تحصیل در انگلستان


راهنمای جامع تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلستان بدون تردید یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. انگلستان از بالاترین سطح کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی به همراه دانشگاه های فوق العاده معتبر برخوردار است، از این رو هیچ جای تعجبی ندارد که انگلستان همواره در بین ۳ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی قرار دارد.

دانشگاه های انگلیس طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را به بهترین شکل ارائه می نمایند، مدت زمان لازم جهت اخذ مدارک آکادمیک در انگلستان نسبت به اغلب کشورهای جهان کم تر است، در واقع دانشجویان در انگلستان می توانند مدرک کارشناسی خود را در ۳ سال و کارشناسی ارشد را تنها در یک سال دریافت نمایند، این بازه زمانی قطعاً باعث کاهش چشمگیر هزینه های دانشجویان بین المللی خواهد شد. علاوه بر این دانشگاه های انگلستان بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بسیار متنوع و فراوانی را ارائه می نمایند که دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند از این شرایط بهره مند گردند، در ادامه این مطلب با شرایط تحصیل در کشور انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلستان همواره یکی از مقاصد محبوب متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور به شمار می رود. از دلایل محبوبیت تحصیل در انگلستان که می توان به آنها اشاره نمود، بالا بودن سطح علمی و رنکینگ دانشگاه های این کشور است.

دانشگاه های انگلستان همواره جزو برترین دانشگاه های جهان از لحاظ کیفیت آموزش و امکانات شناخته می شوند. در جدیدترین رتبه بندی سایت Qs در سال ۲۰۲۱ تعداد ۹۱ دانشگاه انگلستان در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

 

سیستم آموزشی انگلستان

انگلستان دارای نظام آموزشی یکپارچه و منظمی است. سیستم آموزشی انگلستان در مقاطع دانشگاهی با اغلب کشورهای جهان تفاوت های دارد، به طور مثال طول دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در اکثر کشورهای جهان ۲ ساله است، در حالیکه در انگلستان این مقطع تحصیلی ۱ ساله می باشد. به طور کلی سیستم آموزشی انگلستان شامل مقاطع پیش دبستانی تا دکترا می باشد.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان می بایست حتما سن ۱۸ سال را داشته باشید. با توجه به این که موقعیت هر فردی در هر زمان از زندگی برای تحصیل می تواند متفاوت باشد. در این کشور حداکثری برای سن افراد تعریف نشده و تا هر سنی که باشید و علاقه مند به تحصیل، می توانید درخواست ویزا برای تحصیل در انگلستان را بدهید. البته این موضوع کاملا وابسته به رشته انتخابی افراد است و در هر سنی برای انتخاب هر رشته ای می بایست موقعیت های لازم آن رشته را دارا باشند. افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقاطع زیر می توانند تحصیل خود را آغاز نمایند:

دوره اول دانشجویان بین الملل

طبق آزمون های ورودی که از افراد گرفته می شود این نتیجه حاصل می شود که فرد آمادگی لازم جهت شرکت در دوره کارشناسی را ندارد. برای پیدا کردن این آمادگی ابتدا می بایست این دوره را که مدت آن ۱۲ ماه می باشد بگذراند. ۹ تا ۱۲ درس در این دوره به افراد آموزش داده می شود.

دوره کارشناسی

از این دوره دانشگاه ها بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر می گیرند. این بورسیه برای دانشجویان با استعداد و دانشجویانی است که دارای سوابق و رزومه ارزشمندی می باشند. مدت زمان تحصیل در این دوره بین ۳ تا ۴ سال نسبت به رشته های مختلف متغیر است.

دوره پیش از کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را دارند باید قبل از هر کاری این دوره را بگذرانند. این دوره بین ۳ تا ۶ ماه طول می کشد و متقاضیان می توانند در این دوره ثبت نام کرده و شرکت کنند.

دوره کارشناسی ارشد

افرادی هستند که به دنبال پیشرفت در تخصص خود می باشند یا به دنبال کسب رتبه بالا تری در محیط شغلی خود هستند. این افراد می بایست اقدام به شرکت در دوره کارشناسی ارشد نماید که در انگلستان به مدت ۱ سال طول خواهد کشید.

دوره پیش از دکتری

بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد افرادی که قصد اقدام به شرکت در دوره دکتری دارند می بایست به مدت ۶ تا ۹ ماه در این دوره شرکت نمایند. این افراد کاری که در این دوره می کنند این است که روی پروژه یا تحقیق خود در این دوره کار می کنند تا آن را به یک نتیجه نهایی برسانند.

دوره دکتری

اکثر دانشجویان بین الملل در این مقطع اقدام به مهاجرت تحصیلی به انگلستان می نمایند. در این دوره بورسیه های مختلفی به دانشجویان تعلق می گیرد که یک فرد با داشتن رزومه قوی به راحتی می تواند از آن ها استفاده نماید. مدت زمانی که این دوره طول می کشد ۳ تا ۴ سال می باشد.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه انگلستان

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در بهترین مدارس خصوصی و دولتی انگلستان میسر است و این کشور برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط مطلوبی را فراهم نموده است. خوابگاه های دانش آموزی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیا بر روند تحصیلی و زندگی دانش آموز و … از امکانات قابل توجهی است که کشور انگلستان جهت بهبود و ارتقا سطح کیفی زندگی در حین تحصیل برای دانش آموزان تدارک دیده است.

تحصیل در انگلستان مقطع مدارس

کودکان در کشور انگلستان از ۳ سالگی وارد دوره های پیش دبستانی می شوند. این دوره ها در ارتباط با تقویت کودکان در زمینه های مختلف نظیر برقراری روابط اجتماعی، آمادگی کودکان برای ورود به مدرسه، استقلال طلبی و … برگزار می گردد.

سن شروع تحصیل در مدارس انگلستان ۵ سالگی می باشد، البته این امکان برای والدین وجود دارد که کودک خود را در ۴ سالگی در مدرسه ثبت نام نمایند. طول دوره مقطع تحصیلی در دبستان ۶ سال است و هزینه های تحصیل در دبستان های انگلستان سالیانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند می باشد.

تحصیل در انگلستان مقطع دبیرستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در دوره دبیرستان سالیانه حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند انگلستان است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و … می باشد.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان در انگلستان امکان ورود به بهترین دانشگاه های این کشور را خواهند داشت، با توجه به درآمد قشر تحصیل کرده در کشور انگلستان که به میزان ۵ تا ۶ هزار پوند به صورت ماهیانه می باشد، صرف این هزینه جهت تحصیل فرزندانتان در انگلستان، سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی در راستای آینده آنها می باشد.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

گواهی عمومی آموزش متوسطه (GCSE) انگلستان

گواهی عمومی آموزش متوسطه در برخی از دانشکده‌ها همچون بلربیز و برایتون به افراد ۱۳ ساله فرصتی را می دهد که بتوانند برای ورود به دانشگاه آمادگی لازم را کسب کنند. دوره GCSE معروفترین دوره برای دانش آموزانی است که قصد تحصیل در دوره متوسطه را دارند و در کشورهای دیگر مورد تایید است. برای شروع این دوره دانش آموزان باید سن بین ۱۳ تا ۱۶ سال داشته باشند. پس از اتمام این دوره می توانید برای دو دوره شرکت کنید: Foundation یا A-level. دوره های GCSE در سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود.

دانش آموزان این مقطع می توانند با توجه به علاقه خود ۴ عنوان درسی را انتخاب کنند و در امتحانات این درس ها شرکت کنند. دانش آموزانی که کلاس دهم در ایران را گذرانده اند تعیین سطح اولیه می شوند. اگر سطح علمی آنها به مقداری بود که بتوانند دوره A-Levels را آغاز کنند دیگر نیاز نیست در دوره های GCSE حاضر شوند.

دوره A-level در انگلستان

دوره A-level دوره اصلی برای دانش آموزان در انگلستان برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی است. طول این دوره دو سال است و حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام است. در سال اول این دوره معمولا ۴ تا ۵ درس توسط دانش آموزان انتخاب می شود و در سال دوم ۳ تا ۴ درس را انتخاب می کنند. در پایان دو سال دانش آموزان در امتحان ورودی دانشگاه های ممتاز انگلستان شرکت می کنند. نمره هر درس از ۴ می باشد که در کل باید ۸ درس را امتحان دهند.

دوره FOUNDATION در انگلستان

این دوره نیز مانند دوره A-level دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های برتر انگلیس است. Foundation یک دوره ۱۲ ماهه است که شامل سه ترم تحصیلی است که در سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود. تفاوت A-level با Foundation در سن و سطح تحصیلات دبیرستانی است. حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۷ سال تمام است و نیاز به دیپلم سه ساله دبیرستان دارد. برای ورود به دوره Foundation نیاز به حداقل نمره ۵ آیلتس دارید. ترم اول و دوم شامل دروس زبان و IT است و ترم دوم ۴ عنوان از دروس اختصاصی بر حسب نوع رشته دانشگاهی را در بر می گیرد.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی

صدها دوره کارشناسی موجود در مجموعه ای از دانشگاه ها، در موضوعات مختلف وجود دارد. مقطع کارشناسی به طور کلی به چهار نوع تقسیم می شود:

 • لیسانس هنر (BA)
 • لیسانس علوم (کارشناسی)
 • لیسانس آموزش (BEd)
 • لیسانس مهندسی (BEng)

دوره کارشناسی در کشور انگلستان سه ساله است، در حالیکه این دوره در اکثر کشورهای جهان ۴ ساله می باشد. در کنار مزیت های متنوع تحصیل در انگلستان این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه دانشجویان فراوانی را جهت تحصیل در این کشور به خود جلب می نماید. افراد متقاضی برای ورود به دوره کارشناسی به مدرک زبان IELTS با نمره ۵٫۵ -۶ نیاز خواهند داشت. گفتنی است دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در کشور انگلستان مجوز داشتن همراه در این مقطع را نخواهند داشت.

تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی ارشد

بدون شک تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان می تواند دریچه رو به موفقیت و تحقق آرزوهای افراد محسوب گردد. طول دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان بر خلاف اغلب کشورهای جهان ۱ ساله است. با توجه به کیفیت بالای سیستم آموزشی انگلستان و اعتبار فوق العاده دانشگاه های این کشور، دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان می شوند فرصت دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب با درآمد بالا را خواهند داشت که در این صورت امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی انگلستان نیز برای فرد و خانواده وی به راحتی میسر خواهد بود.

هر متقاضی برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ۶-۶٫۵ را داشته باشد. اما برای کسانی که این نمره IELTS را ندارند اصلا جای نگرانی نیست زیرا دوره های ویژه ای برای کسانی که نمره ۵٫۵ را دارند فراهم شده که به دوره Pre-master و یا Pre-sessional شناخته می شوند، این دوره ها نه تنها برای افرادی است که نیاز به کسب نمره زبان بالاتری دارند بلکه مناسب برای علاقه مندانی است که قصد دارند رشته تحصیلی خود را تغییر دهند و می توانند به راحتی با گذراندن این دوره ۶ ماهه برای فوق لیسانس اقدام کنند.

از دیگر مزایای قابل توجه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اجازه ورود همراه دانشجو (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)  به کشور انگلستان می باشد. در واقع خانواده دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به طور همزمان با وی می توانند وارد این کشور شوند، لازم به ذکر است که همسر فرد متقاضی نیز در انگلستان از اجازه کار تمام وقت برخوردار است.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان رشته های پزشکی و دندانپزشکی

افرادی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهند، با توجه به دانشگاه موردنظر باید برای امتحان UKCAT یا BMAT مدارک لازم را داشته باشند. افرادی که از ایران می خواهند وارد دوره A-level شوند باید ۱۶ سال تمام و مدرک دوم دبیرستان را داشته باشند.

برای ورود به رشته های پزشکی در انگلستان نیاز به گذراندن ۲ سال در این دوره است. چنانچه شما زیر ۱۷ سال سن داشته باشید به مدرک زبان نیازی ندارید ولی بالای ۱۷ سال باید مدرک آیلتس ۵٫۵ داشته باشید.

تحریریه ی آریاناپارس برای علاقه مندانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی را دارند مطالبی با عنوان داروسازی در انگلستان را گردآوری نموده است که با مراجعه به آن می توانید از جزئیات و شرایط تحصیل در این رشته مطلع شوید.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان مقطع دکترا

معمولاً دانشجویان متقاضی برای اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع دکترا به رزومه تحصیلی قابل توجهی نیاز خواهند داشت. معدل بالای ۱۷، مقالات بین المللی ISI، فعالیت های تالیفی و … شانس افراد را برای جلب نظر دانشگاه و استاد راهنما (Supervisor) جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا افزایش خواهد داد. به طور کلی در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی متفاوت حاکم در انگلستان طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در انگلستان و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 7-6.5 است.

دوره Pre-PhD در انگلستان

یک دوره فوق‌العاده در انگلستان قبل از مقطع دکترا وجود دارد به نام Pre-PhD ، این دوره ۶ ماهه برای کسانی که proposal تا به حال ننوشته اند و دانش زیادی در این رابطه ندارند و در مورد مقاله نویسی هم تجربه ای ندارند، دوره ای بسیار مفید است و با گذراندن این دوره می توانند مقطع دکترا را به نحو احسن بگذرانند.

علاقه مندان به تحصیل در مقطع دکترا می توانند به واسطه انجام ۳۰ ساعت کار در هفته بخش قابل توجهی از هزینه های خود را پوشش دهند، چه بسا که دوره دکترا بهترین موقعیت کاری را برای افراد دارد و با همکاری با اساتید دانشگاه می توانند این دوره تحصیلی را شبیه به دوره کاری سپری نمایند. داشتن همراه (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) در دوره دکترا مانند دوره کارشناسی ارشد میسر است و گذشته از اجازه کار تمام وقت به همسر دانشجو فرزندان وی نیز می توانند به راحتی از نظام آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان

انگلستان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی است و به دلیل داشتن شرایط اقتصادی، اجتماعی و رفاهی مطلوب می تواند امکانات ایده آلی را برای داوطلبان مهاجرت تحصیلی فراهم آورد. در ذیل به معرفی تعدادی از بهترین رشته های پر سود و مناسب برای تحصیل در بریتانیا می پردازیم.

از جمله مزایایی که می توان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان برشمرد موارد ذیل است:

 • آموزش با به روزترین متدها و تکنیک ها
 • هزینه های تحصیلی در انگلیس نسبت به آمریکا و سایر مقاصد دنیا مقرون به صرفه تر است
 • دوره های تحصیلی به تناسب نیاز متقاضیان و دانشجویان کوتاه تر است
 • داشتن مسافت کمتر نسبت به سایر کشورهای دنیا با ایران و تبعا پایین آمدن هزینه های تردد
 • فراهم بودن زمینه های کار همزمان با تحصیل در این کشور
 • بالا بودن رتبه علمی دانشگاه ها و مراکز تحصیلی انگلیس
 • اعطای مدارک تحصیلی با درجه اعتبار بالا و متفاوت از سایر مقاصد مهاجرت

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

رشته پزشکی در انگلستان

رشته پزشکی یکی از پر طرفدار ترین و پر مخاطب ترین رشته ها در دانشگاه های انگلستان به شمار می رود و هر ساله بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان در مقاطع مختلف رشته پزشکی، عازم این کشور محبوب و برتر می شوند.

به علت اعتبار بسیار بالای دانشگاه های موجود در انگلستان، مدارک صادره این موسسات آموزشی، ارزش و اعتبار ویژه ای نزد جهانیان دارند.

جهت تحصیل در رشته پزشکی در ابتدا شما مستلزم به شرکت در دوره های  A-level می باشید که در این دوره، دروس پایه اعم از زیست، شیمی و . . . ارائه می گردند و شما را به لحاظ برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و تقویت علوم پایه مورد نیاز و مرتبط با این رشته می نماید.

این دوره در سه حالت، نرمال، فشرده و عادی برگزار می گردد.

به طور میانگین برای اتمام دوره کارشناسی پزشکی ۶ تا ۱۰ سال نیاز به صرف زمان دارد و حوصله و صبوری بسیاری می طلبد.

پس از آن افراد وارد مقطع بعدی، یعنی برنامه فاندیشن خواهند شد و در طی ۲ سال به نقطه پایان این مقطع خواهند رسید.

و در نهایت برای اخذ تخصص، پزشکان موظف اند تا با توجه به رشته و تخصص مورد علاقه خود، زمانی را برای سپری کردن این مطقع در نظر بگیرند. مدت زمان این مقطع با توجه به تخصص انتخابی پزشکان، متغیر می باشد.

پزشکی و دندانپزشکی از پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در انگلیس هستند و دلیل این امر وجود یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین نظام های پزشکی و درمان در این جزیره اروپایی است.

درآمد بالا و مطلوب و دارا بودن پزشکان و کادر درمان از اعتبار اجتماعی بالا از دیگر مزایای تحصیلی پزشکی انگلیس است.

کوتاه بودن دوره تحصیل برای پزشکی به مدت ۵ سال و دندان پزشکی به مدت ۶ سال

در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های انگلستان جهت تحصیل در رشته پزشکی خواهیم پرداخت.

دانشگاه آکسفورد

این دانشگاه رتبه ۲۱ جهانی را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده است و جزو ۱۰ دانشگاه معتبر جهان، شناخته می شود.

کالج لندن

این موسسه آموزشی با کسب رتبه ۴۹  در رتبه بندی سال ۲۰۱۹، یکی از دانشگاه های بلند آوازه در قلرو برتانیا محسوب می گردد.

دانشگاه کمبریج

کمبریج یکی دیگر از دانشگاه های سطح بالای دنیا است که رتبه ۲۷ را در سطح بین المللی به خود اختصاص داده است.

از دیگر دانشگاه های معتبر جهت تحصیل پزشکی در انگلستان می توان از مواردی همچون:

دانشگاه منچستر(رتبه ۷۴)، دانشگاه اقتصاد و علم سیاسی لندن (رتبه ۱۱۷)، دانشگاه لیدز(رتبه ۱۲۸)، کینگز کالج (رتبه ۱۵۶)، دانشگاه نیوکاسل (رتبه ۱۸۴)، امپریال کالج (رتبه ۱۵۳) و دانشگاه ساوتهمپتون (رتبه ۱۹۰) اشاره نمود.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در کالج‌ های انگلستان

کشور انگلستان به عنوان یکی از مهم ترین کشور ها برای مهاجرت، توجه داوطلبان زیادی را به خود جلب نموده است.

قلمرو پادشاهی بریتانیا، میزبان و پذیرای بسیاری از دانش آموزان و دانش جویان بین المللی می باشد. این کشور قدرتمند و با وسعت با ارائه بهترین و با کیفیت ترین و استاندارد ترین اصول و متد های آموزشی، دانش آموزان فراوانی را که در بازه سنی ۷ الی ۱۸ سال هستند را از سر تا سر جهان به سوی کالج های بریتانیا فرا می خواند.

به طور کلی، کالج های انگلستان را می توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی نمود.

تفاوت میان کالج های خصوصی و دولتی در برنامه ها و دروس ارائه شده برای دانش آموزان می باشد. به عنوان نمونه، کالج های خصوصی، با ارائه برنامه ها، کارگاه ها و کلاس های خارج و بیشتر از سر فصل استاندارد مورد وزارت علوم، شهریه های بیشتری را نسبت به کالج های دولتی دریافت می نمایند.

مجموعا ۴ دوره اصلی در کالج های انگلستان ارائه می شوند که در ادامه به بررسی کلی در رابطه با این ۴ دوره، خواهیم پرداخت.

دوره  A-level

گذراندن این دوره یکی از پیش شرط های اصلی ورود به بسیاری از دانشگاه های برتر انگلستان می باشد. دانش آموزان پس از دریافت مدرک GCSE  می توانند در این دوره شرکت نموده و پس از کسب حد نصاب نمره قبولی این دوره به دانشگاه راه پیدا کنند.

طول دورهA-level  دو سال است.

دوره Foundation

این دوره نیز یکی از دوره های آمادگی برای راه یابی به  دانشگاه های کشور انگلستان است. طول این دوره ۱ سال است و داوطلبان دارای سن ۱۶ سال و بالاتر می توانند در آن ثبت نام نمایند.

دوره FOUNDATION  جهت ورود به تمامی رشته و دانشگاه ها به جز رشته پزشکی معتبر است و داوطلبان پزشکی باید به جای این دوره، دوره a-level  را بگذرانند.

دوره HND.Higher National Diploma

این دوره مخصوص داوطلبانی است که مشغول به کار یا تحصیل در حرفه صنعتی خاصی هستند و می توانند از طریق شرکت در آن مهارت های خود را توسعه دهند.

این دوره به شکل پاره وقت یا تمام وقت ارائه شده که طول دوره تمام وقت۲ سال و پاره وقت ۴ سال می باشد.

دوره BTEC Nationals

این دوره به نوعی هدایت تحصیلی برای دانش آموزان به حساب می آید و به آن ها کمک می کند تا بدانند چه رشته تحصیلی برایشان آینده شغلی مناسب تری را فراهم می کند.

طول این دوره ۲ سال و برای دانش اموزان ۱۶ سال و بیشتر طراحی شده است.

از بهترین، معتبر ترین و شناخته شده ترین کالج های مستقر در انگلستان، می توان به کالج هایی نظیر: کالج DLD، کالج Abbey، کالج Bellerbys و کالج Kings اشاره نمود.

رشته حقوق در انگلستان

تحصیل در رشته حقوق در انگلستان به  دلیل دارا بودن سیستم حقوقی و قضایی پیشرفته و کامل می تواند مزایای بسیاری را برای متقاضیان در این کشور فراهم کند.

از جمله زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان رشته حقوق در انگلستان می توان به فعالیت در حوزه وکالت، ژورنالیسم، حقوق کسب و کار و بازار، جرم شناسی، بانکداری و مالی، آموزش،  حقوقی و . . . اشاره نمود.

طول دوره تحصیل رشته حقوق در این کشور برای مقطع کارشناسی بین سه تا چهار سال و در ارشد ۱ سال می باشد.

هزینه تحصیل در این رشته در انگلستان بین ۲۰ الی ۴۰ هزار پوند است.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

رشته علوم کامپیوتر در انگلستان

دولت انگلیس با علم به اهمیت رو به رشد علوم و دانش های کامپیوتر در پیشرفت و توسعه زمینه های بسیار مطلوبی را برای متقاضیان تحصیل در این رشته فراهم کرده است.

از جمله زمینه های کاریابی در این رشته در کشور انگلستان می توان مهندسی شبکه آی.تی، مهندسی نرم افزار و سخت افزار را نام برد.

هزینه تحصیل این رشته در انگلیس نیز در حدود سالانه ۲۵ هزار پوند می باشد.

رشته های مهندسی در انگلستان

پیشرفت های روزافزون کشور انگلیس در حوزه های عمرانی و مهندسی باعث جذب تعداد بالایی از متقاضیان برای رشته های مهندسی در این کشور شده است.

رشته های مهندسی پرطرفدار این کشور عمران،  برق، مکانیک و پزشکی می باشند.

طول دوره تحصیل در کارشناسی ۳  و در ارشد ۱ سال است و هزینه سالیانه ۳۰ هزارپوند را در بر دارد.

رشته های مدیریت در انگلستان

از آن جایی که انگلستان به عنوان قطب مدیریت راهبردی و اقتصادی در جهان مطرح است تحصیل در رشته های مدیریت زمینه های بسیار مطلوب کاری و درآمدی را برای داوطلبان و علاقمندان ایجاد می کند.

شاخه های پرطرفدار مدیریت در انگلستان:

مدیریت کسب و کار، مالی، مدیریت صنعتی و بازرگانی می باشند.

دوره تحصیل در رشته های مدیریت برای مقطع کارشناسی ۳ سال و در ارشد ۱ سال به طول می انجامد. هزینه سالیانه تحصیل نیز ۲۰ هزارپوند می باشد.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

بازار کار انگلستان برای فارغ التحصیلان

با فارغ التحصیل شدن و دریافت مدرک دانشگاهی در واقع زندگی تحصیلی پشت سر گذاشته شده و فرد خود را رویا رو با زندگی واقعی در بازار کار می یابد و در صدد یافتن فرصت کاری مناسب و مطلوب متناسب با مدرک کسب شده، بر می آید.

با وجود وسوسه انگیزی و هیجان زندگی و تحصیل در کشور انگلستان، یافتن کار و ورود به بازار کار این کشور در میان شلوغی این جزیره امری آسان و سهل الوصول تلقی نمی شود.

در شرایط کنونی پیش از اجرای کامل طرح برگزیت دانشجویان ساکن اتحادیه اروپا از کسب ویزا برای تحصیل یا کار در انگلستان معاف هستند. ولی دانشجویان و مهاجران بین المللی نیز در صورت کسب ویزای کار و تحصیل در این کشور از فرصت های شغلی متعددی برخوردار اند.

در ادامه به بررسی بازار کار برای فارغ التحصیلان در انگلستان می پردازیم.

به دلیل سیاست گذاری های دقیق اقتصادی و رشد روزافزون اقتصاد، کشور انگلستان از منظر کاریابی دارای چشم اندازی بسیار روشن برای متقاضیان کار می باشد.

از سال ۲۰۰۷  کشور انگلستان در پر رونق ترین حالت بازار کار قرار دارد به طوری که بخش تولید خدمات در این کشور با بالاترین راندمان در حال تولید فرصت های جدید کاری است.

مطابق بررسی های انجام شده در پایان سال ۲۰۱۳ فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی بیشترین میزان اشتغال را داشته اند و پس از آن ها دانش آموختگان رشته مطالعات رسانه ای، فناوری اطلاعات، مهندسی کشاورزی، معماری و تجارت و امور مالی در این فهرست قرار می گیرند.

مطابق پژوهش ارائه شده از سوی بنگاه رسانه ای بی بی سی انگلستان در سال ۲۰۱۳ فارغ التحصیلان رشته علوم اجتماعی و جامعه شناسی بیشترین مشاغل مدیریتی ارشد را به خود اختصاص داده اند.

کشور انگلستان همچنین در طی سال های اخیر رشد چشمگیری در صنایع نو و خلاق را داشته است و موتور محرک در این زمینه صنعت سینما، تلویزیون و موزیک بوده اند و باعث ایجاد فرصت های شغلی وافر برای دانش آموختگان رشته های علوم رسانه، فیلمسازی نویسندگی و مهندسی صدا گشته است.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان از نظر اقتصادی دارای سطح بالایی در دنیا است. موقعیت های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان با درآمد های بسیار عالی برای آن ها جود دارد. کار پس از تحصیل در انگلستان یک فرصت عالی برای کسانی است که می خواهند آینده روشنی برای خود بسازند و پیشرفت نمایند. طبق بررسی های انجام شده در سال ۲۰۲۱ در انگلستان قانونی گذاشته شد که افراد دارای ویزای تحصیلی پس از اتمام تحصیلات خود به مدت ۲ تا ۳ سال می توانند شغلی پیدا کرده و به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. در دوران تحصیل در انگلیس نیز در اکثر دانشگاه ها اجازه کار پاره وقت به دانشجویان داده می شود. برای مثال برای کار پاره وقت وابسته به رشته تحصیلی مورد نظر به صورت ۲۰ ساعت یا بیشتر در هفته برای دانشجو تعیین می شود.

افرادی که قصد ماندن و مشغول به کار شدن در انگلستان را دارند می توانند از روش های مختلفی ویزای کار انگلستان اخذ کرده و در آن جا ماندگار شوند. حتی خیلی از افرادی که دارای مهارت بالا در شغل خاصی می باشند مستقیما با گرفتن ویزای کار وارد این کشور شده و مشغول به کار و زندگی در انگلستان می شوند. بررسی هایی در سال های اخیر انجام شده که نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. در بین افرادی که برای کار در انگلستان اقدام می کنند کسانی موفق می شوند که دارای تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشند و همچنین از مهارت و تخصص های مربوط به شغل مورد نظر نیز برخوردار باشند.

دریافت ویزای کار در انگلستان روش های مختلفی دارد که در ادامه به توضیح مختصری از آن ها می پردازیم.

کارگر ماهر

اخذ ویزا از این روش نیاز به حمایت یک کارفرمای انگلیسی و داشتن مهارت در زبان انگلیسی دارد. پس از درخواست کار، کارفرما می بایست به عنوان حامی شما اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد، همچنین می بایست دعوت نامه ای از طرف او داشته باشید. پس از بررسی کارشناسان دولتی و تایید آن ها ویزا برای شما به مدت ۵ سال صدور خواهد شد که پس از اتمام می بایست آن را تمدید کنید. نکته حائز اهمیت این است که بعد از ۵ سال زندگی در انگلستان با ویزای کار که به صورت اقامت موقت است، اقامت دائم را نیز می توانید دریافت کنید.

رشته های کادر درمانی

پزشکان و متخصصان و حتی پرستارانی که کار آن ها توسط یک کارفرمای انگلیسی تایید شده باشد می توانند ویزای کار دریافت کنند. این ویزا نیز مدت زمان ۵ سال اقامت را در اختیار مهاجران قرار می دهد. با گرفتن ویزا از این طریق افراد می توانند شغل دوم داشته باشند و یا به تحصیل نیز ادامه دهند. اما نمی توانند تا پایان مدت زمان اعتبار ویزای خود تغییر شغل دهند.

کار موقت

افرادی مانند ورزشکاران، کارمندانی مانند کارمند دولت، کارمند نهاد های مذهبی، کارمند فصلی و… می توانند به خاطر شغل خود مدتی را به انگلستان سفر کرده و در آن جا مشغول به کارو زندگی شوند. برای دریافت ویزای کار موقت می بایست ابتدا فرم هایی برای گرفتن تاییدیه پر کنند. پس از آن نیاز است صلاحیت این افراد با توجه به شغل آن ها بررسی شود و سپس طبق ضوابط نیز شرایط آن ها بررسی می شود و در صورت واجد شرایط بودن ویزا برای آن ها صادر خواهد شد.

گلوبال تلنت

گرفتن ویزا از این طریق مخصوص استعداد های درخشان و نخبگانی است که به دنبال پیشرفت برای استعداد خود در این کشور هستند. این ویزا نیز مدت زمان ۵ ساله دارد با این تفاوت که دیگر نیاز به تایید و دعوت نامه کارفرمای انگلیسی برای نخبگان ندارد. در مقابل باید توسط نهاد های دولت در یکی از موضوعات علوم پایه، انسانی یا اجتماعی، تحقیقات، مهندسی، پزشکی، معماری، تکنولوژی، هنر و طراحی، سینما و تلویزیون به تایید برسد. محدودیتی که شامل این نخبگان در این کشور می شود این است که نمی توانند در مسابقات ورزشی شرکت نمایند.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

بهترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

در جهان امروز که ادامه تحصیل در مقاطع عالی، جایگاهی ویژه در میان مردم یافته است، اکثر دانشجویان، به دنبال انتخاب بهترین مقصد برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشند.

بلکه بتوانند با پرداخت کمترین هزینه و نقدینگی، موفق به دریافت مدارک علمی و تحصیلی معتبر و مورد تایید در جهان، گردند.

یکی از محبوب ترین کشور ها در بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی، کشور انگلستان است که به دلیل سطح بالای علمی موسسات آموزشی موجود در این کشور، موجب شده تا دانشجویان به سایر معیار های خود برای مهاجرت، رسیدگی نمایند و زمان بیشتری برای کسب سایر اطلاعات مهم، داشته باشند.

برای انتخاب بهترین شهر انگلستان جهت اخذ پذیرش تحصیلی، می توان به موارد و معیار هایی نظیر:

 • مطلوبیت شهری
 • مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و تحصیل در آن شهر
 • دیدگاه سایر دانشجویان ساکن در آن شهر
 • رتبه بندی معتبر موسسات آموزشی و دانشگاه ها در آن شهر
 • کیفیت و سطح بالای آموزشی و اعتبار مدرک فارغ التحصیلی
 • زبان مورد استفاده در میان شهروندان آن شهر
 • زبان مورد استفاده در هنگام تدریس سر فصل ها توسط اساتید
 • حقوق شهروندی
 • شرایط آب و هوایی
 • شرایط شخصی و خانوادگی
 • شرایط شغلی

و . . . اشاره نمود.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

معرفی ۳ شهر برتر و محبوب برای تحصیل در انگلستان

لندن به عنوان بهترین شهر برای تحصیل در انگلستان

لندن به عنوان پایتخت کشور انگلستان در صدر این جدول قرار دارد و عنوان بهترین شهر برای تحصیل در انگلستان شناخته شده است. در رتبه بندی سطح جهانی نیز شاهد شهر لندن به عنوان رتبه اول خواهیم بود.

از دانشگاه های مطرح لندن می توان به دانشگاه هایی نظیر : کالج دانشگاهی لندن، امپریال کالج لندن، کینگز کالج لندن و دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی اشاره نمود.

ادینبورگ به عنوان دومین شهر برتر برای تحصیل در انگلستان

شهر ادینبورگ به عنوان پایتخت اسکاتلند، یکی از سر زمین های متعلق به قلمرو پادشاهی بریتانیا، به عنوان دومین شهر برتر برای تحصیل در انگلستان می باشد.

این شهر در رتبه بندی جهانی، رتبه ۱۵ را به خود اختصاص داده است.

از دانشگاه های مطرح ادینبورگ می توان به دانشگاهیی همچون: دانشگاه ادینبورگ، هریوت وات و ادینبورگ ناپیر اشاره نمود.

منچستر به عنوان سومین شهر برتر برای تحصیل در انگلستان

شهرمنچستر که یکی از محبوب ترین مقاصد جهت ادامه تحصیل در بین دانش آموختگان معرفی می گردد، در نظر سنجی دانشجویی به عنوان شهری مقرون به صرفه به لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل و همچنین بستری ایده آل و سرشار از فرصت های شغلی شناحته شده است.

منچستر چهارمین شهر برتر انگلستان برای تحصیل  می باشد و ۲۹ امین شهر برتر جهان برای ادامه تحصیل اعلام گردیده است.

از دانشگاه های معتبر و معروف منچستر می توان به دانشگاه هایی نظیر: دانشگاه منچستر و مدرسه کسب و کار منچستر اشاره نمود.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران

کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را چه در رشته های پزشکی و چه غیر پزشکی دارند، بهتر است در مراکز علمی مورد تایید وزارت خانه های بهداشت و علوم ایران را انتخاب کنند تا گرفتار هزینه های مالی و زمانی فرآیند معادل سازی مدرک نشوند.

کشور انگلستان از جمله بهترین مقاصد مهاجرتی به خصوص مهاجرت تحصیلی است و به همین منظور وزارت خانه های بهداشت و علوم و فناوری ایران بر اساس کیفیت آموزشی و امتیازات کسب شده توسط این مراکز و رتبه آن ها در فهرست های بین المللی، به معرفی و ارائه لیستی از بهترین دانشگاه های مورد تایید انگلستان در ایران می پردازد.

نکته حائز اهمیت در فهرست ارائه شده از سوی وزارت خانه بهداشت و علوم ایران در معرفی بهترین دانشگاه ها این است که اعتبار این لیست دوساله است. یعنی دانشگاه های  اعلام شده در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ در سال ۲۰۲۲-۲۰۲۳ نیز دارای اعتبار می باشند.

فهرست ارائه شده که دوساله می باشد به دلیل جلوگیری از سرگردانی دانشجویان متقاضی مهاجرت به انگلستان و همچنین حساسیت کیفیت آموزشی و اعتبار مدرک ارائه شده در کشور مقصد برای دولت جمهوری اسلامی ایران است و این که در صورت انتخاب این مراکز از سوی دانشجویان متقاضی دیگر گرفتار و درگیر هزینه های اضافی برای فرآیند معادل سازی مدرک و همچنین اتلاف وقت گران بهای خود نمی شوند.

همچنین باید این نکته را یاد آور شویم که اخذ مجوز تحصیل در انگلستان برای مهاجران ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی یعنی قبولی در آزمون آیلتس یا تافل می باشد.

از دیگر الزامات پذیرش تحصیل در انگلستان مدرک فارغ التحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات، دارا بودن مقالات علمی-پژوهشی تایید شده در مقطع تحصیلات تکمیلی، مدارک شناسایی و هویتی، داشتن دیپلم ترجمه شده و توصیه نامه آکادمیک است.

حال لیستی از بهترین دانشگاه های مورد تایید این دو وزارت در ایران می آوریم:

 1. دانشگاه آکسفورد
 2. دانشگاه کمبریج
 3. دانشگاه امپریال کالج لندن
 4. کالج دانشگاهی لندن
 5. کینگز کالج لندن
 6. دانشگاه منچستر
 7. دانشگاه ادینبرو
 8. دانشگاه وارویک
 9. دانشگاه بریستول
 10. دانشگاه گلاسکو

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان

به دلیل شرایط و امکانات ایده آل و فوق العاده کشور مدرن و پیشرفته انگلستان برای دانشجویان متقاضی مهاجرت و همچنین دارا بودن سیستم آموزشی پیشرو و مدرن بسیاری از دانشجویان قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند.

برای اینکه امکان تحصیل برای دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی در انگلستان فراهم شود، می بایست داوطلبان مدرک معتبر زبان انگلیسی را ارائه کنند. اما در این جستار قصد ما معرفی زمینه های تحصیل در انگلستان در صورت عدم وجود مدرک زبان است.

یعنی می پردازیم به اینکه دانشجویان و متقاضیان در چه رده سنی باید مدرک زبان ارائه کنند و در چه سنینی می توانند بدون مدرک زبان نیز مجوز تحصیل در این کشور را کسب کنند.

تحصیل دانش آموزان در انگلستان بدون داشتن مدرک زبان

نظام تحصیلی در انگلستان یک سیستم با استاندارد های بالای جهانی است. دوره های تحصیلی در انگلستان شامل پیش دبستانی، دبستان، متوسطه و تحصیلات عالی و تکمیلی می باشد.

بازه سنی تحصیل در انگلستان از سن ۵ سالگی تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری می باشد. ولی برای افراد با سن زیر ۱۷ سال امکان تحصیل بدون مدرک زبان فراهم است و دانش آموزان می توانند آزمون هایی را گذرانده و مدرک GCSE کسب کنند ولی برای دانش آموزان داوطلب مهاجرت نیاز است تا مهارت حداقلی و اشراف نسبی به زبان انگلیسی  را داشته باشند.

دانشجویان و داوطلبان بین المللی مهاجرت تحصیلی به انگلستان سطح بسیار بالایی را در مهارت زبان انگلیسی نشان می دهند از این رو دانشگاه های بسیاری در این کشور به جای معرفی دانشجویان به آزمون های آیلتس به سطح توانش زبانی آن ها طی آزمون های خاصی نمره دهی و ارزیابی می کنند.

یعنی برخی از دانشگاه های انگلستان بدون در نظر گرفتن مدرک آیلتس نمراتی را در نظر می گیرند که توسط دانشجویان در امتحانات دانشگاه های انگلستان کسب شده است و برای دریافت شانس بالاتر کسب ویزای تحصیلی در دانشگاه های انگلستان باید حداقل ۷۰ درصد از نمرات این آزمون ها را به دست آورید.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلیس

قطعاً برای دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند شناخت کامل در مورد دانشگاه مقصد از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار خواهد بود. در حال حاضر دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبری در انگلستان وجود دارد، که از این بین ۴ دانشگاه انگلستان در بین ۳۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و بیش از ۱۲۹ دانشگاه و کالج در این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشند. بر اساس رتبه بندی وزارت علوم دانشگاه های انگلستان به ۳ گروه تقسیم بندی می شوند که به شرح ذیل می باشد.

نوع دانشگاهتعداد دانشگاه
لیست دانشگاه های ممتاز (گروه الف)۵۵ عدد
لیست دانشگاه های خوب (گروه ب)۳۳ عدد
لیست دانشگاه های متوسط (گروه ج)۳۸ عدد

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

حق کار و هزینه های تحصیل در انگلستان

به صورت معمول دانشجویان برای زندگی و تحصیل در کشور انگلستان ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دولت انگلستان برای تسهیل کار دانشجویان جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل گذشته از اجازه کار پاره وقت به دانشجو در حین تحصیل به همسر دانشجو نیز اجازه کار تمام وقت (هفته ۴۰ ساعت) اعطا می نماید.

هزینه های تحصیل در انگلستان

بدون تردید دغدغه اصلی دانشجویان بین المللی در انگلستان هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور است. هزینه های تحصیل در انگلستان با مقطع و رشته تحصیلی ارتباط مستقیم دارد، البته شهریه دانشگاه های این کشور نیز با یکدیگر تفاوت دارد از این رو نمی توان هزینه واحدی را برای تمامی دوره ها در نظر گرفت با توجه به این شرایط هزینه های تحصیل در انگلستان سالیانه به طور میانگین برای دوره های کارشناسی حدود ۲۰ هزار پوند، برای تحصیلات در دوره های کارشناسی ارشد در حدود ۱۲ تا ۱۷ هزار پوند می باشد.

قابل ذکر است رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نسبت به سایر رشته ها، هزینه های بیشتری دارد، دانشجویان برای تحصیل در این دوره ها سالیانه به ۲۰ الی ۲۵ هزار پوند نیاز خواهند داشت.

مقطع تحصیلیشهریه (پوند)
دبیرستان۱۷٫۰۰۰ – ۳۰٫۰۰۰
پیش دانشگاهی ( کالج)۱۷٫۰۰۰ – ۳۰٫۰۰۰
لیسانس۱۰٫۰۰۰ – ۳۸٫۰۰۰
فوق لیسانس۱۱٫۰۰۰ – ۳۲٫۰۰۰
دکتری۱۱٫۰۰۰ – ۳۲٫۰۰۰

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان بسته به شهر محل اقامت و شرایط زندگی افراد متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه های زندگی در لندن بین ۲۰ الی ۳۰ درصد گران تر از شهرهای دیگر انگلستان است.  ولی به صورت میانگین هزینه زندگی ماهانه دانشجویان بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه ها است. که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کشور انگلستان می باشد.

حق کار دانشجویی در انگلستان

اجازه کار دانشجویی در کشور انگلستان ارتباط مستقیم با مقطع تحصیلی این افراد دارد. به طور کلی در کشور انگلستان دانشجویان در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دکترا ۳۰ ساعت اجازه کار خواهند داشت. با توجه به مقطع تحصیلی میانگین حقوق این افراد حدوداً بین ۸ تا ۱۲ پوند به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

اقامت پس از تحصیل در انگلستان

بسیاری از دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود به دلیل شرایط مساعد و آرامش و آسایش در انگلستان تمایل به اخذ اقامت دائم در این کشور را دارند همچنین ویزای دانشجویی برای شما امکان اقامت دائم در این کشور را فراهم نمی کند.

در اقامت دائم شما می توانید بدون داشتن ویزا هر زمان بخواهید به انگلستان سفر کنید و یا خارج شوید و در آن جا به کار و فعالیت بپردازید همچنین کسی که تابعیت انگلستان را دارد می تواند از تمام حقوق و مزایای شهروندان این کشور استفاده کند.

برای کسب اقامت دائم پس از پایان دوره تحصیل باید از طریق یکی از روش های زیر اقدام کنید:

دانشجویان می توانند با پذیرش کارفرما در شغل مورد نظر خود اقامت دائم خود را در انگلستان اخذ نمایند برای این امر لازم است از شرایط زیر برخوردار باشند:

الف. اسپانسرشیپ

برای شروع فعالیت پس از پایان دوره تحصیل در انگلستان کارفرما باید مدرکی در مورد تایید اسپانسر شیپی برای شما تهیه کند.

ب. حقوق

برای کار کردن در انگلستان و اخذ ویزای کاری پس از پایان دوره تحصیل باید میزان حقوق شما از سمت کارفرما در شغل مورد نظر به اندازه ای باشد که مورد تایید دولت این کشور قرار بگیرد.

پ. شما باید در صورت داشتن تحصیلات زبان مدرک آن را ارائه دهید.

ت. داشتن سرمایه کافی

شما برای اخذ ویزای کاری و شروع به فعالیت در کشور انگلستان باید با ارائه مدارک معتبر نشان دهید که تمکن مالی لازم برای پرداخت مخارج سالیانه را در حساب بانکی خود دارید.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

نحوه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

قدم نخست برای تحصیل در انگلستان دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر این کشور است. ویزای تحصیلی انگلستان تحت عنوان tier 4 visa student شناخته می شود و دارای دو زیر مجموعه است. افرادی که سن آنها بین ۴ تا ۱۷ سال می باشد و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند جهت ویزای child tire 4 اقدام نمایند و در مقابل افرادی که سن آنها بیشتر از ۱۷ سال است برای ادامه تحصیل در انگلستان می توانند ویزای general tier 4 را دریافت نمایند.

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی انگلستان در قدم نخست باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده تمکن مالی متقاضی باشد و کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را تحت پوشش قرار می دهد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند برای ورود به این کشور باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند (البته تا زمانی که کشور انگلستان در میان کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد دانشجویان این حوزه برای ادامه تحصیل در انگلستان احتیاج به دریافت ویزای دانشجویی این کشور ندارند).

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

چنانچه متقاضیان تحصیل در انگلستان درخواست ویزای  child tier 4 را داشته باشند حساب بانکی اعلام شده باید به نام شخص متقاضی و یا یکی از والدین وی باشد. این در حالی است که در صورت درخواست ویزای tier 4 genera متقاضی امکان استفاده از تمکن مالی والدین و یا سرپرست خود را خواهد داشت.

در صورت درخواست هرکدام از این ویزاهای تحصیلی انگلستان باید مدارکی از سوی متقاضیان ارائه شود که عبارتند از:

مدارک لازم برای تحصیل در انگلستان

دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در هر مقطع نیاز به ارائه مدارک خاصی به دانشگاه خود دارند که در ادامه مطلب به صورت مجزا آن ها را بررسی خواهیم کرد:

   مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی

 1. کپی از پاسپورت و ویزا ی دانشجو
 2. ارائه گواهی علمی برای پذیرش در دانشگاه
 3. داشتن مدرک فارغ التحصیلی
 4. ارائه مدارک مربوط به تخصص در سطوح مختلف زبان انگلیسی از جمله آیلتس و تافل
 5. ارائه بیانیه شخصی برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان

ارائه ی بیانیه شخصی برای درخواست پذیرش دانشگاه انگلستان مورد نیاز است. آنچه در بیانیه شخصی لازم است تا قید شود اهداف شما در آینده و مسیر شغلی مورد نظرتان می باشد.

 1. نامه مرجع

نیازی نیست نامه مرجع الزاما محتوای علمی داشته باشد و زمانی ضرورت پیدا می کند که شما در حال تحصیل باشید. در نوشتن نامه مرجع باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 الف. انتخاب داور مناسب

ب. چاپ رسمی سربرگ دانشگاه و یا شرکت

پ. رابطه بین شما و داور

ت. اطمینان از به پایان رساندن دوره خود

ث. امضاء داور

 1. ارائه رزومه کاری یا تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ضروری می باشد.
 2. مدرک فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی
 3. ارائه مدرک فارغ التحصیلی مربوط به گذراندن دوره کارشناسی ارشد
 4. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ارائه سوابق تحصیلی به مدیریت دانشگاه الزامی است.
 5. در صورت داشتن ویزای انگلستان باید آن را به سفارت آن کشور ارائه دهید.
 6. نامه پذیرش ثبت نام از دانشگاه مورد نظر
 7. نامه CAS13.

اشخاصی که سنی کمتر از ۱۲ سال دارند باید درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa از سوی والدین آنها ارائه شود. در این حالت والدین باید مدارکی را ارائه دهند که تمکن مالی آنها را مشخص کند. ارائه مدارکی که نشان دهنده کار و زندگی والدین در کشوری غیر از انگلستان است الزامی بوده و متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مدرکی را ارائه دهند که نشان دهنده ترک انگلستان پس از اتمام تحصیلات است.

متقاضیان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حداقل ۳ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی درخواست ویزای خود را ارائه دهند. هزینه ه­ایی که برای دریافت هر دو نوع ویزای تحصیلی انگلستان باید از سوی متقاضیان پرداخت شود حدود ۳۲۸ پوند است. همراهان که قصد دریافت ویزای جنرال انگلستان را دارند نیز باید این مبلغ را جهت دریافت ویزای انگلستان بپردازند تا مجوز ورود به این کشور برای آنها صادر گردد.

دریافت healthcare surcharge

متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مبلغی را به ­عنوان healthcare surcharge بپردازند که برای هر فرد متقاضی حدود ۳۰۰ پوند در طول سال خواهد بود. همراهان متقاضی اصلی نیز باید همین مبلغ را برای دریافت healthcare surcharge بپردازند.

البته متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند باید در نظر داشته باشند مبلغ تعیین شده برای یک سال است اما پرداخت این مبلغ برای تمام سال های تحصیل الزامی است و ارائه رسید پرداخت مبلغ موردنظر در پرونده درخواست ویزا ضروری است.

دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلستان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده توانایی آنها در پرداخت کلیه هزینه های زندگی و تحصیل در انگلیس می باشد. تقاضا کنندگان باید حساب بانکی به نام خود و یا والدینشان داشته باشند که مبلغ تعیین شده به ­عنوان موجودی بانکی در آن واریز شده باشد. متقاضیان تحصیل در انگلستان باید مبلغ تعیین شده را ۳۱ روز پیش از درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در حساب بانکی واریز کرده باشند و به مدت ۲۸ روز متوالی نیز باید در حساب قرار داشته باشد.

ریجکتی ویزای تحصیلی انگلستان

برخی از دانشجویان به دلیل نقص و کمبود در مدارک تحصیلی خود، اقدام به جعل گواهی های لازم می کنند که این عامل مهمترین دلیل ریجکت شدن تقاضای اخذ ویزای تحصیلی شما می باشد.

در ادامه مطلب شما را با سایر دلایل مربوط به رد شدن ویزای تحصیلی آشنا خواهیم کرد:

 1. عدم ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل یکسال
 2. عدم مطابقت داشتن ویزای شما با هدف مهاجرت به کشور انگلستان برای مثال اگر قصد شما از مهاجرت تحصیل باشد و شما تقاضای ویزای کاری از دولت انگلستان داشته باشید درخواست شما از سوی سفارت این کشور پذیرفته نخواهد شد.
 3. به دلیل اینکه کشور انگلستان برای امنیت شهروندان ارزش بسیاری قائل است مهاجران باید به ارائه مدرک عدم سوء پیشینه خود به سفارت انگلستان اقدام کنند.
 4. دانشجویان مهاجران می توانند بر اساس نوع ویزای خود حداکثر تا ۶ ماه در کشور انگلستان اقامت داشته باشند و اگر دوره سکونت شان بیشتر از این مدت شود به دلیل عدم رعایت قانون درخواست شان پذیرفته نمی شود.
 5. شما باید مدارکی را در جهت داشتن برنامه منظم برای اقامت خود در انگلستان به پلیس این کشور ارائه دهید.
 6. فردی که در گذشته اقدام به اخذ ویزای انگلستان کرده ولی از آن به درستی استفاده نکرده باشد درخواست مجدد برای صادر شدن ویزا برای او ممکن است با اختلال مواجه شود.

ویزای همراه تحصیلی در انگلستان

در خیلی از موارد فرد متقاضی تحصیل تمایل همراهی فرد یا افراد دیگری را در طول دوران تحصیل در انگلیس با خود دارد. در این صورت می بایست ویزای همراه برای فرد مورد نظر تهیه نماید و لازم به ذکر است که فرد می بایست واجد شرایط ضوابط ویزای همراه کشور انگلستان باشد. معمولا متقاضی ویزای تحصیلی، ویزای همراه برای افراد خانواده، همسر یا فرزندانش، یا جوانانی که تمایل به همراهی خانواده خود در طول دوران تحصیلش دارد، تهیه می نماید. این افراد می توانند با داشتن ویزای تحصیلی از زندگی در کشور انگلستان از این طریق بهره مند شوند.

اجازه کسب ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلستان مزیت ویژه ای محسوب می شود. اما این مزیت شامل قوانین و شرایطی می شود که افراد می بایست آن ها را داشته باشند. ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال که مجرد می باشند داده می شود. میزان تمکن مالی برای هر فرد باید به صورت جداگانه با اسناد معتبر اثبات شود. اگر فردی دارای چند فرزند باشد فقط برای یکی از فرزندان زیر ۱۲ سال می تواند ویزای گاردین تهیه نماید در صورت داشتن فرزندان دیگر می بایست ویزای توریستی برای آن ها تهیه کند.

شرط مهمی که افراد متقاضی تحصیل در انگلستان می بایست داشته باشند تا بتوانند ویزای همراه اخذ نمایند این است که فرد باید بیش از ۶ ماه دوره تحصیلی اش طول بکشد. اگر دوره تحصیل او تا ۶ ماه باشد فرد می تواند از انگلستان برای ویزا درخواست داده و با پرداخت مبلغی ویزای همراه دریافت نماید. در این حالت ویزای همراه نیز ۶ ماه اعتبار خواهد داشت. اگر فرد بخواهد این کار را انجام دهد در حالی که دوره تحصیل او بیش از ۶ ماه باشد ویزای همراه به مدت ۳۰ روز اعتبار خواهد داشت. نکته ای که باید گفته شود امکان دریافت اجازه کار همراه در صورتی است که فرد بیش از ۶ ماه در انگلستان تحصیل کرده باشد، وجود دارد.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

اقامت پس از تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان به عنوان یکی از مقاصد محبوب و مهاجر پذیر و ایده آل در بین متقاضیان مهاجرت شهرت دارد.

در کشور انگلستان به دلیل وجود شرایط مطلوب معیشتی، شغلی و تحصیلی، هر ساله تعداد بسیار بالایی از متقاضیان، درخواست اخذ پذیرش خود را به این کشور ارسال می نمایند.

اما با توجه به ظرفیت و جمعیت هرکشور، این پذیرش ها محدود تر خواهند شد و برخی از درخواست ها متاسفانه به دلایل مختلف ریجکت می شوند.

افراد خوش شانسی که در نهایت موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شده و عازم انگلستان می شوند، پس از اتمام دوران تحصیل خود یا به عبارتی دیگر، پس از فارغ التحصیلی، در صورت داشتن شرایط و ملزومات مورد نیاز، قادر هستند ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل نمایند.

یکی از مهم ترین عوامل اخذ ویزای اقامت دائم، تسلط و داشتن مدرک معتبر با نمره بالا در زمینه زبان رسمی انگلستان می باشد.

راه و روش های بسیاری برای اقامت پس از تحصیل در انگلستان وجود دارد، که باید به مطمئین ترین راه که حداقل هزینه و ریسک را داشته باشد، مراجعه نمود.

به طور کلی ۳ روش برای اقامت پس از تحصیل در انگلستان وجود دارد:

 1. اقامت پس از تحصیل از طریق کار
 2. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری
 3. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

که در ادامه به بررسی این ۳ روش مهم خواهیم پرداخت.

در رابطه با اقامت پس از تحصیل در انگلستان از طریق کار می توان این گونه بیان نمود که کارفرمای شما باید مدرکی را به عنوان تاییدیه اسپانسر شیپی، به شما تحویل دهد.

پس از آن باید به این مهم توجه داشت که میزان درآمد شما با کسر مالیات باید حداقل  ۲۰ هزار و ۸۰۰ پوند باشد. البته موارد استثنائی نیز در این زمینه وجود دارد.

یکی از مهم ترین عوامل اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در انگلیس، داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره  بالا از موسسات آموزش زبان معتبر و مورد تایید موسسه UK NARIC می باشد.در غیر این صورت با شرکت در آزمون های استاندارد می توانید اثبات نمایید که سطح زبان شما، B1  می باشد.

داشتن تمکن مالی و توان پرداخت هزینه های معیشتی در انگلستان یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای دولت بریتانیا به شمار می رود.

پس از اتمام دوران تحصیلی خود، شما با وجود مهارت های جدید که آموخته اید، توانایی فعالیت در بازار کار را خواهید داشت و قادر خواهید بود ایده های کاری و درآمدی خود را با ریسک کمتری پیاده سازی نموده و از طریق درآمد های بالا و سود مضاعف خود به سرمایه گذاری های متعدد بپردازید.

و در نهایت از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی، می توانید تا قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود، اقدام به اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان نمایید.

اخذ تابعیت پس از تحصیل در انگلستان

اکثر افراد برای کسب اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل در این کشور اقدام می نمایند. در مواردی نیز خیلی از افرادی که در انگلستان مشغول به تحصیل می شوند پس از پایان دوره تحصیل علاقه مند به کار کردن و زندگی کردن در انگلستان می شوند. این در حالی است که در هنگام درخواست ویزای تحصیلی انگلستان چنین تصمیمی نداشتند اما پس از اتمام دوره تحصیل خود تمایل به اخذ تابعیت انگلستان را دارند. امکان این که فرد پس از اتمام تحصیل اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نماید وجود دارد.

 این امکان زمانی وجود دارد که ابتدا فرد پس از اتمام تحصیل در جایی مشغول به کار شده و حقوق استانداردی طبق وزارت کار انگلستان دریافت نماید. همچنین فردی که تمایل به اقامت دائم دارد می بایست سابقه کیفری و سوء پیشینه نداشته باشد. طبق قوانین انگلستان برای این افراد آزمونی تحت عنوان آزمون شهروندی طراحی شده است که باید در آن شرکت نمایند و نمره قبولی را کسب کنند.

تمام افرادی که فارغ التحصیل می شوند به آن ها اجازه داده می شود به مدت ۲ تا ۳ سال در انگلستان اقامت کنند و به دنبال شغل خوب باشند. پس از پیدا کردن شغل مورد نظر به مدت ۵ سال می بایست در انگلستان مشغول کار و زندگی شوند و حقوق آن ها حداقل چیزی تقریبا برابر با ۳۵هزار پوند باشد. افراد می بایست هزینه های مربوط به بیمه و مالیات را پرداخت کنند و پس از این که تمام این شرایط را دارا بودند می توانند درخواست اقامت دائم را بدهند. پس از درخواست به مدت یک سال می بایست تمام قوانین را رعایت کرده تا بتوانند درخواست پاسپورت داده و آن را دریافت نماید.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

بورسیه ‌های تحصیلی در انگلستان

کشور انگلستان به عنوان یکی از ایده آل ترین و پر طرفدار ترین مقاصد نزد دانشجویان، دارای نظام آموزشی بسیار با کیفیت و مدرن و همچنین شرایطی مطلوب و استاندارد جهت تحصیل، سرمایه گذاری و اشتغال به شمار می رود.

یکی از دلایل انتخاب مقصد انگلستان از سوی دانش جویان، تدریس سرفصل های دروس مختلف به زبان انگلیسی و همچنین ارائه بورسیه های تحصیلی بسیاری می باشد.

 اخذ بورسیه های تحصیلی در انگلستان به مولفه هایی همچون:

داشتن معدل بالای تحصیلی، میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی، ارائه رزومه های پژوهشی و علمی قوی و ارزشمند، کسب مهارت های متنوع مرتبط با رشته تحصیلی و . . . وابسته است.

در انگلستان شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم گردیده  است. این بستر با استفاده از سیاست های درست، به جهت ایجاد انگیزه و پیشرفت و ارتقا سطح علمی انگلستان اط سوی دولت بریتانیا در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی در واقع برای قشری که به دلیل عدم تمکن مالی، قادر به شکوفایی استعدادها و مهارت های خود در عرصه های بین المللی و جهانی نمی باشند، تعبیه  شده، تا افراد واجد شرایط از این فرصت  نهایت بهره را ببرند.

دانش جویان برتر و ممتازی مقاطع مختلف تحصیلی که از سوی دانشگاه معرفی می گردند با ارائه مدارک لازم، امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی برایشان فراهم می باشد.

بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستانآآ انواع مختلفی دارند که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم نمود.

بورسیه  چونینگ (CHEVENING SCHOLARSHIPS)

این نوع بورسیه برای دانشجویان ممتاز و واجد شرایط در مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۱ سال در نظر گرفته شده است. تایید کننده اصلی و نهایی این نوع بورسیه، سفارت خانه انگلستان می باشد.

Commonwealth Masters Scholarships

این نوع بورسیه برای دانشجویان ممتاز و واجد شرایط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۳ سال در نظر گرفته شده است. تایید کننده اصلی و نهایی این نوع بورسیه، وزارت توسعه بین المللی انگلستان می باشد.

EURAXESS UK

افرادی که پس از فارغ التحصیلی خود، به دنبال رشد و ارتقا شرایط اشتغال خود می باشند، اما به دلیل نامساعد بودن شرایط مالی از این امر محروم می باشند می توانند  از این نوع بورسیه بهره مند شوند. این بورسیه، بودجه ای مقبول و مطلوب را در بر دارد و به همین جهت توجه بسیاری از متقاضیان را به خود جلب نموده است.

قابل ذکر است که تمامی دانشجویان بین المللی و محققین مختلف، امکان استفاده از این نوع بورسیه را دارند.

تایید کننده اصلی و نهایی این نوع بورسیه، شورای انگلستان می باشد.

تحصیل در انگلیس,شرایط تحصیل در انگلستان,مزایای تحصیل در انگلستان

مزایای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان از مزایای بی شماری برخوردار است. این کشور همواره از گذشته های دور تا کنون جزو کشورهای تراز اول جهان محسوب می گردد و درحال حاضر جزو ۸ کشور اول جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی است. در ادامه به معرفی ۳ مورد از مزایای مهم تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت.

همراهی خانواده در انگلستان

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در انگلستان برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی حق همراه است. از این رو دانشجویان بالای ۱۸ سال می توانند برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) درخواست صدور ویزای همراه نمایند. برای دانش آموزان بین ۳ الی ۱۳ سال نیز امکان صدور ویزای همراه برای والدین وجود خواهد داشت. تفاوت ویزای همراه افراد بالای ۱۸ سال و زیر ۱۳ سال در ارتباط با اجازه کار می باشد. به همسر دانشجویان بالای ۱۸ سال در انگلستان اجازه کار تمام وقت داده می شود، در حالیکه برای والدین دانش آموزان زیر ۱۳ سال اجازه کار صادر نخواهد شد.

سیستم آموزشی فوق العاده انگلستان

با توجه به کیفیت و امکانات آموزشی انگلستان سیستم آموزشی این کشور از شهرت بین المللی برخوردار است. طول دوره های تحصیلی در مقاطع دانشگاهی این کشور مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره های پزشکی کوتاه تر از اغلب کشورهای جهان است. از این رو دانشجویان بین المللی در انگلستان زودتر از کشورهای دیگر می توانند به مدرک تحصیلی مورد نظر دست یابند و سریعتر وارد بازار کار شوند.

کشور انگلیسی زبان

زندگی و تحصیل در یک کشور با زبان انگلیسی مزیت برگی برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. تحصیل در اکثر کشورهای جهان با زبان انگلیسی امکان پذیر است، ولی شرایط زندگی و به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب و همچنین برقراری ارتباط با افراد در کشورهای غیر انگلیسی زبان کار بسیار دشواری محسوب می گردد.

از این رو معمولاً دانشجویانی که در کشورهای غیر انگلیسی زبان مشغول به تحصیل می شوند برای تسهیل زندگی خود ملزم به یادگیری زبان آن کشور خواهند بود، در حالیکه که در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان این مشکل وجود نخواهد داشت.

تحصیل در انگلستان,هزینه تحصیل در انگلستان,اقامت پس از تحصیل در انگلستان

معایب تحصیل در انگلستان

در کنار مزایای بی شمار تحصیل در انگلستان، چالش های و معایبی نیز در ارتباط با تحصیل در این کشور وجود دارد. در ادامه به معرفی معایب اصلی تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت.

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

قطعاً بزرگترین چالش پیش روی دانشجویان بین المللی در انگلستان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. از لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی انگلستان جزو پر هزینه ترین کشورهای جهان می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان به دانشگاه، شهر محل اقامت، مقطع و رشته تحصیلی ارتباط دارد، ولی به طور میانگین تحصیل و زندگی در انگلستان سالیانه بین ۳۰ تا ۴۰ هزار پوند هزینه در پی خواهد داشت.

شرایط اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در انگلستان

با توجه به استانداردهای بالای زندگی، تحصیل، امنیت، رفاه اجتماعی و اقتصادی در انگلستان اخذ اقامت دائم و در نهایت شهروندی این کشور آرزوی افراد بسیاری از سرتاسر جهان است. در واقع فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان در صورتی که مشغول به کار شوند طبق قوانین موجود می توانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند. ولی متاسفانه کشور انگلستان تنها ۲ الی ۳ ماه فرصت در اختیار فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار می دهد که مشغول به کار شوند و امکان دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

این مدت زمان در مقایسه با فرصت ۶ ماهه که کشورهای اروپایی در اختیار فارغ التحصیلان قرار می دهند زمان بسیار کوتاهی به شمار می آید. این موضوع تبدیل به یکی از بزرگترین چالش های افراد جهت اخذ اقامت دائم این کشور محسوب می گردد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. از همین رو علاقه مندان به تحصیل در انگلستان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که تحصیلی در انگلستان علاوه بر مزایای بی شماری که دارد به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان و دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می گردد.

در واقع انگلستان به واسطه دانشگاه های فوق العاده معتبر و سیستم آموزشی متفاوتی که دارد به مقصد نهایی اغلب دانشجویان بین المللی تبدیل گردیده است. از سوی دیگر انگلستان از جمله کشورهایی به شمار می آید که برای خانواده دانشجویان بین المللی ویزای همراه صادر می نماید و همسر فرد دانشجو می تواند به صورت فول تایم (۴۰ ساعت در هفته) مشغول به کار شود، که این موضوع جهت تامین هزینه های زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

بدون شک تحصیل در انگلستان می تواند مسیر بسیار مناسبی برای پیشرفت تحصیلی و دست یابی به موقعیت های شغلی ایده آل باشد و آینده ای تضمین شده باری فرد دانشجو و خانواده وی به همراه داشته باشد.

لینک منبع: Study in the UK

سوال های متداول شما

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان برای هر فرد حداقل در حدود ۲۰۰۰۰ پوند می باشد. البته این مبلغ بسته به سبک زندگی، رشته تحصیلی انتخابی، دانشگاه مورد نظر و مقطع تحصیلی تا حدودی متغیر است.
اکثریت کورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان یک ساله هستند. البته در مورد طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان استثنائاتی هم وجود دارد و برخی از کورس های تحصیلی دو ساله ارائه می شوند.
برای تحصیل در مقطع دکترا فرد در ابتدا باید نظر سوپر وایزر را جلب نماید. داشتن رزومه تحصیلی خوب، مقالات پژوهشی بین المللی، آیلتس بالای ۶٫۵، معدل بالای ۱۷ و... می تواند برای گرفتن پذیرش همراه با بورسیه بسیار تاثیرگذار باشد. نکته مهم دیگر، نوشتن یک پروپوزال جذاب برای طرح تحقیقاتی دوره دکترا است که به وسیله آن نیز می توان نظر اساتید راهنما را جلب نمود.
معمولا بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری تعلق می گیرد؛ ولی ممکن است در مقاطع دیگر یک کمک هزینه تحصیلی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به دانشجویان داده شود. این بورسیه ها به عناوین مختلف به دانشجویان تعلق می گیرد (به عنوان مثال کسانی معدل بالایی دارند و...). شما می توانید تمامی شرایط و اطلاعات کامل بورسیه ها را در سایت هر دانشگاه مشاهده نمایید.
بر اساس قوانین جدید کشور انگلستان که از سال ۲۰۲۰ به بعد اجراء می شود، دانشجویان پس از سپری کردن دوره تحصیل خود در این کشور می توانند درخواست ویزای اقامتی داد و به مدت ۲ سال در این کشور بدنبال کار بگردند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.6/5 - (110 امتیاز)
  دیدگاه ها

  860 پاسخ به “تحصیل در انگلستان”

  1. Congratulations on the content. Interesting.. 71712221

   • consultant گفت:

    سلام تحصیل در انگلستان اولین چالش زبانش هست یکسال ازبقیه کشورها کمتر اجازه کار همراه تحصیل میده

  2. سلام.وقت بخیر .
   در مورد هزینه تحصیل در انگلیس میشه راهنمایی بفرمایید؟

   • consultant گفت:

    سلام انگلیس یکسال تحصیل ازبقیه کشورها کمتر اجازه کار داده میشه همزمان باتحصیل

  3. ناتاناعیل گفت:

   سلام خسته نباشید. اگه پزشکی که بالاترین معدل ونمرات رو در سه مقطع دکتری حرفه ای ،کارشناسی ارشد و کارشناسی در بهترین دانشگاه ایرانو داره و دارای مقاله و رزومه فوقالعاده عالی در دانشگاه هست اما معدل ونمرات دبیرستانش در ایران خیلی خوب نیست مشکلی برای قبولی در مقطع دکتری تخصصی در دانشگاه آکسفورد رونداره؟ وآیا نمرات دبیرستان برای مقطع دکتری مد نظر نیست؟
   لطف میکنید اگه جواب بدید. معدل کل دیپلمم ۱۷ هستش . معدل پایه یازدهم و دوازدهم ۲۰ شده و فقط معدل پایه دهمم بد شده و ۱۱ هستش

  4. ستایش گفت:

   سلام من ۲۰ سالمه و معدل دوازدهمم ۱۳ و مسلط به انگلیسی و دارای مدرک آیلتس. سرمایه کلی هم ۱۰۰ میلیون ولی اگر مهاجرت کردم به کشور مورد نظر کار پاره وقت یا دانشجویی هم انجام میدم. میخوام رشته زبان انگلیسی بخونم در مقطع لیسانس. شرایط چجوریه و هزینه چقدر میشه؟ ممنون میشم پاسخم رو بدید

   • author15 گفت:

    سلام
    حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس ۱۴ می باشد در صورت کم بودن معدل شانس اخذ پذیرش و ویزا کاهش پیدا خواهد کرد. با سرمایه ذکر شده می توانید برای کشورهای ایتالیا، لهستان و جمهوری چک اقدام کنید.

  5. میثم گفت:

   مطلب در مورد تحصیل در انگلستان بسیار کامل و جامع بود . با تشکر از آریانا پارس

  6. mahsa گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   میخواستم بدونم برای تحصیل ارشد تو انگلستان چقدر پول باید داشته باشم؟
   و اینکه پولی که برای پذیرش باید داشته باشم با پولی که برای سفارت ازم میخوان فرق داره یعنی باید ۲ بار این مبلغ رو پرداخت کنم؟

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور انگلیس باید بین ۱۲ تا ۱۵ هزار پوند سالیانه شهریه پرداخت کنید. پولی که به عنوان تمکن مالی ارائه می کنید بلوکه نمی شود و می توانید این پول را برای هزینه های تحصیل و زندگی استفاده کرد.

  7. سیاوش گفت:

   سلام میخواستم برای تحصیل فرزندم که ۱۴ سالشه برای مدارس انگلیس اقدام کنم
   ۱- هزینه های تحصیل تو انگلستان چقدر میشه؟
   ۲-مدرک زبان هم از دخترام میخوان؟
   ۳-من و مادرش میتونیم با دخترمون وارد این کشور بشیم و از این طریق اقامت بگیریم یا نه؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   • author15 گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل در مدارس دولتی بین ۱۴ تا ۱۸ هزار پوند سالانه و در مدارس خصوصی بین ۱۸ تا ۳۰ هزار پوند می باشد.
    معمولا نیاز به داشتن مدرک نمی باشد و داشتن دانش زبان کافی است.
    یکی از والدین تا سن ۱۳ سالگی به عنوان همراه امکان ورود به این کشور رو دارند.

  8. ساناز گفت:

   سلام من و همسرم هر دو لیسانس عمران داریم برای اینکه بخوایم برای ارشد اقدام کنیم
   امکانش هست که یکی برای تحصیل اقدام کنه و اونیکی ویزای همراه بگیر و برای کار اقدام کنه؟
   یا بهتر که هر دو اپلای اقدام کنیم؟

   • author15 گفت:

    سلام
    اگر برای تحصیل در کشورهای انگلیس و کانادا اقدام کنید همسر شما به عنوان همراه با شما به این کشورها می آیند اما برای سایر کشورها معمولا اجازه بردن همراه از ابتدا را ندارید و بعد از ۳ تا ۶ ماه می توانید درخواست الحاق ایشان را درخواست کنید.

  9. Sara گفت:

   سلام
   میشه تو مقطع کارشناسی ارشد بورسیه گرفت و اگه بورسیه تحصیلی انگلستان رو بگیری هزینه های زندگیتم پرداخت میشه یا نه ؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    در صورت دارا بودن رزومه علمی_پژوهشی مناسب و نمره زبان ۷ به بالا و تائید شدن توسط یک سوپروایزر امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. ولی به صورت معمول هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان معادل ۱۸-۲۲ هزار پوند می باشد.

  10. ذوالفقاري گفت:

   سلام. همسرم ۳۸ سال سن دارد و ایلتس ۶٫۵ و دکترای ریاضی کاربردی دارد. میخواهد برای مهاجرت و اقامت کانادا یا اتریش یا سوییس یک دانشگاهی فوق دکترا ریاضی کاربردی یا دکترای مدیریت مالی – حسابداری همراه فاند ادامه تحصیل دهد که بتواند بعدش اقامت بگیرد چه کمکی میتوانید کنید؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای پست دکتری در اتریش و کشورهای دیگر باید رزومه مناسبی ارائه دهند. رزومه ایشان باید بررسی گردد و پروسه یافتن سوپروایزر آغاز گردد.

  11. صالح گفت:

   سلام روزتون بخیر. من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز هستم در رشته مهندسی مکاترونیک (زمینه رباتیک و هوش مصنوعی). معدل دروس ارشدم ۱۸.۷۰ هست و معدل کارشناسی هم ۱۶.۹۲. یک مقاله کنفرانس اکسپت شده دارم و یک مقاله ژورنال نوشتم و در هفته های آینده سابمیت می کنم و احتمالا تا شهریور اکسپت بشه. به علاوه ۲ مقاله ژورنال دیگه هم الان کار می کنم. الان هم دارم آیلتس می خونم تا نمره ۷.۵ یا ۸ بتونم بگیرم. چند سوال داشتم
   ۱.برای انگلستان هم جی آر ای لازمه؟
   ۲.و اینکه ایا پوزیشن دکتری توی انگلستان برای زمینه هوش مصنوعی و رباتیک هست؟
   ۳. و اینکه چطوری می تونم فاند بگیرم و آیا اصلا امکان فاند گرفتن دارم من؟
   ۴.به علاوه من میخوام تا ترم پاییز ۲۰۲۱ برای دکتری برم کی باید شروع به مکاتبه کنم اگر پوزیشن هوش مصنوعی تو انگلستان باشه؟
   سپاس از لطفتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    بله تحصیل دکتری در کشورهای مختلف برای شما امکان پذیر می باشد و بستگی به رزومه شما و پوزیشن های موجود دارد. در انگلستان احتیاجی به جی آر ای نمی باشد. بهتر است رزومه خود را تقویت نمائید تا راحت تر بتوانید بورسیه دریافت کنید. مطلب دکتری در استرالیا هم می تواند مطلب مفیدی برایتان باشد. لطفا مطالعه نمائید.

  12. نازنین گفت:

   سلام وقت بخیر
   من دانشجوی ترم دو گرافیک دانشگاه دولتی هستم می خوام بدونم برای گرفتن بورس از یکی از دانشگاه های انگلستان چه چیزایی لازم دارم و اینکه ادامه ی لیسانس رو میتونم اونجا بخونم یا اینکه برای ارشد میتونم برم؟
   بعدم اینکه وقتی دانشگاه بورس میکنه فقط هزینه ی دانشگاه نمیگیره یا اینکه خوابگاه و جای اقامتم میده؟یعنی اینکه مثل دانشگاه دولتی ایرانه شرایطش؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت اتمام دوره کارشناسی به همراه مدرک زبان انگلیسی قادر خواهید بود برای دوره های کارشناسی ارشد کشور انگلستان اقدام نمایید. شانس دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار پایین می باشد.

  13. هما گفت:

   سلام من گواهینامه MBAاز مؤسسه ماهان دارم خواستم ببینم می تونم برای DBAاقدام کنم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت تایید وزارت علوم به عنوان مدرک کارشناسی ارشد می توانید برای دوره های DBA اقدام نمایید.

  14. سحر گفت:

   با سلام. من ارشد تغذیه از دانشگاه تهران با معدل ۱۷.۷۰ و نمره پایان نامه ۱۹.۹۰ دارم. لیسانس تغذیه با معدل بالای ۱۸ از شهید بهشتی. یک مقاله isi نویسنده اول و یکی دیگر نویسنده چهارم هستم‌. چندین مقاله فارسی با چکیده انگلیسی نیز در بهترین مجلات ایران دارم. در حال حاضر هم در حال چاپ یکی دو تا مقاله isi دیگر هستم. چندین گواهی پوستر در همایش بین المللی تغذیه در تهران دارم‌ . ۶ سال سابقه کار دارم‌. بیمارستان. مرکز بهداشت. کلینیک.آموزش و پرورش. رتبه های برتر و تقدیرنامه های فراوان در طی این ۶ سال از محل کارهایم دارم‌ . گواهی های دوره های مختلف مرتبط با رشته ام را دارم. در دانشگاه آزاد قزوین هم چند واحد تدریس میکنم. زبانم خوبه و در حال خواندن آیلتس هستم. آیا امکان گرفتن بورسیه برای مقطع دکترا انگلستان دارم. متاهل هستم و میخواهم همسرم نیز همزمان همراهم بیاید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام
    برای دوره دکتری شما نیازمند تایید استاد راهنما از دانشگاه مورد نظر می باشید. با توجه به شرایط بیان شده از شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی برخوردار هستید. عموما در دوره های دکتری بردن همراه درجه یک امکان پذیر می باشد.

  15. کسری گفت:

   ببخشید تحصیل رشته های مهندسی در انگلستان خارج از لندن برای مقطع دکتری سالی چقدره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا هزینه تحصیل در انگلیس بسته به دانشگاه بین ۱۲ تا ۲۵ هزار پوند می باشد.

  16. Derin گفت:

   سلام
   من الان ۱۶ سالمه. امکان داره سال آخر دبیرستانم و در انگلستان بخونم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    در صورت داشتن دانش زبانی و هزینه های تحصیلی می توانید اقدام کنید.

  17. ارمين گفت:

   سلام از کنسول انگلیس در تهران هم میشه اقدام کرد؟

  18. Zahra گفت:

   سلام پسر من ۱۳ سالشه میخواستم بدونم اگر پذیرش از مدارس انگلستان بگیره من و پدرش ام میتونیم به عنوان همراه باهاش بریم و اونجا کار کنیم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    تا سیزده سالگی یکی از والدین می توانند همراه فرزند در حال تحصیل خود در انگلستان باشند و در این مدت در صورتی که آن شخص بتواند کار پیدا کند باید مجدد برای ویزای کار اقدام کرده و با ویزای کار وارد خاک انگلیس شود.

  19. تینا گفت:

   برای شرکت در دوره های پست داک چه کارهایی باید انجام داد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع پست داک شخص نیاز به پیداکردن سوپروایزر دارد. برای گرفتن پذیرش در این مقطع داشتن رزومه تحصیلی خوب که شامل مقالات بین المللی,معدل بالای۱۷, آیلتس بالای ۷ و…….بسیار حائز اهمیت می باشد.

  20. یاسر نصیرپور گفت:

   سلام.
   ممنون از مطلب خوبتون.
   بهترین دانشگاه انگلیس برای رشته MBA کدوم دانشگاهه؟!

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به انگلیس و ادامه تحصیل در یک دانشگاه با رنکینگ بالا را دارید می توانید در سایت QS رنکینگ دانشگاه های مختلف را مشاهده نمایید.

  21. محمد گفت:

   برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در انگلستان چه شرایطی لازمه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن آیلتس ۶٫۵ و مدرک ۱۲ ساله تحصیلی الزامی است. هزینه تحصیل و زندگی سالیانه حدود ۲۵۰۰۰ پوند خواهد بود که شخص باید بودجه لازم همراه با گردش حساب و در نهایت این تمکن مالی را داشته باشد.

  22. مهديه احمدي گفت:

   سلام وقت بخیر
   اقامت بعد از تحصیل در انگلیس، چه مدت است؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در پایان دوره تحصیلی در کشور انگلیس به دانشجو تا ۳ ماه زمان داده می شود که کار پیدا کند با پیدا کردن کار می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و از آن طریق اقامت دریافت نماید.

  23. Leyli گفت:

   همراه چند ساعت در هفته اجازه کار دارد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    گرفتن ویزای همراه و حق کار بستگی به نظر آفیسر ویزا خواهد داشت. ولی معمولا همراه دانشجو در مقاطع مختلف می تواند درخواست ویزای کار با حق کار تمام وقت بدهد که البته قبول این درخواست کاملا بستگی به نظر آفیسر ویزا خواهد داشت.

  24. Ali jafari گفت:

   من شنیدم که انگلستان قانونی گذاشته که اجازه کار بعد از تحصیل میده، درسته؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در پایان دوره تحصیلی در انگلستان به دانشجو سه ماه زمان داده می شود که بتواند کار پیدا کند و با پیدا کردن کار می تواند ویزای دانشجویی خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت دریافت نماید.

  25. ali گفت:

   دوره فاندیشن با دوره a level تفاوتش چیه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به دو سال آخر دوره تحصیلی در انگلستان A-Level گفته می شود. دوره فاندیشن معمولا از جانب یکسری از دانشگاه ها به افرادی که دارای نمره زبان پایین هستند داده می شود.

  26. سحر گفت:

   با سلام.
   من دکتری اموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران را دارم و دو مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی دارم و در مقطع ارشد با معدل ۱۸ و دکتری معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم.
   اگر برای کارشناسی ارشد در انگلیس اقدام کنم، در رشته نزدیک به رشته خودم در علوم انسانی، ایا تحصیل فرزند هفت ساله ام که همراه من است، در دبستان دولتی و بدون هزینه امکان پذیر است؟
   منظورم اینه که فرزند همراه دانشجوی ارشد امکان تحصیل رایگان را دارد؟
   ایا من با سن ۴۰ سال شانس گرفتن ویزای تحصیلی دارم؟
   با تشکر فراوان.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به دلیل اینکه شما مقطع دکتری خود را به اتمام رسانده اید زمانی که می خواهید برای ارشد اقدام کنید باید بتوانید دانشگاه و همچنین آفیسر ویزای خود را مجاب نمایید که به چه دلیلی برای ارشد مجدد اقدام کرده اید. به صورت کلی هزینه تحصیل فرزندان تا زمانی که شما در انگلستان دانشجو باشید بسیار کم خواهد بود.

  27. صادق گفت:

   بعد از فارغ التحصیل شدن اصلا امکان نداره بشه موند و کار کرد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در پایان دوره تحصیلی, شما با پیدا کردن کار می توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت انگلستان را دریافت نمایید. یا اینکه از طریق سرمایه گذاری انگلیس بعد از تحصیل اقدام نمایید که در هر دو صورت شما می توانید ویزای خود را تبدیل کرده و در نهایت اقامت دریافت نمایید.

  28. ریحانه گفت:

   سلام وقت بخیر من ۱۶ سالمه می تونم برای انگلیس از همین حالا اقدام کنم؟ آیا پدر یا مادرم هم می تونند با من باشند؟ برای کانادا شرایط به چه صورت می باشد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان اقدام برای ویزای تحصیلی انگلیس برای شما از همین سن وجود دارد. تا ۱۳ سالگی یکی از والدین می تواند به عنوان همراه با شما باشد. برای ویزای تحصیلی کانادا از همین سن امکان اقدام وجود دارد و یکی از والدین به عنوان همراه تا قبل از ورود شما به دانشگاه می توانند با شما باشند.

  29. حامد گفت:

   سلام
   محدودیت سنی برای دوره کارشناسی ارشد وجود داره؟
   من الان ۳۶ سالمه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع ارشد در انگلستان گپ تحصیلی شما بسیار مهم می باشد و شما باید بتوانید دانشگاه و آفیسر ویزاتون رو مجاب نمایید که علت این گپ تحصیلی چه مواردی بوده است در اینصورت شما می توانید برای ارشد اقدام نمایید.

  30. Saba گفت:

   چطور میتونم برای تحصیل در انگلستان بورسیه بگیرم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در مقاطع دیگر ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.

  31. فرهاد بابایی گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل و زندگی سالانه به پول خودمون چقدر میشه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل و زندگی سالیانه حدود ۲۵ هزار پوند به بالا می باشد که با توجه به نوسانات نرخ ارز شما می توانید بر اساس نرخ روز محاسبه نمایید.

  32. الهام گفت:

   سلام
   من ٢٩ سالمه دانشجوی سال ٢ PHD دانشگاه ازاد هستم،معدل ارشدم ١٨.۵ بود.معدل ٢ ترم دکتری هم ١٩،۵ بوده،در همایش شرکت کردم و مقاله برتر شدم.زبانم خوبه ولی هنوز ایلتس ندارم
   متاهل هستم و یک فرزند٣ ساله دارم،خاله من در منچستر انگلیس زندگی میکنه و مشکل اسکان ندارم در انگلیس،میخوام برای دکتری انگلیس اقدام کنم،اما هزینه تحصیل خیلی زیاده،میشه بورس شد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط اعلام شده می توانید برای بورسیه دانشگاههای کشور انگلستان اقدام نمایید. لازم بذکر است که به صورت کلی شانس افراد برای اخذ بورسیه از دانشگاه های انگلستان بسیار پایین می باشد.

  33. Sh___405 گفت:

   سلام من دانش اموز سال دوازدهم رشته مهندسی ساختمان (عمران) ودر هنرستان درس خوندم و معدل ۱۶ به بالا هست .وشرایط مالی انچنانی هم ندارم .وقصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان رو دارم ،میخواستم بدانم با این شرایط امکانش هست در کشور انگلستان ادامه تحصیل داد.و چگونه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا خواهد کرد و در این مقطع ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به شما داده شود.هزینه یکسال تحصیل و زندگی در انگلستان حداقل ۲۵۰۰۰ پوند می باشد.

  34. کیمیاگران جوان گفت:

   سلام میشه شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان رو بفرمائید

  35. نانی گفت:

   سلام من امسال دیپلم‌تجربی میگیرم میخواستم بپرسم نمره آیلتس و نمره دیپلم برای رشته پزشکی چند باید باشد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    هر کشوری برای پذیرفتن دانشجوی پزشکی شرایط مخصوص به خود را دارد.مثلا برای کشور ایتالیا آیلتس ۶ کافی است.

  36. پدرام گفت:

   سلام وقت بخیر
   من ارشد از دانشگاه آزاد اصفهان دارم
   آیلتس دارم
   همایش های بین المللی رفتم
   توصیه نامه دارم
   مقاله isi دارم
   معدل ارشدم بالای ۱۸ است
   میخوام برای دکترا مدیریت اقدام کنم.
   آیا با این شرایط می توانم بورسیه از انگلستان بگیرم؟
   با تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام بله میتونید ما خودمون براتون استاد پیدا می کنیم و میتونیم فول فاند بگیریم.

  37. میم.ر گفت:

   سلام من دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه شهید بهشتی هستم خواستم ببینم در صورت گرفتن نمره آیتلس ۷ با معدل ۱۸ میتونم برای انگلستان اقدام کنم در مقطع ارشد بین الملل؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام بله میتونید فقط نهایتا تا سن ۳۴ سال میتونید برای ارشد اقدام کنید.

  38. بابک گفت:

   با سلام
   بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد-خوردگی و حفاظت از مواد در مقطع کارشناسی ارشد هستم از دانشگاه آزاد اصفهان.
   سوالی که از شما دارم این است که برای مقطع دکترا میخوام اقدام کنم البته به صورت بورسیه.
   معدل کارشناسی ارشدم ۱۷.۶۹
   دارای ۲ مقاله isi و ۲ مقاله همکار
   برای ثبت اختراع بین المللی هم اقدام کردم(۵۰-۵۰٪ احتمال قبول شدن دارد)
   در حال گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی هستم.

   تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام اگر شما ۶٫۵ آیلتس داشته باشید با این شرایط میتونید فول فاند بگیرید.

  39. سمت گفت:

   سلام خسته نباشید من رشتم هنر هست و لیسانس دارم مدرک ایلتسم ۷هستش درسم هم خوبه ولی وضع مالی خوبی ندارم میتونم اقدام به بورسیه انگلیس کنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای انگلیس برای مقطع ارشد بورس نمیکنن اما برای ایتالیا میتونید فول فاند بگیرید.

  40. نیره گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   من ۲۲ سالمه و امسال کارشتاسی الکترونیک رو تموم کردم بامعدل ۱۵٫۲۰از دانشگاه سراسری سمنان پروژه کارشناسیم هم ساخت ترازو دیجیتال بوده .ایلتس ۶٫۵ دارم .ممکنه بفرمایید برای ارشد الکترونیک از کدوم کشور و دانشگاه میتونم پذیزش بگیرم و درواقع احتمال پذیرفته شدن بیشتره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام با توجه به شرایطتون میتونید برای ارشد اقدام کنید برای انگلیس هزینه ها بالاست سالانه۱۵۰۰۰ پوند هزینه تحصیلتون هستش.برای ایتالیا هم میتونید اقدام کنید و بورسیه بگیرید.

  41. سارا گفت:

   با سلام

   من کارمند پتروشیمی هستم سابقه ۹ سال کار در این مجموعه را دارم. دارای مدرک فوق دیپلم حسابداری هستم. مدرک آیلتس ندارم ولی تا Level4 کتاب four corner خوانده‌ام
   به نظر شما آیا می‌توانم برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مدیریت امور مالی اقدام نمایم؟؟

   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای لیسانس تا سن ۲۴ میشه اقدام کرد مگر اینجا لیسانس بگیرید و برای ارشد اقدام کنید و تا سن ۳۴ سال شانس ویزا دارید مدرک ۶٫۵ آیلتس رو هم باید داشته باشید.

  42. افشار گفت:

   با سلام برای مقاطع تحصیلی مختلف مثل لیسانس یا فوق لیسانس غیر پزشکی در انگلستان محدودیت سنی وجود داره یا نه ؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای مقطع کارشناسی بهتر است تا قبل از ۲۵ سالگی اقدام شود. گپ تحصیلی بسیار مهم است و باید قابل توجیه باشد.

  43. سعید گفت:

   بادرود خسته نباشید.
   سوالی که داشتم خواستم بدونم با مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان و مدرک آیلس ۷میتونم برای ادامه تحصیل به انگلستان بروم و از فوق دیپلم به بعد ادامه تحصیل بدم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام شما باید از ابتدا لیسانس بخونید یا برای فوق لیسانس اقدام کنید.

  44. ارین صدقی گفت:

   سلام من با معدل ۱۲ دیپلمم را گرفتم و دوره پیش دانشگاهی را نگذراندم ایا توسط داییم که در انگلیس زندگی میکند میتوانم برای ادامه تحصیل به انجا بروم او مقیم انگلیس است واز نظر مالی خوب است ایا او میتواند اقدام کند چگونه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام خیر خیلی تاثیری برای ویزا گرفتن نداره.خودتون میتونید از طریق پذیرش تحصیلی اقدام کنید.

  45. مهسا گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   من فوق لیسانس شهرسازی از دانشگاه هنر هستم سوالم اینه که به نظرتون برای ارشد دوم میتونم اقدام کنم یا دکتری و در کدوم یکی از این دوره ها شانس گرفتن فاند بالاتره ممنون میشم راهنمایی کنین

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای دکترا اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله isi داشته باشید میتونید اقدام کنید.

  46. امیرعلی گفت:

   سلام من ۱۷ سالمه و سال دیگه کنکور دارم وضع مالی بدی هم ندارم four courner 3 هستم معدل دهمم هم ۱۷.۵۶ بوده میخواستم بدونم میتونم تویه یه دانشگاه خوب توی روسیه یا انگلستان ثبت نام کنم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام مدرک ۶٫۵ آیلتس داشته باشید میتونید برای مقطع کارشناسی برای انگلستان اقدام کنید.

  47. Saeed گفت:

   سلام.من یه پسر ۲۸ساله هستم با مدرک فوق دیپلم زبان انگلیسی و مدرک آیلس ۷
   خواستم بدونم میتونم با این مدرک برای ادامه تحصیل پذیرش دانشگاهای انگلیستانو بگیرم و از فوق دیپلم به بعد ادامه تحصیل بدم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام شما باید از ابتدا برای کارشناسی اقدام کنید یا لیسانس بخونید برای ارشد اقدام کنید.

  48. Mmmm گفت:

   سلام . من ۱۶سالمه و سال یازدهم رشته تجربی هستم. اگر من معدلم بالای ۱۹باشه ، بعد از گرفتن دیپلم برای انگلستان میتونم تقاضا بدم؟
   یک چیز دگ ، اونم اینه ک من قصد ادامه تحصیل تو انگلستان رو ندارم و فقط میخام با بورسیه شدن از ایران خارج شم … میشه توضیح بدید چیکار باید انجام بدم؟ و ایا میتونم اونجا زندگی کنم بدون تحصیل در اونجا؟ ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن بورسیه در این مقطع نمی باشد ممکن است یک کمک هزینه ی کمی به شما داده می شود.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای مقطع لیسانس بورس نمیکنن مگر برای کشور ایتالیا اقدام کنید.مدرک ۶٫۵ آیلتس رو هم باید داشته باشید.و اگر کار پیدا کنید میتونید ویزاتون رو به ویزای کار تبدیل کنید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای کشور ایتالیا میتونید در مقطع کارشناسی بورسیه بگیرید فقط مدرک۶٫۵ آیلتس رو هم باید داشته باشید.برای کشور انگلیس مستلزم پرداخت هزینه هستش .

  49. zahra گفت:

   سلام خسته نباشید ببخشید من سال دوازدهم تجربی هستنم و ۱۷ سالمه ومدرک زبان بین المللی ندارم ولی معدلم ۲۰ ودارم رو یه مقاله ی علمی کار می کنم که موضوعش خیلی خوبه و دو مورد از ایده هام برنده جشنواره ی خوارزمی شده میخواستم بدونم اگه در کنکور تجربی و زبان رتبه های خیلی خوبی کسب کنم بعد از کنکور می تونم بورسیه دانشگاه کمبریج بشم و اونجا تحصیل بزشکی بخونم //؟(مدرک زبان ندارم ولی مسلطم)

   با تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    ممکن است یک کمک هزینه ی کمی به شما بابت تحصیلتان داده شود.

  50. nima گفت:

   سلام
   من دانش اموز سال یازدهم هستم و در مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم معدلم بالای ۱۹ هست و یک صبت اختراع هم دارم تا سال دوازدهم احتمالا موفق به کسب ایلتس هم میشم میخوام بدونم هزینه ها چجوریه و با این شرایط احتمال بورس کامل یا تخفیف برای هزینه های دوره ی a_level هست؟(رشته ی مدنظر برای دانشگاه مهندسی کامپیوتر هست)

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام خیر تحصیل در انگلستان مستلزم پرداخت هزینه هستش.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند . ممکن است یک کمک هزینه ی کمی به شما داده شود.

  51. سیروان گفت:

   سلام . من ۲۴ سالمه و لیسانس حقوق دارم‌.
   برای ادامه تحصیل (دوره ارشد) خارج از کشور از لحاظ سنی به مشکل بر نمیخورم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام تا سن ۳۴ سال میتونید برای ارشد اقدام کنید.مدرک ۶٫۵ آیلتس رو هم باید داشته باشید.

  52. معصومه گفت:

   سلام روزتون به خیر میخواستم بدونم برای دانش آموز ۱۲ ساله ای که به مسابقات جهانی چرتکه راه پیدا کرده ولی به دلیل مشکل مالی در مسابقات شرکت نکرده راهی برای تحصیل در انگلستان به صورت بورسیه ای وجود داره

  53. ALi گفت:

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بدونم افرادی که دارن میرن به کلاس یازدهم برای ادامه تحصیل از چه راهی باید اقدام کنند؟(۱۶ سالمه)
   ممنون میشم پاسخ بدید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام در مدارس انگلیس براتون پذیرش میگیریم.کلاس زبان هم براتون برگزار میکنند.شهریه ها حداقل ۱۵۰۰۰پوندتا ۲۵۰۰۰پوند در سال هستش.

  54. فاطمه گفت:

   سلام من ۲۱سالمه دانشجوی روانشناسیم و ۱۰ماهه دیگه درسم تموم میشه و ایلتس۶ونیم دارم ومعدل سوم دبیرستانم۱۵بود اگه از ۶ماهه دیگه اقدام کنم شانسی برای پذیرش تورشته ی دندونپزشکی دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بله تا سن ۲۵ سال میتونید برای پزشکی و دندون پزشکی اقدام کنید.

  55. حشمت گفت:

   سلام. وقتتون بخیر
   دانشجوی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه خواجه نصیر هستم. و قصد دارم برای دوره دکتری، برای کشور انگلستان اقدام کنم
   لطفاً شرایط و لازمه های دریافت فاند رو بصورت موردی توضیح بدین
   متشکر از وقتی که میگذارین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین مدرک ۶٫۵ IELTS اکادمیک هم داشته باشین میتونید اقدام کنید و فاند بگیرید.

  56. یزدانی گفت:

   سلام من دانش آموز سال دوازدهم تجربی هستم با معدل بالای ۱۷ و زبان تا حدودی خوبه و شرایط مالی خوبی هم ندارم و قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارم با شرایطی که من دارم میتونم بورسیه این کشور را بگیرم
   و در آنجا ادامه تحصیلاتم را بگذرانم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

  57. Aref گفت:

   سلام من ۱۵سالمه و با معدل۱۷/۳۸ پیه نهم را به پایان رساندم وضع مالیم خوبه و زبانم هم خوبه.. امسال به سر کلاس دهم میروم (رشته ی تجربی) میخواستم ببینم اگه امسال با معدل بالا قبول شوم میتونم تا سال اینده در کالج انگلستان ادامه تحصیل دهم!!؟ و اینکه معدل سال نهمم برای رفتن من مشکلی ایجاد نمیکنه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بله شما می توانید هم امسال و هم از سال دیگر اقدام نمایید.

  58. مریم گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه میخواستم ببینم برای اینکه دوره کارشناسی ارشد بورسیه بگیرم برای رشته هنر در انگلیس توی این چهار سال کارشناسی چه کارهایی باید انجام بدم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اصولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود ولی هر چقدر رزومه ی شما قوی تر باشد شانس شما بیشتر می شود.

  59. بابک بهرامی گفت:

   سلام
   لیسانس فیزیک با معدل ۱۶ دارم که ۵ سال از تاریخ اخذ لیسانسم میگذره و۲۷ سال دارم ،خواستم بپرسم که این مساله برای تحصیلات تکمیلی تو انگلیس مشکل ایجاد میکنه یا نه؟ و این که آیا راهی هست که هزینه های تحصیل رو پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد پرداخت کرد (با کار تمام وقت)؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما باید بتوانید گپ تحصیلی خود را توجیه نمایید. پرداخت هزینه ها بر اساس قوانین دانشگاه ها متفاوت می باشد.

  60. masuomeh گفت:

   سلام من ۲۰ساله هستم .مدرک زبان هم ندارم .برای کنکور ۹۸ دارم اماده میشم ومی خوام تو رشته دندان پزشکی تحصیل کنم توی دبیرستان هم معدل خوبی نداشتم اما مطمئنم که می تونم رتبه خوبی کسب کنم و مشکل مالی هم ندارم .ایا من با این شرایط می تونم پذیرش دانشگاهای انگلستان رو بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای انگلستان حتما باید مدرک زبان نیز داشته باشید .ولی به خاطر شرایط سنی شما ممکن است یک مقدار شانستون برای ویزای تحصیلی برای رشته ی دندانپزشکی در انگلستان کمتر شود.

  61. آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای گرفتن بورسیه نیاز به داشتن رزومه ی تحصیلی عالی از جمله داشتن معدل بالای ۱۷ حداقل دو مقاله ی ISI داشتن مدرک زبان آیلتس ۷ و…. می باشید.

  62. Farima گفت:

   سلام خسته نباشید.
   من فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم. شنیدم دانشگاه های انگلستان دوره های کاملا رایگان برای رشته آموزش زبان انگلیسی برگزار میکنه البته به شرط پروپوزال. شما میتونید اطلاعاتی در این مورد بدین؟ ممنون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. در صورتی که شما بتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید این هزینه برای شما رایگان می شود.

  63. فاطمه گفت:

   با سلام و عرض احترام
   من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ١٩.١٨ دارم مدرک GMAT هم دارم با نمره ٧٠٠ و ایلس ٨ هم دارم و یک مقاله ISI هم دارم فقط متاسفانه مدرک من از دانشگاه ازاد هست میتونم با این شرایط بورسیه از دانشگاه های انگلیس تو مقطع فوق بگیرم حداقل بورسیه ایی که هزینه شهریه دانشگاه رو پوشش بده چطور ؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای انگلستان ممکن است یک کمک هزینه ی کمی به شما داده شود. ولی برای کشور کانادا امکان گرفتن بورسیه برای رشته ی MBA می باشد.مبلغ بورسیه زمانی که با دانشگاه مورد نظر مکاتبتون رو شروع کنیم معلوم می شود.

  64. ا عبداله زاده گفت:

   سلام من لیسانس مدریت بازرگانی دارم که هشت سال پیش فارق التحصیل شدم آیا ممکنه برای ارشد در رشته هنر در انگلستان ادامه تحصیل داد؟ یا این که مجدد در رشته هنر اقدام به تحصیل در مقطع لیسانی کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلستان تغییر رشته تحصیلی اصلا مطلوب نیست بهتر هست ابتدا ادامه رشته خود را داشته باشید و در صورت ورود به دانشگاه با تایید و نظر دانشگاه تغییر رشته نمایید

  65. پوریا خانلو گفت:

   با سلام.بنده ۲۵ سال دارم و رشته ی مهندسی مکانیک رو در مقطع ارشد رها کردم تا بتونم در یکی از کشور های اروپایی مثل انگلستان ادامه بدم.مشکل سربازی هم ندارم و رزومه بسیار قوی در زمینه رشته ساخت و تولید و مکانیک دارم.سوال بنده اینه که با توجه به رزومه صنعتی و پژوهشی که دارم میتونم در انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنم؟ اگر هم امکان داره برای دانشگاه رزومه اهمیت بیشتری نسبت به معدل داره؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام متاسفانه دانشگاه های کشور انگلیس مستلزم پرداخت هزینه هستش.

  66. محمد گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه میخوام از یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان تو رشته داروسازی یا دندانپزشکی پذیرش بگیرم معدل کل دیپلم من ۱۸/۶۰ و معدل کتبی نهایی سوم دبیرستانم ۱۵ هست مشکل مالی هم ندارم چجوری میتونم پذیرش بگیرم؟
   امکان بورسیه گرفتن هست؟اگر کار کنم تا چه حد میتونم خرج دانشگاه بدم؟ سربازی هم نرفتم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید حتما قبل از ورود دوره و آزمونهای مربوطه را بدهید . بورسیه در این مقطع وجود ندارد ولی پذیرش امکان پذیر میباشد و با اجازه کار بخشی از هزینه های خود را میتوانید پوشش نمایید

  67. کفسان گفت:

   باسلام
   ببخشید من لیسانس حسابداری با معدل ۱۲/۵ و کارشناسی ارشد حسابرسی با معدل ۱۸/۳۶ و یک مقاله ای اس ای و یک مقاله در فصلنامه داخلی و کتابی در زمینه پایان نامه ام دارم و دارای مدارک فنی و حرفه ای دیگری و مجوز نمایندگی شرکت بیمه هم می باشم اما ازمون ایلتس را هنوز شرکت نکردم الان سطحم حدودا” ۵٫۵ و ۶ می باشد من چقدر شانس گرفتن بورسیه برای دانشگاههای uk در مقطع phdرا دارم؟
   با تشکر از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام . امکان گرفتن پذیرش با بورسیه می باشد ولی نیاز به پیدا کردن استاد راهنما می باشد. و حتما باید آیلتس ۶٫۵ به بالا را داشته باشید.

  68. محمدجواد گفت:

   سلام خسته نباشید
   من قصد دارم در مقطع دکتری رشته روانشناسی به انگلستان یا هلند بروم.شما کدوم را پیشنهاد می کنید? و این که در دانشگاه های انگلستان به دانشجوی دکتری ماهیانه چقدر حقوق می دهند??

   هزینه تحصیل در کدام یک از این دو کشور بالاتر است??

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگه رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین میتونید برای دکتری پذیرش بگیرید .کشور انگلیس بهتره و دکتراش ۳سال هستش.۷۰۰۰-۱۵۰۰۰ پوند به طور متوسط هزینه تحصیلتون سالیانه هستش.

  69. مهرداد گفت:

   با سلام
   من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات(IT) – گرایش شبکه های کامپیوتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات هستم.

   میخواستم ببینم امکان بورسیه تحصیلی برای من وجود داره و چه پیش نیازهایی لازم دارم؟

   در ضمن من مشمول هستم آیا امکانش هست از طریق معافیت تحصیلی اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام گرفتن بورسیه در صورت داشتن رزومه ی تحصیلی قوی که شامل مقالات بین المللی معدل بالای ۱۷ آیلتس بالای ۶٫۵ و….. امی باشد امکان پذیر است.

  70. محمد گفت:

   سلام خسته نباشید
   برای بورسیه دکترا شرایط خدمت به چه صورتی میشه اگه پایان خدمت نداشته باشی، یا معافیت پزشکی داشته باشی چطور؟ و اینکه معدل و مقاله به چه شکلی باید باشه تا بتونی بورسیه بشی؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین میتونید برای دکترا پذیرش بگیرید و بورس شید اما باز به نظر استاد بستگی داره هرچی رزومتون قوی تر باشه احتمال بورسیه شدنتون زیاد.

  71. MAHDI گفت:

   سلام و خسته نباشید .من یه پسر ۱۷ ساله که در رشته هوانوردی تحصیل میکنم معدل درس هدی تخصصی ۱۹.۲۷ و معدل درس های عمومی ۱۸.۸۵ .می تونم بورسیه دبیرستان یا دانشگاه بگیرم ؟برای خلبانی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شانس گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی کم می باشد . شما می توانید برای ایتالیا برای بورس DSU اقدام نمایید.

  72. مهرداد گفت:

   با سلام
   آیا امکان بورسیه کامل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در انگلستان وجود دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون در مقطع فوق لیسانس قوی باشه میتونید برای دکترا فاند بگیرید مقاله ISI هم باید داشته باشین.

  73. مینا گفت:

   سلام…خسته نباشید…میخواستم بدونن با رتبه کنکور هم میشه بورسیه شد؟من رتبه ۱۷۹منطقه ۳ کنکور هنر آوردم اما دیپلمم تجربیع البته با معدل بالای ۱۹…میخواستم بدونم با این شرایط میشه برای رشته سینما بورسیه شد؟باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورسیه شانس خیلی پایین هست ولی قطعا با شانس بالایی پذیرش را میتوانید از دانشگاه ها دریافت نمایید . شرط بورسه مقاله هست و یا اینکه از طرف خود دانشگاه دعوت شوید

  74. بنیامین گفت:

   سلام و عرض خسته نباشید به شما بنده ۱۷ سال دارم و دو سال مانده تا کنکور بدهم و در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل هستم و از شما سوالی داشتم که ایا میشود در رشته مدیریت اقتصاد حمل و نقل در دانشگاه های انگلستان مشغول به تحصیل شد و از نظر مالی مشکلی نداریم و فقط قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستم… میشود راهنمایی کنید.
   یاعلی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما حتما باید آیلتس ۶٫۵ را داشته باشید البته تا قبل از ۱۸ سالگی نیازی به ارائه ی مدرک زبان از کشور مبدا نمی باشد. زشته ی مورد نظر شما باید بررسی شود که آیا با همین عنوان ارائه می شوددر کشور مقصد یا خیر.

  75. Narges گفت:

   سلام. من ۳۱سالمه.ارشناسی علوم دامی ازدانشگاه رازی بامعدل ۱۶/۵ وارشد تغذیه دام از دانشگاه شیراز بامعدل۱۵/۵دارم.مقاله داخلی وisiهم دارم. میتونم مقطع دکترا بورسیه بشم؟ البته ترجیح میدم ارشد زو مجددا در یکی از دانشگاه های انگلیس بخونم. از نظر قانونی منع نداره؟ دز صورتیکه بورسیه بشم چقدر هزینه نیاز هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه در مقطع دکترا میتونید بورسیه بگیرید.برای فوق لیسانس مجدد باید هرینه پرداخت کنید.

  76. samaneh گفت:

   سلام من دیپلم نقاشی(کارودانش) دارم میخواستم بدونم با این دیپلم من میتونم برای رشته هنر(طراحی جواهرات)برای دوره لیسانس اقدام کنم واینکه نیازی به فوق دیپلم ندارم واینکه چطور میتونم بورسیه کارشناسی دریافت کنم با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر مدرک IELTS 6.5 داشته باشین میتونید پذیرش تحصیلی بگیرید و در مقطع کارشناسی امکان گرفتن بورس وجود ندارد.

  77. سمانه گفت:

   سلام من دیپلم نقاشی(کارودانش) دارم میخواستم بدونم با این دیپلم من میتونم برای رشته هنر(طراحی جواهرات)برای دوره لیسانس اقدام کنم واینکه نیازی به فوق دیپلم ندارم واینکه چطور میتونم بورسیه کارشناسی دریافت کنم با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام با احتمال بالایی امکان پذیر هست البته به شرط داشتن مدرک زبان و تمکن مالی و برای اخذ بورسیه انگلیس، دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

  78. رضا گفت:

   با سلام من لیسانس و ارشد مهندسی صنایع دارم و با توجه به علاقه ام به تازگی ارشد رشته تاریخ رو گرفته ام میخواستم بدونم برای دکترای رشته تاریخ در انگلستان می توانم با همین مدرک ارشد رشته تاریخ اقدام کنم با توجه به اینکه مدرک لیسانسشو ندارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای اخذ پذیرش انگلستان در مقطع دکترا یکی از نکاتی که اساتید به آن توجه میکنند هم راستا بودن رشته تحصیلی فرد در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس است. با توجه به اینکه رشته تحصیلی شما در مقطع لیسانس و فوق تفاوت دارد شانس کمتری برای پیدا کردن استاد راهنما دارید.

  79. kosar گفت:

   سلام…برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان میشه با لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی از ایران رفت و در ادامه پذیرش برای دندانپزشکی گرفت یا اینکه باید از اول پذیرش برای دندانپزشکی بگیریم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام از ابتدا باید پذیرش برای دندانپزشکی بگیرید. ۲سال A-LEVEL بگذرونید و بعد ازمون UKCAT بدید وارد ۵ سال دندونپزشکی بشید.

  80. یونس گفت:

   با سلام
   میگم میشه برای شروع کلاس دهم بروسیه گرفت ومعدل پایین لطفا کمک کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مدرسه بورسیه ای تعلق نمیگیرد. برای بورسیه معدل باید بالای ۱۹ باشد

  81. مرتضی گفت:

   سلام من ۱۷ سالمه رشته برق من دو سال اولم معدل ۱۶ اوردم ولی میشه اگر سال سوم معدل ۱۹ .۲۰ بیارم شامل بورسیه دانشگاه های انگلیس بشم مدرک ایلتس هم سریع می تونم بگیرم یعد هزینه زندگی محل خواب و … چطوری هست؟ باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه های سالیانه زندگی حدود ۹ تا ۱۲ هزار پوند در سال هست و برای اخذ بورسیه در کشور انگلیس دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

  82. فاطمه گفت:

   سلام من فوق لیسانس دارم و قصد دارم برا دکترا از دانشگاه انگلیس پذیرش و بورس بگیرم و دانشگاهی که مد نظرم هست برای کارشناسی شرط معدل ۱۶ داره که معدل من کمتره، ولی برای ارشد شرط ندارن،من با چه شرایطی میتونم این دانشگاه حتما پذیرش بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلیس با توجه به شرایط شما مبنای اولیه معدل ارشد برای پذیرش هست مگر اینکه خود دانشگاه لیسانس را معیار قرار دهد . تا زمانی که مدارک به دانشگاه ارسال نشود نمیتوان تصمیمی بر معدل شما گرفت . بهتر هست به دانشگاه ایمیل بزنید

  83. Midwife گفت:

   سلام خسته نباشید..من امسال لیسانس مامایی از دانشگاه ازاد استهبان فارس گرفتم با معدل۱۶ ..ایلتس ۶و نیم دارم..۲۲سالمه…میخوام بدونم شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان چیه؟؟شرایط بورس شدن چیه؟؟حتما باید ۱۵۰تومن بودجه مالی داشته باشیم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه در انگلیس دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر. با توجه به پوند امروز عدد تمکن مالی بیشتر خواهد شد شما حدود ۲۰ الی ۲۵ هزار پوند باید مد نظر داشته باشید

  84. علیرضا گفت:

   سلام من ۹۸ کنکور دارم و نمیخوام تو ایران برم دانشگاه معدلم۱۴٫۸۴ توان مالی هم تا ۱۵۰M رو دارم
   میشه دانشگاهی ثبت نام کرد؟
   اگر در مورد بقیه کشور ها ازجمله امریکا استرالیا و المان هم اطلاعاتی دارین ممنون میشم اگه بگین.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای انگلیس میتوانید برای سال ۱۲ در انگلستان مشغول تحصیل شوید . مدرک آیلتس را حتم ا در حد ۶٫۵ داشته باشید

  85. Hamed گفت:

   سلام من ۲۱ سالمه دیپلم فنی حرفه ای تو زمینه صنایع شیمیایی دارم با معدل ۱۷ سربازیمم تموم شدع میخواستم ببینم میتونم ویزا تحصیلی برای یکی از دانشگاه های انگلستان بگیرم پشتیبان مالی هم فقط خودمم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام/ دوست عزیز شما برای اخذ ویزای تحصیلی در این مقطع میتوانید اقدام کنید اما اشاره به شرایط مالی کردید ولی نگفتید محدودیت مالی چه مقدار است . شما تقریبا سالیانه بین ۱۵۰تا۱۶۰ میلیون تومن باید به عنوان تمکن یک ساله خود ارائه دهید . البته توجه داشته باشید ۱۰ ساعت هم حق کار دانشجوییی دارید .

  86. Hp گفت:

   سلام من ۱۷ سالمه اما امسال کنکور ریاضی دارم معدل کل نهاییم ۱۹٫۰۲ بود و مدرک آیلتس هم ندارم اما میتونم بگیرم. میخواستم ببینم چجوری میتونم بورسیه یک دانشگاه معتبر انگلستان بشم و هزینه هاش چطوره؟ آیا دانشگاهی هست بشه کامل بورسیه شد و هزینه ای نداشته باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلامت / برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور انگلستان شما باید هزینه زندگی و تحصیل را پرداخت کنید بورسیه ایی به شما تعلق نمیگیرد در این مقطع

  87. زینب گفت:

   سلام
   بنده دانشجوی کارشناسی ادیان و عرفان تطبیقی هستم با معدل کل ۱۹.۶۷.از روحیه پژوهشی بالایی برخوردارم. علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته الهیات و ادیان دانشگاه های انگلیس بالاخص آکسفورد هستم . جز نمره آیلتس، چه ملاک هایی برای پذیرش دارند. با توجه به بورسیه بسیاری از رشته ها در آکسفورد این رشته در این مقطع شانس بورسیه دارد؟
   متشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوست عزیز /
    اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد در کشور انگلستان شانس بالایی ندارد . شما برای تمکن مالی سال اول باید یک تمکن مالی ۱۵۰تا ۱۶۰ میلیون تومانی را در نظر بگیرید .

  88. شایان گفت:

   سلام خسته نباشید. شایان هستم .
   میخواستم بپرسم ببینم برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های انگلستان شرایط سنی برای پناهنده ها مهمه ؟ مثلا میشه کسی در سن ۲۴یا۲۵یا۲۶ سالگی که پناهنده ی انگلستان هم شده در رشته پزشکی تحصیل کنه ؟
   خیلی ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما :
    دوست عزیز شرایط سنی در این مقطع بسیار قابل اهمیت دارد و ممکن است شانس ویزایی را پایین بیاورد محدودیت سنی در انگلستان در این مقطع تا ۲۱ سالگیست. اما برای افرادی مثل شما که در این کشور زندگی میکنن ممکن است بتوانند از دانشگاه پذیرش بگیرند.

  89. شبنم گفت:

   سلام خسته نباشید.من فارغ التحصیل حقوق دانشگاه سراسری سمنان هستم معدلم ۱۸ هستش.۲۳ سالمه.مدرک آیلتس ۸ هم دارم.امکان پذیرش گرفتنم برای مقطع ارشد در دانشگاه های معتبری مثل منچستر یا کمبریج هست؟خیلی ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط و مدارکتون احتمال پذیرش اصلا دور از ذهن نیست هرچند که تایید یا رد آن بر عهده دانشگاه و مشروط به ارائه مدارک به دانشگاه میباشد اما در کل شرایط برای پذیرش و حتی ویزا بسیار مهیاست

  90. fateme گفت:

   سلام
   ٢٠٠میلیون باید اولش باخودمون ببریم وبلوکه کنیم؟یانه
   واینه از این ٢٠٠میلیون ماهانه به حساب میریزن تا خرج کنیم یاکلابتید پول باخودمون برای طول تحصیل و زندگی داشته باشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.
    هزینه تحصیل وزندگی شما و ان پولی که به عنوان تمکن مالی همراه دارید قرار نیست بلوکه بشه و سفارت استطاعت مالی شما را از این طریق بررسی میکند شما هم با استفاده از این تمکن میتوانین ماهیانه و یا سالیانه هزینه های خود را پوشش دهید .

  91. مینا گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید من از دانشگاه لیدز در مقطع دکترا پذیرش گرفتم اما بورسیه های خوده دانشگاه تا چند ماهه آینده بسته شدن ،برای اخذ بورسیه های خارج دانشگاه هم معمولا اولویت با دانشجویان EU و UK هست و موقعیت های زیادی برای دانشجویان اینترنشیونال نیست موسسه شما میتونه برای اخذ بورسیه برای دانشجویان اینترنشیونال و پیدا کردن کار دانشجویی تو شهر لیدز اقداماتی انجام بده ؟
   ممنون که جواب میدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام .
    برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا موسسه آریانا پارس اقدام میکنه اما توجه داشته باشید دانشجویان برای پیدا کردن کار دانشجویی بیشتر میتونن از افیس های زیر نطر دانشگاه و یا سوپروایزر خود کمک بگیرند .
    برای الاعات بیشتر بهتر است با موسسه تماس بگیرید.

  92. fateme گفت:

   سلام و وقت بخیر اول ازهمه تشکر میکنم که به سوالامون جواب میدین من توخیلی سایتا سوالمو پرسیدم ولی کسی حواب نداد اخرش یاد سایت شماافتادم
   من ١٩سالمه امسال کنکور دارم معدل دوم دبیرستان٢٠ معدل کل نهایی ١٩/۵٠ و پیش دانشگاهی ١٨وخورده ای هست
   ایلتس ندارم ولی خیلی زودمیتونم بگیرم میخواستم برای رشته ی پزشکی میخواستم انگلستان رو انتخاب کنم ایا بااین شرایط امکانش هست؟!
   واینکه دوره ی alevel حتی برای کسایی که پیش دانشگاهی سپری کردن هم وجود داره یانه
   خیلی ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما میتونید یکسال fundation بخونید و بعد از اون ازمون uk بدید و درصورت قبولی وارد دانشگاه بشید و طول دوره تحصیلی دانشگاهی ۵ سال است و بودجه ان سالیانه مبلغی حدود ۲۰۰ میلیون تومان است

  93. مروه گفت:

   سلام می خواستم بپرسم کسانی که از طریق ازدواج کردن به طور رسمی وارد انگلستان میسوند میتوانند در انجا در رشته مورد علاقه تحصیل نمایند ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ادامه تحصیل هیچگونه منافاتی با مهاجرت از طریق ازدواج ندارد و امکان تحصیل میباشد

  94. مروه گفت:

   سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم کسانیکه از طریق ازدواج وارد کشور انگلستان میشوند ایا میتوانند رشته مورد علاقه خود را انجا ادامه دهند لطفا کمی معلومات ارایه نماید تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    فردی که از طریق ازدواج وارد کشوری میشود میتواند اقامت دائم ان جا را بگیرد و درکنار ان به تحصیل یا کار هم بپردازد

  95. شیمیست گفت:

   سلام من امسال دانشجوی رشته شیمی دانشگاه تهران هستم و آیلتس با نمره ۷٫۵ دارم برای بورس مقطع لیسانس در دانشگاه آکسفورد یا کمبریج چکار باید کنم؟ و معدل هام باید در چه حدی باشن؟ و اینکه شرایط گرفتن تخصص در دورشته شیمی آلی و کوانتوم چیه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط اخذ بورسیه در مقطع لیسانس بسیار محدود می باشد و بورسیه بیشتر در مقطع دکتری تعلق میگیرد که باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و مقاله isi. با توجه به شرایط شما احنمال گرفتن پذیرش قطعی هستش ولی بورسیه نه

  96. فاطمه گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه امسال کنکور دارم در رشته ریاضی میخواستم بدونم به چه صورت هست رفتن به دانشگاه اونجا و چطور باید اقدام کنم زبانم هم خوب هست یعنی خیلی راحت میتونم باهاشون مکالمه داشته باشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    #تحصیل#در#انگلستان برای مقطع کارشناسی داشتن حداقل ایلتس ۶-۶٫۵ نیاز است. طول دوره ۴ساله میباشد. در زمان تحصیل اجازه کار دانشجویی هفته ای ۱۰ ساعت نیز دارید .

  97. علی گفت:

   با سلام و وقت بخیر . من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴٫۶ و فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه سراسری ارومیه با معدل ۱۷٫۵ و سابقه کاره پنج ساله تو یک مرکز تحقیقات رو دارم و الان هم در یک شرکت معتبر داروسازی در ازمایشگاه مشغول به کار هستم . میخواستم ببینم برای مقطع دکتری برای پذیرش در انگلیس یا کانادا امکانش هست حتی بدون فاند. مدرک زبان ندارم ولی اسپیکینگم در حد خوبه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی خوب و مقاله isi داشته باشید تا بتوانید بورسیه شوید ولی با توجه به شرایط شما و بدون داشتن فاند داشتن مدرک زبان ایلتس ۶ نیم لازم است

  98. الی گفت:

   با سلام
   من دانشجوی حسابداری در دانشگاه دولتی هستم و سال آینده مقطع کارشناس من در ترم بهار به پایان خواهد رسید . می خواستم بدونم من اگر برای ارشد بخوام اقدام کنم در رشته ی خودم یا یکی از رشته های مدیریت باید از کی شروع به کار هام کنم که بتونم به موقع برسم؟ با در نظر گرفتن وقت سفارت.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دوره ارشد در انگلیس ۱ ساله میباشد و حداقل ایلتس ۶-۶٫۵ رو نیاز دارید.
    هر زمان که شرایط و مدارکتان اماده باشد حدود ۶ ماه زمان نیاز است.

  99. زهرا گفت:

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بدونم مجموع هزینه زندگی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لندن حدودا چقدر میشه برا رشته پرستاری
   و اینکه برای کار کردن در کنار درس تو رشته پرستاری ممنوعیتی وجود نداره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در ابتدا لازم است مدرکتان رجیستر شود این رجیستر شدن با ازمون همراه است. و ازمون باتوجه به سیلابس درسی همان کشور میباشد.

  100. سحر گفت:

   سلام ممنون از سایت خوبتونن
   من مدرک پرستاری از دانشگاه شیراز با معدل ۱۷ دارم دوسال طرحم رو تازه تموم کردم و ۳۷ ساله هستم ایلتس ۶٫۵ دارم.
   میخواستم بدونم شرایطم برا ارشد در یکی از دانشگاه های انگلیس چطوره و ایا موسسه شما در پیدا کردن دانشگاه مناسب با شرایط مشاوره میده؟ایا امکان کار وجود داره تا بخشی از هزینه ها تامین بشه؟و ایا دانشگاه ها امکاناتی مثل خوابگاه در اختیار دانشجو میگذارن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری نیازمند رجیستر شدن مدرکتان میباشید. این رجیستر شدن با ازمون همراه است. این ازمون باتوجه به سیلابس درسی خودشان میباشد که شرایط را سختتر میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

  101. صفا گفت:

   با سلام
   می خواستم بدانم با داشتن پذیرش دانشگاه در مقطع فوق لیسانس ایا می توان همسرم را به صورت همزمان با خود به انگلستان ببرم یا برای دریافت ویزا شرایط ویژه ای برای همسرم نیاز است؟؟

  102. امید گفت:

   با سلام، من فارغ التحصیل دکتری هستم و برای پست داک post-doc از یکی از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفتم. خواستم بپرسم برای کدوم نوع ویزا باید اقدام کنم، ویزا چقدر اعتبار داره و چه مدارکی لازم داره؟

   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر post-doc بصورت کاری تعریف شده باشد لازم است از طریق ویزای کاری و اگر از نوع تحصیلی تعریف شده است از طریق ویزای تحصیلی اقدام فرمایید. مدت اعتبار به مدت دوره ی شما بستگی دارد.

  103. محمد گفت:

   سلام میخواستم بدونم با معدل A لیسانس صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و توانایی پرداخت تمام هزینه های تحصیل امکان دریافت پذیرش در دوره MBA از دانشگاه های تاپ انگلیس مثل کمبریج و امپریال کالج چقدر هست ؟
   و این که شرط سابقه کار برای این دو دانشگاه چقدر اهمیت داره و بدون سابقه کار برای mbaپذیرش نمیدن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دوره فوق لیسانس حداقل ایلتس ۶-۶٫۵ نیاز میباشد. طول دوره فوق لیسانس در انگلیس حدود ۱سال میباشد. معدل بی تاثیر نیست. هر شرایط و مدارک مثبتی در راستای تحصیل تاثیرگذار میباشد. سابقه کار تاثیر چندانی در پذیرش ندارد.

  104. درسا گفت:

   سلام خسته نباشید
   برادرم در منچستر درس میخونه و من ویزای توریستی انگلیس رو ۶ ماهه دارم و میخواستم بدونم با ویزای توریستی امکان رفتن به کلاس زبان و یا کالج برای تقویت زبان وجود داره یا خیر؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما با این ویزا میتوانید در کلاسها و کالجهای زبان هم شرکت کنید.

  105. شهبازی گفت:

   با سلام. من دانشجوی ترم۲دندانپزشکی دانشگاه تبریز هستم. میخواستم بدونم از چه طریق باید برای پذیرش در یکی از دانشگاه های انگلستان یا اسکاتلند برای ادامه تحصیل اقدام کنم و شرایط اقدام به چه صورت هستش؟اصلا در این مقطع امکانش هست پذیرش بگیرم یا حتما باید مدرک لیسانس رو ارائه کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان نیاز است حدود ۲ سال دوره A-level گذرانده شود و بعد از قبولی در آزمون میتوانید برای رشته دندانپزشکی اقدام کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درتماس باشید:

  106. کیا گفت:

   سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه دولتی هستم. هنوز مقاله ای ثبت نکردم ولی در صدد ثبت مقاله ام هستم و مقاله ای دیگری رو هم در دست تالیف دارم. با گرفتن مدرک ایلتس ۷ شانس پذیرش و بورسیه شدن من برای مقطع دکترای حقوق چقدر هست؟ و اینکه اگر همسر من هم همراهم به انگلیس بیاید ایا او اجازه کارخواهد داشت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رشته حقوق برای هرکشوری مختص به خود اون کشور است. اگر تمایل به این رشته دارید زیرشاخه های آن مثل حقوق بین الملل و… را انتخاب کنید که بازار کار خوبی هم داشته باشد.
    ضمن اینکه برای دوره ی دکترا نیازمند رزومه قوی هستید.
    در انگلیس همراه اجازه کار فول تایم را دارد.

  107. مهدیه گفت:

   سلام اول تشکر میکنم بخاطر پیج مفید و پاسخگویی خوبی ک دارید.
   من ۱۸سالمه (سوم ریاضی) قصد ادامه تحصیل در انگلستان رو دارم .میخواستم بدونم باید تا چند سال حمایت مالی داشته باشیم و آیا میشود بعد یکسال هزینه های تحصیل و زندکی را خودم تامین کنم؟
   در خصوص شرایط خوابگاه و محل سکونت هم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار بگذارید ممنون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش در هر دانشگاهی نیاز دارید که بودجه سال اول در حسابتون باشه. در زمان تحصیل اجازه کار دانشجویی دارید که برای مقطع لیسانس حدود ۱۰ ساعت در هفته است.

  108. مرتضی گفت:

   سلام خسته نباشین من ی پسر ۱۸ ساله هستم رشتم میکانیک خودرو هست معدل دیپلمم ۱۶ هستمیخواستم بدونم برای بورسیه ی تو انگلستان باید چیار کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بورسیه معمولا برای مقطع phd و در گاهی اوقات مقطع ارشد هم شامل میشود. که بستگی به شرایط فرد و شرایط دانشگاه انتخابی دارد.

  109. ارغوا گفت:

   سلام خسته نباشید. من از دوره ارشد مهندسی برق از لیورپول پذیرش گرفته ام. میخواستم بپرسم بعد از ارشد برای دکتری هم باید شهریه پرداخت کنم در انگلستان؟ با تشکر.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه از بورسیه استفاده کنید خیر که مستلزم داشتن مقاله بین المللی میباشد

  110. ساموئل گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کسی که ۱۸ سالش هست و توی ایران کنکور داده و و رتبه زیر هزار اورده می تونه برای پزشکی انگلستان ( دوره ۵ ساله ) اقدام کنه ( و حتی بورسیه هم بشه ) ؟ بدون گذرندون دوره ای لول یا فوندیشن؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در پذیرش برای رشته های پزشکی و… باید دوره قبل از دوره ی تحصیلی پزشکی ، گذرانده شود مانند A-level, pre-medical ….

  111. پوریا گفت:

   سلام من ۲۶ سال دارم دوتا مدرک لیسانس در رشته های مهندسی نرم افزار و حسابداری دارم . مشکل خدمت سربازی ندارم . زبانم بد نیست ولی مدرکی ندارم . از لحاظ مالی حدود دو میلیارد تومن پس انداز دارم. به نظرتون سریع ترین و بی دردسرترین راه برای اقامت من در یکی از کشورهای اروپایی چی میتونه باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما چندین راه انتخابی دارید:
    ۱- از راه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس
    ۲- از طریق سرمایه گذاری
    ……

  112. رضا گفت:

   باسلام من میتونم واسه تحصیل مقطع ارشد رشته حقوق تجارت بین الملل درانگلستان اقدام کنم شرایط تحصیلم کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی علمی کاربردی و کارشناسی حقوق ثبتی علمی کاربردی واینکه انگلستان رشته مکانیزاسیون کشاورزی داره من میتونم باتوجه به مدرک کارشناسی ارشد رشته کشاورزی بخونم لطفا راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع ارشد نیازمند حداقل ایلتس ۶-۶٫۵ میباشید. شرایطتان باید دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه مناسب شرایطتان به شما پیشنهاد شود.

  113. فاطمه غلامی گفت:

   سلام من ۱۴ سال دارم و کلاس هشتم هستم و میخوام برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان اقدام کنم انگلیسیم هم خوبه مدرک زبانم از سفیر بزرگسالان است لطفا راهنماییم کنید

  114. لطیف گفت:

   سلام.
   من میخواستم کارهای هنری ام را در آنکشور پیش ببرم آیا امکانش است و چقدر هزینه دارد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایطتان لازم است دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه به شما پیشنهاد شود.

  115. reza گفت:

   سلام . من دانشجوی سال اول دکتری ریاضی محض دانشگاه تبریز و جز استعداد درخشان میخوام بدونم دوره فوق دکترا یا دکتری مجدد البته با کمترین هزینه شرایطش چطور هست؟ ممنون از راهنماییتان.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در ابتدا باید استادی پیدا شود که شرایط شما را نیاز داشته باشد تا دیگر اقدامات صورت گیرد.

  116. amin گفت:

   سلام در مورد بورس تحصیلی در کشور انگلیس کدوم دانشگاه ها در رشته دارو سازی اسکولارشیپ می دهند؟؟

  117. زینب گفت:

   سلام ممنون از مطلب خوبتون. میخواستم بدونم تحصیل در انگلستان از مقطع دبیرستان شرط سنی داره. من ۳۲ سالم هست و تافل دارم. ممنون از راهنماییتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل دوره دبیرستان در انگلیس محدوده سنی مشخص و روال عادی را دارد.

  118. امین گفت:

   من الان ۱۶ سالمه تقریبا هم به زبات تسلط کافی رو دارم میتونم برم ادامه دبیرستانم رو انلیس بخونم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله با داشتن تمکن مالی حدود ۲۰ هزار پوند میتوانید اقدام نمایید

  119. امین گفت:

   سلام من میخوام رشته داروسازی رو تو انگلیس بخونم لطفا مقدمات ذو به من بگین از کجا بایستی شروع کنم؟
   ممنون میشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل داروسازی در انگلیس اول باید آیلتس بالای۶ داشته باشید دوم دوره قبل از ورود به دانشگاه . قبولی در آزمون قبل از ورود به داروسازی . تمام مدارک و رزومه های تحصیلی شما هم نیاز هست

  120. امیر زردادی گفت:

   سلام. من کلاس ششم دبستانم برای رفتن به مدارس تیزهوشان کاملا توانایی اش را دارم پس از گذراندن دوره متوسطه اول میخواهم به خواسته ی خودم و خانواده ام در لندن تحصیل کنم وضع مالی مون متوسطه و من الآن ترم ۱۰ زبان انگلیسی ام میخواستک ببین که در دبیرستان ها هزینه بالایی صرف میشود؟ و اینکه اصلا چگونه باید قبول شوم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما میتوانید برای دوره دبیرستان در انگلیس اقدام کنید، ضمن اینکه باید شرایطتان بررسی شود، شرایطی مانند رشته تحصیلی،… و همینطور باید اشنایی با زبان انگلیسی نیز داشته باشید.

  121. مریم گفت:

   سلام مریم هستم و لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور اصفهان من دیپلم زبان از موسسه نسل فردا دارم و تی تی سی از جهاد دانشگاهی اصفهان.میخواستم فوق لیسانسم رو در کشور انگلستان بگذرونم اما نمیدونم باید چیکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مقطع فوق لیسانس در انگلیس ۱ساله است. ایلتس حداقل ۶-۶٫۵ مورد نیاز میباشد.

  122. ...... گفت:

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بپرسم که اگه من بچه مو که ۱۳سال سن داره براى سال نهمش براى درس بفرستم که به زبان مسلطه اونجا نحوه ثبت نام در مدرسه ها چجورى ؟ ایا ازمونى هست که باید مدرکش رو به مدرسه بده با نه؟
   چقدر طول میکشه که جواب اقامت براى تحصیلش و جواب بدن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما منظورتان کدام کشوره؟
    شرایط هرکشوری متفاوته . در حال حاضر برای ویزای تحصیلی در دوره دبیرستان فقط انگلستان وکانادا الان امکان پذیر است وشانسویزایی دارند .

  123. سارا گفت:

   سلام
   من کلاس هفتم هستم. معدلم هم ۱۹٫۵ هستش.ترم ۹ زبان هم هستم. می خواهم برای تحصیل در مقطع دبیرستان از کشور انگلستان بورسیه بگیرم درضمن وضع مالی خوبی نداریم.لطفا راهنماییم کنید با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ ویزای تحصیل در کشور انگلستان شما باید هزینه زندگی وتحصیلتون را خودتان پرداخت کنید. کشور انگلستان در این مقطع به کسی بورسیه نمیده

  124. گیلدا گفت:

   سلام من پیش دانشگاهی رشته هنر دارم.دوره های مختلف عکاسی دیدم.میخواستم بدونم هزینه تحصیل و اقامت انگلستان در رشته عکاسی چقدر هستش؟اصلا دانشگاه رایگان عکاسی هم داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    کشور انگلستان کشور مستلزم پرداخت هزینه است و اصلا دانشگاه رایگان ندارد زندگی وتحصیل از حدود ۱۱۰ تومن برای سال اول است

  125. مهسا گفت:

   سلام من دانشجوی سال ۶ پزشکی دانشگاه تهرانم
   میخواستم برای کار به عنوان GP یا تحصیل دوره ی تخصص در UK و ترجیحا ادینبرا اقدام کنم،
   برای هر کدوم به جز گذراندن آزمون PLAB به چه چیزهایی احتیاج هست؟
   و ایا در دوران رزیدنتی(تخصص) حقوقی به دانشجو پرداخت میشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    کسانی که در زمینه های مرتبط با پزشکی دندانپزشکی یا پیراپزشکی تحصیل می کنند، برای اینکه امکان کار یا گذراندن دوره #تخصص در کشور دیگری را داشته باشند باید در ابتدا فرایند ثبت مدرک را در کشور مقصد طی کنند. این فرایند در بسیاری از کشورها با داشتن مدرک زبان آن کشور و از طریق گذراندن آزمون های خاص آن کشور امکان پذیر می شود. اغلب برای گذراندن این آزمون ها باید با ویزای توریستی وارد کشور مقصد شوید و آزمون بدهید. که خود این مسأله هم ریسک ریجکت شدن ویزا را دارد و هم قبول نشدن در آزمون های کشور مقصد.
    راهکاری که برای این مسأله وجود دارد این است که برای یک دوره تحصیلی وارد کشور مورد نظرتان شوید و بدون داشتن دغدغه ویزا، در آن کشور مطالعه کنید و در آزمون های مربوطه شرکت کنید.
    در دوران رزیدنتی هم به دانشجویان حقوق داده میشود . مدرک آیلتس نیز الزامیست

  126. امیر احمدی گفت:

   سلام لیسانس ادبیات انگلیسی رو در ۷ ترم با معدل ۱۸٫۷۲ از دانشگاه آزاد تهران مرکز گرفتم و ۴۴ سالمه British near native هم صحبت میکنم از نظر مالی هم مشکل ندارم، میخواستم ارشد در critical writing در انگلیس ادامه بدم شانس قبولیم چقدر هست. کارشناسی رو هم تازه گرفتم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه سابقه کاری مرتبط یا رشته ارائه دهید شاید بتوانید با ۴۴ سال برای مقطع ارشد کشور انگلیس البته با ارائه مدرک آیلتس اقدام نمایید

  127. سعید گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   من نوجوان ۱۷ ساله ای هستم که می خواهم برای تحصیل پیش دانشگاهی، اگر ممکن شود در انگلستان بخوانم و در آنجا پیشرفت کنم
   رشته من تجربی و نمره کل هم ۱۹ است چطور و از طریق چه راه هایی می توانم در آنجا درس بخوانم و هم چنین در آنجا زندگی کنم
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دوره کالج را میتوانید در انگلیس با داشتن مدرک زبان بگذرانید بعلاوه اینکه تمکن مالی را نیز باید ارائه نمایید .

  128. احمد گفت:

   سلام.من کارشناسی رو با معدل ۱۵٫۵ و ارشد رو با معدل ۱۷٫۲۵ در رشته تربیت بدنی گذروندم.به لحاظ زبان و کار پژوهشی خیلی خوب نیستم.تازه فارغ التحصیل شدم و میخام برم خدمت.خواستم بدونم چطوری میشه در دانشگاه های انگلستان بورسیه بگیرم؟در این دو سال دقیقا باید چطوری زبان و رزومه خودم رو بالاتر ببرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه کشور انگلیس و آلمان داشتن مدرک آیلتس ۷ الزامیست و داشتن مقالات بین المللی . اگر برای شما مقدور نباشد مجددا ارشد دیگری را بخوانید منطقی تر است

  129. M S گفت:

   با سلام
   من مدرک لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد با معدل ۱۳ و ارشد از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۵ ایلتس ۷ و ۳۳ سال سن دارم برای ارشد مجدد در انگلستان شانسی دارم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلستان در مقطع ارشد حد اقل های معدل و نمره زبان را دارید . برای موضوع سنتان هم میبایست سوابق کاری ارائه نمایید تا گپ های تحصیلی شما را پوشش دهد .

  130. ,,, گفت:

   سلام ببخشید میخواستم بدونم شرایط دریافت بورسیه برای دانشگاه هنر انگلیس چحوریه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مهمترین چیز برای بورسیه مدرک زبان بالا و داشتن مقالات بین المللی میباشد

  131. بهمن فاتحي گفت:

   سلام من میخواستم به همراه همسر و دو فرزند زیر ۱۸ ساله ام ویزای انگلستان رو بگیرم ./خانومم کارشناس ارشد روان سنجی و من هم لیسانس گفتاردرمانی دارم . مدرک زبان نداریم .چجوری میتونیم ویزا بگکیریم از راه تحصیلی خانومم مد نظرم هست .میشه دکتری بورسیه گرفت یا دورههای زبان وجود دارد تو انگلستان ۶ ماه یا یک ساله .ممنونم از حوصله شما

   • آریانا پارس گفت:

    اگر میخواهید همراه با خود ببرید باید تحصیل اقدام نمایید و تمکن یکساله همه خانواده را داشته باشید . داشتن آیلتس ۷ و مقالات بین المللی برای دکتری الزامیست

  132. Reihane1379 گفت:

   سلام وقتتون بخیر.من ۱۷ سالمه و در حال
   تحصیل در مقطع یازدهم رشته ی ریاضی هستم.خواستم بدونم برای دریافت بورسیه با درصد بالا.در دانشگاه های برتر لندن اگه معدل سال پیش دانشگاهی بالای ۱۸ باشه و نمره تاقل رو ۹۰ باشه شانس دریافت بورسیه چقدره؟ممنون از راهنماییتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دریافت بورسیه در مقاطع کمتر از دکتری در شرایط عادی و به صرف داشتن مدرک زبان و معدل بسیار پایین است مگر شما نخبه بین المللی علمی و یا جزو رتبه های برتر المپیاد های علمی باشید

  133. آنیتا گفت:

   سلام ببخشید من الان کلاس دهم هستم میخواستم برای اداما تحصیل به انگلستان برم.میخواستم بدونم چطو باید بورسیه بگیرم معدل پارسالم هم ۱۹به بالا شد اصلا ب نظرتون میتونم بورسیه بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه در انگلیس باید توجه کنید که شانس فاند در مقاطع کمتر از دکتری شانس بسیار پایینی دارد و احتمال بالا هزینه ها را باید خودتان متقبل بشوید . داشتن مدرک زبان و تسلط در حد آیلتس ۶ یا ۶٫۵ الزامیست و میتوانیم برای ادامه تحصیل شمارا کمک کنیم

  134. کیانا گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه دوم دبیرستانم هستم اگه بخوام از همین الان اقدام کنم و هم دوره دبیرستان هم دانشگاه و اونجا بخونم میشه یا باید بعد اینکه دیپلم و گرفتم اقدام کنم ؟اگه میشه هزینش چقدر میشه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در انگلیس از همین الان هم میتوانید اقدام کنید . از شروط مهم تسلط به زبا نا نگلیسی در حد آیلتس ۶٫۵ و تمکن مالی یکسال تحصیل و زندگی میباشد

  135. oxforduni گفت:

   سلام ببخشید برای مقطع لیسانس بخواییم تحصیل کنیم تو دانشگاه آکسفورد باید چقدر هزینه کنیم؟ مبلغ مهاجرت برای تحصیل لیسانس چقدره ؟البته من میخوام هم لیسانس و فوق لیسانس و دکتری رو در اونجا تحصیل کنم ممنون میشم کمک کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان به صورت میانگین سالیانه حدودا ۸۰ تا ۱۱۰ میلیون می باشد. امکان تحصیل در هر سه مقطع می باشد.

  136. امین گفت:

   سلام بنده ۳۲ ساله هستم لیسانس کامپیوتر از پیام نور فراگیر با معدل ۱۴٫۰۲
   میتونم برای ارشد انگلستان اقدام کنم ؟سن و معدل من مشکل ساز نمیشه؟ متشکز از محبت شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما می توانید برای کارشناسی ارشد در کشور انگلستان اقدام نمایید. شما باید بتوانید توجیه کنید که چرا تا الان ادامه تحصیل ندادید ولی در کل هر چقدر سن شما پایین تر باشد شانس گرفتن ویزا بیشتر می شود. در کنار مدرک تحصیلی شما باید مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ به بالا نیز داشته باشید.

  137. الناز گفت:

   با سلام
   من دانشجوی ارشد برق در گرایش کنترل هستم و یه پیشنهادی بهم شده که دوره دکتری رو تو دانشگاه نیوکاسل انگلستان بگذرونم در واقع یکی از استادای این دانشگاه بهم پیشنهاد داده که برم… یکم گیج هستم که حتی در موردش فکر کنم یا نه. قبل به اپلای اصلا فکر نمیکردم
   میشه یکم راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه بتوانید بورسیه بگیرید اتفاقا بسیار هم مناسب و خوب است . به نظر من بیشتر با استاد مکاتبه داشته باشید

  138. امید گفت:

   ممنون از پاسخگویی
   تمام مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان رو باید در ابتدا داشته باشم یا میشه بخشی از این مبلغ رو با کار کردن دانشجویی که در قسمت حق کار دکتری اشاره شده بدست اورد؟
   از طریق تحصیل میشه اقامت دائم گرفت؟
   ببخشید که زیاد میپرسم
   ممنون از راهنمایی

   • آریانا پارس گفت:

    سال اول را باید تماما داشته باشید . فقط به شرط کار کردن امکان اخذ اقامت دائم را دارید

  139. امید گفت:

   سلام و خسته نباشید
   برای تحصیل در مقطع دکتری معدل کارشناسی هم ملاک میباشد؟ بنده کارشناسی حسابداری با معدل ۱۳/۵ از دانشگاه پیام نور را دارم و معدل کارشناسی ارشد حسابداری هم حدودا ۱۷/۵ تا ۱۸ میباشد ( بطور فراگیر پیام نور وارد مقطع ارشد شده ام ) و هنوز فارغ التحصیل نشده ام و قصد دارم دکتری حسابداری را در انگلستان کسب کنم . بنظرتون با این معدل شانسی دارم یا نه؟
   هزینه سفر و اقامت حدودا چقدر میشود؟
   هنوز به خدمت سربازی هم نرفته ام .
   از نظر زبان و مدرک هم مشکلی ندارم.
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل دوره دکتری در انگلیس اصلا مشکلی ندارید . مدرک آیلتس ۷ را باید دریافت نمایید و تمکن یکسال مالی حدود ۱۲۰ میلیون را به طور میانگین در نظر بگیرید . برای بحث خدمت هم که با وثیقه مجوز خروج خواهید داشت

  140. M.T گفت:

   سلام خسته نباشید
   من کارشناسی مکانیک با معدل ۱۳ ارشد با مهدل ۱۷ از دانشگاه غیر انتفاعی دارم IELTS 7 برای دکترا در انگلیس شانسی دارم؟یا بهتره ارشد مجدد بخونم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    برای تحصیل در انگلستان معمولا پیشنهاد میشود ارشد مجدد بخوانید آن هم به چند دلیل . از مهمترین دلایل زمان کم ارشد و ورود سریعتر به بازار کار است . و اینکه ظرفیت بالاتر نسبت به دوره دکتری میباشد

  141. Dana گفت:

   با سلام و خسته نباشید دانا جعفری هستم متولد ۶ می ۱۹۹۹ مصادف ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۸ هجده سال سن دارم ساکن تهران تک فرزند و دوره ی دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذارنده ام و دارای دیپلم رشته ی ریاضی هستم ، کنکور دادم و در دو ر شته کامپیوتر وبرق دانشگاه ازاد تهران پذیرفته شدم ولی تمایل چندانی به ادامه تحصیل و زندگی در ایران ندارم و خواهان ادامه تحصیل و زندگی در خارج کشور هستم ممنون میشم در این زمینه راهنمایی و شروع پرونده برا م انجام بدین.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما چنانچه مشمول خدمت نباشید میتوانید با داشتن مدرک زبان ـافل یاآیلتس اقدام به پذیرش دانشگاه و اخذ ویزا کنید . البته برای کشورهی انگلیسی زبان و یا محدود کشورهایی مثل چک . مجارستان و لهستان . مابقی کشورها نیاز به داشتن مدرک زبان همان کشور را دارند

  142. محمد گفت:

   باسلام و خسته نباشید

   اینجانب لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد هستم با معدل ۱۴٫۵۰ ( فارغ التحصیل سال ۱۳۸۹ ) سنم ۴۱ سال هست و میخاستم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به انگلستان برم ، مدرک زبان هم ندارم ( نه آیلتس و نه تافل) یه مبلغی پس انداز دارم ( حدود ۱۵۰،۰۰۰دلار)
   میخاستم لطف کنید بنده رو راهنمایی بفرمایید که آیا میتونم تو این راه موفق باشم یا نه ؟
   ممنونم اگه پاسخ بفرمایید

   سال ۱۳۸۹ لیسانس گرفتم، سنم ۴۱ سال هست و میخاستم برای فوق لیسانس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلستان داشتن مدرک زبان الزامیست و هزینه سالیانه تحصیل و زندگی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار وند خواهد بود . محدودیت سنی برای تحصیل وجود دارد مگر آنکه بخواهید در دانشگاه های خصوصی تحصیل نمایید . به عنوان راه حل میتوانید کالج های زبان را در کشور انگلیس دنبال کنید

  143. تی تی گفت:

   سلام..خسته نباشید..ببخشید من ۱۴ سالمه و دانش آموز سال هشتم هستم(دوره متوسطه۱)..میخواستم از کلاس دهم یعنی دو سال دیگه در انگلستان ادامه تحصیل بدم.معدلم هم۲۰٫به زبان انگلیسی هم تسلط کامل دارم.هزینه دقیق تحصیل رو با شرایط معمولی میخواستم بدونم…

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلیس حدود ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون در سال میباشد البته دقیق نیست چون معلوم نیست کدام دانشگاه به شما پذیرش دهد و در کدام شهر زندگی کنید

  144. پریچهر گفت:

   در ضمن در ادامه پیام قبلم میتونم توصیه نامه از یه شخص بسیار مطرح در آمریکا بگیرم که من رو میشناسن و قول نوشتن توصیه نامه رو بهم دادن.

  145. پریچهر گفت:

   سلام. من رشته لیسانسم صنایع غذایی بوده و ارشدم بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی با معدل ۱۸٫۹۴ که جزو استعدادهای درخشان بودم. آیلتس ۶٫۵ دارم با همه اسکیل ها بالاتر از ۶٫ GRE هم به تازگی امتحان دادم. مقاله ISI خیلی وقته واسه ژورنالی فرستادم و منتظر اکسپت شدنش هستم. گواهی نامه های دیگه ای مثل فنی و حرفه ای دارم. و دوره تدریس زبان انگلیسی TTC گزروندم و گواهی نامه دارم. به نظر شما چقدر شانس این رو دارم که استادی رو پیدا کنم که بهم فاند کامل بده؟ از اونجایی که متاهل هستم و هزینه های زندگی در انگلستان خیلی بالاست لازمه که حتما با فاند جایی پذیرش بشم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط بسیار عالی شما برای تحصیل در انگلیس خصوصا برای اخذ فاند باید مقاله شما اکسپت شود تا استاد راهنمایی بر اساس کیفیت مقاله شما میزان بورسیه را تعیین نماید . مدرک آیلتس ۷ را حتما داشته باشید که یکی از الزامات است و هزینه زندگی سال اول خود و خانواده که احتمالا عددی برابر با ۱۰۰ میلیون را سفارت برای شما تعیین میکند . ولی در کل شانسس بالای ۸۰ درصد دارید برای اخذ پذیرش

  146. منا گفت:

   سلام
   من لیسانس مهندسی it دارم بامعدل ۱۵٫۷۵
   ارشد دانشگاه تهران بامعدل ۱۷٫۲۰دارم
   هیچ مقاله ای ننوشتم ولی توزمینه ی مرتبط بارشتم کارکردم
   زبانمم خوبه ومیتونم نمره قبولی درایلتسمم ۶٫۵هست
   میحواستم بدونم میتونم تو لندن ادامه تحصیل بدم درمقطع دکترا؟؟؟؟ینی پذیرشم میکنن؟؟؟هزینه هام حدودا چقدر درمیاد؟؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس ۶٫۵ یا ۷ همچنین برای اخذ بورسیه داشتن مقالات بین المللی isi شرکت در پزوهش های بین المللی حائز اهمیت است همینطور با داشتن یک سوپروایزر که مقالات شما را از نظرکیفیت مورد ارزیابی قرار دهدنیز میتواند شانس شمارا برای اخذ ویزا در این مقطع بالا ببرد .هزینه های زندگی وتحصیل در این کشور حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است.

  147. Milad گفت:

   با سلام
   من تو دانشگاه آزاد مشغول تحصیل هستم.میخواستم بدونم حداقل معدل کارشناسی دانشگاه چقدر باید باشه برای رشته عمران؟؟؟واینکه هزینش چقدر هستش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور انگلستان در رشته عمران تقریبا سالیانه حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند بابت تحصیل و زندگی هزینه خواهید داشت . معدل نیز کمتر از ۱۶ نباشد بهتر است زیرا اکثر دانشگاه ها با معدل های کم سخت تر پذیرش میدهند

  148. حمیدرضا گفت:

   سلام
   من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل با معدل ۱۶/۷۰ هستم
   سطح زبانم خوبه و میتونم حداقل نمره آیلتس بیارم
   ۲سال و نیم هم سابقه کار دارم
   مقاله هم کار نکردم،اما میتونم واسش برنامه ریزی کنم
   میخواستم بدونم این دوره Pre PHD شرایطش چیه؟هزینه این دوره و زمانش دقیقا چقدره؟ و اینکه تضمین میکنه بعد از این دوره پذیرش دکتری بگیریم؟بعد از این دوره امکان گرفتن بورس هست واسه دکتری مدیریت و سوالاتی از این دست…
   و اینکه اگر شرایط بورس نباشه هزینه دکتری مدیریت سالی چقدره؟
   ممنون

  149. زهره گفت:

   و اینکه شرایط سنی در انگلستان به چه نحوی است؟

  150. زهره گفت:

   با سلام میخواستم بدونم اگه ایلسی که میگیریم ۶ و۷ نباشد باید چیکار کنیم ؟و اینکه برای شرکت در دوره ی ای لول باید په کرد و اینکه عایا هزینه ای نیز باید پرداخت کنیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله هزینه دانشگاه و زندگی در انگلیس حدود ۱۲۰ میلیون میباشد و مدرک زبان باید حد اقل ۶ باشد وگرنه ویزا داده نواهد شد و در نهایت برای شرکت در alevel باید پذیرش دانشگاه را داشته باشید

  151. زهره گفت:

   با سلام و خسته نباشید وتشکر از پیج خوبتون..من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان هستم با معدل ۱۷/۳۰ …زبانم هم اوکی هست و میتونم مدرک بگیرم.میخاستم بدونم که برای فول بورس شدن در رشته مدیریت چه شرایطی باید داشت؟و اینکه اگه بخام پزشکی بخونم و تغییر رشته بدم چه شرایطی نیاز هست واسه فول بورس شدن؟واینکه دوره ای لول چی هست

   • آریانا پارس گفت:

    سلام .
    دوره ی alevel یک دوره ی دوساله میباشد که شما پس از گذراندن مقطع دبیرستان وارد این دوره میشوید که برای یادگیری دانش پزشکی انجام میشود و بعد وارد ۵ سال دوره ی پزشکی کشور انگلستان میشوید .اما پزشکی در کشور های اروپا محدودیت سنی دارد .
    برای اخذ بورسیه به غیر از داشتن مدرک زبان تا ایلتس ۷ همچنین معدل بالا نیاز به داشتن مقالات isi وکنفرانس های بین المللی که توسط یک سوپروایزر تایید شود دارید .شرط گرفتن فول فاند بستگی به کیفیت مقالات دارد .

  152. ناهید گفت:

   سلام خسته نباشید. اگه بخوایم برای دانشگاهای انگلیس درخواست فاند کنیم، برای مقطع فوق لیسانس، آیا فقط معدل و ریزنمرات لیسانس ملاک هست؟ یا نمرات فوق دیپلم هم بررسی میشه؟ یا حتی نمرات مدرسه و قبل تر هم لازمه؟ ( من فنی و حرفه ای خوندم و فوق دیپلمم از لیسانس جدا بوده).

   • آریانا پارس گفت:

    سلام سلامت باشید .
    برای اخذ بورسیه در کشور انگلستان معدل بالا همچنین و ریز نمرات مهم میباشد وهمینطور مدرک زبان نمره ی ایلتس ۶به بالا حائز اهمیت است. داشتن مقالات isi و کنفرانس های بین المللی نیز شانس گرفتن فاند را بیشتر میکند و نیز داشتن یک سوپروایزر که رزومه های شمارا تایید کند .در کل نمرات بالا در بحث گرفتن فاند در مقطع دیپلم وفوق دیپلم مهم میباشد که شانس را بالا ببرد .

  153. مهسا گفت:

   سلام. اگه در ایران دانشگاهیی که تحصیل میکنیم دولتی نباشد تاثیر منفی برای دریافت بورس دارد؟ ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    با عرض سلام .
    برای اخذ بورسیه بیشترین اهمیت داشتن مقالات isi است.ودانشگاه تاثیر بسزایی در بحث فاند ندارد .داشتن مقالات بین المللی شانس شما را برای اخذ بورسیه بیشتر میکند.

  154. مهسا گفت:

   سلام، خسته نباشید.
   من دانشجوی مقطع لیسانس رشته کامپیوتر – نرم افزار هستم. می خوام که اگه بشه برای مقطع فوق لیسانس به انگلستان برای تحصیل برم( با استفاده از فاند).
   به من گفتن رزومه ای که باید داشته باشم، لازمه خیلی سطح بالا باشه، مثل نوشتن کتاب، ثبت اختراع.
   لطفا بگین برای گرفتن فاند کامل از دانشگاه های انگلستان واقعا همچین رزومه ای لازمه؟
   ضمن اینکه من تازه می خوام روی رزومم کار کنم، میشه لطفا منو راهنمایی کنید که بعدا برای گرفتن فول فاند از دانشگاهای انگلستان چه چیز هایی باید توی رزومم داشته باشم؟ مثلا اگه لازمه مقاله بنویسم چندتا؟
   واقعا ممنون میشم که راهنماییم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام سلامت باشید.
    برای اخذ بورسیه در کشور انگلستان داشتن مقالات isi با iF بالا وهمچنین معدل بالا و مدرک زبان ایلتس ۷ به بالا مهم میباشد ودر کل باید سوپروایزر مقاله را تایید کند وبر اساس ان بورسیه را تایید کند .

  155. آریانا پارس گفت:

   سپاس

  156. مینا گفت:

   لام من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم با معدل ۱۷٫۳۰ .و ایلیتس ۷٫۵ می خاستم بدونم ایا امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان هست یا نه برای مثال روانشناسی و اگر در ایران برای تغییر رشته کارشناسی ارشد اقدام کنم ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا همون رشته رو در خارج از کشور دارم یا شرط دانشگاه ها مطابق بودن لیسانس با کارشناسی ارشد هست؟؟ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تغییر رشته نه برای سفارت قابل قبول است و نه دانشگاه . اگر بخواهید ادامه تحصیل بدهید آخرین مدرک مهمتر است

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تغییر رشته نه برای سفارت قابل قبول است و نه دانشگاه . اگر بخواهید ادامه تحصیل بدهید آخرین مدرک مهمتر است ولی در کل شرایط ادامه تحصیل را دارید زیرا مدارک خوبی در اختیار دارید

  157. افشین گفت:

   با سلام میخواستم بپرسم مدرک دانشگاه پیام نور با معدل ۱۷ در رشته امار مورد تایید در دانشگاهای انگلستان هست

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هر دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد برای دانشگاه های انگلیس قابل استناد میباشد

  158. پریناز گفت:

   سلام
   من ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه مازندارن و ایلتس ۶ دارم میخوام برای دکتری توی انگلیس اقدام کنم میتونم؟ همسر و فرزند هم دارم هزینه هام چه حدودی در گیاد؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع PHD داشتن مدرک زبان نمره ایلتس ۷ ومعدل بالای ۱۷ از شرایط ادامه تحصیل میباشد همچنین تمکن ۱ ساله زندگی وتحصیل ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است .برای هرنفر همسر و فرزندان ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون میباشد

  159. سینا گفت:

   سلام و خسته نباشید ،من معدل دیپلم تجربی ۱۹.۷۳ هستش معدل پیش دانشگاهی متاسفانه پایین تره ۱۹.۵۴ مدرک آیلتس هم دارم نمره ۶برای کدام دانشگاه انگلستان اقدام کنم که هم رنکینگ بالای داشته باشه هم هزینش برای تحصیل در رشته پزشکی مناسب باشه با تشکر و سپاس فراوان،در مورد بورسیه ها هم اطلاع رسانی کنید ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بورسیه به احتمال قریب به یقین در سال های اولیه به دانشجویان خارجی داده نمیشود و شما سالیانه برای تحصیل و زندگی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند در نظر بگیرید . شرایط شما برای تحصیل بسیار مناسب است و تقریبا برای همه دانشگاه ها میتوانیید اقدام نمایید . البته شما پس از گذراندن دوره a level میتوانید وارد حیطه پزشکی شوید

  160. Eliza گفت:

   سلام.
   آیا با مدرک ارشد مدیا(communication&media studies) از قبرس میتوان در لندن pre phd همین رشته یعنی مدیا خواند؟ در کدام دانشگاه ها و هزینه ها به چه صورت است؟ ممنون
   و چند ماه قبل باید اقدام کنیم تا به موقع برای ترم برسیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید دو ماه قبل از دد لاین دانشگاه ها اقدام به راه اندازی گرونده کنید . انگلستان نیز اکثر مدارک دانشگاه های قبرس را قبول دارند تابته منوط به ارسال مدارک به دانشگاه مقصد و گرفتن تاییدیه میباشد

  161. عارف گفت:

   با عرض سلام و صبح بخیر من الان کلاس نهم هستم و میخوام برای دبیرستان به انگلستان بیام اما هزینش خیلی زیاده مخواستم بدونم ایا شرایت بورسیه برای من چطوره وباید برای بورسیه شدن سال تحصیلیه قبلیم چطور باشه با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    برای اخذ بورسیه در مقطع قبل از دانشگاه در کشور انگلستان شانس بسیار پایین میباشد

  162. شیما گفت:

   سلام خسته نباشید
   چند تا سوال داشتم خدمتتون،
   ۱)من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم با معدل ۱۲/۶۰ میتونم برای ارشد اپلای کنم انگلستان؟
   ۲)هزینه دانشگاه حدودا ترمی چقده؟
   ۳)دانشگاه های رایگان هم داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام .
    برای اخذ ویزای تحصیل در کشور انگلستان در مقطع ارشد مدرک زبان ایلتس ۶یا ۶٫۵ مورد نیاز است .هزینه های تحصیل وز ندگی سالیانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است

  163. صدرا گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید…

   سوالی داشتم در مورد اخذ پذیرش برای رشته پزشکی و پیرا پزشکی…بنده ۲۰ ساله هستم و معاف از خدمت..و فارغ التحصیل رشته تجربی هستم فقط معدل کل تو سوم۱۴٫۶۶ و پیش دانشگاهی۱۲٫۹۳ هس زیر نمرات هم چندان خوب نیس…ولی در عوض زبان انگلیسیم از پایه قوی هست با نمره بالای مدرک زبان IELTS و کسب نمره بالا تو دوره A LEVEL…میخواستم بدونم ایا با این سوابق تحصیلیم میشه و وارد دانشگاه شد؟؟؟بدون شرط معدل!!…ممنون میشم جواب بدین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل پزشکی در کشور انگلستان معدل مهم است ولی نه به اندازه قبولی در آزمون a level ولی شاید کمی در انتخاب دانشگاه ها محدود شوید وگرنه شرایط مناسب است

  164. صدف گفت:

   با عرض سلام.من دانشجوی دکترای حرفه ای دامپزشکی دانشگاه آزاد هستم.با معدل تقریبا ۱۶٫میخواستم ببینم مدرک ما در انگلستان به چه صورت پذیرش میشه؟یعنی میتونم اونجا تخصص بگیرم یا اینکه در مقطع دکترا باید ادامه بدم؟برای ادامه تحصیل و کار در انگلستان موقعیتم چطوری هست؟و اینکه هزینه ی دانشگاه تو این رشته در انگلیس به چه صورت هست و چطوری میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل دامپزشکی در کشور انگلستان باید مدرک شما ریجستر شود و درصورت نیاز دوره تکمیلی بگذرانید و آزمون تخصص . هزینه ها حدود سالیانه ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند برای یکسال میباشد

  165. هانیه فرشی گفت:

   سلام .من مدرک تافل با نمره ۱۰۲ دارم. می خواستم ببینم برای دانشگاه های انگلستان در مقطع لیسانس مورد قبول هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بصورت کلی نمره شما برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان مورد تائید می باشد ولی اکثر دانشگاه های کشور انگلستان مدرک آیلتس را از شما می خواهند

  166. ندا گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید من فارغ التحصیل رشته حقوق هستم.مقطع کارشناسی رو در دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی ارشد رو در دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد خوندم.سوالم اینه که برای اینکه بتونم در مقطع ارشد در انگلستان ادامه تحصیل بدم آیا ریز نمرات دوران کارشناسی رو بررسی می کنن؟و اینکه آیا با توجه به اینکه مقاله ارائه نکردم مانعی برام در پذیرش دانشگاه ایجاد میشه؟و آیا هر دو مقطع تحصیلی برای دانشگاه های انگلیس معتبر هست؟و اینکه شرایط گرفتن بورسیه و یا تخفیف شهریه چیه؟و شرایطم آیا مناسب برای ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی هست یا نه؟متذکر بشم که معدل کارشناسی ۱۵٫۳ و معدل کارشناسی ارشدم ۱۸٫۸۴ می باشد با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل مقطع ارشد در انگلیس
    ۱٫ تمام رزومه تحصیلی نیاز و بررسی میگردد
    ۲٫ برای پذیرش ارشد نیاز به مقاله نیست
    ۳٫ هردو مقطع مورد تایید میباشد
    ۴٫ شرایط گرفتن بورسیه ارائه مقاله با IF بالا میباشد

  167. ابراهیم مرادی گفت:

   با سلام
   آیا ادامه تحصیل در مقطع ارشد در رشته فلسفه برای کسی که زبانش ضعیف است اما وضعیت مالیش خوب است امکان دارد ؟ یعنی فرد همونجا ابتدا دوره های زبان رو بگذرونه بعد وارد دانشگاه بشه
   در ضمن رشته کارشناسیم علوم اجتماعی از دانشگاه سراسری تبریز با معدل ۱۶/۲۲ بوده

   لطفا راهنمایی کنید که سخت محتاجم
   اگر وقت کردین به ایمیلم راهناییهاتون را ارسال کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان شما می توانید ابتدا برای دوره های زبان در این کشور اقدام نمایید و سپس با گرفتن مدرک زبان لازم، پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایید.

  168. ناشناس گفت:

   سلام و خسته نباشید من الان ۲۷ سال سن دارم مدرک دیپلم ریاضی فیزیک و پیش دانشگاهی دارم معدلم پایین است اما مخترع هستم اختراعاتی رو تو ایران ثبت کردم اما می خوام برای ثبت بین المملی اونها هم اقدام کنم به نظر شما نمره زبانم بسیار خوب باشد با این اوصاف چقدر شانس پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک رو تو امپریال کالج و یا بقیه دانشگاههای انگلستان را دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. دریافت پذیرش در دانشگاه های درجه ۱ دنیا که رتبه های بین المللی بسیار بالایی دارند، مستلزم داشتن شرایط بسیار قوی آموزشی و پژوهشی است. باید شرایط علمی شما دقیق مورد بررسی قرار گیرد و با مکاتبه با دانشگاه های مقصد این فرآیند امکان سنجی شود. اما با توجه به تعدد دانشگاه های مختلف در انگلستان، می توانید برای دانشگاه هایی با رتبه های پایین تر اقدام نمایید.

  169. shahin گفت:

   سلام لیسانس دانشگاه آزاد تهران رشته اقتصاد دارم با معدل ۱۹٫۵۰ و دوتا مقاله isi هم دارم . ielts 7.5
   می خواستم بدونم می تونم از مدرسه اقتصادی لندن پذیرش بگیرم با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با توجه به شرایط قوی آموزشی و پژوهشی شما، امکان گرفتن پذیرش تحصیلی از اکثر دانشگاه های انگلستان، از جمله دانشگاه هایی با رتبه های آموزشی بسیار بالا، برای شما فراهم است.

  170. فاطمه گفت:

   سلام
   من دانشجوی ترم دو رشته ی مکانیک در یک دانشگاه دولتی ایران هستم. با معدل دیپلم۱۹٫۸۵٫ سطح زبان انگلیسی بالایی دارم ولی هنوز مدرک نگرفتم. تا مهر ماه می تونم مدرک تافل رو هم بگیرم. لطف کنید بگید که من می تونم تو مقطع لیسانس در سال۲۰۱۸ وارد دانشگاه های انگلستان بشم؟؟؟ منظورم از نظر زمانی هستش. چون هنوز مدرک زبان ندارم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در دوره ارشد متوجه باشید که دد لاین دانشگاه ها تعیین کننده زمان ورود به دانشگاه است ولی در هر حال دانشگاه ها برای ورود دانشجویان در ترم دوم و اول ژانویه معمولا تا انتهای شهریور ماه اعلام دد لاین میکنند پس شما تا انتهای شهریور فرصت دارید

  171. رضا گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید
   بنده لیسانس حقوق از دانشگاه دولتی هستم با معدل الف و از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم. حال سوال من این است آیا با توجه به اینکه در طی چند سال اخیر کانون وکلای ایران توسط کانون وکلای انگلیس به رسمیت شناخته شده است آیا می توان بعد از قبولی در آزمون ها ی کانون وکلای ایران و انگلیس و گذراندن دوره های مربوطه هر کدام از طریق کاریابی در انگلیس اقدام و بعد از مدتی برای اقامت دائم انگلیس اقدام نمود.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام ممنون
    بله کانون وکلای ایران را قبول دارند ولی شما میبایست حتما آزمون مربوط به کانون وکلا و اجازه کار را در آنجا داده و بعد به شما مجوز کار در انگلیس را بدهند . نام آزمون bar association میباشد

  172. arash گفت:

   درود. من دانشجوی کارشناسی دانشکده دولتی هستم. مدرک کاردانی رو هم توی همین دانشکده گرفتم اما با معدل پایین. شنیدم آلمان کسانی رو که توی مقطع کارشناسی یا کاردانی دولتی قبول شده باشند رو میپذیره و میتونن درخواست بدن و برای ادامه تحصیل برن اونجا. میخواستم ببینم انگلیس شرایطش چطوره؟ قبولی در دانشکده دولتی میتونه کافی باشه برای ادامه تحصیل؟درضمن زبان نسبتا قویی هم دارم اما مدرک زبان ندارم

   • آریانا پارس گفت:

    درود متقابل. برای گرفتن پذیرش در کشور آلمان احتیاجی به داشتن قبولی در دانشگاه های ایران نیست. انگلستان هم شرایط مشابهی دارد. شما در صورتی که مدرک زبان آیتلس حداقل ۶ داشته باشید می توانید از دانشگاه های انگلستان پذیرش تحصیلی بگیرید و برای تحصیل وارد آن کشور شوید.

  173. رضا گفت:

   سلام
   با این رزومه:
   مقاله بین المللی
   و نمره ایلتس ۷
   ومعدل پیش دانشگاهی ۱۹
   میشه در یکی از دانشگاه های انگلستان بورسیه شد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رزومه بسیار قوی است ولی تصمیم نهایی برای دادن بورسیه با سوپر وایزر است که در صورت تجاری سازی شدن مقاله به شما بورسیه تعلق میگیرد

  174. امير گفت:

   سلام خسته نباشید .من ١۶سالمه اگر خواسته باشم برای ادامه تحصیل برم انگلیس باید چکار کنم و از کجا اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تسلط به زبان انگلیسی تمکن یکساله مالی . پذیرش و اخذ ویزا را هم ما برای شما انجام میدهیم

  175. علی گفت:

   با سلام
   آیا بعد از اتمام دوره۱۲ ساله نیاز هست که دوره های UK KAT و A-LEVEL رو شرکت کرد؟
   وکسی که دیپلم تجربی داره می تونه رشته کامپیوتر را در دانشگاه آکسفورد بخونه؟
   و شهریه هر ترم دانشگاه اکسفورد برای رشته کامپیوتر چقدر هستش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله برای تحصیل رشته پزشکی در کشور انگلیس نیاز به موفقیت در آزمون را دارید ولی میتوانید دوره را نگذرانید و صرف آزمون و قبولی در آن کافیست . مدرک دیپلم و رشته آن مهم نیست برای ورود به رشته فنی و از لحاظ دانشگاه مورد تایید میباشد . برای هزینه ها نیز به سایت خود دانشگاه مراجعه نمایید

  176. امید گفت:

   سلام خسته نباشین . من مدرک پیش دانشگاهی ریاضی دارم معدل حدود ۱۷ و بقیه نمرات دبیرستان هم بالاست و معدل دیپلم هم ۱۸ . مدرک زبان هم مشکلی ندارم . چقدر احتمال داره بتونم بورسیه بگیرم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان و گرفتن ویزای تحصیلی این کشور برای بورسیه در مقطع فوق و PHD ممکن است و لازمه آن داشتن مدرک زبان تحصیل در دانشگاه رنک بالا پژوهش های داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI است .

  177. ناصر گفت:

   سلام خسته نباشید یک سری سوال داشتم در مورد تحصیل پزشکی در دانشگاه کارازین خارکف اوکراین:۱٫دوره ی پاتفک برای پزشکی در دانشگاه کارازین به زبان انگلیسی هست؟
   ۲٫چرا هزینه تحصیل در دوره ی پاتفک ۵۷۰۰ تا ۷۷۰۰ دلاره یعنی از هزینه سالانه پزشکی بالاتره؟
   ۳٫چه زمانی از سال دوره پاتفک شروع مشیه؟
   ۴٫در محیط دانشگاه همه انگلیسی زبانند ؟چون من اصلا اوکراینی بلد نیستم
   ۵٫ندونستن زبان اوکراینی به درسم لطمه نمیزنه؟اگه لطمه میزنه چارش چیه؟
   ۶٫خوابگاه دانشگاه کارازین از نظر امکانات و همینطور نزدیک بودن به دانشگاه چطوره؟
   ۷٫به محض درخواست پذیرش از موسسه اریانا پارس چقدر طول میکشه که من وارد دوره پاتفک شم؟
   ۸٫معدلی که در دوره پاتفک کسب میکنیم در ورود به دانشگاه کارازین تاثیر گذاره؟معدل چند باید باشه؟
   ۹٫و دوره پاتفک شامل چه درس هایی خواهد بود؟
   لطف بزرگی میکنید به سوالاتم دقیق پاسخ بدید.

  178. soheil گفت:

   سلام.من ۱۸ سالمه و معدل دیپلمم بالای ۱۶ هست و به عنوان رزومه دو مقام بین المللی در رشته رباتیک دارم در حال گرفتن آیلتس هستم و سوابق تحصیلی خوبی در دبیرستان تا دیپلم دارم.تصمیم به دریافت بورسیه در رشته الکترونیک در انگلستان دارم.اما میخواستم بپرسم که ریزنمرات پیش دانشگاهی هم در دریافت بورسیه تاثیر دارد؟چون خیلی بالا نیست و تا امروز ملاکم برای بورسیه معدل دیپلم بوده.با این شرایط امکان بورسیه برای من وجود دارد؟و چه اقداماتی باید انجام بدم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت ویزای کشور انگلستان از جنس تحصیلی برای بورسیه این کشور در مقطع فوق لیسانس کلیه مدارک تحصیلی رنک دانشگاه و ریز نمرات مورد بررسی قرار میگیرد و برای بهتر شدن پذیرش پژوهش های بین المللی خود را افزایش دهید و با داشتن مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید .

  179. علیرضا گفت:

   سلام خسته نباشید
   من دانشجوی رشته پزشکی در اوکراین هستم میخواستم ببینم میتونم برای گرفتن تخصص در کشوری مثل انگلستان یا کانادا پذیرش بگیرم؟
   ایا مدرک پزشکی دانشگاه کارازین اوکراین مورد تایید انگلستان و کانادا است؟
   و اینکه چه مدارکی غیر از IELTS نیاز هست؟امتحان ورودی خاصی داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مدرک دانشگاه اوکراین مورد تایید است و شما برای تخصص در کشورهایی مثل انگلستان یا کانادا باید آزمون مربوطه (انگلستان آزمون Plabro و کانادا آزمون Mcceq) را با موفقیت طی کنید تا وارد تخصص پزشکی شوید.

  180. فلورا گفت:

   سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستم ترم اخر من یک فرزند دارم شرایط گرفتن بورسیه به انگلستان چیه و چگونه تمام شرایط رو کسب کنم ؟با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع PHD با داشتن مدرک زبان و معدل و ریز نمرات خوب میتونید اقدام کنید و برای بورسیه گرفتن در این مقطع نیاز به داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی مانندمقاله ISI میباشد.

  181. maryam گفت:

   با سلام. من فوق لیسانس آبیاری و زهکشی دارم. معدلم حدودا۱۷ هست. یدونه مقالهISI دارم برای زبان هم اقدام کردم. میشه دانشگاهایی که در زمینه کشاورزی هستن رو برام معرفی کنین و اینکه هزینه زندگی خیلی مهمه برام. ممنون میشم در این مورد کمک کنین.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان با داشتن مدرک زبان در مقطع PHD میتونید اقدام کنید و هزینه سالانه تحصیل و زندگی حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان میباشد.

  182. امیر گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجوی میکروبیولوژی دانشگاه آزادم اگر بخوام از رشتم انصراف بدم میتونم تو رشته دیگه در انگلیس ادامه تحصیل بدم؟هزینه تحصیل رو میتونم با کار کردن بدم؟؟الان مقطع کارشناسیم و معدلم خیلی جالب نیست
   شرایط تحصیل تو دندانپزشکی چطوره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل و گرفتن ویزای تحصیلی از کشور انگلستان در رشته تحصیلی نیاز به در نظر گرفتن شرایط سنی و داشتن مدرک زبان است و در مورد هزینه ها در طول یک سال حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه تحصیل و زندگی میشود.

  183. من گفت:

   سلام ببخشید من سوم دبیرستان رشته ی ریاضی فیزیک هستم میخواستم بدونم برای بورسیه شدن در دانشگاه کمبریدج انگلیس یا دانشگاه های خوب انگلیس چه شرایطی لازمه از جهت معدل و رتبه ی کنکور و غیره
   و اینکه با وضع مالی متوسط هم میشه مهاجرت کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورس شدن در دانشگاه های خوب انگلستان نیاز به داشتن مدرک زبان و رتبه خیلی خوب کنکور سراسری و پژوهشهای داخلی و بین المللی است.

  184. پری گفت:

   سلام
   من ساکن انگلستان هستم . مدرک کارشناسی ارشد در رشته پژوهش اجتماعی با مدل ۱۸ از دانشگاه آزاد رو دارم. آیا میتونم برای ادامه تحصیل در دکترا اقدام کنم. آیا مدارک دانشگاه آزاد در انگلیس معتبر هست. ضمناً من ۱۵ سال سابقه کاری در موسسه پژوهشی و تحقیقاتی در ایران رو هم دارم که مرتبط با رشته ام می باشد . ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    طبیعتا شما به خاطر سکونت در انگلستا بسیار راحت پذیرش میگیرید ولی با تمام این اوصاف دانشگاه ازاد مورد تایید دانشگاه های انگلستان میباشد

  185. حمیدرضا کیاه پرور گفت:

   سلام
   من دانشجوی مهندسی نفت در دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم
   معدل پیش دانشگاهیم متوسط به بالا و معدل کل دانشگاه هم که تا الان ۴ ترم است که گذروندم متوسط به بالا میباشد
   تسلط به زبان هم دارم
   میخاستم بدونم که میتونم ادامه ی دوره ی کارشناسی رودر کشوری خارج از ایران مثل امریکا یا انگلیس یا کانادا بگذرونم
   در همین رشته ایی که هستم
   یا باید دوره ی کارشناس تموم بشه
   یا اگه بخام کارشناسی در همین رشته رو در خارج از ایران ادامه بدم باید از اول بخونم
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور های انگلیس و کانادا با شانس بالا تر و در امریکا با شانس کمتر و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  186. آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  187. آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های ان در کشور انگلستان داشتن مدرک زبان کفایت میکند و با داشتن مدارک تحصیلی و امکان سنجی در دانشگاه های متعدد امکان پذیرش را دارید

  188. آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بسیار پایین دارد

  189. حمید گفت:

   با سلام. فوق لیسانس دانشگاه تهران با معدل ۱۷ در رشته علوم سیاسی هستم. با توجه به اینکه isi ندارم می دونم امکان گرفتن بورسیه برای دکتری در انگلستان میسر نیست. اما سه سوال دارم که خواهشمندم پاسخ دهید.
   ۱٫ هزینه زندگی در انگلستان را در سایت نوشته اید، اما شهریه خود دانشگاه حدودا چقدر می شود؟ یعنی بر فرض اینکه یک دوره دکتری سه ساله خواهد بود، مجموع شهریه سه ساله چقدر خواهد بود؟ لطفا اگر رقم دقیق نیست حداقل یک محدوده ای ذکر کنید.
   ۲٫ شنیده ام که در برخی موارد دانشگاه ها حاضر می شوند بخشی از شهریه را نگیرند. آیا واقعیت دارد و با توجه به وضعیت من به نظر شما چقدر برای من امکان پذیر است؟
   ۳٫ یک دوره pre-phd هم وجود دارد که طبیعتا جدا از سه سال دوره دکتری هست. آیا این دوره را پیش از دکتری پیشنهاد می کنید؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام.
    شهریه دانشگاه ها بسته به دانشگاه ها متفاوته اما به طور میانگین هزینه تحصیلی در سال ۱۰-۱۵هزار پوند می باشد.
    با توجه به اینکه شما دانشجوی اینترنشنال به حساب می آیید هزینه تحصیل از شما دریافت می شود.
    بخاطره اینکه دوره های pre-phdکوتاه مدت است به احتمال بالایی ویزا داده نمی شود

  190. نگین گفت:

   سلام من کلاس دهم رشته ریاضی در تیزهوشان هستم معدل امسال من ترم ۱ ۱۸/۷۰ بود و ترم ۲ احتمالا بالاتر میشم میخواستم اگه میشه منو راهنمایی کنین من قصد دارم که برای دانشگاه در رشته ی مهندسی مکانیک در یکی از کشور های کانادا المان یا استرالیا یا انگلیس درس بخونم و این ۱۰۰ درصد هست از نظر شما از تیزهوشان بیرون بیام و در یک غیر انتفایی درس بخونم تا معدلی بالای ۱۹٫۵۰ داشته باشم یا این که در تیزهوشان بمانم و معدلی در همین حدود ۱۸٫۷۰یا ۱۹ داشته باشم ؟ و این که ایا نمره ی ۱۷ تک درس ها با ۱۹ فرقی دارند ؟اخه هر دو َآ حساب میشن …و ببخشید ایا معدل دربورسیه نقشی داره ک مثلا اگه معدل کسی ۱۸ بود بورسیه نشه و اگه ۱۹ بود بشه؟البته هیچ کدوم از درسام پایین تر از ۱۷ نیس ولی در در حدود ۱۷و ۱۸ هست و برای ایلتس هم دارم میخونم ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه فردی اقامت کشور مورد نظر را نداشته باشد امکان گرفتن بورسیه بسیار پایین می باشد و داشتن مدرک زبان برای شما الزامیست و پذیرش در مدارس خوب نیازمند معدل خوب از مدارس معتبر و با کیفیت می باشد و نیاز یه جابجایی مدرسه نیست.

  191. مجهول گفت:

   سلام خسته نباشید
   من نوزده سالمه دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم ولی میخوام انصراف بدم و برم انگلستان رشته پزشکی بخونم زبانم خوبه میتونم مدرک بگیرم فقط مشکل و نگرانی اصلی من پوله چون شرایط مالیم اصلا خوب نیست و نمیدونم بتونم اونجاکارکنم و درآمد کسب کنم یا نه؟شما میتونید راهنماییم کنید؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در انگلستان مستلزم پرداخت هزینه میباشد ولی لمکان کار ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را به شما میدهند تا بخشی از هزینه های خود را جبران کنید . به غیر از این شما دوره a level و ازمون UKCAT را پشت سر بگدارید

  192. آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان نیاز به ارائه ریزنمرات تا آخرین مقطع می باشد.

  193. asal گفت:

   سلام من دانشجوی روانشناسی صنعتی هستم زبانم هم خوبه اما مدرک ندارم از نظر مالی هم موقعیت بالایی ندارم ایا میشود با کارکردن و تحصیل هم رمان در انگلستان به درسم ادامه بدم؟
   lمن نظریات زیادط در حیطه رشته خودم دترم و علاوه بر این فردی ایده پرداز مد و نویسنده و کازگزدان تاتر هستم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان کار کردن هم زمان با تحصیل در کشور انگلستان می باشد و مدت زمان کار کردن در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

  194. سنا گفت:

   سلام ، من٢٧ سالمه و در دانشگاه غیر انتفاعی کارشناسی مدیریت صنعتی خوندم ، میخواستم بدونم در مقطع کارشناسی ارشد چطور میتونم وارد دانشگاه شم ، حقیقتش پول آنچنانی ندارم ، ولی اگر بشه کار کرد میخواستم بدونم میتونم از پس هزینه های زندگی بر بیام؟ و برای پیدا کردن دانشگاه شما میتونید به من کمک کنید که موقعیت مناسبی پیدا کنم و ادامه تحصیل بدم، ممنون میشم راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان پذیرش برای شما در دانشگاه های کشور انگلستان مهیا میباشد.
    برای این منظور شما نیازمند داشتن مدرک زبان و بودجه سال اول زندگی و تحصیل در انگلستان میباشید

  195. سارا گفت:

   سلام.
   من ۶ ماه دیگه ۱۷ سالم میشه و سوم دبیرستان هستم و رشتم ریاضی هست و زبان هم مسلطم اما مدرکشو ندارم میخواستم ببینم شرایط بورس شدن چیه؟و اگر بورسیه دریافت کنم هزینه ها به چه صورتی هستند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرط داشتن بورسیه مقالات معتبر بین المللی میباشد و میزان آن بسته به شرایط فرد بسیار متغییر است

  196. محمدحسین گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم چه شرایطی باید داشته باشی تا بورسیه بشی ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دارا بودن رزومه تحصیلی مناسب و مدرک زبان برای گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان الزامیست.

  197. غزل گفت:

   سلام ، من ١٨ سالمه معدل دیپلم ١٣/۵ رشته ریاضی
   می خواستم بدونم اگر مدرک زبان بگیرم میتونم درخواست بدم؟ وهزینه کلی برای تحصیل در ٣ سال برای رشته های مهندسی چقدر میشه؟ و بعد از تحصیل اقامت میشه ١٠٠٪‏ گرفت یا نه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور انگلستان داشتن مدرک زبان الزامیست.
    هزینه یک سال تحصیل و زندگی در کشور انگلستان برای هر فرد حدود ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیون به طور تقریبی می باشد.
    امکان گرفتن اقامت به شرط کار کردن برای فارغ التحصیلان موجود می باشد.

  198. مریم گفت:

   سلام. من ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم. میخوان برای یک دوره ی یک هفته ای ترجمه در لستر ثبت نام کنم.
   آیا من هم باید آیلتس داشته باشم؟
   چطور باید برای ویزا اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما نیاز به داشتن آیلتس ندارید و باید از طریق ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید.

  199. Amir گفت:

   سلام من ۱۹ سالمه با مدرک پیش دانشگاهی ودایی م پنج ساله که مقیم انگلستانه میشه برای من دعوت نامه بفرسته و شرایطش چجوریه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش تحصیلی در انگلستان نیازی به داشتن دعوتنامه نیست فقط حضور اقوام نزدیک در نشان دادن تمکن مالی به دولت آن کشور به شما کمک می کند و شرایط زندگی را برای فرد بعد از پذیرش بهتر می کند.

  200. هدیه گفت:

   با عرض سلام می خواستم بدونم اگه ما در دوره A-level قبول نشیم نمره پایینی بگیرم چه اتفاقی می افته؟ دوباره باید از اول دوره رو شروع کنیم ؟

  201. هدیه گفت:

   با عرض سلام
   من معدل پیش دانشگاهی تجربیم ۱۴شده مدرک زبان هم در حال گرفتن می باشم می خواستم بدونم برای دانشگاهاشون شرط معدل لازم هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور انگلستان رزومه تحصیلی برای مقطع بعدی مهم است که معدل هم بخشی از رزومه شماست و در نهایت همه شرایط شما باید بررسی شود.

  202. Parisa گفت:

   سلام.برای من میخواستم بدونم برای گرفتن ویزای تحصیلی برای مقطع ارشد چه اقداماتی باید انجام بدیم.از چه طریقی باید اقدام کنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    داشتن مدرک زبان در حد ilts6 تا ۶٫۵ الزامیست و دارا بودن مدارک تحصیلی و هزینه های اولین سال تحصیل و زندگیرا باید داشته باشید.

  203. سحر گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه و در حال حاضر دارم برای کنکور تجربی ۹۶میخونم و‌معدل دیپلمم ۱۳ میخواستم بدونم برای رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان بدون شرط معدل میشه اقدام کرد؟ مدرک زبانمم میتونم بگیرم ۶ماهه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله امکان تحصیل در رشته پزشکی با توجه به شرایط شما وجود دارد . مدرک زبان نیز الزامیست

  204. Aris گفت:

   سلام
   من دانشجوی کاردانی رشته نرم افزار -کامپیوتر هستم.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان باید حداقل چقدر پول داشته باشم؟
   بعد میخواستم بدونم با کار دانشجویی میشه هزینه های زندگی و تحصیل در اون کشور را بدست آورد یا نه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور انگلستان هزینه یک سال تحصیل و زندگی به طور میانگین ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند برای یک زندگی معمولی می باشد و با کار دانشجویی بخشی از این هزینه ها را می شود تامین کرد.

  205. سحر گفت:

   سلام خسته نباشید … من سال سوم دبیرستان هستم و قصد دارم برای دانشگاه به انگلستان برم و میخواستم بدونم ک برای دانشگاه باید توی ایران هم کنکور داد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای تحصیل در کشور انگلستان می توانید بدون کنکور دادن نیز اقدام نمایید. اگر ۱۲ سال تحصیل شما در ایران به پایان برسد می توانید برای دانشگاه اقدام نمایید. در غیر این صورت برای مقاطع قبلی باید پذیرش بگیرید.

  206. Negin گفت:

   سلام . میخواستم بدونم ازمونuk-kat چجوری هستش از درس های دبیرستان خودمونه؟؟؟ ویاحتما باید دوره a levelرو بگذرونم بعد وارد دانشگاه بشم؟؟؟

  207. Ghazaal jh گفت:

   سلام ببخشید من ۱۸ سالمه و امسال باید کنکور بدم اگر بخوام برای تحصیل در رشته پزشکی برم چه شرایطی داره و هزینه اش چه قدره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل پزشکی در کشور انگلیس با داشتن آیلتس ۶ یک دوره آموزشی ALevel را باید با موفقیت سپری کند و سپس آزمون UKCAT گرفته می شود و در نهایت وارد دوره ۵ ساله پزشکی می شود. هزینه یک سال تحصیل و زندگی به طور تقریبی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند می باشد.

  208. سیروس گفت:

   سلام من ۳۶ سالمه کارشناسی ict دارم امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجیح سن به واسطه ی کار یا تحصیل امکان تحصیل برای شما امکان پذیر است.

  209. حمید رضا گفت:

   سلام . با عرض خسته نباشید . بنده سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک در مدرسه تیزهوشان هستم و معدل دیپلم هم بالای ۱۸ می باشد میخواستم بدونم باید برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مهندسی شهرسازی یا مهندسی های دیگر در انگلیس چقد باید هزینه کنم.بعد با کار کردن چه مقدار از هزینه تحصیلمو میتونم پوشش بدم . پیش دانشگاهی رو تو ایران امسال تموم میکنم . دارم ایلتس رو هم میگیرم . در اخر هم میخواستم ببینم درخواست ویزای تحصیلیم چه زمانی میبره . ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه سالیانه تحصیل و زندگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است که بخش قابل توجهی با کار به دست میاید. حدودا ۱ سال.

  210. Parnian.azar گفت:

   سلام .من سوم دبیرستان هستم و چند ماه دیگه مدرک دیپلم زبانم میگیرم .میشه امسال برای تحصیل در دوره GCSE ثبت بنام کنم برای امادگی تحصیلی در رشته داروسازی ؟و چند میلیون لازم است؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما می توانید برا ادامه تحصیل در کشور انگلستان اقدام نمایید و هزینه تحصیل و زندگی حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون می باشد.

  211. پری گفت:

   سلام من ده ساله دیپلمه کاردانش هستم رشته معماری الان می تونم برای بورسیه وتحصیل اقدام کنم مننون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما میتونید برای ادامه تحصیل در انگلستان اقدام کنیو ولی برای بورس شانس کمی دارید.

  212. ناشناس گفت:

   سلام من ۱۱ سالم هستش و دبستانی هستم می خواستم بدونم ایا می شه دبیرستان و دانشگاه رو با ۸۵ ملیون توی انگلستان سپری کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه یک سال زندگی و تحصیل در انگلستان برای یکنفر حدود ۲۵ هزار پوند میباشد که در مقع دبیرستان بخشی از هزینه ها با کار دانشجویی تامین میگردد

  213. سروش گفت:

   و اینکه زمان کلاس های انگلیس از چه فصلی است؟

  214. مینا گفت:

   من فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه الزهرا هستم با معدل ۱۵. آیا امکان تحصیل ارشد رشته جامعه شناسی در انگلستان برای من وجود دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله امکان وجود دارد و بسته به شرایط در دانشگاه های متعدد امکان پذیرش میباشد.
    لطفا برای اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه تماس بگیرید.

  215. رضا گفت:

   سلام من تازه امسال پیش دانشگاهیمو تموم کردم و ۱۹ سالمه رشتمم تجربی و مدرک کامپیوتر هم دارم که خارج از هنرستان ها دریافت کردم و الان هم میخوام ببینم میشه برم انگلستان ؟ و آیا آزمون هم داره برای ورود به دانشگاه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان نیاز به امتحان ورودی نمی باشید

  216. نسيم گفت:

   سلام
   من داری مدرک کارشناسی برق الکترونیک هستم و ایلتس ۶ میخواستم ببینم برای خوندن در مقطع کارشناسی معماری ازمون گرفته میشه ؟ شرایطش چیه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورانگلیس و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  217. tara گفت:

   سلام. خسته نباشید.
   من الان دانشجوی ترم٢ کارشناسی ژنتیک دانشگاه ازاد واحد پزشکی تهران هستم.
   میخواستم بدونم بهترین مقطع برای بورسیه شدن چیست؟ یعنی من برای فوق اقدام کنم یا دکترا؟
   و اینکه این بورس به چه گونه است؟ یعنی تعهداتی برای کشور مقصد دارم؟ و شرایط بورس برای هر مقطع چجوریه؟ و اگر برای فوق بتونم برم میتونم برای دکترا هم همونجا درس بخونم یا نه؟
   و سوال دیگه هم اینکه اگرامکان بورس شدن نبود هزینه ی تحصیل در این مقاطع در دانشگاه های خوب مثل اکسفورد چقدره؟
   ممنون میشم راهنماییم کنین که بدونم تو این چند سال باید چیکار کنم.
   مرسی از کمکتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورس شدن نیاز داشتن مدرک زبان و پژوهش بین المللی است.

  218. کامیاب گفت:

   با عرض سلام بنده دانشجوی کارشناسی ترم ۴ رشته مهندسی مکانیک دانشگاه حکیم سبزواری (دانشگاه دولتی) میباشم و معدلم هم فعلا۱۷٫۰۴ میباشد و ازلحاظ زبان نیز حدودا ۷ سال زبان را بطور کامل در آموزشگاه های زبان فرا گرفته ام و از بابت آزمون IELTS نگرانی چندانی ندارم بنظر شما آیا میتوانم در مقطع ارشد در انگلستان به تحصیل بپردازم و ذر پی آن دوره دکترای خود را نیز در انگلستان به تحصیل بپردازم لطفا بنده را دراین جهت راهنمایی کامل بفرمایید.
   با عرض تشکر.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  219. نرگس گفت:

   با سلام
   من ۱۷ سالمه و سال سوم دبیرستان هستم..میخواستم بدونم میشه بدون خوندن پیش دانشگاهی اقامت تحصیلی گرفت؟ یا اینکه بورسیه بهم تعلق میگیره یا نه…اگه انگلستان نشد برای چه کشور هایی میشه بورسیه گرفت و شرایطش چیه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در سال دوازدهم بدون بورسیه میباشد ولی امکان تحصیل در انگلیس را دارید

  220. ناهید گفت:

   سلام،خسته نباشید
   میخواستم بدونم برای دریافت اقامت از طریق ویزای تحصیل چقد باید هزینه کرد چه مراحلی باید طی بشه مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه گرفتن ویزای تحصیلی در کشور انگلستان بسته به شهر مورد نظر متفاوت است و به مقطغ تحصیلی و سن شما نیز برای پذیرش بستگی دارد. کشور انگلستان ۳ بار در سال پذیرش دارد.

  221. Sarina گفت:

   سلام.من کلاس نهم هستم یعنی به نظام قدیم اول دبیرستان میخام برای ادامه تحصیل در رشته تجربی به انگلستان برم و معدل پارسالم١٩.٧٨ بود.من مدرک زبان دارم ولی در حدی به زبان انگلیسی تسلط ندارم که بتونم در رشته تجربی درس بخوانم.از نظر مالی هم مشکلی ندارم.ایا میتونم برای سال دهم در انگلستان درس بخوانم؟بورسیه میتونم بشم؟و اینکه چجوری میتونم زبانم رو در رشته ی تجربی تقویت کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان تحصیل در مقطع دهم را دارید الزاما نیاز به مدرک زبان ندارد و میتوان در انگلستان زبان را تقویت کرد ولی دادن بورسیه شانس پایینی دارد.

  222. امیر گفت:

   سلام
   من دانش آموز مقطع دهم هستم و تصمیم جدی برای ادامه تحصیل در انگلستان دارم میخواستم بدونم امکان تحصیل برای من در مدارس شبانه روزی انگلیس هست یا نه؟
   اگر امکان تحصیل هست شرایط چجوریه؟ و هزینه هاش چقدره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان میتونید اقدام کنید و هزینه سالیانه ۸۰تا ۱۰۰ میلیون توان است.

  223. محمد جواد گفت:

   سلام من میخواهم برای پزشکی در انگلستان درس بخونم، میخواستم بدونم مدرک دیپلم ایران مورد تایید انگلستان هست؟ و اینکه شرایط بورسیه چیه؟(پیشدانشگاهی هستم)

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  224. bermooda گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید به شما و تشکر از مطالب خوب مفیدتون.
   من کلاس نهم(۱۵ساله)هستم.رشته ی مورد نظر من برای تحصیل علوم تجربی می‌باشد.برای بورس گرفتن در دانشگاه های انگلستان از هجده سالگی باید چه شرایطی را داشته باشم و هزینه ی مورد نیاز چه مقدار است؟
   و آیا دانشگاه های فارسی زبان در کشور انگلستان موجود می‌باشد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  225. میلاد گفت:

   باسلام سوالی داشتم:برادر من میخواد برای دکتری مدیریت dba در کشور انگلستان اقدام کنه و شرایطش هم به این صورت هستش: کاردانی نرم افزار از دانشگاه آزاد معدل ۱۵-کارشناسی نرم افزار از دانشگاه فنی معدل ۱۵-کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه شریف بامعدل ۱۹-کارشناسی ارشد mba از دانشگاه شریف بامعدل ۱۸٫۵-دارای مدرک زبان-۴ مقاله isi علاقه زیادی به اقتصاد و مدیریت داره به همین دلیل در مقطع ارشد تغیر رشته داده در ضمن جز رتبه های تک رقمی ارشد بوده و تو مقطع ارشد هم جز دانشجویان ممتاز شریف بوده فقط یه مشکلی هستش اونم نمرات دوران دبیرستانش خوب نیست میخواستم بدونم چقدر شانس پذیرش داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان شانس بالایی دارند و میتونید اقدام کنید.

  226. پدرام خالقی گفت:

   با سلام خدمت شما من الان سال سوم دبیرستانم . میخواستم بدانم بعد از قبولی در کنکور زبان انگلیسی میتواتم برای دانشگاه های انگلیس یا هر. دانشگاهی در خارج اقدام کنم? با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در دانشگاه و با داشتن دانش زبان میتونید اقدام کنید.

  227. فرزاد گفت:

   سلام آیا با دیپلم الکترونیک هم میشه در انگلستان تحصیل کرد؟
   آیا معدل تاثیر داره برای ثبت نام؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  228. آرمین گفت:

   با تحیت و عرض خدا قوت
   بنده دانشجوی ترم آخر زبان و ادبیات فارسی هستم و برای ارشد قصد گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان را خواستارم. در دانشگاه های فرانسه هزینه تحصیل رشته های علوم انسانی بسیار کمتر از رشته های مهندسی است. آیا در انگلستان نیز چنین است؟ مقدار تقریبی مورد نیاز برای یک سال تحصیل در ارشد علوم انسانی چه میزان می‌باشد؟
   با تشکر فراوان
   آرمین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع کارشناسی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  229. سارا گفت:

   سلام
   من ترم ۴ رشته روان شناسی هستم و میخوام برای ارشد اپلای کنم میخواستم بدونم اگه از دانشگاهای انگلیس بورسیه بشم هزینه زندگی باز با خودمه یا تا حدی منو تامین میکنن و اینکه شرایطش چیه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به یک رزومه تحصیلی و پژوهشی بسیار قوی دارد. بورسیه ها انواع متنوعی دارند که مقدار و شرایط آنها نیز با هم تفاوت بسیار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

  230. Babak گفت:

   باسلام..من الان دیپلم ریاضی ام و مدرک چهارم رو هم دارم میگیرم ولی معدلم ۷ هستش (دیپلم) میخواستم بپرسم که برای تحصیل در انگلستان باید به خدمت سربازی رفته باشم یا نیازی نیست؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  231. FAZEL1381 گفت:

   سلام.من کلاس هشتم هستم درسم عالی معدل همیشه ۱۹ به بالاست…ولی وضع مالی خوبی نداری. ..به تحصیل داخل کانادا یا انگلستان هم خیلی علاقه مندم…..مدرک انگلیسیم دارم میگیرم …یک راهنمایی می کنین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان با داشتن مدرک زبان و پژوهش بین المللی میتونید برای بورس اقدام کنید.

  232. علی گفت:

   سلام خسته نباشید
   من در حال حاضر در ترم ۴ رشته عمران دانشگاه ازاد تحصیل میکنم
   و میخوام مقطع ارشد در یکی از کشور های اروپایی من جمله انگلستان تحصیل کنم
   آیا مدرک دانشگاه آزادو پذیرش میکنن و اگر میکنن شرایطش چیه؟؟؟
   ممنون از پاسخگوییتون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دانشگاه های آزاد مورد تائید دانشگاه های کشور انگلستان می باشد و شما صلاحیت ادامه تحصیل در این کشور را دارا می باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید

  233. sahar گفت:

   سلام
   من ۱۵ سالمه در واقع کلاس نهم هستم . و می خوام در رشته تجربی شرکت کنم.اگه بشه می خوام کلاس دهم یا یازدهمم رو توی انگستان تحصیل کنم .از نظر زبان هم مشکلی نیست تا اون موقع میتونم مدرک زبانم رو بگیرم ولی می خواستم بدنم شرایط هزینه اش چجوریه؟
   فکر میکنم اگه مقطع دبیرستان و پیش داشگاهیو اونجا بگذرونم راحت تر میدونم توی دانشگاه های اونجا تحصیل کنم چون هدف اصلیه من برای دانشگاه است . فکر میکنم باید دورهی gcse رو بگذرونم .من باید توی کلاس هاش شرکت کنم یا میتونم کتاب هاشو بخونم و ازمونشو بدم اگه دهمم رو توی ایران نباشم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما می توانید دوره ۱۰ را در داخل ایران سپری کنید و پس از آن برای دوره های A-LEVEL در کشور انگلستان اقدام نمایید که با توجه به تحصیل در رشته های تجربی ، شانس بالایی برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی خواهید داشت

  234. حدیث گفت:

   سلام من ترم ۲حقوق هستم و سال آینده درسم به اتمام میرسد ومعدلم ۱۷.۵۰ است .چه کاری باید برای گرفتن بورس مقطع کارشناسی ارشد انجام دهم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. گرفتن بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به یک رزومه علمی و پژوهشی قوی دارد. البته باید شرایط خاص رشته حقوق را نیز در کشورهای مختلف مد نظر داشته باشید.

  235. فرناز گفت:

   سلام
   من لیسانس رادیولوژی هستم برای اقدام جهت فوق لیسانس شرایط در انگلستان چطوره
   فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی یزد با معدل
   ۱۷٫۰۸هستم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید

  236. بهزاد هاشمی گفت:

   با سلام. من فوق لیسانس حقوق جزا هستم با معدل ۱۵٫۲۵ دانشگاه علوم تحقیقات تبریز میخواستم بدونم بهترین کشور که بتونم مقطع دکتری رو در رشته حقوق جزای بین الملل بخونم کدوم کشوره اگر انگلستان گزینه مناسبی هست شرایطش چیه؟
   سپاسگزارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. تحصیل در مقطع دکترا بستگی زیادی به رزومه تحصیلی و پژوهشی شما دارد. انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای هدف شماست. برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

  237. hossein گفت:

   سلام خسته نباشید
   گرفتن پذیرش و کارهای مربوط به بورسیه به طور میانگین چه مدت زمان میبره؟
   و اینکه بورسیه ای هست که از طرف دانشگاهی که در حال تحصیلم به دانشگاه مقصد معرفی شم؟
   یا بورسیه ای که هزینه های تحصیل به عهده خود دولت مقصد باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. زنده باشید. پروسه دریافت بورسیه تحصیلی بستگی زیادی به شرایط تحصیلی گذشته شما دارد. بورسیه ها انواع بسیار متنوعی دارند. دانشگاهی که در حال تحصیل هستید از طریق توصیه نامه می تواند به شما در دریافت بورسیه کمک نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

  238. Maryam گفت:

   سلام ، وقت بخیر
   من کارشناسی مهندسی نفت میخونم از موسسه غیر انتفاعی ، چه شرایطی برای بورس شدن دوره فوق لیسانس در انگلیس برای دانشگاه کمریج باید داشته باشم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای بورسیه در کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس نیاز به داشتن پژوهش های بین المللی و مدرک زبان است.

  239. عدی گفت:

   با سلام :
   من دانشجوی کارشناسی رشته ی فیزیک هستم ولی نمیدونم برای زبان انگلیسی ازکی وکجاشروع کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید. اساتید مجربی که در کوتاه مدت شما را به سطح مطلوب برسانند به شما معرفی خواهند کرد.

  240. سروناز گفت:

   سلام من میخواستم بدونم برای رشته داروسازی با مدرک دیپلم اون دو سال A level?رو باید حتما گذروند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در رشته دارو سازی با داشتن مدرک زبان و گذراندن A LEVELمیتونید اقدام کنید .

  241. Aida گفت:

   سلام.من دانشجوی ترم دوم رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم.برای مدرک آیلتس اقدام کردم و میخام انگلستان مهندسی صدا بخونم.معدلم خیلی خوب نیست.میشه کمکم کنید.شرایطی هم ک باید فراهم بکنم رو هم ذکر کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  242. زهرا گفت:

   سلام میخواستم بدنم برای تحصیل در انگلستان بعد از کنکور که دیگه میخوایم برای دانشگاه ثبت نام کنیم میشه اقدام کرد و با چه شرایطی؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلیستان در مقطع لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  243. ♧saeid گفت:

   سلام من الان کلاس نهم هستم و میخوام بعد از کلاس نهم در انگلستان ادامه تحصیل کنم میخواستم بدونم شرایطی که برای من وجود داره چیه و با توجه به اینکه معدلم بالای ۱۸ هست ایا میتونم برم یا نه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان ادامه تحصیل در انگلستان از مقطع دهم برای شما وجود دارد.

  244. Parnia گفت:

   سلام میخوام برای رشته ی دندانپزشکی اقدام کنم اما تحقیق کردم هزینه های تحصیل و دانشگاه زیاده سوالم اینه که امکان دریافت بورس تحصیلی هست اگه معدلم بالا باشه و اینکه اگه اینطور نیست با کار دانشجویی میتونم هزینه های تحصیلم رو بپردازم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان بورسیه در رشته دندانپزشکی در انگلستان برای مهاجران نیست و هزینه یک سال تحصیل و زندگی برای یک نفر به طور تقریبی ۳۰ تا ۴۰ هزار پوند می باشد و اجازه ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار در هفته دارید.

  245. صبا گفت:

   سلام.من ورودی بهمن۹۵ دانشگاه محقق اردبیل هستم وکلاساهنوزشروع نشده.میخوام برای کارشناسی ارشد به انگلیس برم.یه سوال داشتم
   همه دانشگاه های انگلیس برای شروع پول میخوان؟یعنی مثل دانشگاه آزاد ایرانه؟(منظورم بجزهزینه های معمول مثل مسکن وخوراک و…است)واگه جواب سوالم مثبته بابورسیه چطور میشه؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل در مقطع ارشد در کشور انگلیس برای یک سال به طور تقریبی ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند می باشد و گرفتن بورسیه در این مقطع شانس پایینی دارد.

  246. Soheyla گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجویی ترم اخر کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه ازاد هستم ۲۷ ساله هستم پدرم فوت شده میتونم با بورسیه مادرم رو هم با خودم ببرم؟برای ایلتس هم دارم اقدام میکنم معدلم بالای ١٧ هست مقاله ‘ isi هم دارم چاپ میکنم میشه منو راهنمایی کنید چطور از وضعیت رشته خودم در انگلستان چطور هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع phd میتونید اقدام کنید و مادر به عنوان همراه نمیتونن اقدام کنند و رشته شما در انگلستان بازار خوبی خواهید داشت.

  247. دانیال گفت:

   سلام. من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی در دانشگاه آزاد هستم. میخواستم بدونم چه طور امکان گرفتن اقامت دائم یا ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو در انگلستان دارم؟ ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع phd با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و اگر در حین تحصیل جاب افر پیدا کنید میتونید ویزای کار دریافت کنید.

  248. sayna گفت:

   سلام .من در رشته تجربی پیش دانشگاهیم رو تموم کردم و پشت کنکورم قصد دارم در انگلیس دندان پزشکی بخونم .ایا در دوره A -level امکان کار کردن هست؟واگر هست میانگین حقوق ساعتی چقدره؟و اینکه ایا سطح امتحان ukcat به اندازه کنکور سراسری تجربی سخته؟شهریه دوره Alevel چقدره؟و اینکه حتما باید در ایران کنکور بدم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای شرکت در دوران A-LEVEL نیازمند قبولی در کنکور ایران نمی باشید . در این دوران به دانش آمزان حق کار داده نمی شود و هزینه های مصرفی را باید از منابع دیگری تامین کنند . در ارتباط با امتحان، در صورت سپری کردن مناسب در دوران A-LEVEL شانس بالایی برای قبولی خواهید داشت . هزینه های تحصیل و زندگی متناسب با شهر و کالج مورد نظر متفاوت می باشد

  249. مهدی گفت:

   سلام من دانشجوی رشته زبان و ادبیات انگلیسی هستم در دانشگاه آزاد کرج و خودم زبان خودم و مدرک ندارم اصلا از دانشگاه راضی نیستم یه ترمم هم تموم شد می خواستم اقدام کنم همین رشته شرایطش رو دارم یا هزینه دانشگاه در انگلیس چقدر است ممنون اگه راهنمایی کنید

   • علی سعیدی گفت:

    سلام. شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی در کشور انگلستان احتیاج به داشتن مدرک زبان دارید. اگر مدرک زبان را داشته باشید می توانید برای مقطع کارشناسی در انگلیس اقدام نمایید.

  250. ارمين گفت:

   سلام
   من در حال تحصیل دامپزشیکیم دولتى هستم میخواهم معادل لیسانس بگیرم و براى فوق لیسانس اقدام کنم معدلم١٣ اگر نمره۶.۵ ایلس را بگیرم چقدر احتمال داره بتونم در رشته باکترى شنایى از یک دانشگاه معتبر انگلیس پذیرش بگیرم؟؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و شانس گرفتن پذیرش وجود دارد .

  251. رضا گفت:

   سلام
   من در حال تحصیل دامپزشیکیم دولتى هستم میخواهم معادل لیسانس بگیرم و براى فوق لیسانس اقدام کنم معدلم١٣ اگر نمره۶.۵ ایلس را بگیرم چقدر احتمال داره بتونم در رشته باکترى شنایى از یک دانشگاه معتبر انگلیس پذیرش بگیرم؟؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان با داشتن مدرک زبان در رشته باکتری شناسی میتونید اقدام کنید.

  252. سارینا گفت:

   سلام وقتتون بخیر.من ۱۸ سالمه و ترم یک رشته میکروبیولوژی در دانشگاه ازاد تهران شرق واحد قیامدشت تحصیل میکنم.میخواستم ببینم اگر بخوام برای کارشناسی ارشد این رشته درانگلستان اقدام کنم،چه مدارکی لازمه؟وبرای بورس شدن چه مدارکی لازمه؟ممنون میشم پاسخ بدین.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطعفوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و برای بورس شدن نیاز به داشتن پژوهش های داخلی و بین المللی مانند ISI است.

  253. زانيار گفت:

   سلام خسته نباشید.
   من الان دهم هستم ومیخواستم برای کلاس یازدهم به انگلستان برم وزبان هم بلد نیستم،
   هزینه تحصیل وزندگی چه جوریه؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان میتونید اقدام کنید و هزینه سالانه تحصیل و زندگی حدودا ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است.

  254. روشنک شهبازی گفت:

   سلام.من لیسانس معماری دارم ودرکنکورکارشناسی ارشد رشته بازیگری دانشگاه هنرهای زیبا شرکت کردم وقبول شدم.متاهل هستم..میخوام ارشد در کشورخارجی ادامه بدم ودرهمون جا کارکنم.همسر فنی هست وتعمیرات کولرگازی ونصب کولرگازی ولوله کشی ساختمان ونصب وتعمیرات لوازم خانگی انجام میده…من دورهای بازیگری گذراندم وازوزارت ارشاد مدرک گرفتم وسابقه بازی درتاتروفیلم کوتاه ونیمه بلند دارم…کدوم کشوربرای مامناسب هست که زبانش هم یاد بگیرم…خودم درفکر انگلیس واتریش وآلمان میباشم..نظره شما چی هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و در کشور انگلستان همسرتون اجازه کار را دارد .

  255. فرشته گفت:

   سلام ….راستش من هشتم هستم و در مدرسه ی تیزهوشان رشت درس میخونم ….از الان تصمیم دارم که بعد از سوم دبیرستان برای تحصیل در انگلستان اقدام کنم و مدرک زبان رو هم حتما تا اون موقع خواهم گرفت ایا قوانین تغییر میکنه ؟؟؟ و چه مدارکی نیاز داره ؟ و برای رشته تجربی کدوم دانشگاه بهتره ؟؟ خیلی ممنونم از سایت خوبتون .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان میتونید اقدام کنید و از بابت قوانین سفارت برای سالهای اینده نمیشود اظهار نظر کرد و برای اطلاع از رنک دانشگاه ها و رشته های ان به سایت QS مراجعه بفرملیید.

  256. سامان گفت:

   سلام
   من امسال لیسانس علوم آزمایشگاهیمو از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سراسری میگیرم
   میخاستم ببینم واسه فوق لیسانس چه رشته هایی میشه اقدام کرد؟انگلستان یا آلمان فرق چندانی نداره
   زبانمم در سطح خوبیه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و رشته های مرتبط میتونید پذیرش بگیرید.

  257. zahra گفت:

   سلام
   من لیسانس محیط زیست با معدل ۱۵٫۶۱ دارم و مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ هم دارم ۲۸ سالم هست.میخواستم بهم بگین شرایط تحصیل در انگلستان دارم.و آیا متآهل بودن الزامی است؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و متاهل بودن یا نبودن در روند پروسه ویزا تاثیری ندارد.

  258. متین صالحی گفت:

   با سلام
   شرایط دریافت بورس برای مقطع فوق لیسانس و دکترا رشته حسابداری چی هست؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بصورت کلی کسب بورسیه در دانشگاه های کشور انگلستان دشوار می باشد ولی در صورت داشتن مدارک بین المللی مثل مقاله و مدرک زبان با نمره قابل قبول شانس خود را برای این امر افزایش می دهید

  259. فرشید گفت:

   سلام من لیسانس فیلم برداری از دانشگاه آزاد تهران مرکزی دارم و برای گرفتن فوق لیسانس از دانشگاه های انگلستان چه کار باید بکنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان به همراه سوابق آموزشی مناسب نیازمند مدرک زبان آیلتس هم می باشید

  260. اویس گفت:

   سلام من ۱۷سالمه من میخوام مدرک زبان تو ایران میگیرم و من باید نمره چند در مدرک زبان بگیرم و الان سال سوم انسانی هستم نمرمه دیپلمم باید چند باشه که قبول انگلستان باشه و در انجا در حین تحصیل می تونم کار هم بکنم و کلا برای هزینه رفتن به اونجا و هزینه دانشگاه به تومان چند میشه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع لیسانس با داشتن مدرک زبان ( ایلتس ۶/۵ )میتونید اقدام کنید و در حین تحصیل میتونید کار کنید و هزینه تحصیل و زندگی حدودا بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است .

  261. محمدحسین گفت:

   سلام من میخواستم بدونم شرایط بورسیه چطوریه ؟ برای لیسانس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    داشتن مدرک زبان آیلتس و مقالات علمی معتبر که استاد بتواند بر آن استناد کند تا توجیه دادن بورسیه باشد الزامیست

  262. محمد گفت:

   سلام، متولد ۱۳۶۱ هستم، لیسانس زبان انگلیسی با معدل ۱۵/۳۰ و فوق لیسانس زبانشناسی معدل ۱۷/۳۰ هر دو از دانشگاه آزاد ، آیلتس ۶/۵ دارم، پروپوزال مورد علاقم رو هم تهیه کردم ، اما سابقه کار مرتبط و مقاله ندارم، با این شرایط، چند در صد شانس دارم که بتونم از دانشگاههای درجه یک انگلستان برای دکتری پذیرش و ویزا بگیرم ؟ و چطور با اساتید مناسبم برای تایید پروپوزال ارتباط برقرار کنم؟ ممنون میشم …

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پوزیشن استاد از دانشگاه های انگلیس قطعا نیاز به داشتن مقاله isi هستید و آیلتس ۶٫۵ تا ۷ الزامیست زیرا بر اساس قاعده دکتری شما باید بر اساس بورسیه اقدام نمایید مگر دانشگاه های پولی را بخواهید انتخواب کنید که مقاله نخواهد . انتخواب استاد هم از طریق اساتید خودتان در ایران اقدام کنید و یا مکاتبه با دانشگاه و ارائه مقاله . البته موسسات هم میتوانند به شما کمک کنند

  263. امین گفت:

   سلام
   رشتم مهندسی برقه و کارشناسی رو تو دانشگاه شهید بهشتی خوندم با معدل ۱۵٫۸۷ الانم ارشدم تو علم و صنعت . مدرک زبان ندارم اما زبانم عالیه و قطعا میتونم حداقل نمره رو بگیرم برای پإیرش فول فاند شما کجا رو پیشنهاد میکنین که رتبه علمیش هم بالا باشع و اینده شغلی هم داشته باشه. بین کشورای اروپایی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورس شدن در عمده کشور های اروپایی نیاز به داشتن پژوهش های داخلی و بین المللی مانند مقالات میتونید برای گرفتن پذیرش فول فاند اقدام کنید.

  264. مهدی گفت:

   سلام من پسری۱۴ساله دارم و کلاس هشتم است معدل سال قبل او هم نوزده و پنجاهو هفت شده و ۵ ساله داره زبان میره میخواستم بدونم اون میتونه برای ادامه تحصیل کنه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط فرزندتون برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در دوره های قبل از دانشگاه میتونید اقدام کنید.

  265. Asal گفت:

   سلام من دانش اموز پایه دوم متوسطه هستم و ۱۶سال سن دارم و علاقه شدیدی به تحصیل در انگلستان دارم ومعدلم۱۹٫۸۳هست میخواستم ببینم بورسیه برای مقاطع دبیرستانی موجوده؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    خیر برای دوره دبیرستان امکان گرفتن بورسیه وجود ندارد

  266. سارا گفت:

   سلام آریانا.. ٢۵ سالمه و فوق لیسانس معماری با معدل بالای ١٨ از دانشگاه ازاد اسلامی واحد قزوین هستم. متاهلم. برای تحصیل در مقطع ارشد دوباره میخوام انگلستان تحصیل کنم. و بیشتر هدفم از تحصیل ، موندگاری و شاغل شدن در اونجاس. همسرم هم فوق لیسانس عمران هست. با هم امکانش هست بریم؟ چه شرایطی نیازه؟ و اینکه اینده شغلی در انگلستان و اقامت رو داریم؟ برای دانشجویی در ارشد چه شرایطی لازمه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما و همسرتون برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان حتی یک نفر هم میتونه پذیرش بگیره و همراه هم میتونه داشته باشه و همراه اجازه فول تایم کار کردن را دارد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  267. فاطمه گفت:

   سلام برای تخصص پزشکی نیاز به ازمون ورودی برا انگلستان هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گذراندن دوره تخصص در کشور انگلستان اول نیاز است مدرک پزشکی شما رجیستر شود و بعد از مورد تایید قرار گرفتن یک ازمون ورودی دارد.

  268. حنا گفت:

   سلام.
   ۲۰ساله هستم.دیپلمه ریاضی دارم با معدله ۱۶،و کاردانیه طراحی لباس از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۸،و داشتن رزومه ی خوب(برگزاری نمایشگاه گروهی،دومقاله یISI،سابقه ی کار تدریس خصوصی مرتبط رشتم،طرحام هم به خیلی از مزون ها فروختم،سفرهای تحقیقاتیم داشتم در داخل ایران و در این مورد کتاب هم نوشتم)،آیلتس ۶،بنظرتون میتونم با این شرایط بورسیه انگستان در ناتینگهام یا دانشگاه کینگستونو بگیرم،وضع مالی مون هم خیلی خوب نیست.

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    رزومه شما خوب است اما با توجه به اینکه بورسیه تحصیلی در درجه اول برای دکتری و سپس برای ارشد می باشد، برای شما که میخواهید لیسانس اقدام کنید شانسی برای دریافت بورسیه حداقل در یک سال اول ندارید مگر اینکه وارد کشور شده و با روند تحصیلی قوی، نظر یک استاد را جلب کنید.

  269. fateme96 گفت:

   سلام…من ونامزدم هردوکارشناسی رشته نفت سال۳هستیم…میخاستم بدونم میتونیم هردودردانشگاه های انگلستان تحصیل کنیم؟
   واینکه هزینه هایی که گفتین فقط برای یک نفرهستن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید وهزینه یک سال زندگی و تحصیل بستگی به دانشگاه دارد ولی حدودا بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان است.

  270. آقایی گفت:

   سلام من الان ۱۷ سالمه در رشته ریاضی سال سوم دبیرستانم می خواستم بدونم میتونم همین دوره یا پیشدانشگاهی رو در انگلیس بخونم و همونجا انتخاب رشته کنم؟ اگر میشه هزینه اش چجوریه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله شما میتونید ادامه تحصیل خود را در کشور انگلستان انجام دهید و ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید و همانجا انتخاب رشته نمایید .

  271. ملیکا گفت:

   با سلام
   من چند تا سوال داشتم
   اول اینکه کمترین سن برای گرفتن بورسیه انگلیس چقدر هست؟
   چگونه میتونم بورسیه بگیرم؟
   اگر بورسیه بگیرم باید در انگلیس برای زندگی و تحصیل خودم هزینه کنم؟
   برای گرفتن دیپلم و لیسانس در انگلیس چند سال باید درس بخونم؟
   ایا معدل های قبلی روی بورسیه تعصیر میگذار؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورسیه سن ملاک نیست ملاک میزان تحصیلات و سطح علمی شماست
    با داشتن مقالات بین المللی معتبر و داشتن مدرک زبان بالای آیلتس امکان بورسیه میباشد
    هزینه سالانه تحصیل و زندگی ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند است که سفارت تعیین میکند
    معدل قطعا تاثیر گذار در بورسیه میباشد

  272. Ali گفت:

   سلام من الان سال سوم راهنمایی هستم مطمعنم معدل سال سوم هم خوب میشه میخاستم برای پیش دانشگاهی برم انگلستان و بعد توی یکی از دانشگاه های پزشکی تحصیل کنم مدرک زبان هم ندارم میخاستم بدونم باید چه اقداماتی باید انجام بدم

   • آریانا پارس گفت:

    شما با ارائه ی مدرک ۹ سال تحصیلتون میتونید پذیرش بگیرید اول دوره ی زبان میگزرونید در دانشگاه بعد دوره ی دو ساله ی a-level بعد ازمون uk-kat در صورت قبولی در این ازمون دوره ی ۵ ساله ی پزشکیتون شروع میشه جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید

  273. فاطمه. کارشناس ارشد روانشناس بالینی گفت:

   سلام
   ۳۶ سالمه کارشناس ارشد روان شناس بالینی دانشگاه ازاد معدل ۱۷/۵ و کارشناسی معدل ۱۷/۳۵
   ۲ مقاله هم در isi دارم
   برای کلاس زبان اقدام کردم
   آیا میتونم در مقطع دکترا پذیرش تحصیلی برای انگلستان رو بگیرم
   و اینکه تحصیل دکترا در انگلستان رایگانه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام .
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در انگلستان حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند می باشد و تحصیلات در کشور انگلستان مستلزم پرداخت هزینه می باشد .
    و شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا کشور انگلستان به صورت زیر می باشد :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7

    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  274. آستیاژ گفت:

   سلام خسته نباشید
   من کارشناسی مترجمی معدل ۱۶٫۷۵ از دانشگاه شیخ بهایی رو دارم و کارشناسی ارشد آموزش زبان از دانشگاه آزاد واحد اصفهان دارم با معدل ۱۸٫۴۶ که احتمالابعد از ثبت مقالاتم تا ۱۹ ارتقاع پیدا میکنه. برای تحصیل در مقطع دکترا در رشته مترجمی چقدر احتمالش هست که بورس بگیرم؟ و اصولا چطور باید بورس تحصیلی گرفت؟
   دانشجو دکترا اجازه کار داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام .
    بله در مقطع دکترا در کشور انگلستان حق کار دانشجویی ۴۰ ساعت در هفته به شما تعلق می یرد .
    و شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا کشور انگلستان به صورت زیر می باشد :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب
    جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید

  275. احسان گفت:

   سلام وقت بخیر
   من مدرک دکترای عمومی داروسازی در ایران رو دارم، معدل کل دوره دکتری ۱۸٫۵ هست و یک مقاله ISI و یک ثبت اختراع داخلی در حوزه نانودارو رو دارم خواستم ببینم میتونم بورسیه تحصیلی انگلستان رو کسب کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    بله
    جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایطتان می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید

  276. حسام گفت:

   واینکه ایا میشود هزینه تحصیل را بصورت ماهیانه یا بصورقصت بندی پرداخت کرد؟یا بطور یکجاحتمابایذ پرداخت شود؟

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه ی ترم دانشگاه باید بصورت یکجا و قبل از شروع ترم تحصیلی پرداخت شود .

  277. حسام گفت:

   سلام.میخواستم بدونم منی که مدرک دیپلم رو دارم میگیرم,برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان هزینه تحصیل به چه میزان راباید تقبل کنم؟به ریال

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیا در کشور انگلستان حدود ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان می باشد .

  278. امید گفت:

   سلام.من برای یک دوره اموزشی شش ماهه اقدام کردم ,خود دانشگاه موافقت کرده.میخاستم بدونم با توجه به پشتوانه مالی ۲۵ میلیونی برای خرج زندگی در این ۶ ماه ایا مشکلی برای گرفتن ویزا خواهم داشت؟

  279. فاطمه گفت:

   سلام من کلاس هشتم هیتم یعنی سوم راهنمایی قدیم می خواستم بدونم دانشگاه کمبریج آزمونی داره برای پزیرش دانشگاه با همینطوری با دیپلم زبانم می تونم برای دانشگاه برم من رشتم ریاضی هست و معماری می خوام بخونم میشه بگید به نمره ی دبیرستانم نگاه می کنن؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    بله شما باید برای پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس کشور انگلستان ،مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 رو حتما ارائه بدید

  280. محمد گفت:

   سلام من دیپلم رشته معماری دارم می خوام بدونم اگه من لیسانس رو در ایران بگیرم با معدل بالا آیا بورسیه میشم و اینکه هزینه ی رشته معماری در انگلیس چقدره

   • آریانا پارس گفت:

    بله شما باید برای پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس کشور انگلستان ،مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 رو حتما ارائه بدید
    اما پذیرش بورسیه بهتون تعلق نمی گیره
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در انگلستان نیز حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند می باشد .

  281. محمد رضا گفت:

   سلام ، خسته نباشید ، من کارشناسی معماری را بهمن ۹۴ گرفتم و متولد ۶۳ هستم ، آیا میتونم برا ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کنم برا کشور انگلستان ، یا اینکه شرایط سنی من اجازه نمیده که تو اون کشور برا ارشد اقدام کنم . تشکر و ممنون اگه جواب بدید ، مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    خیر قربان میتونید برای ارشد انگلستان اقدام کنید با مدرک لیسانستون + مدرک زبان IELTS6

  282. فاطمه گفت:

   باسلام
   من در حال حاظر ورودی ترم بهمن برای رشته شیمی دارویی برای دانشگاه ازاد مشهد هستم میخواستم ببینم ک چ شرایطی برای بورسیه شدن من هست و اگه راهکار هایی داره میشه برام توضیح بدید و اگه نمیشه الان یا امسال برم چه زمان میشه برم
   و معدل من باید چقد باشه
   هدف من داروسازی برای دانشگاه انگلستان هست و نمیدونم باید چیکار کنم خیلی ممنون میشم از راهنماییتون
   باسپاس فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    خیر شرایط بورسیه وجود ندارد هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور انگلستان برای این رشته حدود ۲۷ تا ۳۲ هزار پوند می باشد .

  283. احسان خسروانی گفت:

   سلام خداقوت.
   بنده کارشناسی ارشد حمل و نقل دریایی (رتبه اول- معدل ۱۶٫۹۵) دارم. یک مقاله به زبان انگلیسی و یکی هم فارسی دارم. یک کتاب تخصصی هم ترجمه کردم. تدریس در ضمینه ی حمل و نقل هم دارم و میخواستم برای دکتری در کاردیف اقدام کنم (بورسیه) چقدر شانس دارم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    شرایط جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور انگلستان :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  284. amir گفت:

   سلام من امسال پیش دانشگاهی هستم مدرک زبان هم دارم میخام انگلستان پزشکی بخونم هزینه و زمان تحصیل لیسانس پزشکی انگلستان چه قدر هست

   • آریانا پارس گفت:

    شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان IELTS6 مجاز به پذیرش کرفتن در دوره ی دوساله ی A-LEVEL خواهید شد .
    بعد از گزروندن A-LEVEL در صورت قبولی در آزمون UK KAT مجاز به تحصیل در رشته ی پزشکی کشور انگلستان خواهید شد .
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور انگلیسی حدودا ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند می باشد .

  285. شیدسا گفت:

   سلام ، من ۱۹ سالمه , مدرک پیش دانشگاهی هنر ۱۹٫۵ و دیپلم ۱۶ تجربی دارم. رتبه کنکورمم ۱۲۷ شده ، IELTS 6 دارم ، تجربه ی کاری و reffrence letter هم دارم . ولی پول ندارم ، آیا امکان بورس تحصیلی دانشگاهی انگلستان دارم ؟

  286. Ali گفت:

   سلام من میخوام جهت تحصیل در رشته ی پزشکی انگستان اقدام کنم مدرک زبان هم دارم ولی برای یاد گیری درس های پزشکی اونم با زبان انگلیسی مدرک زبان کافی نیست کشور انگلستان در این زمینه کلاس هایی بر گذار میکنه و اگر جوا ب مثبت هست میخوایتم بدونم ایم کلام ها اجباری هست یا دل خواهی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور انگلیس در رشته ی پزشکی نیازمند آیلتس ۶ و گذراندن ۲ سال دوره Alevel می باشید.

  287. arya گفت:

   سلام من مدرک زبان ندارم گرفتن مدرک تو ایران بهتره یا انگلستان و دوره های زبان چه قدر طول میکشه

   • آریانا پارس گفت:

    خوب تو ایران با هزینه ی کمتری میتونید مدرکتونو دریافت کنید .
    دوره های زبان در انگلستان ۶ ماه تا یک سال است .

  288. غزاله گفت:

   سلام ، من ٢١ سالمه و کارشناسی رشته ژنتیک هستم از دانشگاه ازاد با معدل ١۶ ، اگه بخوام برای ارشد برم باید از اول شروع کنم؟ مدرک IELTS رو هم همین ایران میگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    با مدرک زبان IELTS 6.5 و مدرک لیسانستون می تونید برای مقطع ارشد کشور انگلستان اقدام کنید .

  289. arya گفت:

   سلام من پیش دانشگاهی کارنامه سال سوم ۱۸٫۷۰هست حتما کارنامه امسالم هم خوب میشه میخاستم بدونم که رتبهی کنکور توی پذیرفته شدن دانشگاه انگلستان رشته ی پزشکی تاثیر داره

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رتبه ی کنکور شما برای تحصیل در رشته ی پزشکی کشور انگلستان مهم نیست و شما بدون داشتن فارغ التحصیلی از پیش دانشگاهی هم میتوانید برای دوره ی A-LEVEL اقدام کنید

  290. علیرضا گفت:

   عرض سلام و خسته نباشید دارم
   من امسال کلاس سوم دبیرستان هستم در رشته ی تجربی
   و با توجه به مطالبی که در وب سایت شما خواندم مدرک دیپلم برای ورود به دانشگاه های انگلستان البته بعد از گذراندن دوره ی A Level شدنی است
   سوال من اینه که من اگه بخوام سال چهارم دبیرستان را در ایران نخوانم و برای ادامه تحصیل به انگلستان بروم از کی باید اقدام کنم ? و چه کار هایی باید انجام بدم ??
   از نظر زبان هم مشکل ندارم و به زودی ایلس هم میگیرم و از نظر مالی هم مشکل ندارم
   ممنون میشم اگه پاسخ بدید و در آخر هم اینکه موسسه ی شما چه کمکی تو این روند میکند ?

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    همونطور که مطلع هستید شما برای تحصیل در دوره ی پزشکی کشور انگلستان نیازی به گذراندن سال چهارم و همچنین سوم دبیرستان ندارید و هم اکنون میتوانید برای تحصیل در دوره ی A Level اقدام کنید.
    برای اطلاعات بیشتر و نحوه ی انجام کار میتوانید از طریق خطوط ارتباطی موسسه با مشاورین در ارتباط باشید

  291. سامان گفت:

   سلام خسته نباشید من ۳۰سالمه مدرک دیپلم انسانی دارم معدلم زیاد خوب نیست آیا می تونم برای ادامه تحصیل در انگلستان اقدام کنم ناگفته نمونه من برادرم اقامت انگلستان رو داره ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ۱- با ۳۰ سال سن شانس بالایی برای تحصیل در مقطع لیسانس کشور انگلستان ندارید ولی ممکن است با همین سن برای کشورهای دیگر شانس بالاتری داشته باشید
    ۲- اگر برادر شما اقامت انگلستان از طریق قانونی را داشته باشند هیچگونه مشکلی برای شما ایجاد نمیشود

  292. sh13 گفت:

   سلام خسته نباشید یک سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید من ۱۹ سالم هست و میخوام دوره زبان و دوره قبل دانشگاه رو تو انگلیس بگذرونم. برای اینکه دانشگاه رشته تغذیه برم باید قبلش دوره فاندیشن برم یا ای لول؟ باسپاس از پاسختون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چون سنتون بالای ۱۸ سال هست باید مدرک زبان رو حتما ارائه بدید یا کالج زبان بردارید بعد واسه کالج درسی اقدام کنید .
    ابتدا دوره ی A-LEVEL رو باید بگزرونید .

  293. ملیکا گفت:

   باسلام و احترام
   من آیلتس ۵/۵ دارم ولی ۴سال پیش گرفتم
   میخواستم بدونم اگر بخوام از دانشگاه پذیرش بگیرم نمره آیلتس مورد قبوله ؟
   دیپلم تجربی و دیپلم نرم افزار رو خیلی وقت پیش گرفتم شرایط سنی مطرحه؟
   با مدرک دیپلم و با آیلتسی که دارم میشه برای دانشگاه اپلای کرد؟ البته مدرک آیلتس دو ساله که منقضی شده ولی زبان انگلیسیم خیلی روان هست
   اگر با دیپلم و آیلتسی که دارم نتونم پذیرش بگیرم باید دوره زبان کالج در لندن ببینم تا بتونم ادامه تحصیل بدم؟
   احتمال گرفتن اقامت دایم چقدر است؟
   با ۱۵۰ میلیون میشه اقدام کرد؟ اگر نه چقدر باید داشته باشم؟
   هزینه ای که شما دریافت میکنید چقدر هست؟
   ممنون میشم به همه سوالاتم پاسخ بدین

   • آریانا پارس گفت:

    شما یا باید مدرک پیش دانشگاهیتون رو داشته باشید یا اونجا ادامه تحصیل بدید .
    مدرک زبان IELTS 6 رو هم حتما باید ارائه بدید یا اونجا دوره ی زبان رو بگزرونید .
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشورانگلستان حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند است .
    برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی آریاناپارس در تماس باشید .

  294. سمیه گفت:

   با سلام
   من ترم اخر کاردانی رشته نقشه کشی صنعتی هستم.میخواستم بدونم میشه که برای کارشناسی همین رشترو تو انگلیس ادامه بدم ؟

  295. علیرضا گفت:

   سلام.من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش سیالات با معدل ۱۴.۲ را دارم و مدرک ایلتس ۶.۵ دارم.آیا امکان پذیرش در دانشگاه های انگلیس و استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد را دارم؟و اینکه ایا میتوانم برای ویزای کاری اقدام نمایم؟شربازی هم نرفته ام ولی میتوانم وثیقه بذارم.ایا امکانش هست که برم؟ترجیحا واسه ویزای کاری

   • آریانا پارس گفت:

    برای ویزای کاری باید پیشنهاد شغلی داشته باشید برای انگلستان و برای استرالیا هم باید امتیاز مورد نظر را کسب کنید .
    برای مقطع فوق هم امکان تحصیل براتون وجود داره .

  296. نسیم گفت:

   سلام من ارشد مالی مجازی از دانشگاه تهران دارم ولی پایان نامه و مقاله ندارم با معدل ۱۶و نیم ایا می توانم برای دکترای انگلستان اقدام کنم متاهل هستم و فزرند ندارم و شاغل در بخش دولتی به مدت ۱۴ سال هستم سنم ۴۵ سال است . و اینکه اگر کسی برای تحصیل اقدام کند بعدش می تواند اقدام برای اقامت دائم نماید یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    بله .
    بعد از فارغ التحصیلی می توانید در آن کشور مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلیتون رو به ویزای کاری تبدیل کنید بعد از ۳ تا ۵ سال کار کردن هم میتونید اقامت دائم دریافت کنید .

  297. masoud گفت:

   سلام.من سوم الکترونیک رو تموم کردم و موفق به گرفتن دیپلم نشدم.میخواستم بدونم میتونم سال سوم رو دوباره در انگلستان بخونم و وارد دانشگاه بشم.شرایطش چجوریه؟

  298. سيد عماد عامري گفت:

   سلام ببخشید من أمسال وارد سوم دبیرستان در رشته علوم إنسانی میشم معدل سال پیش هم ۱۹/۵بوده زبان هم تا سه ترم دیگه تموم میشه إمکان بورسیه در این سن با این شرایط وجود داره؟و چجوری میتونی مهاجرت کنم

   • آریانا پارس گفت:

    با مدرک زبان IELTS 6 میتونید دوره ی کالج رو بگزرونید .
    امکان بورسیه هم وجود نداره .

  299. علیرضا گفت:

   با سلام
   من ۱۶ سال سن دارم علاقه دارم ب انگلستان سفر کنم و معدلم ۱۸ /۴۳ هست و میخوام ببینم بورسیه بهم تعلق میگرد یا خیر

  300. محمد گفت:

   با سلام اگه بخواییم تو ایران سه سال دبیرستان رو تموم کنیم (با توجه به نظام جدید دهم یازدهم ودوازدهم) میخوام برم برای تحصیل انگلستان مدرک زبان هم ۱ سال دیگه میگیرم خرج تحصیلم از دیپلم تا دکترا چقد میشه البته رشتم تجربیه بعد میخوام از طریق تحصیل اقامت داعم بگیرم میتونم

   • آریانا پارس گفت:

    مدرک زبان IELTS 6
    هزینه ی یک سال زندگی و تحصیل در کشور انگلستان ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند است .

  301. ایدا گفت:

   سلام.من.دانشجو سال دوم پزشکی سراسری دولتی دانشگاه پزشکی شیراز با رتبه ۳۲۰ هستم . آ یا من می توانم برای ا دامه تحصیل پزشکی عمومی الان برای انگلستان اقدام کنم و بورسیه تحصیلی رایگان بگیرم .در صورت ok بودن آ یا واحدهای گذرانده شده را قبول می کنند.