تحصیل پزشکی در انگلستان


قطعاً تحصیل پزشکی در انگلستان به واسطه دانشگاه های فوق العاده معتبر و امکانات آموزشی ایده الی که این کشور در اختیار دارد، می تواند آینده ای تضمین شده همراه با موفقیت را برای متقاضیان به همراه داشته باشد. در واقع انگلستان در کلیه رشته های تحصیلی خصوصاً رشته های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی به عنوان یکی از قطب های تحصیلی در اروپا شناخته شده است.

از سوی دیگر رشته پزشکی در انگلستان از جمله مشاغل پر درآمد محسوب می شود که از وجه اجتماعی بسیار بالایی در جامعه نیز برخوردار است. امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و حتی جهان به همراه آینده شغلی بسیار درخشان تحصیل پزشکی در انگلستان را به یکی از پر تقاضا ترین رشته های تحصیلی در این کشور تبدیل نموده است. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین تحصیل پزشکی در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

به طور کلی پیش نیازهای تحصیل در انگلستان رشته پزشکی با توجه به شرایط افراد متقاضی کمی متفاوت خواهد بود، طبق قوانین سیستم آموزشی انگلستان دانشجویان بین المللی می توانند حتی قبل از دریافت دیپلم از سن ۱۶ سالگی برای تحصیل در دوره های مقدماتی رشته پزشکی اقدام نمایند.

همچنین افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند این فرصت را دارند که برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام نمایند. البته با این تفاوت که دوره مقدماتی رشته پزشکی برای افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند یا قبل از دریافت دیپلم قصد دارند اقدام نمایند ۲ ساله خواهد بود ولی برای افرادی که لیسانس علوم پایه دارند معمولاً این دوره مقدماتی ۱ ساله می باشد.

پزشکی در انگلستان یک رشته تحصیلی بسیار رقابتی است، در واقع اگر افراد از نمرات قابل توجهی برخوردار باشند و بتوانند علاقه و انگیزه خود را به پزشکی اثبات نمایند به راحتی می توانند وارد رشته پزشکی شوند. در حال حاضر برای تحصیل در مقطع تکمیلی رشته پزشکی، مدرک کارشناسی پزشکی با نمرات عالی و پیشینه شغلی موفق و همچنین تجربه کاری به میزان یک روز در هفته برای دوره ۶ ماهه در یک بیمارستان، آسایشگاه یا سایر محیط های مراقبتی نشان دهنده قصد و نیت فرد برای ورود به دانشکده پزشکی مورد نظر می باشد. آشنایی با سیستم خدمات درمانی انگلستان (NHS) و نحوه کارکرد آن برای متقاضیان بین المللی حیاتی خواهد بود.

نحوه ورود به رشته پزشکی در انگلستان

از آنجا که برای ورود به رشته پزشکی در انگلستان رقابت شدیدی وجود دارد، استانداردها و پیش نیاز های مورد نیاز جهت دریافت پذیرش برای تمامی مدارس پزشکی در انگلستان بسیار دقیق و حساس خواهد بود. مصاحبه پذیرش در دوره پزشکی نسبتاً سخت و دشوار می باشد، معمولاً در این جلسه مصاحبه سوالاتی در خصوص انگیزه فردی، سوابق کاری قبلی، علایق شخصی و همینطور توانایی فردی دانشجویان مطرح می شود. علاوه بر این موارد برخی از دانشکده های پزشکی انگلستان انتظار گذراندن آزمون UKCAT را نیز از دانشجویان دارند.

تحصیل پزشکی در انگلستان

پیش نیازهای ورود به رشته پزشکی در انگلستان

معمولاً کسب نمرات AAA در مقطع A-Level که شامل دروس شیمی یا زیست شناسی می شود، یا نمره ۳۸ در IB و نمره آیلتس ۷ آکادمیک برای تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی مورد نیاز می باشد.

همچنین افرادی که دوره تحصیلی ۱۲ ساله خود را با نمرات عالی گذرانده اند ولی مهارت های علمی و دانش زبان انگلیسی مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی پزشکی را ندارند،می توانند با گذراندن دوره پایه پزشکی، بیو مدیکال و علوم بهداشتی در کالج های انگلستان شرایط ورود به دوره های پزشکی را فراهم نمایند.

پس از دوره تحصیلی ۱ ساله اگر فرد حداقل نمره ۷۵% را کسب نماید و مصاحبه موفقی داشته باشد، وارد دوره ۶ ساله پزشکی می شود. همچنین اگر فرد نمره ۶۵% را کسب نماید، وارد دوره ۳ ساله علوم بیو مدیکال می شود. به طور کلی جهت ورود به رشته پزشکی در انگلستان ۳ روش اصلی وجود دارد که به شرح ذیل می باشند.

 • دوره GCSE
 • دوره A-Level
 • دوره Foundation

هریک از روش های فوق دارای شرایط متفاوتی برای ورود دانشجویان به رشته پزشکی می باشند. در واقع متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان با توجه به شرایط فردی خود می توانند بهترین روش را برای ورود به رشته پزشکی انتخاب نمایند.

تحصیل پزشکی در انگلستان

دوره GCSE

این دوره در واقع معادل ۲ سال اول تحصیل در دبیرستان می باشد، دانش آموزانی که فاقد مدرک زبان هستند اما تسلط نسبی به زبان دارند نیز می توانند وارد این دوره شوند و در دوره های زبان کالج یا دانشگاه شرکت نمایند. البته اولویت در صدور پذیرش و دریافت ویزا با دارندگان مدرک ایلتس ۴٫۵ به بالا می باشد. چنانچه کالج مورد نظر تشخیص دهد که دانش آموز متقاضی از سطح علمی قابل قبولی برخوردار نیست وی را ملزم به گذراندن دوره GCSE به مدت ۱ سال می نماید تا دروس پایه را بهتر فرا گیرد.

در واقع دوره GCSE برای افرادی است که آمادگی علمی لازم برای گذراندن دوره A-Level را ندارند، دروس زبان، ریاضی، شیمی، زیست شناسی و… از جمله دروسی هستند که دانش آموزان موظف به یادگیری آنها در این دوره می باشند. دانش آموزان می بایست پس از پایان دوره در آزمون های کتبی و شفاهی شرکت نمایند. سیستم نمره دهی در دوره GCSE از A تا G می باشد که اگر دانش آموزان نمره A تا C را در حداقل ۵ ماده درسی کسب نمایند وارد دوره ۲ ساله A-Level خواهند شد. لازم به ذکر است این دوره مختص افراد زیر ۱۷ سال می باشد.

نحصیل پزشکی در انگلستان

دوره A-Level

A-Level یک دوره تحصیلی ۲ ساله است که به نوعی می توان گفت معادل مقاطع تحصیلی سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد، این دوره معمولاً مناسب دانش آموزانی خواهد بود که دیپلم خود را دریافت نموده اند، دانش آموزان در این دوره می توانند برخی از واحدهای درسی را به صورت اختیاری انتخاب نمایند، در واقع دروسی که دانش آموزان در این دوره انتخاب می کنند بیانگر رشته ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند و هر چه نمرات دانش آموزان در این دوره بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه هایی که از رنکینگ بهتری برخوردار هستند بیشتر خواهد شد.

اغلب دانش آموزان ۲ الی ۴ عنوان درسی را در این کورس تحصیلی ۲ ساله می گذرانند. دانش آموزان با تحصیل در این دوره و کسب نمره های قابل توجه (A تا D) شانس تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان را خواهند داشت. لازم به ذکر است دانش آموزان برای ورود به دوره A-Level باید مدرک ایلتس ۵٫۵ داشته باشند البته برای افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند امکان اخذ پذیرش مشروط وجود دارد. در این صورت دانش آموزان با گذراندن دوره های زبان می توانند تسلط کافی در این زمینه را کسب نمایند.

دوره Foundation

Foundation یک دوره تحصیلی ۱ ساله است که افراد قادر خواهند پس از گذراندن این کورس تحصیلی و موفقیت در آزمون های مربوطه وارد دانشکده های پزشکی انگلستان شوند. در صورتی که متقاضیان بتوانند به ۷۵% سوالات پاسخ صحیح بدهند می توانند وارد دوره ۶ ساله پزشکی شوند و اگر موفق شوند به ۶۵% سوالات پاسخ صحیح بدهند می توانند وارد دوره کارشناسی بیو مدیکال شوند. دسته دوم این شانس را دارند تا در پایان تحصیل خود در دوره بیو مدیکال با گذراندن آزمون وارد دوره ۴ ساله پزشکی شوند. برای ورود به دوره Foundation باید ایلتس ۵ داشته باشید.

دوره Foundation در مقایسه با دوره A-Level مزایا و معایبی را در پی دارد. به عنوان مثال دوره Foundation کوتاه تر و ساده تر از دوره A-Level می باشد، از سوی دیگر هزینه های دوره Foundation به مراتب کمتر از دوره A-Level است، یکی از بزرگترین معایب دوره Foundation این است که داوطلبان پس از گذراندن این دوره با گزینه های محدودی مواجه خواهند شد و اکثر دانشکده های پزشکی در انگلستان دوره A-level را مبنای پذیرش خود قرار می دهند.

تحصیل پزشکی در انگلستان

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان

بدون شک هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان یکی از دغدغه های اصلی کلیه دانشجویان بین المللی به شمار می آید، از این رو دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با میزان هزینه های تحصیل و زندگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان بسته به دانشگاه و دوره مورد نظر متفاوت خواهد بود.

همچنین شهروندان انگلستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل پزشکی در انگلستان به مراتب هزینه های کمتری را نسبت به شهروندان سایر کشورها پرداخت می نمایند. به طور کلی میانگین هزینه های سالیانه تحصیل در دوره های مختلف پزشکی در انگلستان به شرح ذیل می باشد.

دوره تحصیلیدانشجویان بین المللیدانشجویان بومی و اتحادیه اروپا
A-level۸۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ پوند۰ الی ۱۰۰ پوند
Foundation۸۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ پوند۰ الی ۱۰۰ پوند
دوره اصلی پزشکی۲۰۵۹۰ الی ۴۰۰۰۰ پوند۷۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ پوند

آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان وجود دارد؟

دانشجو یانی که علاقه مند به تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان هستند، بایستی در نظر داشته باشند که هر ساله فقط تعداد محدودی از متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا که در خواست تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان را دارند، پذیرفته می‌شوند.

برای تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان، متقاضی نیازمند به داشتن مدرک دیپلم با معدل ۱۴به بالا و آیلتس ۴ می باشد و در صورت نداشتن مدرک زبان می‌تواند دوره های کالج را در دانشگاه های انگلستان بگذراند و پس از کسب نمره حد نصاب و قبولی در آزمون ورودی رشته پزشکی، به دانشگاه مورد نظر، برای تحصیل در رشته پزشکی، وارد شود. فرد متقاضی تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان باید تا سن نهایت ۲۵ سالگی اقدام کند.

اگر دانشجوی متقاضی تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان، در آمدش بیشتر از مبلغ ۲۲۰۰۰ پوند شود، بایستی وام های دانشجوی خود را پرداخت کند. این کمک هزینه در شروع هر ترم به متقاضی تحصیل رایگان در انگلستان پرداخت می‌شود. ولی در صورتی که کمک هزینه تحصیلی برای گذراندن زندگی باشد، مبلغ وام کاهش می یابد.

کمک هزینه ی تحصیل گذران زندگی ، برای کمک در پوشش تامین هزینه‌های زندگی برای متقاضی در دانشگاه که در حال اشتغال به تحصیل می باشد، طراحی شده و اگر درآمد دانشجو ۲۷۰۰۰پوند باشد، قادر خواهد بود ۳۵۰۰۰ پوند در هر سال در یافت کند.

برترین دانشگاه های پزشکی در انگلستان

برای انتخاب بهترین دانشگاه های پزشکی فاکتورهای مختلفی را می بایست مورد ارزیابی قرار داد، معمولاً تعداد پرسنل و دانشجویان دانشگاه ها، جوایز علمی کسب شده توسط دانشگاه، امکانات آموزشی، قدمت و شهرت و … ملاک اصلی انتخاب دانشگاه های برتر در رشته های مختلف می باشند.

بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS و همچنین اطلاعات انتشار یافته از مجله تایمز از لحاظ اعتبار دانشگاهی انگلستان همواره در بین ۳ کشور برتر جهان قرار دارد. خصوصاً دانشگاه های آکسفورد و کمبریج انگلستان طی سالهای اخیر جزو ۵ دانشگاه برتر جهان در زمینه پزشکی قرار گرفته اند. در این بخش از مطلب با دانشگاه های برتر پزشکی در انگلستان آشنا خواهیم شد.

تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشگاه آکسفورد

آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان است. تاریخی دقیق از تاسیس این دانشگاه وجود ندارد، اما طبق اسناد و شواهد موجود از سال ۱۰۹۶ روند آموزشی در این دانشگاه دایر بوده است. آکسفورد از جمله پرافتخارترین دانشگاه های جهان به شمار می آید بیش از ۴۶ نفر از دانشجویان و اساتید این دانشگاه موفق به کسب جوایز نوبل شده اند، همچنین ۲۶ نخست وزیر انگلستان، بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای مجلس عوام، بیش از ۵۰ برندهٔ مدال المپیک ورزشی و بیش از ۳۰ نفر از رهبران سیاسی دنیا از دیگر کشورها نیز در بین دانش ‌آموختگان این دانشگاه قرار دارند.

از سوی دیگر دانشگاه آکسفورد از بهترین و مدرن ترین امکانات آموزشی برخوردار است، این دانشگاه دارای بزرگترین و غنی ترین کتابخانه در کل بریتانیا می باشد، بیش از ۱۱ میلیون جلد کتاب (شامل ۸۰۰۰۰ نشریه الکترونیکی) در۳۰ کتابخانه گردآوری شده است، که در این بین ۲ کتابخانه مطالعات پزشکی و بالینی مربوط به رشته های پزشکی می باشند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ تاسیس گردیده، این دانشگاه پس از آکسفورد به عنوان دومین دانشگاه قدیمی بریتانیا محسوب می شود، از این رو به دانشگاه باستان نیز شهرت دارد. دانشگاه کمبریج بین ۵ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و عضو گروه دانشگاهی راسل است. کمبریج از ۳۱ دانشکده خودگردان تشکیل شده که همگی تحت یک پرچم واحد به نام کمبریج، قرار دارند. لازم به ذکر است دانشگاه کمبریج بیشتر از هر دانشگاه دیگری موفق به کسب جوایز نوبل شده است.

دانشگاه کمبریج نیز مانند رقیب خود آکسفورد از امکانات آموزشی بسیار فوق العاده ای برخوردار می باشد، در واقع کمبریج یکی از کامل ترین و مجهزترین مجموعه کتابخانه ها را در کل اروپا دارد، کمبریج مجموعاً ۱۱۴ کتابخانه دارد که کتابخانه دانشگاه کمبریج به عنوان کتابخانه مرکزی و محل تحقیقات محسوب می شود و به تنهایی بیش از ۸ میلیون جلد کتاب دارد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن در سال ۱۹۰۷ تاسیس شده است و به طور رسمی به عنوان کالج علوم، فناوری و پزشکی امپریال شناخته می‌شود. امپریال عضو گروه راسل می باشد و همواره در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. محوطه اصلی دانشگاه در کنزینگتون جنوبی واقع شده است. امپریال به چهار دانشکده علوم، مهندسی، پزشکی و کسب و کار تقسیم شده است. تاکید دانشگاه بر تکنولوژی در حال ظهور و کاربرد عملی آن است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان

انگلستان دارای معتبرترین دانشگاه ها در اروپا و حتی جهان می باشد، دانشگاه های انگلستان در اغلب رشته های تحصیلی موفق به کسب جوایز علمی فراوانی شده اند و به مدرن ترین امکانات آموزشی مجهز هستند. از این رو اغلب دانشگاه های انگلستان در رشته پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. در حال حاضر لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در انگلستان به شرح ذیل می باشد:   

لیست دانشگاه های مورد تایید ایران در انگلستان

 • Anglia Ruskin University
 • Aston University
 • Bangor University
 • Birkbeck, University of London
 • Bournemouth University
 • Brighton and Sussex Medical school
 • Brunel University London
 • Cardiff University
 • Coventry University
 • De Montfort University
 • Durham University
 • Edinburgh Napier University
 • Glasgow Caledonian University
 • Imperial College London
 • Keele University
 • King’s College London
 • Kingston University
 • Lancaster University
 • Liverpool John Moores University
 • liverpool school of tropical medicine
 • London School of Hygiene and Tropical Medicine
 • Manchester Metropolitan University
 • Middlesex University
 • Newcastle University
 • Northumbria University
 • Nottingham Trent University
 • Open University
 • Oxford Brookes University
 • Plymouth University
 • Queen Mary University of London
 • Queen’s University Belfast
 • Robert Gordon University
 • Royal Holloway, University of London
 • St.George’s, University of London
 • Swansea University
 • The University of Exeter
 • The University of Manchester
 • The University of Sheffield
 • The University of Warwick
 • UCL(University College London)
 • Ulster University
 • University Kent
 • University of Aberdeen
 • University of Andrews
 • University of Bath
 • University of Birmingham
 • University of Bradford
 • University of Brighton
 • University of Bristol
 • University of Cambridge
 • University of Central Lancashire
 • University of Dundee
 • (University of East Anglia(UEA
 • University of Edinburgh
 • University of Essex
 • University of Glasgow
 • University of Greenwich
 • University of Hertfordshire
 • University of Huddersfield
 • University of Hull
 • University of Leeds
 • University of Leicester
 • University of Lincoln
 • University of Liverpool
 • University of Nottingham
 • University of Oxford
 • University of Salford
 • University of Southampton
 • University of Stirling
 • University of Strathclyde
 • University of Surrey
 • University of Sussex
 • niversity of the West of England
 • University of the West of Scotland
 • University of Westminster
 • University of Wolverhampton
 • University of York
 • University Portsmouth
 • University Reading

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلستان

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب دانشگاه مورد نظر جهت ادامه تحصیل در انگلستان علاوه بر هزینه ها و امکانات دانشگاه ها مورد تایید بودن دانشگاه مورد نظر از سوی وزارت علوم ایران می باشد. در واقع افرادی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در انگلستان به کشور برگردند و مشغول به کار شوند می بایست در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحصیل کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به ۳ گروه تقسیم می شوند، دانشگاه های ممتاز (گروه الف)، دانشگاه های خوب (گروه ب) و دانشگاه های متوسط (گروه ج) به طور کلی برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به شرح ذیل می باشد:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم (گروه الف)

 • Cardiff University
 • Heriot-watt University
 • Durham University
 • Lancaster University
 • Imperial college London
 • London business school
 • Goldsmiths,University of London
 • Keele University
 • University of stirling
 • University of Salford

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم (گروه ب)

 • Aston University
 • Bangor University
 • Kingston University
 • Glasgow University
 • Middlesex University
 • Royal agricultural University
 • University of Hull
 • University of Ulster

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم (گروه ج)

 • Anglia Ruskin University
 • Bath spa university
 • Birmingham City University
 • London Metropolitan University
 • Leeds Trinity University
 • Liverpool Hope University
 • Robert Gorden University
 • University of Chichester
 • University of Chester

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

برای ورود به رشته دندانپزشکی متقاضیان می بایست دوره های پیش نیاز (A-level، Foundation یا GCSE) را با نمرات بالا در سطح A سپری نمایند، زیرا رشته پزشکی در انگلستان با توجه به تقاضای فراوانی که دارد بسیار رقابتی می باشد.

برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک در انگلستان متقاضیان می بایست ۵ سال در دانشکده های پزشکی انگلستان مشغول به تحصیل باشند و ۱ الی ۲ سال تحت نظارت مشغول به فعالیت شوند. دانشجویان رشته دندانپزشکی می بایست آمادگی لازم برای فراگیری آناتومی بدن انسان و بیماری های دهان و دندان را داشته باشند. از سوی دیگر فراگیری کلیه روش های درمان و تغیر تئوری بیماری به همراه به روز رسانی اطلاعات افراد حتی پس از اتمام تحصیلات امری ضروری محسوب می شود.

هزینه های تحصیل رشته دندانپزشکی در انگلستان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا سالیانه بین ۲۱ الی ۴۰ هزار پوند خواهد بود، البته امکان دریافت کمک های مالی از طرف دانشگاه برای متقاضیان رشته دندانپزشکی وجود خواهد داشت. به طور کلی رشته دندانپزشکی در انگلستان از ۳ مرحله تشکیل می شود که به شرح ذیل می باشد:

 • آموزش دندانپزشکی کارشناسی
 • آموزش دندانپزشکی دکتری
 • توسعه مداوم حرفه ای
انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط تحصیل تخصص پزشکی در انگلستان

برای تحصیل در مقطع تخصص پزشکی متقاضیان می بایست دوره ۵ الی ۶ ساله پزشکی را سپری نموده و مدرک پزشکی را اخذ کرده باشند، تحصیل در مقطع تخصص پزشکی با توجه به رشته مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود ولی به طور کلی طول دوره تخصص پزشکی در انگلستان معمولاً ۵ الی ۶ سال است، که شامل یک دوره ۲ ساله تمرین عمومی و آموزشی (GP) و یک دوره ۳ الی ۴ ساله آموزش پیشرفته می باشد.

متقاضیان تخصص پزشکی در انگلستان پس از گذراندن دوره مربوطه موفق به دریافت گواهینامه (GMC) خواهند شد و می توانند به شورای متخصصان پزشکی انگلستان (CCT) وارد شوند. در حال حاضر مدت زمان دوره های پزشکی در رشته های مختلف به شرح ذیل می باشد:

 1. پزشکی: برنامه ۵ الی ۶ ساله
 2. دامپزشکی: برنامه ۶ ساله
 3. دندانپزشکی: برنامه ۵ تا ۶ ساله
 4. داروسازی: برنامه ۵ تا ۶ ساله
 5. پرستاری: برنامه ۳ تا ۴ ساله
 6. فیزیوتراپی: برنامه ۳ تا ۴ ساله
 7. تخصص پزشکی: برنامه ۵ الی ۶ ساله

نتیجه گیری

قطعاً تحصیل پزشکی در انگلستان مزیت های فراوانی در پی دارد. در واقع دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل رشته پزشکی در انگلستان را دارند، علاوه بر تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان و اخذ مدارک دانشگاهی فوق العاده معتبر، پس از اتمام دوره تحصیلی از موقعیت های شغلی ایده ال با درآمدهای بسیار بالا برخوردار خواهند بود.

از سوی دیگر امکان اخذ اقامت دائم انگلستان برای فرد متقاضی و خانواده وی وجود خواهد داشت. در نگاه اول شاید هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان کمی افراد را دچار تردید کند، اما با توجه به امکان دریافت کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی متنوع که از سوی دانشگاه ها ارائه می گردد، و همچنین اجازه کار حین تحصیل به فرد دانشجو و اجازه کار تمام وقت به همسر وی نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

سوال های متداول شما

برای تحصیل پزشکی در انگلستان حداقل مدرک زبان مورد نیاز ایلتس ۷ آکادمیک می باشد، توجه داشته باشید هیچ کدام از اسکیل های شما نباید کمتر از ۶٫۵ باشد.
خیر، برای تحصیل پزشکی در انگلستان مستلزم پرداخت شهریه خواهید بود، البته بعد از ورود به دوره اصلی پزشکی اگر دانشجویان پیشرفت تحصیلی خوبی داشته باشند به صلاحدید استادید و دانشگاه امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی وجود خواهد داشت.
بله، برای دریافت پذیرش در رشته کارشناسی افراد ملزم به گذراندن دوره های پیش نیاز و قبولی در آزمون مربوطه می باشند. دوره اصلی رشته دامپزشکی در انگلستان معمولاً ۶ ساله می باشد.
شرط اصلی دریافت پذیریش از دانشگاه های انگلستان برای رشته پزشکی قبولی در آزمون دوره های پیش نیاز با نمرات بالا (سطح A) می باشد.
به طور کلی اغلب دانشگاه های انگلستان در رشته پزشکی از امکانات بسیار مدرنی برخوردار می باشند، ولی دانشگاه هایی نظیر آکسفورد، کمبریج، امپریال کالج لندن، ادینبرگ، لیورپول و منچستر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و پرستاری در انگلستان هستند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.5/5 - (2 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up