شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

با تحصیل در کشور اسپانیا از انواع دانشگاه ها در یک محدوده وسیع و هزینه های تحصیل پایین تر نسبت سایر کشور های اروپایی بهره مند شوید. شهرهای دانشجویی محبوب شامل بارسلونا، گرانادا، مادرید، سویا و والنسیا هستند. اسپانیا دارای تاریخ و فرهنگ غنی است و شما در زمان تحصیل در اسپانیا شما قادر خواهید بود از siestas و tapas لذت ببرید، در شهرهای بزرگ مانند مادرید و بارسلونا زندگی کنید و از کوه های شگفت انگیز، سواحل و روستاهای عجیب و غریب که واقعا اسپانیا را دیدن کنید. شما همچنین می توانید از موزه ها، باشگاه ها، تئاتر ها، جشنواره ها و نمایشگاه های خیابانی در اسپانیا لذت ببرید.

تحصیل در اسپانیا یکی از روش های کسب اقامت در این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت کشور اسپانیا می توانند با گذراندن دوره تحصیلی شانس بالاتری برای اخذ ویزای کار اسپانیا پس از پایان دوره تحصیل به دست آورند. بنابراین دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود اقدام به یافتن کار مناسب کرده و در نهایت اقامت اسپانیا را به دست می آورند.

برای آشنایی با روش های اقامتی اسپانیا این مطلب را مطالعه فرمایید: اقامت اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا

در سال ۲۰۰۷، اسپانیا سیستم آموزش عالی خود را برای رعایت فرآیند بولونیا اصلاح کرد است.

۱۱ دانشگاه اسپانیا در رتبه بندی جهانی جهانی QS جایگاه مناسبی را به خود اختصاص داده اند که عبارت اند از:

 • Universitat de Barcelona (156)
 • Universidad Autónoma de Madrid (187)
 • Universitat Autónona de Barcelona (195)
 • Complutense University of Madrid (233)
 • University of Navarra (270)
 • Uiversitat Politècnica de Catalunya (275)
 • Universidad Carlos III de Madrid (281)
 • Universitat Pompeu Fabra (296)
 • Uiversitat Politècnica de Valencia (373)
 • Uinversidad de Zaragoza (461-470)
 • Uiversitat Politècnica de Madrid (491-500)

مقاطع قبل دانشگاه

در کشور اسپانیا کودکان از سن ۳ سالگی به مدت سه سال وارد مهد کودک می شوند، البته سال آخر برای همگان بصورت اجباری است. بازه زمانی آموزش ابتدایی به مدت ۵ سال است که این دوره از ۶ سالگی شروع و در ۱۱ سالگی به پایان می رسد. پس از اتمام دوره ابتدایی دوره متوسطه آغاز می شود که به مدت ۳ سال به طول می انجامد و دانش آموزان در پایان آن مدرک (Bachiller) را دریافت می کنند. در صورت تمایل ۱ سال پیش دانشگاهی را برای ورود به دانشگاه یا دوره های تکمیلی حرفه ای پشت سر می گذارند.

تحصیل در اسپانیا

پذیرش دانشگاه در صورتی امکان پذیر است که در بدو ورود فرد مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی را داشته و در آزمون ورودی قبول شود. در صورتی که قبلاً دوره پیش دانشگاهی را پشت سر نگذاشته باشید، پس از قبولی در امتحان ورودی و تایید صلاحیت علمی می توانید به دانشگاه راه پیدا کنید.

مقطع کارشناسی

دوره های کارشناسی به عنوان Grado در اسپانیایی شناخته شده است و رشته های زیادی را پوشش می دهد. رشته های محبوب در اسپانیا عبارتند از:

 • هنر و علوم انسانی
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • مدیریت مهمان نوازی
 • قانون
 • بازار یابی
 • علوم پایه

کشور اسپانیا به دلیل برخورداری از نظام آموزشی باکیفیت بالا، مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار دارد که علاقه مند به تحصیل در اسپانیا هستند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی اسپانیا باید در نظر داشته باشند که تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی بوده و دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی در اسپانیا باید نسبت به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند.

هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اسپانیایی تدریس می شود. بنابراین شخص می بایست مدرک زبان اسپانیایی را پیش از اخذ پذیرش دانشگاه داشته باشد و بعد اقدام به مهاجرت تحصیلی کند. گذراندن دوره کالج زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا عمدتا سفارت را متقاعد به دادن ویزا به متقاضیان نمی کند و اغلب شانس ویزای پایینی دارد.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در سایر کشورها این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت تحصیلی

متقاضیان تحصیل در اسپانیا بهتر است زبان اسپانیایی را در کشور خود فراگرفته و پس از آن اقدام به تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا نمایند. متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا ملزم به ارائه نامه پذیرش یکی از دانشگاه ­های اسپانیا هستند تا بتوانند ویزای اسپانیا را دریافت نمایند.

مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

دانشجویان با سپری کردن مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا دو ساله است.

 • زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. گفتنی است دولت اسپانیا مجوز یادگیری زبان اسپانیایی را در کشور خود به دانشجویان اعطا نمی نماید. وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس، می توانند شما را در راستای یافتن آموزشگاه های تدریس زبان اسپانیایی ممتاز یاری رسانند.

تحصیل در اسپانیا

متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلتس ۶ یا ۶/۵ را به دانشگاه ارائه دهند. علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک زبان انگلیسی ندارند نگران نباشند زیرا موسسه زبان آریاناپارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

مقطع دکترا

طول این دوره تحصیلی شامل ۵ سال می باشد که آن به دو دوره تقسیم می شود. دو سال اول برای سپری کردن دروس تخصصی و سه سال پایانی برای ارائه پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضوع خاص و دفاع از آن می باشد. کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا به ۲ صورت تحصیل با بورسیه و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، تقسیم می شود. تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور اسپانیا می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور اسپانیا است، ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

برای آشنایی با دانشگاه های اسپانیا این مطلب را مطالعه فرمایید: دانشگاه های اسپانیا

با توجه به این نکته که کشور اسپانیا برای افرادی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل در اسپانیا هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اسپانیا در پیش دارند.

 • مدارک لازم برای اخذ بورسیه

 1. در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶/۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتیبانی نماید
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش و تحصیل در اسپانیا نقش بسزایی ایفا نماید.

 • زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه می شوند. موسسه آموزش زبان آریاناپارس با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت اسپانیا و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا، طول دوره یادگیری زبان اسپانیایی برای افراد مبتدی حدودا ۶ تا ۱۰ ماه تخمین می زند.

حق کار و هزینه های تحصیل در اسپانیا

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور اسپانیا مشغول به کار تمام وقت شوند می بایست به زبان اسپانیایی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار اسپانیا تبدیل کنند.

این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور اسپانیا بسیار دشوار و طولانی است. افراد می بایست مدت زمان زیادی را در کشور اسپانیا کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت اسپانیا را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاسپورت اسپانیا را بگذرانند.

 • حق کار

دولت اسپانیا با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت را داده است. آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۸ تا ۱۰ یورو را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند.

برای اطلاع از شرایط کار در کشور اسپانیا این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در اسپانیا

 • هزینه های تحصیل

در دانشگاه های دولتی، هزینه دوره کارشناسی توسط دولت تعیین می شود و می تواند از ۷۵۰ تا ۲۱۰۰ یورو در هر سال تحصیلی متفاوت باشد. هزینه های سالانه دوره در دانشگاه های خصوصی معمولا گران تر هستند. هزینه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی توسط دولت تنظیم می شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است دانشجویان برای تحصیل در اسپانیا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هزینه های بیشتری را پرداخت می کنند.

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اسپانیا برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه است. این هزینه ها شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در اسپانیا می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویانی که مایل به تحصیل در اسپانیا می باشند باید مستقیما با موسسه ای که مایل به حضور آن هستند، در ارتباط باشند. برنامه های کاربردی معمولا به صورت آنلاین ارائه می شوند و شما باید:

 • یک نسخه از پاسپورت یا شناسه
 • عکس های پاسپورت
 • بیانیه هدف (تقریبا ۵۰۰ کلمه در مورد اینکه چرا شما می خواهید در یک دانشگاه خاص مطالعه کنید)
 • گواهی تحصیلی
 • ریز نمرات
 • گواهینامه مهارت انگلیسی یا اسپانیایی
 • توصیه نامه و رزومه

را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظر، ارائه دهند. به صورت معمول ترجمه اسپانیایی برای مدارک لازم می باشد.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

128 پاسخ به “تحصیل در اسپانیا”

 1. كاميار گفت:

  سلام
  برای دوره دبیرستان در اسپانیا اگر دعوتنامه مدرسه داشته باشیم چه مدارکی نیازه برای ارایه به سفارت برای سال ١١ دبیرستان

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی برای سفارت را می توانید در سایت سفارت اسپانیا به طور کامل ملاحظه نمایید.

 2. محسن گفت:

  پس چرا نوشتید دانشگاه های اسپانیا معتبر نیست و ارزش نداره ؟بعد دارید در مورد رفتن به اسپانیا می‌نویسید؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در هر کشوری دانشگاه هایی با رنکینگ بالا وجود دارد. هر کشوری برای یکسری از رشته ها نسبت به سایر کشورهای دیگر مناسب تر می باشد.انتخاب کشور مناسب هم با توجه به شرایط و هدف فرد انجام می شود.

 3. مسعود گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه های اسپانیا پذیرش بگیرم، ایا علاوه بر اینکه خودم اجازه کار پاره وقت دارم، همسرم هم اجازه کار در اسپانیا را دارد؟
  ممنون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   در خود کشور اسپانیا حق کار همراه مشخص می شود.

 4. علی اکبر گفت:

  با سلام دختر من میخوادر در رشته ی اقتصاد شاخه ی علوم انسانی در مقطع لیسانس به بارسلونا بورسیه شود و اشنایی زیادی با زبان اسپانیایی و انگلیسی ندارد و هیچگونه مدرک زبان خارجه نیز ندارد سه سوال دارم اول اینکه اگر اگر به دانشگاه های ممتاز بارسلونا بورسیه شود برای تحصیل در مقطع لیسانس شخصی برای اموزش زبان اسپانیایی یا انگلیسی به او میفرستند یا خیر ؟…..سوال دوم اینکه حداقل شرط معدل برای دانشگاه های ممتاز بارسلونا چقدر است ؟و سوال سوم اینکه هزینه ی لیسانس بالا تر از هزینه مقطع فوق لیسانس و دکترا میباشد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در اسپانیا
   باید مدرک زبان را در ایران داشته باشند . معدل های زیر 16 کار را سخت میکند . در مجموع بله هزینه لیسانس بالاتر خواهد شد به دیل زمان طولانی تر

 5. saeed گفت:

  سلام و خسته نباشید من مدرک فوق لیسانس رو به تازگی گرفتم در رشته کامپیوتر از دانشگاه ازاد و ایلتس 6 رو دارم و مدارک و رزومه ی تحقیقاتی و اجرایی بسیار زیادی هم دارا هستم
  می خواستم بدونم برای دکتری می تونم ادامه تحصیل بدم در اسپانیا و بعد از تحصیل شرایط اقامت دائم می تونم بگیرم ؟
  ممنونم از شما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تحصیل در مقطع دکتری معمولا باید مدرک ایلتس حداقل 7 را داشته باشید و بعد از فارغ التحصیل شدن در صورتی که کار دائم پیدا کنید میتونید ویزاتون رو به ویزای کار تبدیل کنید و با 3 تا 5 سال کار کردن اقامت خود و خانواده تان را بگیرید

 6. حسنا گفت:

  سلام، ممنون از پاسخ های خوبتون، دوتا سوال دارم
  1-من ارشد کشاورزی از یه دانشگاه دولتی نه چندان خوب با معدل 17.5 دارم.اما متاسفانه مقاله و… ندارم. میتونم برای بورس در مقطع دکتری در اسپانیاپذیرش بگیرم. زبانم در حد متوسطه البته میتونم تا چند ماه اینده مدرک زبان بگیرم.
  2-اگه بورس دکترا نگیرم،میتونم برای بورس ارشد اقدام کنم؟ برای داشتن شغل چی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای اخذ ویرای تحصیلی در مقطع دکترا شما برای بالا بردن شانس گرفتن بورسیه احتیاج به رزومه های بین المللی خیلی خوبی دارین (مقالات isi و شرکت تو کنفرانس های بین المللی ، تالیف کتاب ، و داشتن استاد راهنما) شانس شما را بالاتر میبرد .
   در این صورت برای اینکه بتوانید رزومه های خودرا تقویت کنید بهتر است برای ارشد مجدد اقدام کنید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 7. میثم گفت:

  با سلام
  من 40 سال دارم و متاهل با یک فرزند، فارغ التحصیل ارشد مهندسی برق گرایش الکترونیک قدرت هستم از دانشگاه دولتی نه چندان سطح بالا با معدل حدود 18 دو مقاله ISI دارم با ایمپکت متوسط به بالا و 13 سال هم سابقه بیمه مرتبط با رشته م دارم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل یا اقامت کاری تو اسپانیادارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگر مدرک ایلتس 7 را داشته باشید میتوانید برای مقطع دکتری اقدام کنید ولی اگر مدرک ایلتس تان کمتر باشد
   برای ارشد اقدام کنید

 8. شیوا گفت:

  سلام
  من مدرک ارشد کامپیوتر با معدل 17/50 دارم، معدل دوره ی کارشناسی هم همین حدود (کمی بیشتر ) بود . میخوام در یکی از دانشگاه های اسپانیا رشته ی خودمو ادامه بدم ، بورسیه ی تحصیلی هم نمیخوام، برای اخذ پذیرش و جواب گرفتن از سفارت نیاز به مدرک زبان هست؟
  چون من مدرک زبان ندارم در واقع اصلی ترین مشکلم همینه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای برای مقطع دکتری باید مدرک زبان ایتلس 7 رو داشته باشید ولی اگر مدرک زبان نداسته باشید امکان دارد که سفارت بصورت شرایطی بهتون ویزا بدهد

 9. کاوه گفت:

  سلام میخواستم راجعبه تحصیل در مقطع کارشناسی تو اسپانیا تو رشته مدیریت سوال کنم. 1ایا برا پذیرش باید مدرک زبان اسپانیایی بگیریم یا بلد بودن زبان کافیه .واگه باید مدرک بگیریم ایا تو ایران امکانش هست؟؟2برای ورود به دانشگاه در رشته مدیریت ازمون ورودی داره؟؟3ایا شرط معدل داره برای پذیرش در مقطع لیسانس من مدرک پیش دانشگاهی دارم ولی معدلم جلب نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی برگزار میشود. و برای کسب اطلاعات درمورد دوره های زبان اسپانیایی که مورد تاییدباشد میتوانید استعلام آن را از سفارت بگیرید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 10. Niyayesh گفت:

  سلام.میخواستم بدونم با چه معدلی میتونیم بورسیه شیم؟و اینکه کشور اسپانیا بیشتر چه رشته هایی رو بورسیه میکنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه معمولا برای مقطع دکترا میباشد. برای این مقطع نیازمند رزومه قوی میباشید، این رزومه شامل رزومه خارجی( سطح زبان، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی ….) و رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، نمرات، معدل و…) میباشد.
   همه ی این شرایط باهم تاثیرگذار میباشد.

 11. yas گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته معماری هستم. کارشناسی رو در دانشگاه شیراز و ارشد رو در دانشگاه تهران خوندم. که کارشناسی شاگرد اول شدم ولی معدل ارشدم 16 شد. زبان انگلیسیم خیلی خوبه و میتونم نمره 7 به بالا در آیلتس بیارم(ولی هنوز برای گرفتن مدرکم اقدام نکردم) میخواستم بدونم چقدر شانس گرفتن بورسیه و پیدا کردن شغل حین تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا دارم؟ و حتی با گرفتن بورسیه به چه میزان هزینه احتیاج هست؟

  پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگزارم

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع PHD کشور اسپانیا ، داشتن مقاله ISI و کنفرانس های بین المللی و همچنین مدرک زبان تا ایلتس 7 الزامی می باشد .هزینه سالیانه زندگی وتحصیل شما در کشور اسپانیا 60 تا 70 میلیون تومان میباشد .کم شدن هزینه ها بستگی به کیفیت مقاله ی شما دارد که توسط سوپروایزر باید تایید شودودر اخر میزان بورسیه تایین میشود

 12. میلاد گفت:

  سلام . من دانشجوی سال اخر دندانپزشکیم. ۲ تا سوال داشتم .
  برای تخصص کدوم کشور های اروپایی دوره های رایگان و یا بورسیه دارن؟ امکان ادامه تحصیل در فیلد تخصصی به صورت رایگان و یا بورسیه در کشور اسپانیا میسر هست ؟
  اگر نه هزینه ی میانگین دوره های تخصص به صورت سالانه چه قدر میشه (تو کشور اسپانیا )
  ممنون میشم جواب بدید .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا با داشتن مدرک زبان و پژوهش بین المللی میتونید اقدام کنید.

 13. عاطفه گفت:

  سلام.دانشجوی فوق جامعه شناسی هستم و لیسانس ادبیات انگلیسی دارم.برای تحصیل رایگان رشته هنر کدوم دانشگاه و کشور رو پیشنهاد میکنید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش تحصیلی در کشور اسپانیا در رشته هنر آزمون عملی دارد و از طرفی تغییر رشته شما شانس پذیرش شما را پایین می آورد.

 14. MAjiD گفت:

  سلام ، من میخوام برای مقطع دکترا توی یکی از دانشگاه های سویا،والنسیا و یا کاتالان اقدام کنم ولی در مورد شرایط کار و هزینه ها حرفای ضد و نقیضی شنیدم و ازونجایی که منابع مالی خیلی محدوده میخواستم بدونم با توجه به اینکه این شهرها از شهرای دیگه مثل مادرید و بارسلون ارزون ترن هزینه ها و شرایط کاری دقیقا چجوریه و اینکه آیا میشه همزمان با تحصیل برای ویزای اقامت هم اقدام کرد یا نه، ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را به لحاظ اقتصادی در سال های اخیر متحمل شده است و نرخ بیکاری در این کشور بالا است. بالطبع افرادی از کشورهای دیگر بخواهند برای کار در کشور اسپانیا اقدام نمایند شانس کمی برای تصاحب یک موقعیت شغلی دارند. شما در صورتی که در این کشور یک دوره تحصیلی را بگذرانید، 6 ماه فرصت دارید که کار پیدا کنید و پروسه اقامتی خود را طی نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین مؤسسه در ارتباط باشید.

 15. هادی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی مهندسی صنایع هستم معدل جالبی هم ندارم ایا میشود با گرفتن نمره بالای زبان انگلیسی ارشد رو در اسپانیا ادامه بدم؟ ارشد مدیریت میخواهم بروم و نزدیک به رشته ام می باشد .
  1- کمک مالی میکنند ؟
  2-میتوان راحت کار کرد در زمان دانشجویی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما کمک مالی نمیشود ولی میشود در حین تحصیل کار کرد.

 16. شیما گفت:

  سلام من معدل کل دیبلم19.23است برای بزشکی میخوام اقدام کنم.ایا با مدرک زبان اسبانیایی میتونم شانس بورسیه را داشته باشم؟
  ازمون ورودی نداره/؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن بورسیه تحصیلی در رشته های مرتبط با پزشکی معمولا امکان پذیر نیست. شما می توانید در کشورهایی که شرایط تحصیل رایگان دارند اقدام کنید و با انجام کار دانشجویی هزینه های زندگی خود را تأمین نمایید.

 17. mohammad گفت:

  درود
  برا ی اینکه واسه ویزای تحصیلی در اسپانیا اقدام کنیم با مدرک دیپلم فنی که در ایران داریم میشه apply کرد
  حداقل شرایط شکه باید دارا باشیم چه مدارکی هست
  متشکرم راهنمایی بفرمایید

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اسپانیا نیازمند ارائه 12 سال تحصیل می باشید

 18. مانا گفت:

  سلام خسته نباشید.بنده لیسانس مدیریت جهانگردی دارم همسرم هم لیسانس حقوق.هردومدرکمون روازدانشگاه پیام نورگرفتیم.میخواستم بدونم شانس اینوداریم که برای مهاجرت تحصیلی شغلی به اسپانیااقدام کنیم؟سرمایه زیادی میخواد؟چون سرمایه چندانی نداریم.باتشکرازشما

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تشکر. شانس دریافت پذیرش تحصیلی در کشور اسپانیا، یا کشورهای اروپایی تحصیل رایگان برای شما وجود دارد. برای بررسی دقیق تر رزومه تحصیلی و کاری خود با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

 19. Mehrnaz گفت:

  سلام با داشتن اقامت در اسپانيا ومعدل ١٦.٩٠ كل ديپلم ودر اسپانيا مدرك زبان بگيرم ميتونم پزشكي يا دندون بخونم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که اقامت کشور اسپانیا را داشته باشید می توانید برای پروسه مورد نظر خود اقدام نمایید.

 20. مینا زارعی گفت:

  سلام من در حال حاضر سال سوم پزشکی هستم میخواستیم بدونم میتونم برای دانشگاه های اسپانیا انتقالی بگیرم؟؟ یا اینکه باید در امتحان ورودی شرکت کنم؟؟؟ دانشگاه خصوصی یا دولتی فرقی نمیکنه چون هزینه هاش برام مهم نیست فقط اینکه علاقه دارم در اسپانیا تحصیل کنم!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا در مقطع دکتری با داشتن مدرک زبان و ازمون وردی میتونید اقدام کنید.

 21. روح الله گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من لیسانس عمران دارم معدل لیسانس 13.76 میخواستم برای کارشناسی ارشد به کشور اسپانیا برم
  با این معدل میشه در دانشگاهاهی اسپانیا برای کارشناسی ارشد پذیرش گرفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد در اسپانیا نیاز به داشتن آیلتس 6 تا 6.5 می باشد و معدل در گرفتن پذیرش بی تاثیر نیست ولی به تنهایی تعیین کننده نیست.

 22. محمد گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد الکترونیک دانشگاه ازاد تهران هستم و احتمالا دفاع از پایان نامم واسه اول مهر سال بعد میشه… اگر بتونم مدرک زبان توی این فرصت بگیرم واسه دکتری میتونم در اسپانیا پذیرش بگیرم؟ و اینکه حتما باید امتحان دکتری اینجا قبول بشم یا اصلا مهم نیست؟

  • احمد هاشمی شاهرودی گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا در مقطع دکتری بدون قبولی در کنکور دکتری در ایران و داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 23. رضا گفت:

  سلام
  من دارای آیلتس 5.5 هستم و در سال چهارم تجربی دبیرستان استعداد های درخشان با معدل 19 هستم.می خواستم برای رشته ی پزشکی اقدام کنم .مدارک مورد نیاز و شرایط آن را اگر لطف بفرمایید ممنون میشم.
  لطفا در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی هم راهنمایی کنید
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا و گرفتن ویزای این کشور از طریق تحصیل در رشته پزشکی نیاز به داشتن مدرک زبان اسپانیایی است و در صورت داشتن این مدرک میتونید برای رشته پزشکی اقدام نمایید .

 24. مژگان گفت:

  سوال
  برای دخترم اگر بخواهم رشته پزشکی در اسپانیا را ادامه بده چه کار باید بکنم .زبان انگلیسی اش خوبه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته پزشکی کشور اسپانیا مستلزم دانش زبان اسپانیایی است که البته در عمده کشور های اتحادیه همین قانون هست که باید به زبان همان کشور پزشکی خوانده شود

 25. بهروز دانا گفت:

  سلام ؛
  1_برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا شرایط سنی وجود دارد؟
  2_ متاهل بودن و فرزند داشتن در پذیرش تاثیر دارد؟
  3_ زمان و پروسه پذیرش چقدر زمان می برد؟
  4_ مدرک زبان اسپانیایی از چه اموزشگاه هایی باید باشد؟ ودر چه سطحی؟

  • آریانا پارس گفت:

   1-خیر اما پروسه ای منطقی باید ارائه دهید .
   2- تا حدودی
   3- 7تا 11 ماه
   4-ترجیحا b2 می توانید اطلاعات بیشتر را از سفارت اسپانیا دریافت کنید .

 26. نگار گفت:

  سلام من فارغ التحصیل ارشد رشته مدیریت ورزشی شاخه بازاریابی با معدل ۱۸٫۲۵ ازدانشگاه آزاد هستم. رشته لیسانس و فوق لیسانس من غیر مرتبط هست،مشکلی برای بورس گرفتن ازاسپانیا برای دکترا نداره؟

  • آریانا پارس گفت:

   باید شرایطتون به صورت کلی مورد بررسی قرار گیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 27. فاطمه گفت:

  سلام و عرض ادب
  اینجانب دارای مدرک زمین شناسی جذب کنکور سراسری دانشگاه پیام نور سال 84 و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش تحول دانشگاه ازاد با معدل 19 سال 94 و سابقه کار از سال 86 تاکنون در شرکت تابع وزارت نفت هستم . ایا امکان اخذ پذیرش در مقطع دکترا رشته مدیریت بازرگانی دارم شرایط پذیرش چگونه است

 28. a گفت:

  سلام.
  من ارشد ایمنولوژی و کارشناسی علوم ازمایشگاهی و هردو با معدا بالای 18 را از دانشگاه دولتی دارم، فعلا مدرک زبان ندارم که اقدام میکنم، چندین مقاله بین المللی نیز دارم، شانس گرفتن بورس چقدر است؟

 29. Shahab گفت:

  با سلام شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک چجوری هستش ؟ چقدر هزینه نیاز داره ؟ ایا به ایلتس نیاز دارد؟

 30. م م گفت:

  لطفا در خصوص رشته های حقوق برای مقطع دکتری در دانشگاه های رایگان کشور اسپانیا توضیح دهید . ضمنا مدرک دانشجویان مجازی تفاوتی در روند پذیرش انها خواهد داشت.
  باتشکر

 31. علی گفت:

  امکان گرفتن پذیرش در رشته جامعه شناسی در مقطع دکترا وجود داره؟ با داشتن مدرک زبان انگلیسی؟ و هزینه تحصیل چقدره؟
  آیا بورس برای این رشته وجود داره؟
  من دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران در مقطع لیسانس با معدل 17 هستم
  تشکر

 32. نگار گفت:

  با سلام
  آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس با بورس شدن وجود دارد ؟ و اگر وجود دارد شرایط آن چیست؟

 33. بیژن گفت:

  سلام.

 34. عطیه گفت:

  سلام. من دانشجوی ارشد برق مخابرات دانشگاه علوم تحقیقات هستم(معدل 17). تا ماه آینده هم از پایان نامه ام دفاع میکنم و بعد از اون روی مقاله داخلی و isi کار میکنم. همینطور برای مدرک آیلتس دارم اماده میشم. میخواستم ببینم آیا امکان بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا برای من وجود داره و همینطور شرایط کار بعد یا در حین تحصیل برای گرفتن ویزای کاری برای من وجود داره؟

 35. نگار گفت:

  سلام.
  آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس در اسپانیا وجود دارد ؟ اگر وجود دارد شرایط آن چیست ؟

 36. بیژن گفت:

  سلام . من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم با معدل ۱۴:۷۹ از دانشگاه آزاد بابل . خواستم بدونم میتونم برای ارشد رشته های مرتبط مثل خون شناسی و . . . از دانشگاههای اسپانیا پذیرش بگیرم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

 37. mohsen گفت:

  با سلام.

  میخواستم بدونم هزینه کل تحصیل و زندگی در اسپانیا در دوره پزشکی چقدر میشه؟

  با تشکرر.

 38. دانیال گفت:

  سلام من لیسانس شیمی دارم از دانشگاه آزاد

  میتونم برای رشته دامپزشکی تو اسپانیا یا ایتالیا درخواست بدم یا فقط باید برای رشته خودم درخواست بدم ؟؟

 39. دریا گفت:

  سلام بنده در اسپانیا خونه دارم (به صورت مالکیت کامل و خرید) در حال حلضر پشت کنکور هستم پدر دندان پزشک و مادر پزشک از نظر مالی ساپورت کامل تا نزدیک سالی ۶۰ ملیون را دارم قصد ادامه تحصیل در رشته دندان یادارو یا دام یا پزشکی رو دارم تو اسپانیا ایلتس ام تا چند ماه دیگه حاضر میشه اسپانیایی هم بلدم اما مدرک ندارم تو محیط یاد گرفتم میخواستم ببینمذمیشه برای یکی از این چهار رشته اقدام کنم؟؟؟ اصن ب چه صورته دلیلمم از رفتن سطح علمی بالا تر و اینکه ورزشمو ادامه بدم!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.با داشتن مدرک زبان اسپانیایی می توانید اقذام کنید

 40. raha گفت:

  سلام دیپلم با معدل ۱۶.۷۵ میتونم واسه پزشکی در اسپانیا اقدام کنم؟هزینه چقدر میشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیلات پزشکی در کشور اسپانیا به زبان اسپانیایی می باشد و نیازمند مدرک زبان می باشید

 41. مبین گفت:

  سلام. من. قصد تحصیل. در رشته دندان پزشکی در اسپانیا رو دارم من دیپلم تجربی هستم با معدل به 14:96

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر قصد ادامه تحصیل را در کشور اسپانیا دارید باید حتما مدرک زبان اسپانیایی داشته باشید

 42. محمد گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل با معدل 18 و چاپ مقاله isi هستم میتوانم بورسیه دکترا رشته خودم را از دانشگا ههای کشور اسپانیا دریافت نمایم با تشکر محمد م

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اسپانیا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5،معدل بالای 17،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

 43. محیا گفت:

  سلام
  با یک سال تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف در رشته کشتی سازی به نظر شما میشه راحت ز دانشگاه ingenieros navales پذیرش گرفت?

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   صرفا با گذراندن یک سال در دانشگاه صنعتی شریف نمی توانید برای این دانشگاه اقدام نمایید و شما نیازمند مدرک زبان هم می باشید

 44. Shayan گفت:

  سلام براي اخذ پذيرش از يكي از دانشگاه هاي اسپانيا كه مورد تاييداروپا و ايران باشه در مقطع پزشكي عمومي چند سوال اساسي داشتم:
  ايا امكان تحصيل به زبان انگليسي وجوذ داره در پزشكي عمومي؟
  ميشه يكسال بعنوان پيش، زبان اسپانيايي اموخت و مدركش رو از دانشگاه گرفت؟
  هزينه سالانه پزشكي عمومي چقدر است؟
  تافل رو از خود دانشگاه هم ميشه گرفت؟
  من معدلم ١٩ تجربي هست.

  ممنون ميشم جواب بديد مانند ساير سوالات ك لطف كرديد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پزشکی در کشور اسپانیا به زبان اسپانیایی می باشد . امکان سپری کردن دوره ی زبان اسپانیایی در کشور اسپانیا برای شما میسر می باشد ولی شانس ویزای پایینی دارید که به شما توصیه نمی شود این راه را انتخاب کنید

 45. شمیم گفت:

  سلام خسته نباشید دانشجوی ترم 5 پزشکی شهید بهشتیم امکانش هست که واسه تخصص بتونم بورسیه بگیرم؟اگه آره زبانش اسپانیاییه یا انگلیسی

 46. مونا گفت:

  سلام من پزشک عمومی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی هستم ،خواهرم اسپانیا زندگی میکنه،مدرک زبان اسپانییایی ندارم ،مدرک عمومی من در کشور اسپانیا تائئد میشه تا بتونم ویزای کار و یا جهت ادامه تحصیل اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای کار در اسپانیا مدرکتان باید رجیستر شود که این کار سختی می باشد اما برای تحصیل در کشور اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا مدرک شما معادل کارشناسی ارشد می باشد و شما می توانید برای دکترا مربوط به رشته های پیرا پزشکی اقدام نمایید.

 47. علي گفت:

  سلام
  من ليسانس مديريت صنعتي از دانشگاه ازاد شيراز با معدل 17/50 و فوق ليسانس مديريت صنعتي- توليد از علوم و تحقيقات تهران با معدل 19/04ميتونم دكترا مهندسي صنايع اقدام كنم؟عدم تجانس رشته ارشد كه مديريته با دكترا كه مهندسي صايع هستش خللي ايجاد نميكنه در فرايند پذيرش؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.تغییر رشته در مقطع دکترا کار سختی می باشد ولی بستگی به طرح تحقیقاتی و مقالات شما برای تحصیل در اسپانیا دارد.

 48. سارا گفت:

  سلام….ایا میتوان در اسپانیا دندان پزشکی خواند؟….هزینه ی زندگی در انجا چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا در رشته ی دندان پزشکی باید مدرک زبان اسپانیایی را داشته باشید

 49. محسن گفت:

  با سلام. من برای گذراندن دوره فرصا مطالعاتی از اسپانیا پذیرش گرفتم و در این مدت هزینه زندگی های مختلفی در اسپانیا شنیدم. برای مثال هزینه مسکن 300 یورو و هزینه زندگی 400 یورو البته زندگی معمولی و دانشجویی. میخواستم ببینم این مبالغ چقدر به واقعیت نزدیک است و اینکه اگر من با همسرم عزیمت کنم هزینه ها چه تغییری میکند. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام مهمترین هزینه شما هزینه مسکن هست که شما نیاز ندارین در صورت عزیمت همسرتون دو برابر هزینه پرداخت کنید و راجع به هزینه خوراک و پوشاک حدود 300 تا 400 یورو هزینه واقعی شماست

 50. سما گفت:

  با سلام و خسته نباشید من لیسانس حسابداری معدل 15 ازدانشگاه غیرانتفاعی دارم و همسرم لیسانس روانشناسی با معدل 13/5 از دانشگاه آزاد و یک پسر 5 ساله نیز دارم و قصد ما مهاجرت دائم است آیا امکان مهاجرت به صورت خانوادگی با به منظور تحصلی یا کاری برای ما وجود دارد ؟ با سپاس فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام امكان اخذ ويزاي كار و تحصيل براي شما و خانواده شما ممكن هست كه البته شانس ويزاي كار از ويزاي تحصيلي در صورت داشتن پيشنهاد كار بسيار بالاتره

 51. سارا گفت:

  سلام، ممنون از اینکه وقت میگزارید و به سوالات پاسخ میدید.
  ارشد روانشناسی بالینی با 3 سال سابقه کار هستم، برای دکترا در اسپانیا باید مدرک زبان اسپانیایی ارائه بدم با توجه به تخصصم؟
  با سپاس.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما فقط در صورتي نياز به داشتن مدارك زبان اسپانيايي داريد كه كورس شما به زبان اسپانيايي باشه البته اگر قصد اقامت كاري پس از تحصيل در اسپانيا رو داريد حتما توصيه ميكنيم كه زبان اين كشور رو با توجه ماهيت رشته تحصيليتون ياد بگيريد

 52. سارا گفت:

  سلام ,من دانشجوی ترم آخر کارشناسی حقوق هستم در دانشگاه آزاد رباط کریم,تا حدودی هم مسط به زبان اسپانیایی هستم و البته در حال حاضر هم در حال گذراندن کلاسهاش هستم,میخواستم بدونم چقدر امکان تحصیل در مقطع ارشد تو کشور اسپانیا برای من وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان انکلیسی می توانید برای کشور اسپانیا اقدام نمائید و تحصیلات در کشور اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه می شود که مدرک زبان اسپانیایی را در ایران قبول ندارند و باید به زبان انگلیسی دروس را سپری کنید

 53. اسلامی گفت:

  با سلام

  من دانشجوی زیست شناسی دانشگاه تبریز بودم و بنابر دلایلی انصراف دادم. همسرم یه پذیرش تحصیلی دکترا از اسپانیا گرفته و من هم قصد دارم درسم رو اونجا ادامه بدم. با توجه به اینکه مدرک اسپانیایی ندارم، آیا می تونم تو اسپانیا مدرک اسپانیایی بگیرم؟ اگر بله چقدر زمان و هزینه میبره. در ضمن لطفا اگر میشه بگین هزینه حدودی تحصیل (فقط هزینه دانشگاه) در اسپانیا برای مقطع لیسانس چقدر هست. ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما به عنوان همراه همسرتان میتوانید به اسپانیا بروید و دوره ی آموزشی زبان را بگذرانید. هزینه ی تحصیل در مقطع لیسانس کشور اسپانیا 2 تا 3 هزار یورو میباشد

 54. shima گفت:

  سلام درباره ی شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی بیشتر توضیح میدید؟
  معدل پیش و سوم من ۱۴ و ۱۶ هست و آیلتز ۵.۵ دارم امکان تحصیل پزشکی برای من وجود داره؟ متولد ۷۰ هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در کشور اسپانیا پزشکی به زبان اسپانیایی ارائه می شود.با توجه به این نکته که هیچ مرجعی در ایران مدرک زبان اسپانیایی به شما نمی دهد ، شانسی برای این کار ندارید

 55. shabnam گفت:

  ba salam man daneshjoye terme 7 computer az daneshgahe gheire entefaei hastam mitonam vase arshad gerayesh shabake dar spania edame bedam.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید در کشور اسپانیا تحصیل کنید.

 56. shahin گفت:

  سلام
  ایا پذیرش گرفتن یرای ارشد رشته ی فیزیوتراپی در اسپانیا اسونه؟
  من از دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک گرفتم معدل 15
  مورد تایید وزارت بهداشت هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان امکان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا محیا می باشد.

 57. sia گفت:

  سلام. ایا کسی که مدرک لیسانس معماری داره میتونه برای رشته ای مثل روانشناسی در مقطع ارشد در خارج کشور ادامه بده یا ممکن نیست؟ اگر بله شرایطش چطور هست؟
  ممنون.

  • ariana گفت:

   سلام
   امکان چنین کاری در کشور اسپانیا می باشد ولی شانس شما نسبت به افرادی که در مقطع کارشناسی این رشته را گذرانده اند.برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا نیازمند مدرک زبان می باشید.

 58. sara گفت:

  salam,man 3vome dabirestanam mikahm pishdaneshghim ro to in keshvar bekhunam mikhastam bebinam age aaln eghdam konam mitunam ta hashtmahe dige beram oonja

  • ariana گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا نیازمند مدرک زبان اسپانیایی می باشید و با توجه به این موضوع که مرجع مورد تائید وجود ندارد این اقدام غیر ممکن می باشد

 59. احسان گفت:

  من فارغ التحصیل ارشد رشته شیمی معدنی از دانشگاه ازاد میباشم با معدل 15.80 آیا میتونید برام از اسپانیا برای دکتری پذیرش بگیرین؟

  • ariana گفت:

   سلام
   دز صورت داشتن مدرک زبان کاره شما انجام شدنی می باشد.

 60. Hamed گفت:

  من يك سال ديگه ديپلم ميگيرم ، زبان اسپانيايي هم تا سطح b1 بلدم كه ميگن براي پذيرش خوبه ، به نظر شما من تا يك سال ديگه ميتوانم پذيرش بگيرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا نیازمند مدرک زبان اسپانیایی می باشید ودانش شما برای این امر مهم نمی باشد.

 61. روح الله گفت:

  با عرض سلام خدمت شما
  خواهشا اگر برای اخذ پذیرش همراه با بورس از دانشپاههای معتبر اسپانیا فعالیتهایی انجام می دهید بنده را راهنمایی فرمایند تا در صورت مناسب بودن رزومه تحصیلی و تحقیقاتی ام اقدامات لازم را در نظر بگیریم.
  به لحاظ مالی شرایطم به شکلی هست که نیاز به اخذ بورسیه تحصیلی دارم . البته بنا به مطالعاتی که در بخشهای مختلف این سایت داشته ام ، در مقطع دکترا(PHD) ، تحصیل به صورت تحقیقاتی بوده و امکان اینکه بعنوان همکار تحقیقاتی ماهیانه حقوقی دریافت شود وجود دارد. البته در این خصوص دوستان اگر بیشتر راهنمایی کنند ممنون میشم.
  مدرک تحصیلی : دکترای دامپزشکی از دانشگاه آزاد
  معدل دوره دکترا: 51/15
  استاد رهنما : پروفسوری از دانشگاه تهران – استاد گروه پاتوبیولوژی دانشگاه تهران
  مقالات : دارای بیش از 30 مقاله در:
  1-مجله ISI انیستیتو پاستور راضی
  2-مجله ISI انگل شناسی ایران-علوم پزشکی تهران
  3-سومین کنگره میکروب شناسی بالینی ایران- علوم پزشکی شیراز
  4-شانزدهمین کنگره دامپزشکی ایران- تبریز
  5-کنگره ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی- گرمسار
  6-اولین کنگره ملی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
  مدرک زبان انگلیسی و اسپانیایی : متاسفانه مدرکی ندارم –اصلا با زبان اسپانیایی هم آشنا نیستم.
  سابقه کار : دارای 4 سال سابقه کارمرتبط با رشته تحصیلی
  رشته های تحصیلی مورد علاقه و متناسب با سوابق تحقیقاتی و پایان نامه :
  انگل شناسی پزشکی( Parasitology medicine)
  میکروبیولوژی پزشکی ( Microbiology medicine)
  بهداشت مواد غذایی (Food hygiene)
  1-آیا بدون آشنایی با زبان اسپانیایی امکان اینکه بورسیه ای به ما تعلق بگیره وجود دارد؟(من دوست دارم اسپانیولی رو در شرایط حضور در اسپانیا یاد بگیرم همزمان با تحصیل)
  2-آیا بعد از اخذ پذیرش و اخذ فاند مصاحبه ی تخصصی در دانشگاه صورت می گیرد ؟ و چقدر جدی هست این مسله؟
  3-اصلا امکان آموزش زبان اسپانیایی همزمان با تحصیل که با فاند هم همراه هست وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه شما نیازمند مدرک زبان می باشید.شما در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای اخذ بورسیه دارید.برای اطلاعات بیشتر با تلفن های در تماس باشید.

 62. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در اسپانیا چقدره؟؟ مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه یک سال تحصیل در کشور اسپانیا در مقطع فوق لیسانس حدود 5 هزار یورو می باشد.

 63. کیمیا گفت:

  سلام
  من یه مطلبی رو متوجه نشدم، برای پذیرش دکترا هم باید برای زبان انگلیسی مدرک داشت و هم اسپانیایی؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور اسپانیا در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید.

 64. علی گفت:

  با سلام. من کارشناسی ارشد ارتباطات با معدل 18 از دانشگاه علامه طباطبایی دارم.زبانم خوبه اما هنوز مدرک ندارم. فک میکنم تا دو ماه دیگه تافلم اوکی بشه. مقاله ندارم. آیا می تونم برای دکترای اسپانیا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش را در صورت داشتن مدرک زبان دارید.برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه در ارتباط باشید

 65. مهشید گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات هستم از دانشگاه علوم تحقیقات تهران میخواستم بدونم شرایط بورسیه شدن چی هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن معدل بالای 17 از دانشگاه های معتبر.داشتن مدرک زبان و مقاله ISI

 66. nooshin گفت:

  سلام من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد واحد تهران با معدل 13.75 را دارم آیا امکان ادامخ تحصیل در اسپانیا را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای شما مقدور است که در دانشگاه های اسپانیا ادامه تحصیل بدهید فقط نیازمند مدرک زبان هستید.

 67. آریانا پارس گفت:

  با سلام
  برای مهاجرت به اسپانیا حتما باید مدرک زبان اسپانیایی داشته باشید

 68. sara گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد تهران هستم با معدل 16.آیای امکان پذیرش در مقطع ارشد از اسپانیا را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما امکان تحصیل در بسیاری از کشور ها رو دارید

 69. هاتفي گفت:

  با سلام
  من دانشجوي كارشناسي رشته فيزيك در دانشگاه آزاد هستم ميخواستم بدونم ميتونم براي ادامه تحصيل تو كشور اسپانيا اقدام كنم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   بله میتونید، فقط باید مدرک آیلتس باشید تا بتوان برای پذیرش و اخذ ویزا اقدام کرد

 70. نغمه گفت:

  سلام
  من لیسانس فیزیک از دانشگاه دولتی اصفهان دارم و فوق لیسانس از دانشگاه ازاد تهران رشته اقتصاد با معدل 14.5 . ایا میتونم برای دکتری اقتصاد از اسپانیا پذیرش بگیرم؟

  • nazfar گفت:

   سلام
   من فوق لیسانس مدیریت اجرایی هستم ( سال 91 فارغ التحصیل شدم) . اما در صورت امکان مایلم در رشته مدیریت توریسم در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا به تحصیل بشم. لطف می کنید نمره آیلتس و میزان هزینه ای را که نیاز دارم بفرمایید ؟

   • ariana گفت:

    سلام
    مدرک زبان شما در سطح نمره ی 6.5 امتحان IELTS باید باشد و هزینه ی یک سال زندگی و تحصیل در کشور اسپانیا حدود 12 هزار یورو می باشد