رشته پرستاری در انگلستان

 رشته پرستاری در انگلستان

رشته پرستاری در انگلستان یکی از مطرح ترین و پردرآمدترین مشاغل در این کشور می باشد که همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. سالانه افراد بسیار زیادی از سراسر جهان به منظور کار و تحصیل در رشته پرستاری به سوی کشور انگلستان رهسپار می شوند.

دانشجویان بین المللی که تمایل دارند در زمینه پرستاری تحصیل کنند می توانند در دوره های لیسانس و فوق لیسانس ثبت نام کرده و تحصیلات تکمیلی خود را انجام دهند. متقاضیان پس از گذراندن این دوره های تکمیلی می توانند در رشته پرستاری وارد بازار کار شوند.

دوره های تحصیلی رشته پرستاری در انگلستان عموماً چهار سال است و دانشجویان در حین تحصیل با انواع و روش های مختلف پرستاری آشنا می شوند و فعالیت هایی از قبیل برگزاری سمینارها، جلسات علمی و سخنرانی ها را تجربه می کنند.

زندگی برای پرستاران در انگلیس هنگامی که در زمینه کاری خود حرفه ای تر می شوند روند بسیار خوبی خواهد داشت. پرستاران در ابتدا شروع کار درآمد ۳۰۰۰ دلاری خواهند داشت و پس از آنکه سابقه کارشان افزایش یافت به درآمد ۴۳۰۰۰ دلار هم می رسند.

شرایط ورود رشته پرستاری

رشته پرستاری جزء حساس ترین و رقابتی ترین رشته های تحصیلی در انگلستان محسوب می شود و افراد متقاضی می بایست از نظر دانش، اطلاعات، مهارت و توانایی در سطح بسیار بالایی قرار بگیرند.

برای ورود به رشته پرستاری دانشجویان می بایست دارای مدرک دیپلم بوده و در دروس مربوطه نمرات بالایی داشته باشند. داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵-۷ از ملزومات ورود به رشته پرستاری در انگلستان است.

شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس

پرستارانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای کار در کشور انگلیس را دارند باید از طریق هیئت نظارتی شورای پرستاری (NMC) در برنامه های پرستاری (ONP) ثبت نام کنند. این سازمان پس از ارزیابی مدارک پرستاری در صورت مطابقت این مدارک با استانداردهای موجود در کشور انگلستان، مراحل رجیستری افراد صورت می گیرد.

۱-مراحل رجیستری و مدارک مورد نیاز

ابتدا متقاضی می بایست فرم درخواست ثبت نام را پر کرده و مدارک مورد نیاز مانند کارت عضویت پرستاری، کپی مدرک تحصیلی، کپی شناسنامه، گواهی سوابق کاری، گواهی و مدارک مربوط به گذراندن کارورزی و مدرک آیلتس را ارسال نمایند. پس از ارسال مدارک می بایست هزینه های ارزیابی درخواست پرداخت شود.

۲-مراحل ارزیابی مدارک

مرحله ارزشیابی مدارک که عموماً حدود سه ماه یا بیشتر طول می کشد.

۳-مراحل تصمیم گیری

پس از ارزشیابی مدارک توسط سازمان (NMC)، متقاضیان به سه گروه تقسیم می شوند:

• متقاضیانی که درخواست آنها پذیرفته می شود.
• متقاضیانی که درخواست آنها رد می شود.
• متقاضیانی که درخواست آنها مشروط به گذراندن یک دوره عملی یا کارآموزی ۳ الی ۶ ماهه است.

بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته پرستاری

دانشگاه لیورپول، دانشگاه ادینبرو، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه سو آن سی، دانشگاه هادرزفیلد

مشاغل موجود در رشته پرستاری

پرستاران این امکان را دارند که در چهار حوزه و زیر شاخه فعالیت کرده و به صورت تخصصی تر دوره های خود را بگذرانند. این ۴ زمینه شامل:

• پرستاری افراد بزرگسال
• پرستاری از افرادی که دچار اختلالات ذهنی هستند و مشکلات روانی دارند.
• پرستاری از افرادی که دچار اختلالات یادگیری هستند.
• پرستاری از کودکان

بورسیه تحصیلی

اگر شخصی دارای رزومه خیلی قوی در زمینه تحصیل و سوابق کاری باشد این امکان برای شخص وجود دارد که در این کشور بورسیه تحصیلی داشته باشند.

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، شما را در تمامی مراحل مهاجرت یاری می نماید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *