شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا به عنوان شروع فصل جدید زندگی برای افراد محسوب می شود. این تجربه زندگی به عنوان تجربه هیجان انگیزی در زندگی افراد به شمار خواهد آمد.

تمام مواردی که در یک کشور ناشناس با آن مواجه می شوید حتی فرهنگ، آداب و نوع غذا یک تجربه بسیار جذاب برای زندگی آینده فرد خواهد بود بخصوص برای کانادا که دارای تنوع فرهنگ و اجتماعی زیادی است این موضوع بسیار محسوس است.

دانشجویان بین المللی در معرض مواجه با روش های جدید زندگی و یادگیری قرار می گیرند. برای بهتر شدن این تجربه افراد می بایست به برخی از نکات توجه کنند.

آب و هوای کانادا

اگر چه کانادا دارای فصول متنوع و متمایزی است اما اغلب آب و هوای این کشور سرد است و اگر شخص به عنوان دانشجوی بین المللی خواستار ورود به کانادا باشد می بایست این هوای سرد را در نظر بگیرد و لباس گرم به همراه داشته باشد.

ارتباطات

در زندگی دانشجویی در کانادا ، حفظ وجود ارتباط با خانواده و دوستان بسیار پر اهمیت است. پس تلاش برای ارتباط با جوامع مختلف دانشجویی و گروهی به افراد کمک می کند تا ریشه های جدید در کشور جدید پیدا کنند. از طریق این گروه ها مورد حمایت قرار می گیرند.

دانشگاه های کانادا دارای دفتر و مجموعه ای جهت حمایت از دانشجویان بین المللی هستند و دانشجویان براحتی می توانند با ارتباط با آنها از تجربه آموزشی لذت بخشی بهره مند شوید.

سازماندهی امور مالی

دانشجویان پیش از اقدام به مهاجرت می بایست لیست هزینه های خود را تهیه کنند. اغلب دانشگاه های کانادا هزینه های متنوعی دارند و افراد می بایست تمامی هزینه ها اعم از بیمه های خدمات اجتماعی، هزینه های حمل و نقل، آموزش و … را در نظر داشته باشد.

وجود این لیست از مواجه شدن با موارد غیر قابل پیش بینی و شرایط خاص جلوگیری می کند. همچنین وجود این لیست ایده ای بسیار عالی است که فرد برنامه ریزی خاصی برای خود داشته باشد.

زیرا احتمال دارد مواردی وجود داشته باشد که میزان بودجه فرد بیشتر و کمتر شود بنابراین وجود یک برنامه ریزی نظم و انظباط خاصی به روش زندگی و چگونگی مخارج افراد می دهد. بنابراین در یک کشور خارجی منشاء زیادی را متحمل نخواهید شد.

مدیریت زمان

دانشجویان بین المللی بدون در نظر گرفتن مدیریت زمان و برنامه ریزی جهت امور آموزشی و کلاس ها و همچنین امور و فعالیت های کاری نمی توانند به بهترین شرایط زندگی دست یابند. بنابراین برنامه ریزی جهت فعالیت های روزانه بسیار تأثیرگذار خواهد بود و به پیشرفت دانشجویان و حتی آرامش آنها کمک خواهد کرد.

تحصیل در کانادا به عنوان سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده افراد تلقی می شود. این تجربه به جهت دسترسی یه آموزش عالی، تجربه های متقابل فرهنگی و کیفیت آموزش و مدارج عالی جهانی بسیار پر طرفدار است.

پذیرش در دانشگاه ها و کالج های کانادا نیازمند برنامه ریزی و تعهد مالی پیش از مهاجرت است. از موارد مهمی که دانشجویان پیش از مهاجرت باید در نظر داشته باشند این است که دانشجویان بین المللی می بایست حتماً هزینه های تحصیل و زندگی خود را داشته باشند. آنها باید مدارکی را برای ارائه به اداره مهاجرت کانادا داشته باشند که نشان دهد بودجه کافی را در اختیار دارند.

نکته

عموماً کالج ها و مراکز آموزشی کانادا هزینه های زندگی را برآورد می کند اما اگر مرکز آموزشی این مبلغ را ارائه نکرد طبق تجربیات حاصله، حدود ۱۰٫۰۰۰ دلار برای ۱۲ ماه هزینه های زندگی یک دانشجو در نظر گرفته خواهد شد.

البته اگر شخص متقاضی همراه داشته باشد به ازای همسر فرد ۴۰۰۰ دلار اضافی و ۳۰۰۰ دلار جهت هر وابسته دیگر نیاز است.

این مبلغ شامل هزینه مسکن، خوراک، بیمه، حمل و نقل و پوشاک می باشد. البته هزینه تحصیل و سایر هزینه های دیگر در این مبلغ گنجانده نشده است.

برنامه های بیمه درمانی عمومی در هر استان کانادا به صورت مستقل اداره می شود برخی از دانشگاه ها نیاز به پوشش بیمه اجباری دارند که این پوشش در هفته اول می بایست انجام شود. عوامل تأثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که بر هزینه های زندگی دانشجویان تأثیر بسزایی دارد.

۱-هزینه زندگی در شهرهای بزرگ

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا ، در شهرهای بزرگ و مراکز شهری بسیار بالاتر از حومه است. تورنتو و ونکوور گرانترین شهرهای کانادا و حتی جهان هستند. هزینه های زندگی در این شهرها بالاتر از شهر های بزرگ است.

اغلب دانشجویان تمایل دارند مسکن و محل زندگی آنها نزدیک به دانشگاه باشد، البته ممکن است ارزانترین گزینه باشد ولی راحت است. اما دانشجویان می بایست تمامی هزینه های خود را در شهرهای بزرگ در نظر بگیرند که با مشکل مواجه نشوند.

۲-هزینه متفاوت مراکز آموزشی

با توجه به اینکه هزینه های زندگی شهر به شهر متفاوت است باید در نظر داشت که هزینه های تحصیل نیز با توجه به مکان و موقعیت و نوع آموزش با یکدیگر فرق دارند. بنابراین هر دانشگاه با توجه به امکانات و آموزشی که به دانشجویان ارائه می دهد و هزینه های متفاوتی را در نظر می گیرد.

دانشجویان پیش از اقدام به مهاجرت می بایست به این هزینه که اغلب بسیار مهم است توجه داشته باشند. برای درک بهتر متقاضیان لیستی از هزینه های تحصیل و زندگی تهیه و در جدول زیر نمایش می دهیم.

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

  • شهریه ۸۰۰۰ دلار
  • هزینه های دانشجویی ۴۰۰ دلار
  • بیمه سلامت ۷۰ دلار ۸۴۰ دلار
  • کتاب های درسی ۶۰۰ دلار
  • اجاره ۶۰۰ دلار ۷۲۰۰ دلار
  • تلفن همراه( قیمت بسته پایه) ۳۰ دلار ۳۶۰ دلار
  • مواد غذایی ۳۰۰ دلار ۳۶۰۰ دلار
  • سرگرمی/ لباس ۸۰ دلار ۹۶۰ دلار

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد با سالها تجربه در امر مهاجرت و همکاری با وکلای مجرب می تواند شما را در رسیدن به هدفتان و انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت یاری کند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *