info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در ایرلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط تحصیل در ایرلند

ایرلند جنوبی به همراه انگلستان، تنها کشورهای انگلیسی زبان در اروپا هستند. از همین رو سالیانه دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در ایرلند جنوبی اقدام می نمایند. شرایط تحصیل در ایرلند جنوبی با ایرلند شمالی بسیار تفاوت دارد. ایرلند جنوبی یکی از برترین کشورهای اروپایی است که مقصد مناسبی برای کسب تجارب بین المللی می باشد. ایرلند جنوبی مرکز بزرگ تکنولوژی برای اروپا و جهان است و موسسات بسیاری همچون Google ، ebay ،Facebook در خاک این کشور می باشند.

مقاطع تحصیلی در ایرلند

به صورت کلی کودکان در صورت سپری کردن ۱۲ سال تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند برای ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. تحصیلات قبل دانشگاهی در این کشور  به دو دسته ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود.

مقطع ابتدایی

کودکان از سن ۶ سالگی در این کشور از تحصیلات اجباری برخوردار هستند. خانواده های ایرلندی به صورت معمول کودکان خود را از سن ۴ سالگی روانه مدرسه می نمایند. مدت زمان دوره ابتدایی در ایرلند جنوبی حدود ۸ سال به طول می انجامد. این نکته بدین معناست که کودکان از سن ۴ تا ۱۲ سالگی خود در حال سپری کردن تحصیل در مقطع ابتدایی می باشند.

دانش آموزان بین المللی می توانند جهت ادامه تحصیل در ایرلند بدون مدرک زبان اقدام نمایند البته این نکته حائز اهمیت است که دانش آموزان باید از دانش اولیه زبان برخوردار باشند. دانش آموزان در صورت عدم توانایی در برقراری ارتباط موظف به شرکت در دوره های قبل از مدرسه می شوند. به صورت معمول دانش آموزان در مقطع ابتدایی دروسی مثل زبان انگلیسی، زبان ایرلندی، ریاضیات، علوم اجتماعی و زیست محیطی، موسیقی، تربیت بدنی و علوم هنری را آموزش می بینند.

مقطع متوسطه

دانش آموزان برای تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند در مراکز معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند. در حال حاضر حدود ۸۰۰ مرکز آموزشی آماده ارائه خدمات به دانش آموزان می باشند. مدت زمان دوره متوسطه به صورت معمول ۵ الی ۶ سال می باشد.

دروسی همانند زبان انگلیسی، زبان ایرلندی، ریاضیات، حسابداری، هنر، زیست شناسی، اقتصاد، شیمی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، تجارت، جغرافیا و تاریخ از جمله دروس برای این مقطع می باشد. بسیاری از دروس آموزشی در مقطع متوسطه با آزمون کتبی مورد ارزیابی قرار می گیرند ولی برخی از دروس مثل زبان های خارجی به صورت شفاهی برگزار می شوند.

دانش آموزان در صورت سپری کردن تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند شانس خود را برای پذیرش در برترین دانشگاه های این کشور ارتقاء دهند.

انواع مدارس

از جمله مدارسی که دانش آموزان می توانند در ایرلند جنوبی جهت ادامه تحصیل اقدام نمایند، مدارس عمومی، خصوصی و شبانه روزی است. دانش آموزان بین المللی معمولا مدارس شبانه روزی را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند و دانشجویانی که مشغول به تحصیل می باشند، می توانند از تحصیل رایگان در ایرلند جهت ادامه تحصیل فرزندان خود در مدارس دولتی و یا عمومی برخوردار شوند.

دوره های پزشکی

روند اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی بدین صورت می باشد که دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره های متوسطه می توانند در زمینه های پیراپزشکی مثل علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند. از سال دوم اجازه ورود به رشته پزشکی برای دانشجویان صادر می شود. به طور معمول دوره های پزشکی ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال به طول می انجامد.

در حال حاضر در کشور ایرلند جنوبی چهار دانشگاه دروس پزشکی را ارائه می دهند. از همین رو رقابت بسیار بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد. سالیانه در حدود ۴۰۰ پزشک و ۸۰ دندانپزشک در کشور ایرلند جنوبی فارغ التحصیل می شوند. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی به صورت معمول بین ۴۵ تا ۵۲ هزار یورو می باشد.

تحصیل کارشناسی در ایرلند

متقاضیان ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی، جهت ورود به مقطع کارشناسی باید مدرک پایان دوره دوازده ساله تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه نمایند. مدت زمان دوره کارشناسی در این کشور ۳ تا ۴ سال می باشد.

به دلیل انگلیسی زبان بودن ایرلند جنوبی و ارائه دروس به این زبان سالیانه متقاضیان بسیاری جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. کشور ایرلند از ۳۴ موسسه آموزش عالی برخوردار است که دانشجویان برای ادامه تحصیل حق انتخاب خواهند داشت. تمامی رشته های برتر در دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 • زبان تدریس

دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند. به صورت معمول نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ،نمره ۶ در آزمون آیلتس است. دانشجویان می توانند برای کسب نمره آیلتس از دو روش اقدام نمایند:

۱- کالج زبان ایرلند

علاقه مندان به دانش زبان می توانند در دوره های آموزش زبان در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. دوره های زبان در کشور ایرلند ۳ ماهه و ۶ ماهه می باشد. با توجه به همکاری موسسه مهاجرتی آریاناپارس با کالج های زبان کشور ایرلند جنوبی شرایط فوق‌العاده ای را برای علاقه مندان فراهم نموده است. متقاضیان می توانند در مدت ۶ ماه مشغول به فراگیری زبان انگلیسی با هزینه ای بالغ بر ۶ هزار یورو شوند که شامل هزینه دوره و خوابگاه می باشد.

۲- شرکت در دوره های آریاناپارس

پکیج اختصاصی آیلتس و دوره های زبان انگلیسی عمومی انحصاری منطبق با برترین کالج های زبان انگلیسی دنیا دارا بودن نمایندگی بیش از ۵۰ دانشگاه،کالج  و موسسه آموزشی در کانادا،اروپا و آمریکا

 1. بهره مندی از اساتید مجرب و متخصص آیلتس
 2. فضای آموزشی متفاوت و امکان هماهنگی کلاس ها بر اساس زمان های آزاد شما
 3. کلاس های آنلاین زبان انگلیسی عمومی در مقاطع مختلف

موارد فوق از جمله ویژگی هایی هستند که موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس را در غرب تهران متمایز می سازد. صحبت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نموده و ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند

دانشجویان می توانند برای دانشگاه های برتر دنیا در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. مدت زمان تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان با ارائه سوابق آموزشی می توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

مسلما برای اخذ پذیرش از رشته هایی مثل زیر شاخه های هنر، دانشجویان باید سوابق اجرایی مناسبی را داشته باشند و در برخی رشته نیاز به آزمون عملی است. معدل مناسب یکی از فاکتورهای تاثیر گذار برای اخذ پذیرش است.

به صورت معمول معدل بالای ۱۴ را می توان برای پذیرش از دانشگاه ها در نظر گرفت. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت ارائه نمرات بالاتر شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند جنوبی خواهند داشت.

از نکات مثبت تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد، گزینه همراه است. دانشجویان می توانند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند. فرزندان دانشجویان می توانند از تحصیل رایگان در ایرلند در مدارس دولتی یا عمومی بهره مند شوند. به صورت معمول دانشجویان برای ادامه تحصیل شهرهایی مثل دوبلین، گالوی و کورک را برای زندگی و تحصیل در ایرلند جنوبی انتخاب می کنند. تعدد دانشگاهی در شهرهای ذکر شده نسبت به سایر شهرهای این کشور بیشتر است.

 • دانشگاه های انتخابی

هفت دانشگاه کشور ایرلند جنوبی در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند و دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه ها اقدام می نمایند. شهریه دانشگاه های ایرلند نسبت به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۸ تا ۱۶ هزار یورو برای تحصیل پرداخت می کنند. از دانشگاه های مقرون به صرفه در کشور ایرلند جنوبی می توان به دانشگاه لیمریک ،کورک کالج، سنت پاتریک و موسسه فناوری کودک اشاره کرد.

مقطع دکترا در ایرلند

متقاضیان ورود به مقطع دکترا در کشور ایرلند جنوبی به صورت معمول به دو گروه تقسیم می شوند.

 • دانشجویانی که دارای شرایط مناسبی بوده و برای اخذ بورسیه اقدام می نمایند.
 • دانشجویانی که به دنبال تحصیل با هزینه های شخصی می باشند.

گروه اول می توانند جهت تحصیل در ایرلند و اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور، رزومه خود را برای اساتید ارسال نمایند و پس از تائید از استاد راهنما برای پذیرش دانشگاه اقدام  کنند.

به صورت معمول اساتید در ترم اول، بخشی از هزینه های زندگی را به دانشجویان پرداخت می نمایند و در صورت، مثبت بودن نظر اساتید، حقوق ماهیانه برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. بورسیه های کشور ایرلند جنوبی شرایط مختلفی دارد و دانشجویان با رزومه های متفاوت می توانند برای این بورسیه ها اقدام نمایند.

 1. معدل مناسب
 2. تالیفات از قبیل مقالات بین المللی مثل ISI ، AAA
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. مدارک تحصیلی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می تواند در راستای افزایش شانس فرد، جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا نقش بسزایی داشته باشد.

گروه دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های ممتاز کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. به صورت میانگین هزینه تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع دکترا بین ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار می باشد. لازم به ذکر است، دانشگاه هایی نیز در این کشور وجود دارد که دانشجویان با هزینه های کمتری می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند و با انجام  ۳۰ ساعت کار دانشجویی به صورت هفتگی در راستای پرداخت شهریه های خود قدم بردارند.

 • زبان تدریس

به صورت کلی دانشجویان در گروه اول و یا دوم برای تحصیل در ایرلند جنوبی باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند. نمره ۶٫۵ یا ۷  آیلتس، نمره مناسبی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

 • ویژگی های دکترا

 1. دانشجویان دکترا می توانند همسر و فرزندان خود را در این مقطع  به همراه داشته باشند.
 2. فرزندان دانشجویان از تحصیلات رایگان در مدارس دولتی برخوردار هستند.
 3. شرایط کسب اقامت برای دانشجویان دکترا پس از تحصیل مناسب است.
 4. اخذ ویزا برای این دسته از دانشجویان با شانس بالا تری همراه است.
 5. تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های ایرلند جنوبی می تواند شرایط ویژه ای جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در ایرلند جنوبی، ارائه نماید.

حق کار و هزینه تحصیل در ایرلند

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است، متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی را دارند باید قبل از سفر، نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر با یکسال زندگی و تحصیل در این کشور می باشد را به سفارت ارائه نمایند.

حق کار

دانشجویان در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی مجوز کار در محدوده ۲۰ ساعته هفتگی را دارا می باشند. میانگین حقوق دانشجویان در حدود ۹ تا ۱۱ یورو به ازای هر ساعت است. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی از زبان انگلیسی، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود مشخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های تحصیل

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی مستلزم پرداخت هزینه می باشند. با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر هزینه های تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند به صورت میانگین بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو است. دانشجویان با حق کارهای هفتگی خود می توانند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی برای دانشجویان در حین تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت میانگین بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد و در شهرهایی مانند دوبلین و کودک هزینه های تحصیل نسبت به شهرهای مثل لگوی بسیار بالاتر است. هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی می باشد.

 • مسکن
 1. در صورتی که به صورت مجردی زندگی می کنید:  ۳۵۰تا ۴۰۰یورو
 2. مجمع دانشجویی:  ۳۲۰  تا  ۳۷۵ یورو
 3. زندگی با خانواده:    ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو

از دیگر هزینه هایی که مرتبط با مسکن می باشد می توان به اینترنت و تسهیلات در نظر گرفته شده مثل آب، برق اشاره کرد.

 • خوراک

به صورت میانگین هزینه های خوراک در کشور ایرلند به صورت ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در نظر گرفته می شود.

 • حمل و نقل

اکثر دانشجویان برای حمل و نقل خود از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب حمل و نقل عمومی، ارزان بودن این روش و تخفیف های در نظر گرفته شده برای دانشجویان است. به صورت میانگین هزینه حمل و نقل عمومی در کشور ایرلند در حدود ۴۰ تا ۵۰ یورو در ماه می باشد.

 • هزینه های جانبی
 1. دانشجویان بین المللی حدوداً در ماه ۴۰ تا ۵۰ یورو به ازای بیمه پرداخت می نمایند.
 2. به صورت میانگین هزینه خرید کتب و وسایل مرتبط با آن در حدود ۷۰ یورو می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در ایرلند

ضرورتی به اخذ ویزای تحصیلی ایرلند برای ورود افرادی که تابعیت اروپا دارند وجود ندارد زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد اما در مورد متقاضیان برای تحصیل که از خارج از اتحادیه اروپا قصد ورود به ایرلند را دارند گرفتن ویزای تحصیلی در صورت پذیرش دانشگاه مورد نظر الزامی است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند شما باید از تمکن مالی برخوردار باشید و حتما شرایط پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایرلند به شرح زیر است:

 1. شما باید فرم مربوط به اخذ ویزا را تکمیل کرده و آپلود مدارک دیگر خود را ارائه دهید.
 2. شما باید از پاسپورت خود اسکن تهیه کنید و ارائه دهید.
 3. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه دارای اعتبار باشد.
 4. شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند باید هزینه آن را پرداخت کنید.
 5. شما باید گواهی پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشید.
 6. داشتن مدرک معتبر برای بیمه نامه
 7. شما باید مدرک لازم جهت پرداخت شهریه دانشگاه را در اختیار داشته باشید.
 8. اگر دارای تحصیلات زبان انگلیسی هستید باید مدرک آن را ارائه دهید.
 9. شما باید گواهی معتبری برای اثبات تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه های دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند ارائه دهید.

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

دانشجویان بعد از پایان دوره تحصیل خود در ایرلند به صورت قانونی شرایط زندگی در این کشور را ندارند و برای ادامه سکونت در ایرلند و اخذ اقامت دائم باید از طریق یکی از شیوه های زیر اقدام کنند:

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

 1. دانشجویان پس از پایان تحصیل خود می توانند با اخذ مجوز های مربوط به کار در ایرلند به عنوان یک شهروند مشغول به کار شده و از تمام حقوق و مزایای آن برخوردار شوند.
 2. اگر شما دارای تخصص در حوزه خاصی هستید می توانید کارت ویزای کاری را به جای کارت اقامت در ایرلند اخذ نمایید و از این طریق اقدام به اخذ اقامت دائم در ایرلند کنید و مشغول به کار شوید.
 3. اگر شما به عنوان یک شهروند در کشور ایرلند ۲ سال سابقه کار داشته باشید پس از این مدت می توانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید.
 4. باید از طریق کارفرمای خود یک پیشنهاد کاری با قرارداد ثابت ۲ ساله دریافت کنید.
 5. شما میتوانید با بررسی مشاغل مورد نیاز کشور ایرلند برای فعالیت در یکی از این کار ها تقاضای ویزا کنید البته این ویزا در حدود ۶ ماه تا ۳ سال قابلیت تمدید شدن دارد.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران تمایل دارند به دلیل اینکه کشور ایرلند مالیات کمی را از شهروندان اخذ می کند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

 بنابراین چنین افرادی می توانند اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کرده  اما باید به این نکته توجه داشته باشند که مدت زمان اعتبار این ویزا یکساله است و اگر فرد از گردش مالی خوبی برخوردار باشد ویزای او تمدید شده و می تواند اقامت دائم خود را در ایرلند داشته باشد.

شما به روش های زیر می توانید در ایرلند سرمایه گذاری کنید:

 1. سرمایه گذاری بنیادی
 2. سرمایه گذاری اقتصادی
 3. سرمایه گذاری اوراق قرضه
 4. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 5. صندوق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

فرد برای اخذ ویزا از طریق ازدواج باید ۳ ماه قبل از این اقدام در ایرلند حضور داشته باشد.

برای اخذ این نوع از ویزا باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 1. باید حداقل ۳ سال از زمان ازدواج شما با شخصی که تابعیت ایرلند را دارد گذشته باشد.
 2. شخص باید حداقل یکسال در ایرلند اقامت دائم داشته باشد تا بتواند متقاضی اخذ ویزا از طریق ازدواج شود.
 3. قرارداد ازدواج باید طبق قوانین کشور ایرلند ثبت رسمی شده باشد.
 4. متقاضی اخذ ویزا از طریق ازدواج باید به لحاظ اخلاقی و کاری به عنوان فردی سالم و موثر در ایرلند شناخته شده باشد.
 5. فرد باید اقدام به تصویب یک اظهارنامه قانونی در مورد تعهد شهروندی خود به ملت و دولت کشور ایرلند کند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی ایرلند

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت معمول درخواست خود را برای پذیرش تا ۱ فوریه به دانشگاه ارسال می کنند. دانشجویان برای ثبت درخواست خود باید بین ۳۰ تا ۸۰ یورو به دانشگاه پرداخت نمایند. دانشجویان بین المللی برای درخواست ویزا باید مدارکی نظیر:

 1. نامه پذیرش از موسسه معتبر در کشور ایرلند جنوبی
 2. مدارک بیمه دانشجویی از دانشگاه
 3. مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه
 4. تمکن مالی
 5. ارائه حساب بانکی
 6. انگیزه نامه
 7. مدارک مورد نیاز برای اثبات به بازگشت را داشته باشند تا شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند جنوبی ارتقاء دهند.

ریجکتی ویزای تحصیلی در ایرلند

در مواردی ممکن است ضمن پذیرش از دانشگاه خود در ایرلند اما ویزای تحصیلی شما به دلایلی با اختلال در پذیرش مواجه شود. این عوامل به شرح زیر می باشد:

 1. اگر در فرم درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند اشکال و نقص وجود داشته باشد امکان ریجکتی ویزای شما وجود دارد.
 2. اگر در فضای تحصیلی روابط نا سالم و غیر متعارف داشته باشید.
 3. به دلیل عدم مهارت در رشته زبان سطح نمرات شما پایین باشد.
 4. اگر دوره ای را که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنید با گواهی های ارائه شده در مورد سابقه تحصیلی خود مطابقت نداشته باشد.

دانشگاه های ایرلند

تحصیلات عالی در ایرلند توسط تعدادی از موسسات، از جمله هفت دانشگاه، هفت کالج آموزش و ۱۴ موسسه فناوری ارائه می شود. هفت دانشگاه ایرلند دارای بودجه دولتی هستند و شامل:

 • Dublin City University (DCU)
 • National University of Ireland, Galway
 • National University of Ireland, Maynooth
 • Trinity College, Dublin
 • University College, Cork
 • University College, Dublin
 • University of Limerick

می شوند که ۵ دانشگاه در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. شهرهای دانشجویی محبوب شامل پایتخت کشور، دوبلین، که بزرگترین تمرکز دانشگاه ها و کالج ها را تشکیل می دهد، گالوی در ساحل غربی و کرک در ساحل جنوبی می شود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند

۱. کالج و دانشگاه ترینیتی دوبلین

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های ایرلند، رتبه اول به دانشگاه ترینیتی دوبلین اختصاص پیدا می کند. یکی از امتیازات این دانشگاه در کنار سطح علمی بالا، داشتن محوطه زیبا می باشد.

دانشجویان در این دانشگاه می توانند اقدام به تحصیل در رشته های هنر، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی کنند.

۲. کالج و دانشگاه دوبلین

این دانشگاه در رتبه دوم علمی در میان سایر دانشگاه های ایرلند می باشد و با توجه به اینکه به لحاظ مکانی در دوبلین یعنی پایتخت ایرلند واقع شده است دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

در این دانشگاه تمامی رشته ها از مقطع لیسانس تا دکترا با کیفیت علمی و آموزشی بالا به دانشجویان ارائه می شود. همچنین دانشجویان برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید دارای مدارج علمی خوبی باشند و همین عامل دانشگاه دوبلین را به یکی از بهترین دانشگاه های ایرلند تبدیل کرده است.

۳. دانشگاه و کالج کورک

کالج کورک از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

۴. دانشگاه دوبلین سیتی

۵. دانشگاه لیمریک از بهترین دانشگاه های ایرلند

۶. دانشگاه تکنولوژی دوبلین

بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند

 1. پزشکی و دندانپزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند می باشد.
 2. مدیریت
 3. دوره های تجزیه و تحلیل داده ها در ایرلند

اساتید دانشگاه در زمینه جمع آوری، تجزیه و تحلیل، و خواندن داده ها در حوزه های مختلف علمی به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

در کشور ایرلند افراد متخصص در حوزه تجزیه و تحلیل داده ها بسیار کم است بنابراین دانشجویان می توانند با ادامه تحصیل در این رشته پیشرفت کنند.

 1. علوم کامپیوتر

رشته کامپیوتر از رشته های پرطرفدار در میان دانشجویان است که این علم شامل زیر شاخه های زیر است: برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی، رباتیک، توسعه نرم‌افزار و…

 1. امنیت سایبری

به دلیل پیشرفت فناوری در عصر دیجیتال، امنیت سایبری از بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند معرفی شده است زیرا امروزه داده های اطلاعاتی زیادی تولید می شود که باید برای حفاظت از آن ها در برابر کلاهبرداران فضای مجازی، فرایند ایمن سازی توسط افراد متخصص صورت گیرد.

 1. پردازش ابری

این علم از محبوب ترین رشته های تحصیلی در حوزه فناوری اطلاعات است. و به دلیل احتیاج شرکت ها به افراد متخصص در این حوزه در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  ۴۲ دیدگاه در “تحصیل در ایرلند

  1. آرش گفت:

   با سلام من ۲۴ سالمه و معدل کارشناسی ارشد من ۱۹ هست در رشته ی مهندسی برق گرایش کنترل و معدل کارشناسیم بالای ۱۷ هست در رشته ی مهندسی برق گرایش قدرت. و فارغ التحصیل آموزش محور غیر انتفایی هستم در ارشد. مقاله کنفرانسی داخلی دارم ۴ تا (میدونم که تاثیری نداره ولی شاید نشاندهنده ی اکتیو بودنم باشه) یدونه علمی پزوهشی داخلی انگلیسی در نشریه دانشگاه سهند دارم و سه تا مقاله ی ISI ریوایز و سابمیت شده (امیدوارم که اکسپت شود) آیلتس رو هم ازمون ندادم ولی فکر می کنم بالای ۶٫۵ بشم.سوالم از شما این هست که من سکند مستر شانس فولی فاند بیشتری دارم یا در دکتری؟ متشکرم

   1. مشاور آریاناپارس گفت:

    به طور کلی بورسیه در مقطع ارشد بسیار محدود می باشد. در صورت داشتن مقاله آی اس آی و اخذ مدرک زبان و گرفتن تایید از یک استاد راهنما می توانید برای دوره دکتری فاند گرفته و اقدام نمایید.

  2. فرید گفت:

   سلام من مدرک دیپلم تجربی دارم و ۲۲ ساله هستم و می‌خواهم به ایرلند محاجرت کنم و ادامه تحصیل دهم در رشته دندانپزشکی به چه میزان هزینه برای محاجرت نیاز دارم و آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر