ایالت آلبرتا


آشنایی با ایالت آلبرتا کانادا

ایالت آلبرتا با مساحتی بالغ بر ۶۶۱٫۸۴۸ کیلومتر مربع پس از ایالت های کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا به عنوان چهارمین ایالت بزرگ برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود، مرکز ایالت آلبرتا شهر ادمنتون و بزرگترین شهر این ایالت کلگری می باشد، بیش از ۷۵ درصد جمعیت آلبرتا در این ۲ شهر زندگی می کنند.

آلبرتا با گذشت بیش از یک دهه رشد اقتصادی قابل توجه همچنان روند رشد و توسعه اقتصادی را حفظ نموده است، بخش اعظم اقتصاد ایالت آلبرتا به صنعت انرژی (نفت و گاز) وابسته است. البته جنگلداری و تولید صنایع چوبی آلبرتا به ارزش سالانه بیش از ۴ میلیارد دلار از جمله صنایع پر رونق این ایالت می باشد.

صنعت انرژی در ایالت آلبرتا بیش از ۲۷۷ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد نموده است، در واقع ترکیب نرخ اشتغال زایی، توسعه اقتصادی و نرخ پایین بیکاری باعث به وجود آمدن موقعیت های شغلی متعدد با شرایط ایده ال در آلبرتا شده است. در حال حاضر ایالت آلبرتا دارای نرخ بیکاری ۳٫۹ درصد می باشد که این رقم از میانگین نرخ بیکاری در کانادا که ۶٫۸ درصد است بسیار پایین تر می باشد. از این رو آلبرتا ایالتی بسیار ایده ال برای کاریابی و مهاجران تازه وارد است.

شرایط زندگی در آلبرتا

شرایط زندگی در ایالت آلبرتا کانادا

بدون شک زندگی در آلبرتا ترکیبی از درآمد بالا، هزینه های بسیار مناسب زندگی و لذت بی نهایت از مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری متعدد را در اختیار افراد قرار می دهد. ایالت آلبرتا پایین ترین نرخ مالیات در کل کانادا را از شهروندان دریافت می نماید، با توجه به نرخ بسیار کم بیکاری و درآمد بالا سطح رفاه و برابری قدرت خرید، ایالت آلبرتا شرایط بسیار ایده الی دارد.

آلبرتا ارزانترین بازار املاک در کانادا را دارد، از این رو اجاره یا خرید ملک در آلبرتا نسبت به سایر مناطق کانادا به مراتب مقرون به صرفه تر خواهد بود، در حال حاضر حداقل میزان حقوق نیروی کار در آلبرتا به ازای هر ساعت ۱۰ دلار می باشد، با توجه به هزینه های بسسیار مناسب زندگی و نرخ مالیات بسیار کم در این ایالت میزان پس انداز و قدرت خرید افراد در ایالت آلبرتا نسبت به اغلب ایالت های کانادا بیشتر خواهد بود.

علاوه بر شرایط اقتصادی و بازار کار ایده ال در ایالت آلبرتا عوامل دیگری نظیر دانشگاه های معتبر، امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال، کیفیت بالای زندگی، مناظر طبیعی حیرت انگیز، جاذبه های تفریحی و… باعث جذب هر چه بیشتر مهاجران به ایالت آلبرتا شده است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در ایالت آلبرتا

قطعاً یکی از مزایای اصلی زندگی در کانادا و ایالت آلبرتا هزینه های بسیار مناسب می باشد، در واقع افراد می توانند با کمترین هزینه بهترین کیفیت زندگی در آلبرتا را تجربه کنند. هزینه های اجاره یا خرید ملک، خورد و خوراک ، رفت و آمد و… در آلبرتا نسبت به اغلب ایالت های کانادا به صرفه تر است. به طور کلی میانگین هزینه های زندگی در ایالت آلبرتا برای یک نفر به صورت ماهیانه به شرح ذیل می باشد.

عنوان هزینهمیانگین هزینه
اجاره بهای مسکن۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار
خورد و خوراک۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار
رفت و آمد۸۰ الی ۱۵۰ دلار
هزینه های جانبی۲۵۰ الی ۴۵۰ دلار
برترین شهرهای آلبرتا

برترین شهرهای ایالت آلبرتا

ایالت آلبرتا چهارمین ایالت بزرگ کانادا محسوب می شود که دشت های وسیع و شهرهای بزرگ و کوچک بسیاری تشکیل گردیده است. بدون تردید شهرهای کلگری، ادمنتون و بنف به عنوان شهرهای برتر ایالت آلبرتا محسوب می شوند. شهرهای کلگری و ادمنتون بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند، این آمار نشاندهنده اهمیت و شرایط ایده ال این ۲ شهر در ایالت آلبرتا می باشد. در ادامه توضیحات مختصری در مورد شهرهای برتر ایالت آلبرتا ارائه خواهیم کرد.

کلگری

کلگری بزرگترین شهر ایالت آلبرتا و قطب اقتصادی این ایالت می باشد، اقتصاد شهر کلگری به شکل محسوسی به صنایع انرژی (نفت و گاز) وابسته است. طبق آمار انتشار یافته از سوی مجله اکونومیست در سال ۲۰۱۸ کلگری به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی انتخاب گردیده است.

سرانه درآمد فردی بالا و نرخ مالیات بسیار پایین به همراه هزینه های بسیار منطقی و مناسب زندگی، کلگری را به یکی از شهرهای محبوب برای مهاجران تبدیل نموده است. هزینه اجاره یا خرید ملک در کلگری نسبت به اغلب شهرهای بزرگ کانادا بسیار مقرون به صرفه می باشد، از سوی دیگر کلیه خدمات درمانی و بیمه ای در این شهر رایگان است.

کلگری از سیستم حمل و نقل عمومی بسیار منظم و پیشرفته ای برخوردار است، از سوی دیگر این شهر در تقاطع ۲ رودخانه Bow و Elbow واقع گردیده و توسط مناظری زیبا و بکر احاطه شده است. از این رو مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری با مناظر طبیعی خیره کننده ای در سطح شهر وجود دارد که شهروندان می توانند برای پیاده روی و دچرخه سواری از آنها استفاده نمایند.

ادمنتون

ادمنتون دومین شهر بزرگ ایالت آلبرتا می باشد که به دروازه ورود به شمال مشهور است. ادمنتون محل شروع پروژه های عظیم ماسه های نفتی در شمال آلبرتا و استخراج الماس از معادن بزرگ مناطق شمال غربی است. ادمنتون یک مرکز فرهنگی، آموزشی، علمی و تفریحی می باشد که سالانه میزبان جشنواره های فراوانی است، از این رو لقب شهر جشنواره ها به خود اختصاص داد است.

ادمنتون دارای بیشترین تعداد پارک و فضای سبز در بین کلیه شهرهای کانادا است، پوشش جنگلی و مناظر طبیعی بکر یکی از جاذبه های اصلی ادمنتون می باشد. هزینه های زندگی در ادمنتون به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ کانادا می باشد، علاوه بر این سرانه درآمد فردی در ادمنتون از دیگر شهرهای ایالت آلبرتا بیشتر می باشد.

بنف

بدون تردید شهر بنف به عنوان یکی از زیباترین شهرهای کانادا و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در این کشور می باشد، شهر بنف در بین رشته کوه های راکی قرار دارد، از این رو بنف شهری کوهستانی با مناظر طبیعی بسیار بکر و حیرت انگیز می باشد.

بنف شهری نسبتاً کم جمعیت می باشد که در ۱۲۸ کیلومتری غرب کلگری و ۵۸ کیلومتری دریاچه لوئیس واقع گردیده است. بنف زمستان های نسبتاً طولانی و تابستان های ملایمی دارد، این شهر دارای چشمه های آب گرم فراوانی است و با توجه به موقعیت مکانی و شرایط آب و هوایی که دارد به عنوان مقصد اصلی پیاده روی، کوه نوردی، اسکی، سورتمه سواری و سایر ورزش های زمستانی است.

مهاجرت به آلبرتا

روش های مهاجرت به ایالت آلبرتا

اساساً کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورهای جهان محسوب می شود، از این رو برای مهاجرت به کلیه ایالت های کانادا روش های متنوعی وجود دارد، متقاضیان مهاجرت به آلبرتا با توجه به شرایط فردی و هدف خود می توانند از بین روش های مهاجرتی موجود نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… بهترین گزینه را انتخاب نمایند. در این بخش از مطلب توضیحات مختصری در رابطه با روش های اصلی مهاجرت به ایالت آلبرتا ارائه خواهیم کرد.

مهاجرت تحصیلی

قطعاً مواردی نظیر دانشگاه های معتبر، امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال، هزینه های تحصیل و زندگی، امکان اخذ ویزا برای افراد خانواده و از همه مهمتر امکان اخذ اقامت دائم کشور کانادا از عواملی محسوب می شوند که برای دانشجویان بین المللی از اهمیت فراوانی برخوردار می باشند.

ایالت آلبرتا دارای دانشگاه های معتبر و امکانات آموزشی و رفاهی ایده الی است، از سوی دیگر هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این ایالت باعث گردیده روند مهاجرت دانشجویان بین المللی به ایالات آلبرتا همواره با رشد چشمگیری همراه شود. علاوه بر این موارد مهاجرت تحصیلی از جمله سریعترین و راحت ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد.

در حال حاضر بخش اعظمی از مهاجران ایالت آلبرتا را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و در این بین شهر کلگری دارای بیشترین تعداد دانشجوان بین المللی برای تحصیل در کانادا می باشد. طبق قوانین مهاجرتی کانادا دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه های کانادا اجازه اقامت ۲ الی ۳ ساله با ویزای کار را خواهند داشت و در صورتیکه در این مدت مشغول به کار شوند می توانند پس از مدتی برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

مهاجرت کاری

برای مهاجرت کاری به ایالت آلبرتا روش های مختلفی وجود دارد، درواقع ایالت آلبرتا با توجه به نیاز بازار کار در این ایالت نیروی کار ماهر و مورد نیاز را از طریق سیستم امتیاز بندی نیروی متخصص فدرال یا دریافت پیشنهاد مستقیم از کارفرما (job offer) و همچنین دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند انتخاب (Nominate) می نماید. به طور کلی در حال حاضر برنامه های مهاجرت کاری به ایالت آلبرتا به ۳ روش ذیل ارائه می گردد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ایالت آلبرتا یکی از حاصلخیزترین و سرسبزترین ایالت های کانادا می باشد، از این رو علاوه بر سرمایه گذاری از طریق راه اندازی و خرید بیزینس یکی از روش های سرمایه گذاری در آلبرتا که محبوبیت فراوانی دارد، سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی می باشد.

برای سرمایه گذاری در ایالت آلبرتا حداقل سرمایه مورد نیاز ۳۵۰ هزار دلار کانادا خواهد بود. البته برای سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی افراد متقاضی می بایست اثبات نمایند توانایی خرید مزرعه و توسعه امور کشاورزی را خواهد داشت، حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید مزرعه و سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود.

کانادا

دانستنی های ایالت آلبرتا

ایالت آلبرتا از شهرهای مهم و مشهوری نظیر کلگری، ادمنتون و بنف برخوردار است. از این رو افراد بسیاری اطلاعات نسبتاً پراکنده ای در مورد این ایالت دارند، ولی در این بخش از مطلب به معرفی برخی از اطلاعات و نکات جالب در مورد ایالت آلبرتا خواهیم پرداخت.

 • ایالت آلبرتا به عنوان قطب اصلی ذخایر انرژی در کانادا محسوب می شود، در واقع آلبرتا بزرگترین تولید کننده نفت خام، گاز طبیعی در کانادا و چهارمین تولید کننده گاز در جهان می باشد.
 • ایالت آلبرتا به لطف منابع طبیعی گسترده با بیش از ۳ میلیون راس دام زنده بزرگترین پرورش دهنده دام در کشور کانادا می باشد، در حال حاضر بیش از نیمی از گوشت گاو در کانادا را ایالت آلبرتا تامین می کند.
 • ایالت آلبرتا خصوصاً شهر ادمنتون در این ایالت یکی از بزرگترین تولید کننده های ذغال سنگ در جهان می باشد.
 • بزرگراه شماره ۴ در ایالت آلبرتا شلوغ ترین و پرتردد ترین مسیر بین کشورهای آمریکا و کانادا می باشد.
 • ایالت آلبرتا یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان را در اختیار دارد، طبق قوانین این ایالت کلیه هزینه های درمانی برای افراد رایگان خواهد بود.
 • ایالت آلبرتا سالانه میزبان برگزاری جشن ها و فستیوال های فراوانی است. فستیوال fringe که به عنوان دومین فستیوال بزرگ جهان شناخته می شود هر ساله در این ایالت برگزار می شود.

نتیجه گیری

بدون تردید آلبرتا به عنوان ایالتی پر انرژی و سرزنده همراه با هزینه های مناسب زندگی، درآمد فردی بالا، طبیعتی بکر و امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است. در واقع زندگی در ایالت آلبرتا تلفیقی از کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی و لذت بی پایان از طبیعت خیره کننده را در پی خواهد داشت. با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود ایالت آلبرتا با توجه به شرایط و امکاناتی که در اختیار دارد، به عنوان یکی از بهترین ایالت های کانادا برای زندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تفریح و … محسوب می شود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ایالت آلبرتا ایالت آلبرتا ایالت آلبرتا ایالت آلبرتا ایالت آلبرتا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up