تحصیل در مدارس انگلستان


بدون تردید تحصیل در مدارس انگلستان گام بلندی در راستای رسیدن به موفقیت و آینده ای روشن برای دانش آموزان بین المللی خواهد بود. انگلستان در کلیه مقاطع تحصیلی از مهد کودک گرفته تا دانشگاه پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است.

تجربه تحصیل در مدارس بسیار معتبر و استفاده از امکانات آموزشی ایده ال به همراه زندگی در کشوری با بالاترین شاخص ها و استانداردهای زندگی، انگلستان را در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار داده است. از سوی دیگر توجه دولت انگلستان به سطح دانش جامعه و اختصاص بودجه های قابل توجه به آموزش و پرورش در رشد علمی این کشور نقش به سزایی داشته است، در ادامه این مطلب با شرایط کلی تحصیل در مدارس انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد. 

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

انگلستان دارای یکی از معتبرترین و مدرن ترین سیستم های آموزشی در اروپا و جهان است. طبق قوانین موجود در این کشور تحصیل در مدارس انگلستان برای کلیه دانش آموزان اجباری می باشد. در انگلستان معمولاً کودکان از ۵ سالگی وارد مدرسه می شوند و تا ۱۶ سالگی موظف به تحصیل خواهند بود، البته اغلب والدین انگلیسی کودکان خود را از ۴ سالگی راهی مدرسه می نمایند.

این امکان برای تمام کودکان از کلیه کشورهای جهان وجود دارد که در انگلستان مشغول به تحصیل شوند، والدین می توانند کودکان خود را از ۴ سالگی در مدارس انگلستان ثبت نام نمایند و از آینده آنها آسوده خاطر باشند. به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان به دو دسته اصلی تقسیم می شود، Child student ویزای تحصیلی مقاطع قبل از دانشگاه برای افراد زیر ۱۸ سال و General student ویزای تحصیلی مقاطع دانشگاهی برای افراد بالای ۱۸ سال.

طبق قوانین سیستم آموزشی انگلستان مدارس این کشور به دو دسته تقسیم می شوند که شامل مدارس خصوصی و مدارس دولتی می باشد. لازم به ذکر است میزان شهریه و شرایط تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی متفاوت خواهد بود، در ادامه این مطلب با شرایط تحصیل در این نوع مدارس بیشتر آشنا خواهیم شد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

بیش از ۷۰ درصد مدارس انگلستان را مدارس دولتی تشکیل می دهند. تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان انگلستان رایگان می باشد، از این رو بیش از ۸۰ درصد والدین انگلیسی فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام می نمایند. لازم به ذکر است والدین غیر انگلیسی برای تحصیل فرزندان خود در این مدارس ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

هزینه های تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

اغلب مدارس دولتی انگلستان مورد حمایت مالی تشکل های محلی قرار دارند، این مدارس از کیفیت آموزشی و امکانات قابل قبولی برخوردار می باشند، معمولاً کلاس های درس در مدارس دولتی انگلستان با ۳۰ الی ۳۵ دانش آموز دایر می گردد.

هزینه های مربوط به شهریه مدارس دولتی بسته به موقعیت و کیفیت مدرسه متفاوت خواهد بود، ولی به طور میانگین شهریه مدارس دولتی انگلستان سالیانه بین ۱۴۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰ پوند خواهد بود که فقط دانش آموزان بین المللی ملزم به پرداخت این مبلغ می باشند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

در حال حاضر بیش از ۲۵۰ مدرسه خصوصی در انگلستان مشغول به فعالیت می باشند. در واقع به نوعی می توان گفت تقریباً کلیه مدارس شبانه روزی انگلستان خصوصی هستند. اغلب مدارس شبانه روزی انگلستان از ساختمان های مجلل و زیبا با قدمتی بیش از ۲۰ سال تشکیل گردیده اند که دارای امکانات بسیار مناسبی جهت اسکان دانش آموزان بین المللی برای زندگی و تحصیل می باشند. از این رو اکثر دانش آموزان مدارس شبانه روزی انگلستان را دانش آموزان بین المللی تشکیل می دهند.

کلیه مدارس شبانه روزی انگلیس باید استانداردهای سختگیرانه دولت در مورد کیفیت آموزش، امکانات و شرایط مراقبت از دانش آموزان را رعایت نمایند. این موضوع یکی از دلایل اصلی سطح بالای کیفیت و امکانات رفاهی و آموزشی مدارس شبانه روزی انگلستان است که باعث گردیده دانش آموزان بین المللی از تجربه ای بسیار لذت بخش و آموزنده در ارتباط با تحصیل و زندگی در این مدارس بهره مند گردند.

هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

کلاس های درسی در مدارس خصوصی انگلستان نسبت به مدارس دولتی این کشور با تعداد دانش آموز کمتری برگزار می گردد، معمولا تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس های درسی مدارس خصوصی بین ۱۲ الی ۲۰ نفر می باشد. که این موضوع می تواند تمرکز اساتید این مدارس را در جهت ارائه هرچه بهتر دروس به دانش آموزان به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

منبع اصلی درآمد مدارس خصوصی انگلستان شهریه دریافتی از والدین دانش آموزان است، هزینه شهریه مدارس خصوصی انگلستان به صورت میانگین سالیانه بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند می باشد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان

بدون شک تحصیل در مدارس انگلستان از مزایای بی شماری برخوردار است و کوتاه ترین مسیر برای ورود به معتبرترین دانشگاه های انگلستان و حتی جهان می باشد.

استفاده از مدرن ترین امکانات آموزشی و رفاهی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه (افراد زیر ۱۸ سال)، زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان با استانداردهای بین المللی، آشنایی با فرهنگ های متنوع و … تنها بخشی از مزایای تحصیل در انگلستان است.

مزایای تحصیل فرزندان در انگلستان برای والدین

مزایای تحصیل در انگلیس تنها مختص به دانش آموزان نخواهد بود. در واقع والدینی که خود شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری را به انگلستان ندارند می توانند از طریق تحصیل فرزند خود به انگلستان مهاجرت نمایند و این یک مزیت قابل توجه برای والدین و قوت قلبی برای دانش آموزانی می باشد که از وجود والدین خود در انگلستان بهره مند خواهند بود. لازم به ذکر است جهت همراهی دانش آموزان بین المللی در انگلستان فقط یکی از والدین اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

قوانین مدارس انگلستان

انگلستان دارای یک سیستم یکپارجه و مدرن است، از این رو اغلب قوانین در کلیه مدارس انگلستان به یک شکل اجرا می شود. در این بین برخی از مدارس انگلستان در شهرهای مختلف این کشور قوانین مختص به خود را دارند. برخی از این قوانین در رابطه با الزام استفاده دانش آموزان از یونیفورم مخصوص مدرسه و ساعات حضور در مدرسه می باشد. ولی برخی از مدارس قوانین نسبتاً عجیب و غریبی را در دستور کار خود قرار داده اند.

 به عنوان مثال در ناتینگهام شایر انگلستان دانش آموزان برای پاسخ به سوال معلم اجازه بلند کردن دست خود را ندارند، به این خاطر که می گویند همیشه یک تعداد دانش‌آموزان مشخص این کار را انجام می دهند و این امر در یادگیری بقیه دانش‌آموزان تاثیر منفی دارد. در مدارس این شهر معلمین خودشان انتخاب می کنند که کدام دانش آموز به سوال پاسخ دهد. البته این طرح چندان مورد تایید والدین قرار ندارد. اغلب والدین اعتقاد دارند در این حالت، دانش‌آموزان همیشه استرس دارند که برای پاسخ ‌گویی سوالی که جواب آن را نمی دانند، انتخاب شوند. این در حالی است که کسی که پاسخ درست را می داند، فرصت جوابگویی ندارد.

در برخی دیگر از مدارس انگلستان داشتن دوست صمیمی در مدارس ممنوع است. این روش مورد تایید بسیاری از والدین، دبیران و روانشناسان قرار دارد. به این خاطر که وقتی دانش‌آموزان گروه‌های چند نفری از دوستان را تشکیل می‌دهند، بسیار شادتر خواهند بود و هیچ دانش‌آموزی نیز تنها نمی‌ماند. البته این طرح با انتقادهایی نیز همراه است. در تحقیقاتی در رابطه با رشد و پرورش کودکان ثابت شده، آن‌ دسته از دانش‌آموزانی که دوستان صمیمی برای خود دارند، به لحاظ ذهنی از سلامت بیشتری در طول زندگی برخوردار خواهند بود.

مدارس انگلستان در بین بهترین های جهان

مدارس انگلستان از لحاظ اعتبار و کیفیت آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی شهرت فراوانی دارند و از این حیث انگلستان در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد. کلیه مدارس انگلستان اعم از دولتی و خصوصی از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردار می باشند. در مدارس انگلستان هیچگونه تبعیضی بین دانش آموزان وجود ندارد و با تمرکز مدرسین روی نقاط قوت و تقویت نقاط ضعف دانش آموزان شرایط رشد ذهنی و پیشرفت تحصیلی کلیه دانش آموزان فراهم می باشد.

لیست ۱۵ مدرسه برتر در انگلستان

 • King’s College London Maths School
 • Magdalen College School
 • Brighton College
 • Westminster School
 • St Paul’s School
 • (King’s College School (KCS
 • Heathfield Community School
 • The Godolphin and Latymer School
 • City of London School For Girls
 • Oxford High School GDST
 • Queen Elizabeth’s School, Barnet
 • St Mary’s School Ascot
 • King Edward VI High School for Girls
 • The Perse School
 • City of London School

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلستان

همانگونه که اشاره گردید دانش آموزان از هر کشوری می توانند در کلیه مقاطع تحصیلی انگلستان مشغول به تحصیل شوند، مهم ترین رکن برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان تامین کلیه هزینه های زندگی و تحصیل این عزیزان از سوی والدین می باشد. اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی دریافت نامه پذیرش از مدارس و مراکز آموزشی معتبر انگلستان می باشد. پس از دریافت نامه پذیرش افراد می تواند با تهیه دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است شروع سال تحصیلی در مدارس انگلستان از اواخر شهریور ماه می باشد. از این رو بهترین زمان برای اقدام جهت دریافت پذیرش از مدارس انگلستان و نهایتاً اخذ ویزای تحصیلی ۴ تا ۶ ماه قبل از شروع سال تحصیلی است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شامل موارد ذیل می باشد:

 • داشتن حداقل ۳ سال سن برای دانش آموزان.
 • نامه تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هم چنین سایر هزینه های زندگی به مدت ۱ سال.
 • دریافت نامه پذیرش از مدارس معتبر انگلستان
 • داشتن سوابق تحصیلی و توصیه نامه از مدرسه در صورت ادامه تحصیل.
 • داشتن قیم برای دانش آموزان در کشور انگلستان در صورتی که والدین آنها امکان همراهی فرزند خود را نداشته باشند.

چه کسی می تواند قیم دانش آموز باشد و وظایف فرد قیم چیست؟

دانش آموزانی که از همراهی والدین خود برخوردار می باشند نیازی به قیم ندارند، اما والدینی که شرایط همراهی فرزند خود در انگلستان را ندارند می بایست برای فرزند خود فردی را به عنوان قیم قانونی معرفی نمایند. فردی که صلاحیت سرپرستی دانش آموزان بین المللی را دارد می بایست شهروند انگلستان باشد، موقعیت شغلی مناسبی داشته باشد و به هیچ عنوان سوابق کیفری در کارنامه خود نداشته باشد. به طور کلی مسئولیت های قیم در قبال دانش آموز به شرح ذیل می باشد:

ردیفمسئولیت های قیم در قبال دانش آموز
۱حاضر شدن در مدرسه هنگام ثبت نام
۲شرکت در جلسات دوره ای مدرسه
۳حاضر شدن در مدرسه در صورت بروز بیماری یا یک حادثه احتمالی برای دانش آموز

لازم به ذکر است برای والدینی که امکان همراهی فرزند خود را حین تحصیل در انگلستان ندارند و همچنین دوست و آشنایی در این کشور ندارند که به عنوان قیم قانونی فرزند خود معرفی نمایند جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا مدارس شبانه روزی انگلستان این مسئولیت را به عهده خواهند گرفت.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری کرد تحصیل در مدارس انگلستان مزایای بی شماری در پی دارد و علاوه بر پیشرفت تحصیلی قابل توجه مسیر ایده الی برای دست یابی به آینده ای درخشان برای دانش آموزان بین المللی می باشد.

انگلستان دارای معتبرترین مدارس و دانشگاه در اروپا و جهان می باشد که از بهترین امکانات آموزشی و رفاهی برخوردار هستند، از سوی دیگر تجربه زندگی در کشوری با بالاترین کیفیت زندگی، اقتصادی قدرتمند و استانداردهای بین المللی انگلستان را به محبوب ترین کشور اروپا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

سوال های متداول شما

بله، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان و سایر کشورها فرد متقاضی می بایست با ارائه نامه تمکن مالی اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد را دارد. برای کشور انگلستان معمولاً پرینت بانکی ۳ ماهه با موجودی مورد نیاز باید ارائه گردد.
بله، در صورتی که ویزای صادر نشود با ارسال نامه عدم صدور ویزا به مرکز آموزشی مورد نظر مبلغ پیش پرداخت شهریه عودت داده می شود، لازم به ذکر است در برخی از موارد درصد جزیی از مبلغ کسر می گردد.
مدارس شبانه روزی انگلستان به منظور اسکان دانش آموزان بین المللی منازلی را مشخص نموده اند که دانش آموزان در بدو ورود می توانند در این منازل ساکن شوند و از امکانات موجود استفاده نمایند.
خیر، طبق قوانین مهاجرتی انگلستان والدین فقط می توانند با ویزای توریستی بین ۳ تا ۶ ماه فرزند خود را در انگلستان همراهی نمایند، لازم به ذکر است در این مدت والدین اجازه کار یا تحصیل در انگلستان را نخواهند داشت.
دوره فایدیشن در انگلستان شامل یک دوره یک ساله است. در این دوره فرد علاوه بر زبان انگلیسی دروسی مانند زیست شناسی, شیمی, ریاضی, فیزیک, علوم اجتماعی و … را میگذراند، اگر شما تمایل به تحصیل در دوره فایدیشن را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشید ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.7/5 - (88 امتیاز)
  دیدگاه ها

  134 پاسخ به “تحصیل در مدارس انگلستان”

  1. Setayesh گفت:

   سلام،خسته نباشید.
   من ۱۳ سالمه کلاس هفتم دبیرستان هستم.در دبیرستان نمونه دولتی ناحیه ی یک اصفهان درس میخونم.در آزمون هایی مثل لیگ علمی پایا رتبه کسب کردم.معدل امسال من ۱۹/۳۶ بوده.و در سال های قبل نمرات خوبی داشتم.چه راه هایی وجود داره که بتونم در دوره ی دبیرستان برای کشور انگلستان بورسیه بشم؟

  2. محمد طاها رحیمی زاده گفت:

   معدلم در پایه ابتدایی از اول تا ششم همه خیلی خوب بود که به عنوان ۲۰ حساب میشه.در پایه هفتم حدودا ۱۹بود. پانزده ساله هستم . میخوام بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان بگیرم .بیزحمت کمکم کنید ممنونتون میشم و میخواستم بدونم مدرک های مختلف از جمله درسی و فعالیتی کمکی میکنه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان شانس زیادی برای اخذ بورسیه از ابتدا نخواهید داشت. باید با پرداخت شهریه وارد مدارس شده و پس از ۱ ترم تحصیل و اخذ معدل بالا درخواست کمک هزینه تحصیلی بدهید. با مکاتبه با مدارس انگلستان بنا بر تشخیص تیم پذیرش ممکن است کمک هزینه هایی هم از ابتدا به شما تعلق گیرد.

  3. حسام گفت:

   سلام ببخشید من ۱۷ سالم هست و کلاس یازدهم هستم رشته ریاضی میخواستم بدونم میشه برای مدارس انگلستان اقدام کنم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید با ثبت نام در مدارس انگلستان به تحصیلات خود در این کشور ادامه دهید. تمکن مالی برای تامین هزینه های لازم تحصیل و زندگی از پیش نیازهای تحصیل در مدارس انگلستان می باشد.

  4. راحیل گفت:

   سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه
   و زبان انگیلیسی هم در حدی میتونم صحبت کنم
   در شهریور ماه بخاطر دستگاهی که اختراع کردم قرار است به یکی از کشور ها برای کنفرانس بروم
   ایا مدارس انگلیستان با همچین شرایطی ثبت نام میکنن یا دعوت نامه برای ادامه تحصیل میدهند

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    شما می توانید به راحتی با ثبت نام در مدارس انگلستان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت نمائید. احتیاجی به دعوت نامه نخواهید داشت.

  5. باران گفت:

   سلام این سنی که ذکر کردید. قطعی است من دو پسر ۵ ساله دارم. با این حال امکانش نیست که به همراه یکی از والدین برای تحصیل به انگلستان برود.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    فرزندان می توانند به همراه یکی از والدین به انگلستان بروند و یا به تنهایی در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل کنند. اگر سوال شما این است که آیا می توانید با فرزندان به انگلستان بروید، بله می توانید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    فرزندان مبیتوانند برای تحصیل به مدارس انگلستان وارد شوند و یکی از والدین را هم با خود ببرند و برای فرزندان شما هم به همین منوال است. و یا می توانند بدون والدین وارد مدارس شبانه روزی انگلستان شوند.

  6. ابوالفضل حیدری گفت:

   سلام من ۱۴ سالمه در حال گذراندن سال تحصیلی ۹ هستم و معدلم بالای ۱۹ بوده و دوره های advance انگلیسی را پشت سر گذاشته ام و انگلیسی ام خوبه میتونم صحبت کنم و میخواهم در انگلستان یا کانادا مشغول تحصیل بشم و دارای فردی از فامیل هستم که مقیم انگلستان هست لطفا کمک کنید در رابطه با اقامت و تحصیل در انگلستان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل باید در مدارس انگلستان ثبت نام نمائید و ویزای تحصیلی در یافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس حاصل نمائید.

  7. محمد گفت:

   سلام من کلاس دهم تجربی هستم در حال گذراندن کتابtop notchهستم خواستم ببینم شرایط تحصیل تو لندن چجوریه؟بعد آیا آزمون میگیرن؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    قبل از ورود به مدارس از دانش آموزان بین المللی آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی گرفته می شود و در صورت کسب حد نصاب نمره مورد نظر می توانید به صورت مستقیم وارد مدارس این کشور شوید.

  8. AA گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   من ۱۵ سالمه ….. در حال تحصیل در مقطع نهم هستم…..در تیزهوشان درس میخونم……معدل هفتم و هشتم و نیم سال نهمم ۲۰ بوده و در آزمون های علمی کارنامه درخشانی داشتم….. در کارگاه های زیادی هم شرکت کردم……انگلیسیم هم خیلی خوبه ……. آیا میتونم بورسیه شم؟؟؟؟
   اگه نه شرایطش چیه؟؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به صورت معمول بورسیه به تحصیلات قبل دانشگاهی تعلق نمی گیرد ولی با توجه به شرایط قادر خواهید بود با مدارس مکاتبه کنید و درخواست تخفیف دهید. هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان بین ۱۵ تا ۲۵ هزار پوند در نظر گرفته می شود.

  9. صبا جناابادی گفت:

   سلام خسته نباشید
   من ۱۳ سال دارم و تا الان معدلم ۲۰ بوده میخواستم بدونم اگر که معدل تمام پایه ها ۲۰ باشه چقدر برای تحصیل در مدارس کانادا هزینه داره و بورسیه چقدر تعلق میگیره و هزینه های لازم چیست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شانس اخذ بورسیه در مقاطع قبل دانشگاهی بسیار پایین می باشد ولی می تواند با مدارس مکاتبه کنید و درخواست تخفیف دهید. هزینه های تحصیل در مدارس کانادا بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار تخمین زده می شود.

  10. Avesta raeisinejad گفت:

   سلام خسته نباشید .
   من قصد دارم برای سال دهم به انگلستان جهت تحصیل بروم .
   ایا نیازی به مدرک زبان هست ؟
   هزینه ها چطور است ؟
   ایا ممکنش هست که در مدارس دولتی بتوانم تحصیل کنم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مدارس انگلستان، دانش زبان انگلیسی کفایت می کند. هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و شهر مورد نظر متفاوت می باشد و بین ۱۵ تا ۲۵ هزار پوند تخمین زده می شود.

  11. Sara rezaie گفت:

   سلام و خسته نباشید عرض میکنم
   سوال من در مورد معدل مورد قبول دبیرستان های انگلستان است(رشته تجربی) من میخواهم برای سال آخر کنکور به انگلیس سفر کنم. مدارک لازم و معدل لازم و هزینه های مربوطه براس سفر به لندن چیست؟ قبلا هم همه مطالب داخل سایت را خوندم. فامیل هم اونجا دارم و از نظر مالی مشکلی نداریم
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معدل مورد قبول دبیرستان های انگلستان بالای ۱۴ می باشد و در برخی از مدارس داشتن معدل های بالاتر، شانس شما را برای اخذ پذیرش افزایش می یابد.

  12. فاطمه کاظمی گفت:

   سلام
   من ۱۳ ساله هستم . الان پایه هفتم متوسط اول رو می خونم. معدلم ۱۹/۷۱. میخواستم بدونم که هزینه تحصیل چقدر است ؟ و میخواستم بدونم میشه بدون خانوار و بدون قیم در انگلستان تحصیل کنیم . چون خانواده ی من شرایط اومدن به انگلستان رو ندارن و فرد آشنایی که شهروند انگلستان هم باشه نداریم . من چیکار میتونم بکنم.؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط اعلام شده می توانید برای مدارس شبانه روزی کشور انگلستان اقدام نمایید. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان به صورت سالانه بین ۲۵ تا ۳۵ هزار پوند تخمین زده می شود.

  13. لیمه گفت:

   سلام ۱۷ سال عمر دارم میخواستم ادامه تحصیل خود را در انگلستان ادامه بدهم میشه بگوین از کجا ثبت نام کنم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت دانش زبان انگلیسی و متناسب با میزان هزینه های در نظر گرفته شده برای تحصیل و زندگی در انگلستان قادر خواهید بود برای پذیرش مدارس این کشور اقدام نمایید. قدم اول انتخاب مدرسه مورد نظر با توجه به اولویت های شما می باشد.

  14. مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   داشتن دانش زبانی در حد مطلوب کفایت می کند. هزینه تحصیل با همراه بین ۱۵ تا ۳۰ هزار پوند بسته به مدارس متفاوت می باشد.

  15. Reza گفت:

   سلام من۱۴ سالمه و اکنون کلاس نهم هستم و سال دیگه یعنی ۹۹ که میخاهم دهم را بخونم . میخام در شهر منچستر که در انگلستان است تحصیل کنم .آیا باید معدلم حتما۲۰باشد یا بالای ۱۸ هم قبوله؟؟؟و اینکه چند میلون تومان باید سالیانه هزینه کرد ؟؟؟ (با تشکر) از شما

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان سالیانه حدود ۳۰۰۰۰ پوند است.معمولا آیلتس ۵٫۵ از شما خواسته می شود.نیازی به داشتن معدل ۲۰ نمی باشد ولی هرچقدر معدل شما بیشتر باشد برای گرفتن پذیرش بهتر است.

  16. محمد گفت:

   سلام بنده ۱۷ سال سن دارم به تازگی مقطع تحصیلی یازدهم رو تموم کردم میخواستم بدونم امکان تحصیل برای ۱ سال وجود داره و اگه جوابتون مثبته هزینه ی حدودی اقامت و شهریه و غیره رو بگید متشکر…..

  17. مائده گفت:

   سلام، من برادرم ۱۵ ساله است، دارای مدرک ایلتس ۷ و معدل مدرسه ۲۰، همچنین دوره‌های برنامه نویسی کامپیوتر را گذرانده ودر این زمینه نسبتا اطلاعات کاملی دارد، ایا میتواند در انگلیس بورسیه شود بطوری که کمک هزینه تحصیلی دریافت نماید؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا بورسیه ها به مقاطع دکتری در کشور انگلستان اختصاص پیدا خواهد کرد. ممکن است یکسری از مدارس کمک هزینه ی کمی را به دانش آموز طبق شرایطی پرداخت نمایند.

  18. پارسا رفیعی گفت:

   سلام.
   من ۱۳ سالمه و می خوام برای تحصیل در مقطع هفتم به انگلستان مهاجرت کنم. تمام نمراتم خیلی خوب بوده و انگلیسی هم بلدم .من چگونه میتوانم به انگلیس برای تحصیل مهاجرت کنم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما برای تحصیل در انگلستان در ابتدا نیاز به گرفتن پذیرش از مدارس انگلستان دارید. در این مقطع نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.و سپس بعد از دریافت پذیرش وقت سفارت گرفته و مراحل مربوط به سفارت باید انجام شود.

  19. نگارین گفت:

   سلام من یازدهم هستم ورشته تحصیلی هم تجربی هست میخواستم بدونم که اگربخوام اقدام کنم برای تحصیل برای دوازدهم.. شرایش چطوره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای اقدام جهت تحصیل برای مقاطع زیر دیپلم نیازی به ارائه ی مدرک زبان نمی باشد. البته رشته ی تحصیلی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار می تواند مهم باشد.

  20. حسام گفت:

   سلام من ۱۳ سالمه میخواستم بدونم که برای ویزای تحصیلی چه مدارکی رو باید به سفارت انگلیس ببریم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    لیست کامل مدارک برای ویزای تحصیلی انگلستان را در سایت سفارت انگلستان به صورت کامل می توانید مشاهده نمایید.

  21. سروش گفت:

   سلام من ۱۴ ساله هستم کلاس ۸ . معدل هام هم همه ۲۰٫ انگلیسی هم کاملا بلدم. می خواستم ببینم چگونه می توانم بورسیه بگیرم؟ لطفا راهنمایی کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا بورسیه ها در کشور انگلستان به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند.ولی ممکن است مدارسی باشند در انگلستان که یک کمک هزینه ی کمی را به شما تحت شرایطی پرداخت نمایند.

  22. Maheyh.m گفت:

   سلام
   من مهدیه هستم . نهم می خونم . سال بعد رو می خوام برای تحصیل به انگلیس برم . معدل هشتمم ۱۹.۹۳ هست .مشکلی که دارم اینه که کسی رو اونجا ندارم و خانواده هم نمی تونن تمامی هزینه ها رو تامین کنن .
   سوال اولم اینه که هزینش چنده ؟
   ۲ _ چه مدارکی رو لازم داره ؟
   ۳_ چه اقداماتی باید بکنم ؟
   ۴_ ایا می توان بورسیه گرفت ؟
   اگه بشه راهنماییم کنید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چنانچه از همین الان اقدام نمایید امکان گرفتن یک کمک هزینه حدود ۴۰۰۰ پوند برای سال اول می باشد . داشتن آیلتس۴٫۵ ضروری است.در نظر داشته باشید رشته ی شما بسیار مهم می باشد.

  23. محمد سعید گفت:

   من نهم هستم وبرای سال دهم می خواهم به لندن بیام و هزینه یک سال دارم می خواهم رشته ریاضی برم باید چکار بکنم؟ وچه مدرسه ای توصیه می کنید ؟ ‌‌‌‌‌ ‌‌‌ و شرایط ویزا چطور است؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام ما با توجه به بودجتون در شهر و مدرسه مورد نظر براتون پذیرش میگیریم و سالیانه به طور متوسط هزینه تحصیل و زندگیتون ۲۱۰۰۰ پوند به بالا هستش.کلاس های زبان هم اونجا براتون برگزار می کنند نیازی به مدرک زبان ندارید.

  24. anahita گفت:

   تحصیل برای بچه های مهاجر در انگلستان چجوریه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان سالیانه ۲۱۰۰۰ پوند به بالا هستش و نیازی به مدرک زبان نیست و اونجا زبان یاد میگیرند.

  25. ali گفت:

   باسلام
   من۱۵ سالمه و در رشته علوم انسانی در مقطع دهم تحصیل می کنم
   برای اخذ ویزای تحصیلی در المان یا انگلیس در مقطع ۱۱؛۱۲
   باید چی کارکنم و چه شرایطی رو داره

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای انگلستان در این مقاطع می توانید اقدام کنید. مدارک تحصیلی و ریز نمرات شما نیاز می باشد.

  26. سارا گفت:

   سلام،من بیست سالمه ترم پنج روانشناسی در دانشگاه پیام نور هستم،برای فوق لیسانسم میتونم تو انگلیس درس بخونم؟هزینش چطوره و چطوری باید برم؟?????

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلستان شما دو هزینه مجزا دارید که بخشی تحصیلات و بخشی برای زندگیست که بسته به شهر و دانشگاهی که در آن تحصیل میکنید به طور میانگین ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند را باید برای هر دو در نظر بگیرید

  27. aida گفت:

   سلام، من امسال به پایه نهم می روم.( یعنی ۱۵ ساله هستم)
   اگر در انگلستان کسی رو برای زندگی با او داشته باشیم.هزینه سال تحصیلی کمتر می شود؟
   سوال دوم:
   چند وقت پیش درباره ی مدرسه ی ad astra که توسط ایلان ماسک تاسیس شده شنیده ام.( که در آمریکا است) اگر قصد تحصبل در آن مدرسه را داشته باشم امکان زندگی در آمریکا برای من وجود دارد؟یعنی اجازه ی رفتن دارم؟میشه درباره ی هزینه آن برای من پرس و جو و تحقیق کنید.ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام چنانچه شخصی را داشته باشید قطعا هزینه های زندگیتون کمتر خواهد شد. امکان گرفتن پذیرش تحصیلی از آمریکا می باشد.

  28. زهرا ناصحی گفت:

   با سلام . من دختری شانزده ساله هستم . می خوام که در مقطع A-Levelدر کالج برلیز کمبریج بورسیه بگیرم اینطوری راحت تر قبولی دانشگاه کمبریج رو می گیرم . معدل دوره اول دبیرستانم کلا بیست بود ه یه سالی رو هم جهشی خوندم تو مسابقات پیشرفت تحصیلی و جابربن حیان هم جایزه گرفتم . برای این که بتونم بورسیه بگیرم چکار باید بکنم. زباننم هم در حد اسپیکینک خوبه ولی مدرک ندارم و اگه یه سال دیگه صبر کنم باید حتمی مدرک داشته باشم و هدفم برای رسین به کمبریج خیلی جدیه اما وضع مالی متوسطی دارم. ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر. ولی به سادگی برای پذیرش از دانشگاه میتوانید اقدام نمایید و برای کالج آماده شوید

  29. نگار گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه و دهم رشته تجربی هستم . از سه سالگی کلاس زبان انگلیسی رفتم و الان هم دوره های pre- advance رو میگذرونم . خودم هم زبان تدریس میکنم و معدل هم تا الان بیست بوده . به رشته پزشکی خیلی علاقه دارم میخواستم برای visa tier 4 برای مقطع دبیرستان اقدام کنم . میشه در زمینه دریافت ویزا و هزینه ها راهنماییم کنید ؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور انگلستان شما می توانید سال ۱۱ و ۱۲ را در انگلستان بگذرانید(a level) و پس از قبولی در آزمون UK cat می توانید وارد دانشگاه و تحصیل دوره پزشکی گردید. سالیانه هزینه تحصیل و زندگی ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند می باشد

  30. ایمان گفت:

   سلام
   من ۱۴ سالمه و مقطع راهنماییم. میخوام برای مقطع دبیرستان به انگلستان برم و میخوام بورسیه بگیرم. امکانش هست ایا و اگر که امکانش هست میتونم خودم به تنهایی مهاجرت کرد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بله یک بودجه ی حدود ۵۰ میلیون ممکن است به عنوان کمک هزینه به شما داده شود.

  31. مهدی گفت:

   سلام
   من دارای دو دختر ۸و ۱۷ ساله ام آیا می توانم برای تحصیل این دو نفر به همراه همسرم به انگلستان برویم .
   من توانایی دوسال مالی رو دارم و می خواستم بدونم همزمان خودم و همسرم می توانیم کار کنیم یا خیر ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما یا پدرشان به واسطه دختر کوچک میتوانید به انگلیس مهاجرت نمایید و همسر نیز به عنوان ویزای توریستی مالتیپل میتواند در انگلستان رفت و آمد داشته باشد

  32. سلطانی رم گفت:

   با سلام. دختری ۱۷ ساله هستم. دنبال یک مدرسه خوب برای خودم در انگلستان می گردم و می خواهم که بورسیه شوم. خودم فکر می کنم شرایطش رو دارم و همین طور پتانسیلش رو. می خواستم یک مدرسه به همراه ایمیل آنجا بهم معرفی کنید تا از شرایطم براشون بگم. آیا می تونم خودم اقدام کنم و خودشان من را بورسیه کنند؟ با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما دوست عزیز/
    اخذ بورسیه در مقاطع قبل از ۱۸ سال عملا می توان گفت نشدنی است در صورتی شما میتونی تحصیلاتتون را رایگان کنید، که به همراه خانواده مهاجرت کنید. در غیر این صورت شما باید هزینه ی زندگی و تحصیل ۱ سال خود را به صورت تمکن ارائه کنید. پیشنهاد می شود بری اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید.

  33. سارا گفت:

   سلام ببخشید من ۱۳ سالم هست ولی میخوام چند ساله دیگه برای مقطع دبیرستان اقدام کنم میخوم ببینم با توجه به شریط من دقیقا چقدر هزینه داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه زندگی و تحصیل یک سال شما از ۱۳۰ میلیون تومن تا به بالا بسته به کالجش برای شما مشخص می شود برای اطلاعات بیشتر به صورت تلفنی می توانید با ما در ارتباط باشید

  34. جلالی گفت:

   باعرض سلام دخترم ۱۲سالشه وکلاس پنجم ونمراتش عالی در نظر دارد به امید خدا جهت ادامه تحصیل باتفاق مادر یا پدر به مدارس انگلستان بفرستم هزینه سالیانه وشرایطش چگونه است باتشکر از راهنمایی شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید سریعتر اقدام کنید چون همراهی والدین تا ۱۳ ساله . هزینه هارا از ۱۷ تا ۲۰ هزار پوند( با هزینه زندگی) درنظر بگیرید برای هر نفر و پذیرش و ویزا را میتوانیم برای شما انجام دهیم

  35. sa گفت:

   سلام
   من دهم انسانی هستم . سطح زبانم خیلی بالا نیست و متوسطه . ۲ تا مدرک ICDL کامپیوتر هم دارم . میخواستم ببینم اگر بخواهم سال یازدهم را انگلیس بگذرونم چجوریه و چه شرایطی میخواد؟
   و اینکه برای زبان میتونم اونجا بخونم یا برای اقدام کردن زبانم خیلی سطحش باید بالا باشه؟
   و یک سوال دیگه هم اینکه برای علوم انسانی انگلیس اقدام کنم یا کشور دیگه ای رو پیشنهاد میدین؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع دبیرستان نیازمند مدرک زبان نمی باشید ولی بهتر است تاحدی زبان انگلیسی را تسلط داشته باشید. شرایط خاصی نیاز ندارد. مدارک تحصیلی و بودجه ی درنظر گرفته شده نیاز است.
    برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
    https://arianaabroad.com/

  36. مهدی گفت:

   سلام.بنده کلاس یازدهم تجربی هستم.زبان المانی را در سطح b2مسلط هستم و از نظر مالی هزینه یک سال تحصیل را هم مشکلی ندارم شرایط دیگه هم داره برای ادامه تحصیل واخذ اقامت در المان وجود دارد.باتشکر

  37. محمد گفت:

   سلام پسر من ۱۶ سال داره کلاس دهم دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی تهران درس میخونه و جزو نفرات برتر مدرسه میباشد.
   پیشنهادتون چیه در مورد بهترین روش برای ادامه تحصیل و اقامت فرزندم و البته والدین. آیا اینکه پسرم از شاگردان برتر مدرسه تیزهوشان است میتواند میتواند امتیازخاصی برای ما باشد . من هم شرایط مالی مناسبی برای پرداخت شهریه های سنگین مدارس در آلمان یا انگلیس یا کانادا رو ندارم. بطور خلاصه منظورم این است که ایا تیزهوش بودن پسرم می تواند کمک کند تا بتوانیم او را با هزینه کمتری به مدارس خارجی و بعدش به دانشگاه بفرستیم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط خاص داشتن کمک به اخذ ویزا میکند ولی سفارتخانه ها برای دادن ویزا به بچه ها شروطی را دارند که برای همه لازم الاجراست که یکی از مهمترین آن داشتن تمکن مالی یکسال تحصیل و زندگی است که باید مراه داشته باشید

  38. علیرضا گفت:

   سلام من پایه دهم هستم رشته حسابداری تقریبا تا ۶ماه دیگه آیلتسمو میگیرم چجوری میتونم ویزای تحصیلی انگلستان رو دریافت کنم؟قابل ذکره تو کارای هنری از جمله نویسندگیه داستان هم مقام دارم ولی خانوادم نمیتونن همراهم بیان از نظر مالی هم تا حدودی دستم بازه

   • آریانا پارس گفت:

    شما یا باید منتظر باشید این دوسالی که مانده را تموم کنید برای کارشناسی اقدام کنید یا اینکه برای دوره دبیرستان اقدام کنید هزینه هارو خودتون پرداخت کنید

  39. بهار گفت:

   سلام.
   من ۱۶ ساله هستم و در پایه یازدهم رشته علوم انسانی درس میخونم.از نظر مدرک زبان در سطح pre_intermediate هستم اما به دلیل speaking
   نسبتا خوب بیشتر افراد و دبیران زبان فکر می کنن intermediate هستم.خانواده هم از نظر مالی در سطح متوسط هستن.میخواستم بدونم امکان گرفتن ویزای تحصیلی برای من هست؟من میتونم سال دوازدهم رو در یکی از مدارس انگلستان بگذرونم؟شرایط برای من به چه صورت هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما می تونید ادامه دوره دبیرستان خود را در انگلستان بگذرانید تمکن مالی برای این کشور خیلی مهمه حتی دوره زبان نیز می توانید آنجا بگذرانید.

  40. کبری گفت:

   با سلام من کبری هستم ۱ پسر ۱۱ ساله دارم یعنی سال دیگه پایه ششم ابتدایی را خواهد خواند برای اعزام رایگان برای تحصیل چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در انگلستان باید هزینه یکسال را داشته و انتقال دهید که حدود ۱۴۰ میلیون به طور متوسط هست . تحصیل رایگان برای المان و اتریش هست که باید زبان المانی را بلد باشند

  41. یگانه گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه و دهم تجربی هستم و سطح زبانم مناسبه. میخواستم بدونم آیا دبیرستان هایی هستند که دانش آموز رو برای هزینه های تحصیلی بورسیه کنند؟ شرایط مالی خوبی ندارم.
   متشکرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    درحال حاضر کشوری وجود ندارد که در مقطع دبیرستان به کسی بورسیه بدهد

  42. oxfordunim گفت:

   سلام من کلاس هشتم هستم و معدلم در حدود ۱۹ و نیم هستش کلاس زبان دارم میرم و میخوام تا تافل دوره فشرده بردارم من میخوام برای دبیرستان برم خارج از کشور اما والدینم نمیتونن همراهم بیان ایا این امکان هست که خودم تنها یا با یک قیم به انگلستان مهاجرت کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله میتونید برید ولی برای آیلتس بخونید چون انگلیس آیلتس میخواهد . و یا مدرسه کفیل شما خواهد شد و یا یک خانواده انگلیسی بعلاوه اینکه هزینه های سالانه زندگی و تحصیل خود را داشته باشید

  43. Misha گفت:

   سلام ببخشید از پایه نهم برای گرفته اقامت باید چه شرایطی داشته باشه؟
   زبان مسلط هستم معدلم ١٩.۵٠

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید برید در کشور انگلیس تحصیل کنید و بعد از سن قانونی کار مشغول بکار شوید و بعد از ۳ تا ۵ سال به شما اقامت دائم داده شود

  44. ارمین گفت:

   باسلام. من الان کلاس هشتم هستم از نظر درسی مشکلی ندارم و ههمینطور از نظر مالی ولی زبان خیلی خوب نیست
   میخوام بدونم که ایا دوره زبان انگیلیسی برای من میگذارند و میتونم برای اقامت دایم اقدم کنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گذراندن دوره زبان در انگلیس میتوانید اقدام نمایید البته به شرط اینکه آیلتس ۴ را در ایران بگیرید

  45. e.n گفت:

   سلام خسته نباشید برای کالج زبان توی تابستون اقدام میکنین؟
   من ۱۷ سالمه و رشته تجربی هستم و برای پزشکی میخونم امکان تحصیل برای من وجود داره ؟ چند ماده درسی باید بخونم ؟ ازمون آیلتس باید چه نمره ای باشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل پزشکی انگلیس مدرک آیلتس ۶٫۵ الزامیست. از سال دهم می توانید برای دوره a level اقدام کنید و باید آزمون uk cat را با موفقیت پاس کنید.

  46. ارژنگ گفت:

   سلام ممنون از وبسایت خوبتون من ۱۳ سال سن دارم وضیعت ریز نمرات هم خیلی خوب هستش امسال هم وارد سال دبیرستان شدم میخواستم بدونم من از که از پنج سالگی کلاس زبان رفتم و سطح زبانم هم بد نیست اونجا به مشکل برمیخورم یعنی درس هارو به خوبی متوجه میشم؟ کاراته رو هم حرفه ای دنبال میکنم میتونم بورسیه بگیرم؟
   من پدرم هم یه کارمند ساده است با ۲۰ هزار یورو می تونم هزینه های زندگی را پرداخت کنم ؟
   من خواهرم هم داره میره مدرک ایتلس هم داره که ده سال از خودم بزرگ تره کجا خونه بخریم؟
   لطفا راهنماییمون کنید خیلی ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر سطح زبانتون خوب هست مثلا در حد آیلتس ۵ مشکلی برای تحصیل ندارید. هزینه های سالیانه تحصیل و زندگی در انگلیس حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون برای یکسال میباشد . شما باید در مدارس شبانه روزی تحصیل کنید تا به شما خوابگاه بدهند و خواهرتان هم از خوابگاه های دانشگاه میتوانید استفاده نمایید

  47. محمد پارسا قریبی گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید , می خواستم بدونم که با مبلغ ۹۰ میلیون تومان تمام هزینه های مدرسه و خانه و … فراهم می شود؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ممکن است برای یکسال کفایت کند و برای سالهای بعد باید مجدد همین هزینه را تامین کنید

  48. مهدي گفت:

   با سلام
   برادر من در حال حاضر ۱۵ سال دارد و مقطع هشتم را گذرانده و از مهرماه وارد مقطع نهم می گردد.می خواستم بدونم که جهت گذراندن دبیرستان و اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه معتبر انگلستان،راه نمایی بفرمایید.(مدت زمان مورد نیاز و مدارک لازم).ضمناً سح زبان ایشان متوسط است.با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    با عرض سلام .
    برای اخذ پذیرش در مقطع دبیرستان در کشور انگلستان تمکن مالی ۱ساله زندگی وتحصیل همچنین سطح زبان بالا مهم میباشد در این صورت برای یاد گیری زبان در انگلستان دوره های زبان گذاشته می شود .
    دراین صورت پس از سپری کردن دهمین سال تحصیلی میتوان برای دوسال ALEVEL اقدام نمود پس از سپری کردن این دوسال و ازمون امادگی وارد ۵ سال دوره ی پزشکی این کشور شد .

  49. marwan گفت:

   سلام من مقطع دهم رو با معدل ۱۹.۲۳ تموم کردم و الان یازدهم رو شروع کردم .
   من تو امارات درس میخونم و گواهینامه ielts perporation رو هم دارم و فکر میکنم بتونم حداقل ۵.۵ رو توی ielts academic بگیرم
   میخاستم بدون بعد از تموم کردن یازدم میتونم برای a level اقدام کنم چون دو سال طول دوره هست من سال دوم ۱۸ رو رد میکنم این مشکلی برای ویزا نداره ؟
   از لحاظ هزینه طبق تحقیقی که کردم مشکلی ندارم .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما میتوانید پس از گذراندن مقطع دبیرستان برال دوره alevel اقدام کنید ومشکلی برای ویزای پیش نمی اید

  50. رضا گفت:

   سلام
   من ۱۶ سالمه و سال دهم رو در رشته تجربی تمام کردم زبان رو در حد بیسیک بدم،من رشته کیک بوکسینگ را حرفه ای دنبال می کنم و سطح خوبی دارم و برای مسابقات انتخابی تیم ملی هم دعوت شدم که شهریور هستش میخواستم بدونم چه از لحاظ ورزشی و چه از لحاظ تحصیلی باید برای دبیرستان های اونجاچگونه اقدام کنم؟ با توجه به اینکه نمی توانم هزینه رو تامین کنم و دنبال بورسیه هستم .
   به کجا باید مراجعه کنم یا از کجا اطلاعات لازم رو گیر بیارم؟
   باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای بورسیه های دانش آموزی باید نخبه علمی باشید و سال اول تحصیل و زندگیتان را باید با خود داشته باشید و اگر از سال دوم بتوانید از جمله دانش آموزان تاپ مدرسه باشید شاید به شما تخفیفاتی جهت هزینه مدرسه بدهند

  51. ارژنگ گفت:

   سلام ،خسته نباشید ، شهریه معمولا در مدارس انگلیس به چه صورت است؟(مقدار آن)

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بسته به دانشگاه متفاوت است مدارس با سالیانه شهریه میانگین ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند میباشد ولی باز هم ممکن است مدارسی از این عدد هم کمتر باشد زیرا شهر به شهر متفاوت میباشد

  52. مسعود گفت:

   سلام .وقتتون بخیر
   دختر من ۵ سال سن داره . لطفا بفرمائید آیا میتونم واسش ویزای تحصیلی بگیرم وخودم وهمسرم هم از این طریق مهاجرت کنیم ودراونجا کار کنیم یا سرمایه گذاری کنیم وحدودا چقدر هزینه برمیداره. سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با گرفتن ویزای تحصیلی برای دخترتان در کشور انگلستان، یکی از والدین تا سن ۱۳ سالگی امکان همراهی ایشان را خواهد داشت. اما این مساله منجر به دریافت اقامت نخواهد شد. اگر به دنبال دریافت اقامت برای کل خانواده هستید می توانید از ابتدا برای فرآیند سرمایه گذاری در کشور انگلستان اقدام نمایید و همه خانواده با هم وارد آن کشور شوید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در انگلستان اینجا کلیک نمایید.

  53. sahar گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه می خواستم یازدهم ودوازدهممو تو انگلستان بخونم . شرایط مالی حداکثر برای دو سال A LEVELS چقدر میشه؟ اگهمن این دوره رو به خوبی با نمرات خوب بگذرونم برای دانشگاه چی میشه؟ ولی خب شرایط مالی فک می کنم مشکلمه چون نمیدونم اگه alevels خوب بگذرونم دانشگاه های انگلیس بورسیه نمیکنن یا ی طوری که حداقل خرجش کمتر شه؟خوشحال میشم کمکم کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    هزینه یکسال تحصیل و زندگی در کشور انگلستان حدود ۹۰ میلیون تا ۱۱۰ میلیون به طور میانگین میباشد که اگر در آزمون uk cat نمره خوبی را بگیرید احتمالا از تخفیفات خوب دانشگاهی استفاده نمایید ولی در اصل چیزی به نام بورسیه برای دانشجویان خارجی در بدو ورود وجود ندارد ویا بسیا ر محدود است

  54. فاطیما گفت:

   سلام
   من سال ششم رو تموم کردم و از سال تحصیلی جدبد وارد کلاس هفتم میشم.
   حدودا از سن ۳ سالگی کلاس زبان رفتم و زبانم در سطح عالی هستش.
   با توجه به اینکه نمره ی همه ی درسام توی سال های گذشته “خیلی خوب” بوده میتونم برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان با هزینه ی حداکثر ۲۰۰ میلیون اقدام کنم؟
   و اینکه امسال برای ندارس تیزهوشان هم آزمون دادم اگر قبول بشم و توی اون مدرسه ها درس بخونم ایا تحصیل توی انگلستان برام راحت تر میشه؟
   من رشته ی پزشکی هم برای دانشگاه مدنظرمه و میخوام سطح مدارس اونقدر بالا باشه که بتونم توی رشته ی پزشکی تحصیل کنم و علاوه بر اون رشته های فوق برنامه مثل موسیقی و زبان های دیگه اعم از اسپانیایی فرانسوی و….. برام خیلی مهمه
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما با توجه به شرایطتان می توانید از بهترین دبیرستان ها در کشور انگلستان پذیرش بگیرید. دبیرستان ها در کشور انگلستان سطوح متفاوتی دارند که برنامه های فوق برنامه متفاوتی نیز در آنها وجود دارد. با توجه به اینکه هدف شما تحصیل در دوره پزشکی است می توانید پس از پایان سال دهم تحصیلی خود در کشور انگلستان، وارد دوره A Level شوید و به راحتی از بهترین دانشگاه های این کشور پذیرش پزشکی دریافت کنید.

  55. امیر گفت:

   با سلام من ۱۵ سالمه و میخواستم برای دهم به انگلستان برم من معدل نهمم ۱۹/۵ شده و توی استان برای دوسال متوالی در رشته بازی سازی و برنامه نویسی اول شدم همچنین در شهرستان اما یک مشکل که دارم اینه که پدرم میتونه تا سقف ۳۰ میلیون بپردازه آیا میشه رایگان تحصیل کرد؟

   با تشکر

  56. سحر گفت:

   سلام ببخشید مزاحم شدم. من ۱۵ سالمه و امسال سال نهمم تموم میشه و وارد دبیرستان میشم.
   مدرک زبان ندارم و پنج سالی میشه دارم زبان میخونم و میتونم از نظر زبان تا حدودی گلیمم رو از آب بکشم بیرون.
   از نظر مالی اوضاع خوبی نداریم. (بابام کارخونه دار یا شرکت دار نیست یه کارمند سادست با یه حقوق معمولی در اون حدی نیستیم که بخوایم هزینه انگلستان رو بپردازیم) معدل سال هفتمم ۱۹٫۵۲ و سال هشتمم ۱۹٫۱۲ و سال نهمم که هنوز نگرفتم و توی مدرسه دولتی معمولی درس میخونم. (زیر نظر شازند هستم ) پارسال توی منطقه المپیاد علوم دوم شدم و دیگر هیچ. ? ببخشید با این وضعیت امکان این که سال دهمم رو توی انگلیس بورسیه بشم هست؟ بورسیه هم چه جوریه؟ یعنی میتونم رایگان تحصیل کنم؟ بعد با مدرک توی انگلیس توی ایران اعتبار داره؟ لطفا کمکم کنید دستم یه هیچ جا بند نیست. لطفا.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام و خسته نباشید
    دانش آموزانی در کشور انگلیس تحت شرایظی امکان تحصیل رایگان را دارند که حتما اقامت دائم کشور انگلیس را از قبل داشته باشند. برای مهاجران چنانچه بخواهند تحصیل کنند تحصیل هزینه دار خواهد بود. مدارک تحصیلی انگلیس عموما برای ایران مورد تایید می باشد ولی برای شما امکان تحصیل رایگان در انگلیس بسیار ضعیف می باشد.

  57. سينا گفت:

   سلام خسته نباشید
   پسر من ١۶ ساله هست میخواستم بپرسم که برای اقامت در کشور انگیلیس چه کاری باید کرد و اینکه پسر من معدل تحصیلی برای ورود به دبیرستان های خوب و خواندن در همان مرتبه تحصیلی چیست .
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان اقدام کنید.

  58. پارميس گفت:

   سلام ببخشید من کلاس نهم هستم ، می خوام برای پایه دهم اونجا ادامه تحصیل بدم .
   میشه لطف کنید شرایط و هزینرو توضیح بدید؟
   و أین که در نهایت چقدر طول میکشه تا ویزامون در بیاد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورانگلستان و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و حدودا یک سال طول میکشد.

  59. گفت:

   با سلام خواستم بدونم‌ برای تحصیل بچه ۱۲ ساله ویزا شامل مادر میشود یا خیر؟چون قانون انگلیس پارسال تغییر کرد و به همراه دانش اموز کسی را قبول نمیکردند..

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    بصورت کلی دانش آموزان تا سن ۱۳ سالگی در کشور انگلستان می توانند یکی از والدین را به همراه داشته یاشند

  60. پریا گفت:

   سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم اینکه من الان ۱۵ سالمه و ۱۶ سالگی میخوام برم لندن برای درس خواندن البته با دعوت نامه میخواستم بدونم چند ساله دیگه باید اونجا درس بخونم تا بتونم وارد دانشگاهاشون شم

   • علی سعیدی گفت:

    سلام. شما باید مابقی سالهای تحصیلتان را تا زمانی که ۱۲ سال تحصیلی را به اتمام برسانید، در کشور انگلستان سپری کنید. پس از اینکه ۱۲ سال تحصیلی ابتدایی و دبیرستان را تمام کردید می توانید وارد دانشگاه شوید. دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی از انگلستان احتیاجی به داشتن دعوت نامه ندارد.

  61. عربزاده گفت:

   سلام
   پسر و دختر دوقلوی ۱۴ ساله دارم ومی خواهم برای پذیرش در یکی از دبیرستان های اروپا اقدام کنم لطف راهنمایی بفرمایید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش دانش آموزان در کشورهای اروپایی و خصوصا انگلیس پدر یا مادر امکان همراهی با فرزندان را دارند (تا سن ۱۳ سال) و هزینه سالیانه هر سه نفر در حساب فرد باید باشد

  62. parisa گفت:

   سلام دختر من ١۵سالشه میخواستم بدونم برای ادامه ی تحصیل در دبیرستان و اقامت چه مدارک و شرایطی لازمه ممنون از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. داشتن مدارک تحصیلی و شناسایی عمومی برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان کفایت می کند. مدرک خاصی احتیاج ندارد. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

  63. Arian گفت:

   شرایط تحصیل در مدارس انگلستان برای یک پسر ۱۴ ساله چیست؟

  64. حنانه گفت:

   برای اخذ پذیرش از انگلستان حتماً نیاز به مدرک دیپلم پیش دانشگاهی است؟یعنی نمیشه با مدرک دیپلم سوم دبیرستان اقدام کرد؟چون من ۱۸سالمه و هنوز مدرک پیش دانشگاهیم رو نگرفتم.

   • آریانا پارس گفت:

    شما برای تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان نیازمند گذراندن ۱۲ سال تحصیل میباشید اما اگر مایل هستید میتوانید سال دوازدهم که در ایران معادل پیش دانشگاهی میباشد را در کشور انگلستان بگذرانید

  65. مجتبي گفت:

   هزینه تحصیل برای دوره دبستان به همراه مادر چه قدر میباشد

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در انگلستان حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار پوند می باشد

  66. لیانا گفت:

   با سلام، دختر من ۸ سالشه. شرایط و.مدارک برای درخواست ویزا رو میخواستم بدونم. چه جوری باید اقدام کنم؟ با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دختر خانوم شما می تواند برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان اقدام کنند و نیاز به مدرک زبان انگلیسی ندارد . شرایط مدارس بسیار متفاوت می باشد که حق انتخاب با شما می باشد برای انتخاب هر کدام
    برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در تماس باشید

  67. پيمان گفت:

   با سلام
   ایا براى کودک نه ساله نیز مى توان جهت تحصیل در انگلستان اقدام نمود

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    افراد از سن ۳ سالگی می توانند برای کشور انگلستان اقدام نمایند و پدر یا مادر را بعنوان همراه با خود داشته باشند

  68. آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر برای فرزندتون بخواید اقدام کنید.یک نفر به عنوان همراه می تواند با ایشون به کشور انگلستان مهاجرت کنند.
   با توجه به شرایط خوب شما پیشنهادات زیادی پیش رویتان می باشد.برای اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up