رشته باستان شناسی در کانادا 


تحصیل در رشته باستان شناسی کانادا

مقاله ی فوق درباره ی رشته ی باستان شناسی در برای تحصیل در کانادا می باشد ، رشته ی باستان شناسی از زیر شاخه های رشته ی علوم انسانی محسوب می شود و افراد متقاضی با تحصیل در رشته باستان شناسی به مطالعه درباره ی آثار گذشتگان و یادمان های تاریخی می پردازند تا توسط آنها بتوانند هویت ها و فرهنگ های باستانی را شناسایی کنند.

هدف در دوره های باستان شناسی ، تربیت افراد متقاضی برای مشارکت در مطالعات ، پژوهش ها و کاوش های باستان شناسی به عنوان کارشناسی و یا کمک کارشناسی می باشد متقاضیان تحصیل در رشته ی باستان شناسی باید دروسی را تحت عنوان دروس پایه و دروس اصلی و تخصصی بگذرانند تا بتوانند مهارت های لازم را در زمینه ی باستان شناسی کسب کنند.

متقاضیان رشته باستان شناسی کانادا باید دروس و دوره های متفاوتی را بگذرانند و در ترم های آخر تحصیل بیشتر به صورت عملی خود را درگیر با رشته ی باستان شناسی کنند . قابل ذکر است ، برخی از افراد رشته ی باستان شناسی را با رشته ی تاریخ یکی می دانند و هر دو رشته را مشابه یکدیگر می دانند اما باید تاکید شود که اگر چه هر دو رشته دارای شباهت هایی هستند اما رشته های تحصیلی جدایی از یکدیگر هستند و یکی شماردن ۲ رشته ، اشتباه محسوب می شود .

به عبارت دیگر می توان برای هر یک تعریفی برای درک بهتر داد ، رشته ی تاریخ مجموع نوشته ها و آثار بجا مانده از گذشتگان را شامل می شود ، اما رشته ی باستان شناسی در زمینه ی جستجو به دنبال آثار بجا مانده است .رشته ی باستان شناسی دارای وظایفی ۲ جانبه می باشد ، از جهتی مسیر تاریخ را تعیین می کند و از سوی دیگر مادر تاریخ است .

تعیین کردن گذشته هر جامعه از جهات مختلف مانند مسائل اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و … از اصول اساسی این رشته می باشد . افرادی که در رشته ی باستان شناسی فارغ التحصیل می شوند به عنوان باستان شناس با علم آموخت خود شروع به پژوهش و کاوش در نقاط مختلف جهان که روزی محل تردد ، سکونت و یا هر نوع فعالیت انسانی بوده است می کند.

سعی دارد گذشته را براساس یافته های خود بازسازی کند . تا به این بخش اطلاعاتی درباره ی رشته باستان شناسی در اختیارتان قرار گرفت در ادامه ی مقاله با دانشگاه های برتر در کشور کانادا آشنا خواهید شد .

کانادا,کانادا,کانادا

۱٫ University of Calgary

از پرطرفدارترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و توانسته است با امکانات متعدد خود جایگاه ۱۹۵ جهانی را کسب کند . دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از دو دوره ی ارائه شده توسط دانشگاه شرکت کنند . دروس به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود و طول دوره ۴ سال خواهد بود .

دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه باید هزینه ای بیشتر از هزینه ی تحصیل را بپردازند . امکانات ارائه شده قبیل ، خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … می باشد . قابل ذکر است که هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی خواهد بود .

دانشجویان خارجی باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدرک زبان را نیز به دانشگاه ارائه دهند حداقل مدرک مورد نیاز IELTS _ 7   می باشد تا توسط آن بتواند ثابت کند که تسلط کافی را در زبان انگلیسی دارد .

 ۲٫ Laurentian university

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که توانسته است برای متقاضیان خود یک دوره ی باستان شناسی برگزار کند . طول دوره ی تحصیلی ۴ سال می باشد و دروس به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید سالن های نمایشی و … به دانشجویان خود ارائه می دهد .

قابل ذکر است که دانشجویان باید دارای حداقل مدرک IELTS 6_6.5 باشند تا بتوانند در دوره تحصیلی حضور پیدا کنند و باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک تحصیلی برای دانشگاه ارسال کنند . هزینه تحصیلی در یک سال مبلغی بالغ بر ۴۹۶/۱۶ دلار آمریکایی می باشد که دانشجویان بومی هزینه کمتری نسبت به دیگر دانشجویان می پردازند .

۳٫ University of Regina

از دیگر دانشگاه های کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . دانشگاه Regina دارای دوره های انگلیسی برای افراد خارجی و غیر بومی می باشد و افراد برای شرکت در دوره های باستان شناسی دانشگاه Regina باید مدرک زبان خود را همراه با دیگر مدارک تحصیلی برای دانشگاه ارسال کنند .

حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده IELTS_6.5 می باشد . دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل از مزایا و امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . امکانات دانشگاه در قالب مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایش ، رستوران ، کتابخانه ، خوابگاه و … است . دانشجویان در یک دوره ی ۴ ساله می توانند از دانشگاه Regina فارغ التحصیل شوند .

کانادا,کانادا,کانادا

۴٫ Trent university

از دیگر دانشگاه های معتبر می باشد که توانسته است طرفداران خارجی بسیاری را جذب خود کند زبان تدریس در دانشگاه Trent به زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد و دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در یکی از ۲ دوره ی باستان شناسی ارائه شده توسط دانشگاه Trent شرکت کنند .

دوره ها بصورت تمام وقت و با بازده زمانی متفاوت برگزار می شود . دانشجویان بین المللی برای اثبات تسلط داشتن در زبان انگلیسی باید دارای مدرک IELTS 6_6.5 باشند و همراه با دیگر مدارک برای دانشگاه ارسال نمایند تا مورد برسی قرار گیرد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر ۲۴۲/۱۶ دلارآمریکایی در سال می باشد .

۵٫ University of Guelph

از برترین دانشگاه های کشور کانادا محسوب می شود که توانسته است رتبه ی ۳۵۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . دانشگاه Guelph یک دوره ی ۴ ساله باستان شناسی برای متقاضیان خود برگزار کرده است که دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند در دوره های انگلیسی دانشگاه شرکت کنند.

اما قبل از پذیرش باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدارکی مبنی بر اثبات تسلط کافی بر زبان انگلیسی به دانشگاه Guelph بفرستند . میزان هزینه تحصیلی برای یک دوره ی یکساله ۴۰۷/۱۹ دلار آمریکایی می باشد که دانشجویان بومی هزینه تحصیلی کمتری را نسبت به دانشجویان غیر بومی پرداخت می کنند .

همچنین دانشجویان می توانند با پرداخت کردن هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیل ، از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . امکانات ارائه شده عبارتند از : خوابگاه ، کتابخانه سالن های نمایشی ، مجموعه های ورزشی ، مراکز خرید ، رستوران و سالن غذاخوری و …

کانادا,کانادا,کانادا

 ۶٫ University of Alberta

برترین دانشگاه کشور کانادا محسوب می شود و طرفداران بسیاری در بین دانشجویان خارجی و داخلی برای خود جذب کرده است . همچنین توانسته است صاحب امتیاز رتبه ی ۱۰۷ جهانی شود و دانشجویان بین المللی برای شرکت در این دانشگاه باید دارای مدرک IELTS با نمره ی ۷ به بالا باشند.

در دوره های انگلیس برگزار شده توسط دانشگاه شرکت کنند .طول دوره ی باستان شناسی در دانشگاه Alberta وابسته به شرایط دانشجو دوره ی ۶ ساله و ۴ ساله می باشد . دانشجویان می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی مراکز خرید و … که توسط دانشگاه ارائه شده است بهره مند شوند.

اما برای استفاده باید هزینه ای خارج از هزینه ی تحصیلی بپردازند . میزان هزینه ی تحصیلی مبلغی بالغ بر ۵۲۰/۶ دلار آمریکا در سال می باشد که میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت خواهد بود .

۷٫ The university of British Columbia

برترین و اولین دانشگاه در کشور کانادا می باشد که رتبه ی ۳۶ جهانی را نیز بخود اختصاص داده است دانشگاه British Columbia توانسته رشته ی باستان شناسی را در دو دوره ی متفاوت برگزار کند که دانشجویان با توجه به شرایط تحصیلی خود می توانند در دوره های ۴ ساله و دو ساله شرکت کنند.

میزان هزینه تحصیلی برای دوره ی ۲ ساله مبلغی بالغ بر ۲۵۷/۶ دلار آمریکایی می باشد . دانشجویان برای بهره مندی از امکانات متعدد دانشگاه می توانند هزینه ی بیشتری را پرداخت کنند و قابل ذکر است که دانشجویان باید دارای مدرک زبان IELTSبا حداقل نمره ی ۷_۷٫۵ به بالا باشند .

تمام دانشگاه های فعال در رشته ی باستان شناسی به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های فعال در زمینه ی باستان شناسی می باشند ، افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین در جهت اطلاعات بیشتر و انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود جهت مهاجرت تحصیلی ارائه دهد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up