پادکست مقاله کار در آمریکا

شرایط کار در آمریکا

Working conditions in America

برای کار در آمریکا شما باید مجوز زندگی و کار در ایالات متحده را داشته باشید یا به عبارت دیگر، گرین کارت یا ویزای کاری معتبر داشته باشید. با هر یک از این موارد، درهای بازار کار آمریکا برای شما باز می شود.

بخش خدمات ستون اصلی اقتصاد ایالات متحده است. تقریباً ۸۰٪ از کل کارمندان در بخش خدمات مشغول به کار هستند. این شامل تجارت، حمل و نقل، تجارت بیمه، رسانه، بانکداری و همچنین بخش های آموزش، ارتباطات و اطلاعات می شود.

دومین بخش بزرگ در کشور آمریکا صنعت است. به عنوان مثال ایالات متحده در صنایع برتر و مهندسی و حمل و نقل در صدر قرار دارد. ایالات متحده همچنین در صنعت تراشه و نرم افزار، بخش شیمیایی، فناوری پزشکی، تولید نفت و گاز طبیعی و همچنین در صنعت مواد غذایی صدرنشین است.

بازار کار در آمریکا رو به افزایش و در حال تغییر است. در حال حاضر نرخ رشد شغل ملی ۱٫۲ درصد است، اما در برخی از مناطق مانند ویلیامسون، تنسی می تواند تا ۵ درصد نیز برسد. دفتر آمار کار پیش بینی می کند که سریعترین مشاغل در حال رشد تا سال ۲۰۲۴ به شرح زیر می باشد.

 • تکنسین های توربین بادی
 • دستیاران کاردرمانی
 • دستیاران فیزیوتراپی
 • دستیاران بهداشت خانه
 • غواصان تجاری

قوانین کار در آمریکا چگونه است؟

افراد قادر خواهند بود در کشور آمریکا به صورت تمام وقت یا نیمه وقت مشغول به کار شوند. مفهوم کار تمام وقت در کشور آمریکا، ۴۰ ساعت در هفته تعیین گشته است. بصورت کلی قانون کار در آمریکا بیان گر این موضوع می باشد که افراد از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر مشغول به کار هستند.

لازم بذکر است که نمی توان یک قانون کلی را به تصویب رساند و برخی از شرکت های تولید محتوا ساعت های دیگری را برای کار در آمریکا تعیین می کنند. با توجه به آمار های منتشر شده یک سوم آمریکایی ها بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند.

حقوق و مزایا

حقوق و دستمزد تنها یکی از مؤلفه های پیشنهاد شغلی است، اما حداقل برای آمریکایی ها،  مهمترین آنها به شمار می آید. هزینه زندگی در آمریکا خصوصاً در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، متقاضیان کار از حقوق و دستمزد مناسبی در این کشور برخوردار می باشند. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت ۷٫۲۵ دلار است، اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری دارند.

امنیت شغلی

قوانین حمایت از کار در آمریکا به اندازه سایر کشورهای اقتصاد پیشرفته، قوی نیست. این بدان معناست که شرکت ها می توانند با محدودیت های کمتری کارمندان را استخدام و اخراج کنند، این امر باعث ایجاد بازار کار منعطف اما امنیت کمتر برای نیروی کار بین المللی شده است. با این حال، این نیز بسته به شغل شما متفاوت خواهد بود. برخی از حرفه ها مانند دندانپزشکان، وکلا، روانشناسان و آمارگیران از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند.

مراحل اقدام برای ویزای کار آمریکا

مراحل اقدام برای ویزای کار در آمریکا در ابتدا با پیدا کردن پیشنهاد شغلی شروع می شود. در این بخش که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تهیه و تنظیم گردیده است، به مراحل اقدام و آمادگی برای مراجعه به سفارت اشاره می کنیم.

پیدا کردن شغل

مهم ترین بخش برای کار در آمریکا، پیدا کردن شغل مورد نظر می باشد. به موجب قوانین موجود در کشور آمریکا، کارفرمایان تمایل به جذب نیروی کار کشور خود را دارند. برای دریافت پیشنهاد شغلی باید مهارت ویژه ای را ارائه دهید.

سایت های کاریابی کمک شایانی به داوطلبان کار در آمریکا می کند. در ادامه به چند سایت کاریابی اشاره می نماییم.

آماده سازی مدارک

بصورت معمول مراحل اخذ ویزای کار در آمریکا به شرح زیر می باشد و افراد با سپری کردن این مراحل می توانند به این مهم دست پیدا کنند.

 1. پیدا کردن کارفرمای معتبر (جاب آفر آمریکا)
 2. اقدامات لازمه برای اخذ مجوز PERM از اداره کار
 3. اثبات توانایی مالی کارفرما از طریق ارائه حساب های مالی
 4. اثبات نبود نیروی کار مورد نظر در کشور آمریکا
 5. آماده سازی مدرک برای ارسال به اداره مهاجرت (دعوت نامه کاری آمریکا)
 6. وقت سفارت (سفارت آمریکا)
 7. مصاحبه با آفیسر
 8. اخذ ویزا کار آمریکا

اقدام برای اخذ ویزا

اگر بین ۱۴ تا ۷۹ سال را داشته باشید ملزم به شرکت در مصاحبه سفارت می باشید. هزینه های پردازش ویزای کار در آمریکا ۱۹۰ دلار است. برای مراجعه به سفارت تمام مدارک عنوان شده را در تاریخ مشخص و تعیین گشته به همراه داشته باشید.

در طی مصاحبه ویزا، یک افسر کنسولی تعیین می کند که آیا شما برای دریافت ویزا واجد شرایط هستید یا خیر، اگر چنین باشد، کدام دسته ویزا بر اساس هدف سفر شما مناسب است. از سوالات معمول در روز مصاحبه می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 1. دلیل شما برای سفر به آمریکا چیست؟
 2. همراهان شما برای ورود به آمریکا چه کسانی هستند؟
 3. چه مدت قصد اقامت در آمریکا را دارید؟
 4. در کدام ایالت و شهر آمریکا خواهید بود؟

آمادگی متقاضیان در روز سفارت، تاثیر بسزایی برای افزایش شانس ویزای کار آمریکا خواهد داشت.

شرایط دریافت اقامت آمریکا

پس از اخذ ویزای کار آمریکا، مراحل اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا به جریان می افتد. این نکته بدین معناست که متقاضیان قادر خواهند بود در صورت احراز شرایط مورد نظر از جمله پرداخت مالیات و حضور مستمر، اقامت آمریکا را دریافت کرده و به ادامه زندگی در این کشور بپردازند.

در ابتدای کار، کارفرمایان فرم I-140 را برای جذب نیروی کار بین المللی پر کرده و به انضمام مدارک کاری به اداره مربوطه ارسال می نمایند. پس از تایید دادخواست کارفرما، نیروی کار بین المللی از طریق فرم I-485 درخواست اقامت دائم یا تنظیم وضعیت را ارسال می کنند. به طور معمول بازه زمانی رسیدگی به پرونده های گرین کارت از طریق ویزای کار ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد.

برای اطلاع از روش های موجود کسب اقامت آمریکا، مقاله اقامت آمریکا را مطالعه فرمایید.

آیا گرفتن ویزای آمریکا امکان پذیر است؟

متقاضیان برای کار در آمریکا قادر خواهند بود با توجه به شرایط مورد نظر نوع ویزای خود را انتخاب نمایند. روش های متفاوتی برای کار در آمریکا پیشروی متقاضیان ورود به این کشور میسر می باشد. از همین رو شانس افراد برای کار در این کشور افزایش می یابد.

دسته H

به طور کلی، این ویزاها بر اساس پیشنهاد ویژه ای از کارفرمایان در آمریکا است و ویزای H دارای ۶ زیر مجموعه می باشد. این بدان معناست که نوع ویزا به نوع کار انتخابی بستگی دارد.

 • H-1B: کارگران مشاغل تخصصی مانند وکلا، حسابداران، پزشکان، پرستاران، معلمان و دانشمندان
 • H-1C: پرستاران ثبت نام شده
 • H-2A: کارگران کشاورزی فصلی، مثلاً برداشت محصول یا سایر مشاغل کوتاه مدت در مزارع
 • H-2B: کارگرانی که مشاغلی را پر می کنند که توسط شهروندان یا ساکنان ایالات متحده امکان پذیر نیست
 •  H-3: کارآموزان برای آموزش ضمن کار یا تجربه کار در یک زمینه (مانند کشاورزی، تجارت، ارتباطات، امور مالی، دولت، حمل و نقل یا حرفه ها)
 • H-4: خانواده دارندگان ویزای فوق

دسته L

افراد شاغل در خارج از کشور که به یک شعبه، شرکت تابع، وابسته یا شریک سرمایه گذاری مشترک در همان شرکت در آمریکا منتقل می شوند (که حداقل باید ۵۰ درصد متعلق به یک شرکت خارجی باشد) می توانند برای ویزای L اقدام نمایند. دو نوع کارمند وجود دارند که می توانند برای ویزای L1 حمایت مالی شوند:

 • مدیران L1A
 • کارمندان با دانش تخصصی L1B

دسته O

ویزاهای دسته O1 برای افرادی است که توانایی فوق‌العاده در زمینه هنر، تجارت، ورزش، علوم و آموزش نشان می دهند. ویزاهای O2 به کارکنان پشتیبانی و خدمه دارندگان O1 (به عنوان مثال خدمه تلویزیونی) صادر می شود.

دسته P

ویزای رده P شامل گروه های سرگرمی و ورزشکارانی است که تحت توانایی فوق‌العاده ویزای دسته O واجد شرایط کار در آمریکا نیستند. این برای ورزشکاران خارجی است که به صورت انفرادی در سطح بین المللی شناخته شده و برای افرادی که بخشی از یک گروه سرگرمی هستند.

دسته Q

ویزاهای رده Q برای افرادی است که در برنامه های بین المللی مبادله فرهنگی که باید در یک مدرسه، موزه یا تجارت انجام شوند. با استفاده از این ویزا قادر خواهند بود از طریق شرکت در یک برنامه مبادله بین المللی، برای آموزش های عملی و اشتغال (به عنوان مثال به اشتراک گذاشتن تاریخ، فرهنگ، سنت های کشور خود) وارد کشور آمریکا شوند.

چالش ویزای کار آمریکا

با توجه به روش های متنوعی که دولت آمریکا برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است، همچنان اخذ ویزای کار با چالش هایی همراه است. از مهم ترین چالش های پیش روی علاقه مندان کار در آمریکا را می توان در چهار مورد زیر اشاره کرد.

تعداد پایین قبولی

هر ساله طبق آمارهای وزارت کار کشور آمریکا، میزان قبول شدگان از طریق ویزای کار کاهش پیدا می کند. این آمار را می توان از دو جنبه مورد بررسی قرار داد. در ابتدا تعداد درخواست های کشور آمریکا کاهش یافته است و از دیدگاه دیگر میزان قبولی پرونده برای ویزای کار از جانب سیاست های دولت و کارفرمایان با سخت گیری هایی همراه است.

ساعت کاری بیشتر

بازه زمانی کار در کشور آمریکا در حدود ۹ ساعت تعیین گشته است. این بازه زمانی در مقایسه با سایر کشورهای برتر دنیا بیشتر می باشد. متقاضیان از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر مشغول به کار هستند. این بازه زمانی عنوان شده ۲ ساعت بیشتر از میانگین ساعت کاری در اروپاست.

هزینه های بالای بهداشت و درمان

هزینه بهداشت و درمان در کشور آمریکا بسیار زیاد می باشد و متقاضیان کار در آمریکا ملزم به پرداخت آن می باشند. به طور معمول هزینه های درمان با توجه به بیمه درمانی انتخاب شده از حقوق دریافتی کسر می شود. با فرض مالیات ۳۳ درصد و درمان در حدود ۵۰ درصد از حقوق افراد کسر می شود.

بازه زمانی طولانی اخذ اقامت

یکی از مهم ترین چالش های کار در آمریکا را می توان بازه های زمانی طولانی اقامت اشاره کرد. آمریکا برخلاف سایر کشورهای دنیا در صورتی که فرد ۵ تا ۶ سال به کار در این کشور مشغول باشد، اقامت را اعطا می کند. لازم بذکر است که متقاضیان کار باید در مدت عنوان شده سابقه کیفری نداشته باشند. از دیگر شرایط اخذ اقامت پرداخت مالیات به میزان کار در آمریکا می باشد.

بهترین مشاغل برای کار در آمریکا کدامند؟

برترین مشاغل برای کار در آمریکا متناسب با میزان دریافتی در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر می باشد. از همین رو متخصصان در این زمینه ها قادر خواهند بود با تحصیل در آمریکا و یا سپری کردن دوره تخصصی شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در آمریکا این مطلب را مطالعه فرمایید: تحصیل در آمریکا

پزشکان

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: نیویورک، فلوریدا، ممفیس، هیوستون
 • میزان حقوق متوسط: ۱۹۵٫۸۴۲ دلار

مدیر داروسازی

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: واشنگتن دی سی، بوستون،کالیفرنیا، لس آنجلس
 • میزان حقوق متوسط: ۱۴۶٫۴۱۲ دلار

مشاغل مرتبط با معماری

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: آستین، شیکاگو، آرلینگتون، نیویورک
 • میزان حقوق متوسط: ۱۱۵٫۹۴۴ دلار

مشاورین شرکت

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: سیاتل، سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، آتلانتا
 • میزان حقوق متوسط: ۱۱۵٫۵۸۰ دلار برای کار در آمریکا دریافت می نمایند.

مدیر توسعه نرم افزار

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: سانیوال، ردوود سیتی، آستین، کالیفرنیا
 • میزان حقوق متوسط: ۱۰۸٫۸۷۹ دلار

مدیریت مهندسی

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: آستین، آتلانتا، واشنگتن
 • میزان حقوق متوسط: ۱۰۵٫۲۶۰ دلار

مدیر IT

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: هرندون، سیاتل، آتلانتا، واشنگتن
 • میزان حقوق متوسط: ۱۰۲٫۹۶۹ دلار

مدیر برنامه ریزی و تحلیل مالی

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: نیویورک ، تمپا، فلوریدا، آتلانتا، لس آنجلس، کالیفرنیا، ممفیس
 • میزان حقوق متوسط: ۱۰۲٫۱۵۵ دلار برای کار در آمریکا حقوق دریافت می نمایند.

وکیل

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: میامی، پنسیلوانیا، فیلادلفیا، نیویورک
 • میزان حقوق متوسط: ۹۶٫۶۷۸ دلار

مدیر مالیاتی

 • مهم ترین شهرهای آمریکا: هیوستون، دنور، بوستون، آیلین
 • میزان حقوق متوسط: ۹۶٫۱۷۵ دلار

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای مختلف را فراهم آورده است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها