ای برای کسانی که نمره ۵٫۵ را دارند فراهم شده که به دوره Pre-master و یا Pre-sessional شناخته می شوند، این دوره ها نه تنها برای افرادی است که نیاز به کسب نمره زبان بالاتری دارند بلکه مناسب برای علاقه مندانی است که قصد دارند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند و می توانند به راحتی با گذراندن این دوره ۶ ماهه برای فوق لیسانس اقدام کنند.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس شما را در راستای کسب اطلاعات بیشتر در دوره Pre-Master به صفحه مربوط به این دوره ها دعوت می نماید. در ضمن ذکر این مطلب هم حائز اهمیت است که در دوره کارشناسی ارشد فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به طور همزمان ببرد، گفتنی است که همسر فرد متقاضی نیز در انگلستان از اجازه کار برخوردار است.

مقطع دکترا

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در انگلستان طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در انگلستان و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است.

دوره Pre-PhD

یک دوره فوق‌العاده در انگلستان قبل از مقطع دکترا وجود دارد به نام Pre-PhD ، این دوره ۶ ماهه برای کسانی که proposal تا به حال ننوشته اند و دانش زیادی در این رابطه ندارند و در مورد مقاله نویسی هم تجربه ای ندارند، دوره ای بسیار مفید است و با گذراندن این دوره می توانند مقطع دکترا را به نحو احسن بگذرانند.

علاقه مندان به تحصیل در این دوره می توانند با هفته ای ۳۰ ساعت کار هزینه های خود را به حداقل برسانند چه بسا که دوره دکترا بهترین موقعیت کاری را برای افراد دارد و با همکاری با اساتید دانشگاه می توانند این دوره تحصیلی را شبیه به دوره کاری کنند. بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر ۱۸ سال در دوره دکترا میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از نظام آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

حق کار و هزینه های تحصیل در انگلستان

به صورت معمول دانشجویان برای زندگی و تحصیل در کشور انگلستان ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دولت انگلستان برای تسهیل کار دانشجویان حق کار دانشجویی در نظر گرفته است.

 • حق کار

دانشجویان در انگلستان مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته به صورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۲ پوند به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

لازم به ذکر است در صورت متاهل بودن دانشجویان، دولت انگلستان حق کار تمام وقت را برای همراهان در نظر گرفته است. این نکته بدین معناست که همسران دانشجویان در هفته ۴۰ ساعت اجازه کار خواهند داشت.

 • هزینه های تحصیل

دانشجویان بین المللی هزینه های بیشتری را نسبت به سایر دانشجویان پرداخت می کنند که برای دوره های کارشناسی سالیانه در حدود ۲۰ هزار پوند، برای تحصیلات در دوره های کارشناسی ارشد در حدود ۱۲ تا ۱۷ هزار پوند می باشد.

تحصیل در انگلستان

البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به رشته های مختلف و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد و نمی توان هزینه واحدی را برای تمامی دوره ها در نظر گرفت. رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نسبت به سایر رشته ها، هزینه های بیشتری دارد.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور انگلستان می باشد.

در بحث هزینه های تحصیل در انگلستان بطور مثال در شهر لندن حداقل هزینه یکسال زندگی خود که معادل ۱۱۳۸۵ پوند است را باید در حساب خود داشته باشید که در صورت داشتن همراه ۷۶۰۵ پوند به آن اضافه می شود. در صورت قصد زندگی در خارج از لندن معادل ۹۱۳۵ به ازای فرد اصلی و ۶۱۲۰ به ازای همراه را در حساب بانکی خود نشان دهید.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در انگلستان دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر این کشور است. ویزای تحصیلی انگلستان تحت عنوان tier 4 visa student شناخته می شود و دارای دو زیر مجموعه است. افرادی که سن آنها بین ۴ تا ۱۷ سال می باشد و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند جهت ویزای child tire 4 اقدام نمایند و در مقابل افرادی که سن آنها بیشتر از ۱۷ سال است برای ادامه تحصیل در انگلستان می توانند ویزای general tier 4 را دریافت نمایند.

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی انگلستان در قدم نخست باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده تمکن مالی متقاضی باشد و کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را تحت پوشش قرار می دهد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند برای ورود به این کشور باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند (البته تا زمانی که کشور انگلستان در میان کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد دانشجویان این حوزه برای ادامه تحصیل در انگلستان احتیاج به دریافت ویزای دانشجویی این کشور ندارند).

اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی

چنانچه متقاضیان تحصیل در انگلستان درخواست ویزای  child tier 4 را داشته باشند حساب بانکی اعلام شده باید به نام شخص متقاضی و یا یکی از والدین وی باشد. این در حالی است که در صورت درخواست ویزای tier 4 genera متقاضی امکان استفاده از تمکن مالی والدین و یا سرپرست خود را خواهد داشت.

در صورت درخواست هرکدام از این ویزاهای تحصیلی انگلستان باید مدارکی از سوی متقاضیان ارائه شود که عبارتند از:

 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه مدرک فرزند خواندگی
 • ارائه سند معتبر که از سوی دادگاه صادر شده و در آن نام سرپرستان متقاضی عنوان شده باشد.
 • ارائه نامه رضایت والدین جهت استفاده از پول توسط دانشجوی متقاضی تحصیل در انگلستان

اشخاصی که سنی کمتر از ۱۲ سال دارند باید درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa از سوی والدین آنها ارائه شود. در این حالت والدین باید مدارکی را ارائه دهند که تمکن مالی آنها را مشخص کند. ارائه مدارکی که نشان دهنده کار و زندگی والدین در کشوری غیر از انگلستان است، الزامی بوده و متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مدرکی را ارائه دهند که نشان دهنده ترک انگلستان پس از اتمام تحصیلات است.

متقاضیان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حداقل ۳ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی درخواست ویزای خود را ارائه دهند. هزینه ه­ایی که برای دریافت هر دو نوع ویزای تحصیلی انگلستان باید از سوی متقاضیان پرداخت شود حدود ۳۲۸ پوند است. همراهان که قصد دریافت ویزای جنرال انگلستان را دارند نیز باید این مبلغ را جهت دریافت ویزای انگلستان بپردازند تا مجوز ورود به این کشور برای آنها صادر گردد.

دریافت healthcare surcharge

متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مبلغی را به ­عنوان healthcare surcharge بپردازند که برای هر فرد متقاضی حدود ۱۵۰ پوند در طول سال خواهد بود. همراهان متقاضی اصلی نیز باید همین مبلغ را برای دریافت healthcare surcharge بپردازند. البته متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند باید در نظر داشته باشند مبلغ تعیین شده برای یک سال است اما پرداخت این مبلغ برای تمام سال های تحصیل الزامی است و ارائه رسید پرداخت مبلغ موردنظر در پرونده درخواست ویزا ضروری است.

دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلستان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده توانایی آنها در پرداخت کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در انگلیس می باشد. تقاضا کنندگان باید حساب بانکی به نام خود و یا والدینشان داشته باشند که مبلغ تعیین شده به ­عنوان موجودی بانکی در آن واریز شده باشد. متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مبلغ تعیین شده را ۳۱ روز پیش از درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در حساب بانکی واریز کرده باشند و به مدت ۲۸ روز متوالی نیز باید در حساب قرار داشته باشد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. از همین رو علاقه مندان به تحصیل در انگلستان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشند.

4.7/5 ( 6 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

810 پاسخ به “تحصیل در انگلستان”

 1. صادق گفت:

  بعد از فارغ التحصیل شدن اصلا امکان نداره بشه موند و کار کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در پایان دوره تحصیلی, شما با پیدا کردن کار می توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت انگلستان را دریافت نمایید. یا اینکه از طریق سرمایه گذاری انگلیس بعد از تحصیل اقدام نمایید که در هر دو صورت شما می توانید ویزای خود را تبدیل کرده و در نهایت اقامت دریافت نمایید.

 2. ریحانه گفت:

  سلام وقت بخیر من ۱۶ سالمه می تونم برای انگلیس از همین حالا اقدام کنم؟ آیا پدر یا مادرم هم می تونند با من باشند؟ برای کانادا شرایط به چه صورت می باشد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان اقدام برای ویزای تحصیلی انگلیس برای شما از همین سن وجود دارد. تا ۱۳ سالگی یکی از والدین می تواند به عنوان همراه با شما باشد. برای ویزای تحصیلی کانادا از همین سن امکان اقدام وجود دارد و یکی از والدین به عنوان همراه تا قبل از ورود شما به دانشگاه می توانند با شما باشند.

 3. حامد گفت:

  سلام
  محدودیت سنی برای دوره کارشناسی ارشد وجود داره؟
  من الان ۳۶ سالمه

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد در انگلستان گپ تحصیلی شما بسیار مهم می باشد و شما باید بتوانید دانشگاه و آفیسر ویزاتون رو مجاب نمایید که علت این گپ تحصیلی چه مواردی بوده است در اینصورت شما می توانید برای ارشد اقدام نمایید.

 4. Saba گفت:

  چطور میتونم برای تحصیل در انگلستان بورسیه بگیرم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در مقاطع دیگر ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.

 5. فرهاد بابایی گفت:

  سلام
  هزینه تحصیل و زندگی سالانه به پول خودمون چقدر میشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل و زندگی سالیانه حدود ۲۵ هزار پوند به بالا می باشد که با توجه به نوسانات نرخ ارز شما می توانید بر اساس نرخ روز محاسبه نمایید.

 6. الهام گفت:

  سلام
  من ٢٩ سالمه دانشجوی سال ٢ PHD دانشگاه ازاد هستم،معدل ارشدم ١٨.۵ بود.معدل ٢ ترم دکتری هم ١٩،۵ بوده،در همایش شرکت کردم و مقاله برتر شدم.زبانم خوبه ولی هنوز ایلتس ندارم
  متاهل هستم و یک فرزند٣ ساله دارم،خاله من در منچستر انگلیس زندگی میکنه و مشکل اسکان ندارم در انگلیس،میخوام برای دکتری انگلیس اقدام کنم،اما هزینه تحصیل خیلی زیاده،میشه بورس شد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط اعلام شده می توانید برای بورسیه دانشگاههای کشور انگلستان اقدام نمایید. لازم بذکر است که به صورت کلی شانس افراد برای اخذ بورسیه از دانشگاه های انگلستان بسیار پایین می باشد.

 7. Sh___405 گفت:

  سلام من دانش اموز سال دوازدهم رشته مهندسی ساختمان (عمران) ودر هنرستان درس خوندم و معدل ۱۶ به بالا هست .وشرایط مالی انچنانی هم ندارم .وقصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان رو دارم ،میخواستم بدانم با این شرایط امکانش هست در کشور انگلستان ادامه تحصیل داد.و چگونه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا خواهد کرد و در این مقطع ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.هزینه یکسال تحصیل و زندگی در انگلستان حداقل ۲۵۰۰۰ پوند می باشد.

 8. سلام میشه شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان رو بفرمائید

 9. نانی گفت:

  سلام من امسال دیپلم‌تجربی میگیرم میخواستم بپرسم نمره آیلتس و نمره دیپلم برای رشته پزشکی چند باید باشد؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   هر کشوری برای پذیرفتن دانشجوی پزشکی شرایط مخصوص به خود را دارد.مثلا برای کشور ایتالیا آیلتس 6 کافی است.

 10. پدرام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ارشد از دانشگاه آزاد اصفهان دارم
  آیلتس دارم
  همایش های بین المللی رفتم
  توصیه نامه دارم
  مقاله isi دارم
  معدل ارشدم بالای 18 است
  میخوام برای دکترا مدیریت اقدام کنم.
  آیا با این شرایط می توانم بورسیه از انگلستان بگیرم؟
  با تشکر

 11. میم.ر گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه شهید بهشتی هستم خواستم ببینم در صورت گرفتن نمره آیتلس ۷ با معدل ۱۸ میتونم برای انگلستان اقدام کنم در مقطع ارشد بین الملل؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *