رایگان شدن تمام مشاوره های حضوری به مدت یک ماه!!!! با مجموعه تماس بگیرید! خبر ویژه

دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه های برتر کشور اسپانیا

تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا، کشوری با امکاناتی مانند ساحل های زیبا، فستیوال های محلی و معماری، شهرهای پرجنب و جوش باید برای خیلی از دانشجویان بین المللی جذاب باشد. از جمله دانشگاه های اسپانیا می توان به دانشگاه مستقل بارسلونا، دانشگاه بارسلونا، دانشگاه مستقل مادرید، دانشگاه UCM مادرید و دیگر دانشگاه ها اشاره کرد.

۱)دانشگاه مستقل بارسلونا (Universitat Autònoma de Barcelona)

دانشگاه مستقل بارسلونا (UAB) که در نزدیکی شهر بارسلونای کشور اسپانیا واقع شده در سال ۱۹۶۸ تاسیس شد. این دانشگاه بر پایه ۴ اصل بنا شد: آزادی در انتخاب گروه مدرس، پذیرش برای همه دانشجویان ( در تعداد محدود)، آزادی در بوجود آوردن برنامه های درسی و آزادی در اداره سرمایه دانشگاه. دانشگاه مستقل بارسلونا در حدود ۴۰،۰۰۰ دانشجو می پذیرد، همچنین بیش از ۳،۶۰۰ نفر کارمند آکادمیک و تحقیقاتی دارد. این دانشگاه یک موسسه پیشرو در پژوهش و پرورش می باشد.

دانشگاه مستقل بارسلونا شامل ۵۷ دپارتمان در زمینه های علوم انسانی، حیات و علوم اجتماعی می باشد که در ۱۳ دانشکده پخش شده اند که عبارتند از دانشکده علوم زیست، ارتباطات، اقتصاد و تجارت، آموزش، حقوق، داروسازی، فلسفه و هنر، علوم سیاسی و اجتماعی، روانشناسی، مترجمی، دامپزشکی و دانشکده مهندسی.

این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه اسپانیا و همچنین رتبه ۱۷۶ ام جهان در سال ۲۰۱۲ توسط سیستم ارزش دهی جهانی دانشگاه ها ارزیابی شد.

۲)دانشگاه بارسلونا (Universitat de Barcelona – UB)

از دیگر دانشگاه ها برای تحصیل در اسپانیا، دانشگاه بارسلونا، می باشد که در همین شهر در سال ۱۴۵۰ میلادی تاسیس شد. با داشتن حدود ۷۵ برنامه در مقطع لیسانس، ۳۵۳ برنامه در مقطع فوق لیسانس و ۹۶ برنامه در مقطع دکترا و همچنین داشتن حدود ۶۴،۰۰۰ دانشجو، جزء بهترین دانشگاه های اسپانیا به شمار می آید.

دانشگاه بارسلونا شامل ۱۹ دانشکده به نام های زیست شناسی، شیمی، دندانپزشکی، تجارت و اقتصاد، آموزش، هنر، تاریخ و جغرافی، زمین شناسی، حقوق، کتابداری و علوم انفورماتیک، ریاضی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، فلسفه، زبان، فیزیک و روانشناسی می باشد.

لازم به ذکر است رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ ، ۱۴۸ جهانی و در ۲۰۱۲، ۱۸۷ جهانی بوده است.

۳)دانشگاه مستقل مادرید (Universidad Autónoma de Madrid)

یکی دیگر از دانشگاه های اسپانیا، دانشگاه مستقل مادرید می باشد که از جمله برترین دانشگاه های اسپانیا  که به UAM نیز معروف است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ و همزمان با دانشگاه مستقل بارسلونا تاسیس شد. این دانشگاه شامل ۵۹ دپارتمان مختلف و ۸ مرکز تحقیقاتی می باشد که در ۸ دانشکده مختلف آن جای گرفته اند.

دانشکده فلسفه و هنر، حقوق، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، علوم، پزشکی، روانشناسی و دانشکده پلی تکنیک از دانشکده های دانشگاه مستقل مادرید می باشند.

UAM شامل بیش از ۳۲،۰۰۰ دانشجوی لیسانس و حدود ۴،۰۰۰ دانشجو در مقطع فوق لیسانس می باشد. دانشگاه مستقل مادرید در سیستم ارزیابی دانشگاه جهانی رتبه ۲۰۶ را در سال ۲۰۱۲ به خود اختصاص داد.

۴)دانشگاه UCM مادرید (Universidad Complutense de Madrid)

دانشگاه UCMمادرید یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در سال میلادی۱۲۹۳ با نام دیگری در شهر مادرید تاسیس شد. این دانشگاه با داشتن بیش از ۸۶،۰۰۰ دانشجو و ۹،۵۰۰ کارمند، بزرگترین دانشگاه اسپانیا و همچنین همیشه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های اسپانیا شناخته شده است.

دانشگاه UCM دانشمندان، نویسندگان، تاریخ دانان و فلاسفه برجسته زیادی را در طول تاریخ خود به جهان معرفی کرده است. همچنین تا کنون ۷ فارغ التحصیل این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

این دانشگاه در حال حاضر ۸۰ رشته تحصیلی را در ۲۶ دانشکده مختلف پوشش می دهد. از دانشکده های این دانشگاه می توان به هنر، بیولوژی، شیمی، توریزم، دندانپزشکی، علوم اقتصاد و تجارت، آی تی و کامپیوتر اشاره کرد.

دانشگاه UCM رتبه ۲۲۶ جهانی را در سال ۲۰۱۲ کسب کرد.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (Universitat Politècnica de Catalunya)

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *