خبر ویژه تا پایان اردیبهشت ماه با ظرفیت فقط 100نفر!! با مجموعه تماس بگیرید طرح شتاب آریاناپارس خبر ویژه

کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

Postgraduate study in Canada

کشور کانادا آموزش و پرورش با کیفیت، پژوهش گرا و مقرون به صرفه را ارائه می دهد که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. یک محیط امن، سالم، چند فرهنگی در انتظار علاقه مندان به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا می باشد. در حال حاضر کانادا به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا برای زندگی شناخته می شود و سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. در بین دانشجویان بین المللی ۳۴٪ از کشور چین، ۱۴٪ از هند، ۶٪ هر یک از فرانسه و کره جنوبی و ۳٪ از کشور نیجریه هستند.

تحصیل در کانادا به گزینه ای جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. از همین رو بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در حال حاضر مشغول به تحصیل در این کشور می باشند. انتاریو و بریتیش کلمبیا استانهای برتر هستند که بیش از ۶۵٪ دانشجویان بین المللی را جذب می کنند.

دانشجویان برای تحصیل در این کشور قادر خواهند بود با مراجعه به صفحه تحصیل در کانادا در وب سایت آریاناپارس، از اطلاعات جامع بهره مند شوند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا ملزم به پرداخت هزینه می باشند. این هزینه های به عوامل زیادی همچون رشته انتخابی و ایالت مورد نظر بستگی دارد. بصورت معمول هزینه یکسال تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار کانادا می باشد. هزینه های ذکر شده، متوسط پرداخت دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا می باشد. میانگین هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا برای رشته های مختلف:

میانگین هزینه ها

 • Education: $15,236
 • Visual and performing arts, and communications technologies: $14,144
 • Humanities: $13,520
 • Social and behavioural sciences: $14,304
 • Law, legal professions and studies: $15,941
 • Business management and public administration: $22,442
 • MBA: $37,697
 • Physical and life sciences and technologies: $14,664
 • Mathematics, computer and information sciences: $15,553
 • Engineering: $17,753
 • Architecture: $24,178
 • Agriculture, natural resources and conservation: $14,016
 • Nursing: $13,713
 • Other health, parks, recreation and fitness: $16,590
 • Personal, protective and transportation services: $13,948

هزینه های عنوان شده با احتساب دلار کانادا می باشد و همچنین هزینه یک سال تحصیل در نظر گرفته شده است. ایالت مورد نظر و دانشگاه انتخابی تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های تحصیل در کانادا خواهد داشت.

شرایط اقدام برای کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در کانادا به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود برای دانشگاه های مختلف اقدام نمایند. به واسطه دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا که به دو صورت تحقیقاتی و معمولی ارائه می شود، دانشجویان باید در ابتدای راه، رشته تحصیلی خود را در دانشگاه مورد نظر بررسی کنند. برای دوره های تحقیقاتی، دانشجویان ملزم به اخذ تائید از استاد راهنما می باشند. پس از تائیدات لازمه از استاد راهنما، موارد خواسته شده توسط دانشگاه را به صورت آنلاین در صفحه مورد نظر آپلود می شود.

مدارک مورد نیاز

برای درخواست تحصیل در کانادا، باید مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی خود ارائه دهید. گواهینامه هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های کانادا پذیرفته می شوند عبارتند از:

 • تافل
 • آیلتس

از دیگر مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • مدرک کارشناسی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • اثبات مهارت انگلیسی (یا فرانسوی)
 • شواهدی مبنی بر اینکه می توانید خود را در تمام مدت مطالعه از لحاظ مالی پشتیبانی کنید.
 • حداقل دو توصیه نامه، که بیان کننده شرایط مناسب شما جهت تحصیل در این مقطع می باشد.

حق کار

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا از  ۲۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی برخوردار می باشند. لازم بذکر است که دانشجویان متاهل قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. در پروسه های ویزای تحصیلی، همراهان می توانند به صورت تمام وقت در کشور کانادا کار کنند. با توجه به قوانین دولت کانادا، دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند در بازه زمانی تعیین شده، کار مورد نظر را پیدا کرده و از قوانین تبدیل استفاده کنند. بازه زمانی کانادا برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای جستجوی کار ۲ سال است.

بیمه سلامت

کلیه دانشجویان بین المللی در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند و پوشش پزشکی موجود در هر استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت های بهداشتی استان خود قرار می دهند. پوشش کلی به طول مدت اقامت شما بستگی دارد. با این حال، دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مانیتوبا، نوااسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک را دارند، باید بیمه درمانی خصوصی را ترتیب دهند.

در چه دانشگاه هایی می توان دوره کارشناسی ارشد را گذراند؟

برخی از دانشگاه ها و کالج های برتر جهان در کانادا واقع شده اند و دانشجویان از سراسر جهان برای پیوستن به بزرگترین نام ها در رشته خود آمده اند. کارشناسان روزنامه نگاری، سیاست، پزشکی و فناوری در دانشگاه هایی مانند دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل شروع به کار کردند و این شانس را خواهید داشت که در کنار برخی از تیزبینان جهان کار کنید.

دانشگاه های کانادا از جمله برترین دانشگاه های دنیا می باشند که در رتبه بندی جهانی و سایت QS از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. برترین دانشگاه های کانادا به صورت کلی به شرح زیر می باشند.

لیست دانشگاه های برتر کانادا

 • University of Toronto
 • McGill University
 • University of British Columbia
 • University of Alberta
 • Université de Montréal
 • McMaster University
 • University of Waterloo
 • The University of Western Ontario
 • University of Calgary
 • Queen’s University at Kingston
 • Dalhousie University
 • University of Ottawa

انتخاب دانشگاه به فاکتورهایی نظیر رشته تحصیلی، مدرک زبان و میزان بودجه مورد نظر برای تحصیل بستگی دارد. دانشجویان قادر خواهند بود تا با توجه به محدودیت های ذکر شده برای ادامه تحصیل دوره کارشناسی ارشد در کانادا اقدام نمایند.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. مشاورین آریاناپارس به بررسی نکات مثبت و منفی تحصیل در کانادا پرداخته تا دانشجویان با اطلاع کامل، گام در این مسیر بگذارند.

میانگین شهریه دانشگاه در کانادا

در کانادا، هزینه ها بسته به سطح، دانشگاه، رشته و کشور مبدا شما متفاوت است. هزینه های تحصیل در کشور کانادا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر می باشد. به صورت معمول هزینه های کارشناسی ارشد در کانادا بین ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار در نظر گرفته می شود.

زبان

یکی از برترین مزایای تحصیل و زندگی در کشور کانادا، زبان رسمی کشور می باشد. زبان انگلیسی به عنوان جامع ترین و قابل دسترس ترین زبان دنیا شناخته می شود. دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد در کانادا با مدرک زبان انگلیسی به راحتی می توانند از خدمات دانشگاه بهره مند شوند. موسسه زبان آریاناپارس با برگزاری دوره های زبان انگلیسی در سریع ترین زمان ممکن، بهترین نتایج را تضمین می نماید.

همراه

یکی از برترین مزایای تحصیل در کانادا، حق همراه می باشد. دانشجویان متاهل قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از ابتدا به همراه خود برای ورود به کشور کانادا داشته باشند.

تنوع رشته

دانشجویان بین المللی برای حضور در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا قادر خواهند بود تا متناسب با رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر خود را جستجو کنند. به واسطه تنوع رشته ای در کانادا، شانس دانشجویان برای ادامه تحصیل بسیار بالا می باشد.

بازار کار

فارغ التحصیلان کالج و دانشگاه کانادا در بازار کار بسیار ارزشمند هستند و افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، توانسته اند در هر زمینه ای که علاقه مند باشند شغل های بسیار خوبی پیدا کنند. از همین رو پس از سپری کردن مدت زمان مشخص می توان برای اقامت کانادا اقدام کرد.

آریاناپارس به شما توصیه می نماید تا برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه مقاله اقامت کانادا را در این وب سایت مطالعه فرمایید.

مشکلات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

علاوه بر مزایای فوق الذکر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا معایبی نیز به همراه دارد که متقاضیان می بایست از آنها آگاهی یافته و با اطلاعات صحیح و کامل نسبت به انتخاب خود اقدام نمایند. در ادامه قصد داریم به چند مورد از معایب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه اشاره کنیم:

هزینه زندگی در کانادا

به صورت معمول هزینه های زندگی در کشور کانادا، متناسب با سایر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد. دانشجویان بین المللی برای زندگی در کانادا سالیانه بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار را باید در نظر داشته باشند. کیفیت فوق‌العاده برای زندگی در این شهر ها و سایر شهرهای این کشور باعث شده تا هزینه های زندگی در این کشور برای مهاجرین به یک چالش اساسی برای زندگی و مهاجرت در این کشور تبدیل گردد.

شرایط زندگی

با توجه به شرایط آب و هوایی کشور کانادا، دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا باید به این نکته توجه کنند که آمادگی لازم برای ورود به این کشور را داشته باشند. چالش ۱۵ درصد از مهاجرین، وضعیت آب و هوایی این کشور بوده است.

برای اطلاع از شرایط زندگی در کانادا به مقاله زندگی در کانادا وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *