info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط زندگی در آمریکا

در صد سال گذشته، افراد بسیار زیادی تصمیم گرفتند که با مهاجرت و شروع زندگی در آمریکا، آینده ایده آل خود را در این کشور رقم بزنند. در دهه ۲۰ و ۳۰، عبارت “سرزمین فرصت ها” که به آمریکا اطلاق شد، باعث مهاجرت گروهی بسیاری از ساکنین کره زمین به این کشور شد و این گونه شد که زندگی در آمریکا رویای بسیاری از افراد محسوب می شود.

معایب زندگی در آمریکا

قطعاً در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی، یک آمریکایی در طول عمر خود هزینه های تحصیلات، بهداشت و درمان و سایر خدمات شهروندی بیشتری را پرداخت می کند. در واقع در آمریکا عبارت “هر چقدر پول بدی، همان قدر آش می خوری” کاملاً مصداق دارد.

شهریه کالج یا دانشگاه ممتاز در آمریکا بیشتر از ۴۰ هزار دلار در سال می باشد و این هزینه در صورت عدم دریافت بورسیه تحصیلی، به سختی قابل پرداخت است یا در صورتی که قادر به منتظر ماندن برای صفوف انتظار طولانی برای خدمات درمانی تحت پوشش بیمه ها نباشید، باید متحمل پرداخت هزینه های درمانی گزافی شوید.

مراقب حوادث طبیعی باش

به خاطر وسعت بسیار زیاد آمریکا و تفاوت های چشمگیر اقلیمی و آب و هوایی، زندگی در آمریکا همواره توام با مخاطرات طبیعی گوناگون بوده است. زلزله های شدید، طوفان های ویران کننده، آتش سوزی های وسیع از جمله حوادثی است که زندگی در آمریکا را در بعضی از مناطق آمریکا با مخاطرات جدی روبرو می کند.

گلادیاتورها، آماده!

با توجه به تعدد بسیار زیاد مهاجرت ها در چند سال گذشته به آمریکا، بافت جامعه در بیشتر شهرهای آمریکا شامل طیف وسیعی از مردم با ویژگی های متفاوت، سطوح تحصیلاتی گوناگون و میزان مهارت های مختلف می باشد.

همین مسئله باعث شده تا رقابت برای دست یافتن به فرصت های شغلی و تحصیلی در آمریکا، سخت تر از سایر کشورها باشد. پس اگر قصد زندگی در آمریکا را دارید، باید این مسئله را در ذهن داشته باشید که با رقبای بسیار زیادی برای دست یافتن به فرصت های ایده آل سر و کار دارید.

مزایا زندگی در آمریکا

سرزمین فرصت های واقعی

برعکس فرهنگ شرق آسیا و اروپا، آمریکایی ها به استعداد های فردی بیشتر از کار تیمی اعتقاد دارند. این یک باور آمریکایی است که اگر فرد استعداد داشته باشد و یا سخت کوشی لازم را به کار ببندد، حتماً موفق خواهد شد. در آمریکا به خلاقیت فردی بها داده می شود، پس برای فرد سخت کوش زندگی در آمریکا، می تواند پلی محکم برای رسیدن به موفقیت های چشمگیر محسوب گردد.

نژاد پرستی ممنوع

از آنجایی که اساساً بیش از ۹۰ درصد ساکنین فعلی آمریکا دارای تبار ها و نژاد های غیر بومی هستند و پس از مهاجرت اجدادشان در دو قرن گذشته به این کشور، یک آمریکایی محسوب شده اند، آمادگی پذیرش افراد از ملیت های متفاوت را در خود دارند.

علاوه بر این، نژاد پرستی در عرف و قانون آمریکا، منع شده است و همین مسئله باعث ساده تر شدن وفق پذیری برای یک مهاجر با شرایط زندگی در آمریکا گشته است.

زندگی در آمریکا چه تفاوتی با زندگی در ایران دارد؟

خبری از بین التعطیلین نیست!

در میان ۲۱ کشور پیشرفته دنیا، آمریکایی ها کمترین میزان تعطیلات را در مقایسه با سایر کشورها در تقویم خود می بینند. اولویت اصلی مردم در آمریکا کار است. قطعاً به عنوان یک ایرانی پس از مهاجرت به آمریکا، این موضوع به یکی از بزرگترین تفاوت های بین سیستم کسب و کار در ایران و آمریکا در نگاه شما مبدل خواهد شود.

  • آمریکایی ها حتی کمتر میزان تعطیلی را به عنوان مرخصی اجباری پس از زایمان برای کارمندان زن در نظر می گیرند.

غرب وحشی

آمریکایی ها فقط ۵ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند و حدود ۳۵ درصد از سلاح هایی که به صورت شخصی استفاده می شوند را در خانه های خود دارند.

داشتن اسلحه در صورت اخذ مجوز جزء حقوق شهروندان آمریکایی است و لیکن داشتن اسلحه گرم و حتی بعضی از سلاح های سرد در ایران به عنوان جرم تلقی می شود. همین مسئله باعث شده است تا در بعضی از ایالت ها که قوانین ساده تری در قبال حمل اسلحه در آن حکم فرماست، امنیت به یکی از دغدغه های اصلی شهروندان تبدیل شود. پس در انتخاب ایالت محل زندگی خود در آمریکا به امنیت نگاه ویژه ای داشته باشید.

خبری از قرمه سبزی نیست

بخش عمده ای از غذای آمریکایی ها را (در صورتی که گیاه خوار و خام خوار نباشند) فست فود تشکیل می دهد. تنوع سبد غذایی یک آمریکایی در هفته بسیار کمتر از برنامه غذایی یک فرد در ایران است. انواع پیترا، استیک ها و اسپاگتی ها بخش اصلی غذای یک آمریکایی را تشکیل می دهد. البته خوشبختانه در بسیاری از شهرهای آمریکا بخصوص مناطقی که تعداد هموطنان ایرانی بیشتری در آنجا ساکن هستند، می توانید به همه مواد غذایی ایرانی نیز دسترسی داشته باشید.

زندگی شما در آمریکا چگونه خواهد بود؟

اسنپ آمریکایی

برعکس کشورهای اروپایی، بیشتر آمریکایی ها ترجیح می دهند بجای سیستم حمل و نقل عمومی از ماشین های شخصی استفاده نمایند. در اکثر خانواده های آمریکایی حداقل یک ماشین وجود دارد. علاوه بر آن، در بسیاری از شهرهای آمریکا، استفاده از تاکسی ها و مهمتر از آن، از اپلیکیشن های درخواست خودرو مانند lyft و uber امری رایج به حساب می آید. برای مسافرت های بین شهری هم سفرهای هوایی متداول تر از سفر با اتوبوس قطار هستند.

بچه ها زود بزرگ می شوند

در خانواده های آمریکایی، از فرزندان خانواده انتظار می رود پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی و ورود به دانشگاه، محل زندگی خانواده را ترک کنند و در محلی دیگر بصورت مستقل زندگی کنند. البته این یک عرف در فرهنگ آمریکایی به شمار می آید و شامل استثنائات نیز می شود.

این عدم وابستگی به محل زندگی ختم نمی شود و یک جوان آمریکایی در تامین هزینه های زندگی و تصمیم گیری های مهم نیز به صورت مستقل عمل می کند و عملاً نقش خانواده پس از ورود به دانشگاه برای فرزندان بسیار کمرنگ خواهند بود.

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

وقتی به آمریکا مهاجرت می کنید باید انتظار ورود به یک رقابت سخت در فعالیت های روزمره خود در زمینه ی کار باشید. ۷۳ درصد از آمریکایی ها اعتقاد دارند که کارشان مهمترین بخش زندگی آن ها محسوب می شود. بنابراین اگر در یک شرکت آمریکایی مشغول به کار شدید باید انتظار مواجهه با بسیاری از اتفاق ها را داشته باشید.

رقابت سخت در محیط کار با همکاران، عدم دلسوزی همکاران وقتی نیاز به کمک آن ها دارید، سرزنش شدید در صورت عدم انجام درست کار و موارد مشابه تنها بخشی از اتفاقات رایج در یک شرکت آمریکایی در یک روز معمولی می باشد.

زندگی در آمریکا برای چه کسانی مناسب است؟

مهمترین خاصیت آمریکایی ها در کنار میهن پرستی، سخت کوشی است. همه آمریکایی ها اعتقاد دارند که کار درست و تلاش مستمر حتماً به نتیجه می رسد. حال قبل برای اینکه بدانید زندگی در آمریکا برای شما مناسب است یا خیر باید ابتدا جواب این این سوال ها را بدانید.

  • آیا می توانید در آخر هفته های خود هم در گیر کار باشید؟
  • اگر قرار باشد که فقط دو بار در سال سفر کنید و بعلت مشغله هر دوی آن ها لغو شوند چه احساسی خواهید داشت؟
  • در یک کلام، باید به این پرسش پاسخ دهید که آیا فرد سخت کوشی هستید یا خیر؟

زندگی آمریکایی، زندگی پر مخاطره، پر ریسک و در عین حال پر ظرفیت برای رشد است. پس اگر به دنبال ساختن رویا هستید، به آمریکا بیایید.

خرید خانه در آمریکا

در گذشته در آمریکا سرمایه گذاری در بخش خرید سهام شرکت ها بیشتر از خرید ملک و خودرو طرفدار داشت چرا که تصور بر بازگشت سود بیشتر از پول مورد نظر بود. بازگشت سرمایه همواره بیشتر از خرید ملک و خودرو بوده است و با نرخ تورم نیز سازگاری مناسبی داشت. در این مقاله قصد داریم جنبه های مختلف خرید خانه و خودرو را مورد بررسی قرار دهیم تا با آگاهی کامل نسبت به این امر مهم اقدام نمائید.

خرید خانه و اخذ اقامت در آمریکا

خرید ملک و خودرو در این کشور منجر به اخذ اقامت آمریکا نمی گردد. شما برای خرید ملک در آمریکا هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت و با داشتن ویزای توریستی و انواع دیگر ویزا قادر به خرید خانه در آمریکا خواهید بود.

اگر مبادرت به خرید ملک و خودرو در آمریکا کنید تنها با ویزای توریستی قادر خواهید بود چند ماهی را در آمریکا زندگی کنید، بنابراین اگر قصد اخذ اقامت آمریکا را دارید باید از روش های دیگری برای آن اقدام کنید.

چه کسانی واجد شرایط خرید ملک در آمریکا هستند؟

در ابتدای ورود به کشور آمریکا بهتر است آپارتمانی را اجاره کنید و به تحقیق در پیرامون خود برای خرید ملک بپردازید، این تحقیق از منظر اقتصادی، مقرون به صرفه بودن خرید، مالیات هایی که باید پرداخت شود و … می باشد.

وبسایت های خرید خانه در آمریکا در این باب فراوان هستند و با استفاده از آنها به راحتی می توانید بسیاری از املاک را در نقاط مختلف آمریکا بررسی کنید، اما تنها با تکیه بر این اطلاعات نمی توانید اقدام به خرید ملک کنید بلکه باید موقعیت های مختلف آن را از جهات گوناگون از نزدیک مورد بررسی قرار دهید. با توجه به عدم محدودیت خرید ملک برای افراد، با ویزای توریستی به آمریکا و خرید ملک، اجازه ی اقامت ۶ ماهه در این کشور را خواهید داشت. برای اطلاع از قیمت ها می توانید به وبسایت Realtor.com مراجعه نمائید.

مدارک لازم برای خرید ملک در آمریکا

مدارک لازم برای خرید خانه در آمریکا، شماره شناسایی مالیات بر درآمد فرد، گذرنامه معتبر خارجی، ویزا و چند کارت شناسایی عکس دار می باشد. پس از خرید ملک افراد موظف به پرداخت مالیات بر املاک و مستغلات می باشند و نرخ آن در سراسر ایالات متحده متفاوت می باشد و بین ۰ تا ۴۰ درصد است. خرید ملک در آمریکا الزامی به حضور شما ندارد و نماینده قانونی شما نیز قادر به خرید خانه در آمریکا می باشد.

هزینه های خرید ملک در آمریکا

خرید و اجاره ملک در آمریکا بسته به متراژ ساختمان و نوساز بودن و قدیمی بودن آن و موقعیت مکانی و نوسانات قیمت ارز متفاوت می باشد. اجاره آپارتمان در آمریکا از ۱۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار در ماه می تواند متغیر باشد که البته این عدد نیز بسته به مشخصات ملک و مکان آن نوسان خواهد داشت. خرید خانه در آمریکا از متری ۲۰۰ هزار دلار شروع خواهد شد که بسته به شرایط مختلف که در رابطه با آن توضیح داده شد در قسمت های مختلف متفاوت می باشد.

مراحل قانونی خرید خانه در آمریکا

خرید ملک با توجه به اینکه سرمایه گذاری سود دهی نیست، مراحل قانونی خاص خود را نیز دارد، اگر قصد به خرید خانه در آمریکا با تسهیلات بانکی را دارید پروسه کار طولانی تر خواهد شد و تا ۳۰ روز به طول می انجامد در حالی که اگر همان ملک به صورت نقد خریداری شود تا ۱۰ روز بیشتر به طول نمی انجامد.

از ملک مورد نظر استعلام گرفته خواهد شد تا مشکل قانونی نداشته باشد و شهرداری نیز بررسی های لازم را از نظر مشکلات شهرسازی و برنامه های عمرانی مورد بررسی قرار خواهد داد و خریدار با آگاهی کامل نسبت به تمام موارد موجود ملک را خریداری خواهد کرد.

خرید خانه در آمریکا سرمایه گذاری سوددهی نیست!

خرید ملک در آمریکا جزو سرمایه گذاری های سود ده به حساب نمی آید چرا که مالیات پرداختی برای آن و همچنین میزان وامی که باید بازپرداخت گردد از سودی که ملک برای شخص دارد بیشترخواهد شد، بنابراین خرید ملک را جزو سرمایه گذاری های پر سود نباید دانست.

در آمریکا حتی برای زندگی به صورت مداوم نیز بهتر است ملک اجاره کنید چرا که در سال های اخیر سود بازگشتی از خرید ملک در شهرهایی مثل واشنگتن و سن دیه گو که جزو شهرهای بزرگ به حساب می آیند نیز ۷ درصد بوده است، بنابراین تمامی هزینه هایی که برای خرید ملک در آمریکا از جمله سفر توریستی، هزینه وکیل، مالیات و هزینه های دیگر با خرید ملک به شما بازگشت داده نخواهد شد.

شرایط خرید خودرو در آمریکا

استفاده از خودرو در آمریکا بسیار معمول است. از طرفی به علت ارزان بودن خودرو در آمریکا مردم تمایل بسیار زیادی به خرید ماشین دارند و اکثر خانواده های آمریکای شمالی صاحب ماشین هستند، بطوریکه استفاده زیاد از آن باعث شده است تا وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو و اتوبوس گستردگی و پیشرفت نداشته باشند.

هزینه های خرید خودرو در آمریکا

نکته بسیار مهم هزینه های خودرو است که نمی توان خرید و فروش ماشین را سودمند انجام داد و گاهی این هزینه ها از قیمت خود خودرو هم گران تر می شود. برای خرید ماشین های کار کرده به شناسه ماشین توجه کنید چون سابقه خودرو در آن نوشته می شود و شما می توانید به هنگام خرید خودرو با مراجعه به شماره شناسایی آن از سابقه تصادف و تعمیرات آن باخبر شوید. علاوه بر این کار شما می توانید اتومبیلی را که قصد خریدش را دارید به مکانیکی معتبر نشان دهید تا نقایص احتمالی آن را به شما گوشزد کند.

 مطمئن خودرو بخرید

یکی از راه های نسبتا مطمئن برای خرید ماشین، خرید آن از دلال ها می باشد. با توجه به این نکته که قیمت بالاتری دارد ولی معمولا ماشین های سالم تری را به شما پیشنهاد می کنند. مزیت دیگر این روش این است که وقتی شما خودرویی را از دلال ها خریداری می کنید، وی بابت تمامی گفته های خود مسوول است و شما هر زمانی متوجه مشکلی در ماشین خود شوید می توانید آن را پس داده و پولتان را پس بگیرید.

بیمه ی خودرو

شما می توانید برای مسافت های کوتاه خود ماشین اجاره کنید که معمولا برای شما به صرفه تر می باشد. بیمه شخص ثالث در آمریکا همانند ایران الزامی و اجباری می باشد و بهای آن ماهانه پرداخت می شود که در مقایسه با قیمت های ایران بسیار بالاتر است ولی عوامل بسیاری در قیمت بیمه تاثیر گزار است.

اگر سن شما کمتر از ۳۰ سال باشد، بیمه خودروی شما کمتر می شود و یا اگر توسط پلیس به علت سرعت زیاد یا رانندگی خطرناک جریمه شوید، بیمه ماهیانه شما بیشتر خواهد بود

شرایط گرفتن گواهینامه در ایالات مختلف آمریکا با یکدیگر متفاوت است. برای اخذ گواهینامه باید در امتحان کتبی و عملی پاس شوید. اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید می توانید بلافاصله بعد از امتحان کتبی وارد آزمون عملی شوید، برای امتحان عملی می توانید از ماشین خودتان استفاده کنید.

آشنایی با قاره آمریکا

به صورت کلی قاره آمریکا به سه قسمت آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی تقسیم می شود. در حال حاضر در حدود ۱۴ درصد از مردم جهان در این قاره مشغول به زندگی می باشند. به واسطه وسعت بسیار زیاد قاره آمریکا، شرایط آب و هوایی این قاره متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که طول قاره آمریکای شمالی تا قاره آمریکای جنوبی در حدود ۱۵۰۰۰ کیلومتر است. از مهم ترین کشورهای آمریکای شمالی می توان به آمریکا، کانادا و مکزیک اشاره کرد. قاره آمریکای جنوبی شامل ۱۳ کشور می باشد که برزیل به عنوان مهم ترین کشور این قاره شناخته می شود.

قاره آمریکا را تا چه حد می شناسید؟

قاره آمریکا چند کشور دارد؟

قاره آمریکا  ۳۵ کشور مستقل دارد. علاوه بر این کشورها، بیش از ۲۰ جزیره مستعمره در آمریکای مرکزی وجود دارند. در قاره آمریکای شمالی بخش بزرگی متعلق به کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا و مکزیک است. پهناورترین کشور آمریکای شمالی کانادا می باشد. قاره آمریکای جنوبی دارای ۱۳  کشور است. بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی برزیل می باشد. آمریکای لاتین کشور مکزیک و کشورهای آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی را دربرمی گیرد.

کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکا، و به پایتختی شهر واشنگتن دی سی است. آمریکا سومین کشور پرجمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان است. این کشور از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳٬۰۰۰ میلیارد دلار در سال و ۱۹% قدرت خرید جهان، بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را دارا است.

نظام حکومتی آمریکا در چارچوب قانون اساسی و بر اساس سیستم جمهوری فدرال بنیان نهاده شده است. این کشور در سال ۱۷۷۶ میلادی در پی اعلام استقلال و اتحاد ۱۳ مستعمره سابق بریتانیا شکل گرفت.

مجموعه‌ای از جزیره‌ها، ناحیه‌ها، و مناطق متعلق به آمریکا در سراسر جهان پراکنده‌اند به طوری که ایالات متحده آمریکا از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک مرز خاکی دارد. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. ایالات متحده در شمال غرب قاره آمریکا و سواحل آلاسکا نیز با روسیه مرزهای مشترک آبی دارد. هم چنین این کشور از طریق پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد.

شاید برای شما هم سوال باشد که آمریکا چند ایالت دارد؟ پاسخ سوال خود را در این مقاله بیابید.

هم چنین اگر با خواندن این مطالب، ترغیب شدید به کشور آمریکا مهاجرت کنید یا علاقه دارید با مطالب مهاجرتی به آمریکا آشنا شوید می توانید به مقاله هایی با عنوان مهاجرت به آمریکا و ویزای آمریکا در همین وب سایت مراجعه نمایید.

بهترین کشورهای قاره آمریکا

آمریکا سومین کشورپرطرفدار در دنیاست. این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و به دلیل این مکان های پرطرفدار سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. از جمله پرطرفدارترین مقاصد این قاره می توان به مجسمه آزادی در نیویورک که به عنوان نماد این کشور معروف است، گراند کانیون که از جاذبه های طبیعی این کشور به شمار رفته و همچنین سواحل زیبای میامی و لاس وگاس را نام برد. در ادامه با بهترین کشورهای قاره آمریکا آشنا می شویم.  

کشور کانادا

کشوری در شمال قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان است. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا زندگی می‌کند.

کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفته است و توان فراهم کردن انرژی سوختی خود از منابع درون‌مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گستردهٔ طبیعی است و برخی از شهرهای آن وابستگی بالایی به بهره گیری از این منابع دارند. تورنتو نیز که از شهرهای مهم این کشور از نظر پویندگی های بورسی در جهان بین ۱۰ کشور نخست از نظر بورس است

پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می‌یابد. این کشور با دارا بودن ۱۰ استان و ۳ ناحیه توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کانادای متحد را به وجود می آورند.

نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، مضرات هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد.

برزیل

کشور برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد که برازیلیا پایتخت این کشور است. مردم برزیل به زبان پرتغالی صحبت می کنند. در زمان های گذشته کشور برزیل مستعمره کشور پرتغال بوده به همین دلیل زبان رسمی این کشور پرتغالی می ­باشد. این کشور تنها کشور قاره آمریکا می باشد که مردمان آن به زبان پرتغالی سخن می گویند.

کشور برزیل شرقی ­ترین کشور قاره آمریکا است. این کشور به جز اکوادور و شیلی با سایر کشورهای این قاره مرز مشترک دارد. برزیل از جنوب با اروگوئه، در جنوب غربی با آرژانتین و پاراگوئه و همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه است و از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده است.

برزیل دارای پیشرفته ­ترین بخش صنعتی در آمریکا لاتین می‌باشد. کشور برزیل نهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. از مهم ترین صادرات کشور برزیل می توان به قهوه، سویا، سنگ معدن، آهن، فولاد، تجهیزات پزشکی و … اشاره کرد. کشور برزیل با توجه به وسعت و بخش های گسترده کشاورزی، معدن، تولید، خدمات و نیز نیروی کار، دارای تولید ناخالص داخلی بیش از سایر کشورهای آمریکا لاتین است.

برزیل دارای جاذبه ­های گردشگری فراوانی می ­باشد که می توان به مجسمه مسیح در مرکز شهر ریو، جزیره سن برناردو، کوه شوگرلوف و ساحل معروف کوپاکابانا که به خاطر پلاژ ۴ کیلومترش شهرت جهانی دارد، اشاره کرد.

مکزیک

کشور مکزیک در بخش جنوبی قاره آمریکا واقع شده است. کشور مکزیک با کشور های آمریکا هم مرز است. از نکات جالب کشور مکزیک می توان به زبان اسپانیایی مردم این کشور اشاره کرد که بزرگترین جمعیت اسپانیایی زبان جهان را به خود اختصاص داده است. شهر مکزیکوسیتی به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور شناخته می شود. در حدود ۲۰ ملیون نفر در این شهر زندگی می کنند.

کشور مکزیک دومین کشور پرجمعیت در آمریکای لاتین پس از کشور برزیل می باشد. در حال حاضر در حدود ۱۲۶ ملیون نفر در این کشور مشغول به زندگی می باشند. بیش از ۹۰ در صد جمعیت کشور مکزیک پیرو دین مسیحیت می باشند که ۸۲ درصد آنان را کاتولیک رومی تشکیل داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر