شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

کار در کانادا

شرایط کار در کانادا

هزینه مقرون به صرفه برای زندگی و شرایط کار پس از تحصیل، کانادا را گزینه ای عالی برای فارغ‌التحصیلانی که مایل به کار در خارج از کشور هستند، تبدیل کرده است. از همین رو سالیانه افراد زیادی برای کار در کانادا و کسب اقامت این کشور اقدام می نمایند. بازار کار در کانادا مشابه سایر کشورهای توسعه یافته است. به این صورت که اکثر مشاغل در بخش خدمات و بقیه در بخش تولید و منابع طبیعی یافت می شود. بیشتر رشد اقتصادی کانادا در چهار شهر اصلی متمرکز شده است:

 1. تورنتو
 2. کلگری
 3. ونکوور
 4. مونترال

در حالی که در ماه اول سال ۲۰۱۹ کانادا شاهد افزایش ناچیزی در نرخ بیکاری بود، بدون شک بازار کار کانادا از روند صعودی برخوردار است. از ژانویه سال ۲۰۱۸، رشد اشتغال ۱٫۸٪ افزایش یافته است. این افزایش بیشتر ناشی از رشد تعداد شغل در بخش خصوصی است. در ژانویه سال ۲۰۱۹، اکثر استان های آتلانتیک از جمله کبک (-۱٪) کاهش در نرخ بیکاری خود را تجربه کردند. از طرف دیگر ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا شاهد افزایش اندک در نرخ خود بودند (به ترتیب ۴/۰٪ و ۳/۰٪)و همچنین بیکاری در استان های مانند نیوفاندلند و جزیره پرنس ادوارد از تمام مناطق کانادا بیشتر است.

آشنایی با کانادا

کانادا در شمال ایالات متحده آمریکا قرار دارد و دومین کشور بزرگ جهان است. اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کانادا در نزدیکی مرز جنوبی با ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند.

چندین واقعیت اساسی در مورد زندگی در کانادا:

 • هزینه زندگی بین استانها و مناطق روستایی و شهری متفاوت است. به طور کلی ونکوور گرانترین مکان برای زندگی در آمریکای شمالی محسوب می شود.
 • سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا با بودجه عمومی تأمین می شود. شهروندان کانادا و ساکنان از طریق مالیات های خود بیمه درمانی را پرداخت می کنند.
 • نوع دولت کانادا دموکراسی پارلمانی است.
 • مسیحیت بزرگترین دین در کانادا است. مسیحیان ۶۷٫۳٪ از جمعیت را تشکیل می دهند و پس از آن افرادی که ۲۳٫۹٪ می باشند، دین ندارند. اسلام دومین دین بزرگ در کانادا است که ۳٫۲٪ مردم از آن پیروی می کنند.

برای آشنایی با شرایط زندگی در کانادا این مطلب را مطالعه فرمایید: زندگی در کانادا

قوانین کار در کانادا چگونه است؟

در کانادا، متداول ترین شکل اشتغال، اشتغال دائمی است. در این نوع موقعیت ها، معمولاً کارمند بسته ای دریافت می کند که شامل حقوق پایه، بیمه سلامت و شاید برخی از منابع دیگر مانند پاداش و غیره می شود. کارمندان اغلب فرصت هایی برای آموزش و توسعه شخصی دارند. برای این نوع موقعیت، معمولاً کسر حقوق و دستمزد مختلفی وجود دارد از قبیل بیمه اشتغال (EI)، برنامه بازنشستگی کانادا، مالیات بر درآمد، حقوق اتحادیه (در صورت وجود) و غیره که ملزم به پرداخت می باشند.

 • ساعت کار

طبق قوانین، کار در کانادا ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته تعریف شده است. در برخی موارد بازه زمانی کاری تا ۴۸ ساعت افزایش پیدا می کند که باید طبق قراردادی بین نیروی کار و کارفرما تنظیم شود. شرایط اضافه کار در کشور کانادا همانند سایر کشورها محاسبه می شود.

 • تعطیلات

به صورت کلی ۱۴ روز به عنوان تعطیلات رسمی برای نیروی کار در کشور کانادا در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که شرایط کاری و استان مورد نظر در مقدار این بازه زمانی تاثیرگذار می باشد. به عنوان مثال کارفرمایان در استان ساسکاچوان ۲۱ روز را به عنوان تعطیلات رسمی در قراردادهای کاری قید می نمایند. علاوه بر این، کارمندان متناسب با استانی که در آن مشغول به کار هستند، می توانند ۶ تا ۱۰ روز مرخصی درخواست کنند.

 • نرخ مالیات

نرخ مالیات فدرال از ۱۵٪ در ۴۵٫۹۱۶ دلار درآمد سالیانه شروع می شود و نرخ مالیات استان به استان و محل کار فرد متفاوت می باشد.

 • دستمزد

حداقل دستمزد نیز متناسب با استان مورد نظر متفاوت است. از اول ژانویه ۲۰۱۹ حداقل دستمزد ها به شرح زیر تنظیم شده اند:

 1. آلبرتا: ۱۵ دلار
 2. انتاریو: ۱۴ دلار
 3. بریتیش کلمبیا: ۱۴ دلار
 4. کبک: ۱۳ دلار
 5. مانیتوبا: ۱۱ دلار
 6. ساسکاچوان: ۱۱ دلار

چه روش هایی برای کار در کانادا وجود دارد؟

کشور کانادا از جمله کشورهایی می باشد که روش های مختلفی را برای ورود نیروی کار خارجی در نظر می گیرد. متقاضیان می توانند از وب سایت های شغلی، آژانس های استخدامی و روزنامه ها (برای لیست مشاغل) استفاده کنند. مشاورین برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، برخی منابع اصلی را در اختیار متقاضیان قرار داده است.

وب سایتهای شغلی

آژانس های استخدامی

همانطور که انتظار می رود، بسیاری از آژانس های استخدامی در کانادا حضور دارند. انجمن جستجوی کار، اشتغال و کارمندان کانادا (ACSESS) که در آن می توان لیست آژانس های استخدامی متناسب با استان و رشته تحصیلی را یافت.

روزنامه ها

Globe و Mail و The National Post دو روزنامه اصلی ملی کشور کانادا هستند. هر استان و قلمرو نیز دارای روزنامه های خاص خود است که شامل لیست های شغلی برای متقاضیان کار در کانادا خواهند بود.

برای دریافت ویزای کار کانادا چه مدارکی لازم است؟

در تمامی روش های اخذ ویزای کار کانادا، کسب امتیاز مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. حداقل امتیازاتی برای ورود به برنامه های کاری کشور کانادا در نظر گرفته شده است که داوطلبان در صورت کسب امتیاز بالاتر شانس خود را برای ورود به کانادا افزایش می دهند. سن، تحصیلات، سوابق کاری و مدرک زبان مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در سیستم های امتیاز بندی کانادا می باشند. تمکن مالی به همراه مدارک ذکر شده از مهم ترین مدارک لازم برای ویزای کار کانادا به حساب می آیند.

شرایط دریافت اقامت کانادا چگونه است؟

تمامی روش های کار در کانادا به اقامت دائم منجر می شود. این نکته به این معناست که افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز دولت می توانند مجوز ورود و اقامت کانادا را با هم دریافت کنند. در حال حاضر، متقاضیان می توانند تحت یکی از شش دسته برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند:

 • Skilled Worker Class Immigration
 • Business Class Immigration
 • Provincial Nomination
 • Family Class Immigration
 • Quebec-Selected Immigration
 • International Adoption

قوانین و مقررات مربوط به اقامت کانادا بسیار پیچیده بوده و به طور مکرر در حال تغییر است. شرایط و قوانین حقوقی برای افرادی که اقامت کانادا را اخذ نموده اند و شهروند این کشور می باشند، به صورت کلی یکسان است.

ویزای کار کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟

اقامت دائم کانادا که آخرین خواسته بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا می باشد از طریق ویزای کار به دست می آید. در روش های کاری که دولت کانادا در نظر می گیرد، متقاضیان می توانند در کمتر از یک سال وارد خاک کانادا شوند. در صورت متاهل بودن فرد متقاضی، شخص قادر خواهد بود که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشد و اقامت دائم شامل همراهان هم می شود.

با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، متخصصان از کشور های مختلف برای ویزای کشور کانادا اقدام می نمایند. از همین رو شانس پیدا کردن کار برای همه یکسان می باشد. رقبای اصلی متقاضیان کار در کانادا، دانشجویانی که در حال تحصیل در کانادا هستند، می باشند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا این مطلب را مطالعه فرمایید: تحصیل در کانادا

بهترین مشاغل برای کار در کانادا کدامند؟

بهترین مشاغل برای کار در کانادا متناسب با میزان درآمد را می توان در لیست ۱۰ تایی زیر خلاصه کرد.

۱۰- مدیر توسعه اقتصادی

مدیران توسعه اقتصادی متمرکز بر چگونگی پیشرفت شهرها و مناطق اقتصادی هستند. این به طور عمده شامل ارزیابی، برنامه ریزی و اجرای سیاست های اقتصادی و همچنین به معنای جمع آوری داده ها و ایجاد برنامه ها است. این گروه شامل مشاغلی مانند مدیران خدمات مرزی، تحلیلگران و مدیران توسعه گردشگری است. حقوق متوسط برای کار در کانادا ​​۱۱۳۰۰۰ دلار در سال است.

۹- سرپرست معدن

یک سرپرست معدن بر کارگران استخراج زغال سنگ، مواد معدنی و سنگ معدن از زمین نظارت می کند. آنها ممکن است ماشین آلات سنگین را به کار گیرند، به امنیت کارگران توجه کنند و کارهای اداری مانند سفارش مواد و لوازم را انجام دهند. حقوق متوسط ​​این مقام ۸۰،۶۰۰ دلار است و در ۵ سال گذشته شاهد افزایش ۲۵ درصدی دستمزد بوده است. معدن نقش مهمی در اقتصاد کانادا دارد. این حرفه طی ۵ سال گذشته ۱۹ درصد رشد کارمندان را تجربه کرده است.

۸- مدیر ارتباطات

شرکت های مخابراتی مدیران را برای حفظ امکانات و نظارت بر کار خود استخدام می کنند. یک مدیر ارتباطات از راه دور می تواند بر نصب و راه اندازی شبکه، سیستم های سوییچینگ مستقیم نظارت داشته باشد. مبلغ متوسط ​​برای مدیر ارتباطات ۸۵۰۰۰ دلار در سال است که حدود ۵ درصد در طی ۵ سال گذشته افزایش یافته است.

۷- متخصص شنوایی و آسیب شناس گفتار و زبان

شنوایی شناسان و آسیب شناسان زبان گفتار به افراد کم شنوا یا اختلالات ارتباطی کمک می کنند. ممکن است در بیمارستان یا مرکز توانبخشی مشغول به کار شوند. وظایف شغلی این گروه می تواند شامل انجام تست های تشخیصی، تدوین برنامه های توان بخشی برای بیماران و انجام تحقیقات مربوط به اختلالات گفتاری یا کم شنوایی باشد. مبلغ متوسط حقوق ​​برای شنوایی شناسان و آسیب شناسان گفتار زبان برای کار در کانادا ۸۳۰۰۰ دلار سالیانه است.

۶- مدیر بازاریابی و روابط عمومی

به عنوان یک مدیر بازاریابی یا روابط عمومی، مسئولیت تصویر عمومی یک برند یا سازمان را بر عهده خواهید گرفت. وظایف شغلی می تواند شامل برنامه ریزی و هدایت کمپین های تبلیغاتی، آغاز و تجزیه و تحلیل مطالعات تحقیقات بازار و حفظ روابط با رسانه ها باشد. حقوق متوسط ​​مدیران بازاریابی و روابط عمومی ۸۳۰۰۰ دلار است.

۵- مدیر مراقبت از سلامت

در این موقعیت، نظارت بر ارائه خدمات درمانی در بیمارستان ها، کلینیک ها، آسایشگاه ها و سایر محیط ها دیده شده است. مدیران مراقبت های بهداشتی وظیفه نظارت بر متخصصان مراقبت های بهداشتی، استخدام های جدید، برنامه ریزی و ارزیابی ارائه خدمات و تعیین بودجه را بر عهده دارند. مدیران مراقبت از سلامت متوسط ​​۹۶۰۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند، اما متناسب به نوع خدمات درمانی که بر آنها نظارت می کنند، بسیار متفاوت است.

۴- داروساز

داروسازان در کانادا می توانند انتظار درآمد متوسط ​​۱۰۴۰۰۰ دلار در سال را داشته باشند. در طی پنج سال گذشته، دستمزد داروسازان حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. لازم به ذکر است که داروسازان برای کار در کانادا پروسه بسیار دشواری را پیش رو دارند.

۳- سرپرست لوله کشی

مبلغ متوسط ​​برای یک سرپرست لوله کشی حدود ۸۳۰۰۰ دلار تعیین می شود، اما ابتدا باید به عنوان کارآموز حقوق کمتری دریافت کنید. یک پیمانکار سطح اولیه می تواند انتظار داشته باشد که ۲۸ دلار در ساعت دستمزد دریافت کند، در حالی که یک pipefitter با تجربه دارای دستمزد متوسط ​​در هر ساعت ۴۰٫۵۴ دلار است.

۲- مدیریت مهندسی

مدیران مهندسی برنامه ریزی ، نظارت و ارزیابی پروژه ها را انجام می دهند. آنها در هر دو بخش خصوصی و دولتی در طیف گسترده ای از محیط ها ، از جمله شرکت های مشاوره و شرکت های تحقیقاتی علمی فعالیت می کنند. مدیران مهندسی برای کار در کانادا حقوق متوسطی در حدود ۱۰۹۰۰۰ دلار کسب می کنند.

۱- مدیر آب و برق

این دسته از مدیران به صورت کلی بیشترین میزان دریافتی را از کارفرمایان خود برای کار در کانادا دریافت می کنند. متوسط حقوق این دسته از افراد در حدود ۱۱۴۰۰۰ دلار در سال در نظر گرفته می شود.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای مختلف را فراهم آورده است.

 

4.3/5 ( 6 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

14 پاسخ به “کار در کانادا”

 1. ahmadi گفت:

  برای کانادا چطور میتونیم Provincial Nomination بگیریم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در ابتدای کار باید برای نیروهای استانی اقدام نمایید و در صورت به کسب امتیازات لازم می توانید Provincial Nomination را برای اکسپرس اینتری دریافت کنید.

 2. صادق گفت:

  در صورت گرفتن ویزای کار تحصیل فرزند رایگان میشه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   به صورت معمول در صورت ویزای کار به شما اقامت تعلق می گیرد. فرزند شما می تواند در مدارس دولتی با هزینه های بسیار پایین مشغول به تحصیل شوند.

 3. سارا گفت:

  با ۲۵ سال سن و سابقه کار ۳ ساله میشه برای کار وارد کانادا شد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به سیستم امتیاز بندی کشور کانادا، مدرک زبان و مدرک تحصیلی حائز اهمیت می باشد.برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

 4. morteza گفت:

  سلام
  از طریق سیستم امتیاز بندی ( اسکیلدورکر) امکان ورود همزمان همراه هم وجود داره؟
  شرایط همراه هم تو کسب امتیاز تاثیر داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در روش اکسپرس اینتری، همراه به صورت همزمان با نفر اصلی وارد کشور کانادا می شود. شرایط همراه در امتیاز بندی تاثیرگذار می باشد. برای محاسبه امتیاز می توانید به صفحه امتیاز بندی کانادا مراجعه فرمایید.

 5. ali گفت:

  حدود مالیات تو کانادا چقدره؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   مالیات ها در کشور کانادا با توجه به حقوق افراد از ۱۴ تا ۳۲ درصد تعیین می گردد

 6. فرانک گفت:

  با ۳۰ سال سن و مدرک فوق لیسانس میشه ویزای کاری در کانادا گرفت؟

 7. شبیر گفت:

  فرصت های شغلی در کدام شهر کانادا مناسب تر است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   به صورت کلی متناسب با رشته تحصیلی و شرایط کاری می توان استان برتر را معرفی کرد. در حال حاضر شهرهای تورنتو و ونکوور به عنوان بهترین شهرهای کانادا شناخته می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *