تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

Study Conditions in Canada

با توجه به بالا بودن سطح آموزشی و همچنین امکانات ویژه ای که کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد، همه ساله متقاضیان متعددی برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور می نمایند. کشور کانادا کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان می باشد. از این رو تعداد در خواست  ها برای ویزای تحصیلی کشور کانادا نسبت به سایر کشور های انگلیسی زبان بیشتر است.

گروه تحریریه آریاناپارس به واسطه شرایط مطلوب و درخواست های فراوان علاقه مندان به تحصیل در کانادا به تحلیل و بررسی شرایط موجود برای اخذ پذیرش در مطلب پیش رو پرداخته است تا متقاضیان قادر باشند با کسب اطلاعات جامع در این زمینه، با آگاهی بیشتر جهت انتخاب این مقصد قدم بردارند.

سیستم آموزشی کانادا

سیستم آموزشی در کشور کانادا به صورت یکپارچه می باشد. ایالت کبک از این قاعده مستثنی است. این نکته بدین معناست که سال های تحصیل در مقاطع مختلف در ایالت کبک با سایر ایالت های کانادا متفاوت است. بطور مثال تحصیلات دوره ابتدایی در کبک ۶ سال و سایر ایالت های کانادا ۵ سال به طول می انجامد. سیستم آموزشی کانادا از مقطع قبل دانشگاه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل شده است. برای آشنایی از شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی در کانادا به ادامه مقاله توجه نمایید.

مقاطع قبل دانشگاهی

کودکان از ۳ سالگی برای ایجاد حس مسئولیت پذیری، افزایش خلاقیت، پرورش برخوردهای اجتماعی و استقلال طلبی به تحصیل در مهد کودک می پردازند. بازه های زمانی تحصیل در مهد کودک ۳ سال می باشد. پس از اتمام این مقطع، دوره های اجباری (ابتدایی) از ۶ سالگی پذیرای دانش آموزان است. سال تحصیلی در کشور کانادا از اواسط شهریور ماه (اوایل ماه سپتامبر) شروع می شود. مدت زمان آموزش برای این دسته از دانش آموزان ده ماه بوده و در اواخر خرداد ماه به پایان می رسد. با توجه به زمان بندی اعلام شده تعطیلات میان دوره تحصیلی برای دوره ابتدایی ۲ ماه می باشد.

خانواده های که قصد اعزام فرزندان خود برای ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید در لیست مدارس مورد تائید کشور کانادا که در وب سایت رسمی این کشور منتشر می شود، مدرسه مورد نظر را انتخاب کنند. در ارتباط با مدارس خصوصی می توان به صورت مستقل وارد عمل شد و با مدارس شروع به مکاتبه برای اخذ پذیرش نمود.

برای اطلاع از شرایط پیش روی تحصیل فرزندان این مطلب را مطالعه فرمایید: مدارس کانادا

تحصیل در دبیرستان

دانش آموزان پس از سپری کردن دوران ابتدایی خود وارد دوره دبیرستان می شوند که بصورت معمول بین ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد. دوره دبیرستان یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در کشور کانادا می باشد. دروس در سه سال آخر دبیرستان بصورت تخصصی تر ارائه می شود که دانش آموزان ۸۰ واحد آموزشی را در این سه سال پشت سر می گذارند تا آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه افزایش یابد.

از دروس ارائه شده در این سال می توان به زبان انگلیسی، ریاضیات، اجتماعی، علوم و برنامه ریزی اشاره کرد. در سال دوازدهم، دانش آموزان قادر خواهند بود طیف وسیعی از دروس را انتخاب نمایند. دانش آموزان در این سال برای مهارت هایی همچون کاریابی، رزومه نویسی و مواردی از این قبیل آماده می شوند.

نحوه اقدام برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان را می توانید در مقاله تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان دنبال کنید.

دوره کارشناسی

متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا می توانند برای مقطع لیسانس کانادا، در صورت به اتمام رساندن ۱۲ سال تحصیل خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. بطور معمول بازه های زمانی مقطع کارشناسی در کشور کانادا چهار سال به طول می انجامد. لازم بذکر است، متقاضیانی که ۱۱ سال تحصیل کرده اند، قادر خواهند بود سال ۱۲ را در این کشور سپری کرده و پس از آن وارد دانشگاه های کانادا شوند. دوره کارشناسی در کانادا، دریچه ای برای کسب علم اندوزی می باشد. دانشجویان بین المللی متناسب با علاقه مندی خود قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. لازم بذکر است امکان تحصیل در دانشگاه و یا کالج برای دوره های کارشناسی میسر می باشد.

دوره کارشناسی ارشد

دانشجویان پس از اتمام دوره های کارشناسی، مجوز ورود به دوره کارشناسی ارشد را دریافت می نمایند. بصورت کلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو دسته تقسیم می شود و دانشجویان متناسب با شرایط رشته تحصیلی، ملزم به حضور در یکی از این دوره های در نظر گرفته شده می باشند.

تحصیل در کانادا
دوره های تحقیقاتی Master of Science

در دوره های تحقیقاتی، دانشجویان داوطلب همانند دوره های دکترا اقدامات را انجام می دهند. این بدین معناست که برای ورود و اخذ پذیرش، نیازمند تائید از استاد  می باشند. مسلماً برای تاییدیه گرفتن از یک استاد، دانشجو نیازمند شرایط ایده آل برای اخذ پذیرش است که معدل مناسب، مقالات بین المللی، نمره زبان از موارد این شرایط می باشد. دانشجویان تمامی رشته های تحصیلی در صورت پیدا کردن استاد راهنما می توانند در دوره های تحقیقاتی شرکت کنند. به صورت معمول رشته های علوم پایه مثل فیزیک، ریاضی و رشته های پیراپزشکی در این دسته قرار می گیرند.

دوره های Master of Engineering

دسته دوم کارشناسی ارشد به Master of Engineering مشهور است که برای اخذ پذیرش، دانشجویان باید شرایط خواسته شده دانشگاه مورد نظر را تأمین کنند. مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا ۲ سال می باشد ولی دوره های ۱۲ و ۱۸ ماهه نیز در دانشگاه های کانادا قابل دسترس است.

دانشجویان بین المللی با تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا، از فرصت های مناسبی برای اخذ اقامت کانادا و کار در این کشور برخوردار می باشند.

برای اطلاع از شرایط ورود به این مقطع، مقاله کارشناسی ارشد در کانادا را مطالعه نمایید.

دوره دکترا

با توجه به نظام آموزشی کشور کانادا، تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد. دانشجویان از اقصی نقاط دنیا در صورت ارائه مدارک مورد تائید قادر خواهند بود برای این مقطع اقدام نمایند. دانشجویان در ابتدای راه خود برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا ملزم به اخذ تائید از یک استاد راهنما می باشند و پس از آن فراهم کردن شرایط دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهند. بصورت کلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا می توانند برای بورسیه و یا تحصیل با هزینه های شخصی اقدام نمایند.

اقدام جهت اخذ بورسیه در مقطع دکتری، مستلزم انتخاب و تایید استاد راهنما (Supervisor) که حیطه فعالیت در یک راستا با دانشجو را داشته باشد، می باشد. دانشگاه ها و اساتید با توجه به رزومه های موجود، هزینه هایی را به دانشجویان اختصاص می دهند. شرایط معمول برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری در کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

 • معدل مناسب (بصورت معمول معدل های بالای ۱۷ شانس بالاتری دارند)
 • تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب
 • مدرک زبان انگلیسی (بصورت معمول نمره ۷ مورد پسند اساتید است)
 • مدارک نشان دهنده تسلط فرد متقاضی بر رشته تحصیلی

بهره مندی از همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده می تواند در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کانادا نقش بسزایی را ایفا کند. برای ورود به مقطع دکترا باید مزایا و معایب تحصیل در این مقطع را مورد تحلیل و بررسی قرار داد. به موجب تصمیم گیری صحیح و اطلاع از شرایط دانشگاه های کانادا، مقاله دکتری در کانادا را مطالعه نمایید.

دانشگاه های کانادا

به صورت کلی ۹۸ دانشگاه در کشور کانادا در مبحث پرورش دانشجویان مشغول به کار می باشند. از تعداد دانشگاه های عنوان شده، سه دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا در سایت QS قرار دارند:

دانشگاه هایرتبه
دانشگاه تورنتو ۲۸
دانشگاه مک گیل ۳۳
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴۷

در رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی دنیا، کشور کانادا سه نماینده دارد. سه شهر مونترال (۴)، تورنتو (۱۳) و ونکوور (۱۷)  در میان ۲۰ شهر برتر قرار گرفته اند.

دانشگاه های کانادا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در بر می گیرد. از همین رو دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی قادر خواهند بود برای برترین دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. گروه تحریریه آریاناپارس در مقاله دانشگاه های کانادا به تحلیل و بررسی برترین دانشگاه های کانادا از منظر کیفیت آموزشی، هزینه های تحصیل و دوره های قابل ارائه پرداخته است. این امکان شرایط را برای انتخاب دانشگاه هموارتر می نماید.

مزایای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. برخی از مزایای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد.

همراهی خانواده

یکی از ویژگی های مثبت در خصوص تحصیل در مقطع های تحصیلی کشور کانادا، حق همراه است. این نکته بدین معناست که دانشجویان می توانند در خواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به سفارت ارائه دهند. در ارتباط با دانش آموزان زیر ۱۸ سال می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از والدین از حق همراهی برخوردار است. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در کانادا قلمداد می شود.

اقامت راحت

کانادا از معدود کشورهای جهان است  که در آن دوره های تحصیلی در روند اخذ اقامت  دخیل می باشند. با توجه به سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده برای اخذ اقامت، سابقه تحصیل در دانشگاه های کانادا دارای امتیاز می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان پس از اتمام تحصیل به مدت ۲ تا ۳ سال قادر خواهند بود در کشور کانادا زندگی و بدنبال کار باشند. در صورت احراز شرایط مورد نظر اقامت کانادا به افراد اعطا می شود.

برای اطلاع از شرایط و روش های دریافت اقامت کانادا اینجا کلیک کنید.

شرایط ایده آل برای کودکان

کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده هایی که فرزندان خود را برای تحصیل در کانادا آماده می کنند، شرایط ویژه ای را نظیر خوابگاه های دانشجویی و دانش آموزی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و بسیاری از امکانات دیگر محیا نموده است. این نکته می تواند مزایایی ارزشمند برای درخواست کنندگان ویزای تحصیلی کانادا باشد.

زبان انگلیسی

دانش آموزان برای ورود به مقطع دبیرستان در کشور کانادا نیازمند ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی نمی باشند. لازم بذکر است هر چه سطح دانش زبان انگلیسی بالا تر باشد، شانس افراد برای اخذ ویزا کشور کانادا افزایش پیدا می کند. دانش آموزان قبل از ورود به مدارس در کشور کانادا باید در آزمون سنجش سطح زبان انگلیسی شرکت کنند. در صورت انتخاب ایالت کبک، دانش آموزان می بایست در آزمون سنجش سطح زبان فرانسوی شرکت کنند.

در مبحث زبان این نکته حائز اهمیت است که متناسب با دانشگاه مورد نظر در هر ایالت، نمره ای مشخص برای دانش زبان انگلیسی و فرانسوی نیاز است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس ملزم به ارائه نمره ۶ آزمون آیلتس، کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ می باشند. داوطلبان می توانند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند. مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و شانس شما را برای اخذ مدرک زبان مورد نظر برای مهاجرت به کانادا بالا می برد.

معایب تحصیل در کانادا

علی رغم مزایای عنوان شده، تحصیل در کانادا با چالش هایی همراه است. از همین رو با آگاهی از شرایط موجود در کانادا قادر خواهید بود انتخاب بهتری را داشته باشید. از اصلی ترین معایب تحصیل در کشور کانادا می توان به سه مورد زیر اشاره کرد.

رقابت دانشگاهی

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا ملزم به ارائه مدارک بین المللی می باشند. مدارکی نظیر GRE ،GMAT و نمرات مناسب در آزمون های آیلتس و تافل از جمله مدارک مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه های برتر کانادا می باشد. لازم بذکر است که پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا شانس اخذ ویزای تحصیلی و ورود به بازار کار را افزایش می دهد. دانشجویان در صورت ورود به بازار کار و دریافت ویزای کار کانادا قادر خواهند بود از این خدمات بهره مند شوند.

هزینه های تحصیل و زندگی

متوسط هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا از میانگین هزینه های عنوان شده در سایر کشورهای دنیا بالاتر می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل و زندگی در این کشور ملزم به پرداخت هزینه ای حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال می باشند. شهرهای همچون ونکوور، تورنتو و مونترال در صدر لیست پر هزینه ترین شهرهای دنیا قرار دارند.

شرایط زندگی

به طور قطع دوری راه یکی از معایب تحصیل در کشور کانادا است. دانشجویان برای تجدید دیدار با اعضای خانواده خود یک روز را باید در هواپیما سپری کنند. از دیگر معایب تحصیل و زندگی در کانادا می توان به وضعیت آب و هوایی این کشور اشاره کرد. برای تجربه هوایی مناسب و به دور از سرما، انتخاب های کمی را برای محل زندگی خواهید داشت.

زندگی کردن در کانادا چه تفاوتهایی با زندگی در ایران دارد؟ این سوالی است که گروه تحریریه آریاناپارس در مقاله زندگی در کانادا به آن پرداخته است.

حق کار و هزینه های تحصیل در کانادا

دانشجویان برای تحصیل در کانادا ملزم به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان با توجه به حق کار های هفتگی می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

تحصیل در کانادا

حق کار

در صورت ثبت نام در دانشگاه هایی با مجوز DLI که اجازه پذیرش دانشجویان بین المللی را دارا می باشند، حق کار دانشجویی به آنها تعلق می گیرد. دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کشور کانادا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعت بصورت هفتگی را دارا می باشند. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۲ تا ۱۶ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. با توجه به مطالب ذکر شده، در صورتی که فرد دانشجو متأهل باشد، حق کار هم برای همراه فرد در نظر گرفته می شود. همراهان دانشجویان در کشور کانادا در هفته ۴۰ ساعت حق کار را دارا می باشند.

هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل در مدارس کانادا سالانه در حدود ۱۳ تا ۱۷ هزار دلار می باشد. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس برتر کانادا را دارند می بایست هزینه سال اول تحصیل خود را در همان ابتدا پرداخت نمایند. لذا خانواده ها با مطلع بودن از شرایط موجود، برنامه ریزی بهتری را می توانند داشته باشند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا بین ۱۸ تا ۲۲ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به پرداخت هزینه ای بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار می باشند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور کانادا به عوامل بسیار گوناگونی همچون سبک زندگی و شهر مورد نظر و … بستگی دارد. هزینه های زندگی برای دانشجویان بصورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و سایر هزینه های است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کانادا می باشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا در ابتدای کار برای اخذ پذیرش و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام می نمایند. برای درصد بالای موفقیت پذیرش در یک موسسه آموزشی در کانادا، تحلیل و بررسی این مراکز به عنوان اولین قدم ویزای تحصیلی در نظر گرفته می شود. به دانشجویان توصیه می شود که یک سال قبل از اقدامات لازم به بررسی شرایط و قوانین موجود در کانادا بپردازند.

مرحله اول: انتخاب دانشگاه

برای موفقیت در یک موسسه آموزشی در کانادا، باید در مورد انواع مختلف معیارهای مورد نیاز مدارس، کالج ها دانشگاه ها و دوره های بررسی نمایید. علاوه بر این، همچنین باید انواع مختلفی از قوانین و مقررات فرآیند درخواست اجازه تحصیل را تحلیل کنید. در گام نخست مراکز DLI را انتخاب نمایید. با توجه به رشته تحصیلی و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای تحصیل در کانادا، لیست دانشگاه های ممکن را تنظیم نمایید.

مرحله دوم: پذیرش

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز اعم از سوابق تحصیلی، مدرکی دال بر تسلط زبان، ریز نمرات، توصیه نامه از اساتید دانشگاه  و انگیزه نامه می باشند. دانشجویان متناسب با زمان های پذیرش(Deadline)، مدارک را برای بخش ادمیشن یا پذیرش دانشگاه ارسال و یا به صورت آنلاین آپلود می کنند. بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه برای تایید و یا رد پرونده ۲۰ تا ۴۵ روز در نظر گرفته می شود.

مرحله سوم: آمادگی ویزا

پس از تأیید پذیرش از دانشگاه، می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید. در ارتباط با دریافت ویزا تحصیلی کانادا، دانشجویان پس از اخذ پذیرش می توانند با آپلود مدارک  و تعیین بازه زمانی مشخص برای امر بیومتریک اقدام نمایند. مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی تهیه و تنظیم STUDY PLAN مناسب می باشد. به صورت معمول بازه زمانی پاسخ گویی سفارت بین ۲ تا ۸ هفته در نظر گرفته می شود. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

امکان ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۰

قوانین مهاجرتی و شرایط اعطای ویزا در کشور کانادا هر سال دستخوش تغییرات می شود. انتخاب دانشگاه و یا شرایط موجود در سفارت سبب کاهش و یا افزایش شانس ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی می شود. موسسه آریاناپارس با بررسی پرونده هایی که موفق به اخذ ویزای کانادا نشده اند به سه فاکتور تاثیرگذار در عدم حصول نتیجه رسیده است.

وابستگی به کشور مبدا

یکی از مهم ترین دلایل جواب منفی در پرونده های تحصیلی کشور کانادا، متقاعد نشدن آفیسر به بازگشت دانشجو به کشور مبدا می باشد. در خصوص ویزای تحصیلی، دانشجویان ملزم به ارائه مدارکی نظیر وابستگی خانوادگی و بهبود وضعیت کاری پس از بازگشت می باشند تا با ارائه مدارک شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهند.

نسبت هزینه به بودجه

گردش و تمکن مالی از دیگر موارد حائز اهمیت برای اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی می باشد. میزان بودجه و درآمد باید متناسب با هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا باشد. از همین رو ارائه گردش مالی منظم در بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه به این امر و افزایش شانس ویزا برای تحصیل در کانادا کمک شایانی می کند.

Study Plan

به طور قطع، مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ارائه Study Plan به بهترین شکل ممکن می باشد. انتخاب دانشگاه و دلایل انتخاب کشور کانادا از بارزترین مسائل مطرح شده در Study Plan است. انتخاب و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر نشان دهنده صلاحیت دانشجویان برای تحصیل در کانادا می باشد. به موجب این امر، دانشگاه هایی که شرایط ساده ای را از دانشجویان بین المللی طلب می نمایند، از شانس کمتری برای اخذ ویزا برخوردار می باشند.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

سوال های متداول شما


اولین نکته لازم برای تحصیل در کانادا، یاد گرفتن یکی از زبان های رسمی این کشور است. زبان غالب در اکثر ایالت ها، انگلیسی است و طبیعتا مدارس انگلیسی زبان بیشتری در این کشور وجود دارند. به طور معمول دانش آموزان دبیرستانی نیازی به داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل در کانادا ندارند. اگرچه ارائه مدرک زبان در حد آیلتس ۵٫۵ برای تحصیل در برخی از دبیرستان های کانادا در مقاطع یازدهم و دوازدهم الزامیست. شما با داشتن دانش زبان انگلیسی در حد متوسط رو به بالا می توانید تحصیل خود را در کشور کانادا ادامه دهید.


هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف و رشته های مختلف در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری متفاوت و متغیر می باشد اما می توان گفت که هزینه های سالیانه برای تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا از ۱۳ هزار دلار به بالا می باشد اما در رشته های پزشکی میزان هزینه های تحصیل بیشتر است و این مبلغ بین ۲۰ تا ۹۰ هزار دلار کانادا می باشد.


بله کشور کانادا به همراه دانشجویان اجازه تحصیل یا حتی کار به صورت تمام وقت را میدهد که این امکان بسیار ارزشمند است و کانادا به یکی از کشورهای مورد علاقه برای مهاجرت تحصیلی خانواده ها بدل کرده است


هر دانشجو برای ورود به کانادا از طریق ویزای تحصیلی، دو پروسه در پیش دارد: یکی گرفتن پذیرش از دانشگاه و دومی اقدام برای ویزا. معمولا شرایط سنی در تصمیم آفیسر ویزا اثرگذاری بیشتری دارد چون در کشور کانادا دانشگاه هایی وجود دارند که در برخی رشته های تحصیلی محدودیت سنی برای پذیرش ندارند. مثلا برای مقطع کارشناسی معمولا بهتر است تا قبل از سن ۲۵ سالگی اقدام شود. اما افراد بالای ۲۵ سال نیز نباید ناامید باشند چون با ارائه مدارک و دلایل قوی می توان برای ویزای تحصیلی آنها از سفارت کانادا نیز امیدوار بود.


در کشور کانادا شخص دانشجو اجازه کار محدود دانشجویی دارد که علاوه بر آشنایی با فضای کار کشور کانادا می تواند از آن کسب درآمد نیز داشته باشد که به ترتیب در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می تواند از ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساعت حق کار خود نهایت استفاده را بکند.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

391 پاسخ به “تحصیل در کانادا”

 1. فریبرز گفت:

  من۳۸ سالمه کارمند هستم و ۱۰ سال سابقه کار هم دارم(طبق بیمه)و در حال حاضر هم ارشد کشاورزی میخونم ۱ فرزند هم دارم خانومم رشته پرستاری هست و به کاشت مو هم مسلط هست و زبان انگلیسی رو راحت حرف میزنه ولی من خودم زبان انگلیسی ضعیف هستم واسه مهاجرت شرایط به کانادا که اونجا اقامت دائم باید چیکار کنیم؟ آیا شرایط ما مناسب هست؟چقدر هزینه و زمان میبره واسه مهاجرت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط عنوان شده قادر خواهید بود برای ویزای تحصیلی اقدام کنید و همسر و فرزند خود را به همراه داشته باشید. از نکات مثبت این روش حق کاری هست که برای همراهان در نظر گرفته می شود. بازه زمانی برای اقدام بین ۵ تا ۶ ماه می باشد

 2. زهره گفت:

  متقاضی بایستی چه شرایطی برای اخذ بورسیه مفطع دکترا داشته باشه ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   برای اخذ بورسیه مقطع دکترا علاوه بر مقالات آی اس آی و مدرک زبان نیازمند ارائه پروپوزال و اخذ تایید یک استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می باشید.

 3. شکوه گفت:

  سلام گرفتن اقامت دائم کانادا چند سال بعد از تحصیل باید کار کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   در صورت گذراندن یک دوره تحصیلی معمولا با ۱ سال کار کردن می توان اقامت دائم کانادا رو اخذ کرد.

 4. سارینا گفت:

  مدرک پزشکی ایران مورد قبول شون هست؟

 5. سارا گفت:

  چطور می تونم برای دکتری در کانادا اقدام کنم؟

  • علی سعیدی گفت:

   با سلام و احترام
   برای پذیرش در مقطع دکتری باید رزومه پژوهشی مناسبی ارائه دهید که شامل مقاله های بین المللی مانند ISI با RF بالا می باشد. برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری باید سوپروایزری پیدا کنید که شرایط شما را مورد تایید قرار دهد.

 6. یاسر گفت:

  سلام. من شنیدم کانادا تازگیا ریجکت میکنه. صحت داره؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام و با احترام
   به شرایط شما بستگی دارد ولی در حال حاضر سخت گیری کشور کانادا در جهت پذیرفتن دانشجو بیشتر شده است.

 7. Alireza گفت:

  شرایط مهاجرت از طریق تحصیل فرزند چطوری تو کانادا؟

  • author13 گفت:

   سلام
   با اخذ ویزای تحصیلی از کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ سال ،یک همراه (پدر یا مادر)میتوانند داشته باشند.

 8. علی اکبر گفت:

  سلام
  من ۲۴ سالمه و مدرک کاردانی عمران دارم. می تونم برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در صورتارائه مدرک زبان و دلایل قانع کننده برای گپ تحصیلی، شانس مناسبی برای اقدام در کشور کانادا ار دارا می باشید

 9. محمدحسین گفت:

  برای تحصیل پزشکی تو کانادا کدوم دانشگاه بهتره و هزینه های تحصیل چقدره سالانه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   اکثر دانشگاههای کانادا از سطح علمی و پژوهشی بالای برخوردارند اما بایستی دقت نمایید که جزو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور باشند.بطور میانگین هزینه های تحصیل پزشکی کانادا به صورت سالانه ۱۲۰۰۰تا۳۰۰۰۰دلار می باشد.

 10. باران گفت:

  تحصیل در رشته های پزشکی هزینه اش بالاست ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در کشور کانادا در رشته های پزشکی بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. برای اطلاع بیشتر مقاله پزشکی کانادا را مطالعه فرمایید.

 11. Aliram گفت:

  سلام،
  حداقل نمره آیلتس برای اپلای دانشگاه ها در کانا چقدر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   حداقل نمره ایلتس برای پذیرش تحصیلی در دانشگاههای کانادا، در دوره کارشناسی نمره ۶ و در دوره ارشد نمره ۶٫۵ می باشد.

 12. ساسان گفت:

  سلام وقت بخیر.
  شرایط برای تحصیل در مقطع دکتری چجوریه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   طول دوره دکتری در کانادا به طور تقریبی ۴ الی ۶ سال است. از پیش نیازهای بسیار مهم جهت اقدام برای این دوره می توان به مدارکی مانند توصیه نامه، انگیزه نامه و دانشنامه مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد.

 13. Mehrnaz گفت:

  میشه راهنمایی کنید شرایط کارشناسی ارشد کانادا برای رشته گرافیک چیه؟

  • علی سعیدی گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در کانادا مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ الزامییست. هزینه تحصیل در کشور کانادا برای مقطع فوق لیسانس در رشته گرافیک حداقل ۱۵۰۰۰ دلار در سال می باشد.

 14. آرمان گفت:

  سلام من میخواستم شرایط پذیرش دکترا در کانادا رو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با سلام
   پذیرش در مقطع دکترا کشور کانادا مستلزم ارائه رزومه قوی می باشد و چیزی که خیلی در رزومه اهمیت دارد داشتن مقالات ISI است.در ضمن مدرک زبان مورد نیاز حداقل آیلتس ۶٫۵می باشد.

 15. آرمين گفت:

  سلام
  برای رشته های مدیریتی جی مت لازمه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   باسلام
   برای تحصیل در رشته های مدیریتی قبولی آزمون جی مت لازم می باشد ولی دانشگاههای هم هستند که ارائه جی مت الزامی نمی باشد.

 16. هدي گفت:

  با سلام
  من ٣۴ سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افراز دارم زبان فرانسه مدرک. TCF b1 دارم . میخواستم بدونم آیا رشته ای هست یا دانشگاهی هست که بتونم با b1 اقدام کنم؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام و با احترام
   تحصیل در کشور کانادا برای مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک زبان آیلتس الزامیست. با مدرک زبان فرانسوی برای کبک میتوان اقدام نمود که مدرک B2 را باید به دانشگاه ارائه دهید.

 17. شراره گفت:

  برای تحصیل در ایالت کبک داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامیه ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دروس در دانشگاه های ایالت کبک به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود. از همین رو در صورت ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی از شانس بالاتری برای انتخاب دانشگاه برخوردار می باشید.

 18. شهین گفت:

  شرایط و هزینه های دوره های پرستاری در کانادا به چه صورت است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دوره های لیسانس پرستاری در کشور کانادا ۴ سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در رشته پرستاری بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می باشد.

 19. سینا گفت:

  سلام
  برای دبیرستان تو کانادا میشه پدر و مادرم همراه من بیان ؟

 20. Roya گفت:

  تحصیل در کبک با بقیه ایالت ها متفاوته؟راجع به تحصیل در کبک توضیح بدین اگه امکانش هست

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در کبک تحصیل به دو زبان فرانسه و انگلیسی می باشد. البته برای این ایالت زبان فرانسه در اولویت قرار دارد و چنانچه کورس های تحصیلی شما به زبان فرانسه باشد مدرک زبان فرانسه مورد نیاز است.

 21. شبیر گفت:

  سفارت های کانادا در مورد صدور ویزا با یکدیگر فرق دارند ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   سفارت های کانادا در مورد صدور ویزا با یکدیگر تفاوتی ندارند. شانس گرفتن ویزای تحصیلی از کانادا بستگی به شرایط و مدارک ارائه شده از جانب فرد متقاضی دارد.

 22. farhad گفت:

  مدرک زبان میخواد؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان الزامی است.موسسه آریاناپارس برگزارکننده این دوره به صورت کاملا تضمینی می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید مشاورین ما در خدمت شما هستند.

 23. ali گفت:

  سلام
  هزینه های تحصیل در رشته پزشکی چقدره؟

 24. ali گفت:

  سلام
  بورسیه های کانادا تو چه رشته هایی بیشتره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   بورسیه بیشتر به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و برای گرفتن بورسیه هرچقدر فرد رزومه قوی تری داشته باشد شانس گرفتن آن بیشتر خواهد شد.

 25. سونا گفت:

  سلام وقت بخیر. شرایط مقطع دکترا برای رشته های مهندسی چجوریه؟ میشه راحت پذیرش گرفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام در مقطع دکتری را داشته باشید داشتن رزومه تحصیلی خوب از جمله مقالات بین المللی, آیلتس بالای ۶٫۵, معدل بالای ۱۷ و……. می تواند بسیار تاثیرگذار در گرفتن پذیرش همراه با بورسیه باشد.

 26. سارا گفت:

  ارزانترین حالتی که میشه در کانادا تحصیل کرد چقدره؟

 27. Sina گفت:

  مدرک تافل قبول می‌کنن برای پذیرش گرفتن؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا برای کشور کانادا مدرک آیلتس متداول تر می باشد ولی مدارک دیگر زبان هم ممکن است بنابر دانشگاه پذیرفته شود. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه آریاناپارس تماس بگیرید مشاورین ما در خدمت شما هستند.

 28. شبیر گفت:

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه در کشور کانادا به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و ممکن است در مقاطع دیگر یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی از جانب دانشگاه به فرد متقاضی داده شود.

 29. Solmaz گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه لیسانس الکتروتکنیک و همسرم ۲۴ لیسانس عمران میخواستم بدونم اگر همسرم ویزای تحصیلی بگیره به من ویزای همراه میدن همزمان یا نه ؟
  شرایط اقامت بعد از تحصیل چطوریه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه همسر شما از طریق مهاجرت تحصیلی برای کانادا اقدام کند شما می توانید درخواست ویزای همراه دهید. بعد از ورود خود به کشور کانادا در صورتی که هر کدام از شما بتوانید کار پیدا کنید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق می توانید اقامت بگیرید.

 30. وحيد گفت:

  سلام، ٣١ ساله هستم و مدرک لیسانس مکانیک با معدل ٣.٣ از دانشگاه انگلیسی زبان که در سال ٢٠١٣ فارغ تحصیل شدم، الان بعد ۶ سال گپ قصد دارم برای ارشد مکانیک اقدام کنم در چه دانشگاه هایی شانس دارم که اقدام کنم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کانادا گپ تحصیلی شما بسیار مهم می باشد و شما باید دلیل قانع کننده ایی بابت گپ تحصیلی خود داشته باشید.شما می توانید برای تمامی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم می باشند اقدام نمایید البته باید در نظر بگیرید که شرایط پذیرش برای دانشگاه ها ممکن است متفاوت باشد.

 31. کوشان گفت:

  سلام روز بخیر
  برای دانشگاهی که زبان تحصیلش فرانسه باشد برای صدور ویزا، نیازی به ارایه مدرک فرانسه هست؟یعنی برای تحصیل در دانشگاه فرانسه زبان، سفارت مدرک زبان فرانسه را خواهد خواست در حالیکه دانشگاه نخواسته است؟ و اگر میخواهد این نوع مدرک چه نوع مدرکی می باشد؟ آیا از نوع امتحانهای زبان فرانسه یا گذروندون دوره در موسسات کافیست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای سفارت چنانچه کورس تحصیلی شما به زبان فرانسوی باشد مدرک b2 زبان فرانسوی نیز برای تحصیل در کشور کانادا مورد نیاز است.

 32. دکتر داوودی گفت:

  سلام
  من که پزشک هستم برای تخصص تو کدوم دانشگاه های کانادا برام میتونید پذیرش بگیرید و چه هزینه ای داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   پزشکان در ابتدای کار باید مدارک پزشکی خود را به تائید نظام پزشکی کانادا برسانند. پس از قبولی در آزمون های پزشکی می توانید برای تخصص در کشور کانادا اقدام نمایید.

 33. ali گفت:

  سلام شرایط بورسیه کانادا رو میشه توضیح بدید؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دانشجویان برای اخذ بورسیه در ابتدای کار باید نظر یک استاد راهنما را جلب نمایند. به صورت معمول معدل بالای ۱۷، مدرک زبان و مقالات بین المللی کمک شایانی به دانشجویان می کند.

 34. farhad گفت:

  سلام
  در سال چقدر تمکن مالی لازمه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به هزینه دانشگاه و ایالت انتخابی متفاوت می باشد ولی به صورت معمول در حدود ۳۰ هزار دلار را در نظر بگیرید

 35. شبیر گفت:

  اجازه کار به همراه هم داده می شود ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   همراه به صورت قانونی می تواند با اخذ ویزای کاری، ۴۰ ساعت در هفته مشغول به کار شود.

 36. nayere گفت:

  اگر ممکنه در مورد بورسیه هایی که در دانشگاههای کانادا ارائه میشه بیشتر توضیح بدید. آیا این بورسیه ها برای لیسانس هم داده میشه؟ و یا فقط برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   برخی از دانشگاه ها به واسطه شرایط دانشجویان تخفیفاتی را در نظر می گیرد. به صورت معمول برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا، دانشجویان باید یک استاد راهنما را متقاعد نمایند تا به این مهم دست پیدا کنند.

 37. شقایق فرهادیان گفت:

  این درسته که سیاست های مهاجر پذیری کانادا داره تغییر میکنه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   با تغییر نخست وزیر امکان تغییر برنامه های مهاجرتی در کشور کانادا وجود دارد. در حال حاضر نمی توان به قطعیت به این سوال پاسخ داد که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد

 38. nastaran گفت:

  با سلام. پس از دریافت open work permit ویزای کار همراه همسر دانشجو. پس از پایان تحصیلات همسر، وضعیت کاری شخصی که open work permit داشته به چه صورت میشود؟ آیا همچنان میتواند به همان کار ادامه دهد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شخص بتواند کار پیدا کند می تواند درخواست برای ویزای کار دهد و از آن طریق ویزای کار و سپس اقامت کانادا را دریافت نماید.

 39. سجاد گفت:

  open work permit یا همون کار همراه دانشجو. همراه بعد از پایان تحصیلات همسر یه چه وضعیتی دچار میگردد؟ آیا همچنان بعد از تحصیل همسر هم اجازه کار خواهد داشت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه همسر شما بتواند کار در کشور کانادا پیدا کند امکان تمدید ویزا برای ایشان می باشد. یا اینکه شما بعد از تحصیل با پیدا کردن کار, ویزای کار کانادا را دریافت نموده و همسر شما هم بتواند به عنوان همراه شما ویزای خود را تمدید نماید.

 40. مهسا گفت:

  با سلام
  من و همسرم پسرمون رو دوسال پیش کانادا به دنیا اوردیم وبرگشتیم ایران . ایا امکانش هست از طریق کالج برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم و از این طریق کارای اقامت رو انجام دهیم ؟؟؟؟ با توجه به اینکه پسرمون کانادایی محسوب میشه ویزای تحیلی بهمون میدن؟؟؟؟ ممنونم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید.این شرایط شامل سن مدرک تحصیلی بودجه و….. می باشد.

 41. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ماه اسفند ۹۷ برای دوسه تا کالج کانادا درخواست برای ترم سپتامبر فرستادم هنوز جوابی برام نیومده. یعنی ریجکت شده یا هنوزامکانش هست که جواب مثبت بدن؟؟؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید به دانشگاه مورد نظر خود در کانادا ایمیل بدهید و ازشون بپرسید چون ممکن است تایم مشخصی برای پاسخگویی داشته باشند.

 42. شیرین2345 گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۲ سالمه و در ایران لیسانس برق دارم ولی نمیخوام توی این رشته ادامه بدم و میخوام در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در یکی از کالج های تورنتو اقدام کنم. میخواستم ببینم ایا به همسرم ویزای همراه داده میشه که همزمان با هم بریم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در کالج های کانادا را دارید به خاطر شرایط سنی شانس ویزای شما کم خواهد شد.بهتر است شما برای مقطع ارشد برای ویزای تحصیلی اقدام کرده و سپس همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرید چون در اینصورت ویزای همراه هم شانس بیشتری خواهد داشت.

 43. سارا گفت:

  با سلام
  من با معدل کارشناسی ۱۷٫۳۵ از یک دانشگاه دولتی و با معدل کارشناسی ارشد ۱۶٫۰۸ از دانشگاه علم وصنعت در رشته ی مهندسی مکانیک و با داشتن یک مقاله ای اس ای ریویو و سن ۲۴ در کدام دانشگاه شانس پذیرش دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا برای تحصیل در مقطع دکتری را دارید نیازمند پیدا کردن استاد راهنما در مرحله نخست می باشید.داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ به بالا در این مقطع الزامی است. علاوه بر مدرک زبان داشتن مدرک GRE و GMAT نیاز می باشد.

 44. تایماز گفت:

  سلام با ۲۰ ساعت در هفته حق کار قانونی میشه ویزای تحصیلی رو به ویزای کاری تبدیل کرد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما برای اینکه بتوانید ویزای کار در کانادا را دریافت نمایید باید کار تمام وقت مطابق با رشته تحصیلی خود پیدا نمایید در غیر اینصورت با کار پاره وقت این امکان برای شما نمی باشد.

 45. شبیر گفت:

  برای تحصیل در مقطع دکترا چه مراحلی را باید طی کنم ؟ و چه شرایطی را لازمه که بتونم از بورسیه استفاده کنم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا را دارید داشتن یک رزومه تحصیلی خوب از جمله آیلتس بالای ۶٫۵ حداقل دو مقاله isi معدل بالای ۱۷و……..می تواند شانس شما را جهت دریافت پذیرش با بورسیه را بیشتر نماید.در محله اول شما نیازمند پیدا کردن استاد راهنما می باشید و بعد از گرفتن پذیرش پروسه مربوط به سفارت انجام می پذیرد.

 46. اسکندری گفت:

  سلام برای تحصیل در کالج های کانادا چه شرایطی رو باید داشته باشیم.آیا مدرک زبان نیاز هست؟ هزینه ها به چه میزان است؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کالج های کانادا شرایط سنی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. نمره زبان مورد نیاز بستگی به کالج مورد نظر دارد معمولا داشتن آیلتس ۶ به بالا کفایت می کند.هزینه تحصیل و زندگی سالیانه در کانادا حدود ۲۵۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

 47. صبا گفت:

  با سلام و خسته نباشید. میشه لطفا بفرمایید آیا در مقطع لیسانس هم ویزای همراه داده می شود؟ و اگه امکانش نیست میشه جداگانه برای ایشون هم اقدام کنیم؟ همسر بنده ۲۰ ساله دانشجوی رشته مدیریت؟ برای ویزای کار کانادا چطور؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس ویزای همراه در مقطع کارشناسی در کانادا کم می باشد.همسر شما می تواند برای تحصیلی به صورت جداگانه اقدام نماید. شما چنانچه شرایط ویزای کار کانادا را داشته باشید و امتیاز لازم را کسب نمایید می توانید با دریافت ویزای کار همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرید.

 48. حسین گفت:

  من ۴۵ سالمه و لیسانس مکانیک دارم
  میتونم تحصیلی اقدام کنم یا باید سرمایه گذاری برم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام جهت تحصیل در کانادا را دارید شرایط سنی و گپ تحصیلی شما بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به شرایطی که فرمودید شانس شما کم خواهد شد. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری با توجه به شرایط خود نیز اقدام کنید.

 49. معصومه داوری گفت:

  سلام من لیسانس مدیریت گمرک دارم خواستم ببینم با توجه به رشته لیسانسم چه رشته ای رو برای ادامه تحصیل در کانادا بهم پیشنهاد میکنید؟ البته من دیپلمم تجربی هست ولی دانشگاه زیرگروه انسانی شرکت کردم
  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه سابقه کار مدیریتی داشته باشید می توانید برای رشته هایی مثل MBA جهت تحصیل در کشور کانادا اقدام نمایید. البته داشتن آیلتس بالای ۶٫۵ الزامی می باشد.

 50. الينا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ١٩سالمه و سال اول دندونپزشکی شهیدبهشتی تهران هستم و نمراتم عالیه و ایلتس ۵/۵ دارم …..
  میخواستم ببینم با این شرایط چه امتیازاتی بهم داده میشه…وشانس رفتنم به دانشگاه های خوب چقده؟؟

 51. باربد گفت:

  سلام.
  برای مهاجرت از طریق تحصیل کانادا جای بهتریه یا کشورهای اروپایی؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل هدف و شرایط شما باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد.ولی در کل چنانچه شما شرایط تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید این کشور گزینه مناسبی خواهد بود.

 52. سارا گفت:

  بهترین رشته های مهندسی برای تحصیل در کانادا چه رشته هاییه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به طور کل رشته های نظیر مهندسی برق، عمران، مهندسی نفت، شیلات و صنایع چوب رشته های مناسبی برای تحصیل در کانادا می باشند. زیرا بازار کار مناسبی در مقایسه با سایر رشته در این کشور دارا می باشند.

 53. اکرم گفت:

  سلام.
  من ۲۰سالمه و دیپلم تجربی دارم
  آیا میتونم بدون مدرک زبان تو کانادا پزشکی بخونم؟
  کلا بدون مدرک زبان چه رشته هاییو میتونم تو کانادا بخونم؟؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا در تمامی رشته ها شما باید آشنایی ابتدایی با زبان( آیلتس ۴ تا ۴/۵) را داشته باشید. بعد از ورود به کانادا شما باید ابتدا دوره های زبان انگلیسی را زیر نظر دانشگاه سپری کنید و بعد اقدام به ادامه تحصیل در رشته پزشکی نمایید.

 54. یاسر گفت:

  سلام. هزینه های تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در کانادا سالی چقدره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی هزینه های تحصیل در کانادا سالانه در حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار می باشد. البته این عدد بسته به دانشگاه و شهری که شما برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت می باشد.

 55. تاینا گفت:

  سلام
  بعد از قبولی در امتحان mcat چند سال باید بخونیم تا بتونیم مدرک پزشکی رو بگیریم؟ حدود هزینه چقدر می شه؟

 56. mandana گفت:

  سلام
  من ۲۴ سالمه لیسانس مکانیک دارم می خواستم بدونم میشه برای ارشد تو رشته مدیریت برای کانادا اپلای کنم و هزینه های تحصیل چقدر هست ؟
  چه دانشگاهی رو پیشنهاد میدین شما برای رشته مدیریت
  ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام شما برای مهاجرت تحصیلی برای رشته های مدیریت در کانادا می تونید اقدام کنید، فقط باید به این مساله توجه داشته باشید که علاوه بر مدرک آیلتس برای برخی از دانشگاهها ممکن است نیاز به ارائه مدرک gmat داشته باشید. هزینه های تحصیل در کانادا حداقل حدود۱۶ هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیل در رشته مدیریت است. برای مدیریت دانشگاه هایی مثل کانادا وست و رویال رودز و ونکور آیلند رو میتوان پیشنهاد کرد.

 57. سیمین گفت:

  سلام
  من ۳۲ سالمه برای تحصیل در رشته مدیریت میخوام اقدام کنم میخواستم ببینم شرایط تحصیل فرزندم اگر من پذیرش تحصیلی بگیرم چطوریه و آیا همسرم که ۳۵ سال داره و لیسانس کامپیوتر میتونه با پیدا کردن کار اقامت برای من و فرزندم هم بگیره ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام در صورتی که شما قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را داشته باشید همسر شما بعنوان همراه می تواند همزمان با شما وارد این کشور می شود. علاوه بر این همسر شما اجازه کار یه صورت تمام وقت را خواهد داشت. فرزند شما هم میتواند در کانادا با هزینه های کم تحصیل کند. خود شما هم اجازه کار نیمه وقت دانشجویی را خواهید داشت.

 58. amir ali گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه و لیسانس برق دارم میخوام برای پزشکی مهاجرت تحصیلی بکنم به کانادا امکانش هست در ارتباط با تحصیل پزشکی در کانادا یک مقدار توضیح بدین
  هزینه های تحصیل چقدر هست؟
  چه مدرک زبانی میخواد؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته های پزشکی کانادا ابتدا باید لیسانس علوم پایه بگیرید سپس می توانید برای تحصیل در رشته های پزشکی اقدام کنید. رشته های پزشکی کانادا آزمون ورودی دارند به نام mcat. شانس قبولی دانشجویان خارجی در این آزمون نسبتا پایین است. علاوه بر این برای تحصیل در رشته های پزشکی داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶.۵ ضروری هست. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در اغلب کشور ها بالاتر از سایر رشته هاست.

 59. t.m گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۸سالمه و سال دوازدهم تجربی ام و در شرف گرفتن دیپلم
  درس ومعدلم همیشه خوب بوده میخوام برای دانشگاه پزشکی کانادا بورسیه بشم
  چون توانایی مالی برای تحصیل در خارج کشور رو ندارم
  برای دریافت بورسیه چیکار باید کنم ؟ایا نوشتن مقاله علمی ،یک نواوری یا معدل دیپلم تاثیری بر روند پذیرش من داره ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید در نظر داشته باشید چون بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند به همین دلیل شانس گرفتن بورسیه در این مقطع بسیار کم می باشد البته ممکن است دانشگاه ها طبق شرایط خاصی کمک هزینه ی کمی را به دانشجو بدهند.داشتن مدرک زبان نیز الزامی می باشد.

 60. مریم گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس رو در رشته مهندسی شیمی در ایران گرفتم و فوق لیسانسم رو از دانشگاه مالزی. می خواستم بدونم که برای پذیرش مستر مجدد در کانادا، در مرحله مکاتبه با اساتید برای پذیرش باید فوق لیسانسم رو مطرح کنم یا خیر؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس در کشور کانادا بستگی به شرایط شما از جمله گپ تحصیلی ,سن و……..دارد.چون در یکسری از موارد بهتر است مدرک کارشناسی ارائه شود.

 61. شادي گفت:

  سلام.من دانشجو سال اخر كارشناسي مهندسي پزشكي دانشگاه ازاد هستم و ميخواستم ببينم براي ارشد ميتونم پذيرش بگيرم؟!و اينكه كدوم دانشگاه براي رشته مهندسي پزشكي خوبه؟!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه ها رو داریم با توجه به بودجتون بهترین دانشگاه رو بهتون پیشنهاد میدیم فقط باید مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را شما می توانید در سایت خود وزارت علوم ملاحظه نمایید.بعد از اتمام درستون و دریافت مدرک تحصیلی خود می توانید برای گرفتن پذیرش اقدام نمایید.

 62. آرش گفت:

  سلام و خسته نباشید من 21 ساله هستم و دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی ام معدل کلم تا الان که ترم 7 هستم 17.93 هستش و پروژه های عملی زیادی مثل ساخت خودرو مسابقه FSAE و انجام پروژه های کنترلی و …رو انجام دادم و 4 عدد معرفی نامه دارم و برای ایلتس هم میتوانم نمره لازم یا بالاتر رو بگیرم و میخوام برای فوق در رشته مکاترونیک در کانادا اقدام کنم ولی شرایط مالی متوسطی دارم و با توجه به گرانی ارز توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی رو ندارم….میتونم کار کنم و کسب در آمد کنم اما برای دو ترم اول نمیتونم با کار کردن شهریه رو پرداخت کنم میخواستم بدونم که دقیقا شرایط تمکن مالی برای اپلای کردن چیه در اکثر دانشگاه های کانادا چیست و ایا وام دانشجویی برای پرداخت شهریه تحصیلی میدن تا با کار کردن در ترم های بعد باز پرداخت کنم؟ممنونم از وقتتون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام سالانه به طور متوسط هزینه های تحصیلتون 15000 دلار هستش که به شما وام تعلق نمیگیره و در مقطع ارشد هم 20 ساعت در هفته حق کار قانونی دارید و هزینه های زندگیتون هم ماهانه حدود 800-1000 دلار هستش که شما باید بودجه سال اول زندگیتون رو تو حسابتون داشته باشید.

 63. Hanii گفت:

  سلام…روز به خیر…
  من امسال دانش آموز پایه دوازدهم رشته انسانی هستم.
  قصد دارم بعد از دیپلم برای تحصیل توی کانادا اقدام کنم.
  معدلمم همیشه ۱۹به بالا بوده…من بین رشته ی روانشناسی و هنر موندم…میتونم رشته ی که مربوط به هنر باشه رو برم؟؟
  و اینکه من چقدر باید هزینه داشته باشم تا بتونم پذیرش بگیرم؟؟

  • arianapars گفت:

   سلام شما باید مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک رو داشته باشین و هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود 15000 دلار هستش.

 64. شاهین گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم با معدل نوزده. دو زبان آلمانی و فرانسه رو دست و پا شکسته بلدم. چطور میتونم برای دکتری به کانادا برم. فعلا بودجه مالی محکمی ندارم. آیا راهی وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای رشته ی حقوق در مقطع دکتری به خاطر تفاوت هایی که این رشته در هر کشوری دارد بسیار سخت پذیرش می کنند. بهتر است شما برای فوق مجدد اقدام نمایید.

 65. خدایار گفت:

  سلام.فوق لیسانس مدیریت دارم .نویسنده دو کتاب و چند کار پژوهشی هستم .ده سال سابقه کار دارم.ایلتس 6.5 یگماه دیگه می گیرم .
  برای دانشگاه تورنتو می تونم اقدام کنم…من فوند و اسکالر شیپ می خوام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا وبرای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست

 66. الهام گفت:

  با سلام
  سوْال داشتم ازتون،اگر فاصله آخرين مدرك تحصيلي تا اقدام براي ويزاي تحصيلي كانادا بيشتر از ٢سال باشه ولي اين مدت با كار مرتبط با رشته سپري شده باشه و نمره آيلتس ٧ به بالا داشته باشيم امكان أخذ بورسيه تحصيلي براي مقطع كارشناسي ارشد هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام چنانچه بتوانید گپ تحصیلی را توجیه نمایید امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد می باشد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما فقط در مقطع دکتری میتونید بورسیه بگیرید ان هم در صورتی که رزومه تحصیلیتون قوی باشه.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام بورسیه فقط در مقطع دکتری میتونید بگیرید اگه رزومه تحصیلیتون قوی باشه میتونید اقدام کنید.

 67. دل ارام گفت:

  سلام
  من در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی در مدرسه تیزهوشان با معدل 19 تحصیل کردم.و در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی شیمی با معدل 15 در دانشگاه دولتی درس خواندم.
  میخوام بدونم بهتره برای ارشد اقدام کنم یا برای دوره دکترا؟
  (رشته تحصیلی مد نظرم محیط زست یا نانوفناوری میباشد.)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در کانادا دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست .

 68. حنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من متولد سال 71 و مجرد هستم.لیسانس روانشناسی بالینی دارم و برای رشته حسابداری از یکی از کالج های تورنتو پذیرش گرفتم.الان افیسر پرونده م رو به علت اینکه مدارکی دال بر اینکه من بعد از تحصیل کشور کانادا رو ترک و به کشور برگردم وجود ند اره رد کرده و بهم فرصت داده که مدارک ارسال کنم.من مدارک مالیم همه کامل بوده و حتی یه سند خانه هم به اسمم هست.گواهی اشتغال به کارم دادم.الان به نظرتون چه مدرکی برای قانع شدن افیسر باید ارایه بدم که دلیل محکمی باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   یکی از مهمترین دلایل عدم تایید شما با احتمال بالا تغییر رشته فاحشی است که داشتید . از روان شناسی به حسابداری و اینکه دانشگاهی که پذیرش گرفتید در چه سطح علمی قرار دارد. با موسسه تماس بگیرید
   https://arianaabroad.com/

 69. س گفت:

  سلام.من با فردی اشنا شدم و هر دو برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس قصد مهاجرت داریم .اینکه ازدواج کنیم کار رو برای مهاجرت سخت تر میکنه ؟؟ ایا بهتره به صورت جداگانه و مجرد اقدام کنیم برای رفتن و بعدا وقتی ویزامون رو گرفتیم و اونجا رفتیم ازدواجمونو رسمی کنیم؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ازدواج کنید یکی اقدام میکند دیگری همراه میشود . میشه جداگانه هم اقدام کرد اما هزینه ها مضاعف خواهد شد این به تصمیم شما بر میگردد

 70. Ati گفت:

  با سلام و سپاس از پاسخگویی

  من خانم ۳۷ ساله دارای مدرکِ دکتری داروسازی از دانشگاهِ سراسری هستم قصدِ مهاجرت دارم به نظر ِ شما در کدام کشور سریعتر میتوانم مشغول به کار و اقامت شوم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   قبل از هر کاری باید مدرکتان معادلسازی و ارزیابی گردد که پس از آن کانادا شرایط ایجاد کار را بیشتر فراهم می آورد

 71. علی گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته برق کنترل در مقطع کارشناسی از دانشگاه ازاد هستم.میخواستم بدونم اینکه میفرمایید باید تمکن مالی یک سال رو داشته باشیم برای دوره ارشد یعنی به اندازه 250هزار باید پول تو حساب باشه تا شرایط گرفتن ویزا باشه!؟و یه سوال دیگه اینکه بعد از چند وقت بعد از ورود به اونجا میشه مشغول به کار شد و درامد کسب کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تمکن مالی برای هر کشوری متفاوت می باشد. بعد از سه ماه امکان کار کردن برای شما می باشد.

 72. سنا گفت:

  با سلام وقتتون بخیر.ممنون میشم اگر به سوالاتم جواب بدید.من امسال به دوازدهم میرم و سال 98 کنکور دارم سال یازدهم معدلم بالای 19 بود.من احتمال 80درصد تا سال آینده از طریق مادرم PRداشته باشم.میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی داروسازی اگر سال آینده هم معدل بالایی بگیرم و کنکور رتبه ی زیر 1000 بیارم میتونم از دانشگاه کانادا Apply بگیرم؟یا حتما باید اون چهارسال علوم پایه یا کالج رو بگذرونم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   حتما باید 4 سال علوم پایه را بگذرانید بعلاوه اینکه اگر پرونده ای باز در کانادا دارید نمیتوانید مجدد پرونده ای جدید را باز کنید.

 73. آنیتا گفت:

  سلام. وقت بخیر
  همسر من کانادا مشغول تحصیله. اگه من هم بخام برم باید ویزای ویزیتور بگیرم یا کار؟ کدومش شرایطش راحت تره؟ با توجه به اینکه من نمیتونم صبر کنم تا آیلتس بگیرم. میشه بدون آیلتس رفت؟ و بعد اونجا آیلتس رو گرفت؟
  مرسی از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   روش بهتر این هست که بعد از ثبت ازدواجتان در کانادا از طریق سفارت ها ایشان درخواست الحاق همسر را برای شما بخواهند تا بتوانید بدون هیچ قیدی وارد کانادا شوید

 74. parisa گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. من 17 سالمه و در رشته ی تجربی درس می خونم و معدل دهمم هم 19.93 شد. در المپیاد ادبی هم قبول شده ام. از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم و میخواهم امسال در ازمون ایلتس شرکت کنم. به نظرتان امکان قبولی من در دانشگاه های خوب و معتبر کانادا در رشته ی پزشکی وجود دارد؟ آیا نسبت به اپلای اقدام کنم؟

 75. ali گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده ۱۸ سال دارم و هم معدل پیش دانشگاهی و هم سوم از۱۴بیشتر است زبان انگلیسی هم در حد متوسط است ولی ایلتس ندارم اگر بخواهم برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به کانادا بروم باید چه مراحلی را طی کنم و به نظر شما گرفتن پذیرش از کانادا در مرحله کارشناسی راحت تر است یا در همین مرحله وسوال اخر من در این مورد شهریه دانشگاه های کانادا برای رشته مذکور میباشد.باتشکر

  • arianapars گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک داشته باشید میتونید برای کارشناسی پذیرش بگیرید.هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود 15000دلار هستش.

 76. نسرین گفت:

  سلام.
  من لیسانسم رو در رشته مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی آب با معدل 18.57 از دانشگاه فردوسی مشهد گرفتم و در حال حاضر دانشجوی سال سوم کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی منابع آب هستم و معدلم تا کنون 18.9 هستش و فقط پایان نامم مونده.
  هنوز برای آزمون زبان اقدام نکردم و فقط مقاله داخلی دارم.
  میخواستم برای ادامه تحصیل مهاجرت کنم، سوالم اینه که با توجه به رشتم و وضعیت مقاله، کدوم کشور و کدوم مقطع (ارشد یا دکتری) رو پیشنهاد میدین؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای دکترا باید رزومه تحصیلیتون خیلی قوی باشه مقاله isi باید داشته باشید مدرک 6.5 آیلتس رو هم باید داشته باشید برای فوق مجدد اقدام کنید بهتره.

 77. اشکان گفت:

  سلام
  کلاس دوازهم هستم و قصد دارم بعد از کنکور برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه معدل سه سال دبیرستان مهم هس یا معدل پیش دانشگاهی
  چون در نظام اموزشی جدید فقط در پیش دانشگاهی امتحانات نهایی هستن

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک رو داشته باشید معدل خیلی مهم نیست چون دانشگاه هاش مستلزم پرداخت هزینه هستند.

 78. سعید گفت:

  با سلام

  بنده دانشجوی ارشد هستم ک تا چند ماه دیگه فارغ التحصیل میشم

  معدل ارشد من بالای 17 خواهد بود و مشکلی برای مدرارک زبان ندارم و در شرف گرفتن اونا هستم.

  خواستم بدونم ک باوجود این ک مدرک کارشناسی من کلا با ارشد فرق دارد و معدل کارشناسی من زیر 15 میباشد امیدی ب گرفتن بورس در مقطع دکتری برای رشته اقتصاد ( رشته ای ک ارشد در ان درس میخونم) وجود دارد.

  البته لازم ب ذکر است ک هر دو مقطع تحصیلی رو در دانشگاه های دولتی گذرانده ام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مبنای ارزیابی مدرک ارشد شما خواهد بود .برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست .

 79. arash گفت:

  با درود فراوان .
  بنده دارای لیسانس مهندسی شیمی – پالایش نفت با معدل 15 هستم .
  همچنین اکنون دانشجوی فوق لیسانس مهندسی شیمی در شاخه پدیده های انتقال هستم .

  دارای ایلتس 6.5 نیز میباشم .

  یک کتاب در زمینه نجوم و کیهانشناسی نیز به تالیف رساندم که البته مرتبط با رشته تحصیلیم نمیباشد.

  خواستم بپرسم ایا برای سال جدید تحصیلی 2019 یعنی شهریور 1398 میتوانم اقدام بکنم ؟ شما در این زمینه چه کمکی میتوانید به من بکنید ؟

 80. علیرضا پاک پرور گفت:

  سلام من تازه ارشد مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه اراد با معدل 16.83 گرفتم مقاله ندارم و دارم برای ایلتس میخونم حداقل 6.5 میگیرم یک سال سابقه کار دارم و دو مهر نظام مهندسی تاسیسات میخام مستر مجدد با بورسیه بگیرم ایا امکانش هست؟ تمکن مالی چقدر باید باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطعی غیر از PHDمعمولا شرایط برای بورسیه سخت می باشد.
   ولی میتوانید برای بورسیه dsu ایتالیا اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 81. نگین گفت:

  با سلام
  27 ساله هستم.
  دارای مدرک لیسانس معماری با معدل 17.02 و فوق لیسانس معماری با معدل 18 از دانشگاه آزاد.
  2 سال و نیم سابقه در شرکت مهندسین مشاور دارم که پروژه هایی در سطح ملی کار کردم و مشغول به کار هستم.
  مهارتهای مختلفی در زمینه نقاشی و هنر دارم و مقالات داخلی نیز دارم و برای گرفتن آیلتس شروع به یادگیری کردم.
  با این شرایط گرفتن ویزای کاری برای استرالیا بهتر است یا ویزای تحصیلی برای کانادا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   استرالیا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور رو دارن سیستم امتیازبندی درنظر گرفته که باید به امتیاز مورد نیاز برسید تا بتونید اقدام کنید.برای گرفتن ویزای کاری ترجیحا اگر درخواست شغلی داشته باشید شانس صدور ویزا برای شما افزایش پیدا میکنه.
   برای تحصیل در کانادا دوره فوق لیسانس ۲ساله و دکتری ۴ساله هست که برای دکتری باید رزومه تحصیلی خوبی ازقبیل مقالات بین المللی و… داشته باشید. ولی اگر یه دوره تحصیلی مثلا فوق لیسانس اونجا بگذرونید این امکان وجود داره که با پیدا کردن کار دائم اقامت اونجا رو بگیرید ضمن اینکه در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی هم دارید.

 82. محمد sh گفت:

  سلام من کلاس دهم هستم و معدلم در نوبت اول هم ۱۸ است و زبان انگلیسی رو هم دارم تموم میکنم امکانش هست برای تحصیل در رشته مهندسی در دوره کارشناسی اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر قصد پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا داشته باشید نیاز است که ایلتس حداقل 6را دارا باشید و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم و رزومه تحصیلی(ریزنمرات، معدل و…) نیاز است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 83. ابراهیم گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر.
  من 31 سال دارم.دانشجوی رشته نرم افزار ام (مقطع کارشناسی ارشد).معدن خوبی هم ندارم.
  شرایط برای تحصیل در همین رشته توی کانادا چطوری هست؟
  هزینه تحصیل و زندگی تا پایان دوره تحصیلی چقدر است؟
  آیا میشه کار هم کرد در دوره تحصیل؟
  ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کانادا در کدام مقطع مورد نظر شما میباشد. ارشد یا دکتری؟
   برای ارشد مجدد حداقل ایلتس 6-6.5 مورد نیاز میباشد. طول دوره 2سال میباشد.
   در مقطع phd شما نیازمند رزومه قوی میباشید، فاکتورهایی مانند سطح زبان، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، نمرات، معدل، … بر رزومه تاثیرگذار میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 84. ماریا گفت:

  سلام و خیلی متشکرم که جواب سوالها را میدین . سوال من در مورد رشته حسابداری یا حسابرسی هست . الانه ارشد میخونم در دانشگاه تهران – 35 ساله هستم . میخام دکتری برم کانادا ( یا یک کشور دیگه مثه استرالیا یا …… ) – به حالت فاند برم . سوال اول :شنیدم که چون حسابداری رشته گروه انسانی هست به ما فاند نمیدن . یا خیلی خیلی سخت فاند برای دکتری حسابداری میدهند . آیا این درسته !!؟؟ سوال دوم آیا میدونین کدوم کشور برای این رشته بهتر فاند دکتری میده ؟ ( میخام بعدش اونجا بمونیییم – منظورم از کشور اینه که مثلا مالزی نروم که نشه اقامتش رو بگیرم . کانادا اقامت بعدش میده اما فاند رو شنیدم خیلـــــــــــی سخت میده ) ؟ سوال سوم چه کارها و شرایطی را غیر از معدل بالا و زبان عالی باید آماده کنم خودم را ؟ باز هم متشکرم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع phd نیازمند رزومه قوی می باشید، که شامل طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، سطح زبان(حداقل ایلتس ۷)، نمرات ، معدل، و… می باشد.
   در صورت داشتن این شرایط و مدارک، باید استادی برای شما جستجو شود که شرایط شما را نیاز داشته باشد. به همین دلیل لازم است شرایطتان دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه پیشنهاد شود.

 85. احمد گفت:

  سلام من مقاطع لیسانس و فوق لیساس رو در دانشگاه آزاد در رشته نرم افزار به ترتیب با معدل ۱۸٫۳۰ و ۱۶٫۹۰ اخذ کردم. ۷ سال سابقه هیات علمی و ۸ مقاله ISI با Q1 , Q2 دارم . در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی قادر به اخذ مدرک زبان هستم. آیا شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری در آمریکا یا کانادا با فاند رو دارم یا خیر. ممنونم از راهنمایی تون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   نسبت به رزومه ی تحصیلی که دارید از شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی بر خوردار هستید.

 86. رضا گفت:

  سلام من 29 سالمه و مدرک کاردانی با معدل 17 و کارشناسی ناپیوسته با معدل 15/65 از دانشگاه آزاد در رشته مهندسی شیمی از فنی حرفه ای دارم.سال 94 مدرکمو گرفتم و در همون سال در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رتبه 1 بین هم رشته ای های خودمو کسب کردم و الان نزدیک به 2 ساله که دارم در مدارس دولتی شیمی تدریس میکنم آیا میتونم واسه ارشد مهندسی شیمی تو کانادا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا با شرط ارائه مدارک سوابق تحصیلی میتوانید برای ارشد اقدام کنید البته مدرک آیلتس هم الزامیست و تمکن یکسال زندگی و تحصیل

 87. مری گفت:

  با سلام خدمت آریانا پارس . سوال مهمی که وجود دارد در مورد بازنشستگی در کانادا و شرایط اونجا است . ما در اینجا با سیستم تامین اجتماعی طرف هستیم و میدونیم که حداقل باید 25 سال کار کنیم بعد بازنشسته میشیم با حقوق میانگین 2 سال آخر که بهمون میدن . لطفا بگین که اگر کسی – مثلا در سن 40 سالگی -به کانادا برود دانشجویی یا اسکیل وورکری ( نه از طریق سرمایه گذاری ) اونجا چند سال باید کار کنه تا بازنشسته بشود ؟؟! تا 50 سالگیش یعنی با 10 سال سابقه ؟ تا 60 سالگیش یعنی با 20 سال سابقه ؟ تا 70 سالگیش ؟لطفا در این مورد توضیحات کامل ارائه بفرمایین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا سن بازنشستگی را 60 یا 65 سال در نظر میگیرند و مهم نیست که ما قبل آن شما چند سال سابقه کار داشته باشید . ولی در اخذ تسهیلات کسی که سابقه بیشتری دارد اولویت دارد

 88. روناک گفت:

  با رتبه ی 3 رقمی تو کنکور و مدرک زبان میشه بورس شد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورس برای مقاطع قبل از دکتری بسیار پایین است . ولی رتبه خوب کنکور یکی از دلایل خوب برای پذیرش از دانشگاه های تاپ دنیا میباشد

 89. Roya Alemohammad گفت:

  با سلام پسر من بيست سالشه ٣ سال در امريكا بيولوژي با نمرات عالي خوانده پذيرش از كالجي در كانادا گرفته از انگشت نگاري ٤٤ روز ميگذرد ولي جوابي نيامده لطفا راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   احتمالا به خاطر حجم متقاضیات تاخیر افتاده در برخی موارد تا 3 ماه هم به طول می انجامه نگران نباشید

 90. رويا ال محمد گفت:

  با سلام پسرمن ٢٠ سالشه ٣ سال در امريكا بيولوژي خوانده تصميم به رفتن كانادا دارد پذيرش از كالج گرفته ولي ٤٣ روز از انگشت نگاريش گذشته وهنوز جوابي نگرفته لطفا راهنمايي فرماييد. در ضمن با معدل عالي و جوايز بسيار درس خونده با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقداری زمان بر هست احتمالا باید بیشتر از این زمان حتی تا 3 ماه منتظر بمانید

 91. علی گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر برای زحماتتون
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ( گرایش خودرو) از دانشگاه دولتی با معدل بالای 18هستم. سه تا هم مقاله در ژورنالی با ایمپکت فکتور 3 چاپ کردم. سابقه همکاری با سازمان استاندارد ملی به مدت 2 سال هم دارم. زبان رو فعلا رسوندم به نمره 6 آیلتس. به نظرتون میتونم بورسه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا رو بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام نیاز است شرایطتان بطور واضح تر و دقیق تر بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 92. بهنام طاهری گفت:

  سلام
  من 17 سالمه و امسال کلاس یازدهم هستم. قصد دارم که سال دوازدهم را در یک دبیرستان شبانه روزی تحصیل کنم. آیا تحصیل در این دبیرستان ها تاثیری روی پذیرش از دانشگاه های خوب کانادا در مقطع پزشکی و همچنین گرفتن بورسیه تحصیلی دارد؟
  معدل امسالم هم 19,76 شده و به زبان هم تسلط دارم.
  ممنونم..

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا ورود به دبیرستان ها و در کل تحصیل در مقاطع کمتر از لیسانس شانس پذیرش را بالا میبرد ولی بورسیه شدن را بعید است زیرا بورسیه به بالا بودن سطح علمی دانش آموز بستگی دارد

 93. حسین گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی دانشگاه باهنر هستم
  برای ارشد یا دکترا
  باید چه شرایطی رو داشت و اینکه میتونم بورسیه کانادا رو بگیرم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد کانادا شانس بورسیه بسیار کم است و مدرک آیلتس6.5 الزامیست و تمکن مالی یکسال زندگی در کانادا

 94. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشین.دانشجوی کارشناسی شهرسازی دانشگاه دولتی هستم و معدلم بالاست.سال آینده کارشناسیم تموم میشه.زبانم خوبه ولی برای مدرک اقدام نکردم.با توجه به رشتم کانادا بهتره یا اروپا؟امکانش هست قبل تموم شدن کارشناسیم برای گرفتن پذیرش و ترجیحا بورسیه اقدام کنم؟اگه با معدل الف تحصیلاتم رو تموم کنم چقدر شانس گرفتن بورسیه دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورسیه برای مقطع ارشد پایین است . تحصیل را باید به اتمام برسانید و بعد اقدام نمایید . ولی اگر تاکید بر گرفتن بورسیه میباشید میتوانید از بورسیه dsu استفاده نمایید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورسیه برای مقطع ارشد پایین است. تحصیل را باید به اتمام برسانید و بعد اقدام نمایید. ولی اگر تاکید بر گرفتن بورسیه می باشید می توانید از بورسیه dsu استفاده نمایید.

 95. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشيد داشتن رتبه خوب در كنكور تاثيري دارد؟ اگه دارد مثلا تا چند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن رتبه های تاپ در کنکور مثلا زیر 100 رزومه شما را بسیار قوی میکند و احتمال زیاد به اخذ پذیرش شما کمک میکند

 96. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشيد ؛ من ١٨ سالمه و پيش دانشگاهي هستم در مدرسه فرزانگان معدل ديپلمم ١٩/٢٢ و معدل پيش دانشگاهيم بالآي ١٧ هستش ، ميتوانم براي رشته روان شناسي در كانادا اقدام كنم؟ با توجه به اينكه در حال تقويت زبان هستم و ميتوانم مدرك مورد نظر را بگيرم ؛ و اينكه هزينه هاي مربوط به يك سال چقدر است ؟ مرسي

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس شانس بالایی دارید جز اینکه باید مدرک آیلتس ۶ یا ۶٫۵ را داشته باشید بعلاوه اینکه هزینه یکسال زندگی و تحصیل حدود ۱۰۰ میلیون بطور میانگین خواهد بود.

 97. nima گفت:

  سلام ببخشید در مورد هزینه ها دقیقا چه قدر هزینه اولیه نیازمنده چون من خوندم باید هزینه شهریه یک سال علاوه 12000 ذلار تو حساب داشته باشیم.من یدون بورسیه تحصیلی نمیتونم.یعنی خودم حداکثر شاید فقط 10000 دلار جور کنم.شرایط تحصیلیمم بد نیست.کاملا به زبان انگلیسی مسلطم و مدرکم بالای 110 تافل و فرانسوی رم دارم یاد میگیرم.
  مسلط به 4 تا زبان (جز فرانسوی) و معدلمم بالای 19.5 هست.این که سمپاد باشیم تاثیری داره یا نه؟ رتبه کنکور چطور؟دقیقا هزینه بورسیه ها سقفش چقدره و چقدر احتمال پذیرش دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   میزان بورسیه را نمیتوان تعیین کرد و هر دانشگاه منحصر به خودش هزینه هایی را دریافت میکند (شهریه ها متفاوت است) . داشتن مقاله . نخبه علمی بودن . داشتن رتبه های بین المللیو … همه باعث پذیرش بهتر و یا احیانا اخذ بورسیه میشود

 98. Ali گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از سایت خوبتون این که همه سوالا رو تک به تک با دقت جواب دادید خیلی کمک کننده هست.
  من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری کرمان با معدل 16.58 دارم و سال 92 فارغ التحصیل شدم البته دو سال از این چهار سال سربازی بودم. نمره ایلتس 7 دارم.با این شرایط از چه کشورایی و چه سطح دانشگاهی میتونم پذیرش و فاند خوب بگیرم؟ اگه نمره ایلتسم به 7.5 برسونم چطور ؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی مکانیک شما می توانید برای کشور ایتالیا برای بورس DSU اقدام نمایید. ولی به صورت کلی اکثریت بورسیه ها به مقطع دکتری داده می شود که آن هم نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی قوی و خوب می باشد.

 99. شبناز گفت:

  سلام.من هفده ساله محصل در رشته ی علوم تجربی هستم و میانگین معدل کل سال دهم و یازدهم من 19 به بالا بوده و از لحاظ زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و در حال تحصیل میباشم و تا سال بعد اقدام برای گرفتن آیلس یا تافل خواهم کرد.
  ولی سوالی که داشتم آیا برای تحصیل در کانادا معدل دیپلم و داشتن مدرک زبان می شود تحصیل نمود؟ از لحاظ مالی هم خانواده ام قشر متوسط اجتماعی هستند.اقوامی هم در کشور مذکور دارم.
  در صحبت هایتان ذکر کردیده اید که اگر در کالج تحصیل کنیم شانس قبولی در رقابت ها افزایش میابد به دلیل افزایش آگاهی.
  آیا با داشتن دیپلم می توانم اقدام به تحصیل در دانشگاه های کانادا نمایم؟اگر با دیپلم با داشتن پشتوانه ی مالی قادر به تحصیل دانشگاه های کانادا نباشم، چگونه اقدام به گرفتن پذیرش کالج را نمایم؟
  بسیار متشکرم از وقتی که صرف پاسخ دادن به سوالات بنده می نمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدرک ۱۲ سال تحصیلیتون رو داشته باشید.در صورت اینکه ندارید می توانید پیش را در کانادا بگذرونید. هزینه ی سالیانه تحصیل و زندگی شما حدودا ۸۰ تا۱۱۰ میلیون می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

 100. فرهاد گفت:

  با سلام و تشکر بابت کمکهایتان به مردم . من یک سوال کلی در مورد چند کشور دارم چون لینکهیشان را را دیدم اما جوابم را نیافتم برای همین هم اینجا مینویسم
  در میان کشورهای
  1-کانادا 2-آلمان 3- اطریش 4-استرالیا 5- انگلستان و ……(خودتان اگر کشور دیگری میدانین بگویید ) کدام کشورها به دانشجویی که رفته برای ادامه تحصیل (ارشد یا دکتری) اجازه میدهد که همسرو فرزندش هم بروند و اجازه کار کردن فول تایم به همسر هم بدهد ؟

  یعنی هم همسر با دانشجو برود و هم بتونه ( همسر ) کار تمام وقت کند در اون کشور ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام و با تشکر
   تنها کشوری که بدون قید اجاززه کار کردن همسر را میدهد و همزمان میتوانید با همسر وارد شوید انگلیس و کانادا است . مابقی کشورها فقط مشروط به اجازه آفیسر میباشد

 101. Anisa گفت:

  سلام. من 19 سالمه و ایلتس 6.5 دارم. معدل دیپلم بالای 18 و پیش بالای 17 است. برای ویزای پزشکی چطوری باید اقدام کنم؟ من با هر دانشگاهی صحبت کردم گفتن pre- medicine فقط برای شهروندان کاناداست و باید لیسانس بگیرم. این ویزا رو چطوری میتونم بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در کشور کانادا نیاز هست که ابتدا در کانادا یک دوره ۴ ساله لیسانس علوم پایه بگذرانید و پس از آن وارد دوره پزشکی شوید برای اطلاع تکمیلی به اینجا کلیک نمایید.

 102. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من لیسانس رشته مهندسی دانشگاه سراسری دارم و با توجه به نمرات درسی و نمره زبانم تقریبا مطمینم که میتونم پذیرش فوق لیسانس یکی از دانشگاههای کانادا رو بگیرم.اما علاقه ای به ادامه دادن رشته ام ندارم و دوست دارم یک دوره ی 2 ساله فنی در کالجهای کانادا بگذرونم.آیا میتونم همزمان هم برای دانشگاه درخواست بدم هم برای کالج و بعد ویزامو با پذیرش دانشگاهم بگیرم که احتمال گرفتن ویزا بیشتر باشه؟ ولی واسه دانشگاه ثبت نام نکنم و کلا واسه دوره 2 ساله کالج ثبت نام کنم؟در کل منظورم اینه که پذیرش فوق لیسانس فقط پلی باشه واسه گرفتن ویزا و لازم نباشه پول یک ترم دانشگاهو بدم و بعد تغییر بدم به کالج

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله این روشی که میخواهید اقدام نمایید روشی مطمئن میباشد که هم شانس بالاتری دارد و هم اینکه اعتبار بیشتر برای آفیسر جهت صدور ویزا

 103. درسا گفت:

  سلام. من مهندسی مواد(متالورژی) خوندم.اگه بخوام برای ارشد کانادا رشته های مدیریتی بخونم چه رشته هایی رو میتونم با توجه به اینکه لیسانسم مدیریت نبوده انتخاب کنم؟ آیا نیاز به گذروندن پیش نیاز هم دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام معمولا بهترین رشته برای رشته های فنی که در مقطع ارشد به دنبال تغییر رشته اند . رشته mba میباشد که توصیه ماهم همان است

 104. feri گفت:

  با سلام و عرض تشکر برای جوابهاتون
  سوال اول آیا بعد از اخذ دکتری از دانشگاههای کانادا ، اقامت فوری میدهند یا شرایطی داره برای اقامت گرفتن و بعدش ماندن ؟

  سوال دوم آیا کسی میتونه در 37 سالگی اپلای برای دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره ، یا شاید بدلیل سنش دانشگاهای کانادا بهش اپلای ندهند ؟
  (در حال گذراندن ارشد هستم) شاید دیر اقدام کردم اما نمراتم بالاست و انگلیسی هم میرسونم

  سوال سوم شنیدم که آفیسر شاید ریجکت کنه حتی اگر دانشگاه اپلای بدهد !!! چه مواردی را باید مراقب باشیم موقع مصاحبه با آفیسر و چه سوالهایی برای آفیسر مهمه که مدارک ببریم تا ریجکت نشیم ؟
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل چنانچه خود دوره دکتری پژوهش محور باشد و ماهیت تحصیل شما کار باشد امکان گرفتن اقامت دائم بلافاصله بعد از تحصیل را دارید. برای دکتری سن خیلی ملاک نیست و بیشتر داشتن مقالات بین المللی ملاک هست خصوصا که مقاله ارزش تجاری داشته باشد . مهمترین چیز برای آفیسر دلیل قانع کننده برای تحصیل در کشورش میباشد و داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری

 105. pouya گفت:

  سلام
  آیا برای کسی که از یک دانشگاه در کانادا در مقطع دکتری فول فاند یا فاند به صورت پوشش قسمتی از هزینه ها در یافت می کنه ، نیاز هست که پشتوانه مالی 30 هزار دلاری داشته باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بستگی به نامه ی فاند شما دارد اگرکه در نامه قید شده باشد تمام هزینه هارا از بدو ورود متقبل میشوند مشکلی نیست ولی چنانچه نوع دیگری باشد باید تمام مبلغ را منتقل نمایید . ولی در کل چنانچه هزینه های زندگی را برای یکسال در حساب داشته باشید شانس بالاتری برای اخذ ویزا دارید

 106. abdullah گفت:

  ممنون از پاسختون میخواستم بدونم برای رشته فیتوشیمی یا شیمی گیاه ( Phytochemistry) مقطع دکترا در کدام شهر کانادا و هزینش چقدر؟
  فقط( Phytochemistry)
  در مورد خودم هم برای ویزای کار نمیتونم اقدام کنم(مشکل ایلتس ندارم)و اسانترین راه کدام است برای کار کردن در کانادا

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای کار کردن در کانادا مدرک زبان الزامیست تا با یکی از سه روش امتیاز بندی. اسکیلد ورکر و یا جاب آفر اقدام نمایید. بر اساس تحصیل وارد بشید و بعد به دنبال کار بگردید راهکار بهتری می باشد.

 107. abdullah گفت:

  با سلام من متولد 63 هستم و 10 سال تو نیروگاه های ایران و عراق کار میکنم و مدرک کارشناسی برق قدرت دارم .برای کار در کانادا نیاز به چه چیزهایی دارم یا بهتر است که برای ارشدم اقدام کنم
  سوال دوم خانومم متولد 64 ولیسانس علوم تجربی با معدل 15.25 و ارشد داره در رشته فیتو شیمی با معدل 16.35 و چند مقاله داخلی الان میخواد برای پزشکی اقدام کنه ایا شانسی برای این کار هست یا نه و اگر نیست برای دکترا ایا میتونه بورس بشه؟
  هردو ایلتس 6.5 داریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پزشکی که شانس بسیار پایینی دارند و بهتر است همان دکتری یا ارشد مجدد را برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند . شما هم برای ارشد شانس خوبی دارید که البته همه این ها مشروط به داشتن مدرک زبان میباشد . یعنی داشتن مدرک آیلتس

 108. درسا گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم با لیسانس مهندسی میشه برای ارشد حسابداری کانادا درخواست داد؟ هزینه کل دوره ارشد حسابداری حدود چقدر درمیاد.و اینکه اگه میشه یه سری اطلاعات در مورد ویزاهایی که برای دوره های مختلف میدن(دوره های غیر دانشگاهی) بدید. مثلا دوره ی حسابداری آیا هست؟ و هزینه و مدت زمان این دوره ها به چه صورته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا تغییر رشته اصلا مطلوب نیست مگر رشته های مدیریتی که برای همه رشته ها مشترک میباشد . هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کانادا حدود 80 تا 90 میلیون میباشد و دوره های کوتاه مدت شانس ویزای بسیار پایینی را دارند . پیشنهاد داریم برای بالا بردن شانس ویزای خود تحصیلات خود را ادامه دهید و تغییر رشته ندهید البته با داشتن مدرک زبان

 109. محسن گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم معدل کتبی یا معدل کل حساب میشه؟ برای تحصیل در کانادا.

 110. رها گفت:

  سلام خسته نباشین
  من 24 سال سن دارم و لیسانس مدیریت دارم.
  آیلس 7 آکادمیک هم دارم .
  تصمصیم دارم از ایران برم آیا امکانش هست که بتونم از اول در رشته داروسازی یا دندان پزشکی درس بخوانم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن در کشور کانادا محدودیت سنی دارد و شانس پذیرش با این سن پایین است . برای ارشد اقدام کنید بسیار مطلوبتر میباشد و همان مدرک آیلتس شما کفایت میکند

 111. مریم گفت:

  سوال های اینجانب :

  1- کسیکه درکانادا دکتری بورس بگیره . میگن فوری اقامت بهش میدن

  اولا _آیا برایش کار خوب با حقوق خوب پیدا میشه؟
  چون شنیدم به فارق التحصیلان دکتری (در هررشته ای) خوب کار نمیدن . لیسانس و ارشد باشی بهتره تا دکتری !!!!!

  دوما _اقامت همسر و فرزندش چقدر طول میکشه درست بشه ؟
  یا اونا همزمان با اخذ اپلای و هنگام ورود برای درس خوندن ، میتونن باهاش بروند به کانادا ؟؟

  سوما- اگر اجازه به همسر و فرزند بدهند که با دانشجوی مورد نظر بروندکانادا ، آیا اجازه کار به همسر رو میدهند تا کار خوب و تمام وقت پیدا کند ؟

  2- برای رفتن این خانواده 3 نفری چقدر باید همراهشان دلار کانادایی ببرند ؟

  3-آیا باید قبل از اپلای و رفتن پرینت حساب بانکی نشان داد ؟ چند ماه و چند میلیون تومن باید باشه ؟

  4-زمان اپلای گرفتن مهم است ؟ مثلا در خرداد اقدام کنیم یا آبان ماه ؟ تفاوت دارد ؟

  5-باید برای اپلای در دکتری حتما مدرک ارشد اخذ شده باشد یا ریز نمرات کافیه ؟

  6-آیا برای اپلای گرفتن دکتری شرط سنی وجود دارد یا خیر ؟ مثلا کسی در 37 سالگی میتواند بورسیه دکتری بگیره یا سنش مشکل ساز است ؟

  7-آیا بازار کار و شرکتهای کانادایی به سن متقاضی کار نگاه میکنن یا نه ؟
  مثلا طرف توی 43 سالگی دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره .
  بازار کار ایشون رو میپذیره یا نه ؟

  8-آیا شرکتها و بازار کانادا ، میان اخذ دکتری از دانشگاههای رتبه برتر کانادایی و رتبه متوسط تفاوت در استخدام قایل میشوند ؟

  9-اگر بصورت دانشجویی وارد کانادا شود و بعدش اقامت بگیره در این صورت باید همون استان بمونه یا میتونه برود جایی دیگر ؟

  10- خواهشا در زمینه حسابداری
  بفرمایید بازار کار بعد از اخذ دکتری ازدانشگاههای کانادا چجوریه ؟
  خوبه یا بده؟ میانگین حقوقش چجوریه ؟

  ممنون و سپاسگذارم و شرمنده تعداد سوالات زیاد شدن

 112. سارا گفت:

  سلام من بیست وچهار سالمه و معدل دیپلمم 18/97 و معدل پیش دانشگاهیم 17 است. مدرک آیلتس 7 دارم آیا میتونم برای دندانپزشکی پذیرش بگیرم . فارغ از شهریه دانشگاه قبل از ورود به کانادا آیا باید پول زیادی داشته باشیم؟ حدودا چقدر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 6.5 یا 7 احتیاج است . هزینه زندگی وتحصیل در کشور کانادا سالیانه 80تا 100 میلیون تومان است.دوره های تحصیلی در مقطع دندانپزشکی 8 سال است که یک 4 سال دوره لیسانس علوم پایه مربوط به پیش نیازی های پزشکی و 4 سال دوره پزشکی.بحث اصلی در کشورهای انگلیسی زبان وشرایط خاص انها داشتن تمکن سال اول زندگی وتحصیل است که با توجه به این شرایط میتوان برایتان اقدام نمود.

 113. احمد گفت:

  سلام من 18 سالم هست معدل پیش دانشگاهیم رشته تجربی 17/43هستش قصد دارم در مقطع کارشناسی رشته عمران در دانشگاه های کاناد مثل دانشگاه تورنتو یا اتاوا ادامه تحصیل بدم میخواستم بدونم که هزینه تحصیل سالیانه اونجا چقدره ؟ از لحاظ مالی مساعده هم میکنند ؟اصلا امکان بورسیه شدن برا من هست ؟زبان انگلیسیم هم خوبه ولی متاسفانه مدرک ایلتس ندارم .اگه بخوام درخواست بورسیه بدم باید به کجا مراجعه کنم ؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ بورسیه، دارا بودن مقالات ISI وکنفرانس های بین المللی همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس 6به بالا مهم است .این نکته هم مهم میباشد که شانس اخذ فاند در مقطع لیسانس پایین میباشد .
   هزینه های تحصیل وزندگی 1 ساله در کانادا تقریبا 25000هزار دلار کانادا میباشد .

 114. مریم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مهندسی فن اوری اطلاعات با معدل 16/26 دارم برای ارشد بخوام برا بورس اقدام کنم شامل حالم میشه و اگه میشهچه اقدامی و از کجا شروع کنم و سوال بعدی که مدرک زبان ندارم چقدر زمان میبره که شرکت کنم و امتحان بدم نمیشه بعدا در همون کشور برای کلاس زبان اقدام کرد
  ممنون ازسایت خوبتون موفق باشین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک آیلتس را قبل از ورود به کشور باید ارائه بدهید و نکته دیگر اینکه در مقطع ارشد دادن بورسیه بسیار ضعیف است ولی شرایط پذیرش عادی را با داشتن مدرک زبان دارید

 115. آترین gh گفت:

  سلام من 17 سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم 18.90 هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به صرف تیز هوشان بودن خیر . باید مدارک و مقالات و یا رتبه های بین المللی داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت نمایید

 116. آترین گفت:

  سلام من 17 سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم 18.90 هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

 117. ارژنگ گفت:

  سلام ،وقتی در مدارس شبانه روزی تحصیل بکنیم دیگر مشکل قیم برطرف میشود؟چون شنیده بودم برای زیر 18 سال کانادا باید حتما قیم داشته باشند.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله مشکل حل میشود چون کفالت شما به عهده مدرسه و دولت خواهد بود

 118. شیلا رنجبر گفت:

  سلام من 18 سالمه معدل کل دیپلم و پیش دنشگاهیم خوبه ولی معدل کتبی دیپلمم 14 است . تافل 119 دارم که همون ایلتس 9 هستش .می تونم برای مقطع لیسانس داروسازی اقدام کنم؟و قبولی تو دانشگاه ایران تو پذیرشم تاثیری داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید اقدام کنید زیرا شرایط بسیار ایده آلی دارید . معدل کل مورد استناد است و نه کتبی . برای اقدام نیاز به گذراندن 4 سال دوره لیسانس علوم پایه و آزمون پایان دوره دارید و بع د ورود به رشته دارو به صورت تخصصی

 119. ارشیا گفت:

  سلام من 17 سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم 13) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مشروط به داشتن مدرک زبان آیلتس 6 حد اقل و تمکن یکساله مالی . شما به شرط کار کردن 3تا 5 سال بعد از تحصیل به صورت دائم میتوانید اقامت دائم را بگیرید

 120. ارشیا گفت:

  سلام من 17 سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم 13) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کنم؟

 121. پردیس گفت:

  با سلام من سال 97 کنکور دارم و نمره دیپلمم (سوم دبیرستان) 17.87 هست و رشته ریاضی-فیزیک هستم و مدرک FCE هم دارم من با این مدارک میتونم بورسیه بگیرم؟
  ( من با خانواده میخواهیم مهاجرت کنیم )

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با خانواده امکان مهاجرت را ندارید زیرا سنتان به سن قانونی رسیده است مگر اینکه دلایل بسیار محکم جهت وابستگی خود به خانواده ارائه دهید . گرفتن بورس برای تحصیل در کشور کانادا منوط به کیفیت مقالات بین المللیست که عموما در مقطع لیسانس شانس بسیار پایینی دارد

 122. Arch گفت:

  با سلام.من مدرک کارشناسی معماری بامعدل 15.5 از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس معماری با معدل 18.80از دانشگاه آزاد دارم.6 مقاله ملی و بین المللی و دو مقاله isi دارم.مدرک زبان من آیلتس با نمره 6.5 است. آیامیتوانم از یکی از دانشگاههای خوب کانادا پذیرش دکترا بگیرم؟ اسکولارشیپ شامل من میشود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام باتوجه به شرایطی که دارید برای اخذ ویزا در مقطعPHD شانس بالایی دارید. اما در نظر داشته باشید که شما باید یک استاد راهنما داشته باشید که سطح کیفیت مقالات شمارا تایید کند در این صورت شانس برای پذیرش دارین.

 123. معين گفت:

  سلام ميخواستم ببينم براي تحصيل در دبيرستان هاي كانادا چه اقداماتي بايد انجام بدم و شرايطش چيه و مدارك مورد نيازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان آیلتس و تسلط کامل بر آن . تمکن سالیانه 90 تا 120 ملیونی و معدل بالای 14 تا 16

 124. Moein گفت:

  سلام ميخواستم ببينم براي تحصيل در دبيرستان هاي كانادا چه اقداماتي بايد انجام بدم و شرايطش چيه و مدارك مورد نيازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمکن مالی یکساله تحصیل و زندگی . آشنایی و تسلط به زبان مگر اینکه با صرف زمان زبان خود را تقویت نمایید . مدارک هم مدارک تحصیلی و ریز نمرات آخری مقطع تحصیلی میباشد

 125. اطهر گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی تجربی از مدرسه فرزانگانم معدل دیپلمم هم 19.85 و معدل پیشم هم بالای 19 است .
  متاسفانه به دلیل استرس زیاد موفق به قبولی در رشته پزشکی سراسری ایران نشدم .
  به زبان انگلیسی تقریبا مسلط هستم اما برای مدرک خواستی هنوز اقدام نکرده ام.
  خانواده ام هم تاحدودی پتانسیل ساپرت مالی هزینه در خارج از کشور را دارند .
  می خواستم بدونم برا پذیرش پزشکی در کانادا باید چطوری اقدام کنم؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک آیلتس الزامیست در حد 6 تا 6.5 و تمکن مالی یکساله . دوره علوم پایه 4 ساله را میبایست در کانادا گذرانده و بعد وارد دوره 5 ساله پزشکی شوید . پذیرش و اخذ ویزا نیز بر عهده موسسه خواهد بود

 126. مبینا گفت:

  سلام.من دانش اموز سال سوم دبیرستان هستم .برای اقدام بورس تحصیلی در رشته ی پزشکی،دارو یا دندون کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید .ضمنا به نظرتون کی باید برای پذیرش اقدام کنم که مجبور نشم اینجا دانشگاه برم و یک سره وارد دانشگاه های اونجا بشم.زبانم قویه ولی ازمون خاصی ندادم.هزینه ی تحصیل تو این رشته ها با بورس تحصیلی چجوریه؟و در نهایت ایا دانشگاه ها در این سه رشته برای دانشجو ها خوابگاه در نظر می گیرن؟
  با تشکر از زحماتتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا باید نخبه علمی و یا از شاخص های آزمون های بین المللی باشید . داشتن آیلتس 7 برای بورسیه به نوعی الزامیست ولی در حالت عادی 6.5 کفایت میکند . خوابگاه داده میشود به دانشجوی متقاضی . برای اینکه نخواهید مدرک زبان ارائه دهید پیشنهاد ما پزشکی کشور چک میباشد

 127. آرمان گفت:

  سلام.لیسانس عمران با معدل 16 طی 9 ترم از دانشگاه آزاد و معدل 18 در دوره فوق گرایش سازه از دانشگاه تهران رو دارم.آیا پذیرش با بورسیه در کشور های کانادا یا انگلستان برای مورد من امکان داره؟9 ترمه شدنم در دوره لیسانس میتونه مانعی ایجاد کنه یا خیر؟ضمنا مشکل زبان هم ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به طور قطع امکان پذیر است و برای پذیرش از دانشگاه ها و اقدام به گرفتن بورسیه باید مقاله isi و مدرک آیلتس داشته باشید که از شرایط اولیه گرفتن بورسیه است

 128. faeze گفت:

  سلام من 18 سالمه و امسال کنکور دارم . معدل پیش دانشگاهیم 14 هستش و معدل دیپلم هم 13 با این شرایط می تونم با فرستادن مدارکم تو دانشگاه های کانادا قبول شم یا چون معدلم پایینه قبولم نمی کنن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا معدل زیر 14 سخت داده میشود آن هم حق انتخواب های دانشجو در انتخواب دانشگاه کم میشود نه اینکه نتواند . داشتن مدرک زبان مهمتر میباشد

 129. حسی گفت:

  سلام من دیپلم کاردانش دارم ایا میتونم بعد از گرفتن پیش دانشگاهی برای کانادا برای لیسانس پذیرش بگیرم . سن من 18 سال و 7 ماه است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله هیچ مشکلی نداره فقط مدرک ایلتس 6 یا 6.5 را بگیرید و تمکن مالی یکساله را هم داشته باشید ، میتوانید مستقیم اقدام نمایید

 130. مریم گفت:

  با سلام
  من 27 ساله دانشجوی ارشد صنایع غذایی ترم آخر که روی پایان نامه کار میکنم و میخواهم مقاله هم بدم.دیپلم زبان هم دارم.میخواستم ببینم چه شرایطی برای رفتن من بهتره؟و هزیته ها چطوری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به مدرک زبان نمره ایلتس 6.5 یا 7 همچنین داشتن مقالات ISI وشرکت در پزوهش های علمی ومعدل بالا در دوره های تحصیلی کارشناسی و ارشد وهمینطور داشتن یک استاد سوپروازر برای تایید کردن مقالات شما. دراین صورت برای اخذ ویزا میتوانید از شانس بالایی برخوردار باشید . هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا حدود 80 تا 100 ملیون تومان سالیانه است

 131. شهرزاد اسکندری گفت:

  سلام میخواستم بدونم ارشد رشته ی مهندسی پزشکی رو کدوم دانشگاه های کانادا دارن؟ و ایا مدرک لیسانس دانشگاه ازاد و قبول دارن؟

  • آریانا پارس گفت:

   دانشگاه های مختلفی در کانادا این رشته را دارند که به صورت بین المللی هم پذیرش داشته باشند. می توانید از سایت های رتبه بندی دانشگاه ها و با جستجوی موضوعی، آنها را بیابید. مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های کانادا است.

 132. آیدا گفت:

  سلام
  من سال سوم دبیرستان هستم با معدل دیپلم 19.5 رشته تجربی دبیرستان تیزهوشان
  من تصمیم دارم برای ادامه تحصیل بورسیه شوم و به کانادا بروم…
  میخواهم بعد از کنکور بروم و رشته پزشکی یا داروسازی بخوانم
  من باید چه کنم؟؟؟؟؟؟

 133. سپیده گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی کامپیوتر – نرم افزار با معدل 14 از دانشگاه ازاد کرج دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل به معدل 18 از علوم تحقیقات دارم و مدرک زبان هم دارم
  میخوام بدونم من شانس بورسیه گرفتن دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه مشروط به 3 شرط داشتن آیلتس 7 . مقاله بین المللی با کیفیت و ایمپکت فکتور بالا و داشتن سوپروایزر است

 134. نیلوفر گفت:

  سلام ببخشید من 17 سال دارم (امسال میرم یازدهم)در مدرسه تیزهوشان هستم رشته ریاضی هستم و معدل من 18/90 هس برای ایلتس هم دارم کلاس میرم و به زودی خواهم داد به نظرتون برا سال بعد بیام بیرون؟اخه در یک مدرسه عادی حتی میتونم معدل 20 به دست بیارم و ببخشید سوال بعد این که من هم مکانیک رو دوست دارم هم هوافضا البته بیشتر هوافضا ایا برای مقطع لیسانس هم پذیرش هوافضا سخت هس ؟به نظر شما هوافضا رو بخونم برای لیسانس یا مکانیک رو ؟در واقع پذیرش کدوم ساده تر و راحتر هسش؟ سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کاندا در مقطع کارشناسی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و در هر دو رشته مکانیک و یا هوا فضا میتونید از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرید.

 135. مرجان گفت:

  با سلام و خسته نباشید، در حال حاضر من دانشجوی کارشناسی عکاسی خبری هستم و و تا پایان امسال درسم تموم میشه، سوالم اینه ایا میتونم برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم ؟ شرایط لطفا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش تحصیلی در کشور کانادا در مقطع ارشد امکانپذیر است و شما باید مدرک آیلتس 6 و نیم را داشته باشید و داشتن تمکن مالی سال اول تحصیل و زندگی در کانادا

 136. زهرا گفت:

  سلام
  من متولد ۷۴ هستم. دیپلم تجربی با مدل ۱۷ دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ام ناقصه. (امتحانات نهایی رو دادم فقط داخلی ها رو یه مشکلاتی از طرف مدرسه بوحود امد که نتونستم شرکت کنم و درس رو رها کردم الان دوباره میخوام اقدام کنم) میتونم در کشور کانادا در کالج ثبت نام کنم و مدرک پیش دانشگاهی بگیرم؟ یا حتما باید مدرک پیش داشته باشم؟ و میتونم مدرک لیسانس تو ایران بگیرم و تو ازمون پزشکی کانادا شرکت کنم؟ باید حتما مدرک لیسانس خود کانادا باشه؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد، ولی خواهشا پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور کانادا باید مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشید و لیسانس علوم پایه را باید در آن کشور بگذرانید و سپس آزمون با موفقیت طی شود وارد دوره پزشکی می شوید و باید آیلتس 6 تا 6.5 داشته باشید.

 137. امیر گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  آیا تحصیل در رشته های تخصص پزشکی در کانادا برای پزشک عمومی مقدور هست ؟در واقع چ شرایطی نیاز هست؟
  بویژه اگر حال حاضر خدمت سربازی نگذرونده باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنونم.
   چنانچه فردی بخواهد در مقطع پزشکی و تخصص اقدام نماید باید آزمون های مربوطه و ریجستر مدرک را پشت سر بگذارد با داشتن مدرک و نمره ی حداقل آیلتس 7 و داشتن پوزیشن این امکان وجود دارد.

 138. محسن گفت:

  سلام من دانشجوي ليسانس رشته عمران مهندسي اجرايي ساختمان هستم معدلم ١٥ هستش و سنم ٢٥ ولي سربازي نرفتم ميخواستم بدونم چطور ميتونم ويزاي دانشجويي بگيرم ،نرم افزار هاي عمرانم بلدم ، زبان انگليسي هم مسلطم ، كدوم شهر يا دانشگاه از كشور كانادا بگيرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورکانادا و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 139. آزاده سهرابی گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم آخر ارشد روانشناسی هستم می خواستم بپرسم شرایط سنی هم دارد منم ۴۴سالم هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی چیزی نیست که برای شما محدودیت ایجاد نماید. باید شرایط شما به صورت کلی مد نظر قرار گیرد و شانس گرفتن پذیرش و ویزا بررسی شود. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 140. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی دانشگاه اصفهان مهندسی برق الکترونیک هستم میخواستم بدونم با معدل کل 18.5 و دو تا مقاله ISI و نقره المپیاد برق و یه سری فعالیت های جزیی دیگه در زمینه رشتم شانسم واسه گرفتن بورس ارشد ازتورنتو یا بریتیش کلمبیا یا مک گیل چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنون. دریافت بورسیه کامل در مقطع کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خاص کار ساده ای نیست. این مسأله به این بستگی دارد که مقالات شما در چه حوزه تخصصی از رشته تان بوده باشند و کدام دانشگاه در آن زمینه پروژه ای در حال اجرا داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

 141. Zahra گفت:

  سلام من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه معدل پیش دانشگاهیم ۱۲ هست اگر بتونم مدرک فوق دیپلم با معدل بالا ۱۶ بگیرم یه مقدار ضعف معدل پیش دانشگاهیم درست میشه میخوام اگر درخواست ویزا بدم شانس قبول کردن درخواستم ۵۰ درصد باشه نه کمتر در ضمن مدرک آیلتس ۷ رو هم دارم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشید، نمره های دوره پیش دانشگاهی شما کمتر مد نظر قرار می گیرد. برای بررسی دقیق شرایط تحصیلی خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 142. كيم كيم گفت:

  سلام من ١٩ساله و ديپلمه هستم رزومه تحصيلي نسبتا خوبي دارم(معدل ديپلم١٩/٢٧ و معدل سال چهارم١٧/٠٥)از نظر مالي مشكلي براي پرداخت هزينه هام ندارم و ماهيانه تا حدود١٥ميليون تومن ميتونم پرداخت كنم،به زبان انگليسي هم مسلط هستم ولي مدرك آيتلس ندارم(به زودي اقدام خواهم كرد)،خيلي دوست دارم دندانپزشكي در كانادا بخونم،ولي يه عده ميگن حتما بايد اولش يه ليسانس بخوني تو كانادا تا بعدا بتوني وارد رشته هاي پزشكي و دندان بشي،ميخواستم بدونم اين مسئله حقيقت داره؟ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 143. گگلی گفت:

  سلام
  من 30 سالمه و میخوام برای ارشد روانشناسی ویزای تحصیلی بگیرم به همراه خانواده .و سرمایه کمی داریم شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کمترین هزینه از لحاظ تحصیل کشور المان و اتریش می باشد و امکان دادن ویزا همراه با تاخیر داده می شود

 144. حسین گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد مهدسی برق از دانشگاه ازاد با معدل 16 رو دارم .میتونم برای دکتری برم کانادا با هزینه شخصی خودم ؟
  و اگر نمیتونم باید چکار کنم ؟هزینه ش هم مهم نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت ارئه مدرک زبان مکفی می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کشور کانادا اقدام نمایید

 145. رضا گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من ٢٣ سالمه . معدل ليسانس ١٤.٩ از دانشگاه دولتي شيراز و معدل ارشد ١٧.١٩ از دانشگاه دولتي خواجه نصير تهران دارم ! ايلس ٦ دارم ! يك مقاله ژورنالي هم دارم ! ازدواج كردم! ميخواستم ببينم ميتونم همسرم رو به عنوان همراه ببرم و ايشون ميتونند اونجا كار كنن؟ و اينكه امكانش هست كه بتونم full scholarship بشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 146. زهرا گفت:

  سلام…من دانشجوی رشته هوشبری در دانشگاه ازاد تهران در مقطع کارشناسی هستم.میخواستم بعد از اتمام این مقطع برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم.ایا با مدرک کارشناسی در این رشته میتونم برای سایر رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنم؟اگر بله که شرایط و هزینه ها در چه حدی هست؟
  و اینکه ایا این امکان هم هست من بعد اتمام دوره کارشناسی در ایران برای شروع رشته پزشکی در این کشور اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید

 147. Shadi گفت:

  سلام وخسته نباشید
  برای لیسانس در کشور کانادا شرایط سنی وجود داره؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تشکر. شرایط سنی برای اتباع دیگر کشورها که مقیم کشور کانادا نیستند، محدودیت دارد. تا حدود سن 23 یا 24 سال برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کشور کانادا می تواند مناسب باشد.

 148. زهرا گفت:

  سلام،خواهش ميكنم سوال من رو جواب بدين لطفا. من ٢٠ سالمه و دانشجوي سال اول پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي تهران هستم دوره ي ايلتس رو هم دارم ميگذرونم ميخواستم ببينم ميتونم از يكي از دانشگاه هاي تورنتو پذيرش و بورس بگيرم؟( برام مهم نيس كدوم دانشگاه باشه فقط برام مهمه كه در تورنتو باشه)واگر ميشه چقدر طول ميكشه تابرم؟ ممنون ميشم جوابم رو بديد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 149. ali گفت:

  سلام من 22 سالمه مدرک لیسانس با معدل 16 از دانشگاه آزاد در رشته برنامه نویسی با ایتلس 7 دارم و فرانسه هم بلد نیستم من حدود 10/15 میلیون بیشتر ندارم و میخوام بعد از این که کارشناسی ارشد رو از دانشگاه های کانادا گرفتم به اقامت دائم اقدام کنم
  من سربازی نرفتم اول باید سربازی برم بعد اقدام کنم یا باید کانادا سربازی برم ! یا بعد تحصیل دوباره باید برگرم برم سربازی و بعد دوباره برم کانادا و اقامت بگیرم ویا … در ضمن کار دانشجویی محدود هست میخوام بدونم با کار دانشجویی میشه از هزینه های دوران تحصیل مانند اجاره خونه هزینه های دانشگاه غذا پوشاک و… بر اومد بورسیه کمک هزینه های دولت و… چطور؟ به ما تعلق میگیره؟
  شانس قبولیم جقدره؟
  اگه کمه بهتره چه چیزی رو ببرم بالا مثلا نمره ایتلس یا پول سابقه کاری و…
  و اگر هم زیاده تو چه استان هایی بهتره برم کبک که فرانسه بلد نیستم درسته که مردمش اکثرا انگلیسی بلد هستند اما دوست دارم تو شهری باشم که زبان اصلیش انگلیسی باشه شهر های ونکوور و تورنتو هم هزینه ها بالاست بقیه هم در رشته من بازار کار خوبی ندارند و خودم شخصا به ترتیب از ونکوور و تورنتو خوشم میاد لطفا راهنمایی کنید
  راستی اگه معدلم بالای 17 بود هیچ هزینه ای نیاز نداشتم؟
  لطفا به همه سوالاتم پاسخ بدید واقعا نیاز دارم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی به همراه بورسیه در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به رزومه بین المللی قوی دارد. شما باید در حوزه های تخصصی مرتبط با رشته خودتان که مسأله روز کشور کانادا هم باشد مقاله داشته باشید تا بتوانید بورسیه های محدودی که برای دوره کارشناسی ارشد هست رو به خودتون اختصاص بدید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر رزومه تحصیلی تون با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 150. ریحانه گفت:

  سلام
  من هم لیسانس امار از دانشگاه ازاد و هم لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور دارم و 35 سال سن دارم و سعی می کنم امسال هم ارشد پیام نور شرکت کنم و قیول بشم چه شانسی جهت گرفتن ویزا دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشید، شانس شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی بسیار بالا خواهد بود. برای دانستن جژئیات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 151. نسترن گفت:

  با سلام میخواستم بدونم با معدل لیسانس 16برق دانشگاه گیلان که 11 ترمه تموم کرده باشی و ارشد امیرکبیر با معدل 17 و دو مقاله معتبر و نمره ی زبان و gre بالا میشه برای مقطع دکترا از دانشگاه مک گیل یا بریتیش کلمبیا فاند کامل گرفت؟ متاسفانه من در دوره ی لیسانس به علت تقلب یک 0.25 هم در کارنامه ام دارم….:-(با تشکر ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری باید معدل بالای 17، آیلتس 7 و مقاله ISI و یا مقاله چاپ شده در ژورنالهای علمی داشته باشید و میزان بورسیه بسته به رزومه شما را دانشگاه مقصد بعد از بررسی مشخص می کنند.

 152. hazrati گفت:

  سلام .من کارشناسی ارشد مدیریت بیمه دارم وهمچنین مهندسی ایمنی وبهداشت دارم.خواهشمند است راهنمایی بفرمایید به من ویزا جهت ادامه تحصیل می دهند یامن رابورسیه می کنند.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و بدین منظور باید معدل بالای 17، آیلتس 7 و مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنالهای علمی بین المللی داشته باشید.

 153. Zahra گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم من شنیدم کسایی که میخوان توی یکی از کشورهای اروپایی پزشکی بخونن اول باید توی
  رشته های شیمی،پرستاری یا رشته هایی که یه جورایی زیر شاخه های پزشکی هست مدرک کارشناسی بگیرن بعد کنکور پزشکی بدن میخواستم ببینم این حرف صحت داره.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هر کشور شرایط مخصوص به خودش را دارد. برای کشور کانادا باید 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور کانادا سپری شود و آیلتس 6.5 نیاز دارد.

 154. Zahra گفت:

  باسلام من در حال حاضر دانشجوی سال 2 روانشناسی هستم آیلتس‌آکادمیک 7 دارم معدل پیش دانشگاهیم پایین 14 هست اما دیپلمم بالای 16میخواستم ببینم چقدر امکان داره بتونم توی رشته پرستاری توی یکی از دانشگاه‌های کانادا ویزا بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 155. mohsen گفت:

  سلام.من فوق لیسانس مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه دولتی شهرکرد با معدل 16 دارم.در حال زبان خوندن هستم.اگر ایلتس بگیرم امکان پذیرش در مقطع دکتری به همراه بورسیه رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع دکتری با داشتن مدرک زبان ( ایلتس 7 )میتونید اقدام کنید .

 156. Y گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من پيش دانشگاهي هستم و معدل ديپلمم افتضاحه ١٣ اگه پيش دانشگاهي معدلم خوب بشه و ايلتسم ٦.٥ بشه يا ازمون مثلا sat بدم ميشه از معدل ديپلم چشم پوشي كنن يا امكانش نيس مثلا براي رشته معماري ؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و برای گرفتن پذیرش همه ریز نمرات و معدل مورد بررسی قرار میگیرد.

 157. نگار تقوی گفت:

  سلام من 17 سالم تازه تموم شده سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک هستم معدل بالایی هم دارم دو سال هم استعداد های درخشان بودم که خودم دراومدم البته دوره راهنمایی توی کانادا شهر کلگری خاله ای دارم که اونم 5 ساله از طریق ازدواج اونجا ساکن شده و چند وقت دیگه امتحان سیتیزن میده خودشم دوره زبان انگلسیش رو اونجا گذروند یک ماشین و خونه به نام خالمه ولی شوهرش حدوده 30 ساله که پناهنده اونجاست و یک ماشین هم به نام شوهرشه که تاکسیه قبلا استخدام رسمی کارخونه ای بود اما الان فقط روی تاکسیش ازاد کار میکنه به خاطر پشتوانه مالی میگم من مدرک پیش دانشگاهیم رو که گرفتم باید اقدام کنم؟ یا کنکور هم بدم بعدش؟ یا از الآن؟کلاس زبان نرفتم مدرکی هم ندارم اما خودم تا اینجا زبان رو در حد متوسط رو به پیشرفته یاد گرفتم چون خیلی علاقه مند بودم فقط مکالمم ضعیفه نمیدونمم از کی کلاس مکالمه برم پاسپورت هم ندارم رشته مهندسی نفت توی همون یکی از دو دانشگاه اون شهر میخوام بخونم میشه راهنمایی کنید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما در صورتی که 12 سال تحصیلتان در ایران به اتمام برسد، می توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا اقدام نمایید. اگر الان اقدام کنید نیز می توانید از یکی از دبیرستان ها یا کالج های این کشور فارغ التحصیل شوید و شرایط بسیار خوبی برای ورود به دانشگاه خواهید داشت. تا قبل از 18 سالگی احتیاجی به مدرک زبان ندارید اما پس از آن باید حداقل آیتلس 6 را داشته باشید.

 158. igol گفت:

  سلام ممنون ازسایت خوبتون
  ببخشیدبرای رشته حقوق در مقطع فوق لیسانس چه شرایطی لازمه؟حتما باید از دانشگاه تهران باشم سا دانشگاه های دولتی دیگه هم با نمره خوب بورسیه میکنن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید ولی در مورد بورس شدن نیاز به داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI است.

 159. مسعود گفت:

  با سلام مسعود هستم مدرک تحصیلی من لیسانس مدیریت گردشگری و جهانگردی است میخواستم بدونم که ویزای دانشجویی واسه فوق لیسانس درکانادا هزینه ان چقدر میشود در ضمن مدرک فوق دیپلمم گرافیکه در واقع دو مدرک دارم وقیمت یک خانه 30 یا 40 متری چقدر میشود در کانادا من خودم به شخصه ایلتس 6 دارم حالا میخوام بدونم هزینه تحصیل چقدره و خونه با این متراژچنده خرید و اجاره ان حدودا بهم بگین با تشکر از اریانا پارس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در مقطع ارشد در کشور کانادا با داشتن آیلتس 6تا 6.5 می توانید اقدام کنید و هزینه تحصیل تقریبا برای یک سال 20 هزار دلار می باشد و هزینه زندگی به طور میانگین 45 تا 50 میلیون تومان می باشد. هزینه خرید خانه بسته به شهر و منطقه و نوع ساختمان و…. متفاوت است و قابل پیش بینی نیست.

 160. دیانا گفت:

  سلام
  من دانشجوی پرستاری هستم 22سالمه و میخوام در رشته پزشکی برای کانادا پذیرش بگیرم لطفا توضیح بدید ک چطور میشه با مدرک کارشناسی اینجا پزشکی اون کشور رو قبول شد و شهریه ش چقدره؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. برای دریافت پذیرش تحصیلی پزشکی در کانادا لازم است ابتدا یک دوره لیسانس علوم پایه را در این کشور بگذرانید. پس از آن می توانید وارد دوره پزشکی شوید. هزینه یک سال زندگی در این کشور حدود 10 هزار دلار است. هزینه های تحصیل نیز بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و سال تحصیلیتان متفاوت خواهد بود.

 161. عرفان گفت:

  سلام من دانشجوى دانشگاه تهران در رشته عمران هستم ولى از درك زبان خوبى برخوردار نيستم مى خواستم بدونم بهترين گزينه براى ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس چيست

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   کشورهایی مثل چک، لهستان و اوکراین نیازی به مدرک زبان ندارند، همچنین در کشوری مثل اوکراین شما میتوانید دوره زبان را در همان کشور بگذرانید.

 162. nazanin گفت:

  سلام من كارداني معماري از دانشگاه علمي كاربردي دارم و كارشناسي معماري از دانشگاه غيرانتفاعي ميتونم براي ارشد معماري كانادا تحصيل كنم يا مدركم غير معتبره؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک تحصیلی علمی کاربردی یا غیرانتفاعی برای ادامه تحصیل در خیلی از دانشگاه های کشور کانادا قابل قبول است

 163. علی گفت:

  سلام
  من الان دو ماهه اومدم کانادا و دانشجو هستم
  هزینه ها رو می گم خودتون حساب کنید ببینید چقدر می شه براتون
  هر ترم دانشگاه 11400 دلار
  اجاره یک اتاق 450 دلار در ماه
  هزینه ی ماهیانه اتوبوس 70 دلار
  هزینه موبایل 60 دلار ( موبایل رو حتما حتما لازم دارید )
  و دیگه حساب کن ببین چقدر خوراک و پوشاک و هزینه های دیگه دارید.
  درامد هم … در مقطع ارشد 20 ساعت در هفته … و به ازاری هر ساعت کار حداقل 12 دلار درامد خواهید داشت …
  به شرط اینکه کارتون نزدیک باشه … و بتونید برید سر کار …

 164. داوود گفت:

  سلام من در رشته عمران مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستم با ایلس 6 میخواهم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهم بدون استفاده از بورسیه با پشتیبانی مالی خانوادم میخواستم ببینم ایا امکان پذیر است ؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در کانادا با شرایط شما شانس پذیرش وجود دارد اما داشتن ایلتس 6.5 گزینه های انتخاب شما بین دانشگاههای مختلف را بیشتر میکند.

 165. دانيال باقرى گفت:

  سلام من بازيكن تيم ملى هاكى ايران هستم ٢مقام اسيايى دارم و در ايران ديپلم گرفتم و ٢٠ سال سن دارم براى ليسانس ميخواستم به كانادا برم و ادامه تحصيل بدم از طريق هاكى ميتونم اقدام كنم؟ يه راهنمايى ميشه بكنين؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای تحصیل مقطع لیسانس در کشور کانادا نیازمند مدرک زبان انگلیسی (IELTS 6) می باشید. هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کانادا نیز حدود 25000 تا 30000 دلار میباشد.
   در مراحل اول اخذ پذیرش مدارک تحصیلی شما بررسی میشود و بررسی رزومه ورزشی شما در مراحل بعد و اقامت می تواند موثر باشد.

 166. kami گفت:

  سلام . من لیسانس حسابداری با معدل 15.76 و همسر کارشناسی ارشد حسابداری با معدل 18.45 را داریم. مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را هم داریم می خواستم بدونم در کشور کانادا ، نروژ، سوئد و دانمارک امکان تحصیل رایگان برامون وجود داره. با تشکر از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هیچکدام از این کشور ها برای دانشجویان خارجی تحصیل رایگان ندارند ولی در برخی از دانشگاه ها خصوصا رشته های مدیریتی تخفیف شهریه وجود دارد . مگر اینکه همسرتان برای دکتری اقدام کنند که با توجه به مقالات بین المللی بورسیه شامل حالشان بشود . اگر میخواهید به عنوان همراه هم زمان بروید برای کانادا اقدام کنید . دیگر کشور ها الحاق به همسر با تاخیر میباشد

 167. شري گفت:

  ميشه بفرماييد چرا به من ويزا همراه تعلق نميگيره؟
  حتي اگه نشون بديم از ساپورت مالي خوبي ارائه بديم

 168. شري گفت:

  با سلام
  من همسرم فوق ديپلم داره و داره ايلس ميخونه
  ميخواد واسه ليسانس در كانادا اقدام كنه
  امكانش چند در صد ميشه
  و نميخواد ديگه ليسانس بخونه در ايران
  ميخواد مستقيم بياد اونجا بخونه
  ميشه راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   ایشون با مدرک زبان ielts 6 می تونن در مقطع لیسانس پذیرش بگیرند اما ویزای همراه به شما تعلق نمی گیره .

 169. مینا گفت:

  سلام خواهشمندم جواب سوال منو بدید
  لیسانس ادبیات انگلیسی هستم و ایلیس بالا 8 دارم مدرک فرانسه هم می گیرم به زودی کدوم دانشگاه برای اخذ کارشناسی ارشد در رشته ادبیات بهتره؟ یک جا گفتید انگلستان دوره کارشناسی ارشدش یک ساله است؟ کانادا بهتره یا انگلستان به نظرتون که بتونم بعد هم دکترا ادامه تحصیل بدم همونجا؟

 170. شهرزاد گفت:

  سلام من 17 سال دارم برای اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از دانشگاه تورنتو علاوه بر مدرک زبان به چه چیز هايي دیگری نیاز دارم
  و اینکه آیا برای اپلای کردن نیاز به مدرک دارم؟یعنی میشود اول اپلای کنم و طی این مدت ایلتس بگیرم؟
  ظرف چه مدتی جواب میدهند؟
  و اینکه آیا میشود با داشتن ایلتس 6.5به راحتی از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفت؟

 171. فریبا گفت:

  سلام ..
  من نظر هارو خوندم و دیدم که برای هزینه ی تحصیل در کانادا برای همه نوشته بودید بین 25 تا 30 هزار دلار ولی سوالی که من دارم این هستش که این مقدار هزینه برای کل هزینه های موجود به علاوه شهریه های دانشگاه هستش ؟ یا این که فقط شهریه به علاوه یه امکانات دیگه ?
  سوال دیگه ای که داشتم این بود که امکانش هست که در کبک هزینه ها پایین تر باشه ? من از لحاظ زبان مشکل زیادی ندارم چون آشنایی خوبی با هر دو زبان انگلیسی و فرانسه دارم و میخوام بدونم میتونم برای رشته پزشکی به کبک برم ؟ الان سال چهارم تجربی هستم و معدل همه ی سال های تحصیلم بالای 19 بوده …ممنون میشم اگر کمکم کنید چون هزینه های تحصیل در کانادا در هر سایتی یه مقدار متفاوت نوشته شده …

  • آریانا پارس گفت:

   هزینه ی یکسال زندگی و تحصیلتان این مقدار می باشد .
   با توجه به شهر ها هزینه های بین رنج معرفی شده متغیر می باشد .

 172. محمد گفت:

  سلام
  من محمدم هستم 15سالمه میخواستم بدونم میشه از دوران دبیرستان برای تحصیل به کانادا برم و هزینه سالانه برای تحصیل و زندگی در اونجا چطوره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور کانادا امکان پذیر است .
   هزینه ی یک سال زندگی و تحصیل در کشور کانادا حدودا 25 تا 30 هزار دلار می باشد .

 173. سامان گفت:

  سلام….معدل 18.90 از دانشگاه ازاد شیراز دارم مقطع کارشناسی(مهندسی نرم افزار)….امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا رو دارم به صورت full scholarship?

 174. منصور نظری گفت:

  سلام پسر من 13 سال خارج از ایران تحصیل میکند دیپلم از مدرسه امریکایی کوالالمپور مالزی دریافت کرده است در حال حاظر سال 3 معماری در دانشگاه aud دبی است قصد دارد ادامه تحصیل در کانادا بدهد جهت انتقال وادامه تحصیل راهنمایی و کمک میخواهم ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   برای چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید ؟
   لطفا با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید .

 175. علی گفت:

  سلام،من 20 سالمه دیپلم ریاضی دارم و دانشجوی ترم سه کارشناسی کامپیوتر هستم و اینکه ایلتس ندارم و میخوام برای کالج پذیرش بگیرم و زبان بخونم این امکان وجود داره؟

 176. یزدان گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی شهرسازی از دانشگاه آزاد زنجان با معدل 18.01 و کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 17.99 هستم همچنین دارای مقاله و آیلتس با اورال 6.5 ، خواستم ببینم شرایطم برای دانشگاههای کانادا همچون ویندزور ، وسترن اونتاریو ، رجینا و ساسکاچوآن خوب هست ؟ همچنین دارای تز برای دکترا نیز می باشم .
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   بله اما برای بورسیه گرفتن باید شرایط لازم جهت پیدا کردن استاد راهنما را داشته باشید .

 177. ویدا گفت:

  من مدرک تحصیلی فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران دارم بامعدل 17 به بالا دارم آیا مدرک فوق لیسانس من مورد پذیرش دانشگاه کانادا است یا باید از لیسانس شروع کنم ثانیا برای دکتری دانشگاه در رزومه من مقاله هم میخواهد همینطور هزینه تحصیل و زندگی در آنجا چقدر است .دکتری چند سال است

 178. مسعود گفت:

  سلام .من لیسانس حقوق از دانشگاه علوم تحقیقات تهران دارم و همچنین دارای مدرک آیلتس آیا میتونم برای بورسیه در کشور کانادا اقدام کنم؟وسوال دیگه هم اینه که آیا میتونم با کار دانشجویی هزینه ی تحصیل و زندگی رو تامین کنم؟البته ک پشتوانه ی مالی هم دارم.

 179. اميرعلي گفت:

  سلام من ١٩ سالمه معدل ديپلمم ١٧.١٥ و پيش دانشگاهي ١٣.٧٧ ميخواستم بدونم اگه بخوام براي رشته دندان پزشكي كانادا اقدام كنم اصلا امكانش هست با توجه به نمره هام؟ اگر هست تا كي وقت دارم ايلتسم رو بگيرم؟ چقدر خرجم ميشه؟ با كار كردن اونجا چقدرشو ميتونم خودم در بيارم؟ ممنون ميشم كامل بگيد :)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای کانادا در رشته پزشکی نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید و هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور کانادا سالانه حدود 30 هزار دلار می باشد

 180. امیر گفت:

  سلام
  من مهندسی مکانیک خوندم ولی متاسفانه معدلم زیر 14 هستش.می خواستم بدونم تو کانادا دانشگاهی هستش که برای فوق لیسانس شرط معدل نداشته باشه یا شرایط خاصی واسه امثال من داشته باشه؟؟
  مرسی

 181. مریم گفت:

  سلام . من کلاس هشتم هستم با معدل 20 با زبان انگلیسی هم اشنایی دارم . میخواستم بدونم حتما به مدرک تافل یا ielts نیاز دارم ؟
  بعد از اتمام تحصیلات میتونم اقامت کانادا رو دریافت کنم ؟
  و اینکه باید از کجا شروع کنم باید اول برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ؟
  ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بله مدرک زبان نیاز است.در هر مقطعی که بخواهید می توانید ادامه تحصیل دهید و بعد از 3 تا 4 سال کار کردن می توانید اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنید

 182. سعید گفت:

  سلام من 17 ساله هستم و در رشته پزشکی در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم میخواستم بدونم برای پزشکی در کانادا یا آمریکا چیکار باید بکنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای کانادا در رشته پزشکی نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید

 183. هستی گفت:

  اصلا به مدرک زبان مثل Ielts یا تافل احتیاج پیدا می کنم ؟

 184. فاطمه گفت:

  سلام

  من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر با معدل 18.06 دارم و آیلتس 7 دارم خواستم بدونم می تونم برای پذیرش دانشگاه اقدام کنم یعنی با دیپلم 11 ساله امکان اخذ پذیرش وجود داره؟

  اگر هم برای پیش دانشگاهی در ایران اقدام کنم چون دیپلم دارم فقط نمرات یکسال پیش دانشگاهی به همراه گواهی پایان دوره به من داده میشه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا نیازمند مدرک پیش دانشگاهی می باشید

 185. میثاق گفت:

  سلام من 19 سالمه مدرک پیش دانشگاهی تجربی معدل 17 میتونم در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنم . چه مدارکی لازمه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید

 186. ناشناس گفت:

  سلام .خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا بیش از دو سال باشه اشکالی پیش میاد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به مشکلی بر نخواهید خورد و می توانید برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام نمائید

 187. مسعود گفت:

  با سلام بنده در دوره ی فوق دیپلم نرم افزار تحصیل میکنم میخواستم ببینم که با مدرک فوق دیپلم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا امکان پذیر است اگر هست از لحاظ مالی بهتر است از کارشناسی اقدام کنم یا ارشد؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید از شانس بالاتری برخوردار خواهید بود و فقط نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید

 188. ساناز گفت:

  سلام. معدل ارشدم 17.5 از دانشگاه دولتی هستش و آیلتس 7 دارم میتونم برای مقطع دکترا در کانادا اقدام کنم یا نیاز به مقاله ISI هست

  • آریانا پارس گفت:

   ه صورت کلی امکان این کار وجود داره ولی برای اینکه بتونید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید ،مهمترین نکته این هست که شما بتونید بروی یک طرح تحقیق مشخص نظر یک استاد دانشگاه رو جلب کنید که داشتن مقاله ISI نقش بسیار زیادی در این امر داره

 189. نوید گفت:

  سلام خسته نباشید… بنده ۱۶ سالمه و کلاس ۳ دبیرستان هستم و معدلم 17 می خواستم ببینم چطوری می تونم مدارکمو بفرستم به یک دبیرستان معتبر در کانادا و اپلای کنم???دایی و بسیاری از فامیل های نزدیکم بصورت کار و سرمایه گذاری در ونکور کانادا در حال زندگی هستند ایا می توان از طریق خویشاوندی مهاجرت کرد؟؟؟؟
  در ضمن زبان انگلیسی را هم بطور متوسط بلد هستم….
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از طریق خویشاوندی نمیتونید اقدام کنید ولی از طریق تحصیل این کار امکان پذیر هست.

 190. آرش گفت:

  سلام.
  ١٨ ساله و ديپلم تجربي دارم.
  آيا امكان ادامه تحصيل در رشته دندانپزشكي در كانادا رو دارم ؟
  هـزينه هر ١ سال چقد در مياد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا می بایست حتما یکسال دوره کالج رو بگذرونید.هزینه یکسال تحصیل و زندگی در کانادا حداقل سالی 300000 دلار در سال هست

 191. ایدین گفت:

  سلام من دانشجوی ترم سوم ارشد کامپیوترهستم معدلم 15.40. می خواستم بدونم امکان گرفت پذیرش برای دکترا از کدوم دانشگاه کانادا هست و اینکه الان که ترم سوم هستم می تونم اقدام کنم یا باید حتما مدرک بگیرم؟ 

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما الان فقط امكان مكاتبه با اساتيد دانشگاهي در مانادا رو داريد تا بتونن تز دكتراي شما رو حمايت كنن

 192. reza گفت:

  با سلام میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل در دانشگاهای خوب کانادا مثل البرتا با هزینه شخصی چه جوریه؟یعنی بازم معدل خوب و رزومه خوب نیاز داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید . مسلما برای انتخاب برترین دانشگاه ها باید شرایط بهتری نسبت به سایر افرادی که خارج از کانادا اقدام می کنند داشته باشید

 193. محمدحسین گفت:

  سلام من15سالمه کلاس هشتم معدلم20است آیابدون خانواده ام میتوانم در دبیرستان دولتی کانادا درس بخوانم هزینه ی کامل مثل مدرسه خوابگاه غذا……چقدراست وبایدازکجاشروع کنم ممنون

  • ariana گفت:

   سلام
   امکان چنین کاری می باشد.هزینه 1 سال زندگی و تحصیل شما در کشور کانادا حدود 25 هزار دلار می باشد.

 194. علیرضا گفت:

  من شنیدم هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان خیلی بالاست و دانشگاه هاش هم در حد آمریکا نیست
  خب هزینه یک سال زندگی در انگلستان چقدره؟؟؟؟؟و چقد درآمد میتوان داشت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه 1 سال زندگی و تحصیل در کشور انگلستان سالانه حدود 25 هزار دلار می باشد.از لحاظ درآمد بصورت یکسان می باشد

 195. علیرضا گفت:

  در کل برای من که مدرک زبان و لیسانس نرم افزار دارم به نظر شما برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا بهتره یا کانادا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط دو کشور بسیار شبیه هم می باشد.ولی برای مقطع فوق لیسانس ما کشور انگلستان را به شما توصیه می کنیم چون در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان یک ساله می باشد پس از لحاظ هظینه ای مقرون بصرفه تر می باشد و با توجه به این مدرک برای بورسیه در کشور های آمریکا و کانادا اقدام کنید.

 196. سلام خسته نباشید

  اگه با لیسانس آی تی برم کانادا برای فوق درس بخونم میتونم کار پیدا کنم؟و حقوقم چقدری میشه؟
  و اینکه بهتره واسه فوق لیسانس برم دانشگاه یا دکترا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر برای فوق لیسانس اقدام کنید شانس بیشتری دارید ولی برای هرگونه اقدامی نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید.

 197. حميدرضا گفت:

  با سلام من ١٧سالمه ميخواستم بدونم هزينه تحصيل در دانشگاههاي خوب كانادا مثل تورنتو به صورت ماهيانه چقدره به اضافه هزينه ي شخصي خودم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه 1 سال تحصیل و زندگی در کشور کانادا حدود 25 هزار دلار می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *