شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط تحصیل در کانادا

به واسطه قدمت دانشگاه های ممتاز و سیستم آموزشی مناسب در کشور کانادا، متقاضیان زیادی سالیانه برای تحصیل در کانادا اقدام می نمایند. دانشگاه های کشور کانادا امکانات بسیار ویژه ای را در اختیار دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا قرار می دهد. کشور کانادا کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان می باشد. بصورت معمول دانشجویان برای کسب اقامت PR کانادا روش تحصیل را انتخاب می کنند. شانس افراد پس از تحصیل برای کسب اقامت افزایش می یابد.

دانشگاه های کشور کانادا اکثر رشته های تحصیلی را در بر می گیرند. از همین رو متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا قابلیت تمدید و تغییر ویزا را دارد. فلذا دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل می توانند شرایط خود را پس از تحصیل فراهم کنند.

 

تحصیلات قبل دانشگاهی:

بصورت کلی کودکان از ۳ سالگی می توانند برای تحصیل در کشور کانادا اقدام نمایند. کودکان از ۳ تا ۶ سالگی در مهد کودک ها و دوران آمادگی تحت تعلیم و تربیت قرار می گیرند.

تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه کشور کانادا را به دو دسته مدارس دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود و متقاضیان می توانند با توجه به اهمیت های مورد نظر، مقصد مناسب را انتخاب کنند.

 • مقطع ابتدایی :

کودکان از سن ۶ سالگی وارد مقطع ابتدایی می شوند که تحصیلات بصورت اجباری است. مدت زمان مقطع ابتدایی در ایالت های کانادا متفاوت می باشد. بطور مثال دوره های ابتدایی در ایالت کبک شش سال و در سایر ایالت های کانادا، هفت سال به طول می انجامد.

سال تحصیلی در کشور کانادا از اواسط شهریورماه که در اوایل ماه سپتامبر است شروع می شود. مدت زمان آموزش برای این دسته از دانش آموزان ده ماه به طول می انجامد و تا در اواخر خرداد به پایان می رسد. با توجه به زمان بندی اعلام شده تعطیلات میان دوره تحصیلی برای دوره ابتدایی ۲ ماه است.

کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه های خانواده هایی که فرزندان خود را برای تحصیل در کانادا آماده می کند رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی و دانش آموزی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در کانادا و بسیاری از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل در کانادا وجود آورده است.

در درجه اول کلاس های زبان که از طرف مدرسه برگزار می شود که دوره آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می باشد که دوره Language ESL و یا English as a Second  که برای جذب مهاجران تازه وارد و آشنایی بیشترشان با نظام آموزشی کشور کانادا می باشد.

از مدارس کانادا به نام EQAO که مخفف عبارت Education Quality Accountability Office می باشد و مانند امتحان نهایی در کشور ایران می باشد که از دانش آموزان در مقاطع ۳، ۶ و ۹ گرفته می شود. این آزمون بر مهارت ریاضی دانش آموزان تکیه می کند و هدف از آن سنجش دانش، دانش آموزان می باشد.

شرایط همراه :

هر کدام از ایالت های کانادا، قوانین بخصوصی را برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله در نظر می گیرد. فلذا متقاضیان امر مهاجرت به کشور کانادا باید هدف نهایی خود را برای تحصیل انتخاب کنند. کودکان در مقطع ابتدایی برای ورود به کشور کانادا باید سرپرست خود را انتخاب کنند. بصورت معمول برای این دسته از متقاضیان مدارس شبانه روزی اقدام می شود.

خانواده  هایی که قصد اعزام فرزندان خود برای ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید در لیست مدارس مورد تائید کشور کانادا که در وب سایت رسمی این کشور منتشر می شود، مدرسه مورد نظر را انتخاب کنند. دانش آموزان پس از سپری کردن دوران ابتدایی خود وارد دوره دبیرستان می شوند که بصورت معمول بین ۵ تا ۶  سال به طول می انجامد. دوره دبیرستان یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در کشور کاناداست.

 • تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان:

یکی از مهم ترین عوامل پرطرفدار بودن مقطع دبیرستان در کشور کانادا، حق همراه می باشد. این نکته بدین معناست که در صورت تحصیل یکی از فرزندان خانواده در یک مقطع، یکی  از والدین بعنوان همراه حق ورود به خاک کشور کانادا را دارا می باشد.

گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان در کشور کانادا امکان ورود به بهترین دانشگاه های کشور کانادا را دارا می شوند و با توجه به درآمد قشر تحصیل کرده در کشور کانادا که میزان۱۰ تا۱۲هزار دلار بصورت ماهیانه می باشد، صرف هزینه برای تحصیل فرزندانتان در کانادا، سرمایه گذاری بسیار مناسب و ارزشمند در راستای آینده ایشان می باشد.

در دبیرستان های کانادا فقط مبحث تحصیل مطرح نمی باشد، بلکه هدف گذاری بروی ارتباطات، دانش و مهارت های اجتماعی، هنری و … می باشد. این نکته باعث پیشرفت دانش آموزان در حیث های اجتماعی می باشد.

متقاضیان برای هر گونه اقدام برای اخذ پذیرش از مدارس کشور کانادا می توانند با مشاورین مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشند و آخرین اخبار در ارتباط با تحصیل در کشور کانادا را جویا باشند.

دانش آموزان برای ورود به مقطع دبیرستان در کشور کانادا نیازمند ارائه مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی نمی باشند. لازم بذکر است هر چه سطح دانش زبان انگلیسی بالا تر باشد شانس اخذ ویزا افزایش پیدا می کند. دانش آموزان قبل از ورود به مدارس در کشور کانادا در آزمون سطح زبان انگلیسی و در صورت انتخاب ایالت کبک و آزمون سطح زبان فرانسوی را شرکت می کنند. با توجه به سطح آگاهی دانش آموزان از زبان دوره های آموزش تحصیلی برای آنها گذاشته می شود.

دروس در سه سال آخر دبیرستان بصورت تخصصی تر ارائه می شود. دانش آموزان ۸۰ واحد آموزشی را در این سه سال پشت سر می گذارند که آمادگی آنها را برای ورود به دانشگاه افزایش می دهد. از دروس ارائه شده در این سالها می توان به انگلیسی، ریاضیات، اجتماعی، علوم، برنامه ریزی و در دروس انتخابی اشاره کرد.

هزینه های تحصیل :

دانش آموزان برای تحصیل در مدارس کشور کانادا ملزم به پرداخت هزینه می باشند که بصورت معمول بین ۱۳ تا ۱۷ هزار دلار کانادا می باشد. دانش آموزان بین المللی برای اخذ پذیرش از مدارس برتر کشور کانادا، در ابتدا مبلغ سال اول خود را پرداخت می کنند. فلذا، خانوادهها با مطلع بودن از شرایط موجود برنامه ریزی بهتری را می توانند داشته باشند. هزینه های زندگی متناسب با ایالت انتخابی و سبک زندگی متفاوت می باشد ولی بصورت معمولی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار بابت هزینه های زندگی باید در نظر گرفت.

نکته ای که می توان به آن اشاره کرد، در صورتی که والدین برای تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا اقدام نمایند، در صورتی که فرزندان در مدارس دولتی تحصیل کنند، تحصیلات آنها رایگان می شود.

در سال دوازدهم، دانش آموزان طیف وسیعی از دروس را می توانند انتخاب کنند. بصورت معمول دانش آموزان در این سال برای مهارت هایی همچون کاریابی، رزومه نویسی و مواردی از این قبیل آماده می شوند.

لازم بذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنند و پس از گذشت ۵ سال به شهروند کانادایی تبدیل شوند. نکته دیگر، یک شهروند کانادایی می تواند جهت دریافت اقامت کانادا برای افراد خانواده خود اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس:

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور کانادا، در صورت به اتمام رساندن ۱۲ سال تحصیل خود می توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. بطور معمول بازه های زمانی مقطع کارشناسی در کشور کانادا چهار سال به طول می انجامد.

لازم بذکر است، متقاضیانی که ۱۱ سال تحصیل کرده اند، می توانند سال ۱۲ را در کشور کانادا سپری کرده و پس از آن وارد دانشگاه های کانادا شوند.

یکی از ویژگی های مثبت در اختصاص با تحصیل در مقطع لیسانس کشور کانادا، حق همراه می باشد. این نکته بدین معناست که دانشجویان در حین تحصیل می توانند همسر فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند.

لازم بذکر است درصد شانس موفقیت به پرونده متقاضی بستگی دارد و  این ویژگی بصورت قطع به یقین نمی باشد.

مسلماً دانشجویان می توانند در ایالت های مختلف کانادا برای تحصیل انتخاب کنند. هر کدام از ایالت های کانادا شرایط بخصوصی را دارد، این نکته بدین معناست که به طور مثال دانشجویان برای تحصیل در ایالت کبک باید CAQ دریافت کنند. دانشجویان زمانی که بیشتر از ۶ ماه را قصد تحصیل در کبک داشته باشند ملزم به اخذ CAQ می باشند.

 • زبان تحصیل :

در مبحث زبان هم این نکته حائز اهمیت است. بدین صورت که متناسب با دانشگاه مورد نظر در هر ایالت، نمره ای مشخص برای دانش زبان انگلیسی و فرانسوی نیاز است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا، اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس و یا نمره های مشابه در آزمون تافل الزامی است ولی داوطلب می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور کانادا و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک مورد نظر را ندارند نگران نباشند. مؤسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

دوره های کارشناسی در کشور کانادا بصورت معمول ۴ سال به طول می انجامد در صورتی که دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی باشند. امکان کم شدن دوره لیسانس وجود دارد. رشته های پزشکی در کشور کانادا شرایط بخصوصی را دارد، دانشجویان در ابتدا باید مدرک لیسانس علوم پایه خود را اخذ کرده و پس از قبولی در آزمون های شخص همچون MCAT، وارد دوره پزشکی شوند.

از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار در اخذ پذیرش، معدل مناسب متقاضیان برای ورود به دانشگاه های کانادا می باشد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های کانادا بصورت معمول معدل ۱۴ در سال آخر تحصیل خود را باید ارائه دهند. این نکته بدین معناست که در صورت داشتن نمره بالای ۱۴ در سال ۱۲ تحصیل شانس افراد برای انتخاب دانشگاه بیشتر می شود.

 • حق کار :

دانشجویان در مقطع کارشناسی مجوز کار هفتگی را دارا می باشند. بصورت معمول میزان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته است. دانشجویان به ازای هر ساعت کار بین ۱۴ تا ۱۶ دلار دستمزد و یا حقوق دریافت می کنند که بخشی از هزینه های جاری خود را می توانند تأمین کنند. با توجه به مطالب ذکر شده، در صورتی که فرد دانشجو متأهل باشد، حق کار برای همراه فرد هم در نظر گرفته می شود. همراهان دانشجو در کشور کانادا در هفته ۴۰ ساعت حق کار دارند که بخش عظیمی از هزینه های زندگی را می توانند تأمین کنند.

-تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد:

بصورت کلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا به دو دسته تقسیم بندی می شود.

۱-دوره های تحقیقاتی   Master of Science:

در دوره های تحقیقاتی، دانشجویان داوطلب همانند دوره های دکترا اقدامات را انجام می دهند. این بدین معناست که برای ورود و اخذ پذیرش نیازمند تائید از استاد  نیازمند می باشید. مسلماً برای تائید از یک استاد نیازمند شرایط ایده آل برای اخذ پذیرش همچون معدل مناسب، مقالات بین المللی، نمره زبان و … می باشد.

بصورت معمول دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا می باشند و یا بدنبال کارهای تحقیقاتی هستند برای ادامه تحصیل این دوره ها را انتخاب می کنند.

این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی کشور کانادا می توانند با اخذ بورسیه های معمول، هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور تأمین کنند.

دانشجویان تمامی رشته ها در صورت پیدا کردن استاد راهنما می توانند در دوره های تحقیقاتی شرکت کنند. بصورت معمول رشته های علوم ابتدایی مثل فیزیک، ریاضی و رشته پیراپزشکی در این دسته قرار می گیرند. این نکته بدین معناست که در برخی از رشته ها، دانشجویان فقط برای دوره های تحقیقاتی می توانند اقدام نمایند.

۲-دوره های معمول Master of Engineering :

دسته دوم کارشناسی ارشد به Master of Engineering مشهور است که برای اخذ پذیرش، دانشجویان شرایط خواسته شده دانشگاه ها را تأمین می کنند. معمول ترین دوره های کارشناسی ارشد، دسته دوم ذکر شده است.

مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا ۲ سال می باشد ولی دوره های ۱۲ و ۱۸ ماهه هم در دانشگاه های کانادا ارائه می شود.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا ملزم به پرداخت هزینه می باشند. دانشگاه های کانادا برای اعطا پذیرش از دانشجویان بین المللی هزینه ای دریافت می کند. این هزینه های ذکر شده به عوامل زیادی همچون رشته انتخابی و ایالت مورد نظر بستگی دارد. بصورت معمول هزینه یکسال تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار کانادا می باشد.

 • زبان تدریس:

دوره های تحصیلی در کشور کانادا به زبان انگلیسی ارائه می شود. زبان فرانسوی بعنوان زبان دوم کشور کانادا شناخته می شود که در ایالت کبک بعنوان زبان اول تدریس مشخص شده است. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی یا فرانسوی را به دانشگاه ارائه می دهند.

بصورت معمول نمره ۶٫۵ و ۷ در آزمون آیلتس،نمره مورد قبول اکثر دانشگاه های کشور کانادا می باشد. در صورتی که علاقه مند تحصیل به زبان فرانسوی می باشید، سطح B2 مورد تائید دانشگاه های ایالت کبک و سایر دانشگاه هایی که دروس خود را به زبان فرانسوی ارائه می دهند.

 • حق کار:

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد شرایط مناسبی را پیش روی خود می بینند. این دسته دانشجویان در هنگام تحصیل هفته ای ۲۰ ساعت اجازه کار دانشجویی دارند. دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای ویزای اجازه کار کشور کانادا اقدام نمایند. این ویژگی به عنوان یکی از دلایل انتخاب کشور کانادا توسط دانشجویان بین المللی یاد می شود.

از همین رو تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد راه مطمئنی برای اخذ اقامت کانادا می باشد. چرا که دانشجویان به مدت ۳ سال فرصت برای کار پیدا کردن در کانادا را دارا می باشند. تحصیل در کانادا، دانش زبان انگلیسی، وفق پذیری و آشنایی از شرایط از عوامل اصلی پیدا کردن کار است که دانشجویان به آن دست پیدا می کنند.

لازم به ذکر است که دانشجویان متأهل می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را در کانادا به همراه داشته باشند. همسر دانشجو از حق کار تمام وقت برخوردار است که معادل ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته می باشد.

 • هزینه های زندگی:

هزینه های زندگی در کشور کانادا به عوامل بسیار گوناگونی همچون سبک زندگی و شهر مورد نظر بستگی دارد. هزینه های زندگی برای دانشجویان بصورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در کانادا می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

تحصیل در کانادا مقطع دکترا:

با توجه به نظام آموزشی کشور کانادا، دوره های دکترا بین ۲٫۵ تا ۳٫۵سال بطول می انجامد. دانشجویان از اقصی نقاط دنیا در صورت ارائه مدارک مورد تائید می توانند برای این مقطع اقدام نمایند. بصورت معمول مقطع دکترا به افرادی توصیه می شود که علاقه شدیدی به ادامه تحصیل و علم اندوزی دارند.

نکته حائز اهمیت شرایط مناسب اقامتی برای دانشجویان دکترا است. دانشجویان مقطع دکترا در کشور کانادا می توانند پس از سپری کردن یکسال تحصیلی، روند اخذ اقامت خود رد این شکور را شروع کنند.

دانشجویان در ابتدای راه خود برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیازمند تائید از یک استاد راهنما می باشند و پس از آن فراهم کردن شرایط دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهند. بصورت کلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کانادا می توانند برای بورسیه و یا تحصیل با هزینه های شخصی اقدام نمایند.

۱-اخذ بورسیه:

اقدام جهت اخذ بورسیه در مقطع دکترا، مستلزم انتخاب و تایید استاد راهنما(Supervisor) می باشد که حیطه فعالیت استاد و دانشجو در یک راستا باشد. این قدم مهمترین گام در راستای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا می باشد.

بورسیه های کشور کانادا در حالت های مختلف امکان پذیر است. این نکته بدین معناست که دانشگاه ها و اساتید با توجه به رزومه های موجود، هزینه های را به دانشجویان اختصاص می دهند. شرایط معمول برای اساتید با توجه به رزومه های موجود، هزینه ای را به دانشجویان اختصاص می دهند. شرایط معمول برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور کانادا به شرح زیر می باشد.

معدل مناسب که بصورت معمول معدل های بالای ۱۷ شانس بلاتری دارند.

تالیفات از قبیل مقالات بین المللی و کتاب

مدرک زبان انگلیسی که بصورت معمول نمره ۷ مورد پسند اساتید است

مدارک نشان دهنده تسلط فرد متقاضی بر رشته تحصیلی

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا نقش بسزایی را ایفا می کند.

۲-پذیرش با هزینه شخصی:

دانشجویانی که شانس بالایی برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کشور کانادا را دارا نمی باشند، می توانند با هزینه های شخصی برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایند. این نکته بدین معنا نیست که هر فرد با هر شرایطی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارد.

این گروه با توجه به شرایط مالی خود می توانند دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار اقدام نمایند. البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه های کمتری وجد دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های کانادا می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

حق کار دانشجویی این دسته، هفته ای ۳۰ ساعت می باشد که به ازای هر ساعت بین ۱۴ تا ۱۶ دریافت می کنند.

پروسه تحصیل در کانادا:

متقاضیان برای ادامه تحصیل در کشور کانادا، ابتدا به دنبال آماده سازی مدارک تحصیلی خود می باشند. در قدم دوم شناسایی دانشگاه های مورد تائید و مناسب و در قدم آخر اخذ پذیرش در دانشگاه های منتخب. با سپری کردن این مراحل دانشجویان موفق به کسب پذیرش می شوند. مدت زمان پروسه کسب پذیرش بصورت معمول بین ۱ تا ۳ ماه به طول می انجامد.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاهها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

قدم پس از اخذ پذیرش، روند سفارت می باشد که دانشجویان در ابتدا مدارک خود را برای سفارت ارسال می کنند و در صورت تائید می توانند به سفارت مراجعه کنند. برای اخذ ویزای کشور کانادا نیاز به مصاحبه نمی باشد.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور فراهم آورده است.

 • کار:

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان، شرایط کار پس از تحصیل در کانادا می باشد که آیا شانس بالایی برای آنها وجود دارد یا خیر؟ آیا تحصیل زمینه ساز مناسبی برای پیدا کردن کار است؟ چه دورانی بهترین زمان برای ورود به بازار کار می باشد؟

بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری علی‌الخصوص کانادا به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشند.

در ارتباط با کار پس از تحصیل در کانادا می توان به این نکته اشاره کرد که فارغ تحصیلان از شرایط مناسب تری برخوردار می باشند. این دسته از جویندگان کار با توجه به سپری کردن دوره ای در کشور کانادا مدارک معتبرتری را دریافت کرده اند. فلذا شانس بالا تری را نسبت به سایر مشتاقان دنبال کار خواهند داشت.

نکته دوم، فرصت زمانی مناسبی که دولت کانادا برای فارغ تحصیلان در نظر می گیرد. این بازه زمانی، فرصت کافی برای پیدا کردن کار می باشد. همچنین متقاضیان با تحصیل در خاک کانادا امتیازات بالا تری را برای اقامت های استانی و نیروی متخصص بدست می آورند.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

271 پاسخ به “تحصیل در کانادا”

 1. شادي گفت:

  سلام.من دانشجو سال اخر كارشناسي مهندسي پزشكي دانشگاه ازاد هستم و ميخواستم ببينم براي ارشد ميتونم پذيرش بگيرم؟!و اينكه كدوم دانشگاه براي رشته مهندسي پزشكي خوبه؟!

  • آریاناپارس گفت:

   سلام ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه ها رو داریم با توجه به بودجتون بهترین دانشگاه رو بهتون پیشنهاد میدیم فقط باید مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را شما می توانید در سایت خود وزارت علوم ملاحظه نمایید.بعد از اتمام درستون و دریافت مدرک تحصیلی خود می توانید برای گرفتن پذیرش اقدام نمایید.

 2. آرش گفت:

  سلام و خسته نباشید من 21 ساله هستم و دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی ام معدل کلم تا الان که ترم 7 هستم 17.93 هستش و پروژه های عملی زیادی مثل ساخت خودرو مسابقه FSAE و انجام پروژه های کنترلی و …رو انجام دادم و 4 عدد معرفی نامه دارم و برای ایلتس هم میتوانم نمره لازم یا بالاتر رو بگیرم و میخوام برای فوق در رشته مکاترونیک در کانادا اقدام کنم ولی شرایط مالی متوسطی دارم و با توجه به گرانی ارز توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی رو ندارم….میتونم کار کنم و کسب در آمد کنم اما برای دو ترم اول نمیتونم با کار کردن شهریه رو پرداخت کنم میخواستم بدونم که دقیقا شرایط تمکن مالی برای اپلای کردن چیه در اکثر دانشگاه های کانادا چیست و ایا وام دانشجویی برای پرداخت شهریه تحصیلی میدن تا با کار کردن در ترم های بعد باز پرداخت کنم؟ممنونم از وقتتون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام سالانه به طور متوسط هزینه های تحصیلتون 15000 دلار هستش که به شما وام تعلق نمیگیره و در مقطع ارشد هم 20 ساعت در هفته حق کار قانونی دارید و هزینه های زندگیتون هم ماهانه حدود 800-1000 دلار هستش که شما باید بودجه سال اول زندگیتون رو تو حسابتون داشته باشید.

 3. Hanii گفت:

  سلام…روز به خیر…
  من امسال دانش آموز پایه دوازدهم رشته انسانی هستم.
  قصد دارم بعد از دیپلم برای تحصیل توی کانادا اقدام کنم.
  معدلمم همیشه ۱۹به بالا بوده…من بین رشته ی روانشناسی و هنر موندم…میتونم رشته ی که مربوط به هنر باشه رو برم؟؟
  و اینکه من چقدر باید هزینه داشته باشم تا بتونم پذیرش بگیرم؟؟

  • arianapars گفت:

   سلام شما باید مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک رو داشته باشین و هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود 15000 دلار هستش.

 4. شاهین گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم با معدل نوزده. دو زبان آلمانی و فرانسه رو دست و پا شکسته بلدم. چطور میتونم برای دکتری به کانادا برم. فعلا بودجه مالی محکمی ندارم. آیا راهی وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای رشته ی حقوق در مقطع دکتری به خاطر تفاوت هایی که این رشته در هر کشوری دارد بسیار سخت پذیرش می کنند. بهتر است شما برای فوق مجدد اقدام نمایید.

 5. خدایار گفت:

  سلام.فوق لیسانس مدیریت دارم .نویسنده دو کتاب و چند کار پژوهشی هستم .ده سال سابقه کار دارم.ایلتس 6.5 یگماه دیگه می گیرم .
  برای دانشگاه تورنتو می تونم اقدام کنم…من فوند و اسکالر شیپ می خوام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا وبرای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست

 6. الهام گفت:

  با سلام
  سوْال داشتم ازتون،اگر فاصله آخرين مدرك تحصيلي تا اقدام براي ويزاي تحصيلي كانادا بيشتر از ٢سال باشه ولي اين مدت با كار مرتبط با رشته سپري شده باشه و نمره آيلتس ٧ به بالا داشته باشيم امكان أخذ بورسيه تحصيلي براي مقطع كارشناسي ارشد هست؟

 7. دل ارام گفت:

  سلام
  من در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی در مدرسه تیزهوشان با معدل 19 تحصیل کردم.و در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی شیمی با معدل 15 در دانشگاه دولتی درس خواندم.
  میخوام بدونم بهتره برای ارشد اقدام کنم یا برای دوره دکترا؟
  (رشته تحصیلی مد نظرم محیط زست یا نانوفناوری میباشد.)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در کانادا دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست .

 8. حنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من متولد سال 71 و مجرد هستم.لیسانس روانشناسی بالینی دارم و برای رشته حسابداری از یکی از کالج های تورنتو پذیرش گرفتم.الان افیسر پرونده م رو به علت اینکه مدارکی دال بر اینکه من بعد از تحصیل کشور کانادا رو ترک و به کشور برگردم وجود ند اره رد کرده و بهم فرصت داده که مدارک ارسال کنم.من مدارک مالیم همه کامل بوده و حتی یه سند خانه هم به اسمم هست.گواهی اشتغال به کارم دادم.الان به نظرتون چه مدرکی برای قانع شدن افیسر باید ارایه بدم که دلیل محکمی باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   یکی از مهمترین دلایل عدم تایید شما با احتمال بالا تغییر رشته فاحشی است که داشتید . از روان شناسی به حسابداری و اینکه دانشگاهی که پذیرش گرفتید در چه سطح علمی قرار دارد. با موسسه تماس بگیرید
   https://arianaabroad.com/

 9. س گفت:

  سلام.من با فردی اشنا شدم و هر دو برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس قصد مهاجرت داریم .اینکه ازدواج کنیم کار رو برای مهاجرت سخت تر میکنه ؟؟ ایا بهتره به صورت جداگانه و مجرد اقدام کنیم برای رفتن و بعدا وقتی ویزامون رو گرفتیم و اونجا رفتیم ازدواجمونو رسمی کنیم؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   ازدواج کنید یکی اقدام میکند دیگری همراه میشود . میشه جداگانه هم اقدام کرد اما هزینه ها مضاعف خواهد شد این به تصمیم شما بر میگردد

 10. Ati گفت:

  با سلام و سپاس از پاسخگویی

  من خانم ۳۷ ساله دارای مدرکِ دکتری داروسازی از دانشگاهِ سراسری هستم قصدِ مهاجرت دارم به نظر ِ شما در کدام کشور سریعتر میتوانم مشغول به کار و اقامت شوم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   قبل از هر کاری باید مدرکتان معادلسازی و ارزیابی گردد که پس از آن کانادا شرایط ایجاد کار را بیشتر فراهم می آورد

 11. علی گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته برق کنترل در مقطع کارشناسی از دانشگاه ازاد هستم.میخواستم بدونم اینکه میفرمایید باید تمکن مالی یک سال رو داشته باشیم برای دوره ارشد یعنی به اندازه 250هزار باید پول تو حساب باشه تا شرایط گرفتن ویزا باشه!؟و یه سوال دیگه اینکه بعد از چند وقت بعد از ورود به اونجا میشه مشغول به کار شد و درامد کسب کرد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تمکن مالی برای هر کشوری متفاوت می باشد. بعد از سه ماه امکان کار کردن برای شما می باشد.

 12. سنا گفت:

  با سلام وقتتون بخیر.ممنون میشم اگر به سوالاتم جواب بدید.من امسال به دوازدهم میرم و سال 98 کنکور دارم سال یازدهم معدلم بالای 19 بود.من احتمال 80درصد تا سال آینده از طریق مادرم PRداشته باشم.میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی داروسازی اگر سال آینده هم معدل بالایی بگیرم و کنکور رتبه ی زیر 1000 بیارم میتونم از دانشگاه کانادا Apply بگیرم؟یا حتما باید اون چهارسال علوم پایه یا کالج رو بگذرونم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   حتما باید 4 سال علوم پایه را بگذرانید بعلاوه اینکه اگر پرونده ای باز در کانادا دارید نمیتوانید مجدد پرونده ای جدید را باز کنید.

 13. آنیتا گفت:

  سلام. وقت بخیر
  همسر من کانادا مشغول تحصیله. اگه من هم بخام برم باید ویزای ویزیتور بگیرم یا کار؟ کدومش شرایطش راحت تره؟ با توجه به اینکه من نمیتونم صبر کنم تا آیلتس بگیرم. میشه بدون آیلتس رفت؟ و بعد اونجا آیلتس رو گرفت؟
  مرسی از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   روش بهتر این هست که بعد از ثبت ازدواجتان در کانادا از طریق سفارت ها ایشان درخواست الحاق همسر را برای شما بخواهند تا بتوانید بدون هیچ قیدی وارد کانادا شوید

 14. parisa گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. من 17 سالمه و در رشته ی تجربی درس می خونم و معدل دهمم هم 19.93 شد. در المپیاد ادبی هم قبول شده ام. از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم و میخواهم امسال در ازمون ایلتس شرکت کنم. به نظرتان امکان قبولی من در دانشگاه های خوب و معتبر کانادا در رشته ی پزشکی وجود دارد؟ آیا نسبت به اپلای اقدام کنم؟

 15. ali گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده ۱۸ سال دارم و هم معدل پیش دانشگاهی و هم سوم از۱۴بیشتر است زبان انگلیسی هم در حد متوسط است ولی ایلتس ندارم اگر بخواهم برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به کانادا بروم باید چه مراحلی را طی کنم و به نظر شما گرفتن پذیرش از کانادا در مرحله کارشناسی راحت تر است یا در همین مرحله وسوال اخر من در این مورد شهریه دانشگاه های کانادا برای رشته مذکور میباشد.باتشکر

  • arianapars گفت:

   سلام شما اگر مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک داشته باشید میتونید برای کارشناسی پذیرش بگیرید.هزینه های تحصیل سالیانه به طور متوسط حدود 15000دلار هستش.

 16. نسرین گفت:

  سلام.
  من لیسانسم رو در رشته مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی آب با معدل 18.57 از دانشگاه فردوسی مشهد گرفتم و در حال حاضر دانشجوی سال سوم کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مهندسی منابع آب هستم و معدلم تا کنون 18.9 هستش و فقط پایان نامم مونده.
  هنوز برای آزمون زبان اقدام نکردم و فقط مقاله داخلی دارم.
  میخواستم برای ادامه تحصیل مهاجرت کنم، سوالم اینه که با توجه به رشتم و وضعیت مقاله، کدوم کشور و کدوم مقطع (ارشد یا دکتری) رو پیشنهاد میدین؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای دکترا باید رزومه تحصیلیتون خیلی قوی باشه مقاله isi باید داشته باشید مدرک 6.5 آیلتس رو هم باید داشته باشید برای فوق مجدد اقدام کنید بهتره.

 17. اشکان گفت:

  سلام
  کلاس دوازهم هستم و قصد دارم بعد از کنکور برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه معدل سه سال دبیرستان مهم هس یا معدل پیش دانشگاهی
  چون در نظام اموزشی جدید فقط در پیش دانشگاهی امتحانات نهایی هستن

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما باید مدرک 6.5 آیلتس آکادمیک رو داشته باشید معدل خیلی مهم نیست چون دانشگاه هاش مستلزم پرداخت هزینه هستند.

 18. سعید گفت:

  با سلام

  بنده دانشجوی ارشد هستم ک تا چند ماه دیگه فارغ التحصیل میشم

  معدل ارشد من بالای 17 خواهد بود و مشکلی برای مدرارک زبان ندارم و در شرف گرفتن اونا هستم.

  خواستم بدونم ک باوجود این ک مدرک کارشناسی من کلا با ارشد فرق دارد و معدل کارشناسی من زیر 15 میباشد امیدی ب گرفتن بورس در مقطع دکتری برای رشته اقتصاد ( رشته ای ک ارشد در ان درس میخونم) وجود دارد.

  البته لازم ب ذکر است ک هر دو مقطع تحصیلی رو در دانشگاه های دولتی گذرانده ام

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مبنای ارزیابی مدرک ارشد شما خواهد بود .برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست .

 19. arash گفت:

  با درود فراوان .
  بنده دارای لیسانس مهندسی شیمی – پالایش نفت با معدل 15 هستم .
  همچنین اکنون دانشجوی فوق لیسانس مهندسی شیمی در شاخه پدیده های انتقال هستم .

  دارای ایلتس 6.5 نیز میباشم .

  یک کتاب در زمینه نجوم و کیهانشناسی نیز به تالیف رساندم که البته مرتبط با رشته تحصیلیم نمیباشد.

  خواستم بپرسم ایا برای سال جدید تحصیلی 2019 یعنی شهریور 1398 میتوانم اقدام بکنم ؟ شما در این زمینه چه کمکی میتوانید به من بکنید ؟

 20. علیرضا پاک پرور گفت:

  سلام من تازه ارشد مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه اراد با معدل 16.83 گرفتم مقاله ندارم و دارم برای ایلتس میخونم حداقل 6.5 میگیرم یک سال سابقه کار دارم و دو مهر نظام مهندسی تاسیسات میخام مستر مجدد با بورسیه بگیرم ایا امکانش هست؟ تمکن مالی چقدر باید باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطعی غیر از PHDمعمولا شرایط برای بورسیه سخت می باشد.
   ولی میتوانید برای بورسیه dsu ایتالیا اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 21. نگین گفت:

  با سلام
  27 ساله هستم.
  دارای مدرک لیسانس معماری با معدل 17.02 و فوق لیسانس معماری با معدل 18 از دانشگاه آزاد.
  2 سال و نیم سابقه در شرکت مهندسین مشاور دارم که پروژه هایی در سطح ملی کار کردم و مشغول به کار هستم.
  مهارتهای مختلفی در زمینه نقاشی و هنر دارم و مقالات داخلی نیز دارم و برای گرفتن آیلتس شروع به یادگیری کردم.
  با این شرایط گرفتن ویزای کاری برای استرالیا بهتر است یا ویزای تحصیلی برای کانادا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   استرالیا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور رو دارن سیستم امتیازبندی درنظر گرفته که باید به امتیاز مورد نیاز برسید تا بتونید اقدام کنید.برای گرفتن ویزای کاری ترجیحا اگر درخواست شغلی داشته باشید شانس صدور ویزا برای شما افزایش پیدا میکنه.
   برای تحصیل در کانادا دوره فوق لیسانس 2ساله و دکتری 4ساله هست که برای دکتری باید رزومه تحصیلی خوبی ازقبیل مقالات بین المللی و… داشته باشید. ولی اگر یه دوره تحصیلی مثلا فوق لیسانس اونجا بگذرونید این امکان وجود داره که با پیدا کردن کار دائم اقامت اونجا رو بگیرید ضمن اینکه در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی هم دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید از لینک های زیر استفاده کنید:
   https://arianaabroad.com/%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/
   https://arianaabroad.com/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/

 22. محمد sh گفت:

  سلام من کلاس دهم هستم و معدلم در نوبت اول هم ۱۸ است و زبان انگلیسی رو هم دارم تموم میکنم امکانش هست برای تحصیل در رشته مهندسی در دوره کارشناسی اقدام کنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر قصد پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا داشته باشید نیاز است که ایلتس حداقل 6را دارا باشید و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم و رزومه تحصیلی(ریزنمرات، معدل و…) نیاز است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 23. ابراهیم گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر.
  من 31 سال دارم.دانشجوی رشته نرم افزار ام (مقطع کارشناسی ارشد).معدن خوبی هم ندارم.
  شرایط برای تحصیل در همین رشته توی کانادا چطوری هست؟
  هزینه تحصیل و زندگی تا پایان دوره تحصیلی چقدر است؟
  آیا میشه کار هم کرد در دوره تحصیل؟
  ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در کانادا در کدام مقطع مورد نظر شما میباشد. ارشد یا دکتری؟
   برای ارشد مجدد حداقل ایلتس 6-6.5 مورد نیاز میباشد. طول دوره 2سال میباشد.
   در مقطع phd شما نیازمند رزومه قوی میباشید، فاکتورهایی مانند سطح زبان، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، نمرات، معدل، … بر رزومه تاثیرگذار میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 24. ماریا گفت:

  سلام و خیلی متشکرم که جواب سوالها را میدین . سوال من در مورد رشته حسابداری یا حسابرسی هست . الانه ارشد میخونم در دانشگاه تهران – 35 ساله هستم . میخام دکتری برم کانادا ( یا یک کشور دیگه مثه استرالیا یا …… ) – به حالت فاند برم . سوال اول :شنیدم که چون حسابداری رشته گروه انسانی هست به ما فاند نمیدن . یا خیلی خیلی سخت فاند برای دکتری حسابداری میدهند . آیا این درسته !!؟؟ سوال دوم آیا میدونین کدوم کشور برای این رشته بهتر فاند دکتری میده ؟ ( میخام بعدش اونجا بمونیییم – منظورم از کشور اینه که مثلا مالزی نروم که نشه اقامتش رو بگیرم . کانادا اقامت بعدش میده اما فاند رو شنیدم خیلـــــــــــی سخت میده ) ؟ سوال سوم چه کارها و شرایطی را غیر از معدل بالا و زبان عالی باید آماده کنم خودم را ؟ باز هم متشکرم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع phd نیازمند رزومه قوی میباشید، که شامل طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی، سطح زبان(حداقل ایلتس 7)، نمرات ، معدل، و…میباشد.
   در صورت داشتن این شرایط و مدارک، باید استادی برای شما جستجو شود که شرایط شمارا نیاز داشته باشد. بهمین دلیل لازم است شرایطتان دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه پیشنهاد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید لینک زیر را مشاهده و یا از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%d8%a7-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c/

 25. احمد گفت:

  سلام من مقاطع لیسانس و فوق لیساس رو در دانشگاه آزاد در رشته نرم افزار به ترتیب با معدل ۱۸٫۳۰ و ۱۶٫۹۰ اخذ کردم. ۷ سال سابقه هیات علمی و ۸ مقاله ISI با Q1 , Q2 دارم . در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی قادر به اخذ مدرک زبان هستم. آیا شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری در آمریکا یا کانادا با فاند رو دارم یا خیر. ممنونم از راهنمایی تون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   نسبت به رزومه ی تحصیلی که دارید از شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی بر خوردار هستیدhttps://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

 26. رضا گفت:

  سلام من 29 سالمه و مدرک کاردانی با معدل 17 و کارشناسی ناپیوسته با معدل 15/65 از دانشگاه آزاد در رشته مهندسی شیمی از فنی حرفه ای دارم.سال 94 مدرکمو گرفتم و در همون سال در آزمون استخدامی آموزش و پرورش رتبه 1 بین هم رشته ای های خودمو کسب کردم و الان نزدیک به 2 ساله که دارم در مدارس دولتی شیمی تدریس میکنم آیا میتونم واسه ارشد مهندسی شیمی تو کانادا اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا با شرط ارائه مدارک سوابق تحصیلی میتوانید برای ارشد اقدام کنید البته مدرک آیلتس هم الزامیست و تمکن یکسال زندگی و تحصیل

 27. مری گفت:

  با سلام خدمت آریانا پارس . سوال مهمی که وجود دارد در مورد بازنشستگی در کانادا و شرایط اونجا است . ما در اینجا با سیستم تامین اجتماعی طرف هستیم و میدونیم که حداقل باید 25 سال کار کنیم بعد بازنشسته میشیم با حقوق میانگین 2 سال آخر که بهمون میدن . لطفا بگین که اگر کسی – مثلا در سن 40 سالگی -به کانادا برود دانشجویی یا اسکیل وورکری ( نه از طریق سرمایه گذاری ) اونجا چند سال باید کار کنه تا بازنشسته بشود ؟؟! تا 50 سالگیش یعنی با 10 سال سابقه ؟ تا 60 سالگیش یعنی با 20 سال سابقه ؟ تا 70 سالگیش ؟لطفا در این مورد توضیحات کامل ارائه بفرمایین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا سن بازنشستگی را 60 یا 65 سال در نظر میگیرند و مهم نیست که ما قبل آن شما چند سال سابقه کار داشته باشید . ولی در اخذ تسهیلات کسی که سابقه بیشتری دارد اولویت دارد

 28. روناک گفت:

  با رتبه ی 3 رقمی تو کنکور و مدرک زبان میشه بورس شد؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شانس بورس برای مقاطع قبل از دکتری بسیار پایین است . ولی رتبه خوب کنکور یکی از دلایل خوب برای پذیرش از دانشگاه های تاپ دنیا میباشد

 29. Roya Alemohammad گفت:

  با سلام پسر من بيست سالشه ٣ سال در امريكا بيولوژي با نمرات عالي خوانده پذيرش از كالجي در كانادا گرفته از انگشت نگاري ٤٤ روز ميگذرد ولي جوابي نيامده لطفا راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   احتمالا به خاطر حجم متقاضیات تاخیر افتاده در برخی موارد تا 3 ماه هم به طول می انجامه نگران نباشید

 30. رويا ال محمد گفت:

  با سلام پسرمن ٢٠ سالشه ٣ سال در امريكا بيولوژي خوانده تصميم به رفتن كانادا دارد پذيرش از كالج گرفته ولي ٤٣ روز از انگشت نگاريش گذشته وهنوز جوابي نگرفته لطفا راهنمايي فرماييد. در ضمن با معدل عالي و جوايز بسيار درس خونده با سپاس

 31. علی گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر برای زحماتتون
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ( گرایش خودرو) از دانشگاه دولتی با معدل بالای 18هستم. سه تا هم مقاله در ژورنالی با ایمپکت فکتور 3 چاپ کردم. سابقه همکاری با سازمان استاندارد ملی به مدت 2 سال هم دارم. زبان رو فعلا رسوندم به نمره 6 آیلتس. به نظرتون میتونم بورسه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا رو بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام نیاز است شرایطتان بطور واضح تر و دقیق تر بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 32. بهنام طاهری گفت:

  سلام
  من 17 سالمه و امسال کلاس یازدهم هستم. قصد دارم که سال دوازدهم را در یک دبیرستان شبانه روزی تحصیل کنم. آیا تحصیل در این دبیرستان ها تاثیری روی پذیرش از دانشگاه های خوب کانادا در مقطع پزشکی و همچنین گرفتن بورسیه تحصیلی دارد؟
  معدل امسالم هم 19,76 شده و به زبان هم تسلط دارم.
  ممنونم..

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا ورود به دبیرستان ها و در کل تحصیل در مقاطع کمتر از لیسانس شانس پذیرش را بالا میبرد ولی بورسیه شدن را بعید است زیرا بورسیه به بالا بودن سطح علمی دانش آموز بستگی دارد

 33. حسین گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی دانشگاه باهنر هستم
  برای ارشد یا دکترا
  باید چه شرایطی رو داشت و اینکه میتونم بورسیه کانادا رو بگیرم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع ارشد کانادا شانس بورسیه بسیار کم است و مدرک آیلتس6.5 الزامیست و تمکن مالی یکسال زندگی در کانادا

 34. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشین.دانشجوی کارشناسی شهرسازی دانشگاه دولتی هستم و معدلم بالاست.سال آینده کارشناسیم تموم میشه.زبانم خوبه ولی برای مدرک اقدام نکردم.با توجه به رشتم کانادا بهتره یا اروپا؟امکانش هست قبل تموم شدن کارشناسیم برای گرفتن پذیرش و ترجیحا بورسیه اقدام کنم؟اگه با معدل الف تحصیلاتم رو تموم کنم چقدر شانس گرفتن بورسیه دارم؟

 35. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشيد داشتن رتبه خوب در كنكور تاثيري دارد؟ اگه دارد مثلا تا چند؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن رتبه های تاپ در کنکور مثلا زیر 100 رزومه شما را بسیار قوی میکند و احتمال زیاد به اخذ پذیرش شما کمک میکند

 36. كيانا گفت:

  سلام خسته نباشيد ؛ من ١٨ سالمه و پيش دانشگاهي هستم در مدرسه فرزانگان معدل ديپلمم ١٩/٢٢ و معدل پيش دانشگاهيم بالآي ١٧ هستش ، ميتوانم براي رشته روان شناسي در كانادا اقدام كنم؟ با توجه به اينكه در حال تقويت زبان هستم و ميتوانم مدرك مورد نظر را بگيرم ؛ و اينكه هزينه هاي مربوط به يك سال چقدر است ؟ مرسي

 37. nima گفت:

  سلام ببخشید در مورد هزینه ها دقیقا چه قدر هزینه اولیه نیازمنده چون من خوندم باید هزینه شهریه یک سال علاوه 12000 ذلار تو حساب داشته باشیم.من یدون بورسیه تحصیلی نمیتونم.یعنی خودم حداکثر شاید فقط 10000 دلار جور کنم.شرایط تحصیلیمم بد نیست.کاملا به زبان انگلیسی مسلطم و مدرکم بالای 110 تافل و فرانسوی رم دارم یاد میگیرم.
  مسلط به 4 تا زبان (جز فرانسوی) و معدلمم بالای 19.5 هست.این که سمپاد باشیم تاثیری داره یا نه؟ رتبه کنکور چطور؟دقیقا هزینه بورسیه ها سقفش چقدره و چقدر احتمال پذیرش دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   میزان بورسیه را نمیتوان تعیین کرد و هر دانشگاه منحصر به خودش هزینه هایی را دریافت میکند (شهریه ها متفاوت است) . داشتن مقاله . نخبه علمی بودن . داشتن رتبه های بین المللیو … همه باعث پذیرش بهتر و یا احیانا اخذ بورسیه میشود

 38. Ali گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از سایت خوبتون این که همه سوالا رو تک به تک با دقت جواب دادید خیلی کمک کننده هست.
  من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری کرمان با معدل 16.58 دارم و سال 92 فارغ التحصیل شدم البته دو سال از این چهار سال سربازی بودم. نمره ایلتس 7 دارم.با این شرایط از چه کشورایی و چه سطح دانشگاهی میتونم پذیرش و فاند خوب بگیرم؟ اگه نمره ایلتسم به 7.5 برسونم چطور ؟
  ممنون

 39. شبناز گفت:

  سلام.من هفده ساله محصل در رشته ی علوم تجربی هستم و میانگین معدل کل سال دهم و یازدهم من 19 به بالا بوده و از لحاظ زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و در حال تحصیل میباشم و تا سال بعد اقدام برای گرفتن آیلس یا تافل خواهم کرد.
  ولی سوالی که داشتم آیا برای تحصیل در کانادا معدل دیپلم و داشتن مدرک زبان می شود تحصیل نمود؟ از لحاظ مالی هم خانواده ام قشر متوسط اجتماعی هستند.اقوامی هم در کشور مذکور دارم.
  در صحبت هایتان ذکر کردیده اید که اگر در کالج تحصیل کنیم شانس قبولی در رقابت ها افزایش میابد به دلیل افزایش آگاهی.
  آیا با داشتن دیپلم می توانم اقدام به تحصیل در دانشگاه های کانادا نمایم؟اگر با دیپلم با داشتن پشتوانه ی مالی قادر به تحصیل دانشگاه های کانادا نباشم، چگونه اقدام به گرفتن پذیرش کالج را نمایم؟
  بسیار متشکرم از وقتی که صرف پاسخ دادن به سوالات بنده می نمایید.

 40. فرهاد گفت:

  با سلام و تشکر بابت کمکهایتان به مردم . من یک سوال کلی در مورد چند کشور دارم چون لینکهیشان را را دیدم اما جوابم را نیافتم برای همین هم اینجا مینویسم
  در میان کشورهای
  1-کانادا 2-آلمان 3- اطریش 4-استرالیا 5- انگلستان و ……(خودتان اگر کشور دیگری میدانین بگویید ) کدام کشورها به دانشجویی که رفته برای ادامه تحصیل (ارشد یا دکتری) اجازه میدهد که همسرو فرزندش هم بروند و اجازه کار کردن فول تایم به همسر هم بدهد ؟

  یعنی هم همسر با دانشجو برود و هم بتونه ( همسر ) کار تمام وقت کند در اون کشور ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام و با تشکر
   تنها کشوری که بدون قید اجاززه کار کردن همسر را میدهد و همزمان میتوانید با همسر وارد شوید انگلیس و کانادا است . مابقی کشورها فقط مشروط به اجازه آفیسر میباشد

 41. Anisa گفت:

  سلام. من 19 سالمه و ایلتس 6.5 دارم. معدل دیپلم بالای 18 و پیش بالای 17 است. برای ویزای پزشکی چطوری باید اقدام کنم؟ من با هر دانشگاهی صحبت کردم گفتن pre- medicine فقط برای شهروندان کاناداست و باید لیسانس بگیرم. این ویزا رو چطوری میتونم بگیرم؟

 42. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من لیسانس رشته مهندسی دانشگاه سراسری دارم و با توجه به نمرات درسی و نمره زبانم تقریبا مطمینم که میتونم پذیرش فوق لیسانس یکی از دانشگاههای کانادا رو بگیرم.اما علاقه ای به ادامه دادن رشته ام ندارم و دوست دارم یک دوره ی 2 ساله فنی در کالجهای کانادا بگذرونم.آیا میتونم همزمان هم برای دانشگاه درخواست بدم هم برای کالج و بعد ویزامو با پذیرش دانشگاهم بگیرم که احتمال گرفتن ویزا بیشتر باشه؟ ولی واسه دانشگاه ثبت نام نکنم و کلا واسه دوره 2 ساله کالج ثبت نام کنم؟در کل منظورم اینه که پذیرش فوق لیسانس فقط پلی باشه واسه گرفتن ویزا و لازم نباشه پول یک ترم دانشگاهو بدم و بعد تغییر بدم به کالج

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله این روشی که میخواهید اقدام نمایید روشی مطمئن میباشد که هم شانس بالاتری دارد و هم اینکه اعتبار بیشتر برای آفیسر جهت صدور ویزا

 43. درسا گفت:

  سلام. من مهندسی مواد(متالورژی) خوندم.اگه بخوام برای ارشد کانادا رشته های مدیریتی بخونم چه رشته هایی رو میتونم با توجه به اینکه لیسانسم مدیریت نبوده انتخاب کنم؟ آیا نیاز به گذروندن پیش نیاز هم دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام معمولا بهترین رشته برای رشته های فنی که در مقطع ارشد به دنبال تغییر رشته اند . رشته mba میباشد که توصیه ماهم همان است

 44. feri گفت:

  با سلام و عرض تشکر برای جوابهاتون
  سوال اول آیا بعد از اخذ دکتری از دانشگاههای کانادا ، اقامت فوری میدهند یا شرایطی داره برای اقامت گرفتن و بعدش ماندن ؟

  سوال دوم آیا کسی میتونه در 37 سالگی اپلای برای دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره ، یا شاید بدلیل سنش دانشگاهای کانادا بهش اپلای ندهند ؟
  (در حال گذراندن ارشد هستم) شاید دیر اقدام کردم اما نمراتم بالاست و انگلیسی هم میرسونم

  سوال سوم شنیدم که آفیسر شاید ریجکت کنه حتی اگر دانشگاه اپلای بدهد !!! چه مواردی را باید مراقب باشیم موقع مصاحبه با آفیسر و چه سوالهایی برای آفیسر مهمه که مدارک ببریم تا ریجکت نشیم ؟
  متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل چنانچه خود دوره دکتری پژوهش محور باشد و ماهیت تحصیل شما کار باشد امکان گرفتن اقامت دائم بلافاصله بعد از تحصیل را دارید. برای دکتری سن خیلی ملاک نیست و بیشتر داشتن مقالات بین المللی ملاک هست خصوصا که مقاله ارزش تجاری داشته باشد . مهمترین چیز برای آفیسر دلیل قانع کننده برای تحصیل در کشورش میباشد و داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری

 45. pouya گفت:

  سلام
  آیا برای کسی که از یک دانشگاه در کانادا در مقطع دکتری فول فاند یا فاند به صورت پوشش قسمتی از هزینه ها در یافت می کنه ، نیاز هست که پشتوانه مالی 30 هزار دلاری داشته باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بستگی به نامه ی فاند شما دارد اگرکه در نامه قید شده باشد تمام هزینه هارا از بدو ورود متقبل میشوند مشکلی نیست ولی چنانچه نوع دیگری باشد باید تمام مبلغ را منتقل نمایید . ولی در کل چنانچه هزینه های زندگی را برای یکسال در حساب داشته باشید شانس بالاتری برای اخذ ویزا دارید

 46. abdullah گفت:

  ممنون از پاسختون میخواستم بدونم برای رشته فیتوشیمی یا شیمی گیاه ( Phytochemistry) مقطع دکترا در کدام شهر کانادا و هزینش چقدر؟
  فقط( Phytochemistry)
  در مورد خودم هم برای ویزای کار نمیتونم اقدام کنم(مشکل ایلتس ندارم)و اسانترین راه کدام است برای کار کردن در کانادا

 47. abdullah گفت:

  با سلام من متولد 63 هستم و 10 سال تو نیروگاه های ایران و عراق کار میکنم و مدرک کارشناسی برق قدرت دارم .برای کار در کانادا نیاز به چه چیزهایی دارم یا بهتر است که برای ارشدم اقدام کنم
  سوال دوم خانومم متولد 64 ولیسانس علوم تجربی با معدل 15.25 و ارشد داره در رشته فیتو شیمی با معدل 16.35 و چند مقاله داخلی الان میخواد برای پزشکی اقدام کنه ایا شانسی برای این کار هست یا نه و اگر نیست برای دکترا ایا میتونه بورس بشه؟
  هردو ایلتس 6.5 داریم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پزشکی که شانس بسیار پایینی دارند و بهتر است همان دکتری یا ارشد مجدد را برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند . شما هم برای ارشد شانس خوبی دارید که البته همه این ها مشروط به داشتن مدرک زبان میباشد . یعنی داشتن مدرک آیلتس

 48. درسا گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم با لیسانس مهندسی میشه برای ارشد حسابداری کانادا درخواست داد؟ هزینه کل دوره ارشد حسابداری حدود چقدر درمیاد.و اینکه اگه میشه یه سری اطلاعات در مورد ویزاهایی که برای دوره های مختلف میدن(دوره های غیر دانشگاهی) بدید. مثلا دوره ی حسابداری آیا هست؟ و هزینه و مدت زمان این دوره ها به چه صورته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در کانادا تغییر رشته اصلا مطلوب نیست مگر رشته های مدیریتی که برای همه رشته ها مشترک میباشد . هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کانادا حدود 80 تا 90 میلیون میباشد و دوره های کوتاه مدت شانس ویزای بسیار پایینی را دارند . پیشنهاد داریم برای بالا بردن شانس ویزای خود تحصیلات خود را ادامه دهید و تغییر رشته ندهید البته با داشتن مدرک زبان

 49. محسن گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم معدل کتبی یا معدل کل حساب میشه؟ برای تحصیل در کانادا.

 50. رها گفت:

  سلام خسته نباشین
  من 24 سال سن دارم و لیسانس مدیریت دارم.
  آیلس 7 آکادمیک هم دارم .
  تصمصیم دارم از ایران برم آیا امکانش هست که بتونم از اول در رشته داروسازی یا دندان پزشکی درس بخوانم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن در کشور کانادا محدودیت سنی دارد و شانس پذیرش با این سن پایین است . برای ارشد اقدام کنید بسیار مطلوبتر میباشد و همان مدرک آیلتس شما کفایت میکند

 51. مریم گفت:

  سوال های اینجانب :

  1- کسیکه درکانادا دکتری بورس بگیره . میگن فوری اقامت بهش میدن

  اولا _آیا برایش کار خوب با حقوق خوب پیدا میشه؟
  چون شنیدم به فارق التحصیلان دکتری (در هررشته ای) خوب کار نمیدن . لیسانس و ارشد باشی بهتره تا دکتری !!!!!

  دوما _اقامت همسر و فرزندش چقدر طول میکشه درست بشه ؟
  یا اونا همزمان با اخذ اپلای و هنگام ورود برای درس خوندن ، میتونن باهاش بروند به کانادا ؟؟

  سوما- اگر اجازه به همسر و فرزند بدهند که با دانشجوی مورد نظر بروندکانادا ، آیا اجازه کار به همسر رو میدهند تا کار خوب و تمام وقت پیدا کند ؟

  2- برای رفتن این خانواده 3 نفری چقدر باید همراهشان دلار کانادایی ببرند ؟

  3-آیا باید قبل از اپلای و رفتن پرینت حساب بانکی نشان داد ؟ چند ماه و چند میلیون تومن باید باشه ؟

  4-زمان اپلای گرفتن مهم است ؟ مثلا در خرداد اقدام کنیم یا آبان ماه ؟ تفاوت دارد ؟

  5-باید برای اپلای در دکتری حتما مدرک ارشد اخذ شده باشد یا ریز نمرات کافیه ؟

  6-آیا برای اپلای گرفتن دکتری شرط سنی وجود دارد یا خیر ؟ مثلا کسی در 37 سالگی میتواند بورسیه دکتری بگیره یا سنش مشکل ساز است ؟

  7-آیا بازار کار و شرکتهای کانادایی به سن متقاضی کار نگاه میکنن یا نه ؟
  مثلا طرف توی 43 سالگی دکتری از دانشگاههای کانادا بگیره .
  بازار کار ایشون رو میپذیره یا نه ؟

  8-آیا شرکتها و بازار کانادا ، میان اخذ دکتری از دانشگاههای رتبه برتر کانادایی و رتبه متوسط تفاوت در استخدام قایل میشوند ؟

  9-اگر بصورت دانشجویی وارد کانادا شود و بعدش اقامت بگیره در این صورت باید همون استان بمونه یا میتونه برود جایی دیگر ؟

  10- خواهشا در زمینه حسابداری
  بفرمایید بازار کار بعد از اخذ دکتری ازدانشگاههای کانادا چجوریه ؟
  خوبه یا بده؟ میانگین حقوقش چجوریه ؟

  ممنون و سپاسگذارم و شرمنده تعداد سوالات زیاد شدن

 52. سارا گفت:

  سلام من بیست وچهار سالمه و معدل دیپلمم 18/97 و معدل پیش دانشگاهیم 17 است. مدرک آیلتس 7 دارم آیا میتونم برای دندانپزشکی پذیرش بگیرم . فارغ از شهریه دانشگاه قبل از ورود به کانادا آیا باید پول زیادی داشته باشیم؟ حدودا چقدر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 6.5 یا 7 احتیاج است . هزینه زندگی وتحصیل در کشور کانادا سالیانه 80تا 100 میلیون تومان است.دوره های تحصیلی در مقطع دندانپزشکی 8 سال است که یک 4 سال دوره لیسانس علوم پایه مربوط به پیش نیازی های پزشکی و 4 سال دوره پزشکی.بحث اصلی در کشورهای انگلیسی زبان وشرایط خاص انها داشتن تمکن سال اول زندگی وتحصیل است که با توجه به این شرایط میتوان برایتان اقدام نمود.

 53. احمد گفت:

  سلام من 18 سالم هست معدل پیش دانشگاهیم رشته تجربی 17/43هستش قصد دارم در مقطع کارشناسی رشته عمران در دانشگاه های کاناد مثل دانشگاه تورنتو یا اتاوا ادامه تحصیل بدم میخواستم بدونم که هزینه تحصیل سالیانه اونجا چقدره ؟ از لحاظ مالی مساعده هم میکنند ؟اصلا امکان بورسیه شدن برا من هست ؟زبان انگلیسیم هم خوبه ولی متاسفانه مدرک ایلتس ندارم .اگه بخوام درخواست بورسیه بدم باید به کجا مراجعه کنم ؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   برای اخذ بورسیه، دارا بودن مقالات ISI وکنفرانس های بین المللی همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس 6به بالا مهم است .این نکته هم مهم میباشد که شانس اخذ فاند در مقطع لیسانس پایین میباشد .
   هزینه های تحصیل وزندگی 1 ساله در کانادا تقریبا 25000هزار دلار کانادا میباشد .

 54. مریم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی مهندسی فن اوری اطلاعات با معدل 16/26 دارم برای ارشد بخوام برا بورس اقدام کنم شامل حالم میشه و اگه میشهچه اقدامی و از کجا شروع کنم و سوال بعدی که مدرک زبان ندارم چقدر زمان میبره که شرکت کنم و امتحان بدم نمیشه بعدا در همون کشور برای کلاس زبان اقدام کرد
  ممنون ازسایت خوبتون موفق باشین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک آیلتس را قبل از ورود به کشور باید ارائه بدهید و نکته دیگر اینکه در مقطع ارشد دادن بورسیه بسیار ضعیف است ولی شرایط پذیرش عادی را با داشتن مدرک زبان دارید

 55. آترین gh گفت:

  سلام من 17 سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم 18.90 هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به صرف تیز هوشان بودن خیر . باید مدارک و مقالات و یا رتبه های بین المللی داشته باشید تا بتوانید بورسیه دریافت نمایید

 56. آترین گفت:

  سلام من 17 سالمه و دانش آموز تیزهوشان هستم معدلم 18.90 هستش و در حال تقویت زبانم هستم با این شرایط توانایی گرفتن بورسیه تحصیلی رو درم ا خیر؟

 57. ارژنگ گفت:

  سلام ،وقتی در مدارس شبانه روزی تحصیل بکنیم دیگر مشکل قیم برطرف میشود؟چون شنیده بودم برای زیر 18 سال کانادا باید حتما قیم داشته باشند.

 58. شیلا رنجبر گفت:

  سلام من 18 سالمه معدل کل دیپلم و پیش دنشگاهیم خوبه ولی معدل کتبی دیپلمم 14 است . تافل 119 دارم که همون ایلتس 9 هستش .می تونم برای مقطع لیسانس داروسازی اقدام کنم؟و قبولی تو دانشگاه ایران تو پذیرشم تاثیری داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید اقدام کنید زیرا شرایط بسیار ایده آلی دارید . معدل کل مورد استناد است و نه کتبی . برای اقدام نیاز به گذراندن 4 سال دوره لیسانس علوم پایه و آزمون پایان دوره دارید و بع د ورود به رشته دارو به صورت تخصصی

 59. ارشیا گفت:

  سلام من 17 سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم 13) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله میتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مشروط به داشتن مدرک زبان آیلتس 6 حد اقل و تمکن یکساله مالی . شما به شرط کار کردن 3تا 5 سال بعد از تحصیل به صورت دائم میتوانید اقامت دائم را بگیرید

 60. ارشیا گفت:

  سلام من 17 سالمه دیپلم رشته کامپیوتر ( فنی حرفه ای ) دارم( معدل دیپلم 13) + مدرک شبکه کامپیوتر و انگلیسیمم بد نیست اما می خواهم بهترش کنم من امسال مهر به دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم میرم .
  اگر با داشتن مدرک ایلتس و مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران + مدرک دوره های انواع درس های به خصوص کامپیوتر می تونم ویزای تحصیلی کاندا یا انگلستان رو بگیرم؟!
  اگر ویزای تحصیلی گرفتم میتونم بدون محدودیت انجا زندگی کنم؟

 61. پردیس گفت:

  با سلام من سال 97 کنکور دارم و نمره دیپلمم (سوم دبیرستان) 17.87 هست و رشته ریاضی-فیزیک هستم و مدرک FCE هم دارم من با این مدارک میتونم بورسیه بگیرم؟
  ( من با خانواده میخواهیم مهاجرت کنیم )

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما با خانواده امکان مهاجرت را ندارید زیرا سنتان به سن قانونی رسیده است مگر اینکه دلایل بسیار محکم جهت وابستگی خود به خانواده ارائه دهید . گرفتن بورس برای تحصیل در کشور کانادا منوط به کیفیت مقالات بین المللیست که عموما در مقطع لیسانس شانس بسیار پایینی دارد

 62. Arch گفت:

  با سلام.من مدرک کارشناسی معماری بامعدل 15.5 از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس معماری با معدل 18.80از دانشگاه آزاد دارم.6 مقاله ملی و بین المللی و دو مقاله isi دارم.مدرک زبان من آیلتس با نمره 6.5 است. آیامیتوانم از یکی از دانشگاههای خوب کانادا پذیرش دکترا بگیرم؟ اسکولارشیپ شامل من میشود؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام باتوجه به شرایطی که دارید برای اخذ ویزا در مقطعPHD شانس بالایی دارید. اما در نظر داشته باشید که شما باید یک استاد راهنما داشته باشید که سطح کیفیت مقالات شمارا تایید کند در این صورت شانس برای پذیرش دارین.

 63. معين گفت:

  سلام ميخواستم ببينم براي تحصيل در دبيرستان هاي كانادا چه اقداماتي بايد انجام بدم و شرايطش چيه و مدارك مورد نيازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان آیلتس و تسلط کامل بر آن . تمکن سالیانه 90 تا 120 ملیونی و معدل بالای 14 تا 16

 64. Moein گفت:

  سلام ميخواستم ببينم براي تحصيل در دبيرستان هاي كانادا چه اقداماتي بايد انجام بدم و شرايطش چيه و مدارك مورد نيازش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمکن مالی یکساله تحصیل و زندگی . آشنایی و تسلط به زبان مگر اینکه با صرف زمان زبان خود را تقویت نمایید . مدارک هم مدارک تحصیلی و ریز نمرات آخری مقطع تحصیلی میباشد

 65. اطهر گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی تجربی از مدرسه فرزانگانم معدل دیپلمم هم 19.85 و معدل پیشم هم بالای 19 است .
  متاسفانه به دلیل استرس زیاد موفق به قبولی در رشته پزشکی سراسری ایران نشدم .
  به زبان انگلیسی تقریبا مسلط هستم اما برای مدرک خواستی هنوز اقدام نکرده ام.
  خانواده ام هم تاحدودی پتانسیل ساپرت مالی هزینه در خارج از کشور را دارند .
  می خواستم بدونم برا پذیرش پزشکی در کانادا باید چطوری اقدام کنم؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا داشتن مدرک آیلتس الزامیست در حد 6 تا 6.5 و تمکن مالی یکساله . دوره علوم پایه 4 ساله را میبایست در کانادا گذرانده و بعد وارد دوره 5 ساله پزشکی شوید . پذیرش و اخذ ویزا نیز بر عهده موسسه خواهد بود

 66. مبینا گفت:

  سلام.من دانش اموز سال سوم دبیرستان هستم .برای اقدام بورس تحصیلی در رشته ی پزشکی،دارو یا دندون کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید .ضمنا به نظرتون کی باید برای پذیرش اقدام کنم که مجبور نشم اینجا دانشگاه برم و یک سره وارد دانشگاه های اونجا بشم.زبانم قویه ولی ازمون خاصی ندادم.هزینه ی تحصیل تو این رشته ها با بورس تحصیلی چجوریه؟و در نهایت ایا دانشگاه ها در این سه رشته برای دانشجو ها خوابگاه در نظر می گیرن؟
  با تشکر از زحماتتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا باید نخبه علمی و یا از شاخص های آزمون های بین المللی باشید . داشتن آیلتس 7 برای بورسیه به نوعی الزامیست ولی در حالت عادی 6.5 کفایت میکند . خوابگاه داده میشود به دانشجوی متقاضی . برای اینکه نخواهید مدرک زبان ارائه دهید پیشنهاد ما پزشکی کشور چک میباشد

 67. آرمان گفت:

  سلام.لیسانس عمران با معدل 16 طی 9 ترم از دانشگاه آزاد و معدل 18 در دوره فوق گرایش سازه از دانشگاه تهران رو دارم.آیا پذیرش با بورسیه در کشور های کانادا یا انگلستان برای مورد من امکان داره؟9 ترمه شدنم در دوره لیسانس میتونه مانعی ایجاد کنه یا خیر؟ضمنا مشکل زبان هم ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به طور قطع امکان پذیر است و برای پذیرش از دانشگاه ها و اقدام به گرفتن بورسیه باید مقاله isi و مدرک آیلتس داشته باشید که از شرایط اولیه گرفتن بورسیه است

 68. faeze گفت:

  سلام من 18 سالمه و امسال کنکور دارم . معدل پیش دانشگاهیم 14 هستش و معدل دیپلم هم 13 با این شرایط می تونم با فرستادن مدارکم تو دانشگاه های کانادا قبول شم یا چون معدلم پایینه قبولم نمی کنن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا معدل زیر 14 سخت داده میشود آن هم حق انتخواب های دانشجو در انتخواب دانشگاه کم میشود نه اینکه نتواند . داشتن مدرک زبان مهمتر میباشد

 69. حسی گفت:

  سلام من دیپلم کاردانش دارم ایا میتونم بعد از گرفتن پیش دانشگاهی برای کانادا برای لیسانس پذیرش بگیرم . سن من 18 سال و 7 ماه است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله هیچ مشکلی نداره فقط مدرک ایلتس 6 یا 6.5 را بگیرید و تمکن مالی یکساله را هم داشته باشید ، میتوانید مستقیم اقدام نمایید

 70. مریم گفت:

  با سلام
  من 27 ساله دانشجوی ارشد صنایع غذایی ترم آخر که روی پایان نامه کار میکنم و میخواهم مقاله هم بدم.دیپلم زبان هم دارم.میخواستم ببینم چه شرایطی برای رفتن من بهتره؟و هزیته ها چطوری هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به مدرک زبان نمره ایلتس 6.5 یا 7 همچنین داشتن مقالات ISI وشرکت در پزوهش های علمی ومعدل بالا در دوره های تحصیلی کارشناسی و ارشد وهمینطور داشتن یک استاد سوپروازر برای تایید کردن مقالات شما. دراین صورت برای اخذ ویزا میتوانید از شانس بالایی برخوردار باشید . هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا حدود 80 تا 100 ملیون تومان سالیانه است

 71. شهرزاد اسکندری گفت:

  سلام میخواستم بدونم ارشد رشته ی مهندسی پزشکی رو کدوم دانشگاه های کانادا دارن؟ و ایا مدرک لیسانس دانشگاه ازاد و قبول دارن؟

  • آریانا پارس گفت:

   دانشگاه های مختلفی در کانادا این رشته را دارند که به صورت بین المللی هم پذیرش داشته باشند. می توانید از سایت های رتبه بندی دانشگاه ها و با جستجوی موضوعی، آنها را بیابید. مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های کانادا است.

 72. آیدا گفت:

  سلام
  من سال سوم دبیرستان هستم با معدل دیپلم 19.5 رشته تجربی دبیرستان تیزهوشان
  من تصمیم دارم برای ادامه تحصیل بورسیه شوم و به کانادا بروم…
  میخواهم بعد از کنکور بروم و رشته پزشکی یا داروسازی بخوانم
  من باید چه کنم؟؟؟؟؟؟

 73. سپیده گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی کامپیوتر – نرم افزار با معدل 14 از دانشگاه ازاد کرج دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل به معدل 18 از علوم تحقیقات دارم و مدرک زبان هم دارم
  میخوام بدونم من شانس بورسیه گرفتن دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه مشروط به 3 شرط داشتن آیلتس 7 . مقاله بین المللی با کیفیت و ایمپکت فکتور بالا و داشتن سوپروایزر است

 74. نیلوفر گفت:

  سلام ببخشید من 17 سال دارم (امسال میرم یازدهم)در مدرسه تیزهوشان هستم رشته ریاضی هستم و معدل من 18/90 هس برای ایلتس هم دارم کلاس میرم و به زودی خواهم داد به نظرتون برا سال بعد بیام بیرون؟اخه در یک مدرسه عادی حتی میتونم معدل 20 به دست بیارم و ببخشید سوال بعد این که من هم مکانیک رو دوست دارم هم هوافضا البته بیشتر هوافضا ایا برای مقطع لیسانس هم پذیرش هوافضا سخت هس ؟به نظر شما هوافضا رو بخونم برای لیسانس یا مکانیک رو ؟در واقع پذیرش کدوم ساده تر و راحتر هسش؟ سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کاندا در مقطع کارشناسی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و در هر دو رشته مکانیک و یا هوا فضا میتونید از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرید.

 75. مرجان گفت:

  با سلام و خسته نباشید، در حال حاضر من دانشجوی کارشناسی عکاسی خبری هستم و و تا پایان امسال درسم تموم میشه، سوالم اینه ایا میتونم برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم ؟ شرایط لطفا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش تحصیلی در کشور کانادا در مقطع ارشد امکانپذیر است و شما باید مدرک آیلتس 6 و نیم را داشته باشید و داشتن تمکن مالی سال اول تحصیل و زندگی در کانادا

 76. زهرا گفت:

  سلام
  من متولد ۷۴ هستم. دیپلم تجربی با مدل ۱۷ دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ام ناقصه. (امتحانات نهایی رو دادم فقط داخلی ها رو یه مشکلاتی از طرف مدرسه بوحود امد که نتونستم شرکت کنم و درس رو رها کردم الان دوباره میخوام اقدام کنم) میتونم در کشور کانادا در کالج ثبت نام کنم و مدرک پیش دانشگاهی بگیرم؟ یا حتما باید مدرک پیش داشته باشم؟ و میتونم مدرک لیسانس تو ایران بگیرم و تو ازمون پزشکی کانادا شرکت کنم؟ باید حتما مدرک لیسانس خود کانادا باشه؟ ببخشید سوالاتم زیاد شد، ولی خواهشا پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور کانادا باید مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشید و لیسانس علوم پایه را باید در آن کشور بگذرانید و سپس آزمون با موفقیت طی شود وارد دوره پزشکی می شوید و باید آیلتس 6 تا 6.5 داشته باشید.

 77. امیر گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید
  آیا تحصیل در رشته های تخصص پزشکی در کانادا برای پزشک عمومی مقدور هست ؟در واقع چ شرایطی نیاز هست؟
  بویژه اگر حال حاضر خدمت سربازی نگذرونده باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنونم.
   چنانچه فردی بخواهد در مقطع پزشکی و تخصص اقدام نماید باید آزمون های مربوطه و ریجستر مدرک را پشت سر بگذارد با داشتن مدرک و نمره ی حداقل آیلتس 7 و داشتن پوزیشن این امکان وجود دارد.

 78. محسن گفت:

  سلام من دانشجوي ليسانس رشته عمران مهندسي اجرايي ساختمان هستم معدلم ١٥ هستش و سنم ٢٥ ولي سربازي نرفتم ميخواستم بدونم چطور ميتونم ويزاي دانشجويي بگيرم ،نرم افزار هاي عمرانم بلدم ، زبان انگليسي هم مسلطم ، كدوم شهر يا دانشگاه از كشور كانادا بگيرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورکانادا و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 79. آزاده سهرابی گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم آخر ارشد روانشناسی هستم می خواستم بپرسم شرایط سنی هم دارد منم ۴۴سالم هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شرایط سنی چیزی نیست که برای شما محدودیت ایجاد نماید. باید شرایط شما به صورت کلی مد نظر قرار گیرد و شانس گرفتن پذیرش و ویزا بررسی شود. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 80. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی دانشگاه اصفهان مهندسی برق الکترونیک هستم میخواستم بدونم با معدل کل 18.5 و دو تا مقاله ISI و نقره المپیاد برق و یه سری فعالیت های جزیی دیگه در زمینه رشتم شانسم واسه گرفتن بورس ارشد ازتورنتو یا بریتیش کلمبیا یا مک گیل چقدره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. ممنون. دریافت بورسیه کامل در مقطع کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خاص کار ساده ای نیست. این مسأله به این بستگی دارد که مقالات شما در چه حوزه تخصصی از رشته تان بوده باشند و کدام دانشگاه در آن زمینه پروژه ای در حال اجرا داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

 81. Zahra گفت:

  سلام من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه معدل پیش دانشگاهیم ۱۲ هست اگر بتونم مدرک فوق دیپلم با معدل بالا ۱۶ بگیرم یه مقدار ضعف معدل پیش دانشگاهیم درست میشه میخوام اگر درخواست ویزا بدم شانس قبول کردن درخواستم ۵۰ درصد باشه نه کمتر در ضمن مدرک آیلتس ۷ رو هم دارم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشید، نمره های دوره پیش دانشگاهی شما کمتر مد نظر قرار می گیرد. برای بررسی دقیق شرایط تحصیلی خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 82. كيم كيم گفت:

  سلام من ١٩ساله و ديپلمه هستم رزومه تحصيلي نسبتا خوبي دارم(معدل ديپلم١٩/٢٧ و معدل سال چهارم١٧/٠٥)از نظر مالي مشكلي براي پرداخت هزينه هام ندارم و ماهيانه تا حدود١٥ميليون تومن ميتونم پرداخت كنم،به زبان انگليسي هم مسلط هستم ولي مدرك آيتلس ندارم(به زودي اقدام خواهم كرد)،خيلي دوست دارم دندانپزشكي در كانادا بخونم،ولي يه عده ميگن حتما بايد اولش يه ليسانس بخوني تو كانادا تا بعدا بتوني وارد رشته هاي پزشكي و دندان بشي،ميخواستم بدونم اين مسئله حقيقت داره؟ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 83. گگلی گفت:

  سلام
  من 30 سالمه و میخوام برای ارشد روانشناسی ویزای تحصیلی بگیرم به همراه خانواده .و سرمایه کمی داریم شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کمترین هزینه از لحاظ تحصیل کشور المان و اتریش می باشد و امکان دادن ویزا همراه با تاخیر داده می شود

 84. حسین گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد مهدسی برق از دانشگاه ازاد با معدل 16 رو دارم .میتونم برای دکتری برم کانادا با هزینه شخصی خودم ؟
  و اگر نمیتونم باید چکار کنم ؟هزینه ش هم مهم نیست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت ارئه مدرک زبان مکفی می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کشور کانادا اقدام نمایید

 85. رضا گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من ٢٣ سالمه . معدل ليسانس ١٤.٩ از دانشگاه دولتي شيراز و معدل ارشد ١٧.١٩ از دانشگاه دولتي خواجه نصير تهران دارم ! ايلس ٦ دارم ! يك مقاله ژورنالي هم دارم ! ازدواج كردم! ميخواستم ببينم ميتونم همسرم رو به عنوان همراه ببرم و ايشون ميتونند اونجا كار كنن؟ و اينكه امكانش هست كه بتونم full scholarship بشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 86. زهرا گفت:

  سلام…من دانشجوی رشته هوشبری در دانشگاه ازاد تهران در مقطع کارشناسی هستم.میخواستم بعد از اتمام این مقطع برای کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنم.ایا با مدرک کارشناسی در این رشته میتونم برای سایر رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام کنم؟اگر بله که شرایط و هزینه ها در چه حدی هست؟
  و اینکه ایا این امکان هم هست من بعد اتمام دوره کارشناسی در ایران برای شروع رشته پزشکی در این کشور اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید

 87. Shadi گفت:

  سلام وخسته نباشید
  برای لیسانس در کشور کانادا شرایط سنی وجود داره؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. تشکر. شرایط سنی برای اتباع دیگر کشورها که مقیم کشور کانادا نیستند، محدودیت دارد. تا حدود سن 23 یا 24 سال برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کشور کانادا می تواند مناسب باشد.

 88. زهرا گفت:

  سلام،خواهش ميكنم سوال من رو جواب بدين لطفا. من ٢٠ سالمه و دانشجوي سال اول پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي تهران هستم دوره ي ايلتس رو هم دارم ميگذرونم ميخواستم ببينم ميتونم از يكي از دانشگاه هاي تورنتو پذيرش و بورس بگيرم؟( برام مهم نيس كدوم دانشگاه باشه فقط برام مهمه كه در تورنتو باشه)واگر ميشه چقدر طول ميكشه تابرم؟ ممنون ميشم جوابم رو بديد.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع پزشکی با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 89. ali گفت:

  سلام من 22 سالمه مدرک لیسانس با معدل 16 از دانشگاه آزاد در رشته برنامه نویسی با ایتلس 7 دارم و فرانسه هم بلد نیستم من حدود 10/15 میلیون بیشتر ندارم و میخوام بعد از این که کارشناسی ارشد رو از دانشگاه های کانادا گرفتم به اقامت دائم اقدام کنم
  من سربازی نرفتم اول باید سربازی برم بعد اقدام کنم یا باید کانادا سربازی برم ! یا بعد تحصیل دوباره باید برگرم برم سربازی و بعد دوباره برم کانادا و اقامت بگیرم ویا … در ضمن کار دانشجویی محدود هست میخوام بدونم با کار دانشجویی میشه از هزینه های دوران تحصیل مانند اجاره خونه هزینه های دانشگاه غذا پوشاک و… بر اومد بورسیه کمک هزینه های دولت و… چطور؟ به ما تعلق میگیره؟
  شانس قبولیم جقدره؟
  اگه کمه بهتره چه چیزی رو ببرم بالا مثلا نمره ایتلس یا پول سابقه کاری و…
  و اگر هم زیاده تو چه استان هایی بهتره برم کبک که فرانسه بلد نیستم درسته که مردمش اکثرا انگلیسی بلد هستند اما دوست دارم تو شهری باشم که زبان اصلیش انگلیسی باشه شهر های ونکوور و تورنتو هم هزینه ها بالاست بقیه هم در رشته من بازار کار خوبی ندارند و خودم شخصا به ترتیب از ونکوور و تورنتو خوشم میاد لطفا راهنمایی کنید
  راستی اگه معدلم بالای 17 بود هیچ هزینه ای نیاز نداشتم؟
  لطفا به همه سوالاتم پاسخ بدید واقعا نیاز دارم ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی به همراه بورسیه در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد احتیاج به رزومه بین المللی قوی دارد. شما باید در حوزه های تخصصی مرتبط با رشته خودتان که مسأله روز کشور کانادا هم باشد مقاله داشته باشید تا بتوانید بورسیه های محدودی که برای دوره کارشناسی ارشد هست رو به خودتون اختصاص بدید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر رزومه تحصیلی تون با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 90. ریحانه گفت:

  سلام
  من هم لیسانس امار از دانشگاه ازاد و هم لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور دارم و 35 سال سن دارم و سعی می کنم امسال هم ارشد پیام نور شرکت کنم و قیول بشم چه شانسی جهت گرفتن ویزا دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که سابقه کار مرتبط با رشته خود داشته باشید، شانس شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی بسیار بالا خواهد بود. برای دانستن جژئیات بیشتر با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 91. نسترن گفت:

  با سلام میخواستم بدونم با معدل لیسانس 16برق دانشگاه گیلان که 11 ترمه تموم کرده باشی و ارشد امیرکبیر با معدل 17 و دو مقاله معتبر و نمره ی زبان و gre بالا میشه برای مقطع دکترا از دانشگاه مک گیل یا بریتیش کلمبیا فاند کامل گرفت؟ متاسفانه من در دوره ی لیسانس به علت تقلب یک 0.25 هم در کارنامه ام دارم….:-(با تشکر ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری باید معدل بالای 17، آیلتس 7 و مقاله ISI و یا مقاله چاپ شده در ژورنالهای علمی داشته باشید و میزان بورسیه بسته به رزومه شما را دانشگاه مقصد بعد از بررسی مشخص می کنند.

 92. hazrati گفت:

  سلام .من کارشناسی ارشد مدیریت بیمه دارم وهمچنین مهندسی ایمنی وبهداشت دارم.خواهشمند است راهنمایی بفرمایید به من ویزا جهت ادامه تحصیل می دهند یامن رابورسیه می کنند.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع دکتری باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و بدین منظور باید معدل بالای 17، آیلتس 7 و مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنالهای علمی بین المللی داشته باشید.

 93. Zahra گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم من شنیدم کسایی که میخوان توی یکی از کشورهای اروپایی پزشکی بخونن اول باید توی
  رشته های شیمی،پرستاری یا رشته هایی که یه جورایی زیر شاخه های پزشکی هست مدرک کارشناسی بگیرن بعد کنکور پزشکی بدن میخواستم ببینم این حرف صحت داره.ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هر کشور شرایط مخصوص به خودش را دارد. برای کشور کانادا باید 4 سال لیسانس علوم پایه در کشور کانادا سپری شود و آیلتس 6.5 نیاز دارد.

 94. Zahra گفت:

  باسلام من در حال حاضر دانشجوی سال 2 روانشناسی هستم آیلتس‌آکادمیک 7 دارم معدل پیش دانشگاهیم پایین 14 هست اما دیپلمم بالای 16میخواستم ببینم چقدر امکان داره بتونم توی رشته پرستاری توی یکی از دانشگاه‌های کانادا ویزا بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

 95. mohsen گفت:

  سلام.من فوق لیسانس مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه دولتی شهرکرد با معدل 16 دارم.در حال زبان خوندن هستم.اگر ایلتس بگیرم امکان پذیرش در مقطع دکتری به همراه بورسیه رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع دکتری با داشتن مدرک زبان ( ایلتس 7 )میتونید اقدام کنید .

 96. Y گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من پيش دانشگاهي هستم و معدل ديپلمم افتضاحه ١٣ اگه پيش دانشگاهي معدلم خوب بشه و ايلتسم ٦.٥ بشه يا ازمون مثلا sat بدم ميشه از معدل ديپلم چشم پوشي كنن يا امكانش نيس مثلا براي رشته معماري ؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقطع کارشناسی و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و برای گرفتن پذیرش همه ریز نمرات و معدل مورد بررسی قرار میگیرد.

 97. نگار تقوی گفت:

  سلام من 17 سالم تازه تموم شده سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک هستم معدل بالایی هم دارم دو سال هم استعداد های درخشان بودم که خودم دراومدم البته دوره راهنمایی توی کانادا شهر کلگری خاله ای دارم که اونم 5 ساله از طریق ازدواج اونجا ساکن شده و چند وقت دیگه امتحان سیتیزن میده خودشم دوره زبان انگلسیش رو اونجا گذروند یک ماشین و خونه به نام خالمه ولی شوهرش حدوده 30 ساله که پناهنده اونجاست و یک ماشین هم به نام شوهرشه که تاکسیه قبلا استخدام رسمی کارخونه ای بود اما الان فقط روی تاکسیش ازاد کار میکنه به خاطر پشتوانه مالی میگم من مدرک پیش دانشگاهیم رو که گرفتم باید اقدام کنم؟ یا کنکور هم بدم بعدش؟ یا از الآن؟کلاس زبان نرفتم مدرکی هم ندارم اما خودم تا اینجا زبان رو در حد متوسط رو به پیشرفته یاد گرفتم چون خیلی علاقه مند بودم فقط مکالمم ضعیفه نمیدونمم از کی کلاس مکالمه برم پاسپورت هم ندارم رشته مهندسی نفت توی همون یکی از دو دانشگاه اون شهر میخوام بخونم میشه راهنمایی کنید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما در صورتی که 12 سال تحصیلتان در ایران به اتمام برسد، می توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا اقدام نمایید. اگر الان اقدام کنید نیز می توانید از یکی از دبیرستان ها یا کالج های این کشور فارغ التحصیل شوید و شرایط بسیار خوبی برای ورود به دانشگاه خواهید داشت. تا قبل از 18 سالگی احتیاجی به مدرک زبان ندارید اما پس از آن باید حداقل آیتلس 6 را داشته باشید.

 98. igol گفت:

  سلام ممنون ازسایت خوبتون
  ببخشیدبرای رشته حقوق در مقطع فوق لیسانس چه شرایطی لازمه؟حتما باید از دانشگاه تهران باشم سا دانشگاه های دولتی دیگه هم با نمره خوب بورسیه میکنن؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور کانادا با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید ولی در مورد بورس شدن نیاز به داشتن پژوهشهای داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI است.

 99. مسعود گفت:

  با سلام مسعود هستم مدرک تحصیلی من لیسانس مدیریت گردشگری و جهانگردی است میخواستم بدونم که ویزای دانشجویی واسه فوق لیسانس درکانادا هزینه ان چقدر میشود در ضمن مدرک فوق دیپلمم گرافیکه در واقع دو مدرک دارم وقیمت یک خانه 30 یا 40 متری چقدر میشود در کانادا من خودم به شخصه ایلتس 6 دارم حالا میخوام بدونم هزینه تحصیل چقدره و خونه با این متراژچنده خرید و اجاره ان حدودا بهم بگین با تشکر از اریانا پارس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل در مقطع ارشد در کشور کانادا با داشتن آیلتس 6تا 6.5 می توانید اقدام کنید و هزینه تحصیل تقریبا برای یک سال 20 هزار دلار می باشد و هزینه زندگی به طور میانگین 45 تا 50 میلیون تومان می باشد. هزینه خرید خانه بسته به شهر و منطقه و نوع ساختمان و…. متفاوت است و قابل پیش بینی نیست.

 100. دیانا گفت:

  سلام
  من دانشجوی پرستاری هستم 22سالمه و میخوام در رشته پزشکی برای کانادا پذیرش بگیرم لطفا توضیح بدید ک چطور میشه با مدرک کارشناسی اینجا پزشکی اون کشور رو قبول شد و شهریه ش چقدره؟

  • علی سعیدی گفت:

   سلام. برای دریافت پذیرش تحصیلی پزشکی در کانادا لازم است ابتدا یک دوره لیسانس علوم پایه را در این کشور بگذرانید. پس از آن می توانید وارد دوره پزشکی شوید. هزینه یک سال زندگی در این کشور حدود 10 هزار دلار است. هزینه های تحصیل نیز بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و سال تحصیلیتان متفاوت خواهد بود.

 101. عرفان گفت:

  سلام من دانشجوى دانشگاه تهران در رشته عمران هستم ولى از درك زبان خوبى برخوردار نيستم مى خواستم بدونم بهترين گزينه براى ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس چيست

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   کشورهایی مثل چک، لهستان و اوکراین نیازی به مدرک زبان ندارند، همچنین در کشوری مثل اوکراین شما میتوانید دوره زبان را در همان کشور بگذرانید.

 102. nazanin گفت:

  سلام من كارداني معماري از دانشگاه علمي كاربردي دارم و كارشناسي معماري از دانشگاه غيرانتفاعي ميتونم براي ارشد معماري كانادا تحصيل كنم يا مدركم غير معتبره؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مدرک تحصیلی علمی کاربردی یا غیرانتفاعی برای ادامه تحصیل در خیلی از دانشگاه های کشور کانادا قابل قبول است

 103. علی گفت:

  سلام
  من الان دو ماهه اومدم کانادا و دانشجو هستم
  هزینه ها رو می گم خودتون حساب کنید ببینید چقدر می شه براتون
  هر ترم دانشگاه 11400 دلار
  اجاره یک اتاق 450 دلار در ماه
  هزینه ی ماهیانه اتوبوس 70 دلار
  هزینه موبایل 60 دلار ( موبایل رو حتما حتما لازم دارید )
  و دیگه حساب کن ببین چقدر خوراک و پوشاک و هزینه های دیگه دارید.
  درامد هم … در مقطع ارشد 20 ساعت در هفته … و به ازاری هر ساعت کار حداقل 12 دلار درامد خواهید داشت …
  به شرط اینکه کارتون نزدیک باشه … و بتونید برید سر کار …

 104. داوود گفت:

  سلام من در رشته عمران مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستم با ایلس 6 میخواهم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل دهم بدون استفاده از بورسیه با پشتیبانی مالی خانوادم میخواستم ببینم ایا امکان پذیر است ؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در کانادا با شرایط شما شانس پذیرش وجود دارد اما داشتن ایلتس 6.5 گزینه های انتخاب شما بین دانشگاههای مختلف را بیشتر میکند.

 105. دانيال باقرى گفت:

  سلام من بازيكن تيم ملى هاكى ايران هستم ٢مقام اسيايى دارم و در ايران ديپلم گرفتم و ٢٠ سال سن دارم براى ليسانس ميخواستم به كانادا برم و ادامه تحصيل بدم از طريق هاكى ميتونم اقدام كنم؟ يه راهنمايى ميشه بكنين؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای تحصیل مقطع لیسانس در کشور کانادا نیازمند مدرک زبان انگلیسی (IELTS 6) می باشید. هزینه یکسال زندگی و تحصیل در کانادا نیز حدود 25000 تا 30000 دلار میباشد.
   در مراحل اول اخذ پذیرش مدارک تحصیلی شما بررسی میشود و بررسی رزومه ورزشی شما در مراحل بعد و اقامت می تواند موثر باشد.

 106. kami گفت:

  سلام . من لیسانس حسابداری با معدل 15.76 و همسر کارشناسی ارشد حسابداری با معدل 18.45 را داریم. مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را هم داریم می خواستم بدونم در کشور کانادا ، نروژ، سوئد و دانمارک امکان تحصیل رایگان برامون وجود داره. با تشکر از سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هیچکدام از این کشور ها برای دانشجویان خارجی تحصیل رایگان ندارند ولی در برخی از دانشگاه ها خصوصا رشته های مدیریتی تخفیف شهریه وجود دارد . مگر اینکه همسرتان برای دکتری اقدام کنند که با توجه به مقالات بین المللی بورسیه شامل حالشان بشود . اگر میخواهید به عنوان همراه هم زمان بروید برای کانادا اقدام کنید . دیگر کشور ها الحاق به همسر با تاخیر میباشد

 107. شري گفت:

  ميشه بفرماييد چرا به من ويزا همراه تعلق نميگيره؟
  حتي اگه نشون بديم از ساپورت مالي خوبي ارائه بديم

 108. شري گفت:

  با سلام
  من همسرم فوق ديپلم داره و داره ايلس ميخونه
  ميخواد واسه ليسانس در كانادا اقدام كنه
  امكانش چند در صد ميشه
  و نميخواد ديگه ليسانس بخونه در ايران
  ميخواد مستقيم بياد اونجا بخونه
  ميشه راهنمايي كنيد

  • آریانا پارس گفت:

   ایشون با مدرک زبان ielts 6 می تونن در مقطع لیسانس پذیرش بگیرند اما ویزای همراه به شما تعلق نمی گیره .

 109. مینا گفت:

  سلام خواهشمندم جواب سوال منو بدید
  لیسانس ادبیات انگلیسی هستم و ایلیس بالا 8 دارم مدرک فرانسه هم می گیرم به زودی کدوم دانشگاه برای اخذ کارشناسی ارشد در رشته ادبیات بهتره؟ یک جا گفتید انگلستان دوره کارشناسی ارشدش یک ساله است؟ کانادا بهتره یا انگلستان به نظرتون که بتونم بعد هم دکترا ادامه تحصیل بدم همونجا؟

 110. شهرزاد گفت:

  سلام من 17 سال دارم برای اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از دانشگاه تورنتو علاوه بر مدرک زبان به چه چیز هايي دیگری نیاز دارم
  و اینکه آیا برای اپلای کردن نیاز به مدرک دارم؟یعنی میشود اول اپلای کنم و طی این مدت ایلتس بگیرم؟
  ظرف چه مدتی جواب میدهند؟
  و اینکه آیا میشود با داشتن ایلتس 6.5به راحتی از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفت؟

 111. فریبا گفت:

  سلام ..
  من نظر هارو خوندم و دیدم که برای هزینه ی تحصیل در کانادا برای همه نوشته بودید بین 25 تا 30 هزار دلار ولی سوالی که من دارم این هستش که این مقدار هزینه برای کل هزینه های موجود به علاوه شهریه های دانشگاه هستش ؟ یا این که فقط شهریه به علاوه یه امکانات دیگه ?
  سوال دیگه ای که داشتم این بود که امکانش هست که در کبک هزینه ها پایین تر باشه ? من از لحاظ زبان مشکل زیادی ندارم چون آشنایی خوبی با هر دو زبان انگلیسی و فرانسه دارم و میخوام بدونم میتونم برای رشته پزشکی به کبک برم ؟ الان سال چهارم تجربی هستم و معدل همه ی سال های تحصیلم بالای 19 بوده …ممنون میشم اگر کمکم کنید چون هزینه های تحصیل در کانادا در هر سایتی یه مقدار متفاوت نوشته شده …

  • آریانا پارس گفت:

   هزینه ی یکسال زندگی و تحصیلتان این مقدار می باشد .
   با توجه به شهر ها هزینه های بین رنج معرفی شده متغیر می باشد .

 112. محمد گفت:

  سلام
  من محمدم هستم 15سالمه میخواستم بدونم میشه از دوران دبیرستان برای تحصیل به کانادا برم و هزینه سالانه برای تحصیل و زندگی در اونجا چطوره

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور کانادا امکان پذیر است .
   هزینه ی یک سال زندگی و تحصیل در کشور کانادا حدودا 25 تا 30 هزار دلار می باشد .

 113. سامان گفت:

  سلام….معدل 18.90 از دانشگاه ازاد شیراز دارم مقطع کارشناسی(مهندسی نرم افزار)….امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا رو دارم به صورت full scholarship?

 114. منصور نظری گفت:

  سلام پسر من 13 سال خارج از ایران تحصیل میکند دیپلم از مدرسه امریکایی کوالالمپور مالزی دریافت کرده است در حال حاظر سال 3 معماری در دانشگاه aud دبی است قصد دارد ادامه تحصیل در کانادا بدهد جهت انتقال وادامه تحصیل راهنمایی و کمک میخواهم ممنونم

  • آریانا پارس گفت:

   برای چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید ؟
   لطفا با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید .

 115. علی گفت:

  سلام،من 20 سالمه دیپلم ریاضی دارم و دانشجوی ترم سه کارشناسی کامپیوتر هستم و اینکه ایلتس ندارم و میخوام برای کالج پذیرش بگیرم و زبان بخونم این امکان وجود داره؟

 116. یزدان گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی شهرسازی از دانشگاه آزاد زنجان با معدل 18.01 و کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه آزاد قزوین با معدل 17.99 هستم همچنین دارای مقاله و آیلتس با اورال 6.5 ، خواستم ببینم شرایطم برای دانشگاههای کانادا همچون ویندزور ، وسترن اونتاریو ، رجینا و ساسکاچوآن خوب هست ؟ همچنین دارای تز برای دکترا نیز می باشم .
  ممنون

 117. ویدا گفت:

  من مدرک تحصیلی فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران دارم بامعدل 17 به بالا دارم آیا مدرک فوق لیسانس من مورد پذیرش دانشگاه کانادا است یا باید از لیسانس شروع کنم ثانیا برای دکتری دانشگاه در رزومه من مقاله هم میخواهد همینطور هزینه تحصیل و زندگی در آنجا چقدر است .دکتری چند سال است

 118. مسعود گفت:

  سلام .من لیسانس حقوق از دانشگاه علوم تحقیقات تهران دارم و همچنین دارای مدرک آیلتس آیا میتونم برای بورسیه در کشور کانادا اقدام کنم؟وسوال دیگه هم اینه که آیا میتونم با کار دانشجویی هزینه ی تحصیل و زندگی رو تامین کنم؟البته ک پشتوانه ی مالی هم دارم.

 119. اميرعلي گفت:

  سلام من ١٩ سالمه معدل ديپلمم ١٧.١٥ و پيش دانشگاهي ١٣.٧٧ ميخواستم بدونم اگه بخوام براي رشته دندان پزشكي كانادا اقدام كنم اصلا امكانش هست با توجه به نمره هام؟ اگر هست تا كي وقت دارم ايلتسم رو بگيرم؟ چقدر خرجم ميشه؟ با كار كردن اونجا چقدرشو ميتونم خودم در بيارم؟ ممنون ميشم كامل بگيد :)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای کانادا در رشته پزشکی نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید و هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کشور کانادا سالانه حدود 30 هزار دلار می باشد

 120. امیر گفت:

  سلام
  من مهندسی مکانیک خوندم ولی متاسفانه معدلم زیر 14 هستش.می خواستم بدونم تو کانادا دانشگاهی هستش که برای فوق لیسانس شرط معدل نداشته باشه یا شرایط خاصی واسه امثال من داشته باشه؟؟
  مرسی

 121. مریم گفت:

  سلام . من کلاس هشتم هستم با معدل 20 با زبان انگلیسی هم اشنایی دارم . میخواستم بدونم حتما به مدرک تافل یا ielts نیاز دارم ؟
  بعد از اتمام تحصیلات میتونم اقامت کانادا رو دریافت کنم ؟
  و اینکه باید از کجا شروع کنم باید اول برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ؟
  ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.بله مدرک زبان نیاز است.در هر مقطعی که بخواهید می توانید ادامه تحصیل دهید و بعد از 3 تا 4 سال کار کردن می توانید اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنید

 122. سعید گفت:

  سلام من 17 ساله هستم و در رشته پزشکی در دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم میخواستم بدونم برای پزشکی در کانادا یا آمریکا چیکار باید بکنم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.شما برای اخذ ویزای کانادا در رشته پزشکی نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می باشید

 123. هستی گفت:

  اصلا به مدرک زبان مثل Ielts یا تافل احتیاج پیدا می کنم ؟

 124. فاطمه گفت:

  سلام

  من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر با معدل 18.06 دارم و آیلتس 7 دارم خواستم بدونم می تونم برای پذیرش دانشگاه اقدام کنم یعنی با دیپلم 11 ساله امکان اخذ پذیرش وجود داره؟

  اگر هم برای پیش دانشگاهی در ایران اقدام کنم چون دیپلم دارم فقط نمرات یکسال پیش دانشگاهی به همراه گواهی پایان دوره به من داده میشه

 125. میثاق گفت:

  سلام من 19 سالمه مدرک پیش دانشگاهی تجربی معدل 17 میتونم در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنم . چه مدارکی لازمه؟

 126. ناشناس گفت:

  سلام .خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا بیش از دو سال باشه اشکالی پیش میاد؟

 127. مسعود گفت:

  با سلام بنده در دوره ی فوق دیپلم نرم افزار تحصیل میکنم میخواستم ببینم که با مدرک فوق دیپلم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا امکان پذیر است اگر هست از لحاظ مالی بهتر است از کارشناسی اقدام کنم یا ارشد؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما در صورتی که برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید از شانس بالاتری برخوردار خواهید بود و فقط نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید

 128. ساناز گفت:

  سلام. معدل ارشدم 17.5 از دانشگاه دولتی هستش و آیلتس 7 دارم میتونم برای مقطع دکترا در کانادا اقدام کنم یا نیاز به مقاله ISI هست

  • آریانا پارس گفت:

   ه صورت کلی امکان این کار وجود داره ولی برای اینکه بتونید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید ،مهمترین نکته این هست که شما بتونید بروی یک طرح تحقیق مشخص نظر یک استاد دانشگاه رو جلب کنید که داشتن مقاله ISI نقش بسیار زیادی در این امر داره

 129. نوید گفت:

  سلام خسته نباشید… بنده ۱۶ سالمه و کلاس ۳ دبیرستان هستم و معدلم 17 می خواستم ببینم چطوری می تونم مدارکمو بفرستم به یک دبیرستان معتبر در کانادا و اپلای کنم???دایی و بسیاری از فامیل های نزدیکم بصورت کار و سرمایه گذاری در ونکور کانادا در حال زندگی هستند ایا می توان از طریق خویشاوندی مهاجرت کرد؟؟؟؟
  در ضمن زبان انگلیسی را هم بطور متوسط بلد هستم….
  با تشکر

 130. آرش گفت:

  سلام.
  ١٨ ساله و ديپلم تجربي دارم.
  آيا امكان ادامه تحصيل در رشته دندانپزشكي در كانادا رو دارم ؟
  هـزينه هر ١ سال چقد در مياد ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا می بایست حتما یکسال دوره کالج رو بگذرونید.هزینه یکسال تحصیل و زندگی در کانادا حداقل سالی 300000 دلار در سال هست

 131. ایدین گفت:

  سلام من دانشجوی ترم سوم ارشد کامپیوترهستم معدلم 15.40. می خواستم بدونم امکان گرفت پذیرش برای دکترا از کدوم دانشگاه کانادا هست و اینکه الان که ترم سوم هستم می تونم اقدام کنم یا باید حتما مدرک بگیرم؟ 

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما الان فقط امكان مكاتبه با اساتيد دانشگاهي در مانادا رو داريد تا بتونن تز دكتراي شما رو حمايت كنن

 132. reza گفت:

  با سلام میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل در دانشگاهای خوب کانادا مثل البرتا با هزینه شخصی چه جوریه؟یعنی بازم معدل خوب و رزومه خوب نیاز داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید . مسلما برای انتخاب برترین دانشگاه ها باید شرایط بهتری نسبت به سایر افرادی که خارج از کانادا اقدام می کنند داشته باشید

 133. محمدحسین گفت:

  سلام من15سالمه کلاس هشتم معدلم20است آیابدون خانواده ام میتوانم در دبیرستان دولتی کانادا درس بخوانم هزینه ی کامل مثل مدرسه خوابگاه غذا……چقدراست وبایدازکجاشروع کنم ممنون

 134. علیرضا گفت:

  من شنیدم هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان خیلی بالاست و دانشگاه هاش هم در حد آمریکا نیست
  خب هزینه یک سال زندگی در انگلستان چقدره؟؟؟؟؟و چقد درآمد میتوان داشت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   هزینه 1 سال زندگی و تحصیل در کشور انگلستان سالانه حدود 25 هزار دلار می باشد.از لحاظ درآمد بصورت یکسان می باشد

 135. علیرضا گفت:

  در کل برای من که مدرک زبان و لیسانس نرم افزار دارم به نظر شما برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا بهتره یا کانادا؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط دو کشور بسیار شبیه هم می باشد.ولی برای مقطع فوق لیسانس ما کشور انگلستان را به شما توصیه می کنیم چون در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان یک ساله می باشد پس از لحاظ هظینه ای مقرون بصرفه تر می باشد و با توجه به این مدرک برای بورسیه در کشور های آمریکا و کانادا اقدام کنید.

 136. سلام خسته نباشید

  اگه با لیسانس آی تی برم کانادا برای فوق درس بخونم میتونم کار پیدا کنم؟و حقوقم چقدری میشه؟
  و اینکه بهتره واسه فوق لیسانس برم دانشگاه یا دکترا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر برای فوق لیسانس اقدام کنید شانس بیشتری دارید ولی برای هرگونه اقدامی نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید.

 137. حميدرضا گفت:

  با سلام من ١٧سالمه ميخواستم بدونم هزينه تحصيل در دانشگاههاي خوب كانادا مثل تورنتو به صورت ماهيانه چقدره به اضافه هزينه ي شخصي خودم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *