...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه های کانادا

احتمالاً با یک جستجوی ساده در گوگل هم می‌توانید لیستی از دانشگاه های کانادا بیابید ولی چیزی که باعث متفاوت‌تر شدن این مقاله نسبت به جستجوی عبارت دانشگاه‌ های کانادا در گوگل می‌شود پاسخ دادن به سوال‌هایی است که یافتن جواب آنها به همین راحتی‌ها هم نیست.

در این مقاله سعی نموده‌ایم علاوه بر فهرست‌های متفاوتی که از دانشگاه‌های کانادا ممکن است به کار شما بیاید، فهرست‌های بسیار کاربردی‌تری از دانشگاه‌های کانادا نیز تهیه کنیم. 

مثلاً فهرست‌هایی از: 

  • کم هزینه‌ترین دانشگاه‌های کانادا 
  • دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در کانادا 
  • دانشگاه‌های کانادایی با بیشترین میزان شانس پذیرش 
  • دانشگاه‌های کانادایی با بیشترین بورسیه برای دانشجویان

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، شاید داشتن اطلاعات در رابطه با این لیست‌ها بسیار مفیدتر از لیستی از برترین دانشگاه‌های کانادا باشد که ممکن است از هر ۱۰۰ متقاضی ایرانی فقط به کار یک نفر بیاید. چرا که برخی از این دانشگاه‌های ممتاز یا شرایط بسیار سختی برای پذیرش دارند و یا شهریه‌های بسیار گزاف. 

پس اگر هنوز دانشگاه مقصد خود را انتخاب نکرده‌اید، مقاله پیش رو می‌تواند افق دید شما را در رابطه با دانشگاه‌های کانادا بسیار وسیع‌تر نماید.

دانشگاه‌های کانادا از نظر اعتبار داخل ایران 

شاید برای شما این سوال مطرح شود که چرا باید اعتبار دانشگاه‌های کانادایی در داخل ایران موضوع مهمی باشد. 

ما این تیتر را برای دو دسته از متقاضیان نوشته‌ایم: 

  1. دسته اول آنهایی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، زندگی خود را در کشور عزیزمان ادامه دهند. طبیعی است که مثلاً شخصی که ‌سالها در دانشگاه‌های کانادا دوره پزشکی خود را گذرانده است فقط در صورتی می‌تواند در ایران به عنوان یک پزشک مشغول به فعالیت شود که، مدرک وی قابلیت معادل سازی در ایران را داشته باشد.
  2. دسته دوم اما بیشتر شامل متقاضیان مذکر می باشد. متقاضیانی که هنوز دوره سربازی اجباری را سپری ننموده‌اند و فقط در صورتی می‌توانند از معافیت تحصیلی خود برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی استفاده نمایند که دانشگاه مقصد ایشان مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ایران باشد. 

حالا با توجه به اهمیت این موضوع سعی می‌کنیم،در بخش‌هایی که در ادامه به آن می‌پردازیم اعتبار دانشگاه‌های کانادایی را در ایران بررسی نماییم.

دانشگاه‌های کانادایی مورد تایید وزارت علوم 

معمولاً برای تایید مدارک دانشگاه‌های خارجی، وزارت علوم فاکتورهای خاصی را برای رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های مقصد تعیین می‌نماید. این فاکتورها ممکن است شامل رتبه جهانی دانشگاه، تالیفات علمی و اعتبار این دانشگاه در مجامع بین‌المللی باشد. 

در هر حال، وزارت علوم دانشگاه‌های کانادایی را هر ساله بر اساس لیستی که در وب سایت خود منتشر می‌نماید به سه دسته ممتاز، خوب و متوسط رده‌بندی می‌نماید.

 نکته مهم در رابطه با اعتبار مدارک کانادایی از نظر وزارت علوم ایران این مطلب است که اگر دانشجو مثلاً در سال ۲۰۲۴ در یک دانشگاه کانادایی مورد تایید وزارت علوم شروع به تحصیل نمایدو این دانشگاه در سال‌های آتی از لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم خارج شود،مدارک متقاضی نیز طبعاً مورد تایید خواهد بود. 

لیست جدید وزارت علوم برای معرفی دانشگاه‌های مورد تایید کانادا در سال ۲۰۲۴ را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

دانشگاه های ممتازدانشگاه های خوبدانشگاه های متوسط
Brock UniversityCarleton UniversityLaurentian University
Dalhousie UniversityConcordia UniversitySt. Francis Xavier University
Laval UniversityLakehead UniversityThe University of Winnipeg
McGill UniversityMemorial University of NewfoundlandThompson Rivers University
McMaster UniversityOntario Tech UniversityUniversity of Northern British Colombia
Quenn’s UniversityRyerson UniversityWilfrid Laurier University
Simon Fraser UniversityTrent University
The University of CalgaryUniversity of Guelph
University of AlbertaUniversity of Manitoba
University of British ColumbiaUniversity of New Brunswick
University of MontrealUniversity of Prince Edward Island
University of OttawaUniversité du Québec à Québec
University of SaskatchewanUniversity of Regina
University of TorontoUniversity of Sherbrooke
University of VictoriaUniversity of Windsor
University of WaterlooWilfrid Laurier University
University of Western OntarioYork University
دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سال ۲۰۲۴

دانشگاه‌های کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت ایران 

این این بخش از مقاله برای آن متقاضیانی اهمیت بیشتری دارد که قصد دارند در رشته‌های مربوط به پزشکی و یا پیراپزشکی در کشور کانادا و در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند.

وزارت بهداشت ایران نیز بر اساس فاکتورهای مورد نظر خود هر ساله تعدادی از دانشگاه‌های کانادا را به عنوان دانشگاه‌هایی که مدارک آنها معادل سازی می‌شود، معرفی می‌نماید.

 ذکر این نکته حائز اهمیت است که اعتبار دانشگاه در سال ورود متقاضی به دانشگاه ملاک ارزشیابی مدارک دانشگاهی است نه سالی که دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود.در ادامه می‌توانید لیست دانشگاه‌های کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۴ را مشاهده فرمایید. 

Memorial University of NewfoundlandUniversity of Ottawa
Queen’s University at KingstonUniversity of Toronto
Simon Fraser UniversityUniversity of Victoria
Universite de SherbrookeUniversity of Saskatechewan
University de MontrealUniversity of Waterloo
University de Quebec a MontrealWestern University
University GuelphUniversity of Calgary
University of AlbertaUniversity of Manitoba
University of British Columbia
دانشگاه‌های کانادایی مورد تایید وزارت بهداشت ایران  در سال ۲۰۲۴

ارزانترین دانشگاه‌های کانادا 

دانشگاه‌های کانادایی برای دوره‌های متفاوت و همچنین در مقاطع مختلف شهریه‌های متفاوتی را نیز دریافت می‌نماید. مثلاً ممکن است یک دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با هزینه شهریه سالانه کمتر از ۵ هزار دلار برای دانشجویان خارجی قابل دسترس باشد در صورتی که دوره دیگری در این همین دانشگاه ارائه می‌گردد که شهریه‌ای بیش از ۴۵ هزار دلار را به صورت سالانه از دانشگاه خارجی دریافت می‌کند.

پس اگر قصد انتخاب دانشگاهی ارزان در کانادا را در ذهن دارید، باید بینید که رشته مورد نظر شما در کدام دانشگاه با هزینه کمتری ارائه می‌شود.

نام دانشگاهشهریه دانشگاه
Simon Fraser University5800 تا ۵۸۰۰۰ سالانه
University of Guelph4000 تا ۱۴۰۰۰ سالانه
Concordia University665 تا ۱۰۳۰ به ازای هر واحد
University of Calgary14500 تا ۳۰۰۰۰ سالانه
University of Saskatchewan19000 تا ۷۰۰۰۰ دلار سالانه
University of Alberta400 تا ۷۰۰ به ازای هر واحد
University of Northern British Columbia10000 تا ۲۵۰۰۰ سالانه
University of Winnipeg10000 تا ۲۶۰۰۰ سالانه
University of Ottawa25000 تا ۷۰۰۰۰ سالانه
Memorial University of Newfoundland600 تا ۷۰۰ به ازای هر واحد
همانطور که در جدول مشاهده می‌فرمایید، هزینه برخی از دانشگاه‌های کانادایی که به عنوان دانشگاه‌های ارزان کانادا محسوب می‌شوند نیز ممکن است در برخی دوره‌ها به چند ده هزار دلار برسد. برای محاسبه درست شهریه برخی از دانشگاه‌ها در جدول باید بدانید که تعداد واحدهای مورد نیاز در دوره‌های کارشناسی ۱۲۰،کارشناسی ارشد ۳۰ و و در دوره‌های دکترا بین ۶۰ تا ۱۲۰ واحد است.

اعتبار دانشگاه های کانادا

استانداردهای آموزشی در کانادا در تمام مقاطع تحصیلی از یکپارچگی بالایی برخوردار می باشد و بر اساس گزارش اخیر BBC سیستم آموزشی کشور کانادا در بین ۶۵ کشور دیگر که در بحث آموزش از کیفیت بالایی برخوردار بوده اند رتبه سوم را در جهان در مهارت خواندن، ریاضیات و علوم به خود اختصاص داده است.

بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا با توجه به طیف گسترده ای از موارد شامل اساتید، دانشجویان، انجام کارهای تحقیقاتی، از نظر کیفیت، بورسیه و موارد دیگر سنجیده می شوند. برای اینکه بدانید کدام دانشگاه برای رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید برایتان مناسب تر می باشد می بایست با رنکینگ دانشگاه ها ازجهات مختلف آشنا شوید.

بهترین دانشگاه ها از نظر کیفیت

طبق آخرین رده بندی سازمان QS، تعداد ۲۶ دانشگاه کانادایی در رده بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۳ دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا از کشور کانادا در این لیست هستند.

رتبه چهارم در این لیست دانشگاه آلبرتا می باشد که در شهر نفت خیز ادمونتون واقع شده است که سالانه افراد زیادی از آن در استان آلبرتا استخدام به کار می شوند. این دانشگاه رتبه ۹۰ را در لیست بهترین دانشگاه های جهان دارد.

رتبه پنجم بهترین دانشگاه های کانادا را دانشگاه مونترال واقع در شهر مونترال به خود اختصاص داده است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی محسوب می شود. رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان زیر ۱۰۰ می باشد.

دانشگاه مک مستر در استان انتاریو رتبه ششم در کانادا و رتبه ۱۴۹ ام را در جهان به خود اختصاص داده است، این دانشگاه شهرت زیادی در دوره های کو آپ و آماده سازی نیروی کار ماهر دارد.

رتبه های هفتم، هشتم، نهم و دهم را به ترتیب دانشگاه های واترلو، کلگری، وسترن و کوئینز از آن خود کرده اند و نکته جالبی که در رابطه با دانشگاه کوئینز وجود دارد قدمت این دانشگاه می باشد، این دانشگاه در سال ۱۸۴۱ یعنی زمانی که کانادا هنوز به شکل امروز خود نبوده است، تاسیس شد.

بهترین دانشگاه ها در ریسرچ

گروه دیگری از دانشگاه های کانادا را از جهت فعالیت های مفیدی که در زمینه های تحقیقاتی دارند می توانید مورد بررسی قرار دهید و اگر برای دوره های دکتری و پست دکتری قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید این دانشگاه ها می توانند گزینه های مناسبی برایتان باشند.

دانشگاه های کانادا مانند دالهازی، اتاوا، لاوال، مانیتوبا و دانشگاه ساسکاچوآن از جمله مراکز آموزشی برتر در انجام پروسه های تحقیقاتی می باشند که در برنامه های کلان دولت کانادا تاثیرات مثبتی دارند.

کم هزینه ترین دانشگاه های کانادا

شاید یکی از مهمترین گزینه ها برای بسیاری از دانشجویان از نظر کیفیت فاکتور هزینه های دانشگاه می باشد و دانشگاه های که هزینه های کمتری دارند در اولویت انتخاب برای یک دانشجوی بین المللی هستند.

در این قسمت از مقاله به معرفی دانشگاه های کانادا از نظر میزان هزینه و کم و زیاد بودن آنها می پردازیم. با داشتن دانش کافی در این زمینه می توانید دانشگاه های ارزان تری را برای تحصیل انتخاب نمایید البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که دانشگاه هایی که شهریه کمتری دارند رقابت بیشتری برای اخذ پذیرش دارند بنابراین ممکن است از هر دانشگاه ارزانی نتوانید پذیرش را دریافت نمایید.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال در منطقه ای کوهستانی واقع شده است که در رشته های علوم دریایی از موقعیت خوبی برخوردار می باشد. شهریه های دانشگاه مموریال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار می باشد و یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های ارزان در مقطع فوق لیسانس می باشد که شهریه ای حدودا ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در بسیاری از رشته ها دارد. که البته در مقطع لیسانس هزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد. ادمونتون به نسبت برخی از استان های دیگر کانادا هزینه های کمتری برای زندگی دارد.

دانشگاه مونترال

بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان که در خارج از کشور فرانسه وجود دارد دانشگاه مونترال می باشد که شهریه های مناسبی دارد و رشته های مهندسی و اقتصاد در آن جزو رشته های شناخته شده می باشد که به زبان فرانسه تدریس می شود.

چنانچه در این دانشگاه به زبان فرانسوی تحصیل نمایید شهریه کمی پرداخت خواهید نمود. عنوان مثال شهریه ای معادل ۱۵۰۰ دلار در سال. پس اگر به زبان فرانسوی مشغول به تحصیل شوید می توانید با شهریه های کمی در دانشگاه مونترال تحصیل کنید. با مراجعه به وبسایت دانشگاه مونترال اطلاعات کاملی در رابطه با این دانشگاه بدست خواهید آورد.

دانشگاه دال هوزی

یکی از دانشگاه های شرق مونترال دال هوزی می باشد که از نظر شهریه در مقطع لیسانس در خارج از کبک در رتبه دوم قرار دارد. این دانشگاه در بندر هالیفاکس واقع شده است و در رشته های حقوق و خبرنگاری از شهرت بالایی برخوردار است. شهریه ها در این دانشگاه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور

اگر بخواهید در مقطع لیسانس در این دانشگاه تحصیل کنید شهریه های نسبتا بالایی را باید پرداخت نمایید ولی برای مقطع فوق لیسانس، این دانشگاه شهریه های مناسبی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است که سالانه به ۱۰۰۰۰ دلار می رسد. شرایط آب و هوایی ونکوور نیز آن را به یکی از گزینه های ارجح برای دانشجویان تبدیل کرده است.

دانشگاه ساسکاچوآن

یکی از دانشگاه های کانادا که از نظر تحقیقاتی شناخته شده است، ساسکاچوآن می باشد که شهرت بالایی نیز از نظر پایین بودن هزینه ها دارد. این دانشگاه ارزان ترین شهریه را در مقطع فوق لیسانس در غرب کبک دارد، شهریه ای معادل ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار کانادا. رشته های کشاورزی و تاریخ جزو گروه های آموزشی پر طرفدار در این دانشگاه می باشند.

البته باید در نظر داشته باشید که شهریه هایی که از آن ها نام برده شد به صورت میانگین تعریف می شوند و رشته های مختلف در دانشگاه های متفاوتی که در شهرهای گوناگون کانادا قرار گرفته اند شهریه های متفاوتی را نیز در بر می گیرند.

نکات مهم اقدام برای تحصیل در کانادا

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا احتیاج به تامین پیش نیازهای اولیه دانشگاه می باشد که پس از آن می تواند برای اخذ پذیرش دانشگاهی و ویزا اقدام نمود. با توجه به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید و دانشگاهی که می خواهید به آن ورود نمایید، این پیش نیازها متفاوت می باشند.

شرایط عمومی اقدام

چنانچه قصد تحصیل در کانادا و بهترین دانشگاه ها را داشته باشید و بخواهید در ترم آتی تحصیلات خود را آغاز نمایید، لازم است که مدارک مورد نیاز خود را تا قبل از پایان سال جاری میلادی تکمیل نمایید. به عنوان مثال اگر بخواهید در پاییز سال ۲۰۲۰ وارد دانشگاه های کانادا شوید باید مدارک خود را تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹ ارائه نمایید.

مدرک زبان

یکی از فاکتورهای اصلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشتن مدرک بین المللی آزمون زبان انگلیسی یعنی آیلتس می باشد. اینکه چه نمره ای را کسب نمایید و یا اینکه در هر مهارت احتیاج به نمره خاصی داشته باشید یا خیر بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد.

ددلاین دانشگاه ها

زمان ثبت نام برای دانشجویان بین المللی حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی می باشد و باید مدارک تحصیلی و نمره زبان را ارائه نمایید. اگر در حال تحصیل در مقطع لیسانس باشید و قصد ادامه تحصیل در فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا را داشته باشید می بایست اصل مدرک مقطع قبلی را ارائه نمایید. برخی از دانشگاه های کانادا گاها ریز نمرات شما را مورد قبول قرار می دهند تا پس از دریافت پذیرش اصل مدرک خود را تحویل دانشگاه دهید.

پیش پرداخت هزینه ها

دانشگاه های کانادا برای اهدای پذیرش به دانشجویان بین المللی به صورت معمول هزینه ای را بابت پیش پرداخت به دانشگاه دریافت می نمایند، بنابراین زمانی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا اقدام می نمایید بایستی آمادگی لازم برای پرداختی پیش شهریه دانشگاه را داشته باشید، این عدد در دانشگاه های مختلف عدد متفاوتی می باشد و می تواند از ۱۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر باشد. پس از انجام این مراحل می توانید برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمایید.

شرایط اختصاصی

در کنار شرایط عمومی که عنوان شد برخی دیگر از فاکتورها برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها نیاز است که کمی تخصصی تر می باشد، البته همه دانشگاه ها این شرایط را طلب نمی کنند و پوشش دادن این موارد مختص برخی از رشته ها در تعدادی از دانشگاه ها می باشد.

نمره GMAT و GRE

دو آزمون دیگر در زبان انگلیسی که مورد نیاز برخی از رشته ها مانند مدیریت می باشد آزمون های جی آر ای و جی مت می باشند. این آزمون ها به نسبت آیلتس دشواری های متفاوتی را دارند و ممکن است دریافت آن برای بسیاری از داوطلبان زمانبر باشد بنابراین دانشجویان ترجیح می دهند خود را با این آزمون ها روبرو نکنند.

تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از شرایط متفاوت تحصیل در کانادا، تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد و اگر قصد تحصیل در این رشته ها را داشته باشید باید ابتدا در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا در رشته های علوم پایه فارغ التحصیل شوید و سپس اقدام به اخذ پذیرش نمایید. در نظر داشته باشید که ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا برای دانشجویان بین المللی از احتمال پایینی برخوردار است.

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا

آماده شدن برای تحصیل در کشوری دیگر هم استرس هایی را با خود به همراه دارد و هم می تواند هیجان انگیز باشد. اینکه چه کشوری را برای تحصیل انتخاب نمایید یکی از مهم ترین گزینه های این بخش می باشد. تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا مزیت های فراوانی را به همراه دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

زندگی در محیط چند زبانه

کانادا کشوری مهاجر پذیر است که در آن به زبان های مختلف صحبت می شود و مردم از جای جای دنیا با فرهنگ های متفاوتی وارد آن می شوند بنابراین تحصیل در همچنین محیطی فرصتی ایده آل برای گسترش مهارت های چند زبانی و دسترسی به مشاغل ایده آل می باشد.

هزینه ها در مقایسه با اروپا

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای اروپائی که هزینه های تحصیل رایگان ندارند به مراتب کمتر است. فرصت کار دانشجویی در کشوری که زبان غالب در آن انگلیسی می باشد ساده تر از کشورهای اروپایی است و با داشتن کار دانشجویی می توانید از پس هزینه های زندگی در کانادا برآیید.

اقامت دائم پس از تحصیل

در مقایسه با کشورهای اروپایی که پس از اتمام تحصیل در آنها ۶ ماه زمان دارید تا به جستجوی شغل بپردازید، دولت کانادا به شما ۳ سال فرصت می دهد تا در کانادا اقامت داشته باشید و شغل مورد نظرتان را جستجو کنید. چنانچه ۲ سال در کانادا تحصیل و پس از آن ۱ سال کار تمام وقت در کانادا داشته باشید می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

کیفیت بالای زندگی دانشجویی

سه شهر تورنتو، مونترال و ونکوور، سه شهر برتر دانشجویی در دنیا می باشند که در لیست ۵۰ شهر دانشجویی برگزیده دنیا قرار دارند. رتبه بندی این سه شهر بر اساس تنوع قومی و ملیتی، مقرون به صرفه بودن و نوع برخورد کارفرمایان در مقابل فارغ التحصیلان می باشد.

کانادا یکی از ۳ کشور برتر دنیا برای زندگی نام گرفته است که از امنیت و سلامت بالایی برخوردار می باشد بنابراین با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادایی و دریافت اقامت دائم این کشور می توانید در کشوری مطمئن آینده خود و فرزندانتان را تضمین نمایید.

نرخ پایین بیکاری در کانادا

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در کانادا از فرصت های شغلی بسیار خوبی بهره مند می گردند. باید بدانید که بیش از ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان کانادا در کمتر از ۶ ماه در موقعیت کاری مناسبی استخدام می شوند. افراد می توانند از طریق سیستم امتیازبندی برای گرفتن اقامت دائم اقدام نمایند یعنی پس از ۲ سال تحصیل در کانادا و ۱ سال کار تمام وقت اقامت دائم را اخذ نمایند.

نتیجه گیری

تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند آینده هر دانشجویی را تغییر دهد. یافتن فرصت های شغلی مناسب پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه یکی از اهداف اصلی هر دانشجویی پس از تحصیل می باشد. برای انتخاب بهترین دانشگاه با توجه به رشته و شرایط هر دانشجو باید مکاتباتی را با دانشگاه های مختلف انجام داد. سپردن کار ب کاردان می تواند شما را زودتر و البته با کیفیت بیشتر به نتیجه برساند. اگر سوالی در رابطه با دانشگاه های کانادا دارید، مشاورین آریاناپارس آماده پاسخگوئی به سوالات شما دوستان عزیز می باشند.

آیا شما با تحصیل در کانادا موافق هستید؟ تحصیل در کشوری که احتمال اخذ اقامت در آن بیشتر است ولی دانشگاه های آن هزینه دارند را به کشورهای تحصیل رایگان ترجیح می دهید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر