...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در ایرلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

شرایط تحصیل در ایرلند

ایرلند جنوبی به همراه انگلستان، تنها کشورهای انگلیسی زبان در اروپا هستند. از همین رو سالیانه دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در ایرلند جنوبی اقدام می نمایند. شرایط تحصیل در ایرلند جنوبی با ایرلند شمالی بسیار تفاوت دارد. ایرلند جنوبی یکی از برترین کشورهای اروپایی است که مقصد مناسبی برای کسب تجارب بین المللی می باشد. ایرلند جنوبی مرکز بزرگ تکنولوژی برای اروپا و جهان است و موسسات بسیاری همچون Google ، ebay ،Facebook در خاک این کشور می باشند.

مقاطع تحصیلی در ایرلند

به صورت کلی کودکان در صورت سپری کردن ۱۲ سال تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند برای ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. تحصیلات قبل دانشگاهی در این کشور  به دو دسته ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود.

مقطع ابتدایی

کودکان از سن ۶ سالگی در این کشور از تحصیلات اجباری برخوردار هستند. خانواده های ایرلندی به صورت معمول کودکان خود را از سن ۴ سالگی روانه مدرسه می نمایند. مدت زمان دوره ابتدایی در ایرلند جنوبی حدود ۸ سال به طول می انجامد. این نکته بدین معناست که کودکان از سن ۴ تا ۱۲ سالگی خود در حال سپری کردن تحصیل در مقطع ابتدایی می باشند.

دانش آموزان بین المللی می توانند جهت ادامه تحصیل در ایرلند بدون مدرک زبان اقدام نمایند البته این نکته حائز اهمیت است که دانش آموزان باید از دانش اولیه زبان برخوردار باشند. دانش آموزان در صورت عدم توانایی در برقراری ارتباط موظف به شرکت در دوره های قبل از مدرسه می شوند. به صورت معمول دانش آموزان در مقطع ابتدایی دروسی مثل زبان انگلیسی، زبان ایرلندی، ریاضیات، علوم اجتماعی و زیست محیطی، موسیقی، تربیت بدنی و علوم هنری را آموزش می بینند.

مقطع متوسطه

دانش آموزان برای تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند در مراکز معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند. در حال حاضر حدود ۸۰۰ مرکز آموزشی آماده ارائه خدمات به دانش آموزان می باشند. مدت زمان دوره متوسطه به صورت معمول ۵ الی ۶ سال می باشد.

دروسی همانند زبان انگلیسی، زبان ایرلندی، ریاضیات، حسابداری، هنر، زیست شناسی، اقتصاد، شیمی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، تجارت، جغرافیا و تاریخ از جمله دروس برای این مقطع می باشد. بسیاری از دروس آموزشی در مقطع متوسطه با آزمون کتبی مورد ارزیابی قرار می گیرند ولی برخی از دروس مثل زبان های خارجی به صورت شفاهی برگزار می شوند.

دانش آموزان در صورت سپری کردن تحصیل در ایرلند جنوبی می توانند شانس خود را برای پذیرش در برترین دانشگاه های این کشور ارتقاء دهند.

انواع مدارس

از جمله مدارسی که دانش آموزان می توانند در ایرلند جنوبی جهت ادامه تحصیل اقدام نمایند، مدارس عمومی، خصوصی و شبانه روزی است. دانش آموزان بین المللی معمولا مدارس شبانه روزی را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند و دانشجویانی که مشغول به تحصیل می باشند، می توانند از تحصیل رایگان در ایرلند جهت ادامه تحصیل فرزندان خود در مدارس دولتی و یا عمومی برخوردار شوند.

دوره های پزشکی

روند اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی بدین صورت می باشد که دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره های متوسطه می توانند در زمینه های پیراپزشکی مثل علوم آزمایشگاهی تحصیل کنند. از سال دوم اجازه ورود به رشته پزشکی برای دانشجویان صادر می شود. به طور معمول دوره های پزشکی ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال به طول می انجامد.

در حال حاضر در کشور ایرلند جنوبی چهار دانشگاه دروس پزشکی را ارائه می دهند. از همین رو رقابت بسیار بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد. سالیانه در حدود ۴۰۰ پزشک و ۸۰ دندانپزشک در کشور ایرلند جنوبی فارغ التحصیل می شوند. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی به صورت معمول بین ۴۵ تا ۵۲ هزار یورو می باشد.

تحصیل کارشناسی در ایرلند

متقاضیان ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی، جهت ورود به مقطع کارشناسی باید مدرک پایان دوره دوازده ساله تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه نمایند. مدت زمان دوره کارشناسی در این کشور ۳ تا ۴ سال می باشد.

به دلیل انگلیسی زبان بودن ایرلند جنوبی و ارائه دروس به این زبان سالیانه متقاضیان بسیاری جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. کشور ایرلند از ۳۴ موسسه آموزش عالی برخوردار است که دانشجویان برای ادامه تحصیل حق انتخاب خواهند داشت. تمامی رشته های برتر در دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی به زبان انگلیسی ارائه می شود.


 • زبان تدریس

دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور ایرلند جنوبی باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند. به صورت معمول نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ،نمره ۶ در آزمون آیلتس است. دانشجویان می توانند برای کسب نمره آیلتس از دو روش اقدام نمایند:

۱- کالج زبان ایرلند

علاقه مندان به دانش زبان می توانند در دوره های آموزش زبان در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. دوره های زبان در کشور ایرلند ۳ ماهه و ۶ ماهه می باشد. با توجه به همکاری موسسه مهاجرتی آریاناپارس با کالج های زبان کشور ایرلند جنوبی شرایط فوق‌العاده ای را برای علاقه مندان فراهم نموده است. متقاضیان می توانند در مدت ۶ ماه مشغول به فراگیری زبان انگلیسی با هزینه ای بالغ بر ۶ هزار یورو شوند که شامل هزینه دوره و خوابگاه می باشد.

۲- شرکت در دوره های آریاناپارس

پکیج اختصاصی آیلتس و دوره های زبان انگلیسی عمومی انحصاری منطبق با برترین کالج های زبان انگلیسی دنیا دارا بودن نمایندگی بیش از ۵۰ دانشگاه،کالج  و موسسه آموزشی در کانادا،اروپا و آمریکا

 1. بهره مندی از اساتید مجرب و متخصص آیلتس
 2. فضای آموزشی متفاوت و امکان هماهنگی کلاس ها بر اساس زمان های آزاد شما
 3. کلاس های آنلاین زبان انگلیسی عمومی در مقاطع مختلف

موارد فوق از جمله ویژگی هایی هستند که موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس را در غرب تهران متمایز می سازد. صحبت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نموده و ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند

دانشجویان می توانند برای دانشگاه های برتر دنیا در کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. مدت زمان تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان با ارائه سوابق آموزشی می توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

مسلما برای اخذ پذیرش از رشته هایی مثل زیر شاخه های هنر، دانشجویان باید سوابق اجرایی مناسبی را داشته باشند و در برخی رشته نیاز به آزمون عملی است. معدل مناسب یکی از فاکتورهای تاثیر گذار برای اخذ پذیرش است.

به صورت معمول معدل بالای ۱۴ را می توان برای پذیرش از دانشگاه ها در نظر گرفت. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت ارائه نمرات بالاتر شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند جنوبی خواهند داشت.

از نکات مثبت تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد، گزینه همراه است. دانشجویان می توانند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند. فرزندان دانشجویان می توانند از تحصیل رایگان در ایرلند در مدارس دولتی یا عمومی بهره مند شوند. به صورت معمول دانشجویان برای ادامه تحصیل شهرهایی مثل دوبلین، گالوی و کورک را برای زندگی و تحصیل در ایرلند جنوبی انتخاب می کنند. تعدد دانشگاهی در شهرهای ذکر شده نسبت به سایر شهرهای این کشور بیشتر است.


 • دانشگاه های انتخابی

هفت دانشگاه کشور ایرلند جنوبی در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند و دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه ها اقدام می نمایند. شهریه دانشگاه های ایرلند نسبت به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد ولی به صورت معمول دانشجویان بین ۸ تا ۱۶ هزار یورو برای تحصیل پرداخت می کنند. از دانشگاه های مقرون به صرفه در کشور ایرلند جنوبی می توان به دانشگاه لیمریک ،کورک کالج، سنت پاتریک و موسسه فناوری کودک اشاره کرد.

مقطع دکترا در ایرلند

متقاضیان ورود به مقطع دکترا در کشور ایرلند جنوبی به صورت معمول به دو گروه تقسیم می شوند.

 • دانشجویانی که دارای شرایط مناسبی بوده و برای اخذ بورسیه اقدام می نمایند.
 • دانشجویانی که به دنبال تحصیل با هزینه های شخصی می باشند.

گروه اول می توانند جهت تحصیل در ایرلند و اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور، رزومه خود را برای اساتید ارسال نمایند و پس از تائید از استاد راهنما برای پذیرش دانشگاه اقدام  کنند.

به صورت معمول اساتید در ترم اول، بخشی از هزینه های زندگی را به دانشجویان پرداخت می نمایند و در صورت، مثبت بودن نظر اساتید، حقوق ماهیانه برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. بورسیه های کشور ایرلند جنوبی شرایط مختلفی دارد و دانشجویان با رزومه های متفاوت می توانند برای این بورسیه ها اقدام نمایند.

 1. معدل مناسب
 2. تالیفات از قبیل مقالات بین المللی مثل ISI ، AAA
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. مدارک تحصیلی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می تواند در راستای افزایش شانس فرد، جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا نقش بسزایی داشته باشد.

گروه دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های ممتاز کشور ایرلند جنوبی اقدام نمایند. به صورت میانگین هزینه تحصیل در ایرلند جنوبی در مقطع دکترا بین ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار می باشد. لازم به ذکر است، دانشگاه هایی نیز در این کشور وجود دارد که دانشجویان با هزینه های کمتری می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند و با انجام  ۳۰ ساعت کار دانشجویی به صورت هفتگی در راستای پرداخت شهریه های خود قدم بردارند.


 • زبان تدریس

به صورت کلی دانشجویان در گروه اول و یا دوم برای تحصیل در ایرلند جنوبی باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی ارائه دهند. نمره ۶٫۵ یا ۷  آیلتس، نمره مناسبی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.


 • ویژگی های دکترا
 1. دانشجویان دکترا می توانند همسر و فرزندان خود را در این مقطع  به همراه داشته باشند.
 2. فرزندان دانشجویان از تحصیلات رایگان در مدارس دولتی برخوردار هستند.
 3. شرایط کسب اقامت برای دانشجویان دکترا پس از تحصیل مناسب است.
 4. اخذ ویزا برای این دسته از دانشجویان با شانس بالا تری همراه است.
 5. تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از دانشگاه های ایرلند جنوبی می تواند شرایط ویژه ای جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در ایرلند جنوبی، ارائه نماید.

حق کار و هزینه تحصیل در کشور ایرلند

حق کار و هزینه تحصیل در ایرلند

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است، متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در ایرلند جنوبی را دارند باید قبل از سفر، نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر با یکسال زندگی و تحصیل در این کشور می باشد را به سفارت ارائه نمایند.

حق کار

دانشجویان در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی مجوز کار در محدوده ۲۰ ساعته هفتگی را دارا می باشند. میانگین حقوق دانشجویان در حدود ۹ تا ۱۱ یورو به ازای هر ساعت است. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی از زبان انگلیسی، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود مشخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های تحصیل

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی مستلزم پرداخت هزینه می باشند. با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر هزینه های تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند به صورت میانگین بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو است. دانشجویان با حق کارهای هفتگی خود می توانند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی برای دانشجویان در حین تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت میانگین بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد و در شهرهایی مانند دوبلین و کودک هزینه های تحصیل نسبت به شهرهای مثل لگوی بسیار بالاتر است. هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در ایرلند جنوبی می باشد.

 • مسکن
 1. در صورتی که به صورت مجردی زندگی می کنید:  ۳۵۰تا ۴۰۰یورو
 2. مجمع دانشجویی:  ۳۲۰  تا  ۳۷۵ یورو
 3. زندگی با خانواده:    ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو

از دیگر هزینه هایی که مرتبط با مسکن می باشد می توان به اینترنت و تسهیلات در نظر گرفته شده مثل آب، برق اشاره کرد.

 • خوراک

به صورت میانگین هزینه های خوراک در کشور ایرلند به صورت ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در نظر گرفته می شود.

 • حمل و نقل

اکثر دانشجویان برای حمل و نقل خود از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب حمل و نقل عمومی، ارزان بودن این روش و تخفیف های در نظر گرفته شده برای دانشجویان است. به صورت میانگین هزینه حمل و نقل عمومی در کشور ایرلند در حدود ۴۰ تا ۵۰ یورو در ماه می باشد.

 • هزینه های جانبی
 1. دانشجویان بین المللی حدوداً در ماه ۴۰ تا ۵۰ یورو به ازای بیمه پرداخت می نمایند.
 2. به صورت میانگین هزینه خرید کتب و وسایل مرتبط با آن در حدود ۷۰ یورو می باشد.
مدارک لازم برای تحصیل در کشور ایرلند

مدارک لازم برای تحصیل در ایرلند

ضرورتی به اخذ ویزای تحصیلی ایرلند برای ورود افرادی که تابعیت اروپا دارند وجود ندارد زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد اما در مورد متقاضیان برای تحصیل که از خارج از اتحادیه اروپا قصد ورود به ایرلند را دارند گرفتن ویزای تحصیلی در صورت پذیرش دانشگاه مورد نظر الزامی است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند شما باید از تمکن مالی برخوردار باشید و حتما شرایط پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایرلند به شرح زیر است:

 1. شما باید فرم مربوط به اخذ ویزا را تکمیل کرده و آپلود مدارک دیگر خود را ارائه دهید.
 2. شما باید از پاسپورت خود اسکن تهیه کنید و ارائه دهید.
 3. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه دارای اعتبار باشد.
 4. شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند باید هزینه آن را پرداخت کنید.
 5. شما باید گواهی پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشید.
 6. داشتن مدرک معتبر برای بیمه نامه
 7. شما باید مدرک لازم جهت پرداخت شهریه دانشگاه را در اختیار داشته باشید.
 8. اگر دارای تحصیلات زبان انگلیسی هستید باید مدرک آن را ارائه دهید.
 9. شما باید گواهی معتبری برای اثبات تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه های دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند ارائه دهید.
دریافت اقامت پس از تحصیل در ایرلند

اقامت پس از تحصیل در ایرلند

دانشجویان بعد از پایان دوره تحصیل خود در ایرلند به صورت قانونی شرایط زندگی در این کشور را ندارند و برای ادامه سکونت در ایرلند و اخذ اقامت دائم باید از طریق یکی از شیوه های زیر اقدام کنند:

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

 1. دانشجویان پس از پایان تحصیل خود می توانند با اخذ مجوز های مربوط به کار در ایرلند به عنوان یک شهروند مشغول به کار شده و از تمام حقوق و مزایای آن برخوردار شوند.
 2. اگر شما دارای تخصص در حوزه خاصی هستید می توانید کارت ویزای کاری را به جای کارت اقامت در ایرلند اخذ نمایید و از این طریق اقدام به اخذ اقامت دائم در ایرلند کنید و مشغول به کار شوید.
 3. اگر شما به عنوان یک شهروند در کشور ایرلند ۲ سال سابقه کار داشته باشید پس از این مدت می توانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید.
 4. باید از طریق کارفرمای خود یک پیشنهاد کاری با قرارداد ثابت ۲ ساله دریافت کنید.
 5. شما میتوانید با بررسی مشاغل مورد نیاز کشور ایرلند برای فعالیت در یکی از این کار ها تقاضای ویزا کنید البته این ویزا در حدود ۶ ماه تا ۳ سال قابلیت تمدید شدن دارد.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران تمایل دارند به دلیل اینکه کشور ایرلند مالیات کمی را از شهروندان اخذ می کند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

 بنابراین چنین افرادی می توانند اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کرده  اما باید به این نکته توجه داشته باشند که مدت زمان اعتبار این ویزا یکساله است و اگر فرد از گردش مالی خوبی برخوردار باشد ویزای او تمدید شده و می تواند اقامت دائم خود را در ایرلند داشته باشد.

شما به روش های زیر می توانید در ایرلند سرمایه گذاری کنید:

 1. سرمایه گذاری بنیادی
 2. سرمایه گذاری اقتصادی
 3. سرمایه گذاری اوراق قرضه
 4. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 5. صندوق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

فرد برای اخذ ویزا از طریق ازدواج باید ۳ ماه قبل از این اقدام در ایرلند حضور داشته باشد.

برای اخذ این نوع از ویزا باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 1. باید حداقل ۳ سال از زمان ازدواج شما با شخصی که تابعیت ایرلند را دارد گذشته باشد.
 2. شخص باید حداقل یکسال در ایرلند اقامت دائم داشته باشد تا بتواند متقاضی اخذ ویزا از طریق ازدواج شود.
 3. قرارداد ازدواج باید طبق قوانین کشور ایرلند ثبت رسمی شده باشد.
 4. متقاضی اخذ ویزا از طریق ازدواج باید به لحاظ اخلاقی و کاری به عنوان فردی سالم و موثر در ایرلند شناخته شده باشد.
 5. فرد باید اقدام به تصویب یک اظهارنامه قانونی در مورد تعهد شهروندی خود به ملت و دولت کشور ایرلند کند.
درخواست ویزای تحصیلی ایرلند

نحوه درخواست ویزای تحصیلی ایرلند

دانشجویان برای تحصیل در ایرلند جنوبی به صورت معمول درخواست خود را برای پذیرش تا ۱ فوریه به دانشگاه ارسال می کنند. دانشجویان برای ثبت درخواست خود باید بین ۳۰ تا ۸۰ یورو به دانشگاه پرداخت نمایند. دانشجویان بین المللی برای درخواست ویزا باید مدارکی نظیر:

 1. نامه پذیرش از موسسه معتبر در کشور ایرلند جنوبی
 2. مدارک بیمه دانشجویی از دانشگاه
 3. مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه
 4. تمکن مالی
 5. ارائه حساب بانکی
 6. انگیزه نامه
 7. مدارک مورد نیاز برای اثبات به بازگشت را داشته باشند تا شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند جنوبی ارتقاء دهند.

ریجکتی ویزای تحصیلی در ایرلند

در مواردی ممکن است ضمن پذیرش از دانشگاه خود در ایرلند اما ویزای تحصیلی شما به دلایلی با اختلال در پذیرش مواجه شود. این عوامل به شرح زیر می باشد:

 1. اگر در فرم درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند اشکال و نقص وجود داشته باشد امکان ریجکتی ویزای شما وجود دارد.
 2. اگر در فضای تحصیلی روابط نا سالم و غیر متعارف داشته باشید.
 3. به دلیل عدم مهارت در رشته زبان سطح نمرات شما پایین باشد.
 4. اگر دوره ای را که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می کنید با گواهی های ارائه شده در مورد سابقه تحصیلی خود مطابقت نداشته باشد.
دانشگاه های کشور ایرلند

دانشگاه های ایرلند

تحصیلات عالی در ایرلند توسط تعدادی از موسسات، از جمله هفت دانشگاه، هفت کالج آموزش و ۱۴ موسسه فناوری ارائه می شود. هفت دانشگاه ایرلند دارای بودجه دولتی هستند و شامل:

 • Dublin City University (DCU)
 • National University of Ireland, Galway
 • National University of Ireland, Maynooth
 • Trinity College, Dublin
 • University College, Cork
 • University College, Dublin
 • University of Limerick

می شوند که ۵ دانشگاه در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. شهرهای دانشجویی محبوب شامل پایتخت کشور، دوبلین، که بزرگترین تمرکز دانشگاه ها و کالج ها را تشکیل می دهد، گالوی در ساحل غربی و کرک در ساحل جنوبی می شود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند

۱. کالج و دانشگاه ترینیتی دوبلین

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های ایرلند، رتبه اول به دانشگاه ترینیتی دوبلین اختصاص پیدا می کند. یکی از امتیازات این دانشگاه در کنار سطح علمی بالا، داشتن محوطه زیبا می باشد.

دانشجویان در این دانشگاه می توانند اقدام به تحصیل در رشته های هنر، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، پزشکی و رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی کنند.

۲. کالج و دانشگاه دوبلین

این دانشگاه در رتبه دوم علمی در میان سایر دانشگاه های ایرلند می باشد و با توجه به اینکه به لحاظ مکانی در دوبلین یعنی پایتخت ایرلند واقع شده است دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

در این دانشگاه تمامی رشته ها از مقطع لیسانس تا دکترا با کیفیت علمی و آموزشی بالا به دانشجویان ارائه می شود. همچنین دانشجویان برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید دارای مدارج علمی خوبی باشند و همین عامل دانشگاه دوبلین را به یکی از بهترین دانشگاه های ایرلند تبدیل کرده است.

۳. دانشگاه و کالج کورک

کالج کورک از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

۴. دانشگاه دوبلین سیتی

۵. دانشگاه لیمریک از بهترین دانشگاه های ایرلند

۶. دانشگاه تکنولوژی دوبلین

بهترین رشته های تحصیلی در ایرلند

بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند

 1. پزشکی و دندانپزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند می باشد.
 2. مدیریت
 3. دوره های تجزیه و تحلیل داده ها در ایرلند

اساتید دانشگاه در زمینه جمع آوری، تجزیه و تحلیل، و خواندن داده ها در حوزه های مختلف علمی به صورت تخصصی فعالیت می کنند.

در کشور ایرلند افراد متخصص در حوزه تجزیه و تحلیل داده ها بسیار کم است بنابراین دانشجویان می توانند با ادامه تحصیل در این رشته پیشرفت کنند.

 1. علوم کامپیوتر

رشته کامپیوتر از رشته های پرطرفدار در میان دانشجویان است که این علم شامل زیر شاخه های زیر است: برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی، رباتیک، توسعه نرم‌افزار و…

 1. امنیت سایبری

به دلیل پیشرفت فناوری در عصر دیجیتال، امنیت سایبری از بهترین رشته ها برای تحصیل در ایرلند معرفی شده است زیرا امروزه داده های اطلاعاتی زیادی تولید می شود که باید برای حفاظت از آن ها در برابر کلاهبرداران فضای مجازی، فرایند ایمن سازی توسط افراد متخصص صورت گیرد.

 1. پردازش ابری

این علم از محبوب ترین رشته های تحصیلی در حوزه فناوری اطلاعات است. و به دلیل احتیاج شرکت ها به افراد متخصص در این حوزه در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند

دوره های تحصیل پزشکی در ایرلند به صورت میانگین پنج سال به طول می انجامد. دانشجویان پس از اتمام دوره های عمومی و در صورت تمایل امکان حضور و شرکت در دوره های تخصص پزشکی در این کشور را دارا می باشند. مدت زمان در نظر گرفته شده برای دوره های تخصص بین ۳ تا ۵ سال است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی به عنوان برترین رشته های تحصیلی در کشور ایرلند به حساب می آید. دانشجویان برای ورود به این دوره های تحصیلی می بایست شرایط مورد نیاز را برآورده نمایند.

شایان ذکر است که فارغ التحصیلان دبیرستان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل در ایرلند و برای ورود به دوره های پزشکی در ایرلند می بایست در یک دوره یک ساله پیش نیاز شرکت نمایند. دوره های پزشکی در کشور ایرلند به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای ورود به دوره های قبل دانشگاهی ملزم به ارائه نمره آیلتس می باشند. سطح مورد نیاز برای ورود به دوره های پزشکی نمره ۶ در آزمون آیلتس آکادمیک می باشد.

از دیگر شروط ورود به دوره های پزشکی در ایرلند کسب نمره مناسب در آزمون HPAT از شروط ورود به این دوره های تحصیلی می باشد. ثبت نام برای HPAT معمولاً در حدود ماه نوامبر آغاز و در ژانویه بسته می شود. در ادامه این مقاله به شرایط شرکت در این آزمون اشاره شده است.

برترین دانشگاه های پزشکی در ایرلند

برترین دانشگاه های پزشکی در ایرلند

تحصیل در جمهوری ایرلند با غوطه وری در تحقیقات با کیفیت بالا و فرصت حضور در برخی از معتبرترین و تاریخی ترین دانشگاه های اروپا، یک تجربه غنی فرهنگی است. برای اخذ پذیرش در دوره های پزشکی در ایرلند، هر دانشگاه شرایط و قوانین مخصوص به خود را پیاده سازی می کند. در این بخش به برترین دانشگاههای پزشکی در ایرلند اشاره می شود

دانشکده پزشکی دانشگاه کالج دوبلین

دانشکده پزشکی دانشگاه کالج دوبلین بهترین دانشکده پزشکی در ایرلند محسوب می شود. دانشکده پزشکی UCD در سال ۱۸۵۵ تاسیس گردید و دارای تاریخچه ای برجسته است. امروزه، دوره پزشکی دارای یک برنامه درسی مدرن در دانشکده پزشکی دانشگاه کالج دوبلین است. برای دریافت مدرک پزشکی در UCD، دانشجویان یک برنامه پیش بالینی سه ساله و سپس دو سال آخر را در بیمارستان های آموزشی (بیمارستان دانشگاه سنت وینسنت یا بیمارستان دانشگاه Mater Misericordiae) سپری نمایند. 

دانشکده ترینیتی کالج دوبلین

دانشکده پزشکی ترینیتی کالج دوبلین

کالج ترینیتی دوبلین یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های ایرلند است که در سال ۱۵۹۲ تاسیس شد و از دانشگاه های آکسفورد و کمبریج الگو گرفته است. کالج ترینیتی دارای یکی از برترین مدارس پزشکی در ایرلند است. دانشکده پزشکی، آموزش پزشکی با بالاترین استانداردهای بین المللی را ارائه می دهد. نوعی از دانشکده پزشکی از سال ۱۷۱۱ با این زمینه در حال اجرا است، که با گذشت زمان تعداد زیادی از مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه ها اضافه و توسعه یافت. در دانشکده پزشکی، دانشجویان قادر خواهند بود تا پزشکی عمومی را در کنار کار درمانی، فیزیوتراپی، پرتودرمانی، تغذیه و رژیم های غذایی و بهداشت مطالعه کنند.

دانشکده پزشکی NUI Galway

NUI Galway در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و از سال ۱۸۴۵ دوره های تحصیلی را ارائه می دهد. اکنون از تعداد زیادی دانشجو با بیش از ۱۸۰۰۰ نفر در رشته های مختلف خود استقبال می کند. آنها تمرکز زیادی بر روی تحقیقات دارند و یکی از زمینه های مورد علاقه خاص بهبود سلامت و رفاه است. کالج پزشکی، پرستاری و علوم بهداشتی در NUI Galway از محبوب ترین دوره های تحصیلی در این دانشکده می باشد. دانشجویان با تحصیل در این دانشکده می توانند مدرک لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی و لیسانس زنان و زایمان (MB. BCh ، BAO) را دریافت نمایند.

دانشگاه کالک کورک

دانشکده پزشکی دانشگاه کالک کورک

دانشگاه بعدی در لیست بهترین مدارس پزشکی ایرلند، دانشکده پزشکی دانشگاه کالک کورک است. دانشکده پزشکی یکی از پنج کالج پزشکی و بهداشت در دانشگاه کالج کورک است که از دیرباز آموزش، تحقیق و بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. ماموریت دانشکده ارائه برنامه آموزشی با کیفیت بالا و همچنین طیف وسیعی از برنامه های دیگر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. دوره های پزشکی در این دانشکده به طور میانگین پنج سال به طول می انجامد و دانش زبان انگلیسی از مهم ترین مدارک برای ورود به این دانشکده می باشد.

کالج سلطنتی جراحان در ایرلند

RCSI در سال ۱۷۸۴ به عنوان نهاد آموزش ملی جراحی در ایرلند تاسیس شد. کالج سلطنتی جراحان در ایرلند همیشه پیشگام بوده است، از جمله داشتن اولین فارغ التحصیل زن پزشکی در ایرلند یا انگلیس (خانم مری امیلی داوسون در ۱۸۸۵) و اولین خانم جراحی پزشکی (خانم امیلی ونیفرد دیکسون در ۱۸۹۳). کالج سلطنتی جراحان در ایرلند در شهر دوبلین واقع شده است و دارای دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت است. کالج سلطنتی جراحان در ایرلند بزرگترین و مدرن ترین مرکز شبیه سازی بالینی اروپا را در دانشگاه دارد. دانشجویان قبل از کار با بیماران واقعی قادر خواهند بود تا در یک محیط امن، مهارت های خود را محک بزنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لیمریک

آخرین کالج در لیست مدارس برتر پزشکی در ایرلند، دانشکده پزشکی در دانشگاه لیمریک است. این مدرسه با هدف تولید پزشکان با کفایت، اعتماد به نفس و مراقب است. با مطالعه در دانشکده پزشکی دانشگاه لیمریک، دانشجویان اصول علمی پزشکی را یاد خواهند گرفت، همچنین زمینه اجتماعی و محیطی را که در آن سلامت و بیماری وجود دارد را درک خواهند کرد. دوره های پزشکی در این دانشکده به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای اخذ پذیرش موظف به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان می باشند.

مدارک لازم برای تحصیل رشته پزشکی در کشور ایرلند

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در ایرلند

از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در ایرلند می توان به اتمام ۱۲ سال تحصیل و مدرک زبان اشاره کرد. دانشجویان در صورت ارائه مدارک عنوان شده، موظف به شرکت در آزمون HPAT می باشند. در صورت کسب نمره ۴۸۰ امکان ورود به دورهه ای پزشکی در ایرلند را دریافت می نمایند. آزمون (HPAT)، آزمون پذیرش برای دانشکده های پزشکی ایرلندی است. این آزمون، مانند آزمون UKCAT، مهارت های حل مسئله و استدلال منطقی یک دانشجو را ارزیابی می کند. HPAT یک آزمون استعداد چند گزینه ای است که به صورت معمول دو ساعت و نیم به طول می انجامد. این آزمون دارای سه بخش کلی می باشد که به آن اشاره می شود.

HPAT بخش ۱

این بخش استدلال منطقی و حل مسئله را ارزیابی می کند. در این از دانشجویان می خواهند که یک متن یا نمودار را بررسی کنید و برای آزمایش توانایی تفسیر داده ها، نتیجه گیری منطقی و ارزیابی اطلاعات مربوطه طراحی نمایند. بخش ۱ دارای ۴۴ سوال است و ۶۵ دقیقه به طول می انجامد.

HPAT بخش ۲

بخش ۲ درک بین فردی را از طریق سوالات چند گزینه ای ارزیابی می کند. این سوالات شامل یک سناریو است که توانایی دانشجویان را در شناسایی ، درک و همدلی با احساسات و رفتار دیگران آزمایش می کند. این بخش شامل ۳۶ سوال است و ۴۵ دقیقه طول می کشد.

HPAT بخش ۳

این بخش استدلال غیرکلامی را آزمایش می کند و بر خلاف دو بخش اول، به مطالب بصری مانند الگوها و اشکال متکی است. این برای آزمایش توانایی دانشجویان در حل مسئله در یک زمینه انتزاعی طراحی شده است. بخش ۳ دارای ۳۰ سوال که در ۴۰ دقیقه ارزیابی می شود.

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور ایرلند

هزینه های تحصیل پزشکی در ایرلند

دوره های پزشکی به عنوان یکی از گران ترین دوره های تحصیلی در کل دنیا قلمداد می شود. این مبحث در کشور ایرلند به چشم می خورد. متوسط هزینه های تحصیل پزشکی در ایرلند برای دانشجویان بین المللی سالانه بین ۹ تا ۵۱ هزار یورو در نظر گرفته می شود. این میزان هزینه از متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند در سایر رشته های تحصیلی به مراتب بالاتر می باشد. میزان دقیق هزینه های تحصیل به دانشگاه انتخابی در کشور ایرلند بستگی دارد.

دانشجویان به همراه هزینه های تحصیل در این کشور، می بایست هزینه های جاری زندگی را تامین نمایند. متوسط هزینه های زندگی در ایرلند برای یک نفر به صورت ماهانه بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. این میزان هزینه شامل هزینه های اجاره مسکن، حمل و نقل، خوراک و سایر هزینه های جاری ماهانه یک دانشجو در کشور ایرلند می باشد.

لازم به ذکر است که دانشجویان برای ورود به کشور ایرلند و دریافت ویزای تحصیلی ملزم به ارائه تمکن مالی می باشند. میزان تمکن مالی قابل ارائه به سفارت معادل هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال است. از همین رو برای مراجعه به سفارت می بایست نامه تمکن مالی که نشان دهنده این میزان هزینه است را به سفارت، ارائه داد.

تحصیل تخصصی در رشته های پزشکی ایرلند

تحصیل تخصص در رشته های پزشکی

پس از اتمام دوره های پزشکی در ابرلند، پزشکان باید در یک دوره ۱۲ ماهه کارآموزی شرکت نمایند. پس از اتمام این دوره امکان ادامه تحصیل در زمینه های تخصصی برای آنان مهیا می شود. از معمول ترین تخصص های رشته پزشکی می توان به چشم پزشکی، بیهوشی و جراحی ها اشاره کرد. پزشکان در کشور ایرلند مجوز حضور در ۱۰ تخصص ذیل را خواهند داشت.

 1. Anaesthesia
 2. Emergency Medicine
 3. General Internal Medicine
 4. General Practice
 5. Histopathology
 6. Obstetrics and Gynaecology
 7. Ophthalmology
 8. (Paediatrics (including Neonatology
 9. Psychiatry
 10. (Surgery (Cardiothoracic Surgery, Otolaryngology, Plastic Surgery, etc

نتیجه گیری

کشور ایرلند به همراه انگلستان از معدود کشورهای انگلیسی زبان در قاره اروپا می باشد. این امر کمک می کند تا دانشجویان در صورت سپری کردن دوره های پزشکی در این کشور به راحتی به این حرفه بپردازند و با بیماران و مردم به راحتی ارتباط برقرار نمایند. دوره های پزشکی در ایرلند مورد تایید تمامی کشورهای اروپایی و کشورهایی همچون کانادا، استرالیا و آمریکا می باشد. لازم به ذکر است که تعداد قابل ملاحظه ای از دانشگاه های ایرلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند.

دانشجویان ایرانی با توجه به مطالب عنوان شده و احراز شرایط مورد نیاز قادر خواهند با تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر این کشور امتحان نمایند. انگلیسی زبان بودن، هزینه های به مراتب پایین تر از انگلستان، سیستم آموزشی مناسب و فرصت های شغلی مناسب برای پزشکان، همگی سبب می گردد تا ایرلند به عنوان کشوری ایده آل برای ادامه تحصصیل در رشته پزشکی انتخاب شود.

لازم به ذکر است که آزمون مورد نیاز برای ورود به دوره های پزشکی در ایرلند HPAT به مراتب سهل تر از آزمون های مشابه در کشورهای کانادا و انگلستان می باشد. شانس دانشجویان در صورت دانش زبان انگلیسی برای ورود به دوره های پزشکی در ایرلند بسیار بالا می باشد. همچنین این آزمون پس از سپری کردن یک دوره ۱ ساله در کشور ایرلند برگزار می شود که این امر باعث آشنایی با شرایط موجود و آمادگی برای شرکت در آزمون است.

بررسی دانشگاهای ایرلند

کشور ایرلند به واسطه ی انگلیسی زبان بودن و کمتر بودن هزینه های تحصیل ،یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل درکشور های انگلیسی زبان می باشد. فلذا با معرفی دانشگاه های ایرلند ، علاقه مندان با آشنایی بیشتری برای این کشور اقدام میکنند. ایرلند یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل است. ومقصد مناسبی برای تجارب های بین المللی است.

۱. کالج ترینیتی دوبلین

برترین موسسه آموزشی در کشور ایرلند که در سال ۱۵۹۲ در شهر دوبلین تاسیس شد و به عنوان قدیمی ترین  دانشگاه این کشور مطرح می باشد. در حال حاضر در میان ۸۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای گسترده می باشد که دانشجویان در کالج ترینیتی دوبلین می توانند از آن بهره مند شوند.

درحال حاضر حدود ۱۴۵۰۰دانشجو در   Trinity college Dublin مشغول به تحصیل می باشند که ۷۸درصد آنان در  مقطع کارشناسی و ۲۲ درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان حدودا ۳۷۰۰دانشجوی بین المللی ۶۹ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۱ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته ی پرستاری بعنوان برترین رشته ی کالج ترینیتی دوبلین در رتبه ی سی و یکم دنیا قرار دارد که علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند این کالج را بعنوان هدف اصلی خود برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی ، زبان پیشرفته ، سیاست ،داروسازی و داروشناسی ، جغرافیا تاریخ ، حقوق، جامع شناسی ، علوم تربیتی ، علوم زیستی، هنرهای نمایشی ، فلسفه شیمی، علوم مواد، زبان شناسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کالج ترینیتی دوبلین مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی، هزینه های آن قابل تعییر است. در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۲۲تا ۲۴هزار دلار برای مقاطع بالاتر بین ۱۶تا ۱۸ هزار دلار را پرداخت کنند. دانشجویان با توجه به حق کارهای هفتگی خود می توانند مقداری از هزینه های خود را پوشش دهند.

۲. دانشگاه UCD

از دیگر مراکز علمی شهر دوبلین که در سال ۱۸۵۴ میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و درحال حاضر درمیان ۱۶۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که این رتبه بندی به عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی درد. به طور مثال رشته ی علوم دامی دانشگاه UCD در جایگاه سی و یکم درمیان تمام  دانشگاههای دنیا می باشد که نشان دهنده ی سطح علمی بالا این دانشگاه است و دانشجویان علاقه مند به رشته علوم دامی می توانند UCD را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند.

در حال حاضر حدود ۱۹۵۰۰دانشجو در University College Dublin مشغول به تحصیل می باشند که ۷۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۴درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از حدود ۳۷۰۰دانشجوی بین المللی ۵۱درصد در مقطع کارشناسی و ۴۹ درصد درمقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

رشته های برتر دانشگاه UCD می توان به باستان شناسی، مطالعات توسعه، پرستاری تاریخ، کشاورزی و جنگلداری، سیاست، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، حقوق،زبان های پیشرفته، علوم تربیتی، شیمی، اقتصاد، علوم زیستی، جغرافیا، جامع شناسی، مدیریت و بیزینس،علوم کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، فلسفه  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دوره های تحصیل در کشور ایرلند و دانشگاه ایرلند و دانشگاه UCD به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس و تافل را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات ارائه دهند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی در مقطع مورد نظر قابل تغییر است . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی  بین ۲۴تا ۲۶ هزار دلار را سالیانه پرداخت می کنند و برای مقاطع بالاتر بین ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار را باید پرداخت کنند.

دانشگاه UCC ایرلند

۳. دانشگاه UCC

برترین دانشگاه شهر کورک که در بین دانشگاه های ایرلند در جایگاه سوم قرار دارد و در سال ۱۸۴۵ میلادی تاسیس شد وتا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا جای دارد. در حال حاضر حدود ۱۴هزار دانشجو در university College Cork  مشغول به تحصیل می باشند که ۸۴درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

بصورت کلی رشته پرستاری در کشور ایرلند بعنوان یکی از برترین رشته های تحصلی مطرح می باشد در همین راستا برترین رشته ی دانشگاه UCC ، رشته ی پرستاری می باشد که در جایگاه سی و چهارم دنیا قرار دارد . از دیگر رشته های برتر دانشگاه می توان به داروسازی و داروشناسی، حقوق، علوم زیستی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، زبان های پیشرفته تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، مهدنسی شیمی، پزشکی، علوم کامپیوتر، شیمی، علوم تربیتی، فیزیک و نجوم  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشگاه UCC نسبت به دو دانشگاه برتر کشور ایرلند هزینه ی پایین تری را دارد که میتوان برای تحصیلات به این دانشگاه فکر کرد و شرایط لازمه برای اخذ پذیرش را فراهم کرد از مدارک حائز اهمیت مدرک زبان و سوایق زتحصیلی می باشد . لازم به ذکر است درصورت نداشتن مدارک زبان می توانند دوره های زبان مربوطه را در خاک کشور ایرلند سپری کنند سپس از آن وارد دانشگاه های ایرلند شوند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، معقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بسته اطمینان و اسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

۴. دانشگاه NUI Gal way

برترین دانشگاه شهر گالوی که چهارمین دانشگاه ایرلند هم می باشد . دانشگاه NUI Gal way در سال ۱۸۴۵ میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر درمیان ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که رتبه بندی های جهانی به فاکتور های فراوانی بستگی دارد بطور مثال رشته ی پزشکی برترین رشته ی دانشگاه می باشد که در میان۱۷۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

در حال حاضر حدود ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۸۸درصد در مقطع کارشناسی و ۱۲ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی تقریبا در راستای دانشجویان کل می باشد بصورتیکه از حدود ۲ هزار دانشجوی بین المللی ۸۳درصد در مقطع کارشناسی و ۱۷ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. آمار و ارقام اعلام شده حاکی از آن است که معمولا دانشجویان این دانشگاه را به عنوان پلی برای مقاطع بالاتر در نظر می گیرند و پس از سپری کردن دوره های کارشناسی وارد دانشگاه دیگری می شوند.

رشته هایی همچون علوم زمین ودریا، تاریخ، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، علوم تربیتی، شیمی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مطالعات محیطی و ریاضی از جمله رشته های برتر دانشگاه NUI Galway می باشند در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف مستلزم پرداخت هزینه می باشند که منوط به رشته ی انتخابی هزینه ها قابل تغییر است ولی دانشجویان برای ادامه تحصیل سالیانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار دلار را باید پرداخت کنند. دانشجویان می توانند از حق کارهای هفتگی خود که از ۱۰ تا ۳۰ ساعت می باشد برای کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوید. علاقه مندان برای تحصیل در کشور ایرلند میتوانند برای بررسی شرایط و چگونگی اقدام با مشاورین موسسه آریانا پارس در ارتباط بوده و از تجارب آنان بهره مند شوند.

دانشگاه DCU ایرلند

۵. دانشگاه DCU

بصورت معمول علاقه مندان به تحصیل در کشور ایرلند، شهر دوبلین پایتخت این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند که دانشگاه DCU در سال ۱۹۷۵ تاسیس و در سال ۱۹۸۹ میلادی بصورت با همین نام در این شهر به فعالیت خود ادامه داد و در حال حاضر در میان ۳۶۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که به عوامل فراوانی بستگی دارد. رشته ی زبان های پیشرفته در این دانشگاه شرایط بهتری را برای دانشجویان علاقه مند به این رشته در نظر می گیرد و در رتبه بندی جهانی در میان ۱۷۰ دانشگاه برتر دنیا واقع شده است.

در حال حاضر حدود ۹ هزار دانشجو در Dublin City University مشغول به تحصیلات می باشند که ۸۴ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. درصد postgraduate  درمیان دانشجویان بین المللی بالاتر می باشد بصورتیکه از حدود ۱۶۰۰ دانشجو ی بین المللی ۶۵ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می باشند.

از رشته های برتر دانشگاه DCU می توان به زبان های پیشرفته، تاریخ وو ادبیات زبان انگلیسی شیمی، علوم کامپیوتر می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. ذکر رشته های اعلامی حاکی از این نمی باشد که دانشگاه فقط ۴ رشته را ارائه می دهد بدین معناست که رشته های ذکر شده رتبه ی بهتری دارند. دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که برای مقاطع مختلف و رشته های انتخابی شرایط متفاوتی حکم فرماست . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی حدود ۸تا ۱۰ هزار دلار و برای مقاطع بالاتر ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار سالیانه پرداخت کنند.

دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود به دانشگاه مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

یادگیری زبان انگلیسی در کشور ایرلند یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که تمایل به یادگیری این زبان در محیط انگلیسی زبان در اروپا دارند، می باشد. یکی از دلایل محبوبیت کالج های زبان در ایرلند قیمت های مقرون به صرفه به نسبت سایر کشورهای انگلیسی زبان است. ایرلند در سال ۱۹۲۱ از کشور انگلستان جدا شد و بصورت مستقل بعنوان کشور شناخته شد.پایتخت این کشور دوبلین نام دارد.از شهر های مهم این کشور می توان به کرک، گالوی، لیمریک و واترفورد اشاره کرد.

شرایط تحصیل در کالج زبان ایرلند

Study conditions at Ireland Language College

در کالج های زبان ایرلند افراد با هر شرایط سنی و داشتن هر شرایطی قادر می باشند در این کشور به تحصیل بپردازند و از این طریق اقامت ایرلند را دریافت نمایند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مستقیماً در مدرسه انگلیسی زبان مورد علاقه خود ثبت نام نمایید و نشان دهید که در کدام دوره می خواهید شرکت کنید. لطفاً اطمینان حاصل نمایید که مدرسه آموزش زبان انگلیسی که متقاضی آن هستید، یک مدرسه شناخته شده زبان انگلیسی در این کشور است.

در حال حاضر ۹۵ موسسه آموزش زبان انگلیسی با کیفیت (ELTOS) در ایرلند وجود دارد که توسط وزارت آموزش و مهارت های این کشور به رسمیت شناخته شده است و آنها دوره های متنوعی از زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می نمایند.

دوره زبان در ایرلند (انگلیسی)

 • General English Courses for adults and juniors
 • IELTS Exam courses
 • Cambridge courses
 • TOEFL courses
 • English for Academic Purposes
 • Teacher Development courses
 • Parent and Child English courses
 • One-to-One Tuition
 • English with work placements
 • Foundation courses

آموزش زبان انگلیسی همچنین می تواند با فعالیت های ورزشی از جمله ماهیگیری، گلف یا تنیس ترکیب شود. مدارس آموزش زبان انگلیسی در ایرلند به طور کلی یک بسته کامل شهریه، اقامت و فعالیتهای خارج از برنامه درسی ارائه می دهند.

اگر متقاضی ویزای دانشجویی برای گذراندن دوره زبان انگلیسی در ایرلند هستید، مطمئن گردید که این دوره در لیست موقت برنامه های واجد شرایط ایرلند (ILEP) قرار دارد. شرط اصلی که دانشجویان غیر اروپایی بتوانند یک دوره زبان تمام وقت و غیر مقطعی در این کشور داشته باشند عبارتند از:

حداکثر مدت زمانی که دانشجو می تواند به منظور شرکت در دوره های زبان / غیر مدرک دانشگاهی در ایرلند بماند، به سه سال محدود می شود و باید دارای شرایط زیر باشد:

 • دریافت نامه پذیرش از کالج مورد نظر و اخذ تاییدیه برای شرکت در یک دوره آموزشی تمام وقت به صورت روزانه که شامل حداقل ۱۵ ساعت در هفته می باشد.
 • پرداخت هزینه های مربوط به کالج اگر هزینه های شما کمتر از ۶۰۰۰ یورو باشد، مبلغ کامل هزینه ها باید از قبل پرداخت شود.
 • در زمان ثبت نام در دوره های کالج زبان شما باید مبلغ ۳۰۰۰ یورو در حساب خود داشته باشید که این هزینه جدا از هزینه دوره شما می باشد.
 • افراد می بایست دارای بیمه پزشکی داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که برای دوره های زبان انگلیسی بالای ۲۵ هفته به کشور ایرلند سفر می کنند اجازه ی کار نیمه وقت (۲۰ ساعت در هفته) در دوران تحصیلشان را دارا می باشند، همچنین در ایام تابستان و تعطیلات سال نو این اجازه ی کار به اجازه کار تمام وقت (۴۰ ساعت کار در هفته) ارتقا می یابد. کار کردن در دوره ی تحصیل می تواند تجربه ی فوق العاده ای برای دانشجویان بین المللی باشد.

هزینه های تحصیل در کالج های زبان ایرلند

هزینه های تحصیل در کالج های زبان ایرلند

هزینه شهریه برای دوره های آموزش زبان انگلیسی در ایرلند بسته به آموزش زبان انگلیسی و نوع برنامه مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. هزینه برخی از دوره های اصلی زبان انگلیسی در ایرلند در جدول زیر ذکر شده است.لازم به ذکر است که این هزینه ها ثابت نمی باشد و افراد می بایست هزینه ها را با توجه به دوره زبان مربوطه و موسسه ای که از آن پذیرش گرفته شده است را چک نمایند.

دوره زبانشرایطمیانگین هزینه ( یورو)
General English Standard20 درس در هفته۱۵۰-۲۵۰ هر هفته
One-to-One Tuition 45-60 هر ساعت
Examination Preparation Programmes20 درس در هفته۷۰۰-۹۵۰ هر ماه
IELTS Exam courses 220-250 هر هفته
International Foundation Course 6500-13200

برترین کالج های زبان ایرلند

اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در زمرد زمستانی هستید ، پایتخت پر جنب و جوش ایرلند، دوبلین، مطمئناً مکانی مناسب برای تحصیل در دوره های زبان در این کشور می باشد. بیشترین کالج ها و موسسات آموزشی زبان انگلیسی در ایرلند در این شهر واقع شده است. اما دوبلین تنها مکانی برای مطالعه زبان انگلیسی در ایرلند نمی باشد. شهرهایی مانند کالو، لیمریک و کرک نیز دارای مدارس زبان متعددی می باشند. این شهرها در مقایسه با دوبلین دارای هزینه کمتری برای دانشجویان بین المللی هستند.

برترین کالج های زبان در ایرلند بر اساس شهرهای این کشور

 • Athlone
 • Shannon Academy of English www.shannonacademy.com
 • Bandon
 • ELTI Executive Language Training Ireland www.elti.net
 • Host Families West Cork hostfamilieswestcork.org
 • Brannockstown
 • Harristown Language School www.harristownhouse.ie
 • Bray
 • Bray Language Centre www.braylc.com
 • Horner School of English www.hornerschool.ie
 • Pace Language Institutewww.paceinstitute.ie
 • Carlow
 • Ignite Language Trainingwww.ignitelanguage.com
 • Clonmel
 • Hiberno English Irelandhiberno-English-Ireland.com
 • Cork
 • Atlantic School of Englishwww.atlantic-english.com
 • Cork English Academywww.corkenglishacademy.com
 • Nations Irelandwww.nationstraining.com
 • South of Ireland Language Centrewww.southofireland.com
 • Dublin
 • Active Language Learningwww.all.ie
 • Alpha College of Englishwww.alphacollege.com
 • American College Dublinwww.amcd.ie
 • Atlas Language Schoolwww.atlaslanguageschool.com
 • Berlitzberlitz-dublin.ie
 • Castleforbes Collegecastleforbescollege.com/
 • Central School of Englishwww.centralschool.ie
 • CES Centre of English Studieswww.ces-schools.com
 • DCU Dublin City Universitywww.english.dcu.ie
 • Delfin English Schoolwww.delfin.ie
 • Emerald Cultural Institutewww.eci.ie
 • Englishourwww.englishour.ie
 • Erin School of Englisherinschoolofenglish.com
 • Everest Language Schoolwww.everestlanguageschool.com
 • Hebe Adventureswww.hebeadventures.com
 • Horner School of Englishwww.hornerschool.com
 • ICE Irish College of Englishwww.iceireland.com
 • Immersion Languages Dublinwww.immersion.ie
 • International House Dublinwww.ihdublin.com
 • Ireland Schoolwww.irelandschool.ie
 • Kaplan Internationalwww.kaplaninternational.com
 • Languages Unlimitedwww.languagesunlimited.ie
 • LTI Language Travel Irelandwww.englishireland.ie
 • MLI International Schoolswww.mli-group.com
 • NED Training Centrewww.ned.ie
 • OHCwww.ohcenglish.com
 • Oscars International Dublinoscarsinternational.com
 • Speakada Lingowww.speakadalingo.org
 • The Asana School of Englishwww.asanaireland.com
 • The International School of Englishiseireland.ie
 • The Linguaviva Centrewww.linguaviva.com
 • Travelling Languageswww.travellinglanguages.com
 • ULearn English School Dublinwww.ulearn.ie
 • Galway
 • Atlantic Languagewww.atlanticlanguage.com
 • Chez Nous Homestaywww.cheznoushomestay.ie
 • Eirlingua Language Schoolwww.eirlingua-language-school.c…
 • Galway Cultural Institutewww.gci.ie
 • Galway Language Centrewww.galwaylanguage.com
 • LTI Language Travel Irelandwww.englishireland.ie
 • Greystones
 • Greystones Language Schoolgreystoneslanguageschool.ie
 • Kilkenny
 • iEnglish Centrewww.ienglishcentre.com
 • Mackdonald Language Academymackdonald.com
 • Kinsale
 • Kinsale School of Englishwww.kinsaleschoolofenglish.com
 • Limerick
 • Griffith Institute of Languagewww.gcl.ie
 • Limerick Language Centrewww.english-in-limerick.com
 • LTI Language Travel Irelandwww.englishireland.ie
 • Rightword Instituterightwordinstitute.com
تحصیل زبان در کالج های ایرلند و مزایا

مزایای تحصیل زبان در کالج های ایرلند

تحصیل در کالج زبان های ایرلند همواره می تواند برای دانشجویان مزیت های بیشماری به همراه داشته باشد. تپه های سرسبز، انسان های خونگرم، نوشیدنی مشهور دنیا Guinness با خامه ی فراوان، دیدن کنسرت گروه راک افسانه ای U2 و بسیاری دلایل دیگر برای انتخاب ایرلند برای یادگیری زبان انگلیسی را می توان در نظر گرفت. از میان تمام دلایل ما تصمیم گرفتیم ۵ مورد از مهمترین آن ها را با شما در میان بگذاریم.

 • زبان مادری ۱۰۰% مردم این کشور انگلیسی است و با یک پرواز ۴ ساعته می توانید به راحتی به این کشور که یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در کالج های زبان می باشد سفر نمایید.
 • وجود کالج های زبان انگلیسی با کیفیت آموزشی بسیار عالی و هزینه های مقرون به مصروفه در این کالج ها
 • ارائه ویزای آسان در صورت تهیه تمام مدارک مورد نیاز و در نهایت اخذ اقامت این کشور
 • تعداد کم دانشجوی ایرانی در کشور ایرلند (هر چه میزان ایرانیان کمتر باشد این به این معنی است که شما سریع تر در زبان انگلیسی پیشرفت خواهید نمود.)
 • در کنار انسان های خونگرم، خودتان را در خانه احساس خواهید کرد.
تحصیل در کالج های کشور ایرلند و معایب آن

معایب تحصیل در کالج های کشور ایرلند

حال نوبت به بررسی معایب تحصیل در ایرلند می رسد. به طور کلی تحصیل در کشور ایرلند معایب زیادی ندارد و شاید بتوان از معدود معایب آن به این نکته اشاره نمود که تحصیل در مقطع لیسانس برای ایرانیان در این کشور رایگان نمی باشد و همچنین در مقاطع فوق لیسانس و دکترا نیز متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، می بایست هزینه های بسیار بیشتری را نسبت به ساکنان این کشور ها پرداخت نمایند.

به طور کلی می توان از ایرلند به عنوان کشور مناسبی برای تحصیل و زندگی یاد نمود و افرادی هم که تمایل دارند تا با هزینه های پایین تر در کشور های اروپایی درس بخوانند، می توانند شرایط تحصیل در کشور هایی نظیر فرانسه و اسپانیا که نظام تحصیلی رایگان دارند را بررسی نموده و در صورت تمایل، در یکی از این کشور ها درس بخوانند.

نتیجه گیری

ایرلند در سال ۱۹۲۱ از کشور انگلستان جدا شد و بصورت مستقل بعنوان کشور شناخته شد.پایتخت این کشور دوبلین نام دارد. از شهر های مهم این کشور می توان به کرک، گالوی، لیمریک و واترفورد اشاره کرد.

با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور ایرلند در این کشور کالج های زبان انگلیسی برگزار می شود.در سایر کشورها برای ورود به کالج های زبان شرایط بخصوصی را در نظر می گیرند.

کشور انگلستان برای ورود نیازمند نمره ی ۴ در آزمون IELTS می باشد و کشور های چک و لهستان این دوره را در کنار پذیرش در دانشگاه به دانش جویان اعطا می کند.در سایر کشور ها شانس بسیار پایینی برای اخذ ویزا متصور می شویم و احتمال پایینی برای این امر میسر می باشد. تنها کشور های آفریقای جنوبی و ایرلند جنوبی بدون محدودیت شرایط شرکت در این دوره را برای علاقه مندان به یادگیری زبان فراهم می کند.

۴۲ دیدگاه در “تحصیل در ایرلند

 1. آرش گفت:

  با سلام من ۲۴ سالمه و معدل کارشناسی ارشد من ۱۹ هست در رشته ی مهندسی برق گرایش کنترل و معدل کارشناسیم بالای ۱۷ هست در رشته ی مهندسی برق گرایش قدرت. و فارغ التحصیل آموزش محور غیر انتفایی هستم در ارشد. مقاله کنفرانسی داخلی دارم ۴ تا (میدونم که تاثیری نداره ولی شاید نشاندهنده ی اکتیو بودنم باشه) یدونه علمی پزوهشی داخلی انگلیسی در نشریه دانشگاه سهند دارم و سه تا مقاله ی ISI ریوایز و سابمیت شده (امیدوارم که اکسپت شود) آیلتس رو هم ازمون ندادم ولی فکر می کنم بالای ۶٫۵ بشم.سوالم از شما این هست که من سکند مستر شانس فولی فاند بیشتری دارم یا در دکتری؟ متشکرم

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   به طور کلی بورسیه در مقطع ارشد بسیار محدود می باشد. در صورت داشتن مقاله آی اس آی و اخذ مدرک زبان و گرفتن تایید از یک استاد راهنما می توانید برای دوره دکتری فاند گرفته و اقدام نمایید.

 2. فرید گفت:

  سلام من مدرک دیپلم تجربی دارم و ۲۲ ساله هستم و می‌خواهم به ایرلند محاجرت کنم و ادامه تحصیل دهم در رشته دندانپزشکی به چه میزان هزینه برای محاجرت نیاز دارم و آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر