تحصیل رشته هنر در انگلستان


شرایط تحصیل رشته هنر در انگلستان

شرایط تحصیل رشته هنر در انگلستان با سایر رشته های تحصیلی متفاوت می باشد. به صورت معمول دانشجویان برای تحصیل در این رشته می بایست نمونه کارهایی از خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به نمایش بگذارند. این نکته به عنوان یکی از شرایط حائز اهمیت برای ادامه تحصیل در انگلستان به شمار می رود. از دیگر شرایط تحصیل در این کشور می توان به سطح زبان و سوابق تحصیلی اشاره نمود که به مقطع انتخابی بستگی دارد.

رشته هنر یکی از برترین رشته های تحصیل در کشور انگلستان می باشد که طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در بر می گیرد. بازار کار موجود در انگلستان و حضور دانشگاه های برتر جهان در این کشور سبب می گردد که بسیاری از دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. دانشجویان با اتمام دوره تحصیل مجوز کار در انگلستان را دریافت می نمایند. شایان ذکر است که متوسط حقوق افراد در رشته های هنر بین ۱۶ تا ۲۲ هزار پوند در سال در نظر گرفته می شود.

برترین گرایش های تحصیل رشته هنر در انگلیس کدامند؟ در چه دانشگاه هایی می توان به ادامه تحصیل پرداخت؟ متوسط هزینه های زندگی و تحصیل در رشته هنر چه میزان است؟ آیا امکان دریافت بورسیه در رشته هنر وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات مطرح شده، پاسخی علمی به شما ارائه شود.

برترین گرایش های رشته هنر در انگلستان

برترین گرایش های تحصیل رشته هنر در انگلیس

با توجه به تعدد بالای دانشگاه های کشور انگلستان، تمامی گرایش های رشته هنر در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد. دانشجویان با ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در رشته هنر در انگلستان اقدام نمایند. از برترین گرایش های هنر می توان به نقاشی، کارگردانی، مجسمه سازی، معماری و … اشاره کرد. در ادامه برترین مدارک تحصیلی در رشته هنر مورد بررسی قرار می گیرد.

رشته هنرهای زیبا

یکی از برترین گرایش های رشته هنر در انگلستان مختص به تحصیل و اخذ مدرک در هنرهای زیبا می باشد. دانشگاه های زیادی در کشور انگلستان این دوره های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. از همین رو دانشجویان با توجه به علایق خود قادر خواهند بود برای یکی از گرایش های ذیل اقدام نمایند.

 • مجسمه سازی
 • چاپ
 • طراحی هنری
 • طراحی و نقاشی
 • هنرهای استودیویی
 • معماری
 • رسانه دیجیتال

رشته تحصیلی فیلم

مدارک مدرسه فیلم طیف باورنکردنی از برنامه های هنری را ارائه می دهند. در حالی که برخی از هنرمندان جوان ترجیح می دهند در دانشگاه های هنری مختص فیلم و تولید فیلم حضور داشته باشند، دانشجویان همچنین می توانند در رشته هایی مانند تئوری فیلم از کالج های هنرهای آزادT مدرک دریافت نمایند. از برترین گرایش های هنر در انگلستان در این زمینه می توان به انیمیشن سازی، عکاسی و کارگردانی اشاره نمود.

مدارک تاریخ هنر

رشته تاریخ هنر

مدارک تاریخ هنر برای افرادی که به کارهای نظارت موزه ها، گالری ها یا حراج های هنری علاقه مند هستند، ایده آل است. در حالی که بسیاری از افراد غالباً مدارج هنری مربوط به زمینه های خلاقانه را تصور می کنند، اما این می تواند با موضوعاتی مانند تجارت، امور مالی و تاریخ نیز آمیخته شود. اگر به نحوه تعامل این دو جهان علاقه مند هستید، تحصیل در تاریخ هنر می تواند برای شما مناسب و ایده آل باشد.

هزینه تحصیل هنر در انگلستان

قانون آموزش عالی امروز این است؛ هرچه کیفیت آموزش بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. دانشگاه های انگلستان نمونه کاملی از این قانون هستند. آنها به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های جهان از نظر کیفیت آموزش رتبه بندی می شوند. میزان هزینه های تحصیل هنر در انگلستان به فاکتورهای زیادی از جمله رشته و دانشگاه انتخابی بستگی دارد. متوسط هزینه های تحصیل در رشته هنر در انگلستان بین ۱۴ تا ۲۵ هزار پوند در سال تخمین زده می شود.

 • دوره های کارشناسی: بین ۱۸ تا ۳۰ هزار پوند سالانه
 • دوره های کارشناسی ارشد: بین ۱۳ تا ۲۰ هزار پوند سالانه
 • دوره های دکتری: بین ۱۸ تا ۲۴ هزار پوند سالانه

از دیگر هزینه های مورد نیاز در کشور انگلستان می توان به هزینه های زندگی در این کشور اشاره کرد. متوسط هزینه های زندگی در انگلستان متناسب با شهر انتخابی و سبک زندگی متفاوت می باشد. هزینه های زندگی در لندن سالانه حدود ۱۳ هزار پوند و در سایر شهرهای این کشور بین ۹ تا ۱۱ پوند تخمین زده می شود.

بورسیه رشته هنر در انگلیس

بورسیه رشته هنر در انگلیس

با توجه به هزینه های تحصیل در انگلیس، بسیاری از دانشجویان برای کاهش هزینه های عنوان شده به دنبال اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور می باشند. بورس تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد؛ بورس های دولتی و غیر دولتی. بورس های دولتی به بورس های اطلاق می شود که شرایط عمومی را برای همه دانشجویان در نظر می گیرد. بورس های غیر دولتی معطوف به شرایط هر دانشگاه می باشد. هر دانشگاه متناسب با نیازها و بودجه های در نظر گرفته شده، به دانشجویان برتر، بورسیه تحصیلی اعطا می کند. در ادامه به برخی از بورس های تحصیلی رشته هنر در انگلستان اشاره می شود.

 • بورسیه های کارشناسی ارشد University of Edinburgh: بورسیه های تحصیلات تکمیلی ارائه شده توسط دانشگاه ادینبورگ، برای دانشجویان کارشناسی ارشد که در مدارس معماری، هنر، طراحی، تاریخ هنر یا موسیقی ثبت نام می کنند.
 • بورس تحصیلی UAL: بورسیه های مختلف تحصیلات تکمیلی ارائه شده توسط دانشگاه هنر لندن برای دانشجویانی که در یکی از شش کالج خود برنامه های هنری و طراحی را دنبال می کنند.
 • بورسیه دانشگاه میدلکس و هنرهای خلاق لندن: چهار بورس تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه میدلکس موجود است که تا نیمی از شهریه را پوشش می دهد.
 • بورس تحصیلی دانشگاه وست مینستر: یک بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از یک کشور در حال توسعه در دسترس است.

نحوه ورود به دانشگاه های هنر انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، میسر می باشد. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی، مدارک اعلام شده را برای ادامه تحصیل به دانشگاه مورد نظر ارائه می دهند. بازه های زمانی اقدام برای دانشگاه های هنر انگلستان به صورت معمول ۴ بار در سال است. از همین رو دانشجویان با شانس بسیار بالایی امکان ورود به دانشگاه های برتر این کشور را دارا می باشند. مدارک معمول برای ورود به دانشگاه های هنر انگلستان به شرح زیر می باشد.

 1. سوابق تحصیلی: ارائه سوابق تحصیلی اعم از دیپلم و ریز نمرات برای دوره کارشناسی و مدارک بالاتر برای دوره های تحصیلات تکمیلی
 2. مدرک زبان: مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های هنر انگلستان متناسب با مقطع تحصیلی، نمره ۶ در دوره کارشناسی و نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد می باشد.
 3. توصیه نامه: نامه از اساتید دانشگاه برای تایید رزومه علمی دانشجو
 4. رزومه: دانشجویان علاقه مند به رشته هنر انگلستان در صورت ارائه سوابق کاری و نمونه کار، شانس بالاتری را برای ورود به دانشگاه های این کشور خواهند داشت.
 5. انگیزه نامه: نامه ای که نشان دهنده هدف دانشجویان از انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر می باشد.
برترین دانشگاه های هنر انگلستان

برترین دانشگاه های هنر انگلستان

اصطلاح هنر به مجموعه گسترده ای از زمینه های مطالعه اشاره دارد، نه فقط هنرهای زیبا. این بدان معنی است که با داشتن مدرک هنر، فرصت های شغلی بی شماری برای دانشجویان پس از اتمام تحصیل وجود دارد. انگلیس دارای بهترین دانشگاه های هنری است که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کند. اما برخی از دانشگاه های هنر انگلیس از نظر کیفیت آموزشی، شرایط و رتبه های بهتریی را دارا می باشند. در ادامه به برترین دانشگاه های هنر انگلستان اشاره می شود.

Royal College of Art

کالج سلطنتی هنر توسط دانشکده معماری، دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده ارتباطات، دانشکده طراحی تجسم یافته است. در هر یک از آنها، تعدادی از دوره های هنری مانند نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی، لباس مد و غیره ارائه می شود. این دانشگاه تلاش می کند تا به دانشجویان خود یک آموزش نظری و فنی مناسب برای کار مستقل در محیط های مختلف شغلی و چالش های مختلف ارائه دهد. از این دیدگاه یک واقعیت واضح است که کالج سلطنتی یکی از برجسته ترین دانشگاه های انگلستان و دنیا در زمینه های مرتبط با رشته هنر است.

University College London

دانشکده هنر UCL Slade از هنرمند با استعدادی که می خواهد مهارت و دانش خود را در زمینه نقاش ، مجسمه سازی و رسانه های هنرهای زیبا (از جمله فیلم ، عکس و غیره) ارتقا دهد، استقبال می کند. علاوه بر یک محیط مناسب برای تحصیل، شما یک استاد خصوصی خواهید داشت که تحصیلات شما را در کل دوره ارزیابی و هدایت می کند. این مدرسان پیشینه متنوعی در موضوعات هنری دارند. برای اینکه دانشجویان از جدیدترین و به روز ترین مسائل رشته هنر اطلاع داشته باشند، ماژول های تحصیلی به صورت متناوب در حال تغییر است.

University of the Arts London

دانشگاه هنر لندن یک دانشگاه پیشرو در جهان در زمینه هنر، طراحی و ارتباطات است. طیف گسترده ای از دوره های آن در شش مدرسه هنری آن برگزار می شود؛ کالج هنر کمبرول، مرکز سنت مارتینز، کالج هنر چلسی، ارتباط کالج لندن، کالج مد لندن، کالج هنر ویمبلدون. شهرت دانشگاه نه تنها به ارائه دوره های عالی و متنوع محدود می شود بلکه مستقیماً بر فرهنگ انگلیس تأثیر می گذارد. کار تحقیقاتی انجام شده در نه مرکز تحقیقاتی آن در کارگاه های مختلف، کنفرانس، جشنواره ها، نمایشگاه ها و غیره نمایش داده می شود.

مزایای تحصیل هنر در انگلستان

مزایای تحصیل هنر در انگلستان

چرا باید در انگلیس تحصیل کرد؟ انگلیس و دانشگاه های آن با هزاران دوره در دسترس دانشجویان و همچنین مقصد ایده آل برای دهه های طولانی برای بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی از سراسر جهان، شهرت بی چون و چرای عالی و کیفیت علمی دارند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید در انگلستان تحصیل نمایید. در ادامه این بخش به مزایای تحصیل رشته هنر در انگلستان مورد بررسی قرار می گیرد.

کسب مهارت

در اقتصاد امروز دنیا، شما به مهارت و کیفیت خاصی نیاز دارید تا بتوانید در رشته مورد نظر خود موفق شوید. کارفرمایان خواهان کارمندانی با کیفیت بالا هستند که دارای مجموعه مهارت های خاص از جمله مهارت های تفکر موثر، انتقادی و خلاق باشند. آنها همچنین خواهان افرادی هستند که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. این دو امر با تحصیل در کشور انگلستان محقق می شود.

بازه های کوتاه تر تحصیل

دوره های تحصیلی در کشور انگلستان نسبت به سایر کشورهای برتر دنیا کوتاه تر می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان با صرف بازه زمانی کمتر قادر خواهند بود تا دوره های تحصیلی خود را در این کشور به اتمام برسانند. دوره های کارشناسی هنر در انگلستان به صورت میانگین ۳ سال و دوره های کارشناسی ارشد یک سال به طول می انجامد.

دوره های ایده آل و فرصت های شغلی بی شمار

دوره های ایده آل و فرصت های شغلی بی شمار

انگلستان یکی از محبوب ترین کشورها برای سفر به منظور ادامه تحصیل است. نسل هایی از دانشجویان بین المللی برای تحصیلات خود به انگلستان آمده اند، این بدان معنی است که دانشگاه های انگلیس دهه ها تجربه کار با دانشجویان بین المللی را دارند. با توجه به رتبه های مناسب دانشگاه های کشور انگلستان، دانشجویان پس از اتمام تحصیل، شانس بالایی برای ورود به بازار کار در رشته هنر را خواهند داشت.

نتیجه گیری

کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل به شمار می رود. از همین رو سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می نمایند. رشته هنر به عنوان یکی از رشته های پرطرفدار در این کشور محسوب می گردد. دانشجویان در صورت احراز شرایط مورد نیاز قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در رشته هنر در انگلستان اقدام نمایند.

دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های هنر انگلستان قادر خواهند بود در شرکت های برتر مشغول به کار شوند. دانشگاه های انگلستان مورد تایید تمام کشورهای دنیا می باشد که این امر سبب می گردد تا شانس ورود به بازار کار افزایش پیدا کند. همچنین در صورت اخذ مدرک از کشور انگلستان می توان با فرصت در نظر گرفته شده برای فارغ التحصیلان، شانس خود را برای ورود به بازار کار امتحان کرد.

دلایل زیادی برای تحصیل رشته هنر در انگلستان وجود دارد. کدام یکی از ویژگی های انگلستان باعت انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل در شما شده است؟ نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید. مشاورین موسسه آریاناپارس پاسخگوی سوالات شما در زمینه ادامه تحصیل در انگلستان می باشند. برای کسب اطلاعات و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل رشته هنر در انگلستان تحصیل رشته هنر در انگلستان تحصیل رشته هنر در انگلستان تحصیل رشته هنر در انگلستان تحصیل رشته هنر در انگلستان

  شبکه های اجتماعی

  arrow up