پادکست مقاله سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

Immigration to Canada through Investment

بدون تردید سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می آید که دارای اقتصادی پویا و منعطف متکی به بازار آزاد است. الگوهای اقتصادی و تولیدی کانادا شباهت فراوانی به اصلی ترین شریک تجاری این کشور یعنی ایالات متحده آمریکا دارد.

از لحاظ حجم تولیدات ناخالص داخلی و صادرات، کانادا جزو ۱۰ کشور برتر جهان می باشد، بخش اعظمی از تولیدات و صادرات کانادا مربوط به وسایل نقلیه، چوب، کاغذ، محصولات کشاورزی و صنایع شیمیایی است.

کانادا,کانادا,کانادا

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی، برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. درواقع کانادا به منظور رشد اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در کشور زمینه جذب افرادی نظیر کارآفرینان، مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران کلان را فراهم نموده است.

میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به روش مورد نظر افراد متفاوت خواهد بود. در ادامه به معرفی رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا است که از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و هیچگونه ریسکی در پی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و از بدو ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید.

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک می بایست ۲ میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد، توجه داشته باشید این میزان سرمایه متشکل از کلیه دارایی های فرد متقاضی می باشد و علاوه بر پول نقد ارائه اسناد ملکی، اتومبیل و حتی دارایی های همسر فرد متقاضی مورد قبول دولت کانادا خواهد بود.

در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی باید حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر سابقه مدیریت در بیزینسی را داشته باشد و مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را به حساب دولت کانادا واریز نماید و پس از ۵ سال بدون هیچ سودی می تواند سرمایه خود را دریافت نماید.

روش دیگر سرمایه گذاری در ایالت کبک به این صورت است که فرد متقاضی مبلغ ۳۵۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت این کشور قرار می دهد واقامت دائم خود را دریافت می نماید، توجه داشته باشید که این مبلغ غیر قابل بازگشت خواهد بود.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

 • مورد بررسی قرار گرفتن مدارک جمع آوری شده توسط شرکت سرمایه گذاری
 • ارسال مدارک به اداره مهاجرت کبک و همچنین پرداخت هزینه های دولتی ۱۵۱۱۱ دلاری به حساب اداره مهاجرت کبک. اگر پرونده ها ناقص بود به همراه هزینه قانونی پس فرستاده می شوند.
 • دریافت نامه ای از طرف اداره مهاجرت مبتنی بر این که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین رسید دریافتی مبلغ ۱۵۱۱۱ دلاری هزینه های دولتی
 • دریافت نامه آپدیت که غالبا بین ۶ ماه تا ۱سال بعد از ارسال پرونده به اداره مهاجرت از سوی اداره مهاجرت کبک ارسال می گردد. در این نامه اداره مهاجرت، درخواست به روز شدن بخشی از مدارک متقاضیان را مانند صورت مالی، نرتیور و … خواهد داد
 • نکته:  در نامه آپدیت تاریخ مصاحبه هم تعیین می شود. اما متقاصیان با آوردن دلیل موجه می توانند تاریخ مصاحبه خود را به تعویق بیاندازند.
 • در صورت موفق شدن در مصاحبه، قبولی متقاضی در اتمام جلسه توسط افسر به فرد متقاضی اعلام می شود
 • متضاضیان بعد از قبولی ۱۱۰ روز فرصت دارند که مبلغ سرمایه گذاری شده خود را به حساب شرکت سرمایه گذاری مربوطه واریز و نامه تأییدیه استانی CSQ را دریافت کنند.
 • در نهایت متقاضیان مدارک تکمیلی مانند تست پزشکی و سوء سابقه خود را به همراه نامه CSQ به اداره مهاجرت ارسال می کنند تا بدین طریق ویزای اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند.

کانادا,کانادا,کانادا

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز است. میزان سرمایه مورد نیاز و قوانین کارآفرینی در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد. به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلار کانادا می باشد.

فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا می بایست توانایی مدیریت و راه اندازی یک بیزینس جدید و یا خرید یک بیزینس در حال فعالیت را داشته باشد و حداقل برای ۲ نفر شهروند کانادایی اشتغال زایی نماید.

برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی فرد متقاضی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر ابراز می نماید. لازم به ذکر است در این روش مهاجرتی نوعی سیستم امتیاز بندی و رقابتی وجود دارد و افرادی که موفق به کسب امتیازات بیشتری شوند در الویت قرار دارند.

در صورت کسب امتیازات لازم با فرد متقاضی مصاحبه انجام می شود. در این مرحله بیزینس پلان فرد متقاضی از اهمیت بالایی برخوردا است. در صورت تایید بیزینس پلان برای فرد مورد نظر ویزای ۲ ساله سرمایه گذاری در کانادا صادر می گردد.

توجه داشته باشید برای دریافت اقامت دائم کانادا میزان سود و زیان بیزینس شما مورد توجه نخواهد بود. در واقع انجام تعهدات مالی فرد متقاضی در ارتباط با راه اندازی بیزینس خود و عدم بدهی مالیاتی، ملاک اخذ اقامت دائم خواهد بود.

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا نوعی ویزای سرمایه گذاری محسوب می شود که با تمام برنامه های سرمایه گذاری کانادا متفاوت است. اداره مهاجرت کانادا سازمان هایی را معرفی نموده است کهافراد متقاضی اخذ ویزای استارت آپ کانادا می توانند با ارائه یک برنامه و ایده جدید و قابل توجه و اخذ تاییدیه از سازمان مربوطه در ارتباط با سرمایه گذاری روی طرح ارائه شده، ویزای استارت آپ کانادا را دریافت نمایند. این ویزا علاوه بر فرد متقاضی به خانواده وی نیز تعلق می گیرد و پس از گذشت ۲ الی ۳ سال امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) نیز وجود خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این روش شما مجاز به سرمایه­ گذاری شخصی نیستید و حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره­ مهاجرت کانادا معرفی‌شده است از طرح شما حمایت کنند و از شما بخواهند در سرمایه ­گذاری مشارکت کنید و سپس این واحد تجاری در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت خواهد شد.

کانادا,کانادا,کانادا

تفاوت روشهای سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی تفاوت روش های سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان به میزان سرمایه و مدارک مورد نیاز ارتباط دارد. در این بخش به تفاوت های روش های سرمایه گذاری در کانادا اشاره خواهیم نمود، لطفاً برای درک بهتر از شرایط روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا به جدول زیر توجه فرمایید.

روش سرمایه گذاری میزان سرمایه مورد نیاز مدرک تحصیلی سیستم امتیاز بندی شرایط سنی
ایالت کبک ۲ میلیون دلار الزامی نیست ندارد حداکثر۵۵ سال
کارآفرینی حداقل ۱۰۰ هزار دلار حداقل کارشناسی دارد حداکثر۵۵ سال
استارت آپ حداقل ۳۰ هزار دلار حداقل کارشناسی دارد حداکثر۵۵ سال

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا از جمله ۱۰ کشور ثروتمند جهان به شمار می آید. ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان در سطح بین المللی نرخ تورم در کانادا را به پایین ترین حد خود رسانده است. ذخایر عظیم نفت در سواحل انتاریو با کل ذخایر نفتی خاورمیانه برابری می کند، علاوه بر نفت از لحاظ منابع گاز طبیعی کانادا سومین کشور غنی جهان به شمار می آید. این شرایط نشان دهنده ظرفیت و پتانسیل بالای سرمایه گذاری در کانادا می باشد، که مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

سهولت در اخذ اقامت دائم کانادا

قطعاً یکی از راحت ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا و بهره مندی از امتیازات بی شمار شهروندی در این کشور، سرمایه گذاری در کانادا است. همانطور که ذکر شد برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی وجود دارد، در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) و استفاده از مزایای شهروندی نظیر تحصیل رایگان فرزندان، استفاده از خدمات درمانی رایگان و … از بدو ورود به کانادا وجود دارد.

سهولت در سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است. همانگونه که اشاره گردید تنها با ۱۰۰ هزار دلار کانادا امکان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان بسیار ناچیز است.

به طور مثال هزینه سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا ۱ میلیون دلار و در استرالیا حداقل ۲۰۰ هزار دلار است. از این رو افراد می توانند با مبالغ بسیار معقول در کانادا سرمایه گذاری نمایند و از درآمد قابل توجهی برخوردار گردند.

حمایت از سرمایه گذاران

کشور کانادا در راستای توسعه و رشد اقتصادی و بهبود هرچه بیشتر استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی از افرادی که به هر نحوی برای این کشور مفید می باشند خصوصاً افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند حمایت می نماید.

ارائه تسهیلات بانکی درازمدت، حمایت های قضایی در چهارچوب قانون و تسهیل در اجرای امور اداری برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی تنها بخشی از حمایت های دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی می باشد.

کانادا,کانادا,کانادا

معایب سرمایه گذاری در کانادا

علاوه بر مزایای بی شمار سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا معایبی نیز در این مسیر وجود دارد. گرچه تناسب مزایای سرمایه گذاری در کانادا با معایب آن به هیچ وجه قابل قیاس نخواهد بود و مطمئناً باعث دلسردی سرمایه گذاران برای مهاجرت به کانادا نخواهد شد.

سیستم مالیاتی پیچیده

اخذ مالیات در کشور کانادا ارتباط مستقیم با درآمد افراد دارد حتی رقم مالیات دریافتی از سوی دولت در هر ایالت متفاوت می باشد. در حال حاضر حداقل مالیات دریافتی در کانادا با توجه به شغل و درآمد افراد ۱۵ درصد از درآمد کل و حداکثر ۳۳ درصد می باشد. از این رو کانادا از جمله کشورهایی به شمار می آید که مالیات های سنگینی نسبت به درآمد افراد اخذ می نماید و برای مهاجرت کاری حتما این موارد باید بررسی شود.

کانادا کشوری در دوردست

بعد مسافتی کانادا یکی از معایب این کشور به شمار می آید. موقعیت جغرافیایی کانادا باعث گردیده ساعات پرواز به این کشور بیش از ۱۰ ساعت باشد و این موضوع از نظر رفت و آمد برای افراد بسیاری به یک معضل بزرگ تبدیل گردیده است.

آب و هوا

کانادا دومین کشور پهناور جهان پس از روسیه است، به همین زندگی در کانادا به دلیل آب و هوای این کشور در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. در برخی از مناطق شمالی کانادا که نزدیک به قطب می باشد زمین در تمام فصول به طور دائم منجمد و یخ زده است. از این رو بسیاری از مناطق شمالی کانادا خالی از سکنه می باشد.

هر چه به سمت جنوب کانادا پیش بروید جمعیت شهرها افزایش می یابد، زیرا این مناطق از آب و هوای نسبتاً معتدل تری برخوردار می باشند. البته لازم به ذکر است که در جنوب کانادا نیز انتظار بارش برف سنگین و سرمای شدید هوا را در فصل زمستان باید داشت، که این موضوع باعث غافلگیری مهاجران تازه وارد به کانادا می شود و برای افرادی بسیاری یک معضل به شمار می آید.

کانادا,کانادا,کانادا

سرمایه گذاری در کانادا تا چه حد امکان پذیر است؟

بدون تردید یکی از راحت ترین و مطمئن ترین روش های مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری در این کشور است. با توجه به روش های سرمایه گذاری متنوع در کانادا افراد با مبالغ و شرایط مختلف می توانند جهت سرمایه گذاری در کانادا اقدام نمایند و از مزایای بی شمار این روش مهاجرتی بهره مند گردند.

کشور کانادا برای جذب سرمایه گذاران خارجی زیرساخت های بسیار مناسبی فراهم نموده است و امکانات بسیار مناسبی در اختیار افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند قرار داده است. از این رو هر ساله سرمایه گذاران بیشتری از سرتاسر جهان به کانادا مهاجرت می نمایند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۶ پاسخ به “مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا”

  1. فرانک گفت:

   برای گرفتن ویزای مولتی چیکار باید کرد؟

  2. مرتضی گفت:

   فرزند ۱۱ ساله ام با خانومم قصد دارند هر دو برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کنند. به چه مراحل و مدارکی نیاز هست؟

   • consultant گفت:

    سلام متونید ازطریق همسرتون اقدام بکنید برای کانادا اینجوری فرزندتون بخاطر مادر رایگان میشه تحصیلشون وهمزمان میتونند اقدام کنند

   • author4 گفت:

    اگر همسرتون موفق به مهاجرت تحصیلی شوند فرزند شما هم میتونه در کانادا تحصیل کنند. این پروسه در درجه اول نیاز به مدرک ایلتس دارد. مدارک تحصیلی برای فرزند ۱۱ ساله تون،،، انتخاب دانشگاه و مدرسه مورد نظر،،، درخواست ویزا،،، برای اثبات توانایی مال خودتون در تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا میتونید معرفی نامه اقتصادی اراِئه دهید.

  3. رمضان طالش موسی گفت:

   سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
   وقت زیباتون بخیر و شادی و خوشی همراه با آرامش
   دست شما درد نکنه ، از اینکه خیلی واضح و روشن و ساده و اما کامل مردم را راهنمایی میکنید به سهم خودم تشکر میکنم ، بسیار کار ارزشمندی است . انشاالله که همیشه شاد و خندان ، سالم و تندرست ، پیروز و سربلند باشید .
   باتشکرطالش

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up