خبر ویژه تا پایان اردیبهشت ماه با ظرفیت فقط 100نفر!! با مجموعه تماس بگیرید طرح شتاب آریاناپارس خبر ویژه

کالج های کانادا

کالج های کانادا

به صورت معمول دوره های کالج های کانادا به منظور آمادگی افراد برای ورود به بازار کار می باشد و تمرکز اصلی این کالج ها بر روی این قضیه است. کالج ها در کشور کانادا به دو صورت کالج های دولتی و خصوصی تقسیم می شود که دانشجویان با توجه به شرایط مورد نظر می توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

در حال حاضر کشور کانادا به عنوان کانون توجه علاقه مندان به تحصیل شناخته می شود و بیشتر دانشجویان برای ادامه تحصیل، کانادا را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب می نمایند.

انواع دوره ها در کالج های کانادا

بصورت معمول دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات قبل دانشگاهی برای دوره های کالج های کانادا اقدام نمایند. انواع کالج های کانادا به شرح زیر می باشد:

کالج های کانادا

Academic Upgrading:

دوره عنوان شده برای ارتقاء آکادمیک دانشجویان برای ورود به دانشگاه تنظیم و برنامه ریزی شده است. دوره Academic Upgrading بصورت تمام وقت و نیمه وقت برای آمادگی دانشجویان ارائه می شود.

Language Training:

در دوره های آموزشی زبان، افراد می توانند برای آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی وارد کشور کانادا شده و از خدمات این کالج ها بهره مند شوند. بصورت معمول دانشجویانی که برای تحصیل در کانادا اقدام می نمایند. قبل از دوره های دانشگاهی، دوره زبان را برای ارتقاء کیفیت زبان سپری می کنند.

Apprentlceship Training:

آموزش ترکیبی از آموزش های شغلی و تحصیلی برای ارتقاء مهارت های لازم برای انجام کارهای تخصصی ماهیت دوره عنوان شده است. به صورت معمول این دوره ۴ سال به طول می انجامد.

Certificate:

بصورت معمول دوره های Certificate در حدود ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد. این دوره دانشجویان را قادر می سازد که در مدت زمان کوتاه توانایی ورود به بازار کار را داشته باشند.

Diploma:

بصورت کلی اعتبار دوره و مدرک Diploma از Certificate بیشتر می باشد و شانس افراد برای ورود به بازار کار بیشتر است. دوره های Diploma بصورت معمول بین ۲ تا ۳ سال است. در این دوره آموزش های تحصیلی و شغلی بصورت ترکیبی ارائه می شود.

Bachelor’s Degrees:

دوره های کارشناسی در کشور کانادا به صورت معمول بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. بصورت معمول دوره های کارشناسی توسط دانشگاه ها ارائه می شود.

Post-Graduate Certificate or Diploma:

دانشجویان برای ورود به این دوره در کالج های کانادا، باید حداقل مدرک لیسانس را برای اخذ پذیرش ارائه دهند. بازه زمانی دوره تحصیلات تکمیلی بصورت معمول یک سال می باشد که بدون ارائه پایانه همراه است.

Master’s Degrees:

به صورت معمول دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو صورت ارائه می شود. دانشجویان می توانند برای دوره های تحقیقاتی و یا آموزش محور اقدام نمایند. در دوره های تحقیقاتی، دانشجویان در ابتدای راه باید نظر یک استاد را جلب کرده و پس از آن برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام کنند.

بررسی کالج های کانادا

در حال حاضر در حدود ۱۳۴ کالج در کشور کانادا در حال فعالیت می باشند. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و ایالت مورد نظر قادر خواهند بود برای پذیرش کالج های کانادا اقدام نمایند. تفکیک کالج ها در هر استان را می توان مورد بررسی قرار داد.

کالج های کانادا

 1. Alberta: 15 College
 2. British Columbia: 21 College
 3. Manitoba: 5 College
 4. New Brunswick: 4 College
 5. New Found land and Labrador: 3 College
 6. North west Territories: 2 college
 7. Nova Scotia: 4 college
 8. Nunavat: 1 college
 9. Ontario:28 college
 10. Prince Edward Island: 2 college
 11. Quebec: 37 college
 12. Saskatchewan: 11 college
 13.  Yukon: 1 college

بیشترین کالج های کانادا در ایالت های کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا وجود دارند.

گستردگی دوره تحصیلی در کالج

در حال حاضر حدود ۱٫۴۱۱ دوره در کالج های کانادا ارائه می شود که دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

 • Graduate Certificate: 762 دوره
 • Bachelors: 368 دوره
 • Master: 11 دوره

مدارک مورد نیاز

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کالج های کانادا ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز می توان به:

 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

و رزومه تحصیلی و کاری اشاره کرد. در خصوص مدرک زبان می توان به این نکته اشاره کرد که نمره ی مورد نیاز کالج های کانادا در آزمون بین المللی آیلتس بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ می باشد. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک مورد نیاز کالج ها را ندارند، قادر خواهند بود برای دوره های زبان قبل از دانشگاه اقدام نمایند.

مزایا و معایب کالج های کانادا

مزایا و معایب موجود از نگاه کلی مورد بررسی قرار گرفته است. از همین رو مزایا و معایب کالج های کانادا برای هر فرد متفاوت می باشد.

مزایا:

مزایای تحصیل در کالج ها را می توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد:

 • هزینه های تحصیل پایین
 • بازه های زمانی کوتاه نسبت به دانشگاه
 • درخواست نمره پایین تر آیلتس

معایب:

از مهمترین معایب تحصیل در کالج های کانادا می توان به شانس پایین ویزای تحصیلی اشاره کرد. در سیستم های امتیاز بندی کانادا از جمله نیروی متخصص و اکسپرس اینتری، امتیازات در نظر گرفته شده برای کالج ها نسبت به دانشگاه پایین تر می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کالج های کانادا ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان برای اخذ پذیرش و ویزا قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یک سال زندگی و تحصیل است.

کالج های کانادا

 • هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کانادا به عوامل متعددی همچون ایالت مورد نظر، سبک زندگی و تعداد افراد خانواده بستگی دارد. هزینه های زندگی به ازای یک نفر به طور معمول بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود که شامل هزینه های مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو در حین تحصیل در کانادا پرداخت می کند.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در کالج های کانادا را می توان بین ۶ تا ۱۶ هزار دلار در سال تخمین زد. لازم بذکر است که هزینه های اعلام شده بصورت کلی می باشد. هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و کالج مورد نظر متغیر است.

مهمترین اصل در امور مهاجرتی مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوز های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان تحصیل در کانادا را فراهم آورده است.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *