بدون تردید تحصیل در مدارس انگلستان گام بلندی در راستای رسیدن به موفقیت و آینده ای روشن برای دانش آموزان بین المللی خواهد بود. انگلستان در کلیه مقاطع تحصیلی از مهد کودک گرفته تا دانشگاه پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی است.

تجربه تحصیل در مدارس بسیار معتبر و استفاده از امکانات آموزشی ایده ال به همراه زندگی در کشوری با بالاترین شاخص ها و استانداردهای زندگی، انگلستان را در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار داده است. از سوی دیگر توجه دولت انگلستان به سطح دانش جامعه و اختصاص بودجه های قابل توجه به آموزش و پرورش در رشد علمی این کشور نقش به سزایی داشته است، در ادامه این مطلب با شرایط کلی تحصیل در مدارس انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان

انگلستان دارای یکی از معتبرترین و مدرن ترین سیستم های آموزشی در اروپا و جهان است. طبق قوانین موجود در این کشور تحصیل در مدارس انگلستان برای کلیه دانش آموزان اجباری می باشد. در انگلستان معمولاً کودکان از ۵ سالگی وارد مدرسه می شوند و تا ۱۶ سالگی موظف به تحصیل خواهند بود، البته اغلب والدین انگلیسی کودکان خود را از ۴ سالگی راهی مدرسه می نمایند.

این امکان برای تمام کودکان از کلیه کشورهای جهان وجود دارد که در انگلستان مشغول به تحصیل شوند، والدین می توانند کودکان خود را از ۴ سالگی در مدارس انگلستان ثبت نام نمایند و از آینده آنها آسوده خاطر باشند. به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان به دو دسته اصلی تقسیم می شود، Child student ویزای تحصیلی مقاطع قبل از دانشگاه برای افراد زیر ۱۸ سال و General student ویزای تحصیلی مقاطع دانشگاهی برای افراد بالای ۱۸ سال.

طبق قوانین سیستم آموزشی انگلستان مدارس این کشور به دو دسته تقسیم می شوند که شامل مدارس خصوصی و مدارس دولتی می باشد. لازم به ذکر است میزان شهریه و شرایط تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی متفاوت خواهد بود، در ادامه این مطلب با شرایط تحصیل در این نوع مدارس بیشتر آشنا خواهیم شد.

این مطلب را از دست ندهید
رشته ی ریاضی در انگلیس

شرایط تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

بیش از ۷۰ درصد مدارس انگلستان را مدارس دولتی تشکیل می دهند. تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان انگلستان رایگان می باشد، از این رو بیش از ۸۰ درصد والدین انگلیسی فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام می نمایند. لازم به ذکر است والدین غیر انگلیسی برای تحصیل فرزندان خود در این مدارس ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

هزینه های تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

اغلب مدارس دولتی انگلستان مورد حمایت مالی تشکل های محلی قرار دارند، این مدارس از کیفیت آموزشی و امکانات قابل قبولی برخوردار می باشند، معمولاً کلاس های درس در مدارس دولتی انگلستان با ۳۰ الی ۳۵ دانش آموز دایر می گردد.

شرایط و هزینه های تحصیل در مدارس دولتی

هزینه های مربوط به شهریه مدارس دولتی بسته به موقعیت و کیفیت مدرسه متفاوت خواهد بود، ولی به طور میانگین شهریه مدارس دولتی انگلستان سالیانه بین ۱۴۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰ پوند خواهد بود که فقط دانش آموزان بین المللی ملزم به پرداخت این مبلغ می باشند.

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

در حال حاضر بیش از ۲۵۰ مدرسه خصوصی در انگلستان مشغول به فعالیت می باشند. در واقع به نوعی می توان گفت تقریباً کلیه مدارس شبانه روزی انگلستان خصوصی هستند. اغلب مدارس شبانه روزی انگلستان از ساختمان های مجلل و زیبا با قدمتی بیش از ۲۰ سال تشکیل گردیده اند که دارای امکانات بسیار مناسبی جهت اسکان دانش آموزان بین المللی برای زندگی و تحصیل می باشند. از این رو اکثر دانش آموزان مدارس شبانه روزی انگلستان را دانش آموزان بین المللی تشکیل می دهند.

کلیه مدارس شبانه روزی انگلیس باید استانداردهای سختگیرانه دولت در مورد کیفیت آموزش، امکانات و شرایط مراقبت از دانش آموزان را رعایت نمایند. این موضوع یکی از دلایل اصلی سطح بالای کیفیت و امکانات رفاهی و آموزشی مدارس شبانه روزی انگلستان است که باعث گردیده دانش آموزان بین المللی از تجربه ای بسیار لذت بخش و آموزنده در ارتباط با تحصیل و زندگی در این مدارس بهره مند گردند.

این مطلب را از دست ندهید
کارشناسی ارشد در انگلستان

هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان

کلاس های درسی در مدارس خصوصی انگلستان نسبت به مدارس دولتی این کشور با تعداد دانش آموز کمتری برگزار می گردد، معمولا تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس های درسی مدارس خصوصی بین ۱۲ الی ۲۰ نفر می باشد. که این موضوع می تواند تمرکز اساتید این مدارس را در جهت ارائه هرچه بهتر دروس به دانش آموزان به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

منبع اصلی درآمد مدارس خصوصی انگلستان شهریه دریافتی از والدین دانش آموزان است، هزینه شهریه مدارس خصوصی انگلستان به صورت میانگین سالیانه بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند می باشد.

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان

بدون شک تحصیل در مدارس انگلستان از مزایای بی شماری برخوردار است و کوتاه ترین مسیر برای ورود به معتبرترین دانشگاه های انگلستان و حتی جهان می باشد.

مزایای تحصیل در مدارس انگلستان

استفاده از مدرن ترین امکانات آموزشی و رفاهی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه (افراد زیر ۱۸ سال)، زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان با استانداردهای بین المللی، آشنایی با فرهنگ های متنوع و … تنها بخشی از مزایای تحصیل در انگلستان است.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در انگلستان این مطلب را مطالعه نمایید: تحصیل در انگلستان

مزایای تحصیل فرزندان در انگلستان برای والدین

مزایای تحصیل در انگلستان تنها مختص به دانش آموزان نخواهد بود. در واقع والدینی که خود شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری را به انگلستان ندارند می توانند از طریق تحصیل فرزند خود به انگلستان مهاجرت نمایند و این یک مزیت قابل توجه برای والدین و قوت قلبی برای دانش آموزانی می باشد که از وجود والدین خود در انگلستان بهره مند خواهند بود. لازم به ذکر است جهت همراهی دانش آموزان بین المللی در انگلستان فقط یکی از والدین اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت.

برای آشنایی با سایر روش های مهاجرتی انگلستان این مطلب را مطالعه نمایید: مهاجرت به انگلستان

قوانین مدارس انگلستان

انگلستان دارای یک سیستم یکپارجه و مدرن است، از این رو اغلب قوانین در کلیه مدارس انگلستان به یک شکل اجرا می شود. در این بین برخی از مدارس انگلستان در شهرهای مختلف این کشور قوانین مختص به خود را دارند. برخی از این قوانین در رابطه با الزام استفاده دانش آموزان از یونیفورم مخصوص مدرسه و ساعات حضور در مدرسه می باشد. ولی برخی از مدارس قوانین نسبتاً عجیب و غریبی را در دستور کار خود قرار داده اند.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل پزشکی در انگلستان

 به عنوان مثال در ناتینگهام شایر انگلستان دانش آموزان برای پاسخ به سوال معلم اجازه بلند کردن دست خود را ندارند، به این خاطر که می گویند همیشه یک تعداد دانش‌آموزان مشخص این کار را انجام می دهند و این امر در یادگیری بقیه دانش‌آموزان تاثیر منفی دارد. در مدارس این شهر معلمین خودشان انتخاب می کنند که کدام دانش آموز به سوال پاسخ دهد. البته این طرح چندان مورد تایید والدین قرار ندارد. اغلب والدین اعتقاد دارند در این حالت، دانش‌آموزان همیشه استرس دارند که برای پاسخ ‌گویی سوالی که جواب آن را نمی دانند، انتخاب شوند. این در حالی است که کسی که پاسخ درست را می داند، فرصت جوابگویی ندارد.

در برخی دیگر از مدارس انگلستان داشتن دوست صمیمی در مدارس ممنوع است. این روش مورد تایید بسیاری از والدین، دبیران و روانشناسان قرار دارد. به این خاطر که وقتی دانش‌آموزان گروه‌های چند نفری از دوستان را تشکیل می‌دهند، بسیار شادتر خواهند بود و هیچ دانش‌آموزی نیز تنها نمی‌ماند. البته این طرح با انتقادهایی نیز همراه است. در تحقیقاتی در رابطه با رشد و پرورش کودکان ثابت شده، آن‌ دسته از دانش‌آموزانی که دوستان صمیمی برای خود دارند، به لحاظ ذهنی از سلامت بیشتری در طول زندگی برخوردار خواهند بود.

مدارس انگلستان در بین بهترین های جهان

مدارس انگلستان از لحاظ اعتبار و کیفیت آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی شهرت فراوانی دارند و از این حیث انگلستان در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد. کلیه مدارس انگلستان اعم از دولتی و خصوصی از امکانات آموزشی و رفاهی بسیار مناسبی برخوردار می باشند. در مدارس انگلستان هیچگونه تبعیضی بین دانش آموزان وجود ندارد و با تمرکز مدرسین روی نقاط قوت و تقویت نقاط ضعف دانش آموزان شرایط رشد ذهنی و پیشرفت تحصیلی کلیه دانش آموزان فراهم می باشد.

لیست ۱۵ مدرسه برتر در انگلستان

 • King’s College London Maths School
 • Magdalen College School
 • Brighton College
 • Westminster School
 • St Paul’s School
 • (King’s College School (KCS
 • Heathfield Community School
 • The Godolphin and Latymer School
 • City of London School For Girls
 • Oxford High School GDST
 • Queen Elizabeth’s School, Barnet
 • St Mary’s School Ascot
 • King Edward VI High School for Girls
 • The Perse School
 • City of London School
این مطلب را از دست ندهید
تحصیل پرستاری در انگلستان

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلستان

همانگونه که اشاره گردید دانش آموزان از هر کشوری می توانند در کلیه مقاطع تحصیلی انگلستان مشغول به تحصیل شوند، مهم ترین رکن برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان تامین کلیه هزینه های زندگی و تحصیل این عزیزان از سوی والدین می باشد. اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی دریافت نامه پذیرش از مدارس و مراکز آموزشی معتبر انگلستان می باشد. پس از دریافت نامه پذیرش افراد می تواند با تهیه دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

شرایط و مدارک مورد نیاز

لازم به ذکر است شروع سال تحصیلی در مدارس انگلستان از اواخر شهریور ماه می باشد. از این رو بهترین زمان برای اقدام جهت دریافت پذیرش از مدارس انگلستان و نهایتاً اخذ ویزای تحصیلی ۴ تا ۶ ماه قبل از شروع سال تحصیلی است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شامل موارد ذیل می باشد:

 • داشتن حداقل ۳ سال سن برای دانش آموزان.
 • نامه تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هم چنین سایر هزینه های زندگی به مدت ۱ سال.
 • دریافت نامه پذیرش از مدارس معتبر انگلستان
 • داشتن سوابق تحصیلی و توصیه نامه از مدرسه در صورت ادامه تحصیل.
 • داشتن قیم برای دانش آموزان در کشور انگلستان در صورتی که والدین آنها امکان همراهی فرزند خود را نداشته باشند.

چه کسی می تواند قیم دانش آموز باشد و وظایف فرد قیم چیست؟

دانش آموزانی که از همراهی والدین خود برخوردار می باشند نیازی به قیم ندارند، اما والدینی که شرایط همراهی فرزند خود در انگلستان را ندارند می بایست برای فرزند خود فردی را به عنوان قیم قانونی معرفی نمایند. فردی که صلاحیت سرپرستی دانش آموزان بین المللی را دارد می بایست شهروند انگلستان باشد، موقعیت شغلی مناسبی داشته باشد و به هیچ عنوان سوابق کیفری در کارنامه خود نداشته باشد. به طور کلی مسئولیت های قیم در قبال دانش آموز به شرح ذیل می باشد:

این مطلب را از دست ندهید
کار در انگلستان
ردیفمسئولیت های قیم در قبال دانش آموز
۱حاضر شدن در مدرسه هنگام ثبت نام
۲شرکت در جلسات دوره ای مدرسه
۳حاضر شدن در مدرسه در صورت بروز بیماری یا یک حادثه احتمالی برای دانش آموز

لازم به ذکر است برای والدینی که امکان همراهی فرزند خود را حین تحصیل در انگلستان ندارند و همچنین دوست و آشنایی در این کشور ندارند که به عنوان قیم قانونی فرزند خود معرفی نمایند جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا مدارس شبانه روزی انگلستان این مسئولیت را به عهده خواهند گرفت.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری کرد تحصیل در مدارس انگلستان مزایای بی شماری در پی دارد و علاوه بر پیشرفت تحصیلی قابل توجه مسیر ایده الی برای دست یابی به آینده ای درخشان برای دانش آموزان بین المللی می باشد.

انگلستان دارای معتبرترین مدارس و دانشگاه در اروپا و جهان می باشد که از بهترین امکانات آموزشی و رفاهی برخوردار هستند، از سوی دیگر تجربه زندگی در کشوری با بالاترین کیفیت زندگی، اقتصادی قدرتمند و استانداردهای بین المللی انگلستان را به محبوب ترین کشور اروپا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار  آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

سوال های متداول شما


این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در انگلستان
بله، برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان و سایر کشورها فرد متقاضی می بایست با ارائه نامه تمکن مالی اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد را دارد. برای کشور انگلستان معمولاً پرینت بانکی ۳ ماهه با موجودی مورد نیاز باید ارائه گردد.


بله، در صورتی که ویزای صادر نشود با ارسال نامه عدم صدور ویزا به مرکز آموزشی مورد نظر مبلغ پیش پرداخت شهریه عودت داده می شود، لازم به ذکر است در برخی از موارد درصد جزیی از مبلغ کسر می گردد.

مدارس شبانه روزی انگلستان به منظور اسکان دانش آموزان بین المللی منازلی را مشخص نموده اند که دانش آموزان در بدو ورود می توانند در این منازل ساکن شوند و از امکانات موجود استفاده نمایند.

خیر، طبق قوانین مهاجرتی انگلستان والدین فقط می توانند با ویزای توریستی بین ۳ تا ۶ ماه فرزند خود را در انگلستان همراهی نمایند، لازم به ذکر است در این مدت والدین اجازه کار یا تحصیل در انگلستان را نخواهند داشت.

این مطلب را از دست ندهید
روش های مهاجرت به انگلیس


دوره فایدیشن در انگلستان شامل یک دوره یک ساله است. در این دوره فرد علاوه بر زبان انگلیسی دروسی مانند زیست شناسی, شیمی, ریاضی, فیزیک, علوم اجتماعی و … را میگذراند، اگر شما تمایل به تحصیل در دوره فایدیشن را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشید ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.7/5 - (88 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  133 پاسخ به “تحصیل در مدارس انگلستان”

  1. محمد طاها رحیمی زاده گفت:

   معدلم در پایه ابتدایی از اول تا ششم همه خیلی خوب بود که به عنوان ۲۰ حساب میشه.در پایه هفتم حدودا ۱۹بود. پانزده ساله هستم . میخوام بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان بگیرم .بیزحمت کمکم کنید ممنونتون میشم و میخواستم بدونم مدرک های مختلف از جمله درسی و فعالیتی کمکی میکنه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان شانس زیادی برای اخذ بورسیه از ابتدا نخواهید داشت. باید با پرداخت شهریه وارد مدارس شده و پس از ۱ ترم تحصیل و اخذ معدل بالا درخواست کمک هزینه تحصیلی بدهید. با مکاتبه با مدارس انگلستان بنا بر تشخیص تیم پذیرش ممکن است کمک هزینه هایی هم از ابتدا به شما تعلق گیرد.

  2. حسام گفت:

   سلام ببخشید من ۱۷ سالم هست و کلاس یازدهم هستم رشته ریاضی میخواستم بدونم میشه برای مدارس انگلستان اقدام کنم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید با ثبت نام در مدارس انگلستان به تحصیلات خود در این کشور ادامه دهید. تمکن مالی برای تامین هزینه های لازم تحصیل و زندگی از پیش نیازهای تحصیل در مدارس انگلستان می باشد.

  3. راحیل گفت:

   سلام خسته نباشید من ۱۴ سالمه
   و زبان انگیلیسی هم در حدی میتونم صحبت کنم
   در شهریور ماه بخاطر دستگاهی که اختراع کردم قرار است به یکی از کشور ها برای کنفرانس بروم
   ایا مدارس انگلیستان با همچین شرایطی ثبت نام میکنن یا دعوت نامه برای ادامه تحصیل میدهند

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    شما می توانید به راحتی با ثبت نام در مدارس انگلستان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت نمائید. احتیاجی به دعوت نامه نخواهید داشت.

  4. باران گفت:

   سلام این سنی که ذکر کردید. قطعی است من دو پسر ۵ ساله دارم. با این حال امکانش نیست که به همراه یکی از والدین برای تحصیل به انگلستان برود.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    فرزندان می توانند به همراه یکی از والدین به انگلستان بروند و یا به تنهایی در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل کنند. اگر سوال شما این است که آیا می توانید با فرزندان به انگلستان بروید، بله می توانید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    فرزندان مبیتوانند برای تحصیل به مدارس انگلستان وارد شوند و یکی از والدین را هم با خود ببرند و برای فرزندان شما هم به همین منوال است. و یا می توانند بدون والدین وارد مدارس شبانه روزی انگلستان شوند.

  5. ابوالفضل حیدری گفت:

   سلام من ۱۴ سالمه در حال گذراندن سال تحصیلی ۹ هستم و معدلم بالای ۱۹ بوده و دوره های advance انگلیسی را پشت سر گذاشته ام و انگلیسی ام خوبه میتونم صحبت کنم و میخواهم در انگلستان یا کانادا مشغول تحصیل بشم و دارای فردی از فامیل هستم که مقیم انگلستان هست لطفا کمک کنید در رابطه با اقامت و تحصیل در انگلستان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل باید در مدارس انگلستان ثبت نام نمائید و ویزای تحصیلی در یافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس حاصل نمائید.

  6. محمد گفت:

   سلام من کلاس دهم تجربی هستم در حال گذراندن کتابtop notchهستم خواستم ببینم شرایط تحصیل تو لندن چجوریه؟بعد آیا آزمون میگیرن؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    قبل از ورود به مدارس از دانش آموزان بین المللی آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی گرفته می شود و در صورت کسب حد نصاب نمره مورد نظر می توانید به صورت مستقیم وارد مدارس این کشور شوید.

  7. AA گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   من ۱۵ سالمه ….. در حال تحصیل در مقطع نهم هستم…..در تیزهوشان درس میخونم……معدل هفتم و هشتم و نیم سال نهمم ۲۰ بوده و در آزمون های علمی کارنامه درخشانی داشتم….. در کارگاه های زیادی هم شرکت کردم……انگلیسیم هم خیلی خوبه ……. آیا میتونم بورسیه شم؟؟؟؟
   اگه نه شرایطش چیه؟؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به صورت معمول بورسیه به تحصیلات قبل دانشگاهی تعلق نمی گیرد ولی با توجه به شرایط قادر خواهید بود با مدارس مکاتبه کنید و درخواست تخفیف دهید. هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان بین ۱۵ تا ۲۵ هزار پوند در نظر گرفته می شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل در مدارس انگلستان تحصیل در مدارس انگلستان تحصیل در مدارس انگلستان تحصیل در مدارس انگلستان تحصیل در مدارس انگلستان

  شبکه های اجتماعی

  arrow up